Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133201) Fr3eWar válasza Mankó (#133199) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Az a jó amit a te szemed és agyad elbír.

(#133202) KatonaT válasza Peace (#133200) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Amikor èn is nèztem hogy 55 vagy 65 kell, 65 után az 55-re azt mondtam hogy ez nagy Tv? Hát ez kicsi, úgyhogy 65 kell.... Pedig most 32-est nèzek...

(#133203) Peace válasza KatonaT (#133202) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem egyszerű, mert szerintem tudat alatt azért igen keményen ott van egy ilyen nagyzási hóbort is, ami hatással van az emberre. Én amikor ebbe a kicsit lakásba 50-est akartam eredetileg, akkor odamértem a falhoz a centit és hatalmasnak tűnt. Megmutattam páromnak is, és egyből mondta, hogy szerinte is zavaróan nagy. Most meg rámentem a 65-re. :DDD Mind1. Mondtam, hogy én ezt az egy dolgot akarom magamnak a költözésnél, másra nincs szükségem, úgyhogy ezzel leptem meg magunkat. Mert ugye nem csak én nézem.

(#133204) Mankó válasza Peace (#133203) üzenetére


Mankó
veterán

Nem lesz nagy, csak az első 2 hétben, utána már fokozatosan hozzászoksz annyira, hogy 2 hónap múlva azt latolgatod bement volna a nagyobb is. :DDD
32 colról cseréltem 55-re. Amíg fel nem került a falra hülledeztünk, hogy atyaúúúúristeeen, még ekkora nagy b@szott tv-t, amikor meg fent volt, hmm nem is olyan nagy. :))
55-ről 65-re lépve meg, tényleg nagyobb ez a tv? :F :D

(#133205) kerlac


kerlac
senior tag

Sziasztok!

Új TV vásárlás előtt állok, jelenleg van egy régebbi Samsung UE40F6500S 40" Full HD 3D Smart LED TV és egy újabb 4K, UHD 50" körül, a 3D LED-et cserélném, eredetileg 4K-ra akartam, de most látom, hogy jókat írnak a QLED TV-ről.

Ajánljátok, hogy Qledet válasszam a 4K helyett, valóban annyival szebb a kép?

(#133206) PuMbA válasza kerlac (#133205) üzenetére


PuMbA
titán

QLED is 4K, mert a 4K a felbontást jelöli :) Boltban össze tudod hasonlítani őket.

[ Szerkesztve ]

(#133207) junior19 válasza Mankó (#133197) üzenetére


junior19
senior tag

[link]
Itt megtudod nézni, mi mire való a beállításhoz, s mit hogyan kell beállítani.
[link]
Innen pedig letudod szedni a neked megfelelő beállító ábrákat.
A Samsungok általában a film képmódban állíthatóak a leginkább, ha más képmódot használsz, akkor lehetséges, hogy ott több opció is tiltva lesz. Ezeket nem tudod feloldani, csak a film képmód használatában engedélyezettek. Illetve ha pc módba rakod, vagy kerül a tévé, akkor megint sok beállítási opció tiltva lesz

[ Szerkesztve ]

codec project

(#133208) kerlac válasza PuMbA (#133206) üzenetére


kerlac
senior tag

értelek persze, láttam, csak amíg nem jutok el szemrevételezni, kíváncsi voltam, hogy a jóval magasabb ár arányban áll-e a minőségi különbséggel is?

(#133209) Peace válasza kerlac (#133208) üzenetére


Peace
nagyúr

Nagyon szép fekete és szép mozgásmegjelenítés alacsony input lag-al. Megéri a QLED a felárat. A Sony XF9005-ösét lehetne ellenfélként állítani Q70 ellen. Van amiben az az erősebb, van amiben a Samsung.

(#133210) Mankó


Mankó
veterán

Tud valaki megoldást arra, hogy az adásoknál csak a HD adásokat jelenítse meg? Vagy lehet valamilyen módon rendezni a műsorújságot?

(#133211) kokokka válasza Mankó (#133180) üzenetére


kokokka
őstag

Egyáltalán nem mindegy, hogy milyen az az mkv, ebbe én is belefutottam. Full BD ISO-val teszetelj, vagy BD lemezzel (a Full-HD is jó, bár a 4K még jobb lenne), azok megmutatják mit a tud a tévéd! Ezeknek a virágboltos filmeknek a nagy része (igen nagy része) egy mai tévén a rossz és a hulladék között van! Ha mkv-t szedek mert niuncs BD ISO (a legtöbb esetben ez sajnos így van) a létező legnagyobb méretűek közül válogatok, mert azt tapasztaltam, hogy a kis FHD vagy 4K mkv-knál nem csak a kép sz@rabb, hanem a mozgás is romlik. Hidd el, megéri lekapni a nagyobb méretet, sokkal jobbak mint az agyontömörített társaik!

