Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79301) ImACeltic válasza Shamat (#79283) üzenetére


ImACeltic
őstag

Szép fotó!

Én is újra elővettem a játékot mert megakarom csinálni a secre endinget. Meg is vannak a napkorongok meg az autókulcs, már csak el kell menjek oda, ahol a képed készült. :D

Megjelenés előtt érdekelt a játék, de nem gondoltam volna, hogy így fogom ezt élvezni, ráadásul ez az első rogue like játék amit kipróbáltam. Pl tegnap oldottam fel egy új fegyvert, 10 órával a játék kijátszása után és elnézve a menüt, még van egy amit nem találtam meg. Tényleg GOTY esélyes nálam is eddig.

Posztom végén had flexeljek kicsit. :D 25 óra alatt 7 halállal játszottam ki anno a megjelenésekor. Ebből a hét halálból csak 2 van boss-tól, az első kettő nyírt ki egyszer-egyszer. Jelenleg Ophion - utolsó boss - ellen 4-0-val állok. Szerintem annyira nem nehéz a játék, csak kell hozzá egy kis kontroller ügyesség és persze odafigyelés mert ha nem koncentrálsz erősebb ellenfelek ellen, akkor azért gyorsan megtudnak baszni.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#79302) Blaze_ válasza Macccy (#79293) üzenetére


Blaze_
aktív tag

Azért ez a Sony sara is. Ha kiadtak volna előre egy leírást, hogy mi és miért változik az új verzióban, azzal kifoghatták volna a szelet az ilyen szenzációhajhász arcok vitorlájából.

(#79303) Szabi® válasza Macccy (#79293) üzenetére


Szabi®
addikt

+1 :R

""Elhamarkodottan és főleg üzletrontóan nem kellene ugatni, senkinek sem.""

Ide se véletlenül vannak ezek bedobva, aztán aki bedobta jót röhög az itt levő tagokon, és megvan neki a műsor ...

(#79304) winery válasza Blaze_ (#79302) üzenetére


winery
aktív tag

Rossz reklám is reklám.

Majd később reagálnak, ha szükségét érzik .

(#79305) jkrisztian


jkrisztian
aktív tag

Nem tudom ti hogy vagytok vele, nem látom, hogy lett volna róla szó, de ez a 60fps Horizon Zero Dawn patch nagyon jót tett a játéknak. Amikor először nekiugrottam, már akkor is tetszett a játék hangulata és témája, de az epikus csatákat nem tudtam igazán élvezni, mert eléggé szaggatottnak tűnt nekem az egész és ez bizony az élmény kárára volt. Most viszont ez megváltozott az új frissítésnek köszönhetően és most odáig vagyok meg vissza. Talán még sosem élveztem annyira a harcokat egy játékban sem, mint ebben a felfrissített Horizonban. Csak én rám volt ilyen hatással a HZD patch?

(#79306) Macccy válasza oriic (#79300) üzenetére


Macccy
senior tag

Hali! ;)
Friendly neighbourhood Macccy ... mindig itt voltam, csak általában olvasok, de ez a megatonnás hülyeség már fájt :D

(#79307) KRoy19


KRoy19
őstag

Van itt valaki aki szegedi és érdekli egy lemezes PS5 2+3év garival?

Megébredt az Alza és feladott nekem egy tavaly decemberben leadott (elvileg törölt) megrendelést.
Ha érdekel valakit írjon privátot és együtt átvesszük. (Fizetendő: 216070 Ft)
Ha nem ír senki, akkor nem veszem át és megy vissza.

[ Szerkesztve ]

(#79308) Szabi® válasza KRoy19 (#79307) üzenetére


Szabi®
addikt

Ha visszakülditek, vigyázz nehogy kapj díjbekérőt, én így jártam (nem Ps5-el).1500 forintot követeltek rajtam, amiért nem vettem át egy csomagot, amit visszamondtam, de ők mégis küldték, 8 nap után. Majdnem 80 ezer lett a vége, már ügyvédi költséget is számoltak fel stb ... Szép herce-hurca volt, és a kft. tudott érvelni arra, hogy bizony nekik a freemail-es lemondó nem ért oda :K

(#79309) BusinessGuy válasza Energie X (#79299) üzenetére


BusinessGuy
őstag

A vramok 95-ig felmentek a régi házban. +5 fok a házban gondolod erre a 95 fokra nem tesz rá?
De mindegy kiderül.

