Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134801) djnice válasza Partizan182 (#134798) üzenetére


djnice
veterán

Pedig az összes videón sokkal rosszabb a Sony FALD algoritmusa mint a Samsung-é.

[ Szerkesztve ]

(#134802) Fr3eWar válasza lala666 (#134793) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Akkor én is különleges vagyok, mert este az ágyban képtelen vagyok 2 percnél tovább olvasni az iphone xs oled kijelzőjén, a villodzásával, és a magas minimum fényereje mellett, ezt rühellem abban a "csúcs" telefonban.. (az öreg IPS 6S hez képest.)

[ Szerkesztve ]

(#134803) szasza_1 válasza Fr3eWar (#134802) üzenetére


szasza_1
senior tag

Hmm, de jó, nem vagyok egyedül :))

(#134804) ΞΔGLΞ válasza Fr3eWar (#134802) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Magas a minimum fényereje? Szinte majdnem sötétig tudom levinni, ami már nálam zavaróan hat az olvasásra is. (XS MAX), ezért inkább emelnem kell rajta egy minimálisat, tehát tök sötét szobában/ról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#134805) knbs


knbs
senior tag

Udvozletem forumtarsak,

Az alabbi ket tv kozott vacilalok. nappaliban kozepes megvilagitasban lesz hasznalva. Esetek nagy tobbsegeben filmet nezunk rajta, tv adas csak Forma 1 es nagyon ritkan valami mas is, pontos adatot nem tudok milyen bitratan kapjuk a HD-kabeltv jelet.
Van egy HTPC sajnos mar elavult a 4K HDR lejatszasahoz, szoval elso korben jo lenne ha a tv le tudna jatszani kulso HDD-rol ilyen tartalmakat. Kanape a tv-tol korulbelul 2,5m.

A dilemma a ket meret kozott 65 vs 75 es nyilvan a kepminosegbeli kulonbseg Q70 es Q90, arban nalunk ez centre ugyan az a ketto.
Lehet a ketto kozott egyertelmu gyoztest valasztani?? Nyilvan eleg szubjektiv kinek mi a fontos a meret vagy a kepminoseg, de lehet valaki tud olyan ervet ami mindenkeppen uti a masikat.

A javaslatokat elore is koszonom, szep napot!

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#134806) stilo18 válasza knbs (#134805) üzenetére


stilo18
addikt

A Q70-ben 40 zóna segíti a helyi fényerőszabályozást, a Q90-nél 400 db.

75-ös méretben a 40 zóna elég erős glowing effektet eredményezne szerintem, ki mennyire érzékeny rá persze..
Bár nagyon hízelgő a 75 coll, én ez miatt illetve a jobb képminőség miatt a Q90 - re szavazok.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#134807) gyeniko válasza knbs (#134805) üzenetére


gyeniko
őstag

Én a 75-öst venném. A 40 dimming zónából eredő fényesebb zónákat nagyon ritkán fogod látni, az élő képet nézve szinte soha. Ezzel szemben a 75 vs 65 méret különdégét minden másodpercben élvezheted.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#134808) knbs válasza gyeniko (#134807) üzenetére


knbs
senior tag

:R

Koszonom a hozzaszolasodat! neked is Stilo!

A dilemma marad... huz a szivem a jobb panel fele, de a meret is nagyon tetszik...

Ha nem tevedek ezeknek a tv-nek sajat lejatszo hardvere egyforma nem? Az osszehasonlitasban mindketto tvnel ugyan azok a lejatszasi lehetosegek vannak. USB HDR, Netflix HDR, Youtube HDR, elviekben "mindent" lejatszik.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#134809) Fr3eWar válasza ΞΔGLΞ (#134804) üzenetére


Fr3eWar
őstag

(#134810) olaszos33


olaszos33
csendes tag

Sziasztok!
Van androidra olyan app ami minden funkciót lehetővé tesz samsung tv és tablet között?
Pl. tv nézése az eszközön,stb.
A Note 8-al természetesen működik.Azt szeretném hogy a más márkáju tableten is működjön.
A smart things nem elég hozzá.