(#133212) Partizan182 válasza kerlac (#133205) üzenetére


Partizan182
senior tag

Trükkös az idei QLED széria:

Q60: felejtős, alsó-középkategória kb, tavalyi "sima" 8-as széria frankóbb volt, idei év botránya szvsz

Q70: 40 zónás FALD világítás + közepes színtér + közepes fényerő. Ha jó áron kapod akkor érdemes megnézni, HDR-rel is lehet próbálkozni már, de visszafogott elvárásokat javaslok.

Q80: FALD mellett ezen már van csúcs anti-reflective filter és betekintési szög javító. Fényerő+színtér is vagányabb egy fokkal, ez alá nem mennék, ha a HDR szempont.

Q85: Picit több zóna tán + külső connection doboz.

Q90: Király lett az idei csúcsmodell: brutál fényerő, jófajta színtér, széles betekintési szög, 400 FALD zóna. Évek óta egyik legfaszább LCD ami kijött.

[ Szerkesztve ]

(#133213) skt


skt
tag

Sziasztok!

Adott egy 7102-es tv, és egy Smart remote távirányitó, és képtelen vagyok összepárosítani (csak a ki be kapcs megy), esetleg ötlet? Vagy a tv nem kompatibilis?

(#133214) Fr3eWar válasza skt (#133213) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Gyárilag volt a tv-hez?
mert ha nincs a TV-ben bluetooth nem fog menni. a ki be kapcs jelet infrán is küldi, azért működik odáig.

(#133215) Mankó


Mankó
veterán

Állítgatás során rájöttem, hogy a zsizsás képet és a gyors mozgások akadását a természetes üzemmód okozza. Ott volt a legjobb kép. A film üzemmód sdr szint, a normál jobb. Jó lesz ez már csak rá kell finomítani.

kokokka: Így van ahogy mondod, ezt már a régi full hd tvmen is láttam.

[ Szerkesztve ]

(#133216) Mustadjoci válasza PuMbA (#133162) üzenetére


Mustadjoci
tag

nagyon szépen köszönöm!

esetleg 40 collban valami 4k ajánlás ami tud pvr-t?

(#133217) KoNZoLik@ válasza Mustadjoci (#133216) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

40"-ban teljesen felesleges a 4k...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#133218) Csepy válasza skt (#133213) üzenetére


Csepy
senior tag

Ha NU, akkor abban nincs bluetooth, nem fog vele menni soha a smart remote. Úgy olvastam, talán az RU kapott bluetooth-t.

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#133219) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

Ma reggel bekapcsoltam a tv-t és a fél képernyő elhalványult, újraszoftverezzem vagy mit lehet tenni? Tápból kihúztam oda-vissza de nem oldotta meg, nincs rootolva

https://www.dropbox.com/s/ecywftsvtzznl51/IMG_20190626_072505.jpg?dl=0

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#133220) Csepy válasza vzoli1987 (#133219) üzenetére


Csepy
senior tag

A kép alapján nem igazán látom, mit is kellene látnom. Nem a legjobb kép a bemutatásra (és kérlek, használd a link gombot linkek beillesztésére).

Ha halványodás alatt azt értd, hogy elsötétedett a háttérfény, akkor az nagy valószíbűséggel lehet háttérvilágítás probléma, vagyis LED (vagy LED vezérlés) hiba. Hardveres hiba, szoftveresen nem javítható.

Ez az aláírásodban levő rootolt TV, ami nincs rootolva?

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#133221) Mankó


Mankó
veterán

Q80-on nem tudok megbarátkozni a bőrszínnel. Sony után talán nem is meglepő. Ott minden képjavító kikapcsolása mellett is györnyörűek voltak a színek, a bőré is.
Már arra is gondoltam, hogy az RGB beállításokat el kezdem buzerálni. Normál üzemmódba megy a tv, a színek itt már közelítenek a nekem tetszőnek, de még lehetnének mélyebbek, dinamikusabbak. Az emberi arcok olyan "púderozott" kinézetűek, nem fakó, csak világosabb mint kellene, idegen, élettelen. Piros - zöld aránnyal is szórakoztam, de az se hozta meg a kívánt eredményt.
A Film üzemmóddal is teszek majd egy próbát, de az nekem nagyon fakó sötét sdr hatású a gyári beállításokon.

