Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#200651) ZiD


ZiD
tag

Ha már Seiko :) Hét eleji szerzemény, Sportura SSC355P1, szar mobil fotóval

(#200652) Dyrtyho válasza FLx (#200625) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Akkor Casio órát sem érdemes venni ? Mert az is quartz

best regards, egy fórumozó blogger

(#200653) pulutodurumo válasza Dyrtyho (#200652) üzenetére


pulutodurumo
őstag

"Szerviz nem igazan erdekes, mert ez quartz."
Ettől teljesen független ez: "De amugy ne adj erte penzt, foleg ne ennyit!"

Egy ilyen órát nem lehet megindokolni. Ha tetszik a BMW-s design akkor vedd meg, pont. Csak tudd hogy a 44e forintból 40e a BMW, és négyezer a játékóra amit becsomagoltak.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#200654) schawo válasza Dyrtyho (#200652) üzenetére


schawo
titán

Nem erről volt szó. Ne azért ne vedd meg, mert kvarc. :N

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#200655) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Rendeltem egy Komandirskiét hirtelen felindulásból, a Futizoli által ajánlott webshopból /zenitar/. 21-es krómozott tok, és olyan számlap, ami nincs Meranomnál. Utolsó darab volt, már nincs is fent. Fekete számlap, 12, 6, 9 számok és dátumablak, majdnem azonos a Komandirskie 1965 mintájú kézihúzósában lévővel. Nem tudok leállni.

(#200656) consono válasza 5-ös kezelő (#200655) üzenetére


consono
nagyúr

Ez egy ilyen sport :) Én is ma mutattam az asszonynak a Lidl katalógusban az óra tartó dobozt, hogy milyen jó, még milyen jó lenne, de hát nincs hozzá elég órám. Nem volt őszinte a mosolya :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#200657) Polarstar válasza consono (#200656) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:DDD :DDD
Ez de nagy duma volt! :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#200658) futizoli válasza Polarstar (#200647) üzenetére


futizoli
tag

(#200659) 5-ös kezelő válasza consono (#200656) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ennyi előnyöm van, csak magamnak kell elszámolnom. Még egy van tervben, a 81-es tok érdekel, a TU-160 számlappal. A 35-ös sorozat majd akkor, ha lesz fekete számlapos a napszak-dátum-24h kijelzősből - bár marhaság egyszerre a 24h és a napszak kijelző. Írnom kellene Dmitrijnek, tervezek neki számlapot, osztozunk a hasznon. :)

(#200660) Polarstar válasza futizoli (#200658) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez K! Drága!!!!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#200661) futizoli válasza Polarstar (#200660) üzenetére


futizoli
tag

Drága bizony. Amikor vettem az enyémet, említettem, hogy ennyiért fognak menni...és rendre gazdára is találnak.

(#200662) hallador válasza Dyrtyho (#200652) üzenetére


hallador
addikt

Azért a Casio letett valamit az asztalra az elmúlt 40 évben. Az Icewatch meg, nem tudom Te hallottál már róla amúgy, mert ugye a Casio neked is csípőből eszedbe jutott, ez nem azért van, mert quartz óra, hanem azért mert a quartz óra fogalma nagyon sokáig a Casio jelentette, ez nem véletlenül van, nem azért mert "csak" casio, hanem mert fillérekért, sokszor több évtizeden működnek, amire annyira nem alkalms egy mechanikus óra, már csak azért sem, mert adott időnként karban kell tartani különben megállt, romlik az minősége stb, ameddig egy tisztességes kondenzátoros quartz (Casio, Citizen, Seiko) 10 évig is "elketyeg" anélkül, hogy hozzá kellene nyúlni.
Itt az én példám Most már van egy Casio db-31-em 25 éves, és egy g2800-am is az csak 11 éves. Szívesebben hordom mostanában mint a 60 éves Marvin-t vagy a majdnem 50 éves Seiko-t.

