Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134651) kokokka válasza Sirandrish (#134635) üzenetére


kokokka
őstag

Ha egy egymillás TV képétől hányigert kaptál, akkor az vagy nem volt jól beállítva vagy szar minőségű képet toltak rá. Ezen a szinten azért már (márkától függetlenül) nem szokás hányigert kapni. Erre (is) jó amit Eagle írt : bemész, ha kell busszal de úgy, hogy viszed a kis pendriveodat tele mindenféle filmmel és tesztanyaggal. Elkéred az eladótól a távirányítót és megkéred, hogy menjen el és igyon egy jó forró teát! Aztán hajrá, tiéd a pálya. Én is megkértem had nyumjam bele a Q6F-be a pendriveot amit vittem (székesfehérvári MM-ben), szó nélkül engedte. Naná, hisz ezen múlhat, hogy elad-e egy x százezres TV-t! Szóval persze, érdeklődj itt is, de a személyes szerintem nem maradhat el!

szerk : Látom Eagle meglőtött ugyan ezzel :C

[ Szerkesztve ]

(#134652) ΞΔGLΞ válasza Sirandrish (#134647) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én 2.5 méterről nézem a 77-est, előtte meg 82-es volt, de CSAK AKKOR, ha olyan tartalmat nézek, hogy minden apró részletét szeretném látni. :) Egyébként, akkor én is messzebbről nézem, mert távolabbról már úgy sem látszik/látszanak ilyenkor a finom részletek. Főleg, ha maga az adás is "csak" valami sima 1080i.
Netflix-en azért vannak brutális tartalmak. Mostanában épp a "rozsdás völgy" féle amerikai verdák koppintásához hasonló, benzilfaló szörnyetegek felújítását nézem. Bár nem HDR, de nem is kell, mert csodálatos a látvány a legapróbb bisz-basz csavarig.
Kár, hogy érződik rajta, hogy nagyon forgatókönyv szerint megy és kicseszett erőltetetten tudják előadni a "szerelők".

(#134653) ΞΔGLΞ válasza Zoli1919 (#134650) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt így nem lehet előre megmondani, ekkora méretben ezek a típusok még nem szerepeltek, csak kisebben. Mint pl 55, de a legtöbb az nem dicséret volt. Ezért is írtam, hogy ekkora méretben, ezeknek a belépőszintű tévéknél minden rossz jobban fog látszódni.
A legjobb lenne ezt előtte élőben látnod...valahogy...

(#134654) Sirandrish válasza kokokka (#134651) üzenetére


Sirandrish
legenda

"Ha egy egymillás TV képétől hányigert kaptál, akkor az vagy nem volt jól beállítva vagy szar minőségű képet toltak rá."

MAjdnem szórol szóra ezt írtam én is :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#134655) Sirandrish válasza ΞΔGLΞ (#134652) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én olyan 2,5ről nézem az 55öset, de nekem ez bőven elég. Gondolkodtam még a 65ösön, de szerintem az már nagy lenne ide nekem :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#134656) ΞΔGLΞ válasza Sirandrish (#134655) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezekből nem lehet akkorát venni, hogy előbb, vagy utóbb nem mond azt, vehettem volna nagyobbat is. :)
De ha meghatározott méretek közé kell szorítani/tenni, akkor ott úgy sem lehet nagyobbat venni, viszont ha ez nem számít és pénz is van rá, akkor nagyobbat kell megvenni.

(#134657) janaman01


janaman01
addikt

En most vettem belepő 65 ru samut. Igazaból az árát nezve nyilván nem csúcs ..a fekete részekkel van gondom igazaból..4k szép semmi gond vele kb 3.5 meterről nézem. Ac ryan media player el használom, filmek teljesen jól mennek..igazaból ha nem jatekra stb használod ennyiért teljesen nezhető. Tavirányitó egy hulladék összezsúfolt fos..nem ereztem még az 5ghz wifi hianyát 100 as net mellett. Gondolom ezek már ugyse mennek el 10 évet arra a pár évre meg nekem nem eri meg ebben a meretbenakár 300 ezerrel többet kiadni ...

Bogyi007 : Akkor nálam valami marhára nem stimmel mert a leirasban pvr kepes viszont nincs a távon piros kerek felvetel gomb.. Azaz piros gomb van de az teglalap alakú..azzal próbáltam😀 igazaból ezt is serelmeztem hogy egy normalis hasznalatit se tudnak már mellé adni..

