Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134251) ΞΔGLΞ válasza pjen (#134250) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De azt akkor is úgy kell(ene) csinálni, ahogy Kokokka írta. Én is így csinálom, ráadásul egyszer meg is szívtam volna, ha rögtön ráspriccelem a képernyőre. Ugyanis a párom a kiürült flakonba csinált egy vízkőoldós, ecetes keveréket, amiről elfelejtett szólni. Kifújva a rongyra egyből megcsapott a szag, hogy ez k...ra nem LCD tisztító, ami rá van írva. Elintéztem volna ezzel, (akkor még a H8500-as) tévémet.

[ Szerkesztve ]

(#134252) pjen válasza ΞΔGLΞ (#134251) üzenetére


pjen
félisten

Semmi baja nem lett volna,én már takarítottam monitort ecetes rongyal.Egyébként jonson nedves törlő kendő is kiváló

(#134253) ΞΔGLΞ válasza pjen (#134252) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És a vízkőoldó? Tehát vízkőoldó + ecet keveréke volt ez. Lehet, hogy az ecet magában nem, de így szétmart volna nekem ott mindent.

(#134254) Csepy válasza Gézengúz (#134248) üzenetére


Csepy
senior tag

Állítd be a menüben a nagy kontrasztú módot és akkor fekete lesz.

Regards: Csepy

(#134255) szasza_1


szasza_1
senior tag

Egy Samsung 65RU7402 kevésbé boldog tulajdonosaként lenne pár kérdésem:

A mellékelt képen lévő felhősödés mennyire normális? Olvastam, hogy itt jópáran küzdöttetek ilyesmivel. Ez ilyen, nem is érdemes foglalkoznom vele? (Valójában nem ennyire durva, mint a képen, de azért látható)

A felhősödéssel még együtt tudnék élni, viszont olyan gondom van vele, hogy amikor bekapcsolom a TV-t kb 15-20 percig, amíg be nem melegszik, úgy kattog, mint egy régi konvektor. Amikor kikapcsolom, akkor is ugyan ez van, amíg ki nem hűl. Mivel hálószobában van, éjszaka elég zavaró, amikor kikapcsolom, és aludnék... Találkozott valaki már ilyennel? Lehet tenni ellene?
Amúgy a TV szerkezete eleve nem túl merev, ha hozzáérek a tetején a széléhez, rendesen nyöszög, recseg.

A műsorújság nem mutatja kis képben a TV-t, és a hangot is leveszi. De ez már csak ilyen kis apróság.
Bixby-nél a the weather channel-nél hol lehet manuálisan megadni a helyszínt? Teljesen más helyen mondja, mint ahol van...

Egy 40H6400-as TV-t váltott, de annak a mozgásmegjelenítése sokkal szebb volt, sok apró részletnél nem vibrált úgy a kijelző, mint ezen. (Gondolom a 3D miatt sokkal gyorsabb panel volt benne.) A H6400-as egy masszív szerkezet volt, és szoftveresen is jobbnak tűnik.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#134256) PuMbA válasza szasza_1 (#134255) üzenetére


PuMbA
titán

Normális, illetve azt is vedd figyelembe, hogy 40 colról váltottál 65 colra, valamint 100Hz helyett csak 50Hz-ed van és minél nagyobb a TV, annál jobban látod a képpel kapcsolatos problémákat. Ezért nagy TV esetén, minél drágábbat érdemes venni, tehát jobban jártál volna, ha ugyanilyen áron veszel egy 55 colos 100Hz-es RU8002-t.

[ Szerkesztve ]

(#134257) janeska65 válasza ΞΔGLΞ (#134202) üzenetére


janeska65
csendes tag

itt a távirányítónál mit kell megnyomni ,hogy elérjem az usb ?

(#134258) Gézengúz válasza Csepy (#134254) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az túl egyszerű és nem is tetszik, próbáltam. Menüből lehetséges módosítani vajon?

(#134259) Gézengúz válasza szasza_1 (#134255) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nu7402-m van, 50 colban, semmi ilyet nem látok rajta. Semmi felhősödés. És kattogni sem kattog. Szerintem ez nem normális dolog.

(#134260) Akosman válasza szasza_1 (#134255) üzenetére


Akosman
aktív tag

Pont ezt a modellt szerettem volna én is megvenni,de nem te vagy az első aki erre panaszkodik. Extreme digital honlapján is pont erre a felhősödésre panaszkodnak. Valamint arra,ha nem szemből nézed,elhomályosodnak a színek. Az apple tv és airplay 2 funkciók vonzottak volna,hogy áttérjek samsung modellre,de most ezek után maradok inkább az LG nél.