Köszi!

(#134811) kokokka válasza Fr3eWar (#134809) üzenetére


kokokka
őstag

Napszemüveg? ;]

(#134812) ΞΔGLΞ válasza Fr3eWar (#134809) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ma hajnalban direkt próbáltam, teljesen levéve, szinte olvashatatlan, pedig én is háklis vagyok, ha valami kiégeti a szemem. Eddig fel kell tennem a fényerőt a láthatóság miatt és ami tök sötét szobában még nem bántja a szemem.

---------

A kép meg lemaradt...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#134813) Sanya200


Sanya200
csendes tag

Sziasztok
Nekem valami beállítási gondom lehet vagy nem tudom.
Van egy Samsung Q6FN 49"-os tévém.Na most ha rákötöm a pc-t és a Windows hd Colorban beállítom a hdr tartalmak lejátszása..stb akkor az egész kép úgy néz ki mintha egy szürke filtert tettem volna a tv-re.Nagyon nem úgy néz ki az összes tartalom ahogy kéne.Filmek alatt is látszik,jóval sötétebb az egész mint ha pl hdr nélkül nézném.Látszik hogy a fehér voltaképp nincs is hanem szürke minden,játékoknál ugyanez a helyzet.
De ha a tv-n külön nézek hdr tartalmat pl youtube-on ott nincs ez.Teljesen olyan szép mint ahogy kell ,ps4 pron dettó odabasz a hdr pl a Horizon Zero Dawn-ba.De pc-n nem tudok olyan minőségben játszani meg filmet nézni se.

(#134814) RudY válasza Sanya200 (#134813) üzenetére


RudY
addikt

Win10 frissítés alap, plusz a hibajelenségek szerinti pöcsörészős beállítás megkeresése: HDR- és WCG-színbeállítások a Windows 10-ben

(#134815) PuMbA válasza Sanya200 (#134813) üzenetére


PuMbA
titán

UHD filmek lejátszása topikban minden le van írva :)

[ Szerkesztve ]

(#134816) Sanya200 válasza RudY (#134814) üzenetére


Sanya200
csendes tag

Pont ez az hogy az megvan csinálva amit linkeltél.Be van kapcsolva meg mindegyikre igent ír de a windows egy az egyben átvált szürkére mihelyst bekapcsolom.Aminek szerintem nem kéne.Nem vágom miért szürkit be mindent ha bekapcsolom.Még a tv-n is be van állítva a hdmi uhd color.Mindkét hdmi-n a ps4 meg a pc is amelyiken csatlakozik.Vagy másnál ez hogy müködik.Nem hiszem hogy elkéne szürkülnie a képnek mihelyst bekapcsolom.Mást nem állítottam csak amit írtak, a windows color hd meg a tv-n is a hdmi-t.Nem lehet hogy a kábel nem tudja átvinni?

(#134817) PuMbA válasza Sanya200 (#134816) üzenetére


PuMbA
titán

Windows 10-ben ki kell kapcsolnod a HDR-t és WCG-t, mert a Windows felület nem HDR-es. Ha a filmet indítja a lejátszó, akkor kell átváltani HDR-re, de ehhez olyan lejátszó is kell. Mindenesetre sokkal egyszerűbb dolog egy Serviio-t vagy egy Plex-et felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#134818) RudY válasza Sanya200 (#134816) üzenetére


RudY
addikt

Most hogy mondod, bizony könnyen lehet, de megcseréled mondjuk a PS kábelével a tesztig és elvileg kiderül.

