Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78501) hadam98 válasza tboy93 (#78486) üzenetére


hadam98
senior tag

A Skater 1-2 :C

(#78502) Szabi® válasza Madwe (#78498) üzenetére


Szabi®
addikt

Jah furcsa is volt, hogy abban a genben kijött 3db Uncharted, 2db Tekken, 2db Killzone, 2db Gran Turismo, 2db Socom, 2db Rachet and Clank, 2db Infamous ....stb. stb. stb.
Sajnos ez van. :)

[ Szerkesztve ]

(#78503) Pferi


Pferi
senior tag

Üdv!
Jelenleg egy 2 TByte-os külső HDD-t használok PS4 játékokhoz, de szeretnék egy nagyobbat venni.
Ha meglesz az új külső HDD akkor a régiről át lehet másolni a rajta lévő játékokat vagy újra le kell tölteni?

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#78504) EnterR


EnterR
veterán

Hát... Akinek van kedve/ideje, olvassa/nézze át. Ennél nagyobb bizonyíték nem kell, hogy az Abandoned gyakorlatilag semmi. Kár érte, én kitartottam a Team Real oldalon, eddig. :)

[link]

PSN ID: marquuard

(#78505) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Nekem van PS Plus már évek óta.
Asszonynak nincs, de a konzol megosztas be van kapcsolva.
Astrot én majdnem platinaztam, ő is sokáig elvitte.
Most ha belép és indítja full nulláról kezdi a játék.
Mi ennek az oka? Mit tudok csinálni?
[kép]
Még jelzi is hogy 71% előrehaladas és 31/46 elnyert trófea.
Indítva viszont teljesen nulláról kezdi.

(#78506) EnterR válasza tboy93 (#78486) üzenetére


EnterR
veterán

[link]

PSN ID: marquuard

(#78507) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Másnál is 9000 Ft áron kínálja az éves plus-t a Store? Havi 750 Ft. Szerintem annyiért még én is előfizetek. :)

(#78508) ProEvoFan válasza EnterR (#78506) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Hála isten!....
Most már jöhetne kedvemre való ps5ös játék. :K

(#78509) KillerKollar


KillerKollar
őstag

Hali! Nem tudjátok, kontroller nélkül lehet használni a PS5-öt? Sajnos az enyém stick-driftes lett már több mint két hete és azóta se jött meg a csere... Viszont a hétvégén jön a CoD: Vanguard alpha tesztje ami PS exkluzív és mindenképpen ki szeretném próbálni... Nem akarok venni fölöslegesen még egy kontrollert mert pénzkidobás, nem kell kettő, viszont azt olvastam, hogy egér + billentyűzettel lehet játszani bizonyos játékokkal, a kérdés az, hogy a dashboard-on belül tudok-e vele navigálni, egyáltalán be tudok jelentkezni? Tudom, hogy az elején azt írja, hogy nyomjam meg a Playstation gombot ami ugye nincs a billentyűzeten... Próbálkozott már ilyesmivel itt valaki?

(#78510) _drk válasza KillerKollar (#78509) üzenetére


_drk
őstag

Sony távirányító?
Én mikor megvettem 2 éve a tv-t, úgy össze állítottam, hogy azt se tudtam mi-mit irányít :D

(#78511) KillerKollar válasza _drk (#78510) üzenetére


KillerKollar
őstag

Ugyan azon a monitoron használom a PS-t amire a PC-m van kötve, nincs távirányító. A Playstation app fönt van még a telefonomon, esetleg arra gondoltam még, hogy azzal be lehet jelentkezni, ha jól tudom azon keresztül el lehet indítani letöltéseket meg ilyesmiket.

(#78512) EnterR válasza ProEvoFan (#78508) üzenetére


EnterR
veterán

Bloober most biztos elfoglalt az új Silent Hill készítésével!! :DDD

Ez nem a vicc része volt. Régi sztori. Részemről csak álmodik a nyomor. :))
[link]

PSN ID: marquuard

(#78513) syler123 válasza KillerKollar (#78509) üzenetére


syler123
veterán

Biztosan lehet navigálni billentyűzettel is, sőt, hdmi cec-el a távirányító is navigál a menüben.