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#134658) janaman01 válasza Bogyi007 (#134644) üzenetére


janaman01
addikt

64 gb usb 3 pendrive bedugva erzekeli..de semmi.
Ezen ha valaki elmegy ..megemelem a kalapom..mi az hogy
Nyomjam meg a piros zöld sárga kék gombokat 2x???????

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#134659) ΞΔGLΞ válasza janaman01 (#134658) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De most mi a probléma?
Megnyomod a távon a színes pöttyös gombot, utána meg kiválasztod, hogy mit szeretnél.

(#134660) janaman01 válasza ΞΔGLΞ (#134659) üzenetére


janaman01
addikt

Nade melyiket? Piros sárga zöl avagy a kék..vegülis mindegy mindegyiket vegigpróbáltam hosszan..kétszer..stb de egyikre se reagál..mar próbáltam usb 3 as vinyóval pendrive stb..de hasztalan..feladom ezen nem megy a pvr funkció sehogy😀
( olyan gomb nincs rajta amin igy ebben a formaban az összes szines pötty rajta lenne)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#134661) ΞΔGLΞ válasza janaman01 (#134660) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez okos távra szól. Mármint a színes gombok. Olyat nem kaptál?

(#134662) janaman01 válasza ΞΔGLΞ (#134661) üzenetére


janaman01
addikt

Ja olyanom nincs sajnos. Esetleg lehet külön venni olyan távot? Mi a tipusa? Vagy azt is megvariálták meg es az RU sorozathoz kompatibiliset kell neznem?

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#134663) ΞΔGLΞ válasza janaman01 (#134662) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez pontosan melyik típus?

(#134664) janaman01 válasza ΞΔGLΞ (#134663) üzenetére


janaman01
addikt

UE65RU7102,
Most kövezzetek meg de a leírásban az van hogy tudja a pvr funciót, de lehet nem tudja?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#134665) ΞΔGLΞ válasza janaman01 (#134664) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor válaszol majd 7102-es tulaj. De leírom mit gondolok.
A tv nem tudja a BT-t, az okostáv meg csak úgy működik, emiatt az én véleményem, hogy ez a típus a felvételi funkciót sem ismeri. Javítson ki valaki, ha tévedek...

(#134666) szasza_1


szasza_1
senior tag

Visszaküldtem a 65RU7402, kb 3 hét használat után leírom a tapasztalataimat. Amúgy minden kérdésemet úgy zárt le a Samsung, hogy "a kereskedő felé jelezze az esetet, akikkel online vásárlás esetén egyeztethet a vásárlástól való elállásról." Valószínűleg ők is tudnak a problémákról…
Attól nem kell félni, hogy pl egy hálószobába nagy egy ilyen TV. Pár óra alatt megszokod, utána már ez lesz a normális. Mivel nekem ez a hálóban volt, így többnyire sötétben néztük. Tényleg egész jó a fekete IPS-hez képest.
Amennyiért sikerült megvennem (230e), annyiért egész jó lenne. De így, hogy már sok helyen majdnem 300e, picit drágállom. Sajnáltam is visszaküldeni, de sajnos nem tudtam együttélni a hibáival.
Ahogy néztem, a 8000-es sorozattal, és talán a Q60-al sem járnék jobban…
Amúgy összeségében megfelelő tartalmaknál nagyon részletgazdag a képe. Látszik, hogy a képfeldolgozó processzorok nagyon sokat fejlődtek teljesítményben, elég pre és postprocessinget tudnak a képen elvégezni. Tetszett, hogy az emberek arcán még a pihe szőr is látszódott, minden bőrhiba, ránc, minden hajszál kb külön kivehető volt.
Amúgy az vicc, hogy most egy 250-300eFtos tv-t neveztek belépő szintnek. 2 éve vettem egy Philips 55pus6162-t 130e-ért. Na, az inkább belépő volt. De sajnos mégis összeségében jobb a képe Philipsnek, mint ennek a 2 évvel fiatalabb Samsungnak. Valószínűleg az Edge lednek sosem lesz olyan a képe, mint a direktnek. (Ugyan az furcsa jelenség van rajtuk, mint egy sima 60x60-as led panelon. Valahogy látszik, hogy nem szemből jön az a fény…) Illetve a Philips a rosszabb minőségű tartalmakat sokkal jobban megjelenítette. És ezen a Philipsen egy darab hibát nem találok a képen… Pedig eleget kerestem, hogy megnyugtassam magam, hogy minden TV ilyen... De ezen nincs…
Összeségében teljesen jó TV lenne, ha
- A színek lennének olyan jók (szemből nézve), mint a pl H6400-asomon, vagy a Philipsen
- Nem lenne felhős a kép
- Ezt a dimminget ki lehetne kapcsolni, mert nagyon haza tudja vágni az élmény (fentebb írtam róla, főleg sötétebb jeleneteknél lenne olyan, mintha teljesen elmenne a szín, és amúgy is lassan reagál jelenetváltások között)
- Hőtágulás miatt nem kattogott volna olyan hangosan (ez a példány). Talpon nem volt vészes, de VESA-n felrakva nagyon hangos volt
- BixBy működne rendesen, és nem csak valami parasztvakítás lenne
- A PWM valahogy finomabb lenne. Hiába 240Hz-es volt, mégis pár nap kellett, hogy ne szédüljek tőle.
És itt jött el, hogy tényleg visszaküldöm:
- Pár hónap után (nyaraltam) megnéztem egy filmet a projektoron. Ami árban annyi volt, mint ez a TV. (Igaz, a vászon jó) Na, a film pár perce után arra gondoltam, hogy mit szórakozok ilyen TV-kel. Egyszerűen össze sem lehet hasonlítani a képet.
- Forma 1 alatt igen furcsa „effekteket” produkált. Nem a panel 50Hz-ével volt a gond, hanem valahogy nagyon belenyúlt az elektronika a mozgásba, és valahogy nem mindig mozgott együtt az autó a képpel. Valahogy mintha a gyorsan mozgó autóra fókuszált volna, és a lassú kameramozgásoknál a környezetre nem. Nagyon érdekes volt látni…
Bocsi, egy picit hosszú lett…

