Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#2501) DeX1989


DeX1989
újonc

Sziasztok, rákötöttem a pc-met egy LG led tv-re egy DVI-HDMI átalakítóval. A videókártyám egy őskövület radeon hd3650 2 db DVI kimenettel, de amire én használom bőven elég. :D A problémám az lenne, hogy sávokban mintha "szétesne" a kép, alapban észre se lehet venni, csak pl mikor görgetem egy főrumon a hozzászólásokat, néhány betű/szó "vastagabbnak" tűnik, mintha félkövér betűtípussal lenne írva. Mi okozhatja ezt? Nem olyan nagy probléma végül is, együtt lehet élni vele, de hátha mégis meg lehetne szüntetni vhogy. :)
A tv 1080p 60hz módban van, de ha ezt bármire módosítom akkor is megmarad a hiba.
Mellékelek 3 képet a problémáról. Köszönöm előre is a segítséget, ha van vkinek vmi tanácsa az ügyben. :)

(#2502) glutamin válasza DeX1989 (#2501) üzenetére


glutamin
őstag

Érdekes jelenség. Azt tudni kell, hogy a Samsung TV-k ugyanolyan pixelrácsot (RGB) használnak mint a normál LCD monitorok is. LG tv-knél ez kicsit más. Talán ez lehet az oka.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#2503) -=RelakS=- válasza glutamin (#2502) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez biztos, hogy nem a BGR pixel struktúra miatt van.

DeX1989

A képernyő széle nem lóg le véletlenül? Túlpásztázásra gyanakszok.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2504) fede94


fede94
tag

sziasztok, tud ebben valaki segíteni?
a pc re van kötve egy 4:3 monitor és másodikként rákötöttem még egy lcd 16:9es Tvt-t is hdmi kábellel. Duplikáltam (win+P), de a tv-n is megmaradt a 4:3 as képarány. Ha csak tv van rajta akkor ok. Próbáltam elsődlegesnek mindkettőt már ,de akár melyik az akkor is 4:3 lesz tv n megjelenő kép. Szeretném ha tv-n 16:9 ben jelenne meg. Van erre megoldás?Köszönöm.

(#2505) tkesy válasza fede94 (#2504) üzenetére


tkesy
őstag

Nem duplikalni kell, hanem kiterjeszteni az asztalt, és akkor külön kezelhető a felbontás és a méretarány

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#2506) mtibee2


mtibee2
tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy 8 bites RGB, vagy YCbCr444 módban, ahol nincs "kromatikus aberráció" a betűk körül, villog a TV? A videokártyám (RTX 2070), annak drájvere (v441.08), a TV-m (LG OLED55B7V), vagy a HDMI kábel a ludas? (Sajnos a ClearType betűtípusokkal sem tudtam megszüntetni a betűk elszíneződését...)

Van valakinek ötlete, hogy miért kell olyan ótvar betűket olvasnom, mint annak idején az első CRT monitoromon?

Köszi:
M. Tibor

(#2507) -=RelakS=- válasza mtibee2 (#2506) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ilyen tévéd van?
Ennek WRGB panele van, ami azt jelenti, hogy egy fehér alpixel is van a piros-zöld-kék mellett, emiatt vízszintesen szétkeni a képet.

2015-ös írás, de gondolom ilyesmiket látsz. ClearType ezen nem fog segíteni, az RGB és BGR panelekhez jó.

Másik példa ugyanerre

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2508) mtibee2 válasza -=RelakS=- (#2507) üzenetére


mtibee2
tag

Igen, ilyen TV-m van. Írtam az LG-nek is, de az illetőnek, aki válaszolt, szerintem fogalma nem volt, hogy mi bajom... Jelentettem a hibát az nVidianak is, hátha... Addig marad a CRT élmény.

(#2509) -=RelakS=- válasza mtibee2 (#2508) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezzel nem fognak tudni mit kezdeni, ez ilyen. Ott vannak lent a minta képek, amikkel a saját élményedet összehasonlíthatod. Ha nem olyan, dobjál fel képet, hogy megköpködjük

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2510) mtibee2 válasza -=RelakS=- (#2509) üzenetére


mtibee2
tag

Igen, de tudom, hogy szoftveres a hiba, csak azt nem, hogy a TV-é rossz-e, vagy a videokártyáé, mert egyébként tökéletesen (szín, élesség) meg tudja jeleníteni a szövegeket, csak akkor meg villódzik a kép...
De lehet, hogy erre sem lesz megoldás, mint az előző tévémen a HDR módra, mert azon egyáltalán nem ment, akármit próbáltam...

