Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133051) KatonaT


KatonaT
aktív tag

Az az èrdekes hogy 65NU8002 - 500 000 Ft, az RU8002 meg 300 000 Ft.....

(#133052) PuMbA válasza KatonaT (#133051) üzenetére


PuMbA
titán

NU8002 kifutó termék, megemelik az árát. Jól látszik az árukereső árgrafikonján.

(#133053) Celtis


Celtis
veterán

Megpróbálom még egyszer, hátha valaki válaszol.

A szerviz menüben van valami arra utaló információ, hogy mikor történt az utolsó szoftver frissítés vagy hogy mióta van fenn az aktuális szoftver?

(#133054) Csepy válasza Celtis (#133053) üzenetére


Csepy
senior tag

Nincs.

Regards: Csepy

(#133055) Celtis válasza Csepy (#133054) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi.
Akkor csinálunk rajta egy gyári visszaállítást, hátha valami csoda folytán az segít. Azért nem akartam eddig, mert hátha elvész a frissítés időpontja, ugyanis az bizonyító erejű lenne.

[ Szerkesztve ]

(#133056) KatonaT válasza Celtis (#133055) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Szerintetek melyik a jobb választás? 65"-ban, az Nu7442 vagy az Ru8002?

(#133057) PuMbA válasza KatonaT (#133056) üzenetére


PuMbA
titán

Második, nem kérdés :)

(#133058) kokokka válasza Celtis (#133047) üzenetére


kokokka
őstag

Ez Samsung

11 hónapja van meg a TV-m, de ilyet még egyszer sem csinált! Pedig Samsung....

(#133059) ΞΔGLΞ válasza kokokka (#133058) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sőt a yt az egyik applikáció a sok közül, ami nem csak gyors, hanem villámgyors q6 fam típuson.

(#133060) kokokka válasza ΞΔGLΞ (#133059) üzenetére


kokokka
őstag

Bizony. Más appot nem is igazán használok, akár ne is lennének rajta. A Netflix-re van előfizetés,, azt még néha-néha elindítom rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#133061) Celtis válasza kokokka (#133058) üzenetére


Celtis
veterán

dave0825-nek meg biztos csak a szeme káprázik és nem a YT kilens halt be nála.

(#133062) Bossp válasza Celtis (#133061) üzenetére


Bossp
addikt

Nálam minden villám gyors. Mondjuk még csak egy hete használom q70 (HBO GO, Plex, yt)

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#133063) kokokka válasza Celtis (#133061) üzenetére


kokokka
őstag

Hatalmas tudásodat csak az kerülte el, hogy én nem a hibára reflektáltam, hanem a márka "leszólására". De ha gondod van a szöveg értelmezésével, máskor is segítek szívesen...

(#133064) Celtis válasza kokokka (#133063) üzenetére


Celtis
veterán

Nem konkrétan csak emiatt, hanem egyéb lesújtó tapasztalatom alapján szólom le a márkát, és a jövőben is meg fogok ragadni minden alkalmat, hogy ezt a véleményemet kifejezzem.
Ha nem tetszik, tekintsd írói munkásságom részének és ugorj át rajta. Egyébként, ha külön nem fizetnek neked ezért, kár védened őket. Nem szorulnak rá. v.ö.: fogadatlan prókátor fizetsége.

(#133065) gyeniko válasza Celtis (#133064) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem az nettó trollkodás, hogy "Sony vallású"-ként idejársz alázni a Samsungot. Nem, nem fizet a Samsung nekem sem! :DDD

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#133066) Bossp válasza gyeniko (#133065) üzenetére


Bossp
addikt

A Sony jobb? Elbasztam valamit?:(

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#133067) Bogyi007 válasza gyeniko (#133065) üzenetére


