Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134551) st3v3np3t3r válasza Celtis (#134550) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

mi a f***ért gondolja mindenki azt, hogy perfect angol tudása van mindenkinek?!:(((

Ha még is működni fog, akkor vendéged leszek egy rekesz Dreher sörre?! :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#134552) szasza_1 válasza PuMbA (#134547) üzenetére


szasza_1
senior tag

Akkor hogy tudom kikapcsolni, hogy sötétebb jeleneteknél lejjebb vegye a háttérvilágítás fényerejét? Pl sokan panaszkodnak, hogy ilyenkor a feliratok is sötétebbek lesznek. Nagyon idegesítő.

(#134553) PuMbA válasza szasza_1 (#134552) üzenetére


PuMbA
titán

Ki van kapcsolva az Általános beállításokban az Eco mód alatt minden és a képbeállításoknál a Dinamikus kontraszt? Valamint a Sport mód és a HDR+ baromságok? Ha ezeket kikapcsoltad, akkor csak a Film képmóddal fog megszűnni. Egyébként milyen Háttérvilágítási értéken vagy?

[ Szerkesztve ]

(#134554) Partizan182 válasza PuMbA (#134553) üzenetére


Partizan182
senior tag

Sajnos se, idei modelleken kikapcsolhatatlan a global dimming. Ha alig van valami a képen, leveszi a háttérfényt.

(#134555) PuMbA válasza Partizan182 (#134554) üzenetére


PuMbA
titán

Az én régi modellemen is van global dimming egyébként, de annyira kevés filmben van full sötét jelenet, hogy csak a stáblistánál látom, hogy működik és kikapcsolja az összes háttérfényt, szóval nem zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#134556) szasza_1


szasza_1
senior tag

Már mindent kipróbáltam, mindent kikapcsoltam. Világosabb-sötétebb jelenet váltások között folyamatosan csinálja. Kb fél másodperces csúszással, nagyon zavaró. De akkor a legrosszabb, amikor pl csillagos égen megjelenik egy fényesebb valami. Akkor a csillagok is fényesebbek lesznek. Szerintem azért nem lehet kikapcsolni, mert akkor még jobban kijönnének a panel hibái...

[ Szerkesztve ]

(#134557) PuMbA válasza szasza_1 (#134556) üzenetére


PuMbA
titán

A Samsungokban lévő VA panelek erőssége pont a sötétebb jelenetek az IPS TV-kkel szemben, szóval nem értem, hogy miért kikapcsolhatatlan. Ajánlom, hogy hívd fel a Samsungot, hátha tudnak mondani valamit. Háttérvilágítást még nem írtad le, mennyin van?

[ Szerkesztve ]

(#134558) szasza_1


szasza_1
senior tag

A felhősődéses hibára gondoltam. Az nagyon durván látszik, amíg le nem veszi a háttérvilágítást.
50esen van, eco mód minimum 24. Nappal filmnézésnél ki kell kapcsolnom az eco módot, mert szerinte nincs elég világos, hogy 50re tegye. De az 50 is kevés a régi direkt ledes samsungomhoz képest. Az 55ös Philipsem (az is direkt led) meg fél háttérvilágításon van olyan, mint ez maxon.

(#134559) Zsolty001


Zsolty001
tag

Sziasztok!

Adott egy FullHD-s Samsung UE405002 TV és nemrég beszereztem egy 2K-s monitort. A TV és a PC HDMI-vel összekötve filmnézésre.

Amin meglepődtem, hogy a TV-m a kép duplikálásánál 2K-s felbontásra "vált", láthatóan sokkal szebb az egész. Tudom, hogy létezik a "felskálázás", de azt gondoltam ez úgy működik, hogy mondjuk egy DVD minőséget felskáláz FHD-ra.

Tehát, ha 4K monitorom lenne, akkor 4K felbontással üzemelne a FHD TV?

Mennyire valós ez a "felskálázás", nem igazi 2K, csak kitölti a pixeleket, hogy úgy látsszon, parasztvakítás vagy tényleg van értelme?