(#2511) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok , lécci segítsetek !

lecseréltem a vga karit ,
gtx960 ról gtx1060 ra
[link]
és nem tudom a képet kitenni tv -re,
csak ha a monitor HDMI kábelét kihuzom a vga-ból !

A monitor- vga hdmi-hdmi kábellel van öszekötve
tv-vga hdmi-dvi kábellel van összekötve
(minden kábel ugyanaz, ami a régi vga val müködött)
tv re ki akartuk tenni a pc képét
de itt sajna nem is érzékeli a tv-t !
és az érdekes hogy ha a monitor kábelt kihuzom, akkor igen ,
akkor kimegy a tv re is a kép !

( elözö gtx 960 as vga-val működött, rendesen mindkettő kimenet egyszerre.. szóval pl másolni tudtam a pc képét)

valami ötlet, hogy egyszerre is működjön ?
(legujabb nvidia driver van fennt)

elöre is köszönöm a segítségeket ! :R :R :R

(#2512) -=RelakS=- válasza maxika2004 (#2511) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Drivert csak frissítetted, vagy telepítéskor letakaríttattad vele a beállításokat?
Ha a monitoron van DisplayPort bemenet, akkor én inkább azt erőltetném, a tv-t meg a HDMI-re kötném.

Ugyan nyomát nem találtam, de nagyon nem lepne meg, ha a DVI és a HDMI között az 1060-nál már választani kellene.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2513) maxika2004 válasza -=RelakS=- (#2512) üzenetére


maxika2004
őstag

monitoron csak hdmi mag vga van....

dehát felfoghatatlan hogy a képernyő képet nem lehetne akár másolni, vagy kiterjeszteni....

drivert csak feltettem az ujat !

de mi érdekes, ha kihuzom a monitor kábelt, akkor egyböl jo a tv-n

(#2514) -=RelakS=- válasza maxika2004 (#2513) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezért mondom, hogy lehet, hogy ha a HDMI és a DVI között választani kell. Épp csak leírva nem láttam sehol. Márpedig ha így van, és a DVI-on megszűnik az eszköz, akkor persze, hogy bekapcsolja a HDMI-t.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2515) maxika2004 válasza -=RelakS=- (#2514) üzenetére


maxika2004
őstag

" a DVI-on megszűnik az eszköz,"

de nem szünik meg ,csak ha kihuzom.....

vagy te azt mondod hogy egy ilyen kártyánál nem lehet elosztani a képet 2 fele ?
dvi-n és hdm-in ?

ezt már a 10 éves 550 ti is tudta :W :W :W :W :W

(#2516) -=RelakS=- válasza maxika2004 (#2515) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A 10 éves 550 ti-d gondolom még analóg monitort is meg tudott hajtani, ha más nem, akkor DVI-VGA átalakítóval.
Vezetik ki a DVI-t. Analógot már egyáltalán nem tud az a kártya, a digitálison meg lehet, hogy osztozik a HDMI-vel.

Pár hónapja olyan kártyát láttam, hogy 3 HDMI és 3 DP volt rajta, de ha az egy csoportba rajzoltak közül bármelyik HDMI-t használtad, akkor a hozzá tartozó 2 DP kikapcsolt.

Amit még megnézhetsz, hogy mi van akkor, ha a vga van a DVI-HDMI kávellel összekötve, a tv meg a HDMI-HDMI kábellel. Ebben a felállásban akár még hangot is tudnál a tévére küldeni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2517) maxika2004 válasza -=RelakS=- (#2516) üzenetére


maxika2004
őstag

hát ez jön, csak kábelhosszok-hely miatt ezt még meg kell oldanom !

de azért ez számomra hihetetlen ha igy lenne....
hogy letilt az egyik kimenet, ha mindkettő használva van

(#2518) -=RelakS=- válasza maxika2004 (#2517) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ugyanaz lehet, mint hogy sakkozni kell a pci-express csatornákkal is. Ha ide beteszel valamit, az már csai 8x-es, ha olyan háttértárat használsz, akkor a 4x-es slot kikapcsol stb.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2519) maxika2004 válasza -=RelakS=- (#2518) üzenetére


maxika2004
őstag

.ééés megszületett... köszi a segitségeket!
A hiba az volt hogy a tv-be HDMI ( arc) os aljzatba dugtam.....

már csak egy kissebb gebaszt kéne orvosolni...
most a kép hdmi-n megy a monitorhoz, és dvi-n a tv-hez....

