Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133851) bozont válasza hermandani (#133850) üzenetére


bozont
veterán

Mást nem tudsz tenni, csak várni. Azaz, valahogy rálehet "hackelni" a TV-re így is, de állítólag az garivesztéssel jár.

(#133852) hermandani válasza bozont (#133851) üzenetére


hermandani
tag

Azért szánalmas, hogy egy 2019-es majdnem 400e Ft-os tv kevesebbet tud ilyen téren, mint a 2 éves 100e Ft-os... :((

(#133853) pjen válasza hermandani (#133852) üzenetére


pjen
félisten

Nem biztos,hogy kevesebbet,mást.Lehet lejárt a licenc.Vaj egy hat éves Lg tévém,lassan münden elfogy rajta.

[ Szerkesztve ]

(#133854) ΞΔGLΞ válasza hermandani (#133852) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sajnos ez már nem így működik, hogy veszek egy tévét és azon minden fasza (lesz). Muszáj előtte (nem utána), sőt nagyon is ajánlott az ilyen topikokban mindenről érdeklődni.

Főleg a samsung-nál, aki brutális módjára elkezdte butítani a tévéit, applikációkat megszüntetni és emiatt jogdíjakat sem fizetni, mert nyereséget akar látni és egyre többet. Mivel a tizen manapság, talán az egyik legócskább, de ugyanakkor meghekkelhetlen OS így esély sincs rá, hogy ezek egyáltalán a típusodra valaha is megérkezik, hacsak a samsung meg nem csinálja. Pl Q6 FAM-on van mind a kettő (még)...

[ Szerkesztve ]

(#133855) hermandani


hermandani
tag

Ugyanezt a tv-t (QE65Q60RATXXH) hogyan tudom összekötni asztali pc-vel, hogy a tv úgymond monitorként funkcionáljon?
Nem nyírja ki a videokártyát a pc-ben?
Vagy wifin routerrel lehet úgy játszani pc-ről?
Abszolút nem értek hozzá... :F

Illetve, hogy a filmeket ne kelljen átprendrive-ozni a tv-re, nem lehet valahogyan megosztani pc-ről a filmet, hogy a tv-n lehessen nézni?

Köszönöm :R

(#133856) bozont válasza ΞΔGLΞ (#133854) üzenetére


bozont
veterán

Na de pont ezt linkeltem, van az új TV-kre is, de egy bug miatt visszavonták amíg javítják. Elvileg valamikor nyáron kész lesz.

(#133855) hermandani
Plex

[ Szerkesztve ]

(#133857) pjen válasza hermandani (#133855) üzenetére


pjen
félisten

A Tv t HDMI kábellel,vagy VGA HDMI átalakítóval,vagy amilyen csati van a gépen és a Tv n.A filmeket a serviio progival is át tudod vinni WIFI n.Ingyenes és magyar.A Tv nem nyírja ki a videó kártyát,mért nyirná.

(#133858) Ciccuka


Ciccuka
veterán

H6400-on nincs a böngészőben HTML5, így most már a Youtube se megy.
A Youtube app-bam meg a max 720p.

Update már több, mint 1 éve nincs.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#133859) ΞΔGLΞ válasza bozont (#133856) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tudom mit linkeltél, és szerinted a szoftverfejlesztő osztályon meddig tart egy ilyet javítani?
Mindegy...de sok ilyen "BUG" van már a samsung-nál, amiből lófax nem lett végül.

[ Szerkesztve ]

(#133860) gyeniko válasza Ciccuka (#133858) üzenetére


gyeniko
őstag

Nekem klasszul megy a H6470-en, de csak a saját appal és valóban 720p-ben.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#133861) ΞΔGLΞ válasza hermandani (#133855) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

HDMI-vel összekötöd és kész. A Tv meg kiírja, hogy sikeresen felismerte a PC-t, aztán ott a PC kép, de a képbeállítások ilyenkor alap lesz, szóval csak néhány dolgot tudsz állítani.