Bogyi007
veterán

Olvass vissza, kedvelte a Samsungot, csak ami kálvárián végigment a tévével és a Samsung ügyfélszolgálattal azok után van ilyen véleménye...
Joggal teszem hozzá...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#133068) dave0825


dave0825
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a YouTube-os segítséget, megoldódott konnektorból kihúzás-bedugással. Eddig semmi olyat nem csinált 1,5 év alatt, ami miatt ez kellett volna, ezért nem gondoltam erre, pedig napi szinten van használva, hol YouTube, hol PS4, de van, hogy csak tv adás, eddig minden jó (kivéve, hogy az Onkyo TX-SR373 erősítővel nem megy a CEC, első pár hetében az erősítenek ment, de erről már írtam ide régebben :( ).
Egyébként Motionless In White, AWS, Hooligans, Follow The Flow, Kowalsky Meg a Vega, ezek biztosan nem mentek, de érdekes, hogy tényleg csak a zenék, a többi random videók mentek (korábban megnézettek is, és újak is).
Köszönöm még egyszer!

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#133069) Celtis válasza gyeniko (#133065) üzenetére


Celtis
veterán

Ígérem utoljára reagálok ezekre a nemtelen támadásokra, de ezt még leírom
- Egyfelől kikérem magamnak az alaptalan személyeskedést. Most valóban egy Sony TV-m van, aminek végre nézhető a képe, egyéb szempontból viszont meglehetősen kritikus vagyok vele, aminek a megfelelő topikban hangot is adtam. Próbáltam egy LG OLED-et is, de sajnos a tintinggel nem tudtam együtt élni. Ettől függetlenül imádtam, alig várom, hogy kifogjak belőle egy jót. Az LG ügyfélszolgálat előtt pedig külön le a kalappal. Az "ég és föld" nem fejezi ki a különbséget a Samsungéhoz képest.
- Nem fikázni jöttem ide, hanem egy feltételezhetően újabb Samsung szoftver bug miatt kértem tanácsot, mivel segíteni szeretnék a szomszédomnak, aki viszont samsung hívő.
- Az inkriminált hozzászólásom volt az egyetlen, amelyik a kérdező problémájára válaszolt és mit ad isten, meg is oldotta a problémáját, szóval te is tehetsz egy szívességet :R

(#133070) WildM


WildM
újonc

Sziasztok!

Adott egy 1 napos QE75Q60RATXXH Tv, és sajnos több helyen fehér foltok láthatóak a képernyőn, leginkább sötét háttérnél látható. A media markt szerint ez természedes a ledek világában. (én még soha nem tapasztaltam új TV-nél, pedig láttam már pár TV-t)
Hozzáteszem, hogy ennél a kategóriánál pláne nem várnám, hogy ilyen legyen a kép.

Valaki tapasztalt már hasonlót új led TV-nél, kimondottan érdekelne a QLED szériákról szóló tapasztalat?

Várom az észrevételeiteket, köszönöm!

(#133071) gyeniko válasza Celtis (#133069) üzenetére


gyeniko
őstag

Kíváncsivá tettél: milyen szívességre gondolsz?!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#133072) Celtis válasza WildM (#133070) üzenetére


Celtis
veterán

Felhősödésnek hívják, az LCD technológia sajátossága. Keress rá a szóra akár ebben a topikban.
A mértékétől és a vérmérsékledetől függ, hogy mikortól tekinthető hibának. A háttérvilágítás fényerejének csökkentésével mérsékelhető a probléma, illetve a full array local dimming (a drágább készülékekben) gyakorlatilag teljesen elfedi ezt.

(#133073) AXisBOLD válasza Fr3eWar (#133050) üzenetére


AXisBOLD
addikt

szia,

ha a lejátszásnál a settings/audio steam-re gondolsz, akkor igen, teljesen mindegy milyen formátum volt, nem adott hangot optikán keresztül, de ahogy írtam, már az erősítő se kaphatott jelet, mivel a lock led se égett.

Ma meg indítottam és mindenhol van hang, illetve, ha visszaváltok TV hangszóróra, akkor azon és az optikán keresztül a fejhallgató erősítőn is megy egyszerre...

Mi lehet ez, bug?

Aurea mediocritas

(#133074) .wantííd


.wantííd
tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy van egy UE65NU7022KXXH tvm és szeretném megtudni, hogy pontosan milyen formátukat és kodek típusokat támogat? Merre keresgéljek? Vagy pontosan mire kell figyelni a film vadászatkor azon bizonyos n-mag oldalon? ;] Elvileg a DTS hangot nem támogatja, ez már kiderült.

