Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134301) Mankó


Mankó
veterán

A kodi ki tudja tolni a 24p-s filmeket magasabb hz-en is, mondjuk 60? Esetleg advanced setting beállitással?
Megoldható lenne vele a kép recegése.

(#134302) Peace válasza $atirka (#134288) üzenetére


Peace
nagyúr

Az összehasonlítás pontosan addig számít, amíg egymás mellé teszed a két tévét. Onnantól, hogy az egyiket hazavitted, már csak azt nézed. Nem fogod összehasonlítgatni. Lehet ha a Q70 mellé idetenné valaki most a 9005-öst, akkor tényleg szebb színei lennének, de ez engem nem érdekel, mert lélegzetelállítóan szép minden tartalommal (tv-t nem nézünk, nincs is előfizetve semmi tv szolgáltatás). A 30%-os Samsung akcióval egyértelműbb lenne a választás, itt már csak egyéni szimpátia fog dönteni. OLED biztos állat, de drága sajnos. Nekem is nagyon szimpatikus volt a Sony, de a játékok miatt mégis a Samu felé húzott a szívem.

(#134303) $atirka válasza Peace (#134302) üzenetére


$atirka
senior tag

Egymás mellé tenni szinte lehetetlenség, így ez a feladat megmaradt a profiknak, ami igaz szintetikus teszt, de sokat elárul. Amúgy teljesen igazad van, főleg az én esetemben, egy 10 éves HD ready fog leváltani, így már előre fel kell kössem az állam :B
Mivel nincs konzol, csak PC-n CoDozok monitiron, ezért Sony lesz a barátom az elkövetkezendő 10 évre ;]
Köszi Neked is!

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#134304) kokokka válasza lala666 (#134300) üzenetére


kokokka
őstag

Mondj egy pár címet légy szíves, mert én még nem futottam bele ilyenbe. vagy csak nem vettem észre :)

(#134305) Peace válasza $atirka (#134303) üzenetére


Peace
nagyúr

Biztos faxa lesz! ;)

(#134306) ΞΔGLΞ válasza kokokka (#134304) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A hardvernek tudnia kell (tv, pc), különben nem jelenik meg a Netflix keresőben a DV tartalmom sem a HDR 4K, ha a tv-pc buta hozzá. Lényegében, ami film már HDR 4K az Dolby vision is... Itunes-on, pl rengeteg ilyen tartalom van.

(#134307) lala666 válasza kokokka (#134304) üzenetére


lala666
senior tag

Nincs értelme,mert szinte minden film kijön DV -be. Netflix meg egyértelmű,csak ha a tévéd nem támogatja akkor...

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#134308) ΞΔGLΞ válasza lala666 (#134307) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem ugyanezt írtam az előbb:-), de az én meglátásom, hogy kettő közt, kb lfsznyi különbség sincs. Mármint HDR vs DV között.

[ Szerkesztve ]

(#134309) lala666 válasza ΞΔGLΞ (#134308) üzenetére


lala666
senior tag

Tudom, csak válaszoltam. Nincs, valóban. Viszont amik 100-as beállításon mennek hdr -ben, dv -ben csak 50.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#134310) Partizan182 válasza ΞΔGLΞ (#134308) üzenetére


Partizan182
senior tag

Minél korlátozottabb képességű a tv, annál többet ad hozzá a dinamikus metaadat a sima HDR10-hez képest. Egy relatíve korlátos Q70nél (40 zóna, 5-600 nit effektív peak, 90%dci színtér) pl dobna a képen, míg egy Q9-en nem sok különbség lesz.

@lala: az más, idén már a dv képmód is ugyanúgy kezeli az oled lightot (100 a default).

[ Szerkesztve ]

(#134311) ΞΔGLΞ válasza Partizan182 (#134310) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

77AG9-cen ide-oda lépkedve semmi különbséget nem láttam. Ezek a gyakorlatban csak szavak, papíron meg minden szart lehet (le)írni...

[ Szerkesztve ]

(#134312) Partizan182 válasza ΞΔGLΞ (#134311) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ja, Sony DV implementációja nagyon gyenge (ilyen szoftveres verzió, nincs benne a DV chip), ott a HDR10 néha még jobban is néz ki.

Meg ha jól rémlik te szereted az ilyen csiricsáré képmódokat, ott meg pláne nem lesz difi.

[ Szerkesztve ]

(#134313) ΞΔGLΞ válasza Partizan182 (#134312) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Meg ha jól rémlik te szereted az ilyen csiricsáré képmódokat, ott meg pláne nem lesz difi.

