Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133951) gyeniko válasza salapp (#133950) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem erre a célra megfelelne az UE65NU7022 is, ez harmadával olcsóbb. Kiemelt kép módban ennek is elegendő lesz a fényereje.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#133952) Mankó


Mankó
veterán

Még mindig nem békéltem meg a kép akadozási mizériával. Viszont arra lettem figyelmes, hogy TV adásnál és youtube, vagy HboGo -nál szinte nem is látom, vagy csak nagyon elenyésző mértékben, akkor ha rettenetesen figyelek erre a dologra.
Elképzelhető, hogy az erősítő, a lejátszó vagy a kábel hibáját látom ezeknél az akadozásoknál?

(#133953) balioking


balioking
csendes tag

Üdvözlet!

Lassan eljár az idő a kiváló H6400-am felett. Igazából minden jól működik rajta, kivéve egy két appot, a képével elégedett vagyok, imput lag se vészes, ps4 pro is jól fut rajta, de ugye csak full hd-ban. Illetve a mérete ide az 50 négyzetméteres nappaliba már kicsinek hat az 50"-lal. Kellene egy újabb 4k képes tv, ami nem olyan drága, mint az oled ill. qled, de legalább ilyen a képminősége, mint a h 6400-é. Mivel Telekomos vagyok, ezért a tv-n gyakran megy sima hd adás is, egyébként filmeket 1080-ban nézzük. Tehát ps4 megfelelő játékai mennének 4k ban, meg a filmek, a tv adások hd-ben. Ehhez néztem ki a Samu 7402-es készülékét. 55 vagy inkább 65"-ban. Van ennél jobb jelenleg hasonló áron? Ha ez nagyon gagyi vagy nem ér fel a h6400-as minőségével akkor inkább még kicsit rádobok pénzt. Anno itt ajánlottátok a 6400-ast is, az nagyon bevált. Sztem ha lenne most új de 65"-os én azt venném, még a 4k ps pro játékokról is lemondanék.. Köszi a segítséget!

A Probook jó választás!

(#133954) Partizan182 válasza balioking (#133953) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ha nem akarsz visszalépést Q6 alá ne menj, már az RU8000 széria is necc. Betekintési szög sokat szűkült sajnos azóta, ha ez szempont, nem váltanék a helyedben amíg nem létkérdés.

4k sokat nem ad az élményhez (leginkább mert a legtöbb upscale vagy checkerboard), HDR annál inkább, de az Q7nél kezdődik (és ott is erősen kompromisszumos).

(#133955) balioking válasza Partizan182 (#133954) üzenetére


balioking
csendes tag

Nem létkérdés. Lehet várok még akkor, hátha lesz valami jó ajánlat pár hónapon belül. Esetleg karácsonyra kihoznak valamit. Vagy költök sokkal többet tv-re, amit nem nagyon szeretnék, de ha ilyen a helyzet akkor lehet muszáj lesz.

A Probook jó választás!

(#133956) Fr3eWar válasza balioking (#133955) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Várj.

H6400 után minimum, nagyon minimum a Q60 (7-ezres belépő szériától szerintem vukk lenne).
50->55 méretre cserélni egy működő h6400-at szinte felesleges pénzkidobásnak vélek.
Ekkora nappaliba minimum a 65"-ba gondolkozz. Szóval olcsó nem lesz a csere, de gyengébb minőségre meg ne cserélj szvsz.

Én 55H6400-ról 65Q9FN-re váltottam egy éve.

(#133957) balioking


balioking
csendes tag

Közben nézelődtem kicsit és két delikvens maradt a kosárban. Két Samu a q60 és q70 mindkettő 65"-ban. Miért érné meg a q70 a felárat? Magyarán mivel tud többet a jobb kábelmenedzsmentet kivéve?

A Probook jó választás!

(#133958) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!

