Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133701) Mankó válasza PuMbA (#133694) üzenetére


Mankó
veterán

Tv adásnál tesztelem a 2/0, 0/0 értékeket, Ez a beállítás olyan hatást ad, mintha scrollozna a kép, mint játéknál, mikor elfogy memória és hozzányúl a hdd-hez. Svenkelésnél meg mintha oszloponként ugrana a kép tovább, csak nem elég finom a mozgás és látni a váltást.
Most 2/10, 2/10-el próbálom azzal elviselhetőbb a dolog, eddig ez tűnik a legjobbnak. Még 3/10-el is megfogom próbálni.
Ez a LED-es képtisztaság mit takar? Próbáltam azzal is, egész vállalható vele a mozgás, de a háttér világítás mintha vilogna és hosszú távon fárassza a szemet, szóval azt kikapcsoltam inkább.

Deck: Képjavítók is ki vannak kapcsolva vagy csak a Motion Plus?

[ Szerkesztve ]

(#133702) PuMbA válasza Deck (#133700) üzenetére


PuMbA
titán

Ez is ok, a lényeg, hogy ne a beállításokkal foglalkozzunk állandóan, hanem egyszer állítsuk be aztán viszlát :)

(#133701) Mankó: 2/10 vagy 3/10 még ok mindkét csúszkánál, a lényeg, hogy 4 fele ne menj.

"Svenkelésnél meg mintha oszloponként ugrana a kép tovább, csak nem elég finom a mozgás és látni a váltást."

Igen, ennek így kell lennie normálisan :) Amikor gyerekként CRT TV-ket néztünk, akkor is ilyen volt, csak nem foglalkoztál vele. A kérdés, hogy mennyire figyeled. Ha erre koncentrálok, akkor én is ezt látom, de ha az egész képet nézem és a tartalomra figyelek, akkor nem zavaró.

"Ez a LED-es képtisztaság mit takar? "

Háttérfény villogtatás.

[ Szerkesztve ]

(#133703) Deck válasza Mankó (#133701) üzenetére


Deck
titán

Milyen képjavítokra gondolsz?

PS5

(#133704) Mankó válasza Deck (#133703) üzenetére


Mankó
veterán

Kontrasztjavító, Dig. tiszta megjelenítés-re gondoltam. Nálam a kontrasztjavító kikapcsolva, de a dig.tiszta-nál Alacsony kellett, mert csúnyán kockásodott.

PuMbA: Akkor jól gondoltam a LED-es tisztaságnál, hogy ez háttérvillogtatás, az felejtős is, mert érzékelni, hogy villog azért az a kép.

Celtis: Híradásnál az alul futó csík esetében minden ok, Sony már nincs meg, majd haver 55-ös XF9005-én megnézem.
Meccsnél a Motion Ki és a 3/10 3/10-nél sok különbség nincs. Érzésre talán a 3/10-nél gyors labdánál nagyobb az elmosódás, de a Ki-nél is meg van ez, csak ott másképp. A svenkelést viszont javítja a 3/10-es beállítás.
Szerintem még játszani kell az elmosódás és torzítás csökkentéssel, de tény hogy már nem megyek 3-as fölé.

[ Szerkesztve ]

(#133705) Deck válasza Mankó (#133704) üzenetére


Deck
titán

Kontrasztjavító: alacsony
Dig. tiszta megj.: kikapcsolva

PS5

(#133706) kokokka válasza Mankó (#133704) üzenetére


kokokka
őstag

Én így nézem. Ami ezzel a beállítással nem tetszik, az már úgy is marad. Az biztos, hogy ha minden javítót kikapcsolok, valamivel rosszabb, mint amikor moziban nézem a filmet. Az utolsó két mozimnál már kimondottan az összehasonlítás miatt is figyeltem itt-ott, de így, ezekkel a beállításokkal szerintem teljesen jó mozgást kapok. Persze vannak kivételek, de nem állítgatom, mert sajnos forrásfüggő is az, hogy mennyire árt vagy használ a képjavító technológia.

(#133707) bordi10


bordi10
senior tag

Auto Motion Plusnál 2 csúszka van. Miért írjátok a fenti számokat párban (2/10 2/10 vagy 3/10 3/10)? Hogy kell ezt értelmezni? Én is ezekkel játszok, kedd óta állítgatom az új tévénket...

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#133708) PuMbA válasza Mankó (#133704) üzenetére


PuMbA
titán

A Sony-k mozgásmegjelenítése egyébként a legjobb a TV-k között és az interpolációs hibák is ott a legkevesebb, szóval ha valakinek nagyon számít a minél jobb mozgás, akkor Sony az egy jó választás :)

(#133707) bordi10: Azért írjuk párban, mert mindkét csúszka beállítását leírjuk. 2/10, 5/10 az azt jelenti, hogy első csúszka 2-es, második csúszka 5-ös.

