Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175451) GumiPocok válasza Nekton (#175447) üzenetére


GumiPocok
újonc

Ha már elmegy legalább 8 évig akkor talán még egy elemcserét megérdemel majd! :)

(#175452) GumiPocok válasza pulutodurumo (#175448) üzenetére


GumiPocok
újonc

Én most ezt nyúzom [link]
Elég jó kis werk, talán ez is megszolgálja. :)

(#175453) @mriya@


@mriya@
őstag

Valamikor régebben bevittem egy Atlantic kvarc órát egy ajánlott szervizbe.
Elmondtam, mi a gondom vele.
A "mester" felvilágosított, hogy bizonyosan javítani kell a szerkezetet, és az alkatrész kb. 30 ezer Forint lesz, plusz a munkadíj.
Gyorsan felajánlottam neki, hogy 15 ezer alatt tudok komplett szerkezetet szerezni, szóval nem kéne madárnak néznie!
A beavatkozásból természetesen semmi nem lett, az órát eladtam a vaterán. :-)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#175454) terra052 válasza fagyalllo (#175450) üzenetére


terra052
őstag

Ebben pl Seiko solar quartz kronó szerkezet van, megteszi?

werkmania.hu

(#175455) Shingen válasza Nekton (#175449) üzenetére


Shingen
addikt

Tissot-ba tokozott műanyag ETA 9xx szerkezetek, melyekről a számlapot sem lehet leszedni és nem is hozzáférhetőek, kaphatóak külön

Szép! :((
Gratulálok ehhez, gondolom 80ért adják minimum azokat a Tissotokat. :U

風林火山

(#175456) Shingen válasza terra052 (#175454) üzenetére


Shingen
addikt

Nem! :D
Akkor is kívülről egy divat óra. ;] :P

風林火山

(#175457) terra052 válasza Shingen (#175456) üzenetére


terra052
őstag

Ja. Azt hittem, azzal van baj, ami belül az 😁 Hát kívülről nem egy idejétmúlt darab 😎

werkmania.hu

(#175458) fagyalllo válasza terra052 (#175454) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ezek is elég gagyik, képet nem találtam róla, csak a V158 nevű kistesóról. Abban is csak nyomorult két kő van és középen ott a műanyag híd.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#175459) YAS-dude válasza fagyalllo (#175458) üzenetére


YAS-dude
őstag

Laikusként kérdezem: a műanyag alkatrészekkel amúgy mi a baj? Elég sokféle műanyag létezik, van amelyikből ipari siklócsapágy készül, annyira kopásálló. A hőtágulásuk sem akkora, mint a fémeké, a tömegük is kisebb.
Persze ha újrahasznosított tejfölöspohárral dolgoznak, az lehet problémás...

(#175460) fagyalllo válasza YAS-dude (#175459) üzenetére


fagyalllo
őstag

Laikusként mondom, hogy évtizedek óta használnak műanyagot az óraszerkezetekben és ha tényleg rendes anyagból van, akkor nincs gond velük. De a fém menőbb. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#175461) alphaville válasza Caldera (#175422) üzenetére


alphaville
aktív tag

Például a hőmérséklet változása. Ne foglalkozz vele, idővel beáll egy átlagértékre.

(#175462) Aladdin válasza Shingen (#175455) üzenetére


Aladdin
senior tag

Tissotokat.
Hat ezt gyonyoruen leirtad...

(#175463) sztikac


sztikac
őstag

NATO szíjakra mi az ajánlott beszerzési forrás?
Azt hogyan tudom eldönteni, hogy az órámra (Seiko SRPA53K1) milyen széllességű kell? Simán csak lemérem az eredeti acélszíjat?

(#175464) @mriya@ válasza sztikac (#175463) üzenetére


@mriya@
őstag

Szerintem ők jók.

Igen, megméred a tokfülek közötti rést, és ahhoz választasz szíjat. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#175465) C0RVUS válasza fagyalllo (#175458) üzenetére


C0RVUS
tag

Esetleg tudnál egy listaszerűséget írni a ma is gyártott Seiko/Citizen kvarcwerkek közül azokból, amik egy mechabuzi számára is méltók lehetnek arra, hogy titkon, szemesarkából szerzésvágyat tükröző pillantást vessen rájuk. És itt most nem feltétlenül csúcskvarcokra gondoltam, inkább ár/érték bajnokokra. (Merhogy most nézem, hogy ugye én a 7T62-est is "nem éppen eldobhatósfajtának" minősítettem nemrég, látván rajta csavarokat, de azt már nem is figyeltem, hogy "no jewel".)

