Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#199751) Csari93 válasza KelemenUhr (#199749) üzenetére


Csari93
aktív tag

"mivel amúgy is szeretek képelni"
Tudom, Kezdő fotósok! :D Igyekeztem anno én is gusztusosan tálalni a rövid véleményt. Azóta szürke színű fekete füles nato van rajta, azt hittem hiányozni fog a szín, de imádom, és a nato pokoli kényelmes, ha nem bőr be sem büdösödik, víz is érheti.
Érdekes összefüggés egyébként, elég gyakori kombó ahogy észrevettem, hogy az emberben az órák és fényképezés szeretete párosul.

[ Szerkesztve ]

www.flickr.com/csari

(#199752) petipetya válasza KelemenUhr (#199749) üzenetére


petipetya
nagyúr

Gondolkodtál már NATO szíjon az órára?

"nincs rá lezsóidő"

(#199753) Mercutio_ válasza Csari93 (#199751) üzenetére


Mercutio_
félisten

Érdekes összefüggés egyébként, elég gyakori kombó ahogy észrevettem, hogy az emberben az órák és fényképezés szeretete párosul.
Úgy hívják kütyümánia:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#199754) Lev Abalkin


Lev Abalkin
tag

Pár napja írtam egy rövid mailt Hantos úrnak, melyben érdeklődtem, hogy polírozott óratok homokfújással történő "mattításával", esetleg szálra húzásával foglalkozik-e (ár, teljesítés ideje, stb), de nem kaptam választ.

Várjak még türelmesen, vagy hagyjuk...?

(Talán nem kellett volna rögtön leírnom, hogy egy Vosztok 710-es tokról van szó...)

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#199755) pajav8 válasza pulutodurumo (#199738) üzenetére


pajav8
tag

Akkor tudnátok esetleg párat ajánlani?

A sarokpontok: bőrszíj, letisztult sötét számlap, zafírüveg ha belefér, nem ragaszkodom a kvarchoz lehet automata is. Árban olyan 60 k a lélektani határ, picit túlléphető.

Orientből találtam ezt:
Orient Classic Titanium]

Svájciból mi az amit érdemes lehet megnézni? Köszi.

Siemens A60->Sony Ericsson K300i->Nokia 6233->Nokia C5-00->HTC Wildfire S

(#199756) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Sziasztok!
Seiko szakértőktől kérdezem, hogy a nyíllal jelölt cserélhető egységnek mi a hivatalos neve?....csak, hogy milyen néven keressek rá. :) :R

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#199757) futizoli válasza Lev Abalkin (#199754) üzenetére


futizoli
tag

(#199758) KelemenUhr válasza Csari93 (#199751) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

petipetya: Az előzőt mással sem hordtam, mint egy fekete-szürke csíkos NATO-val. Könnyű rászokni, kényelmes, mosható, elnyűhetetlen és nekem nagyon tetszik is. Tervben van rá egy PhenomeNato, de addig is szerintem hamarosan megkapja a meglévőt, csak most még szíjat cserélni is félek rajta, pedig most télen azért bőrözni is terveznék sokat...

Csari93: Na oda órás képet nem szoktam betenni, mert az óramánia elvakít... :DDD

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#199759) fagyalllo válasza gipsztigris (#199756) üzenetére


fagyalllo
őstag

shroud

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#199760) gipsztigris válasza fagyalllo (#199759) üzenetére


gipsztigris
addikt

Köszönöm! :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#199761) Lev Abalkin válasza futizoli (#199757) üzenetére


Lev Abalkin
tag

Megnéztem, elég meggyőző, de félek , nem lennék elégedett a saját munkámmal...
Kíváncsi lennék, hogy egy ilyen műveletért egy sztár(olt) órás, mennyit kérne?
Mindenesetre egy elutasítás erejéig akár válaszra is méltathatna a címzett...

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#199762) Polarstar válasza Lev Abalkin (#199761) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nyugi, megyek arra héten.
Megkérdezem személyesen. Úgyis viszek oda cuccot.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#199763) Fall-N válasza apuc (#199748) üzenetére


Fall-N
veterán

Köszönöm a részletes leírást. :R

A sima Monstert ismerem és régóta tetszik, főleg a narancssárga (semmi politika :D ) vagy az ice számlappal.