és a dvi az elsődleges kijelző!

ha csak a monitort használom, akkor , windows -p vel ugyan áttettem, és most a monitor a kivetitő....
de bootoláskor a tv-n van igy a kép, és csak ha betölt a vin akkor van kép a monitoron!

ezt át lehetne állitani valahogy ?

:R :R

(#2520) -=RelakS=- válasza maxika2004 (#2519) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezt már nem tudom. Két DisplayPortos monitorom van, mégis nem azon jelenik meg a kép induláskor, amelyiken szeretném :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2521) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Sziasztok

32"-es tv-t használok monitornak 120-150cm-ről.
Most már kicsit kicsinek tűnik, váltanék nagyobbra. A távolság nem fog változni. Jó lesz egy 50"-es is, vagy inkább 43" legyen?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#2522) -=RelakS=- válasza Ajándékok (#2521) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

4K, vagy FullHD?
FullHD-ben ilyen messziről 42", de ha már karnyújtásnyira ülsz, akkor a 32" elég. 4K-ban kellhet az 50".

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2523) Ajándékok válasza -=RelakS=- (#2522) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

4k
De nem a felbontás függő távolság érdekel, hanem, hogy átlátom-e az egész monitort.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#2524) -=RelakS=- válasza Ajándékok (#2523) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Melóban 31"-os 4K van. Nagyon pici minden, azon minimum 150%-os nagyítást kell alkalmazni, úgy használható.
Itthon 42"-os 4K van. Karnyújtásnyi távolságból még használható, 100-120cm-en már kezdenek kicsik lenni a betűk. Ekkora méretnél ha valami a monitor szélén van, az már bizony olyan hatást kelt, mintha a melletted lévő monitort néznéd, szóval az olvasnivalót rendszeresen be fogod húzgálni középre. Mondjuk nekem Face rendszeresen a bal, PH meg a jobb oldalon van :)) Teljesen átlátni nem fogod jobban, mint egy mozivásznat a terem közepéről. Játék közben mindez nem probléma.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2525) Hzsolt11 válasza -=RelakS=- (#2524) üzenetére


Hzsolt11
tag

Sziasztok
Én is most szeretnék venni egy 40-43"-os tv-t monitornak és ebben szeretném kérni segítségeteket
Ha lehet 4k legyen egy 1060-as kártya fogja használni
:R :R :R

(#2526) Ajándékok válasza -=RelakS=- (#2524) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Köszönöm

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#2527) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Sziasztok
Én is most szeretnék venni egy 40-43"-os tv-t monitornak és ebben szeretném kérni segítségeteket
Ha lehet 4k legyen egy 1060-as kártya fogja használni
:R :R :R
Bocsi így szeretem volna az előbbis :D

(#2528) TIstvan4


TIstvan4
tag

Szép napot kívánok mindenkinek!

Xbox one játék konzolhoz milyen megjelenítót érdemes vásárolni? 22 23 col átló kijelzöben gondolkodok.
Ha lenne itt ötlet szívesen olvasnám válaszaitokat!

(#2529) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Sziasztok
Én is most szeretnék venni egy 40-43"-os tv-t monitornak és ebben szeretném kérni segítségeteket
Ha lehet 4k legyen egy 1060-as kártya fogja használni
Előre is köszönöm a segítségeteket
:R :R :R

(#2530) X2N válasza Hzsolt11 (#2529) üzenetére


X2N
senior tag

Árat nem írtál, nézz szét RTINGS-en miket ajánlanak játékra. Esetleg monitorból ott van a Philips momentum széria.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#2531) Hzsolt11 válasza X2N (#2530) üzenetére


Hzsolt11
tag

Értem
Árban max150000 ft a limit

(#2532) _RaZeR_


_RaZeR_
csendes tag

Üdv

Vettem egy Asus ROG Strix Gtx 1080 A8G Gaming VGA-t, szeretném kitenni a képet TV-re, 4k film nézés céljából.

minden hdmi kábellel van összekötve, legújabb driver feltéve

TV: LG 65SM8600PLA UHD HDR 4k NanoCell webOS SMART Televízió
Monitor: LG 34UM69G Gaming LED monitor, IPS, 34", UWHD, 2560 x 1080

Eddig egy másik VGA volt a gépbe, ami csak full hd-t tudott de ott semmi baj sem volt WIN gomb + P-és már tudtam is tenni a másik megjelenítőre, és ment is.