[ Szerkesztve ]

(#133709) Partizan182 válasza bordi10 (#133707) üzenetére


Partizan182
senior tag

Egyik csúszka az 50/60 hz, másik a 24/25/30 hz anyagok interpolációját vezérli.

(#133710) bordi10 válasza PuMbA (#133708) üzenetére


bordi10
senior tag

Na így már értem, a 10es skálán 2es, 5ös...stb :D

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#133711) Mankó válasza kokokka (#133706) üzenetére


Mankó
veterán

Nálam most 5, 3 ez a beállítás és úgy érzem, ez is marad. Megnyugodtam, hogy nem csak én látom ezeket az anomáliákat.

PuMbA: Igen Sony után Sony volt kinézőbe, csak közbe jött a Samsungos f@sza ajánlata. 650-es tv-t 385-ért kár lett volna ott hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#133712) Deck


Deck
titán

Mi az ideális HDR beállítás játékon belül?

Ez a Maximum Luminance meg a Paper White dolog. Mindegyik Cd/m2
Q7FN

PS5

(#133713) Deck válasza PuMbA (#133708) üzenetére


Deck
titán

PS4 játékokat nagyon faszán megdobja a 3/3 és hiba sincs :)

PS5

(#133714) janeska65


janeska65
csendes tag

Sziasztok abban ki tudna segíteni Samsung UHD LED TV melyik játssza le ha USB-ről filmet szeretnék nézni ?

(#133715) PuMbA válasza Deck (#133712) üzenetére


PuMbA
titán

Alapbeállítások jók általában. Mik azok? :) A TV-n szokott további HDR kiemelés bent lenni alapból, tehát turbózott színek és dinamika tartomány, szóval ha valami túl színesnek tűnik vagy összefolynak a színek akkor érdemes levenni ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#133716) PuMbA válasza janeska65 (#133714) üzenetére


PuMbA
titán

A kérdés nem annyira értelmes, mert hiányoznak a kötőszavak :) USB-ről az AVI kiterjesztés és a DTS hangon kívül mindent lejátszik az összes TV, ezt a kettőt pedig meg lehet kerülni hálózati lejátszással, tehát a TV-re kötött hálózati kábelen keresztül egy PC-ről ezeket is le lehet játszani.

[ Szerkesztve ]

(#133717) univerzita válasza janeska65 (#133714) üzenetére


univerzita
addikt

Függ attól milyen formátumban vannak. A új Samsungok pl. a AVI formátumot nem játszák le és a DTS hang formátumot se. Legjobb megnézni a konkrét típust.

(#133718) Mankó válasza Mankó (#133711) üzenetére


Mankó
veterán

Na, be raktuk havernak az Sony 55-ös XF9005-öst.
Tapasztalatok: alap beállításon tökéletes színei vannak, semmiben nem nyúlnék hozzá. A mozgás megjelenítése természetesebb alap beállítással is. Minimális akadást látni csak rajta, azt is csak nagyon ritkán. Kép zajt sehol nem láttam. Menü lassú, a Samsungé átláthatóbb. Keményen tükröződik, felhősödés is van rajta. Hangját nem teszteltük, erősítőre van kötve.
Összefoglalva a Q80-as jobb vétel, olcsóbban meg mindenképp. Jobb tulajdonságai vannak. Jobb, gyorsabb menü, hangja rettenet jó, internet gyors, jobb távirányító, szebb maga az egész tv. Kép beállítással többet kell szórakozni és a mozgás megjelenítése gyengébb.
Mindenesnek Samsung, csak megjelenítőnek Sony.

(#133719) Kornel válasza PuMbA (#133708) üzenetére


Kornel
veterán

Ezt így kijelenteni elég nagy bátorság.
2,5 55w807c járt nálam (az egyik csak fődarab cserés volt), és nem hogy az árát, de 50.000 Forintot nem ért, szerencsére mindegyik hibás is volt, így volt ok a cserére, majd harmadszorra az ár visszatérítésre. 100 Hz-es képfrissítés ellenére a mozgásmegjelenítése katasztrófa volt, mindkét példány felhősödött, emelett az első olyan zöld színben pompázott a fekete részleteknél, amit még TV-nél nem láttam, mindezt az egykori csúcs FHD készüléküknél.
Persze nem csodálom, a japán elektronika mellé a késői darabokba AUO paneleket szereltek, szerintem a legaljából, amit olcsón megkaptak.

(#133720) Gombinyó válasza Kornel (#133719) üzenetére


Gombinyó
őstag

És, mint tudjuk Samsungnál nincsenek ilyen gondok... Lásd a pár napja linkelt ru8000-es :)
Amit Manko írt azt meg tudom erősíteni, a mai tvk mezőnyében teljesen igaz.