Van valamilyen megoldás arra, hogy 50ru7402-n lássa a nas-on tárolt tartalmakat? Nem szeretnék plex-et rakni a nasra mert nem bírja a kódolást. Kivitelezgető, hogy a tv hálozatról elérje el az adatokat, mintha rádugnám a külső hdd-t?

Van valami megoldás erre?

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#133959) balioking válasza balioking (#133957) üzenetére


balioking
csendes tag

Még egy kérdésem lenne, amire nem találtam választ a neten, mégpedig az oldalra helyezett talpak közötti távolság. Jelenleg egy egy méter széles kisszekrényen van a tv, ha ennél nagyobb a távolság akkor erre is megoldást kell találni. Jobb lenne a központi talp, de ez van. Remélem a Hwk 450-es hangprojektoromat nem kell leváltanom.

[ Szerkesztve ]

A Probook jó választás!

(#133960) gyeniko válasza tajati (#133958) üzenetére


gyeniko
őstag

Alapból látnia kellene DLNA-n.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#133961) Peace válasza balioking (#133957) üzenetére


Peace
nagyúr

Itt megtudod lesni. ;)

Q6FN-t megvettem volna, de lecsúsztam róla. Q60-at már nem vállaltam volna be, nagyon sokat gyengítettek a tavalyi modellhez képest. Q70-et nem bántam meg egyáltalán, mert csúcs minden tekintetben!!! Film/sorozat megy PC-ről, Netflix app, PC és PS4 Pro játék. Erre a felhasználási célra telitalálat. Ennél már csak egy OLED lett volna jobb választás, csak 250.000-el lett volna drágább. :DDD Mondjuk most már lezuhant 526.000-re 560-ról a 65B8 ára! :P 4-5 év és elérhető közelségbe kerül.

(#133962) Deck válasza Peace (#133961) üzenetére


Deck
titán

Fasza lenne egy Oled és én is gondolkoztam rajta.. De túl sokat használom a tv-m hozzá és a beégés miatt, szín gyengülés stb.. Kiesett végül.

PS5

(#133963) Peace válasza Deck (#133962) üzenetére


Peace
nagyúr

Én a pénztárnál égtem volna be, mikor ki kellett volna fizetni. :DDD

(#133964) silver87


silver87
tag

Sziasztok, Másik topikból jövök, mondván itt tegyem fel a kérdéseimet.
Először is, szeretném elővarázsolni a Samsung KS7500-ból a Soap opera effektet, mert úgy jobban élvezem a filmeket. A Blur- és Judder reduction maxra van húzva. (Szerintem nem a TV a szűk keresztmetszet hanem a média lejátszó ami egy android box és azon belül Kodi.)

Valamint a menüpontokkal játszva belefutottam egy beállításba amit nem értem, hogy mit is csinál. Ez az "Autó motion plus" beállításon belül a legalsó a "Led clear motion". Ha ezt bekapcsolom akkor úgy vibrál a kép mintha 3D-re kapcsoltam volna a nem 3D-s filmet. Fél perc után megfájdul tőle a fejem, pedig én bírom és szeretem a 3D-t de ez a tv nem tudja a 3D-t. :)

Utolsó kérdés az peig a nativ Plex alkalmazás folyamatosan bufferel és nem tudok feliratot letölteni. Ezzel valakinek tapasztalata akinek Samsung Tizen TV-je van?

Köszi előre is a segítséget.

(#133965) PuMbA válasza silver87 (#133964) üzenetére


PuMbA
titán

"lőször is, szeretném elővarázsolni a Samsung KS7500-ból a Soap opera effektet, mert úgy jobban élvezem a filmeket. A Blur- és Judder reduction maxra van húzva. "

Akkor már elővarázsoltad :) Ezt úgy tudod ellenőrizni, hogy kikapcsolod az Auto Motion Plus-t és megnézed, hogy úgy milyen.

"Ez az "Autó motion plus" beállításon belül a legalsó a "Led clear motion"."

Háttérfény villogtatást csinál.