[ Szerkesztve ]

(#134560) st3v3np3t3r válasza Zsolty001 (#134559) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia.
A legtöbb oldal sszerint a 2K egyenlő a FullHD-val!
A felskálázás nem a leghelyesebb kifejezés,de ezt használják. Amúgy igen, a DVD képfelbontást arányosan nyújta a tv a kijelző méretéhez.

Tehát, ha 4K monitorom lenne, akkor 4K felbontással üzemelne a FHD TV?
Ha kicsit logikusan gondolkozol, akkor a FullHD tv felbontása nem tudja megjeleníteni a 4K-s tartalmat(elvileg),mert akkor leskálázni(jaj de hülyén hangzik,de ha a felbontás arányos növelését felskáláznak nevezik, akkor arányos felbontás csökkentése a leskálázás)
Mennyire valós ez a "felskálázás", nem igazi 2K, csak kitölti a pixeleket, hogy úgy látsszon, parasztvakítás vagy tényleg van értelme?
Erről volt már nekem is eszmecserém. Hát,valósnak valós, mert ha azt veszed alapul, ha nem lenne, akkor egy 1080as kijelzőn egy 576os filmet a kijelző közepén kellene nézned eléggé piciben.Igazából a "kitöltés" sem a legjobb szó... mert a mondjuk a 4K, az FHD*(2*2) felbontás,azaz a 4K-s megjelenítőn(függetlenül tv vagy monitor) lejátszott FullHD(2K) tartalom pixeleit kiterjeszti 2*2 pixelre.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#134561) szasza_1


szasza_1
senior tag

Valaki küldött már vissza 65"-ös TV-t 14 napos elállással? Meglepődtem a szállítási díjakon, 10e és 25e között vannak. Ez gondolom engem terhel? (Aqua-tól vettem)

[ Szerkesztve ]

(#134562) PuMbA válasza szasza_1 (#134558) üzenetére


PuMbA
titán

Nem azt mondtad, hogy kikapcsoltad az Eco módot? :) Anélkül biztosan ugrál a fényerő, amit kifogásoltál. Nálam egyébként fél Háttérvilágításon van a TV (20-ból 10) és így nem dimmingel. Próbáld ki ezt is.

(#134559) Zsolty001: Duplikált módban hülyeségeket ír ki a gép. Nekem a monitorom FullHD, a TV-m pedig 4K. Ha kép duplázást csinálok, akkor azt írja ki a TV és a gép is, hogy 4K felbontást kap, pedig látható, hogy csak FullHD. Ez azért van, mert a 4K felbontásba rakja bele a gép a FullHD felbontást valamiért-

"ehát, ha 4K monitorom lenne, akkor 4K felbontással üzemelne a FHD TV?"

Mivel hardverileg FullHD felbontást tud a TV-d, ezért annyit tud. Nincs semmi csodaszer, hogy többet tudjon, hacsak nem kézzel beleraksz a panelba még 4 millió képpontot.

[ Szerkesztve ]

(#134563) szasza_1 válasza PuMbA (#134562) üzenetére


szasza_1
senior tag

Úgy is csinálja. Minden kombinációt kipróbáltam. Most találtam egy külföldi topicot, ahol 17 oldalon keresztül azzal küzdenek, hogy a hőtágulástól úgy recseg-ropog a tvjük, hogy használhatatlan. Valakinek 2x is volt szervizben, hiába szedték szét, rakták össze... Egy megoldás volt, más márkát kell venni... :(

(#134564) PuMbA válasza szasza_1 (#134563) üzenetére


PuMbA
titán

És ha leveszed a Háttérvilágítást 50-ről 25-re Film módban, Eco módot, Dinamikus kontrasztot és HDR+ módot kikapcsolva? Más már tényleg nem jut eszembe

[ Szerkesztve ]

(#134565) Zsolty001 válasza PuMbA (#134562) üzenetére


Zsolty001
tag

"Duplikált módban hülyeségeket ír ki a gép. Nekem a monitorom FullHD, a TV-m pedig 4K. Ha kép duplázást csinálok, akkor azt írja ki a TV és a gép is, hogy 4K felbontást kap, pedig látható, hogy csak FullHD."

