Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Konflikt


Konflikt
addikt

Na itt meglehet vitatni minden plexivel kapcsolatos dolgot, legyen az ház, v csak oldallap, akár saját barkács, tapasztalatok, minden.
Azonkivül lehet képeket a plexi házakrol, egyéb plexi modokról ide linkelni, várom a szebbnél szebb, izléses házak tulaját, h ne titkolják házuk kinézetét:))

Én 2 honapja vettem teljes plexi házat, régota terveztem, de csak akkor kött össze elég lé, igyis drágábban adták, mint terveztem.Megrendeltem - akkor még 16500 ft-s bruttó áron - rá nemegész 3 hétre jött meg a számtekboltba /Nagykanizsa Ynet/.Mondják ám h drágult a kicsike....
Oh, mondom...Kiderült h 19500 lett, csak lestem. Nemvolt nálam annyi pénz se:C, nameg azért sokaltam is rendessen, a végére sikerült 18500 ért elvinnem.
Az egész egy börönd szerű karton dobozban volt,külön minden lap pufi csomagolásban, minden alkatrész kis zacskokban. A csomag nagyon igényes volt, rengeteg csavar, kiegészitő járt hozzá, többekközött egy pár pamut kesztyű is(!):C Majd durván 1,5 -2 óra lego, aztán elis készült.

Amire nem számitottam, h eszméletlen gyorsan, a legaprobb dologtól is karcolódik, mint pl egy szalvéta...asszem ezzel még lesznek gondok...

Ennyi elsőre elég is
:))

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2) Konflikt


Konflikt
addikt

Upup, nemhiszem h az egész PH!n engem érdekel eza téma:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3) harry válasza Konflikt (#1) üzenetére


harry
veterán

Képet vagy típust írhatnál.
Plexi házakat nem szeretem, de plexis oldallapot már többször is csináltam. Majd ha meg lesz a lemez (320*330*4-6mm) kicsit alakítom, hogy kb így nézzen ki: Bővebben: link, Bővebben: link - kis marás, hőlégfúfó
(Ha van valakinek legalább ekkora eladó plexi lapja az szóljon)

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4) Konflikt válasza harry (#3) üzenetére


Konflikt
addikt

azért ebben lesz egy kis munka, mire ilyen sikidomot vágsz az oldallapodba:)
Kicsit olyan half-life style, de jol néz ki, különössen a zöld hűtőfolyadék, ilyen mérgező vegyszer hatását kelti:DD

A ház tipus: Aero Cool Acryclear. Sajnos elég kevés infot találtam rola neten.
Képet majd talán töltök fel, ha tudok tarhálni digitfényképezőt:C

A plexit te vágod bele? vagy veszel egy késsz téglalap alaku táblát.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#5) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Én szeretnék ''egyszer'' egy full plexi házat csinálni magamnak. 5-ös plexit néztem hozzá. Az éleknél olyasmi összefogatást gondoltam, hogy egy 5cm széles plexi csíkot hőlégfúvóval óvatosan megmelegítek, és pl. egy derékszüges bútorlap mellett meghajlítom. Aztán ebbe furatok és csavar. Csavarnak kúpos fejűt gondoltam anyával. Remélem találok ilyet csavarboltban.
Már csak normális helyet kell találnom, ahol esetleg méretre is vágják nekem a plexit, legalább nagyjából, és Debrecenben van, mert az ország másik végébe nem mennék el ezért.

(#6) Konflikt válasza ngabor2 (#5) üzenetére


Konflikt
addikt

A sarok megoldás egész jo ötlet!
Házilag talán a legjobb, amit ki lehet vitelezni. De talán nemis kell plexi csik, elég pl, egy 5*4es kis darab, amit meghajtasz, csak ép 2 db kell két él összefogatására. Egy sarokban /nemis igazána sarokban, a saroktol ugy 3-3-3cmre/ 3 db ilyen összekötö elemmel meglehet valósitani az összefogatást egész frankón:))
A főbb éleket mindenképpen ugy vágasd, mert különben nagyon mattos lesz a vágás mentén, ha házilag vágod.

