Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133451) Deck


Deck
titán

Q7FN és a One Connect Box: Eddig sose tv-ztem rajta. Kábelen jön a tv. Van ilyen kártyám is de talán nincs olyan hozzá ami kéne mert csak kártyám van és azzal kéne bedugnom a One Connect Box CI-be ugye? Tehát kérjek a szolgáltatótól?

PS5

(#133452) Lackooo84 válasza #27208704 (#133449) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az, hogy ívelt. :DDD

The Truth is out there...

(#133453) PuMbA válasza #27208704 (#133449) üzenetére


PuMbA
titán

Az, hogy ha nem pont középről nézed, akkor torz képet fogsz látni, mert a vonalak görbülnek az íveltség miatt :)

[ Szerkesztve ]

(#133454) Fr3eWar válasza #27208704 (#133447) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A többiek írtak már az ívelt torzítást, a méretes megjegyzést is emellé tettem. Íveléshez harmatosan kicsi az 55. Még a 65 is, normàl 4-5 m távból legalább 75”on kezd el “értelmet nyerni” az íveltség.

(#133455) Partizan182 válasza #27208704 (#133449) üzenetére


Partizan182
senior tag

Sokan okoskodnak, gondolom egyikőjüknek se volt otthon ívelt tévéje, nekem igen, 2 évig.

- Nem igaz, hogy észrevehetően torzít, gyakorlatban semmi ilyesmit nem vesz észre az ember.

- Nagyobbnak tűnik mint a flat ugyanakkora méretben, ez engem is meglepett.

- Tükröződés ellen remek, a szoba szembe falának sokkal kisebb része verődik csak vissza.

- Ami viszont 100% igaz, hogy az amúgy sem acélos betekintési szöget elpusztítja, ez egy egyszemélyes tv.

[ Szerkesztve ]

(#133456) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Egy jó néhány éves Samu 40" ,azt hiszem UD5500 típusú tv üzemel nálam hibamentesen eddig.
Egy ideje az a jelenség,hogy készenlétiben 1-2 mp időre az usb- be dugott led szalagnak kiadja a tápot. Nappal egyszer vettem csak észre,de éjszaka több alkalommal,több éjjelen át csinálja. Ennek tudja valaki az okát?

Üdv: Attila

(#133457) Fr3eWar válasza tillatrilla (#133456) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Háttérben lehet csatornafrissítést csinál, nézd át a beállításokat.
Olyankor képerőt nem kapcsol, de a nyák kap tápot, és a TV szoftver fut.

(#133458) #27208704 válasza Partizan182 (#133455) üzenetére


#27208704
törölt tag

Köszönöm a segítséget.

Ha tényleg ennyire rossz a betekintése szöge, akkor lehet hogy rossz választás lehet.

Alapvetően a falra lenne szerelve, és fekve nézném az ágyról, nem lenne teljesen szembe velem, hanem egy kicsit jobbra kéne nézni. így szerintetek rossz lehet?

[ Szerkesztve ]

(#133459) Partizan182 válasza #27208704 (#133458) üzenetére


Partizan182
senior tag

Max úgy lehet jó, ha találsz állítható fali konzolt. Arra is figyelj hogy a vertikális betekintési szög sem túl széles, ha magasabban van a tv mint a fejed, az is észrevehető

(#133460) #27208704 válasza Partizan182 (#133459) üzenetére


#27208704
törölt tag

Ez a tulajdonság az íveltségből fakad akkor vagy a VA panel miatt inkább?
Van itthon VA paneles TCL tv-m, és abból a szögből, ahogyan ezt is majd nézném, úgy teljesen jónak tűnik, olyan a kép, mint szemből.

[ Szerkesztve ]

(#133461) lowphas


lowphas
tag

Ahogy nézem, elég sokan használtok itt régebbi modelleket is. Kinek mi a tapasztalata, kb hány óra üzemidő lehet az élettartama egy led háttérvilágításnak? :)

Tudom, hogy alapvetően talán hülyeség a kérdés az óriási szórás miatt. Az enyém, egy MU évjáratúban, kb 5k-6k órán keresztül volt hibátlan. Most is működik, de foghíjas lett kissé az utóbbi egy hétben(2 helyen gyengébb a fénye). Ezt a belerakott óraszámot 2 év alatt soknak, de teljes élettartamnak kissé kevésnek találom. Garancia persze pár napja lejárt.

(Szerk.: nem hangulatfényre, hanem a tv backlightra gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#133462) Partizan182 válasza #27208704 (#133460) üzenetére


Partizan182
senior tag

Kettő együtt, ív miatt szélesebb szögből látod mint flat lenne.