Nálam viszont ténylegesen 2560×1440 lesz a FullHD TV-n is a felbontás és a monitoromon is, szemmel látható, hogy kétszer akkora a felbontás a TV-n is. Vissza is tudom rakni FHD-ra utána. Viszont magam sem értem hogy lehetséges ez. Nyilván nem lett 2K-s a TV-m, hanem valamiért dupla annyi képpont jelenik meg. Viszont egyáltalán nem a részletek rovására, ugyanis kiválóan tűéles marad a kép ezen a felbontáson.

(#134566) PuMbA válasza Zsolty001 (#134565) üzenetére


PuMbA
titán

Az infó gombot megnyomva mit ír a TV, illetve a gépeden a videókártya saját kezelőfelületén milyen felbontást, Hz-et ír? A Windows méretezési beállítás nem ugrott 100%-ról 300%-ra? :)

[ Szerkesztve ]

(#134567) szasza_1 válasza PuMbA (#134564) üzenetére


szasza_1
senior tag

Régebbi Samsungaimon volt Dinamikus kontraszt, ez megoldotta ezt a problémát, amikor kikapcsoltam. Ezen viszont nincs ilyen menüpont. Minden mást kipróbáltam, amit írtál. Írok a Samsungnak...

(#134568) PuMbA válasza szasza_1 (#134567) üzenetére


PuMbA
titán

Ok, az jó ha írsz. Pedig itt van :) Contrast enhancer angolul.

[ Szerkesztve ]

(#134569) Zsolty001 válasza PuMbA (#134566) üzenetére


Zsolty001
tag

Gépházban és Nvidia vezérlőpultban 2560x1440, a TV-nél szürkén mutatja a felbontást.

Az info gombra FullHD-t ír, de nem annyi. :D

A "resoultion test" weboldalakon is mindenhol 2K-t ír a TV felbontására, de szemmel is egyértelműen látom.

A 2K-s monitoromon és a TV-n is minden pontosan ugyanakkorában jelenik meg és biztos nem FHD-n vagyok, hanem 2K felbontáson. 20 éve a FHD monitorom néztem, most cseréltem le, felismerem. :)


(#134570) PuMbA válasza Zsolty001 (#134569) üzenetére


PuMbA
titán

Hát látszik, hogy a TV-d beállításainál szürke minden, szóval az van, hogy a TV-d biztosan FullHD-t kap, a VGA-d viszont azt csinálja, hogy leskálázza a 2560x1440-et FullHD-ra, amivel picit jobb képminőséget kapsz. Ugye játékoknál van az NVIDIA-nál a DSR-nek nevezett dolog (Dynamic Super Resolution), ami ugyanezt csinálja, hogy mondjuk 2560x1440-as felbontást be tudsz állítani a FullHD monitorodra a játékon belül és így élesebb végeredményt kapsz, illetve nem kell AA-t azaz élsímítást használni.

Amit még érdemes megnézned, hogy a TV-n a képbeállítások ugyanazok-e így, mintha FullHD-t küldenél ki rá,de 95%, hogy az van, amit leírtam az elején. Egy 4K film is valamivel élesebben néz ki FullHD TV-n, mint a FullHD filmek.

Szóval ja, Windows felületen érsz vele valamit meg játékoknál, de FullHD filmek esetén például semmi értelme nincs ennek a többlet felbontásosdinak.

[ Szerkesztve ]

(#134571) szasza_1 válasza PuMbA (#134568) üzenetére


szasza_1
senior tag

Az magyarul kontrasztjavító. Ez ki van kapcsolva. De ez nem a dinamikus kontraszt, ez csak annyit csinál, hogy kontrasztosabb lesz a kép. A sötét sötétebb, a világos világosabb lesz, illetve apró átmenetek, részletek eltűnnek...

(#134572) Celtis válasza st3v3np3t3r (#134551) üzenetére


Celtis
veterán

Egy "köszönöm" is elég lett volna, amiért segítek. :((

Ugye úgy a korrekt, ha te is felajánlasz valamit, ha mégis igazam van. A Drehert nem szeretem.

