Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134701) janeska65


janeska65
csendes tag

Sziasztok ilyen távirányított érdemese venni : Ofa KE1910 távirányító (Samsung)

(#134702) Csepy válasza janeska65 (#134701) üzenetére


Csepy
senior tag

Ha a típusodnak megfelelő, működik vele, akkor igen. Semmi extra, egy utángyártott távirányító, nem kell hasraesni az anyagminőségétől, de működni fog.

Regards: Csepy

(#134703) Stehe válasza Celtis (#134695) üzenetére


Stehe
aktív tag

Ha kulon bekapcsolom az AVR-t, majd a TV-t, akkor a HDMI hangkimenet lesz az alap. Viszont ha csak a TV-t kapcsolom be, az nem kapvsolja be az AVR-t. Viszont ha kikapcsolom a TV-t, akkor automatikusan az AVR is kikapcsol. Erre keresem a megoldast...

(#134704) hjtz4t3wrseg válasza kcsa (#134700) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

mire tetszik gondolni ? :F

(#134705) inci67 válasza kcsa (#134691) üzenetére


inci67
tag

Helló. Igen megy az adás. Ez mibe fájhat KB? vagy valami megoldás?

(#134706) Wajk


Wajk
addikt

Röviden: a Samsung még mindig letiltja pár év után az alkalmazásokat az új TV-kről is? Főként a Youtube érdekelne. Vagy most hány év után?
Bővebben: Van egy Samsung UE46ES6540, ami jó évek óta teszi is a dolgát szépen. Van már vagy 7-8 éves. Igaz a Samsung szépen már legyilkolt róla már majdnem minden appot, de DLNA-n keresztül nézzük rajta filmet, meg a TV adásokra tökéletes. Amúgy nem panaszkodom rá.

Mivel a Youtube-ot elég hamar lelőtte a Samsung ezért elég morci voltam rájuk, de lehet az új TV is Samsung lesz. Ezért a kérdés.

köszönet

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#134707) gyeniko válasza Wajk (#134706) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem ok nélkül semelyik aplikációt sem fogja törölni. A kommentedben említett, korábban "eltűnő" appokkal kapcsolatban pedig itt olvashatod az okokat:
Youtube; Skype.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#134708) ΞΔGLΞ válasza Wajk (#134706) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Márpedig, hogy vegyél új tévét, kb 4-5 éven belül az alkalmazás vagy megdöglik, vagy egyre rosszabb lesz.

Google chromecast erre a megoldás, a megtartandó tv-re, illetve FHD-ra a sima, 4K-ra az ultra és nyalhat sót a samsung.
De egy apple tv 4K az igazi, aminek aztán semmi nem kottyan meg, mert brutális erő van a dobozban (A10X Fusion chip)
Persze nem csak YT-ra való, ott aztán van minden lejátszási lehetőség és az összes létező hangrendszer kódolása (kivéve dts) is, plusz konzol is egyben...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#134709) Wajk válasza gyeniko (#134707) üzenetére


Wajk
addikt

Köszi az infót. Tudtam hogy volt oka, de azt nem kell mondanom, hogy kitalálni is könnyen lehet. :) De akkor az a lényeg hogy mostanában nem volt ilyesmi.

(#134708) ΞΔGLΞ: A régi marad, szép a képe, meg amit írtam arra jó. Nem azért veszek újat. Tudom vannak már mindenféle boxok, de nem szeretem a dobozokat. :)

De nincsenek is talán nagy elvárásaim, DLNA szerverről játszom a sorozatokat, YouTube legyen meg műsor felvételi lehetőség. ;)

De köszi a tippket, AppleTVn már gondolkoztam.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#134710) kcsa válasza inci67 (#134705) üzenetére


kcsa
veterán

Szerencsés esetben ccfl gyújtója halt el, aránylag zsebpénzből javítható. Minden más már drágább lesz.