(#134819) Sanya200 válasza PuMbA (#134817) üzenetére


Sanya200
csendes tag

És játék alatt?Ott is be kell kapcsolni windows alatt?Mert ott azt hiszem nem is engedi ha nem kapcsolod be.
Érdekes mert pl filmnél kéri a lejátszó pl a power dvd19 hogy kapcsoljam be a windows alatt.Fel is dob egy ablakot ha nincs bekapcsollva és elindítom a filmet.Játéknál is egyszerűen rondább hdr alatt mint anélkül főleg a fények.Pl mass effectnél is sokkal fakóbb szürkébb az egész,meg sötétebb ha bekapcsolom a hdr 10-et.
PS4-en is megvan az adromeda ott is van hdr de itt sokkal szebb mint pc-n.Elnézegetem pl youtube-on hogy max settings alatt hogy néz ki hdr-el pl a gears 5 meg nálam..köze nincs a kettőnek egymáshoz.Oké nem ultra csak high de látszik a fényeken hogy nálam közel nem úgy csillog pl a páncél.stb sőt nálam a gears alatt akkora a fényerő hogy kibassza a szememet kb a kontraszt dettó,Próbáltam állírgatni játék alatt kb semmi eredménye nem volt.Sokkal szebbek a játékok hdr nélkül valamiért,nagyobb a fényerő erősebbek a színek.De ahogy bekapcsolom átmegy szürkeárnylatosba az egész,holott nem kéne neki.A fényerő is teljesen más mert az a szürkeség elveszi a fényerőt is :W

(#134820) PuMbA válasza Sanya200 (#134819) üzenetére


PuMbA
titán

Játék alatt fogalmam sincs. PC-n a HDR problémás dolog, mert tökre nincs felkészítve rá semmi :) PowerDVD-nél jobb lehet az UHD filmek lejátszása topikban is említett MPC-HC +madVR kombó, ami ingyenes és több okos megoldás van benne, de a legjobb a Serviio vagy Plex, mert ott semmilyen beállítással sem kell foglalkoznod.

[ Szerkesztve ]

(#134821) knbs válasza knbs (#134805) üzenetére


knbs
senior tag

Erdekes modon Holland forumozok, nem ertik miert akarok Qled tv-t, mindenki azt mondj ezzel a budgettel, siman vegyek egy 65-s Oled tv-t szazszor tobbet er mint barmelyik Samsung Qled. :F :F :F

Majdnem leharaptak a fejemet, pedig alap esetben nem Samsung ellenesek idekint, pusztan csak valahogy az Oled panel van naluk a fejekben.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#134822) lala666 válasza knbs (#134821) üzenetére


lala666
senior tag

Ezen nem csodálkozom, hogy azt mondják...

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#134823) stilo18 válasza knbs (#134821) üzenetére


stilo18
addikt

Hát mert az oled egy másik liga...

A Q90 - et lehet esetleg odatenni melléjük, de a vakteszten is egyből megmondja "bárki" melyik az LCD tv és melyik az oled...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#134824) knbs válasza stilo18 (#134823) üzenetére


knbs
senior tag

Engem valojaban teljesen megvett ez a video Itt Q90-et siman odateszik az oled melle minosegben es ha azt nezzuk, hogy nappali fenyben nezve meg kevesebb a kulonbseg....

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#134825) stilo18 válasza knbs (#134824) üzenetére


stilo18
addikt

Nappali fényben a magasabb fényerő, illetve a piac egyik, ha nem a legjobb fényvisszaverő bevonata miatt még TALÁN jobb választás is ezen körülményekhez szerintem (!)...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#134826) Partizan182 válasza stilo18 (#134825) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nappal simán, pláne ha PC-re is lesz kötve.

Esti filmezésnél/játéknál azért kijönnek a fájdalmak: limitált dynamic range, feliratok körül blooming, egyéb FALD hibák (volt róluk szó itt bőven), feketék törése, nuku Dolby Vision, nuku DTS, túltolt HDR fényerő, akadások 50i forrással, magasra nem tehető a vertikális betekintési szög miattt, game módban gyenge betekintési szög horizontálisan is etc. etc.

Persze, ha kifutó Oled árban lenne (350-400k) kb best buy lenne, most 600-650k árcédula elég erős egy 55-ösért (kis túlzással 2 B8-at kapsz érte), de lesz ez még olcsóbb is.