Jó lenne bevésni a fejedben lévő kocsonyás masszába, hogy ez egyáltalán nem így van. Attól, hogy utálom a gyári, ismétlem GYÁRI FILMMÓD opció elcseszett, idióta sárgás zöldes fakós színeit, főleg, amit a samsung produkál, még nem jelenti azt, hogy dedós legós színekre állítom a tévéimet, ahol az ember feje, mondjuk lila lesz. Elég érthető volt, vagy külön folyamábrát kell neked ehhez rajzolnom?

(#134314) PuMbA válasza ΞΔGLΞ (#134313) üzenetére


PuMbA
titán

Elcseszettet ne írjuk már le sokadjára, mikor pont az ellenkezője az igaz. A legpontosabb, legtermészetesebb mód, attól, hogy utálod :)

"Movie mode is the most accurate mode out of the box," said Soner Oklu, a quality assurance engineer at Samsung. That means the TV is set in the factory to reproduce the official picture specifications (for example,, Rec. 709 and a 2.2 gamma for HD) as closely as possible to the picture that the director or filmmaker originally intended."

[ Szerkesztve ]

(#134315) ΞΔGLΞ válasza PuMbA (#134314) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kímélj meg ettől, meg attól is, hogy rendező/operatőr mit lát, mert te azt egy pár százezer forintos tévén nem fogod látni a büdös életbe, azért mert film/mozi modnak hívják. Attól is, hogy miért nem kell tv-be elalvás időzítés, meg attól is, hogy egy modern Pc 15-20 wattot eszik. :DDD

(#134316) zsamiatt


zsamiatt
őstag

használja valaki a Samsung TV-t wifi jel továbbítóval? Lehet a samu TV-be külső wifi adaptert használni? Az az érzésem a gyári egy kalap sz*r. :W
A samsung ügyfélszolgálata pedig se a hálózathoz se a saját programjaik működéséhez nem ért.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#134317) PuMbA válasza ΞΔGLΞ (#134315) üzenetére


PuMbA
titán

Ez így van ahogy mondod, de ezen belül a Film mód van az adott TV tudásához képest a legközelebb ehhez :) A többi képmód alapból rárak egy kis élesítést a képre, amit nem lehet kikapcsolni.

"hogy egy modern Pc 15-20 wattot eszik"

Majd lefényképezem a fogyasztás mérőt Neked :DDD

[ Szerkesztve ]

(#134318) bozont válasza PuMbA (#134314) üzenetére


bozont
veterán

Bár lehet a felső kategóriás TV-knél gyárilag pontosabb beállításokat alkalmaznak mint az olcsóbbaknál, de a Ru8002-nél a filmmód minden csak nem természetes. Egyetlen előnye, hogy az a legjobb mód a kalibráláshoz. Esetemben is az hozta a legjobb eredményt, hogy beállítottam Rtings-es kalibrált értékeket, így már nem az a sárgás katyvasz mint gyárilag. Persze az lenne az igazi, ha bekalibráltatnám, de ahhoz kellene valaki aki házhoz jön, vagyis nem lakik túl messze.

(#134316) zsamiatt
Azt nem tudom lehet-e, de mi a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#134319) ΞΔGLΞ válasza PuMbA (#134317) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem kell, mert az nem modern pc.
És nem áll hozzá közelebb, mert ahhoz több 10 millió feletti High End projektor kellene venned, nem tevét.

[ Szerkesztve ]

(#134320) Partizan182 válasza ΞΔGLΞ (#134313) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nem értékítélet volt, csak megállapítás. Ha a dinamikus kontraszt/szín amúgy is eltünteti nálad a finom részleteket, nyilván nem lesz sok hozzáadott értéke a dinamikus metaadatnak, ami pont ezen részletek megőrzése miatt fontos. De lehet, hogy minden kép"javítót" kikapcsolsz, csak a színhőt veszed hidegre, biztos nem marad titok.

(#134321) ΞΔGLΞ válasza Partizan182 (#134320) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pedig annak tűnt, amolyan burkoltan hulyeztel.
Ettől független megismétlem a Sony tv-t még csak nem is baszkuraltam, úgy van, ahogy gyárilag beallitottak.

(#134322) Partizan182 válasza ΞΔGLΞ (#134321) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ne félj, ha lehülyézlek azt észre fogod venni ;) (Egyébként meg miért tenném, ízlések és pofonok ugye). Normál képmód itt is olyan mint máshol (szinek maxon, kb minden kép-módosító ON), nem csoda, hogy nincs a DV és a HDR10 között difi.