(#133463) Celtis válasza #27208704 (#133458) üzenetére


Celtis
veterán

Ha nincs is szemben veled, akkor meglehetősen rossz választás egy ívelt TV.

(#133464) #27208704 válasza Celtis (#133463) üzenetére


#27208704
törölt tag

Köszönöm, akkor másik modellt nézek, egyébként sem tetszik külsőre.

(#133465) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!
Adott egy q70R és hozzá jött egy Samsung HW-N650 soundbar + SW-8500s kombo. Nagyon jól szólnak a tv-hez képest az 5.1 is remek. De ha TV-ről küldöm a tartalmat HDMI-Arcon a Soundbar kombo halkabb a TV hangfalainal. Ha PC-ről küldöm a tartalmat a TV-re és onnan a Soundbar vagy a TV hangfala itt már 10* erõsebb a Soundbar. Erre valami opció vagy ez ilyen marad?:O

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#133466) tillatrilla válasza Fr3eWar (#133457) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia! Tényleg ez is lehet gond,mert ez a funkció is be van kapcsolva.Sőt,még az automata sw frissítés is engedélyezve van. Kikapcsolom őket,és várom a változást. Köszi!!

Üdv: Attila

(#133467) tillatrilla válasza lowphas (#133461) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Az enyém is elég régi, UE40D5500. Ráadásul refurbised féle...De szerencsére eddig semmi baja nem volt,pedig nagyon sokat ment,és megy jelenleg is. Van,hogy napi 8-12óra üzem folyamatosan.Kb.10 éve vettem,sok filmet megnéztem már rajta én is. A téli időszak persze a csúcs üzem neki. A fényerőt már régen belőttem,az idejét sem tudom már mikor...azóta nem állítottam semmit rajta,és nem tapasztaltam gyengülést. Remélem még bírni fogja egy jó darabig,mert nem tudom melyik lenne a méltó utód. Samu lenne a következő is,az viszont biztos!!

Üdv: Attila

(#133468) sandró60 válasza tillatrilla (#133467) üzenetére


sandró60
addikt

Megerősítem amit írtál!
Nálunk a családban szintén van egy D5500-tévé.Semmi gond nem volt.Gyakorlatilag a kezdeti beállításokkal üzemel.Kb 8 éves

[ Szerkesztve ]

(#133469) gduck válasza tillatrilla (#133467) üzenetére


gduck
addikt

Nekem is tökéletes a 11 éves LE40A656, iszonyú szép képe van, 100Hz, fekete is szuper.

UI: amúgy a tied D=2011, azaz inkább 8 éves TV lesz az ;)

(#133470) ΞΔGLΞ válasza kokokka (#133401) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az mit jelent, hogy "ezt érdemes használni"?

Megmondom én neked...de úgy is tudod a választ. :)
Az, hogy egy nagy faszság az egész, bullshit, aki akarja nézze a szürke vonalakat tesztábrákon, meg fakó film módban, de itt ne hangoztassátok már, hogy akinek nem így van beállítva, az csak is valami agyvelőgyulladásos faszkaplap lehet!
Nem tudom, miért nem látok egy tévét sem áruházakban, ahol így vannak kirakva? Jah, de mégis... mert a kutya nem venné meg semelyiket.
Szóval, én elfogadom, hogy több millás tévén egy fakó valamit kellene bámulnom, mert a hozzáértők (szarkazmus) szerint az a frankó, de ne legyen itt alap, mert mindenki úgy lövi a tévéjét, ahogyan neki a legjobban tetszik.
Letojom, hogy mit képzelt el a rendező, filmgyártó, hogy a csaj mellének milyen színekben kell pompáznia, ha egy zöldes életlen fakó okádéként jelenik meg fim módban, hát tuti nem úgy lesz beállítva, tehát amit alapból kihány a tévé, mikor arra állítom és azt is letojom, de azt legfőképp, hogy a seggfej rtings-nél milyen kalibrálási baromságokat hánynak ki a sztrádára, nálam már leírták magukat, de nagyon régen.

Szóval csatlakozom a sok többi emberhez, aki majd eldönti, hogy fogja beállítani a tévéjét.
Azt sem hiszem el, hogy ennek mindig elő kell kerülnie, hogy mi a jó beállítás.
Ha neked az jó, használd úgy, én és még jó sokan mások meg használom/használjuk úgy, ahogy a legjobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#133471) pjen válasza ΞΔGLΞ (#133470) üzenetére


pjen
félisten

+1,ezt én sem értettem soha.