Van esetleg valakinek jó szín beállítása Qleden? Tudom, hogy egyéni preferencia, de akkor is tennék másnak tetsző beállításokkal 1-1 próbát.

Lehet érdemes lenne rákalibráltatni? Lehet nem tenne jót egy 4 napos tv-nek. :F

[ Szerkesztve ]

(#133222) PuMbA válasza Mankó (#133221) üzenetére


PuMbA
titán

Ahogy szoktuk írni, lehetetlen szemre beállítani jól egy TV-t. Időpazarlásnak jó. Az biztos, hogy kalibráció esetén nem lesz gondod a bőrszínnel, feketeszinttel és semmivel :) Ez az ajánlott minden esetben, ha valaki a legpontosabb és legszínhelyesebb képet akarja a TV-jével.

" Lehet nem tenne jót egy 4 napos tv-nek."

Semmi köze nincs a képbeállításoknak a TV élettartamához :)

[ Szerkesztve ]

(#133223) Celtis válasza Mankó (#133221) üzenetére


Celtis
veterán

Ha neked a normál módban sem elég dinamikusak a színek, a film mód fakó sötét sdr hatású, akkor a kalibrálás után lehet, hogy elsírod magad.

Emlékeim szerint normál módban a színhőmérséklet hidegre van állítva. Próbáld meg valamelyik meleget.
Lehet, hogy meglep, de a színeket legjobban fekete-fehér képen tudod beállítani. Vedd le a színtelítettséget nullára és érd el, hogy a kép sem a szürke sem a fehér részeken ne legyen elszíneződve.

(#133224) vzoli1987 válasza Csepy (#133220) üzenetére


vzoli1987
aktív tag

Igen az aláírásban az van, igyekszem pótolni

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#133225) Mankó válasza Celtis (#133223) üzenetére


Mankó
veterán

Normál módban meleg2 színhőmérséklettel használom, a színek jók, a bőrszín nem. A régi Sonynál könnyen lehet, hogy egy hibás beállításba szerettem bele, és 6 év távlatából akaratlanul is ahhoz hasonlítom a jelenlegi képet, ami pedig már lehet, hogy a jóhoz közelít.
Ez a fekete-fehér beállítás megér egy próbát.

PuMbA: Mibe kerülhet egy helyszíni kalibrálás? Nem szívesen hurcibálnám a 65-ös tv-t még egyszer. Milyen időközönként érdemes újra kalibráltatni egy tv-t és mennyi idő, amíg megint elállítódik?

(#133226) Bossp válasza Mankó (#133225) üzenetére


Bossp
addikt

Lehet hülyeséget mondok de a Samu Qledeket nem kalibrálják gyárilag mint a monitorokat? Ahhoz még a kapott papírok között is szerepelt mit hogyan miért állítottak.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#133227) Zigi válasza Mankó (#133221) üzenetére


Zigi
senior tag

Szia.próbáld meg az automatikus/natív színköz beállítást változtatni. 'Felesleges' kalibráltatnod, mert az itt leírtak alapján 10 perc után elállítanád az egészet :) Vannak képbeállítási segédábrák azzal kell kezdeni, hogy a az alapok rendben legyenek (kontraszt, fényerő, színtelítettség, képélesség.). Ez azért fontos, mert lesznek számaid amitől nem fogsz/tudsz nagyon eltérni, ergo ezeket már nem babrálod tovább, mert tudod, hogy jól beállítottad már egyszer :)

[ Szerkesztve ]

(#133228) Mankó válasza Zigi (#133227) üzenetére


Mankó
veterán

Színköz talán csak média tartalomhoz van natívra állítva, sdr-hez meg autóra vagy kikapcsolva. Keresgéltem segédábrákat is, mert azzal közelebb jutnék a jó beállításhoz, de nem nagyon találtam még megfelelőt. Esetleg ha van ilyen linked megköszönném.

A másik, hogy nem bírtam laptopot, telefont úgy hozzákapcsolni a tv-hez, hogy rajta lévő tartalmat ki tudjam küldeni a tv-re. Ezt hol lehet belőni?

(#133229) Peace válasza Mankó (#133228) üzenetére


Peace
nagyúr

Olvasom a bejegyzéseid és már előre kivagyok idegileg. :DDD :(

(#133230) Bossp válasza Peace (#133229) üzenetére


Bossp
addikt

Nem kell aggódnod

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#133231) Azur76


Azur76
tag

A legutólsó (1260.8) fw frissítésével van egy kis gond.
Bekapcsolt FreeSync mellett, random újraindul a tv (55q9FN+Xbox one X)
Sajnos ki kell kapcsolni ezt a funkciót hogy ne jöjjön elő ez a hiba, leteszteltem.
A Samusung.com support forumon is lehet olvasni a hibáról, szóval nem egyedi a jelenség.
Remélem hamarosan lesz újabb fw frissités, mert ez így elég gáz.