"Utolsó kérdés az peig a nativ Plex alkalmazás folyamatosan bufferel és nem tudok feliratot letölteni. Ezzel valakinek tapasztalata akinek Samsung Tizen TV-je van?"

Megvan a TV-n a 80Mbit/s sebesség? Ha igen, akkor próbáld ki Serviio alkalmazással is.

[ Szerkesztve ]

(#133966) silver87 válasza PuMbA (#133965) üzenetére


silver87
tag

Először is: mégsem érzem azt a folytonosságot amit szeretnék a lejátszás során.

Másodszor: kinek jó az hogy vibrál a tv? Mi értelme van a funkciónak?

Megvan a sebesség. Samsung forumon sokan panaszkodnak a Plex bufferrre. Serviio-t hogyan próbáljam ki? van alkalmazás rá a storeban, a nativ medialejátszót nem akarom használni mert 10 év visszalépés kinézetre és használhatóságra? A media anyagok nem lokálisan érhetőek el.

(#133967) PuMbA válasza silver87 (#133966) üzenetére


PuMbA
titán

"Először is: mégsem érzem azt a folytonosságot amit szeretnék a lejátszás során."

Mert már nagyon ráfeküdtél a dologra :) Ha állandóan azt vizslatod, akkor még úgy is észre tudsz venni akadozást, ha be van kapcsolva maximumra a Motion Plus, másrészt a Motion Plus-os kép is akadozik többször, mert nem egy csodatevő dolog és sok hibája van. A lényeg, hogy minden csak annak a kérdése, hogy mennyire vagy ráfeszülve a dolgokra. Aki ráfeszül a folyamatosságra, annak szinte minden akadozósnak fog tűnni, aki meg elengedni, az simán nézi a 24 képkockás filmeket Motion Plus nélkül és nem fog feltűnni az akadozás. Mindenki ezen a skálán választhat magának.

"Másodszor: kinek jó az hogy vibrál a tv? Mi értelme van a funkciónak?"

Annak, akit nem zavar. Mozgásfelbontást növel, kicsivel tisztább lesz a kép.

"Serviio-t hogyan próbáljam ki?"

Arra nincs alkalmazás szerintem, de keress rá. Sima hálózati megosztást csinál szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#133968) silver87 válasza PuMbA (#133967) üzenetére


silver87
tag

Köszönöm a választ. :D

[ Szerkesztve ]

(#133969) Peace válasza silver87 (#133966) üzenetére


Peace
nagyúr

Plex egy hulladék!!! Serviio-t csak feltelepíted a PC-re, megosztod a mappákat és a TV automatikusan látni fogja a forrásoknál a Serviio-t. Azzal is minden bajom volt. Visszaváltottam a jó öreg elindítom a PC-ről és nézem módszerre. Sokkal boldogabb vagyok azóta! Csak felba**tam magam ezekkel a lejátszókkal, most már minden szuper.

Ezeket a képjavítókat kikapcsoltam én is, semmi mást nem állítottam és teljesen rendben van midnen hála az égnek. :R

(#133970) silver87 válasza Peace (#133969) üzenetére


silver87
tag

Nekem sajnos van igényem felirat letöltésre és egy igényes kezelőfelületre, posterrel, infókkal. Nem szeretnék mappák között lavírozni és feliratot kézzel bemásolgatni 2019-ben.