(#133721) PuMbA válasza Kornel (#133719) üzenetére


PuMbA
titán

Hát, az egy 2015-ös TV, akkoriban még azért nem hallottam ódákat a Sony-ról. Körülbelül 2 éve mondanak nagyon jókat róluk, például az XF9005-ről.

[ Szerkesztve ]

(#133722) stilo18 válasza PuMbA (#133721) üzenetére


stilo18
addikt

Hát... Anno a hdtvtest oldalon osztály referencia volt az a tv.
Egyik barátomnak volt ilyen készüléke, mi kb majdnem tátott szájjal ültünk le elé...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#133723) Kornel


Kornel
veterán

Így van, ez volt annak idején a referencia TV, persze valószínű valami japán LCD panellal, aztán gondolom a nagy hírverésnek köszönhetően és / vagy a jó eladási számokat látva egy kis költségcsökkentésbe kezdhettek, amit leírtam, az megtörtént.

Konkrétan 5 perc alatt szebb és folyamatosabb képet sikerült beállítanom most egy belépő TV-n, mint azokon bármikor, akár alap, akár általam módosított beállításokkal.

(#133724) gyeniko válasza stilo18 (#133722) üzenetére


gyeniko
őstag

Nekem is volt 65"-osban. Ezt adtam el 10 hónapos korában, a Samsungok maradtak. Semmilyen téren nem volt jobb (menüben, kezelhetőségben viszont sokkal rosszabb), mint az azonos kategóriájú, ugyanekkora Samsung H8000

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#133725) stilo18 válasza gyeniko (#133724) üzenetére


stilo18
addikt

A menü tényleg katasztrófa volt :Y

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#133726) Deck válasza PuMbA (#133715) üzenetére


Deck
titán

Már elállítgattam.. :D
Azt kéne tudnom mit tud a tv-m de mindenhol mást olvasok kb és azt sem tudom tulajdonképpen mik ezek.
Most 1000 / 140 vagy 1600 / 160 szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#133727) Partizan182 válasza Deck (#133726) üzenetére


Partizan182
senior tag

Paperwhite szoba világosságától függően 120-250 nit közé valahol, peak whiteot én 1000-re raknám, nem tud annyit a tévé, de úgyis tone mappeli (ráadásul dinamikusan úgy tudom).

(#133728) Deck válasza Partizan182 (#133727) üzenetére


Deck
titán

Thx! Így már érthető :R

PS5

(#133729) PuMbA válasza Deck (#133726) üzenetére


PuMbA
titán

Amit Partizan ír az jó és az alapértelmezett is a körül szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#133730) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!

Tegnap vettünk egy SAMSUNG UE40NU7112KXXH típusú tévét, sikerült is beállítani, viszont szeretném a programlistát szerkeszteni. Mi ennek a legegyszerűbb módja? Lehetséges egyáltalán? Azt hallottam, hogy Magyarországon rögzítve vannak a programhelyek. De Sony tv-hez van program, amivel lehet szerkeszteni a programlistát. Van ilyen a Samsunghoz is?

A válaszokat előre is köszönöm.
István

(#133731) bordi10 válasza stvnppp (#133730) üzenetére


bordi10
senior tag

Én itt szoktam mókolni velük, eddig gond nélkül: [link]

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#133732) Deck válasza bordi10 (#133731) üzenetére


Deck
titán

Ezt, hogy kell használni?

PS5

(#133733) Clever0 válasza Deck (#133732) üzenetére


Clever0
senior tag

Letöltöd a csatilistát a tv-ről pendrájvra. Azt betallózod ezen az oldalon. Megszerkeszted és lemented pen-re. Azt be a tv-be és visszatöltöd a módosított csatilistát.

(#133734) Deck válasza Clever0 (#133733) üzenetére


Deck
titán

Thx! Ki is próbálom ma :D

PS5

(#133735) Clever0 válasza Deck (#133734) üzenetére


Clever0
senior tag

Lehet, hogy néhány dolgot át kell állítani a tv-ben, hogy másnap ne töltse vissza az eredeti csati sorrendet.

(#133736) janeska65 válasza PuMbA (#133716) üzenetére


janeska65
csendes tag

Bocsi ,én arra gondoltam USB -ről MKV fájba levő filmet melyik típusú Samsung led uhd tv játssza le ?
Hátha valakinek van ilyen tv-je itt a fórumon.

(#133737) PuMbA válasza janeska65 (#133736) üzenetére


PuMbA
titán

Mindegyik, hiszen már évek óta minden TV egyben médialejátszó is :) Amit nem tud lejátszani, az az MKV fájlban lévő DTS formátumú hangsáv, de az megoldható, ha PC-ről osztod meg a TV-nek a filmet és akkor USB-vel sem kell bajlódni, hogy felmásold rá a filmeket meg ki-be húzogatod a TV-ből.