(#79310) polonic válasza jkrisztian (#79305) üzenetére


polonic
félisten

Én élveztem 30 fps-sel is, nem tűnt szaggatottnak egyik csata sem.

(#79311) Bencus88 válasza jkrisztian (#79305) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Én anno rossz tévén, ps4 30fps-el toltam végig, Most még 30 fps oleden próbálgattam, de nem kapott el annyira Így töröltem. Most mióta jött a hÍr, hogy 60fps, nem tudom eldönteni, hogy adjak e neki egy újabb esélyt, most úgy sincs mivel játszani, de annyira nem érzem.

Ha már szó volt róla Returnal:
Ha valaki csak 1 órát bÍr megülni a seggén, úgy is érdemes nekivágni? Én inkább többszőr ülök le 1 órákra mint egyszer sok, és nem akarok ilyen pihenő üzemmódba kapcsolgatni sem.

(#79312) RangerFox válasza BusinessGuy (#79309) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

A globális felmelegedés miatt a következő nyár meg még melegebb lesz. Ezen tényezőket összeadva kijelenthetjük, hogy mindegyik gép fel fog gyulladni. Lezárjuk a témát? :)

(#79313) Szabi® válasza BusinessGuy (#79309) üzenetére


Szabi®
addikt

""A vramok 95-ig felmentek a régi házban""

Miért hol laksz ? A Szaharában ? :F ;]

[ Szerkesztve ]

(#79314) KRoy19 válasza Szabi® (#79308) üzenetére


KRoy19
őstag

Nem hinném, hogy az Alza ilyene szarakszik. Mellesleg, még megvan a tőlük kapott e-mail, miszerint törölték a megrendelést, szóval.... :)

[ Szerkesztve ]

(#79315) Peace válasza jkrisztian (#79305) üzenetére


Peace
nagyúr

Nekem a HZD patch az volt, mikor megvettem az új videókártyát és végigjátszottam PC-n is max grafikán. Imádtam a játékot PS4 Pro-n is, de azért így volt az igazi és ha lehet ilyet mondani, akkor még jobban élveztem, mint elsőre!!! Nyilván a meglepetés ereje már odalett, de akkor is csúcs volt másodjára is. <3

(#79316) Energie X válasza RangerFox (#79312) üzenetére


Energie X
őstag

Már én is úgy vagyok vele, hogy hagyjuk. Nem próbálom tovább a pozitív és objektív gondolatokat ébreszteni azokban akik nem szeretnék más aspektusból is megvizsgálni a dolgokat. Elvileg ez egy szakmai fórum, de alátámasztásokat még nem láttam. Az én új szériás gépem tök jó, elégedett vagyok vele :K

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#79317) Madoc válasza RangerFox (#79312) üzenetére


Madoc
veterán

Mielőtt lezárnád a témát: Szakmai topic?: Igen, Ps5? :igen, hardverváltozat aggyozás? :igen. Ugye nem off ha jól sejtem.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#79318) Szabi® válasza KRoy19 (#79314) üzenetére


Szabi®
addikt

Akkor nincs gond, viszont új jogszabály lett 2020-tól. Én egy másik nagy bolttal hadakoztam.
A második levélben már 78 ezer forintos kérelmet kaptam, akkor nyúltam az ügyvédi ismeretségemhez, és mentünk még a fogyasztóvédőkhöz is, + feljelentés gazdasági csalás vétsége miatt. 1490 forintból göngyölítették fel majdnem 80-ra.

(#79319) Szabi® válasza Madoc (#79317) üzenetére


Szabi®
addikt

És tudsz még ehhez a témához hozzá tenni érdemit ? :nem ....