Na csináltam néhány képetm idelikelek néhányat:

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#7) harry válasza Konflikt (#4) üzenetére


harry
veterán

jáj téglalap na nee :DDD elég dúrván néz ki a kivágás. akkora lap kell, amekkorát írtam, ezen még faragok egy kicsit, amúgy nem lenne nehéz megmunkálni. Amit linkeltem az valóbanegy HL2es mod.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8) várnarancs válasza Konflikt (#6) üzenetére


várnarancs
addikt

Akkor nagyon karcolódnak a plexi oldallapok?? Mert én is ilyet akartam, de így....

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#9) ngabor2 válasza várnarancs (#8) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ha jól tudom, alapból a plexin van valami védőfólia, és csak akkor szokták levenni, ha kész.
Amúgy ha nagyon összekarcolódik, akkor van hozzá nagyon hatékony polírozószer, azzl pár óra alatt újjá tudod varázsolni.

De a legjobb megoldás: nem kell fogdosni, húzgálni, stb. Ha meg beporosodik, akkor súrített levegővel vagy alkoholos ronggyal kell letörölni, óvatosan.

(#10) zzz


zzz
csendes tag

Lenne egy nagyon fontos kérdésem, legalbbis nekem fontos, mert nagyon érdekelne, miért vagytok beleesve a plexibe?
A plexi mire kell, nem arra, hogy átláss rajta?

(#11) ngabor2 válasza zzz (#10) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Pontosan. Milyen jól bír kinézni egy kultúráltan összeállított gép, világító neoncsövek, színes nyák, esetleg színes, UV-aktív vízhűtés... van, akinek ez tetszik. Nekem a világításon kívül tetszik, de ehez tényleg kultúrált kábelezés kell.

(#12) harry válasza zzz (#10) üzenetére


harry
veterán

Többnyire azért. A full plexis dolgokat nem is szeretem, inkább csak az ablakot. Iletve van egy moddolt plexi ház, ami nagyon szép lett:
Teljes leírás (5 részben): Bővebben: link
A kész gép: Bővebben: link

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#13) Konflikt


Konflikt
addikt

Na látom beidulni látszika topic:))

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#14) Konflikt válasza várnarancs (#8) üzenetére


Konflikt
addikt

Igen, eléggé karcolodik sajnos... pl nekem egy szalvétával sikerült apro karcokat hagynom rajt:(

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#15) Konflikt válasza ngabor2 (#9) üzenetére


Konflikt
addikt

Igen, vannak olyan plexi házak, amin van folia, de az enyémen nemvolt sajna:(

Amúgy ha nagyon összekarcolódik, akkor van hozzá nagyon hatékony polírozószer, azzl pár óra alatt újjá tudod varázsolni.


Ez sajnos nemigaz, mert bármilyen eljárással házilag csak opálosodni, mattulni fog...iparban vannak megoldások, de iagzán hatékony karceltüntetést házilag sajnos lehetetlen véghezvinni:(

Alkoholt ne! Különbözö plexik érzékenyek rá, aztán tényleg átlátszo lesz, de nemazért mert ugy megtisztitotta:DD

Igazábol keresem azt a szert,amivel igazán ápolni lehet, elfogadhato szinten, ha vkitud ilyet, ne tartsa magában!

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#16) Konflikt válasza zzz (#10) üzenetére


Konflikt
addikt

Látál már sötétben egy full plexi házat, egykét hidegkatód csővel, ledes ventikkel, pl: UV érzékeny vízhűtéssel? Na ha egyszer találkozol egy ilyennel , megváltozik a véleményed:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#17) ngabor2 válasza Konflikt (#15) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Bevallom őszintén, csak kis felületen (telefonkijelző) próbáltam, de van ilyen políranyag. A nevét nem tudom pontosan, otthon megnézem, ha nem felejtem el. És a kis karcokat eltünteti, a mélyeken is segít.
Esetleg átlátszó lakkal lefújni nagyon nagy hülyeség? Vagy valami 2-komponensú dologgal lekenni, ami kötés után kifejezetten kemény és karcálló. A ''sima'' lakkok nagy hátránya az oldószer, nem hinném, hogy a plexi állná, oldószerekre tényleg érzékeny.