Én nem lennék benne biztos, hogy egy 2007-ben alapított óramárka ami abból jött létre, hogy Kína egyik bolhapiacából vásárolta fel az órákat, Belgiumba exportálták, és elkezdték árulni 30 - 50 $-rt, ami mostmár a márka érték miatt 70$ környékéről indul, felvenné a versenyt bármilyen szempontból, akár a Casio-val is.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#200663) gipsztigris válasza hallador (#200662) üzenetére


gipsztigris
addikt

"Azért a Casio letett valamit az asztalra az elmúlt 40 évben."

Olyannyira, hogy a G-Shock kategória megteremtésével ő hozta az asztalt is. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#200664) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Érdekes a kvarc történelem. A csigaevő francik már 1952-ben csináltak ilyent. de Gaulle már 1958-ban ilyent hordott, a Lip csinálta meg.
De ahogy már tudjuk, minden babért a japók arattak le. Jókor voltak jó helyen, az Olimpia is jókor jött ehhez. Bocsi heuer. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#200665) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Az alábbi órát egy FB csoportban láttam pár napja, azóta nem hagy nyugodni:

Solar Lab Gnomon watch
Kisckstarter

Ott tartok, hogy komolyan fontolgatom a vásárlást. Az egyetlen dolog, ami visszatart, hogy valószínűleg nem eladható, bár nem tudom, megunnám-e valaha. Egyébként ilyen egymutatós órából az egyik legkedvezőbb árú darab, ennél olcsóbban talán csak az a krómozott tokos vérnyomásmérő-szerű orosz valami van. A werk az Miyota 8215, mondjuk itt a mp stopp hiánya nem probléma, és nincs másodperc mutató, ami szédelegjen. :D

Van egyébként fekete is, azt már láttam korábban, tetszett, de a fehér az instant szerelem.

Videó

Fogalmam sincs, hogy ez igaz-e, de ha valaki esetleg szintén szerelembe esne szóljon, a 3-as rendelés darabára már nagyon baráti, azon egy percig sem gondolkodnék tovább... :))

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#200666) gonger


gonger
senior tag

Mennnyiből lehet ma megcsináltatni egy zsebóra beépítést?
Nagyapámtól örökölt háborút is megjárt Langendorf zsebórát szeretném restaurálni (szerkezet tisztítás, javítás + számlap javítás) és azt követően karon hordani ha lehet. Tudtok ajánlani Bp belvárosában szakit aki szóba áll velem az érintett óra kapcsán? Tudom nem egy IWC és számomra van csak eszmei értéke, de nem vagyok járatos ebben a témában, merre induljak? A számlap javíthatásához olvastam egy email, porcelán technikáról. Ez javítható még?

[ Szerkesztve ]

(#200667) Empsepo válasza gonger (#200666) üzenetére


Empsepo
senior tag

Kényes téma.

Valószínűleg komoly összeget kell rákölteni. Gondolom attól is függ, hogy milyen minőségben akarod a számlapot, bár én ennyire nem értek hozzá.

Ha jól tudom, Olaszországba szokták kiküldeni a súlyosan sérült számlapokat. De az tényleg komoly pénz.
Az átépítés meg alapból kérdéses.

Én pl nem tenném.

(#200668) Dudikoff.


Dudikoff.
csendes tag


Ma megjött az új munkatárs. 😃 Most már atompontosan tudom, mikor mennyit kések!😃 Mutatós órákat jobban szeretem, de gondoltam ez jobban bír bármilyen fokozott igénybevételt, mint amiben akár csak egy kis mechanika is van. Elsőnek nagyon picinek tűnt, főleg a kijelző, de talán játszósórának az nem is hátrány. Mostmár gyakrabban fog megállni a Makom.... amúgy kényelem szempontjából többet vártam, elég merev ez a gumiszíj.

Érdemes ezekre protektort szerezni?