Az 5-öst annyira nem ismertem, bár logikus, hogy az a nem igazi búvár óra csak, ami stílusában az. A werk meg adott az 5 esetében.

(#199764) Lev Abalkin válasza Polarstar (#199762) üzenetére


Lev Abalkin
tag

Nagyon köszönöm.

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#199765) @mriya@ válasza Fall-N (#199763) üzenetére


@mriya@
őstag

Az újabbakban 4r.... van.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#199766) apuc válasza Fall-N (#199763) üzenetére


apuc
őstag

Monster, nem a baby 5 Sport, Ice szlappal ritka, és drága..
A gen1 7S, a gen2 4R, a gen3 6R werkes

[ Szerkesztve ]

(#199767) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok! Tudnátok esetleg segíteni külfölrdől régebben tudtam rendelni G-Shockot olcsóbban.
Skywatches volt ez az oldal, azonban nem nagyon találom a kinézett órát (Casio DW-5600HR)

Van vkinek tippje honnan tudnám ezt a hazai áraknál olcsóbban megrendelni?
Köszi!

(#199768) Empsepo válasza Lev Abalkin (#199761) üzenetére


Empsepo
senior tag

Én nem várnék ilyesmit el tőle.
Ő valóban egy sztár.

(#199769) pulutodurumo válasza pajav8 (#199755) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Pár darab, ami elegáns, letisztult. Nem mindegyik bőr szíjas, de azt utólag rátenni nem téma.
Római, napelem, egyszerű.

Minimál sötétkék.

Napelem, zafír, arab.

Római, elemes, igazi régivágású.

Kicsit fiatalosabb, automata

Mint a Doxa amit linkeltél, csak Roamer és olcsóbb.

A sláger, Bambino II.

És az is teljesen jó, amit te linkeltél.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#199770) g0n21 válasza Lev Abalkin (#199754) üzenetére


g0n21
senior tag

Úgy tudom el van havazva, legalábbis, amikor utoljára beszéltem vele.
Homokszórás tokfüggő, 25-30 körül megy, de egyszerűbb megmutatni a tokot és egyeztetni.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#199771) @mriya@ válasza Fall-N (#199763) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem is olyan régen az Orange Monster még 45 ezerért elérhető volt. 😲

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#199772) schawo válasza pajav8 (#199755) üzenetére


schawo
titán

[link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#199773) apuc válasza @mriya@ (#199771) üzenetére


apuc
őstag

A baby..

(#199774) busman válasza apuc (#199773) üzenetére


busman
addikt

Én olyan 50 körül vettem a Gen 2 Drakulát... a skyról. Igaz 3 éve.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#199775) apuc válasza busman (#199774) üzenetére


apuc
őstag

jaaa, 3 éve én is 55-ért vettem..De most már 3szor annyiért ha tudsz újat,újszerűt szerencséd van... Végül is a 3 év nem is olyan rég volt.. :D

[ Szerkesztve ]

(#199776) Lev Abalkin válasza Empsepo (#199768) üzenetére


Lev Abalkin
tag

Én se úgx gondoltam, hogy a saját két kezével...Nincs valami gyakornok ott?

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#199777) Lev Abalkin válasza g0n21 (#199770) üzenetére


Lev Abalkin
tag

Kb. annyiból tervezem megépíteni az órát...Na, majd keresek egy unatkozó fogtechnikust, vagy marad a dörzsi szivacs.

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#199778) Empsepo válasza Lev Abalkin (#199776) üzenetére


Empsepo
senior tag

Én sem úgy gondoltam.
Én is keresnék valaki mást a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#199779) @mriya@ válasza apuc (#199773) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem, akkoriban olyan még nem volt. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#199780) apuc válasza @mriya@ (#199779) üzenetére


apuc
őstag

ok, 3-4 éve lehetett 40 a narancs. Ma már 200 eur netes netto áron találhatsz, ha ásol utána. A többi még drágább.