Most hiába állítom át, 30hz-nél ha magasabbra veszem, akkor egyáltalán nem teszi át a képet, ha 30hz-vagy alatta van a frissítés, akkor csak a képernyő másolásával, vagy kiterjesztésével tudom áttenni a képet, ha arra teszem hogy csak a TV-menjen, akkor nem jelenik meg semmi.

Órák óta állítgatom, de semmit :(

Itt próbálom állítgatni ------> [kép]

Valakinek esetleg van valamit ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#2533) CsaBully


CsaBully
aktív tag

Sziasztok.
34-es LG monitoromat (ami sajnos csak max 75hz-es) szeretném lecserélni egy 50-55-ös 120hz UHD(4k) TV-re, amire szeretném a PC képét is kivezetni játékra IS (jelenleg egy gigabyte gtx1060 6gb van, ami karcsú a 4k játékhoz,de a későbbiekben változást tervezek)..
Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban,mert nehezen igazodok el a TV kínálatban..
1. Sehol nincs feltüntetve a 4k(UHD)TV-k frissítési frekvenciája(ami natív 120hz kellene hogy legyen), melyik lenne megfelelő?
2. Hogyan tudnám kivezetni a tv-re a videókártyán lévő displayport 1.4-et (úgy tudom a HDMI 2.0 kevés a 4k játékhoz)?
A TV-ken nem látok Displayport-ot , melyik HDMI verzió az ami megfelelne min 60fps játékhoz(melyik átalakítót érdemes megvenni)?

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#2534) szasza0608


szasza0608
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy alap FHD TV-t játékhoz (Autós). Azt írják, hogy 8 ms a válaszidő. 2019-es, de nem vmi márkás cucc (Navon N39TX472FHD). Érdemes lehet megvenni játékhoz? HDMI-vel kötném össze a laptopommal. Előre is köszi a segítséget!

(#2535) -=RelakS=- válasza CsaBully (#2533) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

4K 120Hz-et csak akkor kapsz HDMI-n, ha 2.1 a kimenet és a bemenet. Tudtommal a mai videókártyák még csak a HDMI 2.0-t támogatják, szóval csak kompromisszummal tudnak 4K120Hz-et.
Displayportot kétféleképpen lehet kivezetni:
1: DP++, és akkor egy sima kábel, aminek egyik fele DP, másik fele HDMI. Kötve hiszem, hogy ezt támogatná a videókártya, vagy ha igen, akkor meg a 4K120Hz-et nem hiszem, mert ilyenkor a DP HDMI-ként működik.
2: aktív átalakítóval, sok pénzért. Nem tudom, van-e ilyen, ami ilyen gyors.

60Hz-et HDMI 2.0 tudja 4K-n. DisplayPortot ne nagyon keress tv-n, le merném fogadni, hogy még monitor is van, amiről lemaradt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2536) -=RelakS=- válasza _RaZeR_ (#2532) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A TV használati útmutatóját megnézted-e? :D
Be kell kapcsolnod a TV-n a Beállítások -> Kép -> További beállítások -> HDMI ULTRA HD Deep Colour-t, hogy támogassa a 4K 50/60Hz-en a 4:4:4-et, amin a legjobban mutat a számítógép képe. Ha nincs bekapcsolva, akkor csak 4:2:0-t támogat. Ha ez nincs megmagyarázva a videókártyának, akkor lehet, hogy csak szorgosan küldi a képet, de a TV nem mutatja.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2537) CsaBully válasza -=RelakS=- (#2535) üzenetére


CsaBully
aktív tag

Köszönöm a választ..sajnos úgy tűnik várnom kell még ezzel mert nincs még aktív dp2hdmi2.1 átalakító