(#134667) janaman01 válasza ΞΔGLΞ (#134665) üzenetére


janaman01
addikt

BT? Bluetooth ? Azt tudja...ha arra gondolsz

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#134668) hjtz4t3wrseg válasza Sirandrish (#134631) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Igen,ez egy ezekkel a TV-kkel foglalkozó csoport,írtad
De nem ők fogják nézni helyetted ! :F

(#134669) ΞΔGLΞ válasza janaman01 (#134667) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor egy ilyen okostáv kell és működni fog, ha tudja. De a sima távval is rányomtam a felvétel gombra és azonnal elindult a felvétel. De én egy qleden próbáltam.

(#134670) Batib válasza janaman01 (#134664) üzenetére


Batib
őstag

1. Nem tudom milyen forrásból akarsz felvenni, de a tv csak a saját tunerjéről képes felvenni. (pl STB-ról nem, mediaplayerről nem)
2. Ha ez rendben akkor én azzal a távval a következőket tenném. A tv adásnál guide gomb, majd a kiválasztott műsonál hosszan az enter. A felugró menüben benne lesz a felvétel és az ütemezés is.

Ha ez nem jön be akkor passzolom.

ΞΔGLΞ : a képen levő távon nincs felvétel gomb.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#134671) janaman01


janaman01
addikt

Köszi sracok nagyon a segitséget. Igen ugy is próbaltam hogy a műsortarban ( tv) hosszan a kivalaszt gomb de nem ugrik fel a felfvétel mint lehetőség..Ti tenyleg megpróbáltatok mindent igazán köszönöm! A smart things ben ott van a szines pöttyös virtuális gomb de arra se...félek hogy nem tudja a tv..vagy valami más gebasz van..nem lételem a funkció, de ha már irták hogy van akkor ki akartam használni!

( mondjuk 2 frissités is felment már rá..nem tudom meg kellett volna nézni az eredeti firmwareval)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#134672) ΞΔGLΞ válasza Batib (#134670) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igaz, azt nem is figyeltem.

(#134673) Batib válasza janaman01 (#134671) üzenetére


Batib
őstag

Háát...
Most kiváncsiságból ránéztem. A Samsung honlapján sem a PVR se a BT HID nem szerepel ennél a modellnél. Az RU7402-nél már ott van. (lehet, hogy ott rossz a leírás?) Nem tudom Te hol láttad, hogy van benne PVR.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#134674) ΞΔGLΞ válasza szasza_1 (#134666) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tényleg egész jó a fekete IPS-hez képest.

Abban VA van, vagy volt...