(#133971) Peace válasza silver87 (#133970) üzenetére


Peace
nagyúr

Akkor hajrá. ;) Plex és Serviio is akkor játszott le magyar feliratot, ha átneveztem pontosan arra a névre. Valamelyikben talán van egy ilyen opció, hogy opensubtitles-ről vadászik neked, de nem tudom, hogy működik-e. A másik meg, hogy sokszor más oldalakon és más forrásból van meg a magyar felirat, nem erről az oldalról. Akkor meg úgyis másolni kell. Plex meghalt 4K filmektől, folyamat pufferelt. Serviio nem volt képes hangsávot váltani és sokszor nem látta a feliratomat sem, csak ha újraindítottam kétszer. Én meg ezt elégeltem meg. PC-ről semmi ilyen gond nincs. Annyi, hogy nem tudom megállítani tv távirányítóval a filmet, hanem le kell nyomnom a space-t. Ezzel együtt tudok élni. :DDD

(#133972) Celtis válasza PuMbA (#133967) üzenetére


Celtis
veterán

@silver87 Lehet, hogy az android box lesz a baj, és a 24p kadenciahelyes lejátszás hiánya.

(#133973) silver87 válasza Peace (#133971) üzenetére


silver87
tag

Szerintem hosszú távon mint minden problémára a válasz az Apple lesz + Infuse 6 pro :) Egyenlőre megpróbálom a CoreELEC-el, mert nagyon mondják, hogy az lesz az én megoldásom, de ha az se megy akkor Apple TV 4K-t veszek.

(#133974) silver87 válasza Celtis (#133972) üzenetére


silver87
tag

A kadenciahelyes lejátszás esetében értem, hogy a rángatózást helyreteszi, de jelenleg nincs rángatózás SPMC-vel. Tehát a 24Hz-es lejátszás a képminőséget is helyrefogja tenni? Példa erre egy közeli kép egy emberi arcról és a borosta elmosodik és utánhúzza mozgás esetén, a félsötét tónusok meg szemcsésednek? Valamint a mozgásban visszaadja a szappanopera effektet ha a tv-n a motion teljesen fel van húzva?

(#133975) Deck válasza Peace (#133971) üzenetére


Deck
titán

PC a legjobb :P

PS5

(#133976) Celtis válasza silver87 (#133974) üzenetére


Celtis
veterán

Fogalmam sincs, hogy neked mikor lesz megfelelő a kép, annyira eltérő az ízlésünk. Én pl. minden ilyen szart kikapcsolok a TV-ben. Ha s90x-es boxod van, akkor a Coreelec kipróbálása feltélenül javasolt. Legalább abban biztos lehetesz, hogy jó jelet küld a forrás.
A szemcsésedést szerintem a film tartalmazza, az elmosódásokat esetleg a csodálatos képjavítók.
Ha így sem folyamatos a kép, akkor próbálj ki egy Sony vagy akár LG TV-t. Szerintem a KS7xxx mozgásmegjelenítése pocsék.

(#133977) silver87 válasza Celtis (#133976) üzenetére


silver87
tag

Még egy jelentős tényezőről nem is beszéltem. a TV nativ lejátszója nem szemcsésedik és a mozgás is rendben van. De ami a BOX esetében még hátrány az a színek. A nativ lejátszóval a Stranger things képi világában szinte gyönyörködtem, olyan szines szagos volt a sorozat, míg boxon elég fakó és erősen roszabb minőség és nem a mozgásra értem hanem a képmegjelenítésre.

(#133978) PuMbA válasza silver87 (#133977) üzenetére


PuMbA
titán

Ezek az olcsó Android boxok képminőségre nem jobbak, mint a TV beépített lejátszója, az biztos :) Amiben rosszabbak az az, hogy a képminőséget jól el lehet rontani helytelen beállítással. Ezért ajánlott Plex vagy Serviio.

[ Szerkesztve ]

(#133979) Celtis válasza silver87 (#133977) üzenetére


Celtis
veterán

Ha ellentétesen van beállítva a HDMI színtér a lejátszón és a TV-n, akkor jelentős fakulás vagy sötét részletek elvesztése lesz a következmény.

Az alapvető, hogy a feketeszint (black clipping vagy brightness vagy black level) a helyén legyen. Onan tudod, hogy jó a színtér beállítás, hogy a fekete csíkos ábra helyesen jelenik meg anélkül, hogy a TV-n a fényerő csúszka gyári beállításához hozzá kéne nyúlni vagy legfeljebb 1 lépéssel kell fel vagy le elállítani. Ha többet kíván az gyanús.
Ha ez a fekete csíkos ábra nem jó, akkor semmi sem lesz jó.