(#199781) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Honnan érdemes beszerezni óraszíj cserélő kit-et és milyen fajtát? Gondolok itt szükséges alkatrészek, darabszámuk, minőség. Esetleg olyan is érdekelne, amivel a hátlapod lehet leszedni pl: [link]

Előre is köszi a segítséget! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#199782) v0RD3N


v0RD3N
csendes tag

Sziasztok! :)
Van egy új Orient FAB0B002W9 automata órám. Ez az első automata órám és jó tanácsokat szeretnék kérni tőletek ,hogy mire figyeljek, vigyázzak majd vele hány évente vigyem óráshoz stb.. Illetve h mennyi az a +/- késés sietés ami még normálisnak számít egy automatánál?
Előre is köszönöm :R

Az óra: https://www.amazon.co.uk/ORIENT-STEEL-BRACELET-AUTOMATIC-FAB0B002W9/dp/B01GOR6KLK

Filozófiában, vallásban, erkölcstanban, politikában kettő meg kettő lehetett öt, de ha valaki ágyút vagy repülőgépet tervezett, négynek kellett lennie.

(#199783) hallador


hallador
addikt

Visszakapta az ismerős a PR50-es Tissot. 12 000 Ft volt a karbantartás. Amibe egy rendes/becsületes órásmesternek, az is belefért, hogy a Tissot külsejét is rendbe tette, úgy, hogy 1 év garanciát is vállalt a karbantartásra. Az óra úgy néz ki mint Új korában. Ezt nem kellett külön kérni, hanem magától megcsinálta.
Reméljük sokáig csinálja ezt a szakmát.

Köszönöm a segítségeteket, és a tanácsokat sokat tanultam belőle, és legközelebb ezeket felhasználva veszek magamnak órát.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#199784) dzsi23


dzsi23
addikt

Aquatico Blue Angels termék adatlap és videó.
Szerintetek megér 149$-t? Ha nem, mennyi lenne a reális ára?
A kínai topikban szóba került, sajnos egy kamu akció révén, de érdekelne a ti véleményetek is.
Röviden: 40mm, NH35, 316L acél, zafír üveg, 10ATM, Superluminova.

(#199785) Misi1979 válasza hallador (#199783) üzenetére


Misi1979
őstag

Egy órásmester nem attól lesz rendes és becsületes, mert “csak” 12ezret kért a Tissot szervizre. 12e forint reális ár akkor, ha nem kell drága eszköz/szerszámparkot fenntartani, alkalmazott béreket, rezsit fizetni, egyéb járulékokról nem is feltétlen beszélek.

Azt pl tudod, hogy bizonyos szerkezetek megfelelő minőségű szervizeléséhez milyen eszközök és fogyóanyagok, pl olajok kellenek? Azt tudod, hogy a Tissotodban lévő szerkezethez, ami újonnan kb 40-50e forintos tétel, ha elveszik vagy javítás közben megsérül egy fogaskerék, máris ráfizetéses a munka a mesterednek? És ez csak egy eta alapwerk, jó alkatrészbázissal. Persze igen, azért órásmester, hogy ne hibázzon..

A lényeg, 12 ezer az az ár, amiért nagyon kevesen fognak jó minőségű munkát végezni (pláne Budapesten) egy ilyen órán. Max barátilag.
Szerencsédre neked ez most összejött, ahogy látom, értesz is ahhoz, hogy ezt meg tudd ítélni, gratula az órához és még sok boldog évet nektek!

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#199786) Sungoo válasza Misi1979 (#199785) üzenetére


Sungoo
addikt

Már Te is beleállsz ebbe a hülyeségbe? Mint a széllel szemben pisálás...Engedjétek el.

(#199787) pulutodurumo válasza dzsi23 (#199784) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Szerintem simán jó. Nekem egy NH35-ös órám van, egy Spinnaker Spence. Az 99$ volt Massdropon, de a piaci ára 250 körül mozog. Dan Henry szintén.
Aztán meg vannak a Cadisen órák és társaik 50 körül. De az Aquatico a képek alapján patent. Ha nem lenne ennyi órám, erősen gondolkodnék rajta

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#199788) gipsztigris válasza Sungoo (#199786) üzenetére


gipsztigris
addikt

Mintha agysebészetről beszélgetnénk. :D

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#199789) fagyalllo


fagyalllo
őstag

SRP445K1

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#199790) Quartz51 válasza fagyalllo (#199789) üzenetére


Quartz51
tag

Értem én, hogy ők is a piacból élnek, de a 60as években egy superior jelző mögött még volt némi tartalom is...