[ Szerkesztve ]

(#175466) fagyalllo válasza C0RVUS (#175465) üzenetére


fagyalllo
őstag

Jó vicc, ilyen lista összeállítására nagyon nem vagyok méltó, ugyanúgy csak az itt-ott összeolvasott kitudjamekkora igazságokat tudom előadni :)
Egy 7A28 mellett minden mai Seiko kvarc kronó gagyinak tűnik. Megjelenésekor a csúcs volt, mint most egy Astron, mára viszont semmi különleges nincs egy egyszerű elemes kronóban, csak nagyon szűk piaca lenne, ezért nem is készítenek drága, örökkévalóságnak készült szerkezeteket ebben a kategóriában.
De nem is hallunk az olcsó, műanyag- és lemezhidas, kő nélküli kvarcok tömeges haláláról, nyilván ki vannak azok találva, hogy értelmes ideig működjenek, túltervezni meg felesleges lenne őket.
Úgy gondolom, amelyikbe már egy kis extrát (Eco-Drive, Solar, Kinetic...) belerak a gyártó, azokból még a legegyszerűbbek is megütnek egy jó közepes szintet, a linkelt leggagyibb Seiko kvarc szintére nem süllyednek. De ezek sincsenek feltétlenül letérkövezve, Eco-drive szerkezeten is lehet látni no jewels feliratot. Kineticnél persze kell a kavics és masszivitás a mechanika miatt.
Nagy kedvencem a már kifutott Citizen E210, Seiko 7C46, az olcsó, de a mechanikus nullázás miatt jópofa Seiko mecaquartz, a Casio Tough Movement órák, az egyre energiatakarékosabb ekodrájvok...

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#175467) #48613632 válasza C0RVUS (#175465) üzenetére


#48613632
törölt tag

Egy 7T62 0BE0 boldog tulajdonosa vagyok. Napi szinten nyúzom, kb 5 éve van nálam, és már akkor is használt volt.
Sosem volt tisztítva a belseje, elemet is én cseréltem. Mondjuk a vízzel vigyázok azért.
Na, a lényeg, WatchCheck-el 5 nap alatt, nem mutat eltérést, illetve az 1mp alatt maradt.

A atomik timekeepinges Citizenemhez képest fél másodpercet siet, ami viszont május 16. óta van nálam, és akkor, vagy rá egy nappal később, szombaton, lőttem hozzá a Seiko-t.
Szóval, no jewel ide, vagy oda, nagyon preciz kis szerkezet a 7T62, le a kalappal előtte.

fagyalllo

Beraktam mind a két szemet, most a jó a csuklómra ;)

[ Szerkesztve ]

(#175468) Attila!


Attila!
tag

Sziasztok

Szeretnék venni egy Bond nato szíjat, A nato strap co nevü oldalról mit gondoltok? Visszakerestem a topicba de nem találtam túl sokat róla. Ezt néztem ki [link] . Vagy ha tudtok árkategóriában hasonlót ami jó minőségű érdekelne. Vaterán is néztem 1800ért van, de az gondolom filléres gagyi...

(#175469) C0RVUS válasza fagyalllo (#175466) üzenetére


C0RVUS
tag

Hát végülis nagyjából ettől tartottam (azért reménykedtem egy-két féltitkos besztbájban), de persze ez abszolút érthető is. Nyilván ha a tapasztalatok azt mutatják, hogy a kvarcórák átlagos célközönségének boldogságához nincs szükség kavicsokra, meg fémre - soha nem fogja látni az órája belsejét, viszont a pontosságot, megbízhatóságot, szükséges élettartamot, meg ezek nélkül is tudják - akkor nem fogják ezt passzióból mégiscsak erőltetni. Akik meg ilyesmikre élveznek, azoknak meg alsóhangon ott a Tonhal, felsőn meg a GS...

(#175467) pitepeti71: Na ja. A Vosztok 2415/2416-osok sem amiatt a harmincegy kő miatt a világ legpontosabb szerkezetei. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#175470) Attila! válasza Attila! (#175468) üzenetére


Attila!
tag

Kifogytam a szerkesztési időből de még hozzátenném, ismerem a phenomenato szíjakat amik ráadásul "házom belül" vannak a fórumon, és a képek alapján is látszik, hogy top minőség, de nem tudok most 40 usd-t szíjra szánni. (Mielőtt ajánlja valaki :) )

(#175471) Bazsi101 válasza Attila! (#175468) üzenetére


Bazsi101
tag

Nekem van tőlük több szíjam is, ebben a 15 dolláros kategóriában szerintem verhetetlenek.