(#200669) Narakh válasza 5-ös kezelő (#200659) üzenetére


Narakh
senior tag

Kellett neked itt Komandirskie-ről beszélni, egy ilyen kismásodperces jószág egyből megmozgatta a fantáziám. Vajon egy ilyen szerkezetet bele lehet műteni egy 710-es Amphibia tokba? :F

Te tetted ezt, király.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#200670) petipetya válasza Narakh (#200669) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha már Vostok Komandirskie K35, ajánlom hozzá ezt a fajta fémszíjat (itt már sajnos nem kapható, de a Xiaomi Huami Amazfit kulcsszavakkal könnyen fellelhető máshol is). A matt órához remekül passzol az ugyancsak matt szíj:

Ezzel elnyerte a végleges összeállítást az orosz igásló. Az átlátszó hátlap vastagabb a gyári csatornafedélnél, ám így pont a lehető legkényelmesebbre tudtam belőni a szíj hosszát is:

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#200671) @mriya@ válasza futizoli (#200658) üzenetére


@mriya@
őstag

Van egy kis árkülönbség a kettő között. :-)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#200672) @mriya@ válasza gonger (#200666) üzenetére


@mriya@
őstag

Én inkább mint zsebórát újíttatnám fel. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#200673) gonger válasza @mriya@ (#200672) üzenetére


gonger
senior tag

Az is egy opció, csak a mai világban nem tudnám rendeltetés szerűen használni. Beépítés után viszont büszkén viselném.

(#200674) Polarstar válasza petipetya (#200670) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nagyon faszák!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#200675) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

4500 Ft és újra ketyeg, belül is tiszta és tömítések cserélve, így megint lehet úszni. :))

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200676) futizoli válasza @mriya@ (#200671) üzenetére


futizoli
tag

Akad némi különbség.., felépítésben is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#200677) vzsryl válasza Tsebacsi (#200675) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A csuklódat elnézve neked is jól állna egy óriás G-Shock. :)
Btw. ez a Bulova nagyon baba.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#200678) gipsztigris válasza Tsebacsi (#200675) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nem szoros az a szíj egy picit? :) Optikailag egy kisebb óra is jól v. jobban mutat, ha lazábban van a csuklón. Szerintem.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#200679) @mriya@ válasza futizoli (#200676) üzenetére


@mriya@
őstag

Azt látom, hogy teljesen acél a tok és a szíj.
A szendvics számlap is tetszik.
Zafírral van szerelve.
De a szerkezet ugyanolyan, mint a másikban.
Szerintem nem ér ennyivel többet.
A limitáció a szememben nem értéknövelő. :N

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#200680) Polarstar válasza @mriya@ (#200679) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Egyedül a pöpec szíjja hiányzik nekem az 1967-nek! Az nagyon menő!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#200681) Tsebacsi válasza vzsryl (#200677) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm :R Imádom ezt az órát, és megdícsérték, hogy milyen szép állapotú (pedig nemis makulátlan :B )
Gshockból tervben is van ez: [link] Csak még asszonyt kell puhítani :D Az ujjaim rövidek, ott lehet kis bibi.

Gipsztigris: Nem szoros, nekem valahogy így jó, ha lötyög kicsit már nem szeretem. A másik Bulováé lötyög és nem érzem annyira kényelmesnek. Sajnos ez a régi megszokás, gyerekkori szilikonszíjas Casiok is mindig elszorítva voltak rajtam :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200682) vzsryl válasza Tsebacsi (#200681) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Általában lötyögősen szokták viselni az órákat, de én sem követem ezt a "divatot", mert nekem úgy borzasztó kényelmetlen. Minden órám feszül, és mindegyiket teljesen a kézfejem felé tolom, csukló csonton hordva.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#200683) futizoli válasza @mriya@ (#200679) üzenetére


futizoli
tag

A linkelt árat én sem adnám érte, viszont 300-ért boldoggá tett. :K

(#200684) gipsztigris válasza Tsebacsi (#200681) üzenetére


gipsztigris
addikt

Jó kis óra, nekem is tervben volt, de végül a rádiós lett. Az állandó BT kapcsolat úgy meríti a telefon akksiját, hogy csuda! Emiatt vetettem el a Bluetooth-os GST-t.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#200685) schawo válasza gipsztigris (#200684) üzenetére


schawo
titán

Az állandó BT kapcsolat úgy meríti a telefon akksiját, hogy csuda!