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#2538) tkesy válasza CsaBully (#2537) üzenetére


tkesy
őstag

Megkérdeztem, hogy melyik tv-t nézted ki, amit játékra használnál?
Elfogadható áron a tesztek alapján 55ru8002 az ami nagyon jó játékra, de 4k ban az is csak max 60 Hz tud.
120 Hz vagy 1080p ben, vagy 1440p ben érhető el annál a modellnél, de ezekhez meg elég a hdmi 2.0.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#2539) CsaBully válasza tkesy (#2538) üzenetére


CsaBully
aktív tag

Konkrétan még nem talàltam semmi olyat ami itthon elérhető lenne..
60hz-en "kifolyik a szemem"..ezért kifejezetten 120hz-et kerestem, de sehol sincs feltüntetve..illetve elvileg (ha korrekt az info)minden 4k tudnà a 120hz-et, de a HDMI 2.0 miatt csak 60hz-rn megy..erre kellene a displayport csati ami nincs TV-ken ugye(k@pja be az ipar),a 2.1 vagy 3.0 HDMI jó lenne de nagyon dràgàk még és ràadàsul Displayport 1.4-ról HDMI 2.1 vagy 3.0-ra nincs még elérhető aktív àtalakító..

Úgyhogy veszek egy 144hz monitort , majd egy év múlva visszatérek erre a TV projektre.

[ Szerkesztve ]

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#2540) -=RelakS=- válasza CsaBully (#2539) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kérdés: Miért fontos, hogy tévé legyen? Használnád csak simán tévének is?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2541) snecy20 válasza CsaBully (#2539) üzenetére


snecy20
veterán

A HDMI 3.0 létezése az nekem teljesen új.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2542) headhunter


headhunter
addikt

1. Adott egy KDL-55W829B TV 2.3.-2.5 méter a nézési távolság, 1920x1080 felbontásnál milyen értékre kellene beállítani a DPI-t, hogy olvasható legyen a szöveg?

2. Feltűnt a DPI nővelése után a TV 1080p üzemmódban van, de az asztal már nem 1920x1080, hanem pl.: 1280x, youtube videók is nem full hd-ben mennek a megnővelt DPI miatt.

3. Külön a betűméretet lehet változtatni vagy kizárólag DPI beállítás az egyetlen lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#2543) mtibee2 válasza mtibee2 (#2506) üzenetére


mtibee2
tag

Megoldódott: a HDMI kábel volt a ludas, lecseréltem, és most megy a HDR, ahogy kell. :)

(#2544) ballaali


ballaali
csendes tag

Sziasztok
Van egy problémám :/
A régi jó bevállt R7 260x-es videókártyámat lecseréltem egy Asus GTX 1050TI-ra és akármilyen felbontást állitok be, nem látszik a fele kép :(
De viszont a régi videókártyámnál az R7-esnél is volt egy ilyen gondom de annál a Radeon beállitásoknál a kijelzőnél volt egy ilyen lehetőség:

és ezzel megoldodott a probléma hogy felvettem 5%-ig és igy beállitotta normálisan, játékoknál is normális képfelbontás volt alapból 1920as felbontáson hozott fel minden játékot de ennél a 1050Ti-nál nem tudom mi lehet a probléma nem tudom sehogy se beállitani hogy 1920x1080-as felbontással is normális legyen a kép (de semmilyen felbontással se). Egy Toshiba 37C3003P - 37 "-es LCD TV - szélesvásznú - 720p-s TV-t használok HDMI kábellel már régóta monitornak is egyaránt és eddig nem volt ilyen problémám mig beleraktam a 1050TI-t

(#2545) Krystal_s válasza ballaali (#2544) üzenetére


Krystal_s
addikt

A TV beállításokban a képarány mire van állítva? Ott kellene állítani, hogy Levágás nélkül jelenítse meg a képet.