A másik, hogy néha az Universal Media Playerrel megosztott film akad, a tv és a gép gigabites hálózaton, cat5e kábellel van összekötve, erre ötlet?

(#133075) PuMbA válasza .wantííd (#133074) üzenetére


PuMbA
titán

DTS, avi, de ezzel nem kell foglalkoznod, ha Plex-et raksz a TV-re és a gépedre is, mert átkonvertálja a DTS hangot a TV által lejátszható formátumra.

(#133076) Fr3eWar válasza AXisBOLD (#133073) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nem a beépített lejátszó hangstream, hanem miközben megy a lejátszás közben home gomb, balrabalrabalra fogaskerék gombig, ott nem középső hanem felfele "nyíl" aztán jobbra jobbra hangszóróra és ott kerek középső gomb audiokimenet/o ra?

(#133077) KatonaT


KatonaT
aktív tag

Meglestem ma pár TV-t....
Az Oled az tènyleg durca nem is nèzegettem jobban mert a gègèn megtetszik, de óriási a mèretbeli különbsèg 55 ès 65 között úgyhogy marad a sima led...
Viszont a Q70 ès a samu Ru7452 között nem volt az a hű de elájulok különbsèg, ès a 8-as mèg elvileg jobb is.
Q80-90-ről nem beszèlek mert azokat sem nèztem meg, na azok brutál jók voltak, de a 70-esnèl nem láttam azt a különbsèget...
Úgyhogy rendeltem egy Ru8002-őt :DD

(#133078) Fr3eWar válasza AXisBOLD (#133073) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Közbe látom, hogy részemről értő olvasás elmaradt. Elég bugosnak tűnik, ha optikára váltasz a TVnek némulnia kellene.

(#133079) fujitsu97


fujitsu97
csendes tag

Esetleg valakinek hasonló korú TV-vel kapcsolatosan tapasztalat külső merevlemezzel? UE58MU6122KXXH
4TB-os támogatottság érdekelne, amennyiben az 2 partícióra van osztva, gondolom GPT nem támogatott.
Esetleg hasonló módszerrel nagyobb, max 6TB-ig gondoltam.

Esetleg hálózati lehetőségek? Úgy Wi-Fi router szükséges lenne, amiből olyan kellene amire tudok merevlemezt kötni. Vagy valami más megoldás? Százezrek helyett maradna a több külső merevlemez, de ha van valami aranyközépút, érdekelne.

Köszi előre még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#133080) AXisBOLD válasza Fr3eWar (#133078) üzenetére


AXisBOLD
addikt

igen, amit az előző hsz-ben írtál (beállítások a TV menüben) az persze megvolt.

ha optikára váltok a TV némul, ha visszaváltok TV-re az optika nem némul...

mit lehet ezzel kezdeni?

Aurea mediocritas

(#133081) stilo18


stilo18
addikt

[link] HDTVTest.

Ahogy pár tesztben is találkoztam már vele, a Q80 vs Q85 témában annyit erősített meg Vincent tesztje, hogy a Q80 5x10-es felosztást kapott a LD - ben, míg a Q85 kb 96 zónát.
Így ott 2x annyi zóna van.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#133082) PuMbA válasza fujitsu97 (#133079) üzenetére


PuMbA
titán

Vagy Plex-elsz, ahogy itt szó van róla mindig :)

(#133083) Peace


Peace
nagyúr

Ha bármelyikőtök tud Q70-eshez kalibrációs tippeket/tapasztalatokat/videót, azt nagyon szépen megköszönöm privátban!!! :R

rtings oldalon találtam egyetlen kalibrációs segédletet, de mást sajnos nem.

(#133084) PuMbA válasza Peace (#133083) üzenetére


PuMbA
titán

Ennél pontosabban csak műszeres kalibráció van, szemmel csak közelíteni lehet a dolgot :) Ugye az RTINGS-en is a kis képeken lévő 10 pontos kalibráció TV-ről, TV-re változik, tehát már azt nem jó ötlet lemásolni, de erz oda is van írva.