(#133472) Gombinyó válasza kokokka (#133401) üzenetére


Gombinyó
őstag

ki nézi a 4K-s Planet Earth 2-t mozi módban......??

Jelen :D nekem bejön a természetes kép, a nem túl rikító színek. Ettől függetlenül megértem, ha valakinek a normal, kiemelt, stb képmód tetszik. A lényeg, hogy számodra kielégítő képet kapj.

(#133473) kokokka válasza Gombinyó (#133472) üzenetére


kokokka
őstag

Természetes kép és színek mozi módban :) Ezt Te komolyan mondod? Ha a PE 2.-t így nézed, akkor fogalmad sincs, miért is így forgatták le a sorozatot! Tedd át egy értelmesebb módba, ülj közel a TV-hez és ámúlj!

(#133474) kokokka válasza ΞΔGLΞ (#133470) üzenetére


kokokka
őstag

Igen, én tudom a választ a saját kérdésemre :) Tudtam, hoigy Te is tudod :) :)

(#133475) Gombinyó válasza kokokka (#133473) üzenetére


Gombinyó
őstag

Köszi a tanácsot, de el tudom dönteni egyedül is, hogy mit milyen kép módban nézek. :) Nem kell megtéríteni.

(#133476) Kornel válasza ΞΔGLΞ (#133470) üzenetére


Kornel
veterán

Teljesen igazad van.

(#133477) pjen válasza Kornel (#133476) üzenetére


pjen
félisten

Meglátszik,hogy nem suzuki,még egyet is érthetünk. :)

(#133478) PuMbA válasza kokokka (#133473) üzenetére


PuMbA
titán

Egyébként így is fel vannak erősítve a színek utómunkában a PE 2-ben a PE1-hez képest. Ha van lehetőséged rá, akkor össze tudod hasonlítani a két szériát :) PE1 kevésbé színesebb.

[ Szerkesztve ]

(#133479) gduck válasza PuMbA (#133478) üzenetére


gduck
addikt

Én úgy emlékszem hogy a pe1 és a pe2 (szövegszerkesztő) egyforma kék színű volt :DDD :D

(#133480) kokokka válasza Gombinyó (#133475) üzenetére


kokokka
őstag

Ezt természetesen nem kétlem, hisz én is pont ezt írom : mindenki úgy nézi ahogy neki tetszik. De azt ne állítsd, hogy a mozi mód természetes képet és színeket ad, mert egyszerűen nem igaz. Lehet, hogy neked úgy jó (mint ahogy nekem meg nem), de Biztos nem nézném meg úgy a PE2 egyetlen részét sem, pont a fentiek miatt. De mint írtam, ha neked jó, hát nézd úgy...

(#133481) PuMbA válasza kokokka (#133480) üzenetére


PuMbA
titán

" De azt ne állítsd, hogy a mozi mód természetes képet és színeket ad, mert egyszerűen nem igaz."

Pedig ezt mérésekkel lehet igazolni, hogy igaz. Te esetleg megcsináltad ezeket a méréseket otthon? Fent vannak a neten, illetve te magad is otthon lemérheted, hogy melyik mód áll legközelebb a nemzetközileg elfogadott szabványhoz :) Ezt a szabványt használják minden hivatalos kép, videó és nyomtatvány előállításánál, azaz erre kalibrálják a profik által használt megjelenítőket. Itt vannak a Film mód mérései például egy Samsung Q60-as TV-ről:

White Balance dE : 1.68
Color dE : 2.10
Gamma : 2.06
Color Temperature : 6447 K
Picture Mode : Movie
Color Temp Setting : Warm 2
Gamma Setting : 2.2

A delta E 3 alatt van, azaz nagyon közel van a természeteshez és ezen még lehet kicsit javítani kalibrálással, amivel a fehéregyensúly 1, a szín pedig 2 alá csökken.

[ Szerkesztve ]

(#133482) PuMbA válasza PuMbA (#133481) üzenetére


PuMbA
titán

A méréshez tartozó kép 1, kép 2 hogy könnyebben értelmezhető legyen az adathalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#133483) gyeniko válasza PuMbA (#133481) üzenetére


gyeniko
őstag

Még annyival egészíteném ki, hogy amennyiben a dE értéke 3 (%) alatt van, az emberi szem nem képes észlelni a különbséget a referencia értékhez (színhez) képest. Bizony, a mai TV-k java része igencsak jól teljesít ebből a szempontból.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#133484) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