[ Szerkesztve ]

(#2546) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok tanacsra lenne szükségem. Van egy idősebb korosztályú hölgy ismerösöm aki szeretné ha UHD Tv-jét számítógépre kötnénk amin tudna netezni, youtubozni ha úgy adódna.
Először is mi történne ha nem 4k kompatibilis videókartya kerül a gépbe? Nativ felbontás hiányában zavaró lehet a kep?
Ha mindenképp kell olyan Vga ami tudja a tv natív felbontását mit vennétek?
Játék nem lenne :)

(#2547) pilu01 válasza Anonymus23 (#2435) üzenetére


pilu01
senior tag

Sziasztok
Hasonló problémám van mint amire válaszolok.
Túlnyúlik a kép a tv-n, nem látom a széleket.
HDMI-HDMI kábelt használok.
Egy régi 3420 Cpu, integrált intel vga-val.
Driverek frissek.
Bemeneti listán a pc van kiválasztva (philips 24pfs5303/12) [link] de így sem változik a helyzet.
A keresővel nem találtam mást, mit tudok még tenni?

(#2548) takessz


takessz
senior tag

Sziasztok Hdmi vel be kötöttem egy 32-es Samsung 4000 sorozatú tv-t és kicsit pixeles a kép ha Dvi-átalakítóval ez orvosolható lesz!! jelenleg ilyen gyakorlatilag olyan smoot képet szeretnék elérni mint egy monitoron vagy mivel nagyobb a mérte ezért jobban fogom látni a pixeleket is! vagy Hdmi to DVi orvosolja második monitor lesz amúgy!! Át nevezni már átneveztem Dvi PC jelenleg a neve a tv-n!!

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2549) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Nem régen vásároltam egy Philips 58PUS7505 TV-t.
Laptoppal(win 7 , AMD VGA) HDMI kábellel összetudom kötni, viszont az asztali PC-n nem tudom kicsikarni a képet belőle.

Win 10 van fent. A VGA az Geforce GTX 1650 Super. Természetesen fent van az Nvidia drivere.

Kérhetnék egy kis segítséget hogy még is mit kellene csinálnom hogy legyen kép a TV-n is ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#2550) dozzer


dozzer
tag

Szevasztok!
TV vásárlás előtt állok és kicsit eltanácstalanodtam. Leginkább játékra szeretném használni, laptopról adnék neki képet. Kérdésem az lenne, hogy ki milyen tvt ajánl? Full hdban fogok játszani de 4k-s tv is szóba jöhet! 50" vagy e fölötti tv érdekel!
Köszi a válaszokat előre is! :R

Ha már szép nem vagy... legalább hülye ne legyél!