[ Szerkesztve ]

(#133085) Peace válasza PuMbA (#133084) üzenetére


Peace
nagyúr

Természetesen nem annak a másolására gondoltam, hanem erre a kalibrációs segédletre. ;) Mit mire érdemes állítani, mit kikapcsolni, miből visszavenni. Az LG-m is szürke foltos volt, mosott, világító fehér területek és irritáló halvány csíkozás. Beállítottam egy youtube videó alapján 3 éve és minden problémás jelenség eltűnt. Szóval ilyen amatőr szintű kalibrálást szeretnék.

(#133086) PuMbA válasza Peace (#133085) üzenetére


PuMbA
titán

Amit itt le van írva, az mind jó. Fekete-fehér árnyalatok beállításához máshonnan kell keresned tesztvideót. Háttérvilágítás értékét a szoba világosságához mérten kell állítani, de ne túl erősre, hiszen akkor sötétben kinyomja a szemed. Auto Motion Plus képhibákat okoz, szóval 5-nél nagyobbra kevésbé érdemes állítani. 3/0 beállítás oké, ha az eredeti videóanyaghoz közeli képet akarsz kapni.

[ Szerkesztve ]

(#133087) Peace válasza PuMbA (#133086) üzenetére


Peace
nagyúr

Jól hangzik, köszi! Úgy érzem lesz mit állítgatni. Mostani tv-n én nem állítottam soha semmit. Film/PC játék és PS4 Pro használat alatt is ugyanazok a beállítások voltak. Remélem itt sem kell majd külön szórakozni vele. Állítólag automatikusan érzékeli, ha PC-ről jön a forrás és olyan módba kapcsol. Mintha ezt olvastam volna. Remélem PS-t is érzékeli, hogy itt most nagyon game módban kéne tolni a dolgokat. Mondjuk Freesync támogatás nincs PS-re és gépben is Geforce kártya van, de azért csak van valami különbség normál és game mód között. Mondjuk alapból is piszok jó az input lag-ja, főleg ezért is választottam őt.

(#133088) PuMbA válasza Peace (#133087) üzenetére


PuMbA
titán

Ezek az új TV-k már minden érzékelnek automatikusan :) Amire figyelni kell, hogy minden egyes HDMI porton és HDR és HDR nélkül is mások az alapértelmezett beállítások, szóval több helyen be kell állítani ugyanazt az elején.

[ Szerkesztve ]

(#133089) Peace válasza PuMbA (#133088) üzenetére


Peace
nagyúr

Na ezek új infók. Tuti lesznek kérdéseim majd. Csak előbb még be kell költözni és felpakolni a tv-t a falra. :-D

(#133090) kokokka válasza Celtis (#133064) üzenetére


kokokka
őstag

Nem tudom hol olvastad, hogy védem a márkát, mert ilyet én nem írtam. Te leírtad, hogy azért olyan mert Saumsung, én meg leírtam, hogy nálam egyáltalán nem olyan, pedig ez is Samsung. Szó nem volt részemről arról, hogy mint (esetleg) fizetett ember védeném. Pontosan tudom a gyengeségeit, mert az is van.
De a YT, amiről szó volt, az hibátlan! Jobb, mint a DUNE médialejátszómon!. Jobb és gyorsabb, mint eddig bármely asztali eszközömön! Erről írtam nem többről, de látom szeretsz belelátni a dolgokba olyat, ami nem létezik. De ha már márka : az előző TV-m egy 50-es Samsung plazma volt, ez több, mint nyolc évig tette a dolgát hibátlanul. Plusz egy éve már a szomszédnál is hibátlan a mai napig. Pedig Samsung. Az viszont biztos, hogy az itt olvasottak alapján (szerencsére nem személyes tapasztalatokból) egyre gyengébb/gyatrább készülélkek jöhetnek ki tőlük. Az is igaz viszont, hogy ez minden más márkán is meglátszik, így aztán kár általánosítani. A 1909-es Denon-ommal úgy voltam, hogy ha meghal, csakis és kizárólag egy másik Denon helyettesítheti, annyira tökéletes volt. Meghalt és most van egy Onkyo-m, mert már évekkel ezelőtt látszott, ezek a Denon-ok már nem azok, amire én "felesküdtem". Plusz ha Neked negatív tapasztalatod volt velük pláne érthető, hogy nem szereted a márkát, de attól még más elégedett lehet vele.