A segítségeteket kérném:
Adott egy Samsung UE43MU6179 TV. Az a baj vele, hogy rendszeresen eldobálja a vezetéknélküli hálózatot, sokáig nem látja, nem tud kapcsolódni, aztán sok piszkálás (vagy várakozás) után helyre áll és működik újra egy darabig.
Minden más készülék (notebook, telefonok, tablet, LG Smart TV) tud kapcsolódni, szóval nem a hálózatban van a hiba, csak ez az egy készülék nem akar megfelelően működni.
Ha hálókábellel van rákötve a routerre, egyből működik, tökéletesen.
A legfrissebb szoftver fut a készüléken. (T-KTMDEUC-1270.3, BT - S)

Találkoztatok már ilyen hibajelenséggel? Mi lehet rá a megoldás? Csak végső esetben vinném szervizbe - de persze ha nincs más mód, mindenképp beviszem.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#133485) Partizan182 válasza PuMbA (#133478) üzenetére


Partizan182
senior tag

+1, PE2 láthatóan első HDR próbálkozás volt, túlszaturált, zsizsnyákos, Our Planet HDRje ezerszer jobb.

(#133486) ΞΔGLΞ válasza PuMbA (#133481) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Te esetleg megcsináltad ezeket a méréseket otthon?

Nyilván nem csinálta meg, ahogy én sem, sőt cseszett sokan nem ezzel barmolják el az idejüket. Az élet túl rövid ahhoz, hogy ilyen el...ott tesztábrákat bámuljunk tv nézés helyett, de ti csak nézegessétek. A pi...ba már az egésszel, ez itt nem tv kalibrálós topik, bár néha meglehet azért említeni, de hogy folyton ez a fasság legyen itt a főtéma., meg a filmmód, meg a filmgyártók elképzelése, meg a moziba milyen a kép etc...
Hátfaxkivanmáb+!

(#133487) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Én nem szeretném belebonyolódni,hogy melyik színvilág az igazi mindenkinek a saját szeme döntse el :)
Se helyeselni sem megcáfolni nem tudom azt,hogy a film mód lenne a legjobb.

Az biztos ha beülök egy moziba és nézem a filmet egyáltalán nem olyan mint a tv-nél a "film mód"
és innentől kezdve nem játszik az a fogalom,hogy a rendező ilyen képvilágot álmodott meg :)

Megjegyzem "film módon" vagyok én is de javaslatra eltérő módon állítottam be a tv gyári értéktől.

[ Szerkesztve ]

(#133488) Kornel válasza Csabi1984 (#133487) üzenetére


Kornel
veterán

Így van, egy IMAX képének mi köze a film módhoz?
Gondolom az is gagyi túlszaturált, nem valóságos színeket produkál.
Ja nem.

[ Szerkesztve ]

(#133489) PuMbA válasza ΞΔGLΞ (#133486) üzenetére


PuMbA
titán

Nem azért kérdeztem tőle, mert ezeket nézegetem, hanem, mert amit írt, az nem úgy van és kijavítottam, mert gondolom még nem tudta ezt :) Nyugodtan használhatja a többi módot továbbra is. Én is csak egyszer megnéztem, hogy melyik van a legközelebb a természetes színekhez. Néha le-le csekkolom, hogy változtatnak-e rajta az újabb TV-k esetén, de biztos észrevenném, ha már nem a Film mód lenne a legtermészetesebb, mert évek alatt eléggé beleég az emberbe, hogy hogy is nézett eddig dolgokat.

(#133487) Csabi1984: Nem tudom, hogy neked milyen TV-d van, de nálam eléggé passzol a Film mód a moziban látottakhoz :)

[ Szerkesztve ]

(#133490) Csabi1984 válasza PuMbA (#133489) üzenetére


Csabi1984
addikt

Samsung 50 MU6102

(#133491) Partizan182 válasza PuMbA (#133489) üzenetére


Partizan182
senior tag

Imádom, hogy többen személyes sértésnek veszik a filmipari sztenderdeket. Mozi vs SDR filmmód: 1 nagy különbség van: a színtér, Rec709 vs DCI-P3, emiatt tényleg kevésbé szaturált a home verzió. Persze attól, hogy valaki otthon rácsavarja a színkiemelôt nem kerülnek közelebb egymáshoz, csak az összes szín túlszaturál tôle, így lesz mindenkinek veres feje meg neonzöld fû.

Emiatt (is) fasza a HDR, új blade runner pl kb 300 nitnél kimaxol, de oly szépen használja a színeket, öröm nézni.