(#134323) ΞΔGLΞ válasza Partizan182 (#134322) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Megteheted nyugodtan inkább úgy, mert ez burkolt hülyézés volt, amit nagyon rühellek.
Ez az egyik .

Normál képmód itt is olyan mint máshol (szinek maxon, kb minden kép-módosító ON), nem csoda, hogy nincs a DV és a HDR10 között difi.

A másik...

Még mindig nem tudod felfogni, hogy ez nem így van, komolyan érdekel, honnan a f...ból veszed ezt a sok marhaságot? Jah, már tudom, elméletiemberolvasó vagy, amit a neten olvasol az neked tuti úgy is van, nem lehet, hanem úgy van a gyakorlatban, de erről a neten még elméletben sem írtak ekkora marhaságot, amit te itt hangoztatsz.

(#134324) PuMbA válasza ΞΔGLΞ (#134319) üzenetére


PuMbA
titán

"És nem áll hozzá közelebb, mert ahhoz több 10 millió feletti High End projektor kellene venned, nem tevét."

Ez így nem teljesen igaz. A mai TV-k 100%-os sRGB (Rec. 709) színlefedettséget tudnak, szóval tökéletesen vissza tudják adni az összes színt, ami egy Blu-ray-en fellelhető, ha be van műszeresen kalibrálva és pont úgy fog kinézni, ahogy a stúdiókban látják.

(#134325) ΞΔGLΞ : Mert szerinted milyen színtérben dolgoznak a stúdióban? Rec. 709 színtérben készítik az összes megvásárolható Blu-ray lemezt. Szóval ők sem látnak több színt, mint amiben csinálják. Rec 2020-ban a 4K Blu-ray lemezeket, ott már van különbség.

[ Szerkesztve ]

(#134325) ΞΔGLΞ válasza PuMbA (#134324) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Te nem vagy normális, ha ezeket elhiszed! :DDD
Ez csak papíron működik, veled ellentétben én több házilag készült moziban voltam, ahol valóban olyan élmény volt filmet nézni, mint egy frankóbb moziban, de ott olyan projektor volt munkára fogva, aminél még az én AG9-es tévém sincs sehol.
Frankók ezek a tévék, én nem azt mondom, de csak papíron tudják azt, amit akkor a forgatóstáb ott a helyszínen "látott és felvett".

[ Szerkesztve ]

(#134326) Partizan182 válasza ΞΔGLΞ (#134323) üzenetére


Partizan182
senior tag

Teleoffolunk itt mindent, részemről utolsó a témában: anyám is a csiricsáré képet szereti, őt se tartom hülyének. Attól még a kép olyan amilyen, én se veszem rossz néven, hogy sárga szarnak hívod a mozi módot, mert a csiricsáréhoz képest az is. Sonyt láttam már élőben nem egyet, Normál mód ott is ugyanolyan mint bármelyik másik gyártónál: minden dinamikus fiszfasz on, hideg színhő, túltolt színek. Dinamikus metaadat legfontosabb célja, hogy a highlight finom részleteket és az APLt (átlagos fényerőszint) együtt megőrizze a tévé natív képességeihez mérten a lehető legjobban. 100% elhiszem, hogy Normál beállításokkal nincs érzékelhető különbség a DV javára, movie módban tippre lenne.

(#134327) ΞΔGLΞ válasza Partizan182 (#134326) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem, ezt a topikot csak te offoltad tele a sok marhasággal, én csak reagáltam rá, hogy nem kell hülyeségeket írni... "azémeanyádnálolyanatv" alapon és ez alapján mást azonosítani. De ha lehet addig ne írjál már semmit, amíg élőben nem teszteltél egy ag9-cet, mert itt semmi nincs max-on, semmilyen képjavító nincs bekapcsolva etc...gyárilag. Nekem meg ez volt az utolsó Re ebben a "témában".

(#134328) solor


solor
tag

Hali!
200000ft alatt van javasolt 55" tv átlag felhasználónak? Tv-adás elvétve, főleg filmek sorozatok hdd-ről...