(#133980) ΞΔGLΞ válasza Deck (#133975) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mi a franc ez a "veterán"? Ez valami új? Nem mintha valaha is érdekelt volna a nevem alatti a rang, de ez...csak úgy szemet szúrt. xD

[ Szerkesztve ]

(#133981) Cyrin válasza ΞΔGLΞ (#133980) üzenetére


Cyrin
addikt

(#133982) djnice válasza PuMbA (#133978) üzenetére


djnice
veterán

Ezért kell használni CoreELEC-et.

(#133983) nicu71


nicu71
addikt

Sziasztok, nem épp Samsung specifikus kérdés, de végüllis Samu F szériás tv van. Tehát a pc-vel úgy oldottam meg az összekötést hogy 1x1,5 plusz 1x3 m Hdmi kábel van összetoldva. Egy ideje néha megszakad a jel. Kb óránként 1x.Vegyek inkább egy 5 m kábelt, vagy ne parázzak, esetleg más lehet az oka a problémának?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#133984) PuMbA válasza nicu71 (#133983) üzenetére


PuMbA
titán

Vegyél :)

(#133985) Deck válasza ΞΔGLΞ (#133980) üzenetére


Deck
titán

Ne is mond.. Új rangrendszer van :(

PS5

(#133986) Yager01


Yager01
senior tag

Sziasztok jelenlegi Samsung ue58mu6122 tévémet tervezem lecserélni egy nagyobbra. igazából ezzel sincs semmi bajom de van most egy lehetőség amit szeretnék kihasználni így mindenképpen vennék eggyel nagyobb méretet amit simán elbír a nappalim. Nem vagyok naprakész ezért kérdezem hogy az jelenlegi tévém tudásához viszonyítva (amivel jelenleg is teljesen elégedett vagyok) van e valami olyan vétel amire érdemes lehet rá ugrani? 65RU7402 találtam 239.000-ért vagy vagy RU7102 210.000-ért. Mi a véleményetek ezekről a modellekről esetleg megtartva a 250.000 körüli határt tudtok ajánlani valami jobb vételt?

[ Szerkesztve ]

(#133987) Csepy válasza Yager01 (#133986) üzenetére


Csepy
senior tag

Felejtsd el, mindkettő rosszabb képminőségre, mint az mu6122. Minimum RU8002, de inkább NU8002 széria, de ha találsz még Q60FN-t, de NEM Q60RA-t. Az idei TV-k megint estek minőségben a tavalyiakhoz képest azonos szériában. Nem is igazán értem a Sansung startégiáját.

Regards: Csepy

(#133988) Yager01 válasza Csepy (#133987) üzenetére


Yager01
senior tag

Hát....65RU8002 315.000Ft, az Nu8002 még brutálisabb a többit nem is emlitem. Azért így jóval durvább a matek ...nem gondoltam volna hogy ennyire neccesek amiket kinéztem :(

(#133989) Csepy válasza Yager01 (#133988) üzenetére


Csepy
senior tag

Az Ru7102 az a lehető legalja, nincs annál gyengébb a termékvonalban, az RU7402 pedig még az én NU7402-nél is kicsit gyengébb, és HDR abszolút tabu még az enyémmel is, olyannyira, hogy mivel sokat Netflixezek, lemondtam az UHD csomagot, mert a HDR élvezhetetlen.

Regards: Csepy

(#133990) Yager01 válasza Csepy (#133989) üzenetére


Yager01
senior tag

Neked milyen van ? A NU7402 árban jó lehet ha jobb mint az amiket én nézegettem... OFF, de más márka ami jobb ebben a 250e körüli kategóriában ?