(#134573) st3v3np3t3r válasza Celtis (#134572) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

már bocsi,de mit segítettél? :DDD azt próbálod belém magyarázni, hogy amit rendeltem, az tuti nem fog működni, holott tapasztalatod nincs benne :DDD ez nem segítség már megbocsáss :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#134574) Zsolty001 válasza PuMbA (#134570) üzenetére


Zsolty001
tag

Köszi, már nagyjából értem mi történik. :)

(#134575) Celtis válasza st3v3np3t3r (#134573) üzenetére


Celtis
veterán

Hát, eső után köpönyeg... Ha rendelés előtt kérdezel, spóroltam volna neked bő egy rekesz sör árát, mert ez valószínűleg működne,

(#134576) st3v3np3t3r válasza Celtis (#134575) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

és a kettő között mi a különbség?
már mint hardverileg? más a dekódoló processzor? mellesleg ez nekem nem jó... nekem analóg 5.1es kimenettel kell, ez meg csak sztereo...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#134577) gduck válasza st3v3np3t3r (#134576) üzenetére


gduck
addikt

Nem akarok okoskodni, de HDMI-IN van a kütyün és a kimenetein meg kiadja a hangot! Miért ne működne? Nem hinném hogy az olcsóbb kütyüben többet tudna a chip (bár a bemenetnél nincs TV piktogram)... Szerintem meg menni fog! Várjuk a tapasztalataidat ;)

[ Szerkesztve ]

(#134578) $atirka válasza st3v3np3t3r (#134576) üzenetére


$atirka
senior tag

Szia

Én meg ezt tervezem megvásárolni:

https://s.click.aliexpress.com/e/dbQl4ovi

Na akkor melyik lehet a befutó? :C :F

Amúgy én is attól tartok, hogy a hdmi arc-on nem jön ki hang, mivel nem ismeri fel az eszközt... De ennyit megér próbára...

Bár ez:

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#134579) st3v3np3t3r válasza $atirka (#134578) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ez csak hdmiről optical/coaxial/analog stereo audio leválasztó,nem?

nekem az 5.1es hangfalszettem már megvan,amin van 5.1 analóg audió bemenet,de a tv-n nincs analóg hangkimenet,csak BT/HDMI ARC/OPTICAL, úgy látszik,hogy az új szériás TV-ken sem divat már a 3.5es jack :DDD nem csak az újabb okos telókon :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#134580) st3v3np3t3r válasza gduck (#134577) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

én is ezt szajkózom... amúgy 10ezer forint volt, tehát nem olcsó,még kintről sem... attól, hogy nem virít rajta, hogy hdmi arc compatible, attól még működhet, hiszen az arc-on csak digitális hangjel megy ki, videó nem?!

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#134581) Peace válasza st3v3np3t3r (#134579) üzenetére


Peace
nagyúr

Bocs, nem olvastam vissza teljesen, de ha hangot akarsz tv-ről analóg 5.1-es hangfalra, akkor ez lesz a megoldás. 1 éve használom gond nélkül.

(#134582) st3v3np3t3r válasza Peace (#134581) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

:K pontosan... köszi,elvileg amit én rendeltem, az is hasonló,csak hdmi-ről....egyenlőre annyit tudok, hogy elhagyta kínát,09.05-16+1-2hét mire megjön elvileg

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#134583) $atirka válasza st3v3np3t3r (#134579) üzenetére


$atirka
senior tag

És tényleg! Megzavart a 2ch/5.1 kapcsoló...

Már csak azt szeretném tudni, hogy így ezzel a módszerrel lehet e hangosítani / halkítani a tévé távval, vagy így is kell két távkapcsoló?
Optikain ugye nem lehet...

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#134584) st3v3np3t3r válasza $atirka (#134583) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

jó kérdés... ha megjön, és ha működik, majd megírom...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#134585) zsamiatt


zsamiatt
őstag

sajnos nem kezel külső wifi adaptert :(

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#134586) Celtis válasza Peace (#134581) üzenetére


Celtis
veterán

Ezt írtam először is, hogy optikai -> analóg átalakító kell, mert az optikai kimenet az faék egyszerűségű.

(#134587) Celtis válasza $atirka (#134578) üzenetére


Celtis
veterán

A második - drága - kütyün ott virít az ARC gomb. az átváltható ARC módba. Az elsőn nem fog működni az ARC.
Ha rendelsz, akkor inkább olyat, amit a #134575-ban linkeltem, ez kifejezetten ARC-hoz való, de pl. azt hogy a hangerejét lehet-e a TV -ról szabályozni jó kérdés. Szerintem nem. A digitális kimeneteken szinte biztos, az analógon talán-talán.