(#175473) oba válasza Attila! (#175468) üzenetére


oba
addikt

Én a Timefactors de-luxe szíjakat ajánlom még. Nekem van egy bond RAF tőlük és nagyon szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#175474) @mriya@ válasza Attila! (#175470) üzenetére


@mriya@
őstag

szerintem is kicsit húzós az áruk, főleg a konkurrens termék ismeretében. 🤓

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#175475) oba


oba
addikt

Gyerekek, ha az SKX -et egy ideig most nem fogom hordani, mire figyeljek oda? Árt neki ha megáll és úgy pihen a dobozban? Korona helyzete befolyásol valamit ilyenkor? Vagy inkább minden nap "kézzel" húzzak rajta egy kicsit, hogy járjon? Óraforgatóm nincs és nem is tervezek egyelőre venni.

(#175476) squir válasza oba (#175475) üzenetére


squir
aktív tag

Tedd be dobozba, kutya baja nem lesz. Egy-két hetente szedd elő és járasd meg a kenés miatt. Ennyi.

(#175477) oba válasza squir (#175476) üzenetére


oba
addikt

Köszi :)

(#175478) Lauda válasza oba (#175475) üzenetére


Lauda
félisten

Régebben én is agyaltam ezen, aztán eszembe jutott, hogy a gyártás után a kutya nem foglalkozik ezzel, csak áll az óra magában valahol, valamilyen raktárban és mikor megvásárolod szépen teszi a dolgát. ;)

[ Szerkesztve ]

(#175479) yodamastah


yodamastah
őstag

Na csak hogy ne csak a pozitívumok jelenjenek meg a sky-os seiko-król. Úgy néz ki a dracula monsterem (amit nemrég eladtam, mert sikerült venni egy SRP307-et) megy szervízbe. AZ új tulaj szerint néha megáll, és úgy kell noszogatni hogy menjen tovább. :O

(#175480) Lauda válasza yodamastah (#175479) üzenetére


Lauda
félisten

A sky-hoz ennek nem sok köze van. :)

(#175481) yodamastah válasza Lauda (#175480) üzenetére


yodamastah
őstag

Az tény, de a most következő garanciával szíváshoz már igen :)

(#175482) @mriya@ válasza yodamastah (#175481) üzenetére


@mriya@
őstag

És akkor mi van, ha mondjuk aznújmtulaj leejtette az órát? :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#175483) Lauda válasza yodamastah (#175481) üzenetére


Lauda
félisten

Korábban írták a topikban, hogy a szlovák seiko elfogadja a sky-os garanciakártyát. :)

(#175484) yodamastah


yodamastah
őstag

Az új tulajban 100% megbízom, gyerekkori barátom :) A cseh szervízzel már felvettem a kapcsolatot. Majd beszámolok hogy sikerült a javítás.

(#175485) Attila! válasza Bazsi101 (#175471) üzenetére


Attila!
tag

Köszi az ötleteket!

Bazsi101: A posta költség ingyen volt ugye? Illetve mennyi idő alatt jött meg?
Amúgy pont ma kaptam egy 10%os kupont is tőlük :))

(#175486) skx007_


skx007_
csendes újonc

Ha már quartz szerkezetek, a Timex-ekbe mit tesznek? Illetve a márka úgy összességében milyen minőséget képvisel? Jobb pl. egy Fossilnál?

(#175487) manager2220


manager2220
tag

Sziasztok,

Egy gyors segítséget szeretnék kérni. Megérkezett a csodaszép DS1-esem. Több napig jött úgyhogy most szépen 10:10-en áll pár nappal korábbi dátumon.

A kérdés az lenne, hogy miként állítsam be most az időt és a ádtumot, hogy az a szerkezetnek is jó legyen. :)

Köszi szépen a segítséget előre is.