(#134711) inci67 válasza kcsa (#134710) üzenetére


inci67
tag

Ilyet tudok rendelni, be rakni én, vagy csak szerelő? És mi is kéne nekem pontosan.
Samsung LE-32S81B 32" LCD TV

https://www.whathifi.com/samsung/le-32s81b/overview

(#134712) gyeniko válasza Wajk (#134709) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem az a legfontosabb, hogy "volt oka", hanem az, hogy alapvetően harmadik féltől eredt a probléma. Amennyire tudom, az androidos TV-ken kívül az összes gyártónál elhalt a Skype, illetve a korábbi évjáratokon a YT is.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#134713) kcsa válasza inci67 (#134711) üzenetére


kcsa
veterán

Erre nem lehet megbontás nélkül válaszolni, inkább keress szerelőt.

(#134714) inci67 válasza kcsa (#134713) üzenetére


inci67
tag

Rendben. Köszi. :R

(#134715) janaman01


janaman01
addikt

65RU7102....pár napos felül van egy kis bevilágitás..jelenleg nem zavaró. Ha erösödik gariba javitják e? Egyáltalán érdemes e hozzányulni, mert olvastam itt olyanokat hogy javitás után se lett jobb csak máshol jelent meg😂

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#134716) ΞΔGLΞ válasza janaman01 (#134715) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha erösödik gariba javitják e?

Illene, de nem fogják, elhajtanak a francba, hogy ez a lcd technológia velejárója.

[ Szerkesztve ]

(#134717) janaman01 válasza ΞΔGLΞ (#134716) üzenetére


janaman01
addikt

Értem..soha többet " olcsó" xszart...😂 ( majd lesz belőle dohanyzóasztal)
Köszi

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#134718) PuMbA válasza janaman01 (#134715) üzenetére


PuMbA
titán

65-ös vagy bármilyen óriás méretben, nem ajánlott megvenni a leggagyibb kategóriás TV-ket (RU7100 pedig sajnos ez, hiszen nincs RU6000-res modell), mert sokkal több a selejt, mint 55 colban például, hiszen minél nagyobb a TV annál exponenciálisan nehezebb gyártani. Méret - minőség arányban mindig kompromisszumot kell kötni olcsóbb TV esetén. Lehet nagy méretet venni rossz minőségben, közepes méretet venni közepes minőségben vagy kis méretet kiváló minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#134719) szasza_1 válasza PuMbA (#134718) üzenetére


szasza_1
senior tag

Én már tavalyi modelleket nézegetek, amiknek kb 2/3-ára, de van, hogy felére esett az ára. Olyan 450e körüli TV-knél is ugyan ez van. A gagyi távirányító ellenére nekiálltam Sonykat nézegetni. Még a tök egyszerű youtubos videókon is igen durván kijönnek ezek a hibák. Voltak olyan példányok, amiknek majdnem a képernyő közepéig beérnek a felhő foltok. Egy olcsó panelt is ugyan úgy gyártanak, mint a drágát. Max a drága attól lesz drága, hogy minden második megy az olcsóba.
Hát ettől meg dobtam egy hátast. Innét +20mp. Az egy dolog, hogy egy mesterséges képnél ilyen, de egy film + felirat is ilyen lesz... (jó monitoron nézd sötétben. Láthatod, hogy amikor a felirat megjelenik, akkor az egész kép alsó fele világosabb lesz, a felirat körül meg fehér felhő rendesen világit) Hát ezekhez a TV-khez képest a 65RU7402 nem is volt rossz ár/érték arányban... Egy vicc az egész...
(Szerk: 55-ös Philipsem hibátlan, az elmúlt 2 évben azért csak fejlődtek annyit (ha akartak), hogy dupla áron egy 65 is hibátlan lesz... de nem, még 4x áron sem...)

[ Szerkesztve ]

(#134720) Celtis válasza st3v3np3t3r (#134698) üzenetére


Celtis
veterán

Azt mondod, hogy a tv felismeri mint ARC hangeszköz, és meg is szólal, csak a hangerőt nem tudod szabályozni?

(#134721) PuMbA válasza szasza_1 (#134719) üzenetére


PuMbA
titán

Remélem, ha a KU6000-rem beadja a kulcsot, akkor még lehet venni hasonló, global és local dimming nélküli TV-t :) Inkább legyen kicsit kisebb a kontraszt, minthogy nevetséges képi hibákat nézegessek.