Milyen telefon az? BT Low Energy szinte semmit sem fogyaszt, egyik végponton sem. Szinte kimutathatatlan.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#200686) pulutodurumo válasza schawo (#200685) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ezt megerősítem. Mi Band 2 és 3 sem szopkodja az akksit jelentős mértékben.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#200687) gipsztigris válasza pulutodurumo (#200686) üzenetére


gipsztigris
addikt

LG és Huawei okosórám volt egy ideig, és azokkal cca. 25-30%-al jobban merült az akksija a Honor8-nak.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#200688) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Ismerősömnek kellene olyan rádióvezérelt óra,ami bírja azt,ha fürdőben a dögönyöző alá beáll,és az órát is eltalálja a vízsugár.
Mit ajánlotok?

(#200689) fagyalllo válasza Kezdő vagyok (#200688) üzenetére


fagyalllo
őstag

G-Shock

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#200690) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Következő kiszemeltem: Victorinox Maverick Green

Honnan érdemes beszerezni?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#200691) @mriya@ válasza vzsryl (#200690) üzenetére


@mriya@
őstag

Hú, ez gyönyörű. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#200692) Tsebacsi válasza vzsryl (#200690) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt én is néztem csak nem chronoban fekete számlappal. Szerintem amazon. Talán...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#200693) s4tch válasza vzsryl (#200690) üzenetére


s4tch
veterán

Másik Victorinox volt a listámon, azt az ebayen találtam meg a legjobb áron. Talán ezt is érdemes lehet ott megnézni.

(#200694) vzsryl válasza s4tch (#200693) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem az ár lényeges, hanem a biztos, viszonylag gyorsabb szállítás. Jomashop? :F

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#200695) csabulaxi válasza Dudikoff. (#200668) üzenetére


csabulaxi
senior tag

:R

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#200696) zsocy


zsocy
őstag

Nekem is végre meglett a jó kis G-Shock.

Jelentem, bírja a favágást, kerékcserét, gyerekfürdetést, bármit amit ki tudtam eddig találni :)

Annyira bejött, hogy elgondolkodtam hogy kell-e nekem a Steinhart....

(#200697) s4tch válasza vzsryl (#200694) üzenetére


s4tch
veterán

Megbízható eladó, ebay global shipping és paypal vevővédelem esetén gyakorlatilag verhetetlen az ebay.

A jomashop esetén a vámkezelés a posta dolga, az meg mostanában kapásból 3-4+ hetet vesz igénybe.

(#200698) 5-ös kezelő válasza Narakh (#200669) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Szerintem egy az egyben passzol bele, de másik felhúzótengely kell valszeg. A 420-as és a 710-es csereszabatos. de a 110-es tokba más kell. Meranomnál van az is most. Sőt, a 647-es számlapra sem kell várni. Mi több, adják 420-as Amfíbiával is. - Én meg szívesen átraknék egy automatika nélküli Komandirskie belsőt egy acélos tokba, bár a Komandirskie korona jobban kézreáll felhúzáskor.
Ezt rendeltem,11032-es.[link] Úgy tűnik, mégsem az utolsó darab volt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#200699) Mykeee0923 válasza 5-ös kezelő (#200698) üzenetére


Mykeee0923
csendes tag

Az nekem is benne van a kívánság listámban :D
Csak kéne eladnom is, nem csak folyton venni.

(#200700) Sungoo válasza zsocy (#200696) üzenetére


Sungoo
addikt

Milyen Steinhart?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.