Megoldás: polikarbonát. Igaz, hogy sokkal drágább, de tartósabb, oldószerállóbb és átlátszó. :C

(#18) Konflikt válasza harry (#12) üzenetére


Konflikt
addikt

Azért az utolsó kép már durva:C Egy csöppet sok benne a vezeték, ill. egyáb csövek:DDD
De elég rulez:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#19) zzz


zzz
csendes tag

pontosan ezek miatt nem jó a plaxi, az üveg nálam sokkal jobb. Ha vékony és tiszta, mintha nem is lenne. De a csillogás elárulja. A plexit kevésbé törékeny, de az üveg emiatt lesz érdekes, a jó dologokat óvni kell. Én üvegben gondolkozom, persze a plexi is jó, hisz olcsóbb alakítani, és könnyebb is.

(#20) zzz válasza Konflikt (#16) üzenetére


zzz
csendes tag

nekem is ilyen van.

(#21) Konflikt válasza ngabor2 (#17) üzenetére


Konflikt
addikt

Hát nemtudom ez az átlátszó lakk elég bizarrul hangzik:F
Nagyon nemmerek mindent probálgatni rajt, de arra a telefonos poliros cuccra kiváncsi lennék

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#22) X@b3e válasza Konflikt (#14) üzenetére


X@b3e
addikt

Nem a szalvétával hagytál rajta karcot, hanem azzal a porszemmel, ami alatta volt, amikor törölted vele sztem...

Amúgy nem tud vki plexibe gravíroztatni:F Mert nem nagyon vállalják, vagy ha igen, iszonyat drágán

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#23) X@b3e válasza zzz (#19) üzenetére


X@b3e
addikt

Az üveg nem jó, mert törékeny, sokkal jobban koszolódik, nehezebb stb...
Gépügyben nem használják, plexit szoktak, megmunkálni is egyszerűbb - dekopírral simán méretre vágod és kész

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#24) Konflikt válasza zzz (#20) üzenetére


Konflikt
addikt

Na, ha ilyen van, akkor valószinű, h tetszik, azért van nem?:) Ha meg nem tetszett volna, akkor annakidején lehet h egy sima házat veszel, de tetszett, szval ellentmondasz magadnak;]

Üveg? Hm.. ott aztán nagyon preciznek kell lenni... plexinél még egy mm eltérés simán belefér, mert ugye rugalmas anyag, de sztem egy üvegt nehezzebb megmunkálni is, 2. a legaprobb pontatlanság, és nempasszolna a részek.
Megnéznék egy ''üveg házat'' közelről... vagy csak vágjam bele a gépet egy akváriumba? megvan oldva a vizhűtés is, ráadásul nemis porosodi a belseje
:C

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#25) Konflikt válasza X@b3e (#22) üzenetére


Konflikt
addikt

Azis lehet h a porszemmel hagytam karcot, bár nemhiszem.
Mikor szalvétával töröltem, akkor apro karcok keletkeztek, mikor finom pamut darabbal, akkor teljessen tiszta lett a felülete

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#26) harry válasza zzz (#19) üzenetére


harry
veterán

plexi, könnyebb, rugalmasabb, könnyebb alakítani (vágni, csiszolni, gravírozni). hátrány, h karcolódik. Üveg nehezebb, nemigazán lehet vele dolgozni, ha rossz a felfogatás könnyebben rezonálhat (lásd pl. ablak üveg).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#27) zzz válasza Konflikt (#24) üzenetére


zzz
csendes tag

nem modok ellen magamnak! :F
nekem tetszik az átlátszó ház, nem mondtam sehol, hogy nem:F

én sima házat vettem, mert olcsóbb, és kivágtam az oldalát, majd üveget ragasztottam bele.

(#28) Konflikt


Konflikt
addikt

Asszem lehet h lebeszéltük zzz-t az üveg-projektről:C

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#29) zzz válasza harry (#26) üzenetére


zzz
csendes tag

a szilikonkaucsoukkal rögzített üveg rugalmas felfogatású, nem rezonál.

(#30) X@b3e válasza Konflikt (#25) üzenetére


X@b3e
addikt

Sűrített levegővel fújd le, mielőtt tisztítod, az lehozza róla az apróbb porszemeket, és utána töröld, így biztos nem karcolod meg

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#31) harry válasza Konflikt (#25) üzenetére


harry
veterán

Papír dúrvább, nem célszerű azzal törölgetni. Akvárium gép már van (BaluC csinálta - MTH 2 - n lehetett látni élőben is - Bővebben: link).
Gravírozni - Modding Klubban szoktak, előtte egyeztetsz valakivel, ott valszeg megcsinálják.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#32) harry válasza zzz (#29) üzenetére


harry
veterán

Valóban, szóval ha csak ablaknak használod akkor jó. Ha melózni - akkor ott a többi ellenért. Erről is volt vhol topic - Bővebben: link

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#33) Konflikt válasza zzz (#27) üzenetére


Konflikt
addikt

nemmondtad h nemtetszik, az igaz.