[ Szerkesztve ]

(#134722) gduck válasza PuMbA (#134718) üzenetére


gduck
addikt

Nálunk a 75MU6102-nek szuper képminősége van. Tökéletes a fekete is és nincs bevilágítás se. Pedig ez is belépő szintű TV. Ez akkor miért lehet ilyen?

(#134723) Celtis válasza Stehe (#134703) üzenetére


Celtis
veterán

Valószínűleg az erősítőben le van tiltva a CEC-en keresztül történő bekapcsolás. További ok lehet, hogy az erősítőben be van kapcsolva valamilyen energia takarékos üzemmód, és emiatt kikapcsolt állapotban nem dolgozza fel a bekapcsolás parancsot.
A legrosszabb esetben egyszerűen nem megy a bekapcsolás. Volt már itt ilyen probléma. Ha jól emlékszem a tiéd Yamaha, úgyhogy szerintem beállítható a kívánt működés.

(#134724) ΞΔGLΞ válasza gduck (#134722) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mert a 2018-as(ban) tévéknél, onnan is, kb a nyártól kezdtek "ezek" valami oltári gagyi minőség csökkentésbe.

Mondjuk a szuper az elég erős kifejezés már erre a tévére, főleg ekkora méretben. Nyilván ez vélemény rögtön változna "átlagosan megfelelőre", ha mellé raknának ekkora méretben egy Q9-cet pl De, mint írtam 2017-ig nagyon is frankó paneleket tudtak még belerakni a tévékbe, legyen az akár alsó kategória.

És éppen ez volna a normális manapság, hogy egy belépőszintnek sem szabadna felhősnek lennie 1 kicseszett milliméteren sem.
---------

Itt eszem hozzá, hogy megvettem 420 ezerért a NOTE + 512GB mobiljukat és elképesztő, hogy micsoda gagyi minőség érzet fog el, mikor a kezembe fogom. A második nap csere volt már nálam, mert besült a ceruza, az pedig csak egy dolog miatt lehet, mert hőre változott az anyag, vagyis gagyi minőség az is.
Ettől függetlenül más több bajom is van vele, de az biztos, hogy a világ egyik legszebb forrájú készüléke, viszont még van két napom a 14-ből és nagyon úgy vagyok vele, hogy ennyi pénzért vissza fogom külden ia ...csába.

[ Szerkesztve ]

(#134725) gduck válasza ΞΔGLΞ (#134724) üzenetére


gduck
addikt

"Mondjuk a szuper az elég erős kifejezés már erre a tévére"

Ok, persze. Én szoktam nézelődni és azoknak a TV-nek azért észrevehetően más képe van.

(#134726) Partizan182 válasza gduck (#134722) üzenetére


Partizan182
senior tag

Haver szüleinek ugyanilyen van, azon kívül, hogy nagy dög sok jót nem lehet elmondani róla sajnos.
Egyenként ki tudom venni hol vannak a ledek az alján, oszloponként más és más a fényerő. A fekete max kékes derengés, betekintési szög mint olyan nincs. Szal nagy a szórás.

(#134727) ΞΔGLΞ válasza gduck (#134725) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezért írtam már többször is, hogy szerintem csak Kokokka fórumtársnak van rajtam kívül Q6 FAM típusú tévéje még, amibe meg ráadásául olyan panel került, vagy sikerült még rakniuk, aminek a feketéje olyan korom, mint sok oled-nek és olyan brutális képminőséggel / színekkel rendelkezik, hogy max a Q9 tudná "elverni" megszorongatni ugyanannál tartalomnál, de csak este, sötét helyszínnél a direct led-je miatt.

Ezt a típust még durván összerakták, talán ennyire nem is akarták, vagy mittomén, hogy sikerült ez nekik...
Ebben még benne volt minden, a DTS-t sem spórolták (már) ki.