(#133091) Mankó válasza stilo18 (#133081) üzenetére


Mankó
veterán

Ezt szomorúan olvasom, mert én Q80-at rendeltem. Eddig úgy tudtam, hogy a Q70-be 48, a Q80-ba 84, a Q85-be 96 és a Q90-be 480 zóna van. Ha viszont úgy van ahogy mondod, akkor nem feltétlenül éri meg jobban a Q80 a Q70-hez képest, és akkor már inkább a a 85-öst kellett volna rendelni. :(

(#133092) Mankó válasza Mankó (#133091) üzenetére


Mankó
veterán

Az oldalon írtak szerint a 80-asban 96 zóna van. Más oldalak szerint a 85-ös csak a connect boxban tér el a a 80-astól. Még a Samsung oldalán írtakban is megegyezik a többi paraméter. Hát remélem, hogy nem 5x10-es az az elosztás.
Nagy áruházak árait összehasonlítva esélyes az előbbi megállapítás, mert jelenleg 20 ezres a különbség a 2 modell között (80 vs 85), persze rosszul kitalált árak is lehetnek. Amikor én rendeltem, akkor meg 120 volt a különbség, annyit meg a box nem ér meg.

(#133093) Partizan182 válasza Mankó (#133091) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nem csak zónákról szól a mese, betekintési szög javító meg fényelnyelő réteg sokat dob a Q8-on, meg fényereje is van (Q7 kb felezte a fényerőt tavalyi szériához képest).

(#133094) stilo18 válasza Mankó (#133091) üzenetére


stilo18
addikt

Hát, nézd meg Vincent tesztjét, nekem ő elég mérvadó...

Én is úgy tudtam, hogy több zóna van benne, ezért is kaptam fel rá a fejem...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#133095) Mankó válasza Partizan182 (#133093) üzenetére


Mankó
veterán

Igen ezeket tudom. A tavalyi szériához képest az összes idei szériában vannak visszalépések.

stilo18: Hát reméljük, hogy téved, ellenkező esetben nem értem, hogy miért van több mint 200 ezres különbség jelenleg a 65-ös Q70 és Q80 között. Szerencsére én még akcióban rendeltem 550-ért 30%-os ajándék kártyával - így azért nem rossz ár érte. Holnap megyek is érte.

(#133096) Peace válasza Mankó (#133095) üzenetére


Peace
nagyúr

Jó nagy ge*i MM is!!! 30%-os akcióban 450 volt a 65Q70, most már 420 az ára akció után egy nappal. :-P Mondjuk így is csak 315-be fájt nekem, de akkor is súrmók.

(#133097) kokokka válasza Peace (#133096) üzenetére


kokokka
őstag

Ez bizony nem túl korrekt.

(#133098) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv!

Szerintetek mi lenne a reális ár egy 2,5 éves makulátlan állapotban lévő Samsung UE60J6240 FHD TV-ért?
Leszeretném cserélni , és nyilván ezt szándékomban áll eladni, csak túlárazni sem szeretném, és irreálisan olcsón se adnám.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#133099) Fr3eWar válasza Mankó (#133095) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Egyes oldalokon azt írják, hogy az amcsi Q80-ban annyi zóna van mint az EU-s Q85-ben, és az EU-sban kevesebb. Így amcsiban a Q80 vs Q85 csak a one connect a difi, EU-ban meg a zónaszám is.

(#133098) bghistvan

Szerintem max 120K

(#133100) sandró60 válasza bghistvan (#133098) üzenetére


sandró60
addikt

Nézd meg a Hardverapró hirdetését van egy pár hasonló tv ott.Talán a reális árat is megtudod állapítani

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.