(#134675) janaman01 válasza Batib (#134673) üzenetére


janaman01
addikt

Igen igazad van a hivatalos oldalt bogarászom pont én is de sajnos ennse találom. Ugye az arukereső kidobja a tv t, ott a termék jellemzőknél látni illetve több oldal ahol kapni lehet..ott is irják..
Úgy néz ki nem tudja..el is engedem ezt a dolgot. Annál is inkább hogy már ott gyanús a történet hogy ha csatlakoztatok egy eszköszt fel sem ajánlja hogy formázni akrja, illetve a menűben se lehet formázni..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#134676) szasza_1 válasza ΞΔGLΞ (#134674) üzenetére


szasza_1
senior tag

Igen, azért volt jó (a VA) az IPShez képest.

(#134677) szasza_1 válasza janaman01 (#134675) üzenetére


szasza_1
senior tag

Én a régebbi Samsung tvimen a szervizmenüben átállítottam a típust a plusz funkciókért.

(#134678) hjtz4t3wrseg válasza Sirandrish (#134649) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Ahhoz képest,hogy még egy tv-t se tudsz önállóan kiválasztani,elég vicces (szerinted biztosan) válaszokat adsz néhány fórumtársnak ! :(((

(#134679) janaman01 válasza szasza_1 (#134677) üzenetére


janaman01
addikt

Megfordult a fejemben de a gari miatt nem akarok turkálni benne egyelőre még, de köszi!

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#134680) Sirandrish válasza hjtz4t3wrseg (#134678) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ahhoz képest hogy érdemben nem szólsz hozzá, jól elbeszélgetsz itt magadban :U

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#134681) ΞΔGLΞ válasza szasza_1 (#134676) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Így oké már, de...
Ha így lett volna fogalmazva, hogy "Tényleg egész jó a fekete egy IPS-hez képest", akkor nem lett volna kétértelmű. De ez nekem teljesen úgy jött le, hogy az aktuális tévéről van szó. Mindegy...
-------------------
Egy IPS-nél meg nem is lehet beszélni igazán feketéről, ha az egy sötét helységet mutat. Csak valami szürkés, bevilágítós pacáról.

[ Szerkesztve ]

(#134682) janaman01


janaman01
addikt

Szakik egy elméleti kerdés: ezeken az új ue65ru sorozatokon is a régi módszerrel lehet belepni a szervizmenűbe? Gondolok itt a konkrétan a pvr esetleges bekapcsolására
INFO-MENU-MUTE-POWER , utána sub menu majd pvr enable?
Illetve jár e garanciavesztéssel a benne való turkálas?

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#134683) szasza_1 válasza janaman01 (#134682) üzenetére


szasza_1
senior tag

Igen, ez (INFO-MENU-MUTE-POWER) működik rajta.

(#134684) Stehe válasza Celtis (#134622) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszönöm, valóban működik, beállítások módosítása + egy kikapcs/bekapcs után. Így nem adtam hozzá az eszközt, de ha HDMI-re teszem a hangot automatikusan bekapcsol az erősítő.

Viszont jön a következő probléma, amire utánaolvasva sem találtam megoldást: TV esetén alapbeállítás a TV hangszóró, így minden egyes bekapcsoláskor át kell állítani a hangforrást HDMI-re. Utána már jó, de amint kikapcsolom a TV-t elfelejti ezt a beállítást. Erre esetleg létezik megoldás?

(#134685) janaman01 válasza szasza_1 (#134683) üzenetére


janaman01
addikt

Köszi! A regi samu plazmán negnéztem ( 9 éves de még mindig megy) ott viszonylag gyorsan kellett nyomni a gombokat egymás után de elöjött..Na ha gari vesztéssel nem jár akkor lehet megér egy próbát.. Mondjuk minden kütyüvel igy vagyok szeretek mókolni rajta csak párom nem szereti mondván jól elcseszel mindent😀😀
Ja és a regi samu tavirányitója simán viszi az új tv t..azon a távon van pl rec gomb is de azzal se megy..úgyhogy tuti nincs benne pvr avagy nincs bekapcsolva..majd kiderül😉

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#134686) janaman01


janaman01
addikt

Csak érdekesség képp megneztem a regi plazma panel display time 20936hr

Nem tudom ez sok vagy kevés ..illetve nem tudom ezek a mostaniak birnak e majd ennyit..