[ Szerkesztve ]

(#134728) hjtz4t3wrseg válasza ΞΔGLΞ (#134727) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Nálam a ZF9 elött egy 65KU6172 Ívelt teljesített szolgálatot és annak ellenére,hogy itt mennyien fikázzák gyönyörű képe van még a mai napig is ( igaz átkerült a gyerekszobába) tökéletes feketével, felhősödés nélkül.
Azért van élet a Q9 mellett is ! ;]

(#134729) stilo18 válasza ΞΔGLΞ (#134727) üzenetére


stilo18
addikt

Elhiszem, hogy sikerült bele nyúlni és kifogni egy jó Q6-ot, de azért néha már túl van tolva a régen minden jobb volt dolog picit...

Egy Edge LED - es tv-ről beszélünk, ami magas natív kontrasztaránnyal rendelkezik, HDR - hez éppen elég fényerővel - de ugye az a fránya local dimming... :U

Az idei szériában hál isten már leszivárgott a full array LD a Q70 szériába is, nem kell felettük pálcát törni ennyire szerintem...
Itt is van VA panel, magas kontraszt, használható HDR, nagy színtér...

.. hogy mennyi %-os hiba van köztük (bevilágítás, dead pixel stb) azt szerintem innen mi nem tudjuk megmondani a fórumról.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#134730) Akellla


Akellla
tag

Sziasztok . Lassan döntésre jutok , 65 ös méretben Q60 vagy Q 70 lesz a befutó. Nemtudom mivel mennyivel jobb a Q70 megéri e külömbséget... mindennapi használatban mit veszek észre vagy a Q60 nak van e olyan tulajdonsága ami nagyon bosszantó vagy nem lehet együtt élni vele stb... ebben kérném segítségetek. Köszönöm

(#134731) stilo18 válasza Akellla (#134730) üzenetére


stilo18
addikt

Ha a pénztárca engedi, akkor megéri a különbséget a Q70.

Onnantól beszélhetünk local dimming-ről, illetve fényerőben is jobb, így alkalmasabb HDR anyagokhoz is már.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#134732) PuMbA válasza gduck (#134722) üzenetére


PuMbA
titán

Az még régebbi modell, jobbak voltak :)

(#134733) kokokka válasza stilo18 (#134729) üzenetére


kokokka
őstag

Hát csak hidd el, hogy van igazság ebben az elméletben! Ha nem láttad még a Q6FAM képét elhiszem, hogy kételkedsz, de Eagle nem véletlenül írja amit ír! Mert bizony valószínűleg igen is számít az, hogy 2017-ben rakták össze. Ha nem így lenne, akkor viszont én is és Eagle is piszkosul kifogtuk az aranyhalat ezekkel a TV-kel. De én nem hiszem, hogy ebben az esetben ez szerencse kérdése lenne....

(#134734) stilo18 válasza kokokka (#134733) üzenetére


stilo18
addikt

Értem amit írtok, egy nagyon-nagyon szép 6000 körüli kontrasztaránnyal rendelkező VA paneles Edge LCD - ről beszélünk, ami ezen a fronton penge értéknek számít. Ennél többet, magasabb kontrasztarányt csak LD-el tudnak elérni a gyártók.

Ha nagyon tárgyilagosan, érzelem mentesen nézzük, elfüggetlenítve gyártótól, típustól, ezek a műszaki adatok hozhatóak ugyanúgy, sőt... Már a Q70-es szériában van rendes, használható LD, ami ugye a régiekről nem mondható el.

10 bites panel adott, színtér ugyanúgy 95%+-os, fényerő egál kb - persze itt vannak kivételek, a LD ami javulás...

A minőségi difi, hogy most mennyire homogén a kép, pixel hiba, stb az viszont lutri, ugyanúgy mint tavaly, előtte, vagy még régebben LCD - nél.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#134735) $atirka válasza st3v3np3t3r (#134698) üzenetére


$atirka
senior tag

Csoda történt! :))

Legtöbben itt azt írták, hogy optikai kimeneten keresztül a tévé távesszel a soundbar hangerőt nem lehet szabakyozni!
Ma szoftvertfissítést nyomtam a Q60ra, mert eddig még nem tettem meg, majd átnyomtam a hangot optikára és lőn, ezúttal LG optikai-t ír ki és viszi is a hangerőt.