(#133862) Ciccuka válasza gyeniko (#133860) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valahogy lehet frissíteni is az app-okat (eljön egy külön kis fül), egy videóban láttam csak nem tudom mit kell hozzá csinálni.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#133863) blizzrd válasza platz (#101021) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Szia!
Nekem is volt hasonló gondom. Nekem az oldotta meg, hogy a felprogramozásnál a hálozatnál az Egyebet választottam, és a Teljes hálózatot. Utána megjelent a törlés lehetősége.

RU8002-ről kinek mi a tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#133864) sandró60 válasza blizzrd (#133863) üzenetére


sandró60
addikt

Egy 2016 évi hozzászólásra reagáltál :D

(#133865) blizzrd válasza sandró60 (#133864) üzenetére


blizzrd
aktív tag

A mobilnézet átka :D Mindenesetre a probléma nálam is jelen volt egy 2 napja vásárolt 2019-es modellnél.

(#133866) oAcido


oAcido
aktív tag

Sziasztok!

Ha nem baj berakom ide is:

Egy UE49KU6400 utódjaként milyen TV-t érdemes mostanában venni? (Lehetőleg Samsung vonalon)

Mindenes TV lenne (Konzol, PC, film), illetve a konzol végett a HDR támogatás is jó lenne.

Ársávban maradnék a 200 ezernél (nagyon max 250 ezer, ha esteleg van olcsóbb modell az se baj :)) ).

49" a minimum, ha nagyobb is belefér az árba az is jó(falon van).

Előre is köszönöm! :R

(#133867) Peace


Peace
nagyúr

Itt az eredetileg felvázolt problémám egy másik topic-ból. Most tanakodtunk kollégámmal és arra jutottunk, hogy valószínűleg a PS4 folyamatosan ad életjelet a DAC-nak, hogy "hahó, itt vagyok folyamatosan, ne állj le!!!", de a tv ugyanezt nem teszi meg. És ha mondjuk véget ér egy youtube zene vagy egy epizód a Plex-en, akkor kap egy 0-s jelet a DAC és ő így abbahagyja a dolgokat. Valaki járt már hasonló cipőben? Valami konstruktív javaslat azon kívül, hogy cseréljem le a Genius-t egy Logitech Z906-osra....... :(

(#133868) ΞΔGLΞ válasza oAcido (#133866) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ennyi pénzért (200-250k) a 6400 nyomába nem ér szinte semmi manapság...sajnos. Ráadásul 55 alatt a tevék butítottak is. 55 q8. (direct LED), vagy q9 hozzák azt feketét pl, ami a 6400- nal alap volt.

[ Szerkesztve ]

(#133869) bozont válasza blizzrd (#133863) üzenetére


bozont
veterán

Nemrég vettem a 49Ru8002-t. Alapjában véve elég jó TV, VA panel, szép képet ad, jó színek (igaz ez csak 8bit+FRC), a fekete megjelenítés elég korrekt. Szerintem a mozgásmegjelenítés is korrekt. A menü gyors és jól használható.
Sajnos ez a méret csak 60Hz-es (ezért kicsit haragszom a Samsungra :((( ) és nincs Freesync sem. Ugyan tudja a HDR-t, de fényerőben kevés hozzá. Kipróbáltam egy-két Ps4 játékot és látni a különbséget, de nincs meg az a "tyűha" érzés.
Bevilágítás és felhősödés nagyon minimális, nagyon kell figyelni hogy észrevegyem.

Ebben a méretben úgy 200e-ig szerintem jó vétel, de most az 55"-os kapható 250e-ért. Az is jó ár és már az 120Hz, meg FS is van.

mod.: Viszont wifi esetében, még mindig nem szereti a TV a rejtett SSID-t. Úgy szereti eldobálni a hálózatot. Ez megvan a szüleim H7000-es esetében is. Úgy tűnik azóta nem sikerült megoldani. :U

[ Szerkesztve ]

(#133870) oAcido válasza ΞΔGLΞ (#133868) üzenetére


oAcido
aktív tag

Amit a "Milyen TV-t vegyek?" topikban ajánlottak 55RU8002-t, arról mi a vélemény?