(#134827) knbs válasza stilo18 (#134825) üzenetére


knbs
senior tag

Ezert is zartam ki valojaban az oledet, es a beeges miatt picit(ezt a felesegem nem akarja, nem akar arra figyelni mi marad ott a tv-n orakon keresztul...)
Ha csak mozizasra lenne este, nyilvan nem is gondolkodnek siman z olede valasztanam, de atlagos felhasznalas melett... nem olyan rossz ez a qled panel.

@ Partizan182 A Pc-re kotest mivel kapcsolatban irtad? Alap helyzetben egy htpc-rol lesz a tv hasznalva. A mostanim elavult, de tervben van a 4k modernizalasa.

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#134828) stilo18 válasza Partizan182 (#134826) üzenetére


stilo18
addikt

Nagyon sokszor mondom az árát én is... :(
Miért kellett ennyire magasra lőni? (költői kérdés természetesen)
Simán lehetne alternatíva olcsóbban -ugye a fórumtársnak az is lesz- de így... Azért nyugodt szívvel az ember nem ajánlja sajnos...

Knbs :Cimborám vesz következő hónapban C9-et, ott majdnem családi vita lett belőle, hogy kifizet ennyi pénzt és még ő figyeljen oda a tv - re :D

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#134829) djnice válasza Partizan182 (#134826) üzenetére


djnice
veterán

Én is inkább Q90R-t vagy Q85R-t vennék mint OLED-et.
OLED-nél ott van a vertical banding, tinting, vignetting, nem beszélve a beégés veszélyéről.
Pl egy új 65C9 vkinél ilyen: [link]

(#134830) Partizan182 válasza djnice (#134829) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nekem ez a hajó már elment, évek óta oledet koptatok (B7 most épp), visszamenni LCD-re lehetetlen. Ez se tökéletes (pici tinting van a tetején, meg lehetne szebb a near-black), de ha a kontent 2%-án látszik már sokat mondtam. Azóta szinte minden haverom vett egyet, akkora impactja van...

@knbs: PC: elsődleges monitorra gondoltam, arra az LCD kevésbé idegörlő megoldás.

@stilo: Csúcsmodell, ennek megfelelő árazással. Meg ezeket a többszáz zónás FALD gépeket nehéz gyártani, ezért is drága. Haverod meg várja ki a BF-et, 2/3 -ad áron mennek majd a tévék (jövő márciusra meg kb fele áron).

(#134831) knbs válasza Partizan182 (#134830) üzenetére


knbs
senior tag

Szerencsere nem surget az ido, es most mar nezegetem az LG E9-et. Ez valamivel dragabb, de meg belefer a lelektani hatarba...

Minnel tobbet olvasgatok annal nehezebb lesz donteni. :C

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#134832) stilo18 válasza Partizan182 (#134830) üzenetére


stilo18
addikt

Jövőre esküvő, oda az asszony a "világ összes pénzét" elkölti, így idén, gyorsan kell ezt meglépni :))

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#134833) Mankó válasza djnice (#134829) üzenetére


Mankó
veterán

Nincs tökéletes tv, még drágán se. Nálam pl a Q80R mindene tökéletes (de tényleg), csak a mozgás megjelenítése szúrja a szemünket a Sony után. Ha ez kiszűrhető, javítható lenne legalább szervíz menüből, eszem ágában se lenne eladni a Q80-at, mert minden másban viszont magasan veri a konkurenciát.

(#134834) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

THE I-LAND-et nézitek?
Dolby Vision, nyilván HDR-ben is, de én DV-ben nézem most, valami elképesztő a látvány(világ). Mondjuk a sorozatra 1 epizód után még nem mondanék semmit, de alakulgat. Nekem ugyan nincs szükségem rá, de frissen magyar szinkronnal került ki egyből.

[ Szerkesztve ]

(#134835) djnice válasza Mankó (#134833) üzenetére


djnice
veterán

Én is erre jutottam, azért kár hogy nincs Dolby Vision támogatás. Q85R-t néztem az One Connect Box miatt, Karácsonyra sztem már elfogadhatóbb ára lesz. Q90R-nél én úgy láttam hogy jobban elvesznek a sötét részletek, hiába több a zóna (bár lehet pont azért).