(#2551) scansat válasza dozzer (#2550) üzenetére


scansat
tag

Szia
Én most vettem egy 85 colost ugyanezen célra és nem bántam meg. Majd egy éve rágtam a témán és átnéztem elolvastam minden tesztet és minden véleményt a techradartól a hazai oldalakig. Ez alapján 3 tv család körvonalazódott. Az LG CX szériája amiket Nanocell néven hirdet....a Sony KD-XH9096 szériája amit Full Array néven fut és a Samsung Q80-as sorozata ami Quantum LED vagy Q-Led néven megy.
Hirdetnek OLED tévéket is gaming tv-ként de ez erősen megtévesztő. Ezek szinte kizárólag Xbox és Playstation eszközökre vannak felkészítve. PC monitorként hamar elhaláloznak. Tudván ezt a gyártók, hozták létre a fent említett sorozatokat. Ezek megközelítik, sőt kevésbé vájt-szemű néző számára szinte azonos képminőséget adnak mint egy OLED. Egymás mellé téve látható a különbség, de ez mennyire életszerű?
Full HD megjelenítőket én már hagynám. Amúgy is a jó tv a Full HD-t simán és szépen feljavítja 4K-ra. Nem 1-2 évre veszi az ember a tv-t..pláne 50' felett. Ezeket a típusokat nézd át és itt érdemes keresgélni.
-Én a Sony TV-t vettem, lévén előtte LG-m volt és a Web OS meg a Samsung Tizen ramatyaihoz képest a Sony Android ezeken már zökkenőmentesen fut. Részemről ennyi volt az LG..pedig az OLED-el nagyot alkottak, és még a hűtőnk is LG, de ha nem értik meg hogy a gányolt firmware/oprendszerek ideje lejárt hát az ő bajuk. Öcsémnek Samsung van. Detto!
A másik, hogy ugyanez a tudás még drágább is lett volna LG-nél. Hja a nagy TV Brand..
Sokat hezitáltam a méreten, 5x5 méteres szobába lett. Próbáltam meggyőzni magam hogy a 75' is elég lesz, de nem. Többször is szembeálltam vele az üzletben, már az eladók ha megláttak küldték a diákot aztán NAS-ról, Pendrive-ról ment a tesztvideó. 1,5-2 méternél messzebbről már van értelme a 4K 85'-nek (4K játék). 3 méternél messzebbről meg ugyanezen a Full HD-nak.
Természetesen a pénz meghatározó. A lányomnak egy 4K LG 43' monitora (nem tv) van és teljesen elégedett vele. 3x2 méteres szoba. Laptopról is használja dokkolóval. Ezen WOT-ozik...Minecraft-ozik 4K-ban.
https://www.lg.com/hu/monitorok/lg-43UD79
Kb fél méterről tökéletes és ez monitor nem Tv. Ha már az 50' környékén gondolkodsz. És azért TV és monitor közt még mindig nagy a különbség képjavító áramkörök (késleltetés) tekintetében. Ha nem akarsz TV-zni...vagy boxról nézel műholdat/kábelt akkor ez is tökéletes lehet lévén HDMI bemeneten bármit fogad.ű
Én most épp még harcolok a Sony képviselettel, mert szokásom szerint sárig innám a vizet és a 2 műholdas tuner szuper, de a beállítások menü egy katyvasz. Sony sosem gyártott műholdvevőt..honnan tudnák. Szerencsére az angol support már felvette a listára hogy a következő frissítések valamelyikében javítja és lesz diseqc 4 helyett diseqc 16.
Merem mondani hogy a piacon a legjobb ár-érték arányú tv lesz.
Mivel árat nem írtál, azt még hozzáteszem, hogy evés közben jön meg az étvágy. Én most az IPTV-világba merültem el. De király módon megy a PLEX-en a külső médiatárról a film is. A PC-t bátran bekapcsolva hagyhatom rajt ha megállok játék vagy munka közben és elmegyek enni. Nem kell félni beégéstől. HDMI 2.1 csatlakozóból 2 darab van és HDMI 2.0-ból is kettő. 1 darab USB 3 és 1 darab USB 2 van rajt. bőven elég mert ahogy a falhoz simul, képtelenség ki-be huzigálni bármit. HUB van mindegyiken. És még egy jó tanács. Egy bizonyos összeg felett, érdemes extra garancia éveket venni. 5 év gari 36 ezer...de van ahol 100 ezer. Ezt is érdemes figyelembe venni. :)

(#2552) dozzer válasza scansat (#2551) üzenetére


dozzer
tag

Nagy király vagy köszönöm szépen a kielégítő választ 😁 megnezem hol tudnám ezeket a típusokat megnezni élőben, mert sajnos vagy nem sajnos de a dizájn fontos 😁 monitor igen.. Gondolkodtam már ilyenen is.. :DDD

Ha már szép nem vagy... legalább hülye ne legyél!

(#2553) asprey


asprey
tag

Sziasztok! Valahogy meg lehet oldani, hogy ne keljen mindig távkapcsolóval be és ki kapcsolgatni a Tv-t? Be kapcsolom a gépet és kapcsolja be a tv-t? LG49uk6950, gtx1060.
A szobában 2db Lg tv van és szinte mindig be kapcsol mind a 2 tv.
köszönöm!

(#2554) kabi79


kabi79
csendes tag

Sziasztok!
Asztali PC-m Gigabyte nvidia kártyájára monitor mellé hdmi-n rá van kötve a Samsung tv-m is. Kb 2 hete a win 10 nem érzékeli a tv-t, nem lehet kiválasztani a kijelző beállításoknál.
Tünetek, eddig megpróbált dolgok:
1. win 10 kijelző beállításoknál az érzékelés gombra nyomva nem történik semmi
2. win+p kombóra se a duplikálás se a kiterjesztés nem oldja meg a problémát
3. nvidia vezérlőpultban a több megjelenítő beállításoknál a szigorú megjelenítőészlelés sem segít
4. visszaraktam egy jóval korábbi nvidia illesztőprogramot tiszta telepítéssel, nem segített
5. tv érzékeli, hogy a hdmi kábel be van dugva, source-okból kiválasztható a port, csak jel nem jön rajta
6. hdmi kábel rendben van, tv hdmi kábelével a monitor működik
TV-re nem jött firmware frissítés. Én a win10 frissítésekre gyanakszom, elmúlt hetekben volt pár kisebb is, de már nem tudom visszaállítani a korábbi állapotot (túl régen frissült már utoljára) és nem tudom melyiket is kellene manuálisan törölni.
Vkinek ötlet v tapasztalat?
köszi!