(#134588) $atirka válasza Celtis (#134587) üzenetére


$atirka
senior tag

Akkor marad az optikai-optikai megoldás, ami van.
Csak kényelmetlennek találtam a soundbar táveszt is használni.
Mondjuk kezd beállni a technika, sikerült elérni, hogy optikán ki be kapcsolja a sb-t, meg tud egyszerre szólni a tévével. Ugye új a Q60as tévém, először manuálisan lőttem át a hangot téve hangszóróról optikára és lenémult a tv.
Igy legalább brummog valami +ban.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#134589) Celtis válasza $atirka (#134588) üzenetére


Celtis
veterán

Ezek szerint a SB-od nem ARC és CEC képes. :N
Félretéve azt, hogy a soundbarok hangminősége milyen, az ARC csatlakozás végtelenül felhasználóbarát. Nem kell semmit külön kapcsolgatni rajta. A SB a TV-vel együtt kapcsol ki-be, mindig annak a forrásnak a hangja szól rajta, ami a TV képen van és a hangerőt is a TV távirányítóval lehet szabályozni. Tulajdonképpen tökéletesen úgy viselkedik, mintha a TV saját beépített hangszórója lenne, csak annál jobban szól.

Persze az ARC-CEC képes házimozi audiorendszer ugyanezt a kényelmi szolgáltatást tudja, csak még jobb hangminőséggel.

Szóval ez az ARC-CEC funkció nagyon megéri az árát.

(#134590) $atirka válasza Celtis (#134589) üzenetére


$atirka
senior tag

Igen, sajnos nincs benne!
Előbb utóbb le lesz cserelve valami újabb sb-ra, addig viszont...még ezzel a "vacakkal" is klasszisokkal jobb, mint a tévé sajátja.

Amúgy sejtem mi a különbség, az 5.1es Technics cuccom lent pihen a garázsban, beáldoztam a dizájn és letisztultság oltárán... :U

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#134591) junior19 válasza st3v3np3t3r (#134584) üzenetére


junior19
senior tag

Ez jó kérdés, hogy fog-e az az eszköz működni, ahogyan szeretnéd. Szerintem is Celtisnek lesz igaza, amire szeretnéd használni, arra nem való ez az eszköz. Azután a kínaiknál bármi megtörténhet, de sajnos szerintem is kicsi az esély, hogy ez neked jól működjön.
Egyrészt ott a 3. képen a linkeden, hogy ez mire való. S látható, hogy hdmi out-ot ír a tévé felé. A hdmi pedig egy "aktív" felület, nem olyan, mint az analóg scart. Hdmi-nél a hangnak is van 3 láb használva, s mindig a kimenet felé működik. Hogy vissza is jöjjön az információ, kell az ARC. Enélkül bármelyik régi avr-en is megszólalhatna a tv hangja. Ha csak az egyik kezeli az ARC-ot, esetedben csak a tévé, akkor nem tud visszamenni az infó.
Ez a kütyü eléggé leszűkíti a lehetőségeket, de arra való, hogy egy forráskészüléket hdmi-in rácsatlakoztatsz, ezt tudod egy fejhallgatón, illetve 5.1-es analóg csatlakoztatással megfelelő avr-re, végfokra kötve használni. A Hdmi out pedig megy a megjelenítőbe, hogy kép is legyen.
Én már elvesztettem a fonalat, hogy mire kerestél megoldást. Ha médialejátszót erősítenél ki, arra tudod használni. De ha több forráskészüléked van, vagy a beépített tunert használod, ilyen célra ez nem használható.
De reméljük, hogy tévedünk, s használható lesz számodra a leírással ellentétben.

codec project

(#134592) Peace válasza st3v3np3t3r (#134582) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem tudom vezérelni a hangerőt tv távirányítóval, de ez nem tragédia. Van a genius-nak is vezérlője. :-)