(#134261) pjen válasza janeska65 (#134257) üzenetére


pjen
félisten

Azt a küs házikót a kerek alatt,aztán a forráshoz lépni,ottlesz az USB.

(#134262) Csepy válasza Gézengúz (#134258) üzenetére


Csepy
senior tag

Nem, vagy a fekete van, vagy a fehéres árnyalatú menü.
A régi kék semmilyen módon nem hozható vissza, hiszen, az már a tizen 1.2 óra nem elérhető úgy tudom, és ez már tizen 4.0 vagy 5.0.

Regards: Csepy

(#134263) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. Milyen TV-t ajánlanátok 43-50" között (Digi FTTH)? Nézési távolság 3,5 méter. Kiindulási pontnak annyit tudok, hogy anyámék 32"-os Samsungja (UE32M5522) közel 2,5 méterről is teljesen élvezhető / nincs távol (IPTV). Amikor nekik kerestem tv-t, akkor inkább korábbi modellt választottam, mert tárgyévi Samsungokból kispórolták a DTS codecet.... Ez a trend azóta is tart? Nem akarok külön média boxot venni. Digi smart cam kapcsán kell valamire figyelni tv keresésnél, vagy ez mára már szabvány, és csak a régi tévéknél számít? A Samsung új/kevés gombos távirányítóját mennyire nehézkez kezelni?

(#134264) ΞΔGLΞ válasza janeska65 (#134257) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mármint egy bedugott USB-re gondolsz?
Ha igen, akkor HÁZ ikon megnyom és utána FORRÁS opcióra lapozol...
És ott megjelenő ikonok közt kiválasztod az eszközt...

(#134265) szasza_1 válasza Akosman (#134260) üzenetére


szasza_1
senior tag

Ezt a felhősödést csak sötét szobában látni.
Samsung szerint a kattogás, ropogás normális, főleg ha nem síkban van a TV. Itt írják: [link] Hát, ezek ilyenek...
A Motion Plus-t 2-re állítva megszűnik a villogás nagyon részletes, kontrasztos részeknél, és még nincs ez a szappanopera effekt. Szóval ez is jó lenne. Már csak ezzel az idegesítő kattogással kéne valamit csinálni...

(#134266) janeska65 válasza ΞΔGLΞ (#134264) üzenetére


janeska65
csendes tag

jgen . köszi meg van.

(#134267) Akosman válasza szasza_1 (#134265) üzenetére


Akosman
aktív tag

Azért tvzni sötét szobában a legjobb! Ilyen árkategóriás tvnél már alap szerintem,hogy ilyen hibái ne legyenek. Már ki is néztem egy LG-t helyette.😊 Azt hittem a 2019-es LG model nem kapta meg az airpod 2 és apple tv funkciókat,de szerencsére tévedtem.😉

(#134268) szasza_1 válasza Akosman (#134267) üzenetére


szasza_1
senior tag

Mi a pontos típusa? Egyre esélyesebb, hogy ezt visszaküldöm...

(#134269) PuMbA válasza Akosman (#134267) üzenetére


PuMbA
titán

LG pont sötét szobában rosszabb, hiszen IPS paneles, tehát 1:5000 helyett 1:1000 a kontrasztja, azaz a feketéje 5x világosabb, mint a Samsung TV-k többségének :)

[ Szerkesztve ]

(#134270) Partizan182 válasza Akosman (#134267) üzenetére


Partizan182
senior tag

Belépő kategóriáról beszélünk, persze, hogy felhősödik. Hasonló LG meg kb 10x ennyire fog.

(#134271) Lackooo84 válasza szasza_1 (#134255) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szerintem nagyon nem normális, főleg, hogy 4 szabályos kör van a 4 sarokban, ezt még csak nem is felhősödésnek nevezném, hanem konkrétan átlátszanak a ledek. Az én belépő 50MU tv-m full homogén fekete. Meg is lepődtem anno, mert ami előtte volt W szériás Sony, az egy botrány volt, a fél képernyő világosabb volt.

The Truth is out there...

(#134272) $atirka


$atirka
senior tag

Sziasztok!

Elnézést, tudom ez nem a "Milyen tévét vegyek" topik, de
Samsung QE55Q70 és Sony KD-55XF9005 között őrlődöm!
Látom Ti pengék vagytok a témában és talán nem vagytok elfogultak, segítsetek véleményetekkel!
Szeretem az Androidot Samsungon, de ha az már Sonyn van... Nem tudom... Tizent nem ismerem, Sonytól félek, hogy fagyogatni fog vagy/és lassú.
Tudom nehéz kérdés, mind2 tévé nagyon jónak tűnik, mégis döntenem kéne!
NAS-on keresztül néznék filmeket, meg sok gagyi tv műsort, konzol nincs.