[ Szerkesztve ]

(#133738) Peace


Peace
nagyúr

Nem is írtam, hogy tegnap délután megérkezett a Q70. Elképesztően mocskos nagy a doboz! :DDD Elvileg keddig kell kipróbálnom, hogy van-e pixelhiba. Kiszállító srác szerint ha van ilyen, akkor azonnal viszik és cserélik. Remélhetőleg hétfőn felkerülhet a falra és akkor meglesem.

(#133739) bozont


bozont
veterán

Az Auto motion plus-nál az Elmosódáscsökkentés csak a 120Hz-es TV-k esetében elérhető? Mert nálam csak a Torzításcsökkentés állítható. A másik nincs is a menüben.

(#133740) Partizan182 válasza bozont (#133739) üzenetére


Partizan182
senior tag

Igen, az 60->120 hz konverziót csinálja.

(#133741) PuMbA válasza bozont (#133739) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, Torzításcsökkentés csinálja a 24->60Hz-et, de azt jóval több képhibával, mint a 60-120Hz-et, hiszen fele annyi információból kell dolgoznia.

[ Szerkesztve ]

(#133742) Razzul


Razzul
senior tag

Sziasztok!

A héten vettem át az új UE43NU7022 TV-met és a mai napon szereltem össze a helyére. Az eszköz maga tökéletesen működik, nagyon tetszik a képe, azonban észrevettem rajta egy érdekességet.

A képernyő alján (feltehetően ott ahol a LED bevilágítás vant) 1cm szélességben világosabb, azaz fehér vagy világoskék képek esetén egy enyhe szürkés sötétebb sáv látható. A sáv alapvetően nem zavaró, és színes vagy fekete képek esetén nem is látható. Az érdekelne, hogy ez a jelenség ilyen TV-k esetén normális?

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#133743) PuMbA válasza Razzul (#133742) üzenetére


PuMbA
titán

Ilyen legalja minőségű TV-knél normális :) Pont ugyanaz a kategória, mint a boltban a vizezett párizsi, amiben van 20% hús. Nekem is ilyen leggagyibb TV-m van, nem azért írom, de nálam pont nincs ilyen gond, viszont tudom, hogy csomó TV-nél van, hiszen ezek nem válogatott TV-k, hanem tömegcuccok.

[ Szerkesztve ]

(#133744) Kornel válasza Razzul (#133742) üzenetére


Kornel
veterán

Normális, de azért csinál egy képet róla teljes sötétben, úgy, hogy csak a TV ütemel, illetve pont szemből.

PuMbA: a legalja minőségű TV-vel teljesen elégedett vagyok, abszolút ugyanazt kaptam, mint az RTINGS tesztben írtak.

[ Szerkesztve ]

(#133745) Razzul válasza Kornel (#133744) üzenetére


Razzul
senior tag

Sejtettem. :DDD Lőttem róla nektek képet.

Emiatt visszavinni nem fogom, mert alapvetően tényleg nem zavaró, alig látni. Szerencsére sikerült egy olyan példányt kifogni, aminek abszolút nulla backlight bleedje van, a bevilágjtási problémáktól pedig sokkal jobban tartok.

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#133746) PuMbA válasza Kornel (#133744) üzenetére


PuMbA
titán

Én is elégedett vagyok vele, mert olcsó, de ahhoz képest elég jó és nincs rajta halott pixel, bevilágítási hiba, fekete homogenitás tökéletes :) Csak a szürke homogenitás ami nem annyira jó.

[ Szerkesztve ]

(#133747) Razzul válasza Razzul (#133745) üzenetére


Razzul
senior tag

Na sikerült a képet is feltölteni.

Stat crux dum volvitur orbis

(#133748) PuMbA válasza Razzul (#133747) üzenetére


PuMbA
titán

Én semmit se látok, tök jó :)

[ Szerkesztve ]

(#133749) Kornel válasza PuMbA (#133748) üzenetére


Kornel
veterán

Minimálisan talán látható, de szerintem elég homogén a képe, főleg ennyiért.

(#133750) Ununqatrium


Ununqatrium
aktív tag

Sziasztok.

Nem tudom, jó helyre írok-e, de kéne egy kis segítség. Van egy Samsung TV-m, amit nemrég vettem (ue74xx széria). Abszolút nem hajlandó semmiféle avi/mkv formátumú filmet lejátszani (a próbált 20ból egy indult el). Friss szoftver nincs. A cca 6-7 éves Samu LED TVm röhögve viszi az összeset, szóval nehéz elhinni, hogy az egy éves modell ekkora kalap kaka lenne. Mit lehetne vele kezdeni? Mindig ez az vége: a kiválasztott fájl jelenleg nem támogatott.

Choose your destiny • http://africancichlids.webnode.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.