(#199791) schawo válasza hallador (#199783) üzenetére


schawo
titán

Tudsz esetleg (akár privátban is) adni egy kontaktot az óráshoz?

Adott egy jó barátom Oris Big Crown Pointer Date órája. 22-23 éves, érettségi ajándékba kapta. Az elmúlt 15 évet fiókban töltötte. De mivel múltkor meglátta rajtam az Orisomat, elfogta a nosztalgia, és kitúrta a fiók mélyéről. Elvitte egy idióta órás kóklerhez, aki hozzá se nyúlt csak azt mondta neki, hogy hordd nyugodtan. Ha megy, akkor hajrá, nem lehet semmi baja. :W Elhozta hozzám, és kiderült, hogy a 23 év alatt még sosem volt szétszedve. Mondtam neki, hogy ez gáz, le kéne szervizelni, de mikor elmondtam, hogy 30-40 pénz lesz, kiverte a víz, hogy neki ennyit nem ér. Már olyanokat mondott, hogy hordja, amíg meg nem áll, és akkor viszi szervizbe. Mikor mondtam, hogy ez nagyon rossz ötlet, akkor azzal jött, hogy inkább visszadobja a fiók legmélyére. Eladni nem akarja, mert szüleitől kapott ajándék. De a 12000 forintra még rá tudnám beszélni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#199792) petipetya válasza fagyalllo (#199789) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mit jelentenek a számok a lünettán?

"nincs rá lezsóidő"

(#199793) Tsebacsi válasza petipetya (#199792) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

360 fok felosztva és 10edelve. :U :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#199794) evo87


evo87
őstag

Ana-digi perverzióm betetőzése... :DDD :DDD :DDD

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#199795) Kezdő vagyok válasza petipetya (#199421) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a segítséget!
Ha kimondottan pontos órát szeretnék,akkor milyen kvarc óraműset javasoltok?
Ilyen van-e rádióvezéreltben?

(#199796) Sungoo válasza Kezdő vagyok (#199795) üzenetére


Sungoo
addikt

A rádikontrollos óra egész pontos tud lenni. :)

(#199797) Jimmy8 válasza evo87 (#199794) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Pont most nézegetem ezt az ECB-800D-t :)
Csak mér' ilyen nagy .... :DD

(#199798) Luck Dragon válasza Jimmy8 (#199797) üzenetére

Esetleg eqw-t650db-2A ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#199799) @mriya@ válasza Kezdő vagyok (#199795) üzenetére


@mriya@
őstag

Ha kimondottan pontosat keresel, akkor vegyél műholdvezéreltet! :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#199800) hallador válasza Misi1979 (#199785) üzenetére


hallador
addikt

Egy órásmester nem attól lesz rendes és becsületes, mert “csak” 12ezret kért a Tissot szervizre. 12e forint reális ár akkor, ha nem kell drága eszköz/szerszámparkot fenntartani, alkalmazott béreket, rezsit fizetni, egyéb járulékokról nem is feltétlen beszélek.

Ezt én pontosan tudom. De engem ez nem hatna meg, szerencsére a tulajt sem hatotta meg, hogy ezt fenn kell tartani az infrastruktúrát. A tulaj ezt a példát hozta, és egyet kell értenem vele:

KB ez olyan átverés szagú dolog, mintha van egy márka. Például Volkswagen, majd ennek a márkának van Lupo, és a Pheaton modellje is, majd a Volkswagen márka szerviz azt mondaná a tulajnak, hogy ja haver, nekem fenn kell tartani ezt az infrastruktúrát, de mi kiválasztottunk egy alapárat ami a 2016-os Passatra vonatkozik, igaz a Lupo-t 5 éve nem áruljuk és amúgy tömegmodell, de mi 2016-os Passat árban javítjuk, mert hát megérted ugye, hogy fenn kell tartani nekem ezt a szervizt.

Órára lefordítva, ez nem egy Tissot Hertigate Visodate Automatic-ról van azó, hanem egy PR50-ről. Alapóra, work horse szerkezettel 0 extra. Ráadásul úgy, hogy a 2824-2 minden idők legnépszerűbb ETA automata szerkezete, amit használ boldog boldogtalan, arról sincs szó, hogy nehezen beszerezhető alkatrészekről, vagy valami nagyon egyedi modellről lenne szó. Ráadásul a történet csimporasszója, hogy egy standard 2824-2-ről nem akár egy Elaborated. Top, Chronometre 2824-2-ről van szó.