Osszátok meg tapasztalataitokat! :R

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#134273) $atirka válasza $atirka (#134272) üzenetére


$atirka
senior tag

Uh bakker, elég sok oldalt elolvastam, mielőtt írtam, csak épp az utolsó pár hsz-t nem!
Köszönöm Mankó leírását, igaz az egy Q80 és nem Q70, de a lényeget levettem!
Gondolom így az adott Sony és a Q70 pontosan egy kategória, már csak az oprendszer miatt fájhat a fejem..

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#134274) Peace válasza $atirka (#134273) üzenetére


Peace
nagyúr

Nem egy kategória! Dolby Vision hiánya az egyetlen hátránya Samsungnak. Ráadásul MM akcióban jóval olcsóbb is a Sony-nál. Elég egyértelmű a döntés. Én is szemeztem a 9005-össel. Nem bántam meg a Q70-et, csúcsjó! ;)

(#134275) Gombinyó válasza $atirka (#134273) üzenetére


Gombinyó
őstag

Próbáld meg inkább személyesen megnézni mindkettőt és úgy dönts szerintem. Egyáltalán nem biztos, hogy a samsung felé fog billenni a mérleg.

(#134276) Rogiii válasza $atirka (#134273) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Itt csak 310 a Sony gyári garival, szerintem annyival nem jobb a q70, hogy plussz 90ezret rádobj.
[link]
Vagy vársz valami jobb akcióra a Médiában. Én 385-ért vettem 65q80-at júniusban.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#134277) Partizan182 válasza Peace (#134274) üzenetére


Partizan182
senior tag

Sony mellett továbbá a DTS támogatás, rugalmas oprendszer, jobb mozgásmegjelenítés, jobb felskálázás, jobb színpontosság. Samu mellett a jobb táv, fluidabb OS, jobb gaming funkciók. Azt vegye amelyik olcsóbb.

(#134278) $atirka


$atirka
senior tag

Egy árban vannak, tehát ez nem szempont! (Telecom)
Sony-t már láttam élőben, szerencsére még távesz is volt mellette, nem éreztem lassúnak, de gyorsnak sem. Q7-et még nem láttam, pont hiányzott a zalai Euronicsból. Ma meg zárva van a MM. :(

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#134279) gyeniko válasza $atirka (#134278) üzenetére


gyeniko
őstag

Itt egy tételes összehasonlítás A mozgás megjelenításről és az "out of the box" színhűségről sem.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#134280) Mankó


Mankó
veterán

Azon gondolkoztam, hogy a szervízmenüben bekapcsolható e több mozgásmegjelenítést javító funkció? A Sony azért jobb, mert több ilyen lehetőséggel rendelkezik, nálunk csak a Motion Plus van. Ha a szervízmenüben elérhető lenne több ilyen funkció, akár még jobbra is kihozható lenne a mozgás, de legalábbis olyanra.
Az már más kérdés, hogy az eléréséhez egy gyári táv is kell, de az a legkevesebb.

(#134281) gyeniko válasza Partizan182 (#134277) üzenetére


gyeniko
őstag

Könnyen egymás mellé lehet nyitni a 2 tesztet: Samsung 55Q70 és Sony 55X900F (megegyezik az XF9005-tel).
Ezek kissé más eredményt mutatnak.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#134282) Peace válasza $atirka (#134278) üzenetére


Peace
nagyúr

Jah hogy már nem tart a 30% visszajár akció, akkor az bukta. Úgy egyértelmű lett volna a választás.

Partizan182: DTS támogatás? PC vagy külső média lejátszó. Ha pendrive-ról vagy HDD-ről szeretne filmet nézni, akkor vegyen Sony-t. :DDD

(#134283) Gombinyó válasza Peace (#134282) üzenetére


Gombinyó
őstag

A DTS támogatás hiányát mindenki el tudja dönteni, hogy fájó pont-e. HTPC-nél és mp-nél is jól jöhet, ha tudja a DTS-t optikán a tv...

(#134284) $atirka válasza gyeniko (#134281) üzenetére


$atirka
senior tag

Köszi, ezt az RTINGS összehasonlítást még nem láttam!
Igaz nincs nagy különbség, 1-2 részlet ami egyénenként fontosabb lehet.

Például Samsungban ez a Freesync hasznosnak tűnik, igaz??