(#133991) Csepy válasza Yager01 (#133990) üzenetére


Csepy
senior tag

Nekem tavalyi, vagyis nem RU, hanem NU szériásom van, egészen pontosan egy UE43NU7402.

43 colon nagy választék amúgy sincs sajnos. 6-ot kellett visszküldenem ugyanebből a típusból, amíg lett egy olyan, ami egész szép képet produkál, és bár sajnos van egy alig észrevehető, de azért jelen lévő vertical banding is, de nem merem javíttatni, cseréltetni, mert sokkal rosszabb is lehet a végeredmény.

43 col kényszer kategória. Nekem meg nem igazán megy nagyobb a falra abba a szobába. :)

A 7402 és a 7102 között a 7402 javára szól a bluetotth, az okos távirányító, a qualcomm chipset (kontra a lassabb mediatek a 7102-ben) és az 5Ghz wi-fi megléte. Összességében egy jobb TV.

Regards: Csepy

(#133992) ΞΔGLΞ válasza Deck (#133985) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nehogy már te is azok közé tartozz, akik ott rinyálnak, hogy le lettek fokozva, mert hülyét kapok. :DDD
Én azt sem értem, hogy ezen az oldalon, mitől olyan kiváltságos, hogy valakinek egyedi avatarja legyen? Volt rá példa sokszor, hogy nem ugyanannak válaszoltam, mert az avatarja ugyanaz volt. Ez tizenévek óta mindenhol alap, itt nem. Nagyon zavaró, amikor többen írnak ugyanolyan avatarral, ráadásul egymás után.

(#133993) Peace válasza ΞΔGLΞ (#133992) üzenetére


Peace
nagyúr

A teljesen egyedi avatar feltöltésének hiánya valóban totálisan érthetetlen. ;)

(#133994) ΞΔGLΞ válasza Peace (#133993) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azt is most olvastam csak (nyilván ennyire érdekelt), hogy 3 évente változtathatsz. Én is anno azért kértem, hogy legyen más, mert zavart, hogy az egyik hardver topikban négyen használtuk ugyanazt azt a nick képet.

[ Szerkesztve ]

(#133995) Deck válasza ΞΔGLΞ (#133992) üzenetére


Deck
titán

Különösebben nem érdekelt sose, csak a semmiből jött a dolog (számomra legalábbis). Egyedi avatar pont azért jó amiért te is írod, hogy megtudd különböztetni egymástól a felhasználókat. Én se értettem sose miért nem lehet egyedi avatart feltölteni.

PS5

(#133996) kokokka válasza Peace (#133971) üzenetére


kokokka
őstag

Az összes asztali médialejátszó is ilyen : fájlnév + feliratsáv dettó ugyan az kell hogy legyen! Ezen nem kell csodálkozni!

(#133997) Lackooo84 válasza Csepy (#133991) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szóval akkor már az 5GHz-t is kispórolják a legolcsóbból, remek. Lehet még lefelé menni... :D

The Truth is out there...

(#133998) Csepy válasza Lackooo84 (#133997) üzenetére


Csepy
senior tag

Az a jó, hogy hiába van valós 1000mbites netem, a TV-k továbbra is csak 10/100-as LAN csatlakozót kapnak.

Regards: Csepy

(#133999) Lackooo84 válasza Csepy (#133998) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Igen, ezért is (volt) jó az 5GHz, ezen azért több átjön jóval. Ahogy látom a MU széria óta csökken a minőség, nem adnak semmit, hanem csak elvesznek...

The Truth is out there...

(#134000) Csepy válasza Lackooo84 (#133999) üzenetére


Csepy
senior tag

Nem is kifejezetten az MU óta, szerintem ez már előbb elindult lefelé. Csak nem értem, ennek így mi értelme van. Miért jobb rosszabbat kihozni évről évre. Tudom, ezt is megveszik, csak így néhány év alatt el lehet jutni oda, hogy a 4-5 éves használt TV-k jobbak, mint a totál újak.

Regards: Csepy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.