De! Az az év vicce, amikor írja valaki, hogy még 1 controller pénzkidobás, már hogy lenne pénzkidobás? Bármikor tönkremehet a controller, most sem tudsz játszani... Fotelen fogsz most egerezni vagy rákötöd monitorra? 1db játék ára a plusz kontroller, én ezért használom felváltva, kevés időm van játszani, de ha játszani van kedvem, akkor igenis működjön...

[ Szerkesztve ]

(#78514) #04441088


#04441088
törölt tag

Valaki tud segíteni? [link]
Asszony ki van akadva. :D volt licensz visszaallitas, szinkronizálás, minden. Mégis nulláról kezdi. :R

[ Szerkesztve ]

(#78515) KillerKollar válasza syler123 (#78513) üzenetére


KillerKollar
őstag

Ugyanazt a 4K-s monitort használom amit a PC-hez, az Display Portról megy ez meg HDMI-ről. Ugyan abban a székben ülök, egymás mellett van a PS meg a gép is. Második kontrollernek nálam akkor van értelme, ha mondjuk local multiplayer játékokkal játszanék rendszeresen valakivel, de már nem is nagyon van ilyen játék, max a FIFA az meg nem érdekel. Az exkluzív címek miatt vettem a PS-t, ha 1-2 hétig nem tudom használni túlélem, most a CoD alpha miatt lett hirtelen sürgősebb a dolog mert az meg érdekelne és az csak PS-en lesz, de azért, hogy egy 2 napos alphával játszak nem veszek még egy 20ezres kontrollert ha nem muszáj. Lehet, hogy visszakapom a héten amúgy, max hívogatom őket, de ha esetleg mégsem, akkor gondoltam legyen egy B terv.

(#78516) balazs025 válasza EnterR (#78512) üzenetére


balazs025
senior tag

Az, hogy a bloober silent hillen dolgozik, szinte nyílt titok azóta, hogy bejelentették a partnerséget a konamival. [link] Jó, persze nem 100%, de szerintem 90 van.

(#78517) Kendek válasza Pferi (#78503) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Úgy lehet átmásolni, hogy először áthelyezed a játékokat a konzol belső SSD-jére, majd onnan tovább áthelyezed az új külső vinyóra. A két vinyó között közvetlen nem lehet átmozgatni a játékokat. Adott esetben ez így még mindig gyorsabb lehet mint az újra letöltés.

<-ƘƘ->

(#78518) oriic válasza #04441088 (#78514) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez új gép?

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#78519) EnterR válasza balazs025 (#78516) üzenetére


EnterR
veterán

85, és megegyeztünk. :P

PSN ID: marquuard

(#78520) #04441088 válasza oriic (#78518) üzenetére


#04441088
törölt tag

Pár hónapos.

(#78521) balazs025 válasza #04441088 (#78520) üzenetére


balazs025
senior tag

Nem az a lényeg, hanem hogy ezen a gépen van e lokálisan a mentése vagy sem? (Erre utal oriic kérdése is.) Ha nem, akkor sajnos az a mentés odalett, és újra kell kezdeni. Felhőbe csak annak a fióknak ment, amelyikre meg lett véve a plus.

[ Szerkesztve ]

(#78522) #04441088 válasza balazs025 (#78521) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ezen a gépen kezdett játszani és csak nekem volt plusz végig. Nemrég költözünk, néhány hete amikor játszott még tudta folytatni onnan ahonnan abbahagyta. Most meg kezdi elölről.

(#78523) Frod válasza Szabi® (#78480) üzenetére


Frod
addikt

Imádnám ha folytatnák az Order-t, én nagyon szerettem, de szinte kizárt. Pedig talán a nagy tavalyi Sony előtt volt olyan leak, hogy valami adatbányászok láttak(?) és trélert ami arra utalt, de aztán nem lett belőle semmi.

Függetlenül attól, hogy a fejlesztőcsapat már nem tartozik a Sonyhoz az IP-t még birtokolják(?) szóval valamelyik kisebb stúdiójuknak kiadhatnák gondolom.

Do you see the white shadow?