Mint írtam nas-on keresztül mediaplayeren menne lejátszás, DTS-t tudja.

Persze az más kérdés, hogy a sima 2.1-es hangprojektoromból nem fog kijönni a lényeg, de szólni fog.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#134285) kokokka válasza ΞΔGLΞ (#134251) üzenetére


kokokka
őstag

Biztos csúnyán néztem volna asszony pajtásra egy fél napig :)

(#134286) kokokka válasza Peace (#134274) üzenetére


kokokka
őstag

Azt mondják a hozzáértők, hogy a DV jobb mint a HDR, de nincs vele szinte semmi forrás. Nem is fog leterjedni úgy gondolom, így aztán ez egyáltalán nem hátrány szerintem.

(#134287) Peace válasza kokokka (#134286) üzenetére


Peace
nagyúr

Én is azt hallottam, hogy brutálisan néz ki. Sajnos nem láttam még.

(#134288) $atirka válasza Partizan182 (#134277) üzenetére


$atirka
senior tag

Ha a Te személyes véleményedre lennék kíváncsi, melyiket választanád a kettő közül?

Mindenféle hókuszpókusz nélkül, csak a képminőség számít!

Köszönöm! :R

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#134289) footwear


footwear
csendes tag

Sziasztok! Nagyjából mennyit érhet egy kb 1 éves, még 2 évig garanciális Samsung UE40MU6102 TV, ha szép, sérülésmentes állapotban van? Köszi! :)

(#134290) bul07 válasza footwear (#134289) üzenetére


bul07
nagyúr

1évesen hogy lehet még hátra 2év?
Samsung összesen 1+1évet vállal

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#134291) Akosman válasza bul07 (#134290) üzenetére


Akosman
aktív tag

Vannak helyek ahol +garanciát vehetsz! Pl: Mediamarkt

(#134292) footwear válasza bul07 (#134290) üzenetére


footwear
csendes tag

Ilyen kiterjesztett garancia (lehet nem ez a hivatalos neve), de a boltban lehet venni plusszban bizonyos készülékekhez. Igazából egy teljesen nagyságrendi becslés is elég lenne, csak hogy el tudjam helyezni vhova. Nem nagyon vagyok képbe a TV univerzum jelenlegi helyzetével és gondoltam hátha sikerül megúszni hogy nagyon bele kelljen ásni magam. :B

(#134293) bul07 válasza Akosman (#134291) üzenetére


bul07
nagyúr

biztosítást lehet venni nem garanciát

(#134292) footwear

Átruházható a biztosítás, nem csak az eredeti vevőre vonatkozik?
Mert ha nem, az nagyba ár befolyásoló tényező
De ha van rendes HU-s garancia jegy akkor még van rá 1év hivatalos garancia, +biztosítás ha átruházható

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#134294) pube111


pube111
senior tag

F6400 tv-t az utolsó frissítés óta nem találja a telefon youtube appja. Van a házban egy androidos mediabox, azt látja, szóval nem a teló a hibás. Ugyan ez van a hbogo, eurosport appokkal is.

(#134295) Partizan182 válasza kokokka (#134286) üzenetére


Partizan182
senior tag

Netflixen meg iTunes-on minden HDR dolby vision, azért ezek elég nagy szereplők.

(#134296) Partizan182 válasza $atirka (#134288) üzenetére


Partizan182
senior tag

Én személyesen 2019-ben komoly pénzt csak Oledért adnék (LG B8 pl, árban kb ott van), de nálunk tv adás sosem megy.

Ha háttértévé szempont akkor a Samut, de csak a gaming miatt (Switch is van itthon és a Sony 1080p input lagja túl magas). Ha filmezni / tévézni kellene csak akkor a Sony.

(#134297) footwear válasza bul07 (#134293) üzenetére


footwear
csendes tag

Köszönöm az infókat, így már sokat tisztult a kép! Megpróbálom kideríteni, hogy az a biztosítás átruházható-e. Ha nem és csak az 1 év hivatalos garanciával számolok, akkor 80k körüli árért nagyságrendileg reális vétel lehet?

(#134298) $atirka válasza Partizan182 (#134296) üzenetére


$atirka
senior tag

Köszönöm!

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#134299) bul07 válasza footwear (#134297) üzenetére


bul07
nagyúr

Nézd át hogy mennyiért hirdetnek és ehhez érdemes belőni az árat
[link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#134300) lala666 válasza kokokka (#134286) üzenetére


lala666
senior tag

A Netflix tele van DV filmekkel pl.
Sok a DV film csak warezolni nem tudják.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.