[ Szerkesztve ]

(#79320) bgunne válasza jkrisztian (#79305) üzenetére


bgunne
tag

Én is kipróbáltam, mert az volt a véleményem (tapasztalatom) róla, hogy számomra játszhatatlan 30fps-sel. Egyszerűen mintha magas input laggal kellett volna céloznom, alig-alig találtam el az ellenfeleket. Hozzáteszem, hogy én a legtöbb játékot easy-n játszom, igazából a történet érdekel, így a csatákat szeretem könnyedén letudni, de itt szenvedés volt. A mostani frissítés után ez megszűnt, nem csak a szememnek esik jobban a 60fps, de az agyamat is átveri (ha ezen nem módosítottak), mintha gyorsabban reagálna a mozgásra a karakter, élvezetes csatákat lehet vívni.

Ettől függetlenül a játék továbbra sem tetszik, de a pro/con érvek már biztos ezerszer ki lettek tárgyalva.

(#79321) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Édes istenem mennyire gáz olvasni már ezt a "új revíziós ps5nek szar a hűtése" témakört.... :W
Anno a ps4em az első naptól kezdve maga alatt átmelegitette a tévé állványt... sőt, nem melegítette, hanem forró volt alatta a fa, mint az állat! Ment évi 3000+ órát, nyáron kb éjjel-nappal ment, hangos volt, mint egy gőzmozdony és meleg volt a gép teteje/alja/oldala, mint a 40 fokban parkoló autó teteje....éééééés négy évig hibátlanul működött, elvileg az új tulajdonosnál is megy még ...pedig esküszöm az életemre, szarrá használtuk szegénykémet.
Jaaa, amúgy fél méterre pont a radiátor mellett töltötte el a négy évét. :D Szóval.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79322) BusinessGuy válasza Szabi® (#79313) üzenetére


BusinessGuy
őstag

25 fokos lakásban... Mindenkinél 90 fölött megy hacsak rá nem vezeted a klímád nyílegyenesen... :U
Az egyik oldalon hűtetlenek...

[ Szerkesztve ]

(#79323) Energie X válasza Szabi® (#79318) üzenetére


Energie X
őstag

Van egy előrendelésem az Alzánál, mivel már lett gépem így nem aktuális a dolog. Ki tudja egyébként is mikor jönne meg oda, talán karácsony? Passz. Ha lemondom akkor én is beleesek ebbe a fizessem ki a szállítási költséget dologba (pedig még messze a szállítás, mivel nem kapram semmilyen értesítőt, hogy lesz gép)?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#79324) CptAdamica válasza Szabi® (#79318) üzenetére


CptAdamica
veterán

Mondjuk az vicces, hogy 3 naptári napig kell utalnod, fordított esetben pedig nekik vagy 30 napjuk van. :D

Megyen!

(#79325) RangerFox válasza Madoc (#79317) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Nem is tettünk egyet se offba, csak a tagnak igen szép recordja van a hangulatkeltésből, ráadásul már nem a PS3 60GB/első pár szériás X360 korszakban élünk, hogy a túlmelegedéstől tartani kellene. Túllihegni a témát, esetleg dezinformálni másokat meg abszolút nem szükséges.

(#79326) Szabi® válasza Energie X (#79323) üzenetére


Szabi®
addikt

Hát ezt sajnos nem tudom megmondani, én beleestem. És a Kft. arra hivatkozott, hogy nem kapták meg a rendelési lemondásom (ha tényleg nem kapták meg, akkor az 1490ft jogos, de abból lett náluk 80 ezer) , de ami még vicces volt, az a saját üzleti feltételeikben található 2-3 napos kézbesítés helyett 8 nap volt. Aztán az egész 2 hónap procedúra volt.
Ha nem kerül kiszállításra a géped, akkor biztos hogy nem, hisz annak a költségét szorozzák fel.

#79324 CptAdamica Pontosan, jól ki van találva. Ami még szép, hogy semmilyen általuk kihelyezett kapcsolati infón nem éred el őket, telefonon végképp nem.Nagyon vigyázni kell már ezekkel, sajnos van aki egy 1490 forintos szállításköltség felszorzásával akarja a napi betevőt megkeresni.

[ Szerkesztve ]

(#79327) Madoc válasza ProEvoFan (#79321) üzenetére


Madoc
veterán

Érdekes, nekem nem gáz. Passzív vagyok itt de nekem a válaszok itt az "érdekesek" az ő felvetésére. Nem fikázott, nem hasonlítgatott másik fajta konzolhoz.. És hogy őszinte legyek mint előrendelőt engem is aggaszt a "súlycsökkenés".