(#133232) PuMbA válasza Mankó (#133225) üzenetére


PuMbA
titán

"Mibe kerülhet egy helyszíni kalibrálás?"

15-20k vagy attól függ.

"Milyen időközönként érdemes újra kalibráltatni egy tv-t és mennyi idő, amíg megint elállítódik?"

Miért állítódna el? :DDD Te kevered az LCD panelt a szerves megjelenítőkkel, amiknek a szerkezete folyamatosan változik. Ez nem OLED, hogy 10 év múlva más képet ad.

[ Szerkesztve ]

(#133233) Mankó válasza PuMbA (#133232) üzenetére


Mankó
veterán

Van esetleg kontaktod is, aki megcsinálja?

(#133234) lowphas válasza PuMbA (#133232) üzenetére


lowphas
tag

Szoni szerint az LCD is öregszik, és változik a képe idővel. A master series cuccukra mondták azt valami marketing videójukban, hogy annál már ezt is beleszámolták. Mondjuk jó kérdés, hogy feedback nélkül a szoftver vajon merre mit tekergélhet erre hivatkozva pl 5 éves távlatban. Biztosan van valami statisztikai görbe, gondolom, ha tényleg számottevő egyáltalán ez a dolog.

(#133235) PuMbA válasza Mankó (#133233) üzenetére


PuMbA
titán

OLED topikban tudnak segíteni szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#133236) junior19 válasza Mankó (#133221) üzenetére


junior19
senior tag

Korábbi hozzászólásba raktam két linket, meg kellene nézni őket!
Kalibráltatni egy négy napos tévét még korai. Kárt nem tesz a tévében, csak az első 100-200 óra használatáig változik a megjelenítés, így ekkor még teljesen felesleges kalibráltatni. Majd kb. 200 óra használat után. Utána kb. 3-4 év, használattól függően. Mivel ebben a háttérvilágítás kezd gyengülni a használat során, ez befolyásolja a képmegjelenítést is. A panel sokat kibírna az lcd tévéknél, de a háttérvilágítás már nem. 20 000 óra felett már szemmel látható is.
A Sony tévédnél azért tetszettek jobban a bőrszínek, s maga a színmegjelenítés, mert a Sonyknak a legpontosabb általában a színmegjelenítésük. Ott nincs is a legtöbb készüléknél beállítási lehetőség, mert a fehéregyensúly korrigálásával a színek is a helyükre kerülnek. S ezzel is kell kezdeni a beállítást, mert amíg nem jó a fehéregyensúly, addig felesleges a színeket állítani.
A színtelítettség levétele 0-ra nem jó megoldás, meg van oka, hogy miért nem. Amit korábban linkeket küldtem, azokon minden információt és beállító ábrát megtalálsz, ami elég egy szemmel történő beállításhoz és ellenőrzéshez. Speciális ábrák is vannak benne, amit már csak műszeres beállításhoz lehet használni. De minden le van írva.
Fontos a sorrend a beállításhoz, ellenőrzéshez, nem lehet össze-vissza használva az ábrákat beállítani a megjelenítőt.

codec project

(#133237) Peace válasza junior19 (#133236) üzenetére


Peace
nagyúr

El is mentettem magamnak őket. ;) Bár a második link nekem totál kínai, de majd beleásom magam, ha itt az ideje. Legjobb media lejátszó mi lehet PC-re 4K HDR tartalmakhoz? Mindig is VLC-t használtam, de lehet van ennél sokkal jobb választás is. :U

(#133238) junior19 válasza Peace (#133237) üzenetére


junior19
senior tag

A második linken vannak az anyagok, azt a verziót kell letölteni, amit a megjelenítőre tudsz küldeni.
Illetve van egy manual is, ahol az ábrák használatát magyarázzák, de ez az első linken is ott van.
Pc-és hdr-es lejátszáshoz általában az MPC-BE + madVR párosítást szokták ajánlani, a vlc nem is rémlik, hogy kezelné a hdr-t. De a legjobb képet a fenti párossal lehet kihozni. Lesz mit olvasgatnod, mert azt sem egyszerű beállítani. De annak már neki állhatsz most is, mert az az alap, egy megjelenítő beállításakor, hogy a forrás a legjobb jelet adja ki.

codec project

(#133239) Mankó


Mankó
veterán

Köszi a linkeket az ábrákhoz! :R
Összedobtam egy vállalható beállítást, ami tv adásokhoz és filmekhez is jó. Felírkálom aztán neki esek az ábrás megoldásnak is, 2-ből könnyebb lesz azért választani, vagy a jobbat még finomítani.
Nem mondom, hogy jobb volt a Sony, csak másabb, viszont az biztos, hogy könnyebb volt beállítani, mert már a gyári beállításai jobbak voltak, mint más gyártóké.