(#134329) pilóta


pilóta
nagyúr

Sziasztok!
Fater vett egy Samsung TV-t, de sajnos nem tudom a pontos számát (talán UE40NU7112K). Annyit tudok, hogy 4k, 101 centis okosTV. 102990-ért vette a Mediamarktban. (nem tudom minek vett okos TV-t, nincs is internete...)
Nem tudja beállítani a csatornákat, hogy csak az látszon, amit ő akar, és olyan sorrendben, ahogy ő akarja. Na mondom majd én beállítom, de én se tudom! :Y
Bemegyek a csatornák szerkesztésébe, ott ki is tudom jelölni bármelyiket, de zárolni tudom egyedül. A kézikönyve szerint itt kellene a "törlést" választani, de nincs "törlés", csak "zárolás", "átnevezés" (ami szürke, nem lehet kiválasztani) és a "mégse".
Hol lehet ezt megoldani? Biztos nagoyn egyszerű, de még nem volt samsungom és nem tudom, mi a trükk.
Valamint hogy lehet a sorrendet állítani? A menüben van olyan, hogy "sorrend" menüpont, de ott csak szám vagy név alapján rendezi, azzal nem sokra megyek...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#134330) Peace


Peace
nagyúr

Tudom, beszéltetek már róla, de csak fél szemmel néztem oda akkoriban. Most látom először a jelenséget. Netflix applikáció megy a Q70-en és néha vakítóan fehér a felirat, néha fehér, néha meg szürkés. És a fényerősséget is hozzá állítja a tv-n. Ez az a bizonyos local dimming? Ki lehet ezt lőni?

(#134331) PuMbA válasza Peace (#134330) üzenetére


PuMbA
titán

Eco módok, illetve Dinamikus kontraszt és hasonlók csinálják ezt.

(#134332) petfoto


petfoto
tag

Sziasztok!
Volt egy kis probléma a legutóbbi frissítés óta, mégpedig hogy nem marad a kedvencek csatorna listán kikapcsolás után,hanem visszaáll az összes csatornára.
Ue55nu7402-nél biztosan volt ez az elb@szás.
De ma jött a 1270.6 update és csodák csodája, meggyógyult, megtartja a kedvenceket kikapcs bekapcs után is.
Halleluja!

(#134333) Peace válasza PuMbA (#134331) üzenetére


Peace
nagyúr

Akkor ezeket megkeresem és kilövöm. Remélem ki lehet. Érdekes, hogy PC-ről lejátszva semmi ilyet nem tapasztaltam. Az miért lehet?

(#134334) PuMbA válasza ΞΔGLΞ (#134325) üzenetére


PuMbA
titán

Értem, csak arra gondoltam, hogy egy kicsit más dolog a profi felhasználás és más a high-end. Attól, hogy lehet hangfalakat venni 30 millióért, a legtöbb stúdióban 1-2 milliós hangfalnál nem használnak drágábbat, de fél milliósok is előfordulnak. Ha egy cégnél 500 fő dolgozik, ahol kell a helyes színmegjelenítés, akkor nem vesznek mindenkinek 5 milliós Master Reference OLED képernyőt, hanem például "csak" egy 150-200k-s Dell Ultrasharp-ot, mert az már elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#134335) Peace válasza Peace (#134330) üzenetére


Peace
nagyúr

Helyi sötétítés lehetett a ludas. Egyszer már átállítottam alacsonyra és most vissza volt kúszva magasra. Visszatettem alacsonyra, megszűnt a jelenség. ;)

(#134336) $atirka


$atirka
senior tag

Sziasztok!

Q70 / Sony XF900 helyett lejjebb kellett sajnos adnom!
Q60 jön helyette.
Kérdés, hogy ennek a háza mennyire bírja a tekergetést?
Azért kérdezem, mert ugye elég vékony tévé és falra lesz téve.
Ez a konzol, ami van, az dupla karos, amit szeretnénk majd forgatni jobbra balra és azért kell egy határozott mozdulat, picit talán erősebben kell elhúzni.
Ki fogja bírni? El tudom törni a kijelzőt, ha picit is megcsavarodik a ház? Csavarodik könnyen egyáltalán?

Köszi.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#134337) $atirka


$atirka
senior tag

Ilyen! Régen picit túlzásba vittem... :U

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#134338) zsamiatt válasza bozont (#134318) üzenetére


zsamiatt
őstag

Hali, Több szintes ház miatt van egy asus wifi jel erősítönk. Laptop, nyomtató, asztali gép, telefonok minden frankon működik. A nyomorult Samsung tv szerint viszont nincs net. Pedig van.

TV hálózathoz csatlakozott.
NAS látszik, film lejátszás megy.(4K, FullHD bármi)
Beépített böngésző betölt bármilyen weboldalt. Még online youtuberól is megy a zene folyamatosan.
Samsung távsegítség is simán bejött.

De ami nem megy:
frissités
youtube és más app
Szerintük gond van a hálózattal.