(#2555) Gambito


Gambito
tag

Sziasztok

nem tudom jó helyen járok, de tv-t szeretnek használni a gamer pchez. LgUn85006la tv-n szeretnék legalább 60 fps játszani( hdmi 2.0 ) pcre kötve. 2080ti 2.0 hdmi és display port kimenettel. Későbirekben dp-hdmi 2.1 átalakítóval később 120 hrzben is reménykedek.
a probelmam az imput lag , ami pl forza esetében pc-hez csatlakoztatott ps karnál nagyon észrevehető. A tv elmeletileg 8-13 ms között mozog. Mégis hatalmasnak tünik a késés.
hogyan tudnám ezt feljavítani ? Csak a gyorsabb kábel segít vagy esetleg valami beállítás lehet a bibi ? Koszi

(#2556) thotzoltan


thotzoltan
tag

Sziasztok! Dell precision HDMI-HDMI kábellel se kép se hang SABA ld22dv134 tv-vel összekötve. Ezt szeretném monitornak használni. Az LG tévénken gond nélkül megjelenik... felbontás gond lehet? Win 11 van már a PC-én.

(#2557) tkesy válasza Gambito (#2555) üzenetére


tkesy
őstag

Meg kellene nézni melyik hdmi csati az ami fel van készítve pc-s használatra, valamint a TV üzemmódját is át kellene állítani pc / játék üzemmódra.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#2558) tkesy válasza thotzoltan (#2556) üzenetére


tkesy
őstag

Operációs rendszer egyáltalán látja? amúgy vagy felbontás / képfrissítési frekvencia szokott ilyenkor gond lenni, vagy hogy valamiért nem hajlandó jelet küldeni az OS a tv-nek.
Más eszközt rákötve esetleg ad képet a tv?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#2559) Zaja2


Zaja2
senior tag

Sziasztok! Hozzám került egy LG 42LF2510 tv. Monitorként HDMI-vel használom géphez kötve.( a fölösleges kérdéseket megelőzve: no signal állapotban is ezt csinálja)
Bekapcsolás után kb. 15-20 perc múlva egyre világosabb rajta a kép.
A beállításokban állítva minimális változást lehet tapasztalni a fényerőben,illetve a kontrasztban . De így is élvezhetetlen rajta pl. egy film,amiben sok a sötét jelenet.
Némikor a gamma saját életet él.
Grafikus kártya beállításaival sem javítható .
Tudnátok segíteni ? Köszi!

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#2560) illjo


illjo
senior tag

Sziasztok! Egy HP Probook 640G1 notebook kijelzőjét szeretném HDMI kábellel kivetíteni egy LG 43nano753PR 4K TV-re Windows 10 alatt. A TV sajnos nem "látja" a notebookot, "no signal" üzenet ad a csatlakoztatott HDMI bemenet kiválasztásakor.. A csatlakozás, mivel a notebookon csak displayport van, dp to HDMI aktív átalakítóval és HDMI kábellel történik. A HDMI kábel biztos, hogy nem hibás, mert egy HP Probook 650G4 notebookról ezzel a kábellel működik ugyanerre a TV-re, azon a gépen már HDMI csatlakozó van, nem display port.. Az átalakító pedig működödtt még nemrég egy másik, full HD TV-vel és a Probook 640 G1 notebook-al összekötve. Az eszközlezelőben a "digitális lejátszó eszközök" sorban a TV látható, A gépben egy integrált: Intel HD Graphics 4600 VGA van.
Előre is köszi, akinnek van valami ötlete..

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#2561) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok,
Van egy NAVON 32"-os lcd tv amiből a kedves felhasználók kitörték a hdmi csatlakozót, a kérdés hogy hol lehetne szerezni ilyen alaplapi csatlakozót?
A nehézséget az okozza hogy álló smd hdmi csatlakozók azok 19 pin-esek de ez meg 21 és sehol nem találok ilyen csatlakozót, max hibás alaplapbol kivenni esetleg?
köszi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.