Ahogy nézem a Q8 nem az én árkategóriám, asszony levágná valamimet ha ennyi pénzt elköltenék most :Y :DD

(#133871) Celtis válasza oAcido (#133870) üzenetére


Celtis
veterán

Tulajdonképpen miért akarod lecserélni? Az nem olyan régi.

(#133872) oAcido válasza Celtis (#133871) üzenetére


oAcido
aktív tag

Sajnos működés képtelen, köszönhetően a törött kijelzőjének.

(#133873) ΞΔGLΞ válasza oAcido (#133870) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nyilván évekre fogsz tévét venni. Fogsz egy pendrive-ot, vagy ssd-t etc...rámásolsz egy rakás anyagot (FHD? 4K, 4K HDR, legalább 30 GB feletti tartalmú anyagot etc...) és szépen kipróbálod, pl a MM-ban. Nyilván ez a tv lesz a befutód, mert írtad, hogy több lóvé nincs rá. Én azt mondom, hogy a 8002 lett manapság a minimum szint, ha számít a képminőség (valamennyire). Akármilyen fura, az a 250-300 ezer manapság nem egy nagy összeg tévére, meg eleve nem is annyit ér már, mint amikor a 6400-zat vetted.
Azóta, maga a Samsung név is drágább lett. A RU8002-öt én még nem láttam működés közben, de a NU8002 és 8052-nek kurva jó képei voltak, na most (állítólag) a Ru széria már ezt a képminőséget nem tudja hozni. Ezt a Euronics-ban dolgozó elég magas beosztásban lévő rokonom mondta, hogy a samsung kb mindenben rosszabb lett, mint előtte volt típusban egyező névvel.

Ráadásul, itt még kapható a NU8002 270 ezerért

[ Szerkesztve ]

(#133874) oAcido válasza ΞΔGLΞ (#133873) üzenetére


oAcido
aktív tag

Q6-tal egy árban van kb. A kettő közül (NU8002 - Q6) melyik?

(#133875) adamgreen


adamgreen
senior tag

Samsung UE43J5500AW 5 év után lassan megadja magát.Valami komoly kis utodot keresek. Méret a lényeg 43" nál nagyobb nem lehet mert nem fér be a mostani helyére. UHD 4K jöhet. Filmek és sorozatok pörögnek rajta elég sokat.HBO Netflix stb.

Ár kb 150 ig . előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#133876) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Sziasztok,

Régen nem jártam erre, mert minden tökéletes volt, de most újra beadta a kulcsot az F6670 tehát jöhet az új TV
QLED-ben gondolkozom.
Visszakerestem kb 1-1,5 évnyit itt a fórumon a csatorna sorrend problémára de számomra nem egyértelmű, hogy van-e megoldás.
Szeretném a segítségeteket kérni, hogy van-e lehetőség a csatorna sorrend export/import-jával tartósan megoldani (UPC a szolgáltató), vagy a régióváltás ami régen opció volt az még megoldás lehet.
A lényeg, hogy nem szeretném a kedvenceket használni, nem szeretném ha pár nap múlva átrendezné a csatornákat a rendszer és ha az 1-est nyomom meg a táviránytón akkor az általam választott RTL Klub HD jöjjön be.
Bármilyen működő megoldás érdekel.
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#133877) blizzrd válasza bozont (#133869) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Én ezért vettem az 55"-at, mert ugye a kisebbe beleteszi a gyengébb? panelt. Árban nekem ez volt a max ami belefért, OLED nem játszott, a Qles széria pedig árban magasabb volt mint a keret.
Én alapvetően meg vagyok vele elégedve, egy Sony volt még mellette játékos, de abból már csak bemutató darabok voltak, és sok modell, főleg a tavalyiakból ki sincs állítva, így megnézni se tudtam (vidéken). :/
Maradt ez. Alapvetően tetszik, kérdés hogy pl Xbox One X-nél működik-e a HDR rendesen.