(#78524) eisento


eisento
addikt

csak nekem uj, hogy be lehet allitani a dualsense mikrofon automatikus kikapcsolasat amikor bejelentkezel? tehat bejelentkezel akkor mindig aktiv volt a joy mikrofonja most mar be lehet allitani, hogy ha belepsz automatice kikapcsolja. :C

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#78525) gyuromoj válasza eisento (#78524) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nekem úgy rémlik hogy már az eleje óta benne van ez a funkció, legalábbis februárban vettem az enyémet és akkor már benne volt. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#78526) belan


belan
addikt

Tusima dlc el lehet kezdeni úgy hogy nem vitted végig a alap játékot ?

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#78527) Kendek válasza gyuromoj (#78525) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Első nap óta benne van ez a funkció, én eleve így állítottam be. Érdemes végignézni a beállítási lehetőségeket, legalább egyszer.

<-ƘƘ->

(#78528) RazoR válasza belan (#78526) üzenetére


RazoR
veterán

Ha jól tudom Act 1 után tudsz átmenni az új területre.

(#78529) belan válasza RazoR (#78528) üzenetére


belan
addikt

:R

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#78530) Mrdevil válasza eisento (#78524) üzenetére


Mrdevil
addikt

Hát szerintem ez új, eddig én nem láttam ilyen beállítást sehol, végre lett ilyen is. :K

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#78531) Marcus88


Marcus88
tag

Akik már egy ideje nyúzzák a ps5-öt azoktól kérdezném,hogy milyen lett a hűtése?
Gondolok itt,hogy hangos-e és egy több órás játék után mennyire fúj meleg levegőt.

(#78532) EnterR válasza Marcus88 (#78531) üzenetére


EnterR
veterán

Nulladik napja. Relatíve halk. Relatíve meleg a levegő amit kifúj. Ezt így ebben a formában elég nehéz leírni.

PSN ID: marquuard

(#78533) Marcus88 válasza EnterR (#78532) üzenetére


Marcus88
tag

Hát igen mintát nem tudsz küldeni,meg függ a szoba hőmérsékletétől is.

(#78534) ProEvoFan válasza Marcus88 (#78531) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Fortnite alatt a legmelegebb a gép, de így is hangtalan.Ezt szó szerint kell értened....hangtalan.Nappal, este, éjjel, mindegy mikor.
Valakinek meg nem. Állítólag ventilátortól függ. Nekem szerencsém van.

[ Szerkesztve ]

(#78535) crue


crue
őstag

Fel sem tűnt, de 3 napja frissült a rendszerszoftver beta 3.0-ra. Nem tudom mi változott a 2.0 óta, de hibával nem találkoztam.

(#78536) Moby válasza Frod (#78523) üzenetére


Moby
addikt

Nem tartoztak ők sosem a sonyhoz. Sajnos. És már aligha fognak. Az IP egyébként a sony tulajdona. A RaD próbálta megszerezni, de a sony nem adta el nekik. Ők még akartak vele valamit kezdeni. A sonynak meg elég volt annyi, hogy megemlékezett róla az Astro's Playroomban :)

(#78537) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Használ itt valaki Cloud II-őt? Nekem kevés a hangereje a saját hangkártyájával. Vettem hozzá egy Creative Sound BlasterX G1-et, amivel a hangerő nagyon fasza, viszont mintha kevésbé lenne jó a virtuális 7.1 hangzás. Az interneten legtöbb helyen azt írják, hogy mert nem is támogatja a G1 a 7.1-es hangzást PS-en, csak PC-n. Viszont volt ahol azt írták, hogy ha PC-n beállítom a 7.1-es hangzásra, akkor azt megjegyzi és PS-en is az lesz.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#78538) opr válasza Marcus88 (#78531) üzenetére


opr
veterán

Teljesen hangtalan, sok óra natív PS5 játék közben is.
Ami viszont igaz, hogy az optikai meghajtó lehetne halkabb, illetve nem is az, hogy hangos, mert nem, de nagyon hülye hangtartományban búg, idegesítő. Szerencsére viszont ha már fel van telepítve a játék, akkor nem csinálja sokáig, max fél perc, utána kussol.