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#79328) Steady74 válasza Flyboy00 (#79289) üzenetére


Steady74
addikt

írtam

(#79329) Xaels válasza Bencus88 (#79311) üzenetére


Xaels
félisten

Simán nekikezdhetsz a Returnal-nak ha csak 1 órácskáid vannak, kiismered a járást, a harcot utána mint a kés a vajban lehet haladni benne és le tudod pakolni a bossokat is. Valami 2 óra körül van végigmenni rajta az elejétől a végéig ha már tudod mit merre miként.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#79330) ProEvoFan válasza Madoc (#79327) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Szerintem nem kell aggódnia senkinek.
Egyszerűen nem tudom elképzelni azt, hogy ettől az új hűtéstől bármilyen hátrány fogja érni az új felhasználókat.Az nonszensz lenne.

[ Szerkesztve ]

(#79331) Bencus88 válasza Xaels (#79329) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Szuper köszi akkor ránézek majd ha jó árban lesz :R

(#79332) FollowTheORI válasza Energie X (#79291) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azért ez nem rocket science... 300g hűtésben azért már nem elhanyagolható (főleg hogy ez sacc per kb a hűtés harmada amúgy!) és az összfelület is csökkent. Ez biztos, hogy "kevesebb". :D

De nem hiszem ezzel gond lesz, csak jobban ki lett centizve a dolog, nincs akkora tűrés a rendszerben. Kicsit hamarabb melegszik majd fel, és picit melegebb lesz, picit jobban teker majd a venti oszt ennyi. Sony szerint belefér ez és ennyi. PS4 Pro-t is vették, mint a cukrot ez meg még ígyis sokkalta jobb.

Nagy kár hogy nem szedték szét jobban, kíváncsi lettem volna a ram hűtéssel csináltak e valamit, mert a burkolat lemez is változott amúgy. Lehet hogy a memória hűtés meg jobb lett az újban. Úgyis eddig mindenki azon óbégatott. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#79333) keIdor válasza FollowTheORI (#79332) üzenetére


keIdor
titán

A másik, amiről nem beszélt még senki: spóroltak a WiFi-n is, kiváncsi leszek, hogy az gyengébb lesz-e. Majd biztos azt is letesztelik egyszer.

Egy biztos, kevesebbet kapsz a pénzedért és ez bizony negatív irány, viszont nem újdonság, számítani lehetett rá.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#79334) #72042496 válasza Madoc (#79327) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez elvileg a digitális változatot érinti, vagy épp azt rendelted elő?
Mert a lemezesre nem kell várni, reggel óta kapható a Media Marktban online.

[ Szerkesztve ]

(#79335) FollowTheORI válasza keIdor (#79333) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

No igen, lespóroltak pár antennát. :D
Valószínűleg elsőre azis túl lett méretezve, aztán most rájöttek sokkal kevesebb is elég.
(pontosabban ahogy nézem a közeli fotót, rátették a másik kettőt magára a pcb-re "kicsiben")

Jah... és a következő verzió méginkább spórolós lesz. Főleg, ha tudnak a chip fogyasztásán is majd faragni egy új revizióval... meg gyengébb táp is lesz, stb. :)
Az utolsó fillércent is le lesz faragva 1-2 éven belül.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#79336) Szabi® válasza FollowTheORI (#79335) üzenetére


Szabi®
addikt

A fogyasztói társadalom így működik,főleg ha a kapitalizmus korát éljük. A 70 ezer forintból előállított telefont adják töltő nélkül 550 ezerért, persze hogy csökkentenek ahol tudnak, és farigcsálnak. Autó piac ugyanez. :)

[ Szerkesztve ]

(#79337) Madoc válasza #72042496 (#79334) üzenetére


Madoc
veterán

Lemezes, és a KV-tól rendeltem meg. Nem sietek, nekem nagyon ráér. Az új GOW-ig nem is akartam gépet venni de elvitték a ps4-et egy 20assal drágábban mint ahogy 3 éve vettem.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#79338) elder troll válasza light1994012 (#79223) üzenetére


elder troll
senior tag

Itt még él a link és raktáron is van a gép.
MM raktáron.

szerk.: jó volt a link, csak kattintani kellett egyet.
Megtévesztő a felkiáltójeles háromszög.

szerk.: akkor el is fogyott. Dilemmáztam rajta, de most switch-re próbálok "ráfüggni".