(#133878) Peace


Peace
nagyúr

Kicsit kezd tele lenni a hócipőm.....nem elég, hogy Plex rakás hulladék a tv-n. Jó eséllyel kliens lehet a ludas arra jutottunk. "UNKNOWN_ERROR(0)(AVPlay)" hibaüzenettel van film, ami el sem indul. Van, ami elindul, de menet közben totál véletlenszerűen ezzel az üzenettel meghal. És van, amelyik elindul, de ha megállítod, vagy bármihez hozzányúlsz, akkor végtelen pufferelésbe kezd.....szóval itt már kicsit kivagyok idegileg.

A másik!!!! Összekötöttem HDMI kábellel PC-vel. Nincs jel.....szórakoztam vele negyed órát. Nem tudom mi történt, de egyszer csak megjelent a tv-n a kép!!!! Örültem, mint állat, használtuk is aznap délután. Most eltelt azóta 4 nap. Gondoltam újra elindítok egy játékot a PC-ről.....nincs jel HDMI1-en.....néztem leírásokat, fórumokat, youtube videókat. Nem lettem okosabb. Miért csinálja ezt velem ez a drágalátos Q70??? :F Olyan szuper lenne, ha olyan lenne, mint régen a kis LG-vel. Bekapcsoltam és minden működött....... :(

(#133879) ΞΔGLΞ válasza oAcido (#133874) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nézd, nekem Q6 FAM tévém is van, de abban brutálisan jó panel került (még?)... Egymás mellett volt a q7 és a q6 és nem érdekelt volna az akkori 85 ezres árkülönbség, de egyszerűen lemosta a q7-et ugyanannál a tartalomnál mindenben. Széjjel teszteltük, minden anyagnál sokkal szebben mutatta magát, sokkal jobb feketével, egyedül a betekintési szög volt rosszabb, de hát ezeket középről kell nézni.
Szóval a Q6 FN már a kanyarba sem volt olyan képminőségben, mint a FAM, az újakról meg még jobban nem tudom elképzelni, hogy javultak volna.
De, mint írtam is, ezek a topikok tényleg jók, mert sok baromságtól megkíméled magad, ha előtte tájékozódsz, hogy a tévéd mit is tud valójában, viszont használni Te fogod nem én/mi, ezért muszáj elmenni és tesztelni, mert lehet, hogy az ajánlás neked élőben egyáltalán nem fog tetszeni, hanem a mellette lévő LG, Sony etc... lesz a befutó.

(#133880) Partizan182 válasza oAcido (#133874) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ha egy árban van, akkor Q6, miért ne? Idén mindkettő roppant gyenge, csak SDRben gondolkodj, tavalyiakat még volt értelme HDRrel etetni, NU8000 köröket ver mindkettőre.

Fent említett Q6FAM azért volt meglepően jó, mert nem tervezett "budget" modell volt, év közben hozták ki hirtelen mikor a Samsung prémium tv eladásai kezdtek bezuhanni, kellett egy olcsóbb modell hogy felpiszkálja a számokat.

(#133881) PuMbA válasza Peace (#133878) üzenetére


PuMbA
titán

A múltkor is elhangzott szokásos dolog: TV konnektorból kihúz, vársz 30mp-et és visszadugod :) A beállításokban pedig kapcsold ki, hogy a SMART alkalmazások automatikusan elinduljanak.

[ Szerkesztve ]

(#133882) Peace válasza PuMbA (#133881) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez a PC-s HDMI mizériára van a konnektorból kihúzás? És ezt minden egyes alkalommal el kell játszanom? A SMART alkalmazások elindításának kikapcsolása az miben segít nekem a mindennapokban? Erre gondolsz?