Így megoldódott utolsó, hangyafikányi problémám (Tudom, ez legyen a legnagyobb problémám az életben :C)

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#134736) janaman01 válasza PuMbA (#134718) üzenetére


janaman01
addikt

Igen azzal tisztában vagyok hogy pl a képminőség , szinek stb nem lesz nyilván olyan mint a komolyabb árfekvesűeknél de ahogy
ΞΔGLΞ
Kollega is fogalmazott azért ilyen bevilágitást ne engedjen már meg magának a gyártó mert ez összeszerelési hiba...
Es ha már dts a samu c430 plazma is tudta a dts t ami a mai napig megy...a medi player reszről avi lejatszás stb meg ne is beszeljünk..ezek meg okos tv meg smart es tarsai..aha.persze...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#134737) ΞΔGLΞ válasza stilo18 (#134734) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Értem amit írtok...

Nem, nem érted. Ennél a típusnál felejtsd el a papíron lévő specifikációkat, egyszerűen ebben az esetben pont fordítva történt az elméleti nagyot mondás, vagyis, mint írtam valamit nagyon sikerült elkefélni, mert a tv sokkal jobb, mint papíron.
Többször már nem írom le, de most utoljára, amikor megvettem, akkor az újnak számító q7 fn mellett voltak, és egyáltalán nem érdekelt, hogy a q7 majd 100 ezerrel többe került, de a q6 fam minden szempontból lemosta ugyanannál a tartalomnál. Órákon át teszteltem, mivel lehetőségem volt rá, még zárás után lekapcsolt villanyoknál is.

Hogy a 2017-es tévékbe még minőségi panel került, vagy kimondottan ennél a típusnál keféltek el valamit, az engem már nem érdekel. Én a kislányaimnak vettem, és amikor átmegyek hozzájuk mindig meglepődőm, hogy milyen kicseszett jó képe van a tévének, pedig én 77-es ag9 sony oled-et bámulok már félé éve.

(#134738) stilo18 válasza ΞΔGLΞ (#134737) üzenetére


stilo18
addikt

Ti meg azt amit én írok :U
Örülök, hogy sikerült egy ilyen jó készüléket vásárolnotok és elégedettek vagytok vele.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#134739) szasza_1


szasza_1
senior tag

Most többen írtátok a q70-et. PL a QE65Q70RA idei széria? Ez már FALD-os?
Elkezdtem nézegetni, és pont az ilyen dolgok miatt küldtem vissza a RU7402-öt:
[link]
(Sötét képen megjelenik egy világos pont, akkor minden világos lesz. Én nem tudtam ezt kikapcsolni, szervizmenüből sem.)

(#134740) ΞΔGLΞ válasza stilo18 (#134738) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Itt nem az lényeg, hogy sikerült, hanem az, hogyha akar, akkor tud a samsung durván frankó panelt is a tévéibe rakni, nem pedig olyan fostalicskákat, mint manapság. De nyilván rájött, hogy ez neki nem kifizetődő, de a nagyon rossz minőségromlásuk semmivel nem magyarázható, csak azzal, hogy "500 milliárd helyett, 700-za"t akarnak a kasszában látni. Mindegy, nem is érdekel.
Nálam már tv cserénél csak is oled jöhet szóba és ha a samsung is beáll a sorba, akkor sem az ő termékük lesz a mérvadó, mert nagyon "leadták" a minőséget. Ahhoz virítaniuk kell valamit...

(#134741) ΞΔGLΞ válasza szasza_1 (#134739) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Annak kellene lenni (papíron).

(#134742) hjtz4t3wrseg válasza ΞΔGLΞ (#134737) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

ZF9-ben mi ez a Netflix Calibrated Mode ?
Érdemes ezért előfizetni ? Gondolom az AG9-ben is ez van. :R

(#134743) ΞΔGLΞ válasza hjtz4t3wrseg (#134742) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem értem a kérdést. Netfilx-re érdemes-e előfizetni a kalibrált mód miatt, ami számomra egy használhatatlan parasztvakítás, vagy maga netflix-re? Nekem azóta elő van fizetve a netflix, mióta elérhetőek lettek, de USA előfizetés, mert nincs szükségem magyar feliratra. Így viszont százszor annyi tartalom érhető el, mint "itthon".