(#133492) Bossp


Bossp
addikt

Én is a természetes módot preferálom a filmel szemben. És a smart modeot is kilövöm... Ne vegye le este a fémyerőt:D. Amin viszont lehidaltam... 4k remastarad Predtaor 1987-ből.... 20Th century fox felirat minõség eredeti... Na mondom ezt kár volt:D erre előjönnek Arniék. A film 90% brutál jó minőségű. Bár az izzadtság cseppek már már túlzás szinten voltak jelen. (Ez amúgy valami Samsung utám renderelés? mert már több filmnél észre vettem)

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#133493) Deck válasza ΞΔGLΞ (#133486) üzenetére


Deck
titán

A film mód olyan mintha valaki occsó tescos tv-m lenne képileg.. Kell a francnak ez a beállítás. Teljesen egyetértek veled. Szép kontrasztosan, fasza színekkel az igazi :D

PS5

(#133494) PuMbA válasza Deck (#133493) üzenetére


PuMbA
titán

"A film mód olyan mintha valaki occsó tescos tv-m lenne képileg."

A Film mód lényege, hogy minél szélesebb tartományban tud megmutatni a megjeleníthető kép világot. A Transformers ugyanúgy csiricsáré, parasztvakítóan színes nálam Film módban, de elfogadom, mert ezt a stílust választották művészileg. Szétunnám magam fotósként, ha minden képem ugyanolyan tucat szalagmunka túlszínezettre csinálnám, mert mindennek meg van a maga helye. Baromi unalmas lenne a világ, ha mindent csak egyféleképpen fejeznénk ki.

[ Szerkesztve ]

(#133495) PuMbA válasza PuMbA (#133494) üzenetére


PuMbA
titán

Természetesen magánvéleményem az előbbi, mert szeretek minél szélesebb látókört szerezni a világról és elfogadni minél több irányzatot :) Nincs bajom a fekete-fehér filmmel, se a túl színessel, se a pasztelessel és én a mellett vagyok, hogy mindenki tapasztaljon meg a lehető legtöbbet. Erről senki sem tud lebeszélni. Ha pár embernél elérem, hogy legalább kipróbálja, már jobban érzem magam még ha 2 nappal utána visszaállítja a TV-jét. De lehet nem elfogadni a véleményem és leszólni, attól még leírom ezeket, ha van időm, hátha megragad valakiben :)

[ Szerkesztve ]

(#133496) Deck


Deck
titán

A Samsung elfogadta a hiba bejelentésem. A helyi szervizük a héten fog keresni és egyeztetünk időpontot. Ez már valami... :D

PS5

(#133497) Peace válasza PuMbA (#133495) üzenetére


Peace
nagyúr

Ki fogom próbálni mindet! ;) Már közeleg az időpont....

(#133498) Watt25


Watt25
veterán

Jól látom, hogy a TimeShift-et a 74xx-től tudják a tévék? Ez igaz a 2018-as és a 2019-es modellekre is? Vagy van olyan 73xx-es modell, ami tudja a TimeShift-et?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#133499) Partizan182 válasza Bossp (#133492) üzenetére


Partizan182
senior tag

Élességed (és/vagy valami extra élkiemelő) túl van tolva, ez adja hozzá a fals kontúrokat.

(#133500) ΞΔGLΞ válasza Partizan182 (#133491) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Persze attól, hogy valaki otthon rácsavarja a színkiemelôt nem kerülnek közelebb egymáshoz, csak az összes szín túlszaturál tôle, így lesz mindenkinek veres feje meg neonzöld fû.

Te kicseszett nagy tévedésben vagy és ezt nem először írom már, attól, hogy valaki letojja ezeket a filmmód beállításokat még nem azt jelenti, hogy legó, mesevilág, meg valakinek a fejét hulk-ra színezni, illetve cseszi össze a tévéjét. Én, pl jelen esetben a sony-n nem is állítottam semmit, egyszerűen ott van normálon és a fejemet tenném rá, hogy el sem tudod képzelni mit tud ez a tévé alapból. De amikor benyom a filmfakózöldesganéletlen módot, akkor kb megkapom azt amiről zagyváltok folyamatosan. Kb egy kihalóban lévő képcsöves crt képminőséget kapok egy 2.5 milliós tévén. Hurrá.
Mint írtam, ha tesztábrákat akartok nézegetni, meg folyton állítgatni a tévéket tegyétek, de a többség azért vette, hogy szórakoztassa. Ha meg imádod, illetve nem szereted, hogy ezzel már mindenikek tele a töke, van erre megfelelő topik, vagy talán le kellene szállni a témáról, mert nem ez a TÉMACÍM és ezzel már szinte tele van offolva a topik, főleg mostanában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.