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#134687) sandró60 válasza janaman01 (#134686) üzenetére


sandró60
addikt

Nálunk a nagycsaládban egy LG plazma 2004-től üzemel.Egy két apró hibától eltekintve nézhető képe van

(#134688) st3v3np3t3r válasza $atirka (#134583) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

megjött az adapter... összeraktam, nem szólal meg... viszont mielőtt bárki azt mondaná,hogy "én megmondtam,hogy nem fog működni", közölném, hogy a mellékelt leírás szerint HDMI 1.4-es bemenete van,az itthon talált kábel tököm tudja milyen,még Trékom IPTV box mellé adott kábel, azt se tudom hogy működik-e még a kábel, tehát beszerzek egy 1.4-es HDMI kábelt, utána újra megpróbálom

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#134689) inci67


inci67
tag

Helló. Van a 82-es samsung led tévém. Van vele 1 gond bekapcsolom, ad képet 2 másodpercig, hang van, utána a kép elmegy de hang van. Végigkapcsolom a csatornákat megy minden, hang erő fel le minden ok. Akárhányszor kapcsolom be mindig csak 2 másodpercig van kép. Mi lehet a baja? És ez mibe fájhat? Nem mai a tévé és csak HD-t tud. Gondolom komoly baja nem lehet. Monitorként sincsen kép. Köszi a válaszokat. :F

(#134690) st3v3np3t3r válasza st3v3np3t3r (#134688) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

vettem a bátorságot és belenéztem ...

EP91A2E [link]... ebbe megy bele a HDMI jele. Ez egy HDMI ARC chip,a cikk leírása szerint támogatja HDMI ARC-ot és CEC-et, megnéztem a HDMI kábelemet, az egyik érintkező teljesen hátra van hajolva :DDD tehát jövőhéten veszek 1et

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#134691) kcsa válasza inci67 (#134689) üzenetére


kcsa
veterán

Ha egy erős fényű zseblámpával közelről megvilágítod a kijelzőt, látszik hogy megy az adás, csak fénye nincs?

(#134692) inci67 válasza inci67 (#134689) üzenetére


inci67
tag

Samsung LE-32S81B 32" LCD TV. Amit nem írtam le.

(#134693) inci67 válasza kcsa (#134691) üzenetére


inci67
tag

Holnap meg nézem.

(#134694) Celtis válasza st3v3np3t3r (#134688) üzenetére


Celtis
veterán

Elvileg minden kábellel mennie kell az ARC-nak, de tegyél egy próbát. Most nem mennék megint bele, hogy 1.4-es kábel valójában nincs...

A kulcs ott lesz, hogy a TV-n egyáltalán megjelenik-e az ARC hangkimenet kiválaszthatósága.

Ha az új kábellel sem fog működni szívesen adok tanácsot jó megoldásra.

(#134695) Celtis válasza Stehe (#134684) üzenetére


Celtis
veterán

Mármint a hang kimenetet kell átállítanod, ugye?
Ez fura. Nem így kéne működnie.

(#134696) st3v3np3t3r válasza Celtis (#134694) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

hát,közben kiderült, hogy a kábel egyik csatlakozója hibás volt, a tmds ch0 gnd és a tmds ch1+ tüskék rosszak,az egyik a csatlakozó belsejébe van gyűrődve,a másik meg hiányzik... bár az nem világos, hogy laptopba bedugva meg miért működik,megszólaltak a hangfalak,meg anno a trékomos iptv boxszal is működött, aztán 4 évig csak porosodott egy dobozban... amúgy ha ezzel nem megy, akkor marad a s/pdif optika - RCA 5.1 adapter... de legalább már tudom, hogy a ketyere működik...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#134697) $atirka válasza st3v3np3t3r (#134690) üzenetére


$atirka
senior tag

Kíváncsian várom a fejleményeket :)
Most elvagyok optikán, de ha kiderül, hogy működik és még a hangot is viszi tv távesszel, akkor én is bevásárolok... :K

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#134698) st3v3np3t3r válasza $atirka (#134697) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ez sajnos cu**a*c$, mert HDMI ARC-on nem engedi szabályozni a hangot :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#134699) hjtz4t3wrseg válasza Sirandrish (#134680) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Akkor most,hozzád szólok okoska !
Vettél már televíziót ;] ?

(#134700) kcsa válasza hjtz4t3wrseg (#134699) üzenetére


kcsa
veterán

Erre pont semmi szükség szvsz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.