(#134744) stilo18 válasza ΞΔGLΞ (#134740) üzenetére


stilo18
addikt

Nem értünk egyet, de nincs is ebben semmi probléma.

Az én szememben a 2019-es paletta lényegesen jobb, mint az előtte lévők.
Az, hogy a local dimming lejött a Q70 szériába is, dicsérendő, ergo a közép kategória is alkalmas már HDR tartalomra. Ez az Edge LCD - knél nagyon korlátozott dolog..
A milyen tv-t vegyek topic egyik sztárja volt a Sony egyik csúcs LCD - je, az XE9/XF9 széria, kB egál vele a Q70, most meg már gyenge tv :F

Részemről téma off, simán elfogadom a más véleményt :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#134745) stilo18 válasza szasza_1 (#134739) üzenetére


stilo18
addikt

FALD led-es, 40 zónás.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#134746) ΞΔGLΞ válasza stilo18 (#134744) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

a Q70, most meg már gyenge tv :F

Igen, teljesen elbeszélünk egymás mellett, de ha már így rákérdeztél, akkor igen, maga a tv(-k) minősége és ezáltal a képminősége (is) (lett) gyenge.
Függetlenül, hogy LD, vagy nem LD.

(#134747) hjtz4t3wrseg válasza ΞΔGLΞ (#134743) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Kipróbálnám ezt a parasztvakítást !!

(#134748) ΞΔGLΞ válasza hjtz4t3wrseg (#134747) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jó próbáld, de legalább rakd off-ba, mert a kettő témának köze nincs a Samsung-hoz.

(#134749) ΞΔGLΞ válasza stilo18 (#134744) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hogy érhető legyen, miről ment eddig az egész ...:)

Ha egy H6400-as tévét veszünk alapul, ami már egy őskövületnek számít szinte, akkor FHD-ban a feketéjével és a képminőségével körberöhögi az egész mai qled csodákat. Persze, ha 4K HDR a tartalom, ott nem fog tudni labdába rúgni semennyire, de még az is aránylag szép lesz az FHD kijelzőjén. És akkor most egy alsó középkategóriás tévéről volt szó.

Ha nincs netflix, apple tv 4k, vagy sok gigányi nem agyonbutított virágboltból származó 4K filmed etc, akkor lényegében a H6400 FHD tv adásokban, HBO GO-nál oda-vissza veri ezeket a tévéket, mert olyan brutálisan jó minőségű paneleket raktak bele, ahol fekete az fekete, mint a korom és gyönyörű szép színei vannak a mai napig. És a Q6 FAM-ba még beletudtak rakni ilyen panelt. Nézd vissza, raktam már ki képet róla, meg nyilván az eddigi évig készült tévéikbe is, mert nem spóroltak ezen a részén.

Mondjuk dög lassú már az OS alatta, egy mai tévéhez képest. (H6400)

[ Szerkesztve ]

(#134750) stilo18 válasza ΞΔGLΞ (#134749) üzenetére


stilo18
addikt

Teljes mértékben értem miről ment a diskurzus :)
Egy H6400-as panel frankó, aminek kb.0,023 nites fekete szintje volt, a 0.03 meg már szájhúzós... (Q70)
Színekről meg nem érdemes beszélni, a HDR miatt más ligák az új tv-k. (fényerőben is)
Az a baj, hogy ezek mérhető számok, itt nincsenek vélemények, "szerintem" - ek, ezek száraz adatok.
Az, hogy maga a képi világ kinek melyik tv-nél jön be, szaturált, nem szaturált.. Az meg ízlés kérdése.

Semmivel nem rosszabbak a mai tv-k véleményem szerint, de tényleg utsó mert csak körbe körbe járjuk a témát, úgyse tudjuk meggyőzni egymást.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.