Lenne egy nagyon fontos kérdésem, legalbbis nekem fontos, mert nagyon érdekelne, miért vagytok beleesve a plexibe?
A plexi mire kell, nem arra, hogy átláss rajta?

De ha tetszik, akkor tudod mért ''vagyunk beleesve a plexibe'' nem?:)

[ Módosította: radi8tor ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#34) Konflikt válasza harry (#31) üzenetére


Konflikt
addikt

Tudom, h létezik, de ez müködik, is az enyém meg nemigazán menne:) teszek fel rola majd képet, amit én láttam

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#35) harry válasza Konflikt (#33) üzenetére


harry
veterán

Szerintem konkrétan az anyagra gondolt.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#36) Konflikt válasza harry (#35) üzenetére


Konflikt
addikt

Ha az anyagra gondolt, akkor egyértelmü: erre az anyagra teljesül a 2 feltétel: Átlátszó, könnyű megmunkálni-viszonylag.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#37) ngabor2 válasza Konflikt (#21) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Meg is van. Displex a neve, a google-lal találtam boltot is. Nem olcsó, de kevés kell hozzá, és hatékony. Bővebben: link

(#38) Konflikt válasza harry (#31) üzenetére


Konflikt
addikt

itt az én képem:

[kép]

De most nézem az oldalt, amit te belinkeltél, h sztem ez ugyanaz a gép!
Söt biztos h ugyanaz... Csak én nemtudtam h honnan volt már a kép:)
Ezt meglestem volna élőben..

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#39) Konflikt válasza ngabor2 (#37) üzenetére


Konflikt
addikt

Kösz!

5 g és 1190 ft?:Y

Hát akkor biztos h hatékony...
Mondjuk még nemtartok ott h iylenek után nézzek, de jo tudni, elöbb-utóbb ugyis sor kerül rá sajnos.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#40) zzz válasza Konflikt (#33) üzenetére


zzz
csendes tag

ebben nincs sehol, hogy nem tetszik! itt kérdeztem, nem állítottam.

tetszik, hoy átlátszó. Csak a plexitől szvsz jobb az üveg, ennyi. aTTól még a plaxi is tetszik.

(#41) harry válasza Konflikt (#38) üzenetére


harry
veterán

Igen, ugyan az. Láttam elében is, érdekes volt, ott úszkált ha a venti mellett :D

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#42) ngabor2 válasza Konflikt (#39) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Tapasztalatból mondom, hogy hatékony. Néha átmegyek vele a telefonomon, ui. nincs tokja, egyszerűen nem találtam rá normális tokot. Ezért elég sokszor karcos. De egy kezelés után sokkal jobb, 2 után meg mintha új lenne a plexi az elején.

(#43) Konflikt válasza ngabor2 (#42) üzenetére


Konflikt
addikt

A frankó! Na egy problémával kevessebb:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#44) Konflikt válasza harry (#41) üzenetére


Konflikt
addikt

:C:C:C

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#45) Konflikt


Konflikt
addikt

legyen egy upi is

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#46) LKW válasza Konflikt (#38) üzenetére


LKW
tag

K.... jó ez az akvárium gép :Y:C

Minden hepe után jön egy hupa

(#47) Konflikt válasza LKW (#46) üzenetére


Konflikt
addikt

Nézd meg #31 ben lévő linket! Ennek a gépnek a története van leirva:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#48) Konflikt


Konflikt
addikt

egy upi

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#49) P4Laca22 válasza Konflikt (#48) üzenetére


P4Laca22
tag

Tud valaki esetleg olyan plexi lapról, ami nem teljesen víztiszta, hanem pl.: kék vagy piros, és ha lehet kapni, akkor hol, és mennyiért?:B

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#50) harry válasza P4Laca22 (#49) üzenetére


harry
veterán

Bővebben: link itt talán van, de ha jól emlkszem elég drága...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.