Érthetetlen. Fent van a legújabb firmware is, de továbbra se megy a TV ezen része. Jel erősítő nélkül működik ez is. De érthetetlen ez a félig van hálózat félig nem.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#134339) Peace válasza Peace (#134330) üzenetére


Peace
nagyúr

Néztem, hogy képjavítók meg minden más is "egyedi"-re van állítva....nem értettem, mert ezeket kilőttem. De Netflix alatt ilyet mutat. Mondjuk nem zavar, mert tökéletes a kép Netflixen, úgyhogy inkább nem nyúltam bele. PC-n szerencsére nincsenek ilyen állítási lehetőségek, ott is faxa a kép MPC-BE-vel lejátszva a filmeket. Ott tartok, hogy nem akarom megérteni a tv-t, csak örülök, hogy minden szépen néz ki rajta a kezdeti döcögős (HDMI kábel mizéria) indulás után.

A tegnapi tűzijáték ritka ocsmány volt sajnos. Ilyen nagyon butított 720p lehetett a Duna tv weboldalas felületén. Reméltem, hogy legalább 1080p lesz, de sajnos nem. :(

(#134340) ΞΔGLΞ válasza zsamiatt (#134338) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én megpróbálnék egy FR-t. Sok választásod nincs. Szerintem "beakadt" a háttérben valami, ami gátolja ezt a funkciót, hogy normálisan működjön.

[ Szerkesztve ]

(#134341) ΞΔGLΞ válasza PuMbA (#134334) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én is értem, de hagyjuk már ezt a témát. Én nem tudlak arról meggyőzni, te meg nem fogsz erről ezért ebből csak egy infinityfasság lesz...

(#134342) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Tegnap csatlakoztattam Samsung MU6102 TV készülékhez Logitech K400r billenytyűzetet.
Elég furán üzemel.

Sok funkciógomb előhozza a beállítások menüt, és/vagy a Smart menüt.
A hang billentyűk a csatornát váltják.
Az egér/touchpad rész csak böngészőben aktiválódik.
YouTube-ban és Böngészőben tudok vele írni, de kb. ennyi.

Driver frissítést már elvégeztem laptopba dugva Logitech Unifying egységet.
Természetesen TV és billenytűzet ki/be kapcs is megvolt.

LA620S LG TV-vel (2013 évi modell) ennél sokkal kifinomultabban tudom működtetni.
Mit tudok még megpróbálni?

(#134343) sandró60 válasza zsoltip (#134342) üzenetére


sandró60
addikt

Felejtsd el ezt a billentyűzetet-Múlt héten dobozoltam be.Pedig egy 5-éves H6400-al használtam egy pár hónapig.Sajnos a Samsung,ha visszaolvasód itt a fórumban-sokan panaszkodnak az új kiadású tv-k"visszafejlesztése"miatt :D
A böngészésre használt billentyűzet ideje lejárt :K

[ Szerkesztve ]

(#134344) Csabi1984 válasza sandró60 (#134343) üzenetére


Csabi1984
addikt

Létezik olyan billentyűzet ami a TV YouTube alkalmazással kompatibilis ( lehet beleírni)

(#134345) bozont válasza zsamiatt (#134338) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk ez tényleg furcsa. Próbáld ki ha kábellel kötöd a routerre akkor mit csinál. Nálam olyan probléma van, hogy a rejtett SSID-t nem szereti, kb 1 nap után elfelejti. Mondjuk ez már megvolt a H7000-nél és ahogy olvasom a netet, nem egyedi eset. :(

(#134346) lacko6


lacko6
senior tag

Hi.

Új tv,kicsit felhősödik(Q60).Érdemes cseréltetni vagy ne számítsak jobbra?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#134347) Deck válasza lacko6 (#134346) üzenetére


Deck
titán

Azt fogják mondani, hogy "Technikusaink megvizsgálták a problémát és ez a technológia velejárója és nem garanciális. Ha lejjebb veszi a fényerőt tudja csökkenteni."

PS5

(#134348) lacko6 válasza Deck (#134347) üzenetére


lacko6
senior tag

Benne vagyok a 2 hètbe,csak nem tudom mire számítsak.
Lehet rosszabb lesz az uj ,vagy ennèl nem?

(#134349) Deck válasza lacko6 (#134348) üzenetére


Deck
titán

Lehet rosszabb és jobb is. Ha nagyon zavar kérj újat ;)

PS5

(#134350) Csepy válasza lacko6 (#134346) üzenetére


Csepy
senior tag

Aztarohadt. Ez nem normális.
Illetve sajnos az, mert panellottó van.
Nekem is ilyen volt ez egyik.
Most tökéletesen homogén a fekete, de van egy alig észrevehető vertikális csíkom (de azért ott van).

Én elállnék 14 napon belül és jöhet a következő.

Regards: Csepy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.