[ Szerkesztve ]

(#133240) Kornel válasza Mankó (#133239) üzenetére


Kornel
veterán

Biztosan nem kínai AUO paneles példányod volt a Sony-bol, akkor nem ezt lenne a véleményed ;)

(#133241) Peace válasza junior19 (#133238) üzenetére


Peace
nagyúr

MPC-HC-t azt még ismerem is, de ez a BE új. És ahogy olvasom, akkor ezt a madVR-t telepítem és utána az MPC-ben beállítom, hogy ezt használja....mindig tanul valami újat az ember. :) Remélem a HDMI kábeleim is jók lesznek, majd élesben kiderül.

(#133242) Partizan182 válasza Kornel (#133240) üzenetére


Partizan182
senior tag

Tajvan lesz az inkább , esetleg Kínai Köztársaság.

[ Szerkesztve ]

(#133243) Kornel válasza Partizan182 (#133242) üzenetére


Kornel
veterán

Lehet, de egy szinten van a 80 ezres belépő készülékekkel, mindezt prémium áron.

(#133244) Csepy válasza Kornel (#133243) üzenetére


Csepy
senior tag

Érdekes módon Samsungban a Samsung és az AUO paneles TV-knek van a legszebb képük. Q6FAM, Q6FN, NU/RU8000 kategórián belül igen jók és mind AOU panelekre épülnek.

Regards: Csepy

(#133245) Kornel válasza Csepy (#133244) üzenetére


Kornel
veterán

Az lehet, ellenben a Sony-ban gyászosan teljesített (55w808c), ráadásul kettő is gyári hibás volt.

(#133246) PuMbA válasza Peace (#133237) üzenetére


PuMbA
titán

TV lejátszóját használni sokkal egyszerűbb :) PC-re tesztel Plex-et, TV-re is és TV-t hozzákötöd a hálózathoz. Így nem kell HDMI kábelezni meg lecserélni a kábelt, ha nem jó és hasonló dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#133247) Mankó


Mankó
veterán

Tegnap neki estem a tesztábrás film módos beállításnak. Nem tudom, hogy milyen színvak mérnökök dolgoznak ott, de hogy az általuk kreált pirosnak semmi köze a tényleges piros színhez az már egyszer biztos. :W Erős narancssárga - ez jobban illik rá. Akárhova állítottam sehogy nem lett belőle piros. A sárga uez, csak az zöldes, a zöld sárgás - neon színű, a többi az elmegy kategia. Normál és film módnál a színek úgyanúgy nem terelhetők megfelelő irányba, csak hasonló és rosszabb színek jöttek ki.

Viszont a természetes mód színei mindent visznek nálam. Minden ott van ahol lennie kell, Sdr, hd filmek esetén pont azok a dinamikus színek jönnek elő, amiket hiányolok a többi mód palettájáról. Furcsa, de a beállítási színek ott sem passzolnak teljesen, viszont az összkép hibátlan. Számomra. Ha azt testre tudom szabni, akkor minden happy, különben meg kell válnom tőle és visszalépni a sony-hoz. Sajnálnám, mert tényleg jó tv a Q80R.

(#133248) pjen


pjen
félisten

Üdv.Vettem egy Samu Tv t,és okűs távirányítót adtak hozzá.Asszony útálja,egy tippet kérnék,hogy melyik hagyományos távval váltható ki .Okos Tv+PVR,autómata eszköz felismerés. :R

(#133249) Peace válasza PuMbA (#133246) üzenetére


Peace
nagyúr

Huhh, itt most sok újdonság volt hirtelen. Azért játszok le mindent PC-ről, mert arra van rákötve a Genius 5.1 Home Theater és a TV csak a képmegjelenítésre kell. Ezt amit írtál hogy kellene elképzelni?

(#133250) PuMbA válasza Peace (#133249) üzenetére


PuMbA
titán

Az úgy nem lesz jó, hacsak nem PC módban, monitorként használod a TV-t. A kép és a hang nem mehet külön, mert késni fog egymáshoz képest :) Könnyen látszik a szájmozgáson, hogy nem stimmel a dolog, hiszen minden TV rárak körülbelül 100ms késleltetést a feldolgozás miatt PC módon kívül mindenre.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.