(#134593) $atirka


$atirka
senior tag

Bixbyt hogyan tudom kikapcsolni?
Hazaértem és a tévé kikapcsolt állapotban elkezdett kiirogatni nekem mindenfélét, olyasmit is, hogy "nem érti, hogy mit mondtam neki" .
Bakker, a gépek öntudatra ébredtek... :U

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#134594) Peace válasza $atirka (#134593) üzenetére


Peace
nagyúr

Ha megkérdezi, hogy nem ismered-e Connor-ékat, akkor menekülj!!!!!!!! :DDD ;)

(#134595) kcsa válasza $atirka (#134593) üzenetére


kcsa
veterán

Múltkor enyém is csinálta, áramtalanítással volt javítható. Remek élmény...

(#134596) PuMbA válasza $atirka (#134593) üzenetére


PuMbA
titán

Egy TV megvételei után az első dolog, hogy az egész menürendszert végignézzük és kikapcsoljuk az ilyeneket. SMART alkalmazások automatikus indítása stb :) Másik, hogy a SMART rendszer használatához nem kell belépni vagy regisztrálni Samsung fiókba, meg lehet kerülni, de ha már bent vagy, ott is ajánlott kijelentkezni.

[ Szerkesztve ]

(#134597) $atirka válasza PuMbA (#134596) üzenetére


$atirka
senior tag

Hát én jó fiú módjára bejelentkeztem!
Nem gondolnám, hogy hátrány érne, nem bujkálok a reklámok elől. Eddig nem is produkálta ezt, addig míg rá nem nyomtam először a bixby gombra és aktiváltam.
Láttam ennek a beállításait, de ott nincs kikapcsolás. Vagy de?

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#134598) PuMbA válasza $atirka (#134597) üzenetére


PuMbA
titán

Ha nem találod, akkor nem hiszem. Érdemes lehet a TV-t alaphelyzetbe állítani, tehát hogy úgy induljon, mint első bekapcsolásra és akkor kihagyni ezeket a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#134599) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok, segítségeteket kérném, van egy téma amiben nem boldogulok: Van egy Yamaha RX-V685-ös erősítőm egy Samsung NU8002-es tétével összekötve HDMI kábellel. A tv távirányítóját tudom használni az erősítőhöz is, mivel a tv-n lehetőség van beállítani plusz eszközöket a tv távirányítójához. Ez eddig tök jól működött, ha bekapcsoltam a tv-t, automatikusan bekapcsolt az erősítő, és fordítva, illetve a hangosítás / halkítás is ment. A napokban viszont beszereztem egy média lejátszót, amit az erősítő HDMI 1-es bemenetére kötöttem rá. A tv-n lehetőség van távirányítóhoz felvenni eszközöket úgyis, hogy az AVR-en keresztül van rákötve. Itt viszont ha beállítom a médialejátszó vezérlését is a tv távirányítójához, automatikusan törli az AVR eszköz irányítását a tv távirányítójával. A tv leírása szerint egy HDMI porthoz egy eszköz adható (a TV-re HDMI-n keresztül csak az erősítő van rákötve), viszont a tv mégis megengedi a lehetőségét annak, hogy AVR-en keresztül rákötött eszközök is kezelhetőek legyenek.

Elnézést a hosszú posztért, de valakinek van ötlete, hogyan lehetne beállítani, hogy a tv távirányítója mind a lejátszót, mind az AVR-t tudja kezelni?

(#134600) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho mindenkinek!
Ha minden jól megy, néhány hónapon belül lecserélném a TV-met, amit egy UE55MU6102K!
Nézegettem korábban ezeket a RU kódnevü egyedeket, de arról itt gyorsan lebeszéltetek. Aztán úgy döntöttem hogy ha már lecserélem, akkor feljebb lépnék egy szintet. A méret maradna 55ös, mert a 65 már nagy lenne a szobába, viszont arra gondoltam hogy talán belenéznék a Qled világába, feltéve ha megéri persze.

A márka maradna Samu, és a QE55Q60 illetve QE55Q70et néztem ki első körben, ami még bele is férhetne a keretbe.
Vélemény? Úgy alapba ezekről a TV-kről, illetve mennyire lenne minőségi ugrás a jelenlegi TV-mhez?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.