És akkor Plex-el mit lehet kezdeni? Nagyjából semmit? 4K-s filmeknél csinálja ezt. Van, amelyiknél alapból a lentebb írt hibaüzenettel elszáll és van, hogy csak úgy random módokon leáll ugyanezzel a hibával. Plex topic-ban a Samsung féle Plex kliensre gyanakszanak, hogy az lehet a hulladék. Tudok ezzel valamit kezdeni? Azért idegesít, mert Plex-el lejátszva néznek ki úgy a tartalmak, ahogyan én azt szeretném. PC-ről kitolva a képet (Már amikor éppen működik a HDMI!!!!!!!) szörnyen festenek a sorozatok és a filmek......

(#133883) pjen válasza Peace (#133882) üzenetére


pjen
félisten

Serviiot nem probáltad?

(#133884) Peace válasza pjen (#133883) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem hallottam róla. Kipróbálom, köszi. Igazából bármi megoldás érdekel, mert egyelőre cefetül elvagyok keseredve. PC-ről játszom le és kitolom a képet, akkor gusztustalanul néz ki minden és nem tudok vele mit kezdeni. Plex-el csúcsjól néz ki minden, de hang random időközönként elmegy és csak a DAC újraindítása hozza vissza. Valamint a 4K filmekkel nem boldogul. Írják, hogy a TV hálókártyája sok esetben nem elég a 4K-hoz, de akkor mit tudok tenni? Hogy lehet ezt kiküszöbölni? Wi-fi-vel nem hiszem, hogy jobb lenne a helyzet. Vagy megint kell egy huszonnyolcadik kütyüt is vennem??!!!! Egy medialejátszót 1000-es hálókártyával? Annyira jó lenne, ha elég lenne a PC+tv kombó, de valamiért rohadtul nem akar összejönni ez nekem. Ráadásul a hangrendszerem egyik hangbemeneti aljzata is úgy fest, hogy megadta magát, így hangkártyáról nem is tudok hangot kiküldeni, csak a DAC-on keresztül....ez megint csak frusztrál és limitálja a lehetőségeimet......

(#133885) Deck válasza Peace (#133884) üzenetére


Deck
titán

Miért gusztustalan a kép pc+tv kombónál? Bemenet ne PC legyen hanem házimozi rendszer és akkor állíthatsz mindent.
Nálam sosincs újra, meg le csatlakozás ami nálad probléma. Nem értem mi lehet a gond nálad :(

PS5

(#133886) Peace válasza Deck (#133885) üzenetére


Peace
nagyúr

Majd egyszer ha lesz időm, akkor lövök pár fotót, mert itt eddig senki nem értette amit mondok. Ezt a szappanopera effektet. Össze se lehet hasonlítani a tv saját lejátszójával kapott képhez. A HDMI-re meg nem tudok mit mondani.....de ha nekem itt konnektorból kell kihúzogatnom minden alkalommal, akkor rohadtul zabos leszek. Mert még ha a kábellel lenne valami, azt elfogadnám, de 3 éven át működött a tv-vel és pénteken is sikerült kitolnom rá a képet. Tegnap este meg megint semmi...... :W

[ Szerkesztve ]

(#133887) bozont válasza blizzrd (#133877) üzenetére


bozont
veterán

Az nekem egyelőre kívül esik a kereten, ráadásul az már tényleg nagyon nagy lett volna, már ez a 49" is az, de még valahogy megoldottam az elhelyezést. Szobaátrendezés jövőre van betervezve akkor már a méretkorlát megszűnik. Na meg majd akkor veszek komolyabb TV-t, ha maradéktalanul kitudom váltani a PC monitort is vele. Már nagyjából tudnak mindent az újabbak ami kell (4K 120HZ, Freesync, HDR), már csak a PC teljesítménynek kell felnőnie ehhez a felbontáshoz.
De a lényeg, MM-ban 150e-ért volt akciós, így elég best buy volt.