Azt pl tudod, hogy bizonyos szerkezetek megfelelő minőségű szervizeléséhez milyen eszközök és fogyóanyagok, pl olajok kellenek? Azt tudod, hogy a Tissotodban lévő szerkezethez, ami újonnan kb 40-50e forintos tétel, ha elveszik vagy javítás közben megsérül egy fogaskerék, máris ráfizetéses a munka a mesterednek? És ez csak egy eta alapwerk, jó alkatrészbázissal. Persze igen, azért órásmester, hogy ne hibázzon..

Nem az én Tissot-om. Nem az én Mesterem.
A tulaj kérdése ugyan ez volt, hogy ebben amúgy szerkezetet cserélnek? Mert kb ennyi a szerkezet ára. Mint utólag kiderült a Tissot szerviz 1x ezer Ft-os órabérben dolgozik, mint kiderült gyári technológiával javítanak (Magyarországon ez nekem bullshit kategória, mert ha a svájci órás azt mondja, hogy 200 CHF, akkor azt készpénznek lehet venni, ha ezt egy magyar szerviz, akkor az kb vagy úgy van vagy nem úgy van...).
A Made in Swiss felirat. A márka érték, ami a Tissot esetében az elmúlt 10 évben lett magasabbra pozicionálva. Stb.

Az is teljesen más kérdés, hogy tuti olyannal is találkozik sok szerviz, hogy az óra óránként 10 percet késik, (persze túloztam), meg naponta megáll (megint túloztam), olyan állapotban kerül az óra a szervizbe, hogy már károsodott a szerkezet. Itt nem erről volt szó, sőt pontosan el lett mondva az óra története a szerviznek.
Én elvárnám, hogy egy Órás mester (Nem hogy egy gyári szerviz), olyat ne kövessen el, hogy megsérül egy fogaskerék. Ezt tudja felmérni egy szerviz. Hibázni emberi dolog, és ha azt mondaná egy ilyen mester ember, hogy az óra javítása nem 12 000 Ft- hanem 18 000 Ft, mert valamely alkatrész kell még hozzá, azt is kifizeti a tulaj, mert van ilyen.

De azt feltételezni, hogy ez minden óránál így van, az kicsit erős. ÉS! Minden óra sérült állapotban kerül a szervizbe az is, mert az ár minimum ezt feltételezi.

A lényeg, 12 ezer az az ár, amiért nagyon kevesen fognak jó minőségű munkát végezni (pláne Budapesten) egy ilyen órán. Max barátilag.

A 12 000 azért 12 000 mert ez a Mester a földön jár a Tissot szerviz meg átlagárakkal dolgozik. Nem pedig óra fajta arányossági áron. A fenti példa az ezt jól példázza, amit leírtam.

Szerencsédre neked ez most összejött, ahogy látom, értesz is ahhoz, hogy ezt meg tudd ítélni, gratula az órához és még sok boldog évet nektek!

Köszönjük, illetve a tulaj. Én is így gondolom ezt.

Köszönöm hogy ezt leírtad, eddig is sokat tanultam azokból, a hozzászólásokból, amiket a kollégák írtak, mert ezek érdekes dolgok. És sokat lehet tanulni abból is, hogy ki hogyan kezeli ezt.

(#199786) Sungoo

Már Te is beleállsz ebbe a hülyeségbe? Mint a széllel szemben pisálás...Engedjétek el.

Hát neked mindegy az látszik... De a hülyének nézés, az max annak OK aki ezzel húz le másokat... Én elengedtem ezt, de a dolog akkor is vérlázító, még akkor is, ha szerinted ez mennyire rendben van így. Tehát ha ez így működött, amit leírtam, akkor ez máris nem széllel szemben eset ugye?

Na én pontosan azért kérdeztem ezeket, mert sok mindent nem tudtam, na nem tőled kaptam a választ... Az nem szégyen, ha az ember valamit nem tud (Ez voltam én). Az, hogy azonnal leírjuk aki tudni is akar, azt viszont máshogy hívják...

(#199788) gipsztigris

Agysebészetről szó sincs, felesleges pénzkidobásról van szó.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.