[ Szerkesztve ]

(#79339) S e t h


S e t h
nagyúr

Ennyire nincs játék, amivel játszani lehetne?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#79340) #72042496 válasza Madoc (#79337) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak azért írtam be én is a Media Marktot, hogy ott lehet venni lemezest ha tartasz a hűtés mizériától. Ezeket tudtommal nem érinti (egyelőre). De a KV-nál sincs akkora várólista már ahogy látom, és ott az eredeti 185 ezres áron adják.

[ Szerkesztve ]

(#79341) -secret- válasza elder troll (#79338) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Már nincs.

(#79342) elder troll válasza -secret- (#79341) üzenetére


elder troll
senior tag

Közben szerkesztettem is, linkelés után pár perccel elfogyott.

Más:
Mikorra várható a vrr támogatása?
"Fps boost" hogyan működik ps5-ön?
Box-on szállingóznak az ilyenek, de pl.: a RDR1-2 felejtős.

(#79343) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!

Ma rendeltem be egy gépet.Hol érdemes játékot venni?
Gondoltam bepróbálom,sok év pc után.Eddig csak egy ps1-em volt. :)
BF2042 majd tuti vétel.Meg Gran Turismo-t szeretném kipróbálni.

(#79344) Bencus88 válasza Gigi01 (#79343) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Ps plus-al kapásból rengeteg jó játékhoz hozzá jutsz. Én ezekkel kezdeném ami a collection-ök között van. Heti rendszerességgel mennek az akciók storeban is. Itt hardveraprón is kedvező árral hozzá tudsz jutni a játékokhoz illetve jatekaim.hu

(#79345) penge111 válasza Gigi01 (#79343) üzenetére


penge111
addikt

Ma még akciós a Ps plusz előfizetés 18k helyett 9k. Azonnal kapsz 20 játékot, ez az un ps plus collection, nagyon jó címekkel. Pl: God of War, Days Gone, Uncharted 4 stb. Amúgy itt hardveraprón lemezes játékokat vehetsz nyugodtan...

Ui: ps+ előfizuval havi 3 ingyen játék jár+ 100 gb tárhely a felhőalapú mentésnek, és ez kell a multihoz is a legtöbb játék esetén.

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#79346) Kendek válasza elder troll (#79342) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem tudni, hogy mikorra várható a VRR támogatás. Láthatóan ennek a funkciónak az implementálása nagyon nehezen megy a Sony-nak.
Fps boost alatt ha a BC játékok felturbózott futtatását érted, akkor az itt úgy működik, hogy rá van eresztve a PS4-es játékokra az erősebb hardver, és az van amit ki tudnak önmaguktól hozni belőle. Nem kell hozzá kapcsolni semmit sem, legfeljebb ami játék nem kapott PS5 patch-et, viszont a PS4 Pro miatt került bele Performance mód, ott azt aktiválni szükséges a 60 fps-hez.

<-ƘƘ->

(#79347) Lackooo84 válasza adamssss (#79288) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát igazából 6, mert ott szállítási díj is van. :DDD

The Truth is out there...

(#79348) Madwe válasza Gigi01 (#79343) üzenetére


Madwe
nagyúr

Konzoloknál a lemezes használt piac él, s érdemi áron. Azaz xy cím megjelenik 20ks kezdő áron, pár héttel késöbb már meg tudod venni 15k áron használtan, kijátszod majd 13,5-14kért el is adhatod.

digitális címeknél meg érdemes akciókat várni, mindig van sok :)

de a ps+-al érdemes kezdeni, ez kétségtelen :)

(#79349) Gigi01 válasza penge111 (#79345) üzenetére


Gigi01
őstag

Nekem 18k-t ír.

[ Szerkesztve ]

(#79350) penge111 válasza Gigi01 (#79349) üzenetére


penge111
addikt

Kutyafáját, délelőtt még volt. Elvileg 30-ig volt, de lehet az időeltolódás miatt nem éjfélig... Amúgy haprón is tudsz ps plusz kódot venni 13-14k kb. Persze csak megbízható tagtól vegyél.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.