A tavalyi modellhez képest gyengébb minőségre meg, ezt több helyen is olvastam. Sőt állítólag ez nem csak a Samsungnál van így, más gyártóknál is és nem most kezdődött. :( Sajnos pont lemaradtam a kifutómodellekről, kiállítási darabot meg nem akartam.

(#133888) Peace


Peace
nagyúr

Egy ilyet szerettem volna naivan BT-on keresztül csatlakoztatni Q70-hez, de nem talált eszközt. Ha bedugom a kis USB-s adapterét a tv-be, akkor van esély, hogy működni fog? Vagy engedjem el? Az a bajom, hogy a falikonzol miatt nem férek hozzá semmihez a tv hátulján. Szóval ha USB hosszabbítót akarok csatlakoztatni, akkor ismét le kell venni azt a nagy dögöt a falról.....

(#133889) stilo18 válasza Peace (#133888) üzenetére


stilo18
addikt

Úgy emlékszem már én is próbáltam ezt és nem ment :(

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#133890) Peace válasza stilo18 (#133889) üzenetére


Peace
nagyúr

Mármint hiába dugod be tv-be a dongle-t, akkor sem fog menni a fejhallgató? :Y

(#133891) joy_k


joy_k
tag

Sziasztok!
40-43" kozti 4k tv vasarlasa elott allok, sokat nem koltenek ra, mit erdemes venni? pc monotornak is hansznalnam egy 5.1-es Loghitech z5500 kozosen fog menni. Kodolasokat tudom nem sok tv tudja, film meg tv nezesre lesz hasznalva majd kesobbiekben lehet valamilyen konzol is. Arban 120-125K mozognek, melyik modellt ajalnjatok. Koszi, linket is kuldhettek.

(#133892) Skyhigh válasza Skyhigh (#133876) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Senkinek nem okoz gondot a csatorna sorrend beállítása, vagy mindenki fejből tudja az adott csatorna számát az adott szolgáltatónál?

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#133893) stilo18 válasza Peace (#133890) üzenetére


stilo18
addikt

Igen, annyi, hogy a régebbi Gold fejesem volt, azzal próbáltam.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#133894) pjen válasza Skyhigh (#133892) üzenetére


pjen
félisten

10-15 csatornánál ritkán nézek többet,két csoport.Tudom fejből.

(#133895) ΞΔGLΞ válasza Skyhigh (#133892) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Csak FHD van kedvencekbe, abból is max jó, ha tízet nézek, a többi 180 valamennyi egy rakás gané számomra. Szóval, ha így vesszük, akkor nem.

(#133896) sandró60 válasza Skyhigh (#133892) üzenetére


sandró60
addikt

Ezt próbáltad már pendrive-re lemented a csatornákat.Számítógépbe becsatlakoztatod.Elindítod a linket.Ott már tudod rendezni-Utána a tévébe vissza-pendrive.[link]

(#133897) Skyhigh válasza sandró60 (#133896) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Ez működik a régi TV-n is így csinálom, de az újabbaknál úgy olvastam, hogy ez nem működik, mert 1-2 nap után felülírja az automatikus frissítés.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#133898) kokokka válasza Skyhigh (#133892) üzenetére


kokokka
őstag

Ebben a szutyokhalmazban amit TV adásoknak neveznek teljesen felesleges szerintem a csatorna lista. Szintén csak HD-t nézek abból sem mindet. Így, mint az előttem szólóknak nincs listám, mert nem is kell.

(#133899) Peace válasza stilo18 (#133893) üzenetére


Peace
nagyúr

Remek. :(

(#133900) Peace válasza PuMbA (#133881) üzenetére


Peace
nagyúr

Kihúzás már kétszer megvolt, smart funkciókat is kilőttem. Továbbra sincs jel HDMI1-en.....kezdek zabos lenni. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.