Szerk: megjelenés napján kb délben már nálam volt.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#78539) KaitouP válasza ImACeltic (#78537) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Legjobb tudomásom szerint amit te a PC-s driverén beállítasz, az ott arra vonatkozik, másra nem. PS-en meg nem működik a 7.1 hangzás, csak a saját 3D audiója. Ezt töltsd le, és állítsd be a PS4 profilt PC-n keresztül az eszközre.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#78540) KillerKollar


KillerKollar
őstag

Update: simán működik a dashboard is bill + egér kombóval, bedugtam, bekapcsoltam, enterrel beloggoltam, simán navigálok a menüben és töltöm is a CoD alphát... a hivatalos PS support Twitteren meg bulshittelt, hogy kell hozzá a DualSense... gondolom akartak vetetni velem még 1-et...

Kis OFF: amúgy nem az első, hogy megégek hivatalos support-al, még 3 éve amikor a 2080 Ti mellé járt a BFV akkor azt hittem, hogy a kódot az Originen kell aktiválni és a hivatalos EA/Origin support be akarta adni, hogy nem a full játék jár hozzá csak valami letölthető extra és meg akarta vetetni velem még egyszer a játékot... még cikkeket is linkeltem neki, hogy van ilyen promóció... írtam az iPonnak (onnan vettem a kártyát), írták, hogy Geforce Experience-ben kell beváltani és láss csodát... valóban a full játék került az accomra. Csak azért írtam le mert már másodszorra látszik megborulni a "hivatalos support a legmegbízhatóbb, Ők tutira tudják" elmélet...

(#78541) balazs025 válasza #04441088 (#78522) üzenetére


balazs025
senior tag

Akkor nem tudom, hogy mi okozhatta a problémát. Viszont sajnos, ha nincs a gépen mentési fájl, akkor nem valószínű, hogy újra el tudnátok érni. Ezt a menüben tudod leellenőrizni. A trófeákat, hogy jelzi, az semmit nem jelent, mert az csak fiókhoz van kötve, míg a mentés - plus nélkül - fiókhoz és géphez is (ps5 játékok esetében).

#78542 staker
Én úgy tudom (de hátha kijavít valaki, ha hülyeséget írok), hogy ha egy fiókon volt már plus trial, akkor arra külső forrásból vett kódot se lehet aktiválni, valamint nincs rá garancia, hogy van is ott mentése (hogy le lehet e valahogy ellenőrizni plus nélküll, azt nem tudom). De nem biztos, hogy megéri a vesződést. Nem túl hosszú játék, ha tetszett neki, akkor lehet, hogy még élvezné, akár most újrajátszva is.

[ Szerkesztve ]

(#78542) #04441088 válasza balazs025 (#78541) üzenetére


#04441088
törölt tag

Szerinted ha vennék rá 14 nap plust akkor megoldhato lenne a mentés visszaallitasa? Volt neki anno ez a 2 hét próba, lehet találna a felhőben valamit.

(#78543) tboy93 válasza #04441088 (#78542) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem ha már egyszer aktiváltad rá a 14 napos próbaidőszakot, akkor másodszor nem fog menni 14 napos kóddal, szóval minimum egy hónapot kéne venned.

(#78544) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Az Aliens az natív PS5 verzió vagy csak BC?

The Truth is out there...

(#78545) Deck


Deck
titán

Tölthető a 60fps patch az AC: Odessey-hez! :C

PS5

(#78546) bbuffy válasza Deck (#78545) üzenetére


bbuffy
senior tag

Húú ez jó hír, rá kell néznem akkor :D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#78547) ProEvoFan válasza Deck (#78545) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

4K/60fps?
Vagy 4K alapból sosem volt, most meg pláne?

(#78548) Kendek válasza Lackooo84 (#78544) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha erre gondolsz, akkor van natív verziója, PS5-ön alapból azt tölti le. De BC módban is lehet futtatni ha a PS4-es változatot szeded le.

<-ƘƘ->

(#78549) Deck válasza ProEvoFan (#78547) üzenetére


Deck
titán

Maradt az eddigi szerintem a majdnem 4k. Vagy talán növelték, mert xbox-on az volt elvileg. Majd kiderül... :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5

(#78550) RangerFox válasza ProEvoFan (#78547) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Szerintem csak az fps lockot vették ki, máshoz nem nyúltak. 4k meg sose volt, dynamic resolution scaling 2227x1242p és 2816x1584p között.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.