(#134836) lala666 válasza ΞΔGLΞ (#134834) üzenetére


lala666
senior tag

Megnéztem az évadot dv -ben és gyönyörű volt. Tartalmilag is bejött.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#134837) ΞΔGLΞ válasza lala666 (#134836) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na ez jó hír. Köszi...

(#134838) kokokka válasza ΞΔGLΞ (#134834) üzenetére


kokokka
őstag

Most tervezem kezdeni valamikor. Nálam is 4K HDR játszik már, kíváncsi leszek mit mutat. Van már pár film ahol leteszteltem ezt, nem volt csúnya egyik sem :) Mondjuk az Attenborough sorozat viszi a pálmát! DV-t nagyjából letojom, nincs akkora különbség mint amennyire hájpolják! Persze nem ronda....

[ Szerkesztve ]

(#134839) Mankó válasza djnice (#134835) üzenetére


Mankó
veterán

Én is nézegettem a connect boxos Q85-öt, de 120 pluszt nekem nem ért az a plusz doboz. A Q90 meg egyrészt nagyon drága, másrészt meg tényleg elvesz a sötét részletekből, így maradt a Q80.

(#134840) Partizan182 válasza Mankó (#134839) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ha nem töri a feketét, akkor bloomingol, nyilván ahol a Q9 kicsit tör/bloomol, ott a Q8 jobban teszi ugyanezt a jóval kevesebb zóna miatt.

(#134841) nicu71 válasza lala666 (#134836) üzenetére


nicu71
addikt

Mi az a dv? :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#134842) stilo18 válasza nicu71 (#134841) üzenetére


stilo18
addikt

Dolby Vision.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#134843) ΞΔGLΞ válasza kokokka (#134838) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Konkrétan ide-oda kapcsolgatva a kettő közt, szemmel szinte semmi. Főleg világos részeknél, de mivel a Netflix szerint a DV a jobb, ha elérhető, akkor az fog megjelenni a leírásnál. :)
Egyébként megnéztem most még egy részt, elkepesztő a látvány.

(#134844) gery14


gery14
senior tag

Sziasztok. Samsung UE55RU7102 tv t néztem ki. Jo választás? Egy Samsung UE46D6570WS t váltana. A nappaliban beszart a TV így kihoznám a szobábol es akkor gondoltan leváltom a bentit. Gamer pc"m van szoval ritkábban megy majd rajta az uj generációs konzol.

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#134845) allein


allein
addikt

Sziasztok. Samsung oldalon lévő kézikönvy szerint, a linkben található TV készülék tudja a digitális csatornákat. Ez azt jelenti, hogy tudja a HD csatornákat is?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#134846) Batib válasza allein (#134845) üzenetére


Batib
őstag

Igen.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#134847) allein válasza Batib (#134846) üzenetére


allein
addikt

Jól sejtettem. Az a gond, hogy szállodában vagyok :) lehet jobb lesz nem piszkálni a TV készüléket :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#134848) Batib válasza allein (#134847) üzenetére


Batib
őstag

Nem tudom mit szerettél volna. De egy hotelben nem lehet tudni milyen szolgáltató milyen csomagja fut. Az sem kizárt, hogy valami analog helyi kábeltv van, vagy mittudomén.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#134849) hjtz4t3wrseg válasza lala666 (#134836) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Milyen TV-n ?

(#134850) janaman01 válasza gery14 (#134844) üzenetére


janaman01
addikt

Szinek úgy ahogy renben, de pl film módvan be tudod lőni az egeszet egész jóra. Taviranyitója egy kusza zsúfolt xar, számits majd alul vagy felül vagy mindenhol bevilágitasra, feketéje egy ramaty .. netflix, youtube, tvgo jó rajta, tv adás zöme fos..mégha hd is..kb ennyi..ennyi penzert ennyi jár a kedves samsungtól

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.