(#175488) Caldera válasza manager2220 (#175487) üzenetére


Caldera
aktív tag

Én néhány lendítéssel elindítanám az órát. Ha a következő 3-4 órában dátumot vált, akkor 22:10-ről indult, meg kell várni vele a hajnalt. Ha nem akkor 10:10-et mutat szabadon állítható minden. A leírásában benne kell lenni, hogy melyik időtartományban nem állítható a dátum.
De majd jönnek a szakik és megmondják.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#175489) @mriya@ válasza manager2220 (#175487) üzenetére


@mriya@
őstag

Addig tekerd előre az időt, amíg vált a dátum.
Így tudod, hogy éjfél van.
Beállítod most a jó dátumot, majd a pontos időt.
Ha délután csinálod, akkor értelemszerűen átléped a delet a beállításnál.
Visszanyomod a koronát, rázogatod az órát pár percig, és készen vagy.
Ha nem akarod rázogatni, akkor tekersz a koronán úgy 40-et előrefelé. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#175490) Caldera válasza @mriya@ (#175489) üzenetére


Caldera
aktív tag

Nem biztos, hogy éjfélkor kellene állítani a dátumot. :Y

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#175491) manager2220


manager2220
tag

köszi a gyors válaszokat.

Ha jól vettem le, akkor ezekszerint tekerjem előre az időt kézzel addig amíg ki nem derül, hogy délelőt van-e. Akkor állítsam be a dátumot majd mehet helyére az idő is. Igaz?

(#175492) Nekton válasza skx007_ (#175486) üzenetére


Nekton
aktív tag

LEgjobb tudásom szerint a Timex saját szerkezeteket használ és fejleszt. Ezért is tud egyedi órákat készíteni egyedi funkciókkal. A szerkezetek minősége irreleváns a réz/bronz/bilivas tokok miatt. :DD

Összahasonlítani a Fossillal csak konkrét modelleket lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#175493) squir


squir
aktív tag

Ha már gyakran szó esik a divatórákról...

Íme egy szép, nagy, látványos, drága Diesel óra belülről...

(#175494) C0RVUS válasza skx007_ (#175486) üzenetére


C0RVUS
tag

A legenda szerint saját tervezésű szerkezeteket használnak - nyilván Kínában gyártva. Azonban ezekről különösebb hivatalos infót nem találni (de még nemhivatalosat sem), úgyhogy én ezt meg is hagynám legendának, és inkább azt mondanám, hogy valójában névtelen ázsiai szerkezetek. Amit biztosan tudni lehet, hogy acéltokos modellt elvétve találni náluk, a legtöbb rézből van, igen szerény vízállósággal.
Én azt gondolom, hogy ez a cég a múltból még valamennyire megmaradt reputációjából él - volt ugye valamikor U.S.Army-beszállító is -, a dizájnnal is kicsit erre játszanak rá, de valójában ha nem lenne ráírva, hogy Timex, a kutya nem venné meg ennyiért. Az Alliexpresszen szerintem töredék áron kínálnak nagyobb használati értékű darabokat. Az szerintem sokat sejtet, hogy testvércége az "Ingersoll" névre hallgató, tucatgagyi kínai mechawerkeket tokozó (a számlapon legtöbbször "german design" feliratot szerepeltető :DDD ) "márka".

(#175495) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

még nem hallottam róla, de nem is olcsó, igaz csak 15 darab készül belőle
OCEANKING BLUE LIMITED EDITION
[link]
[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#175496) C0RVUS válasza C0RVUS (#175494) üzenetére


C0RVUS
tag

Ó, elnézést, ellenőrizetlen fals információt adtam tovább. Igaz ugyan, hogy az "Ingersoll" a Timex elődjének, a Waterbury-nek a leány vállalata volt valamikor, de jelenleg egy "Zeon" nevű, Angliában bejegyzett kínai cég tulajdona a márkanév. Ez a cég gyártatja egyébként a múltkor bauhaus témában nagy respektus kíséretében szóbakerült Braun órákat is:[link] :)

(#175497) Bazsi101 válasza Attila! (#175485) üzenetére


Bazsi101
tag

Igen, a legutóbbi ráadásul Fedex-el jött, azt hiszem 5 nap alatt.

(#175498) Empsepo


Empsepo
senior tag

(#175499) skx007_ válasza C0RVUS (#175496) üzenetére


skx007_
csendes újonc

Köszi a válaszokat. Volt egy ilyen érzésem a minőséget illetően, de egyben párhuzamosan volt is valami emlékem, hogy a Timex egy régi, nagy múlttal rendelkező cég. Ezért tapogatóztam a szürke ködben.

(#175500) @mriya@ válasza Caldera (#175490) üzenetére


@mriya@
őstag

Tekerheti előrébb is.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.