Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79801) Kendek válasza noxon (#79798) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Arról, hogy miként futnak a játékok, nem a Sony dönt. A konzol tudja a 4K-t és a 120 fps-t is, nem hazudtak. Én örülök neki ha általánossá válik az, hogy választani lehet a szebb grafika és a jobb futási teljesítmény között. Ez még mindig jobb megoldás, mint mikor csak egyféle mód van, ami ugyanúgy kompromisszumos valahol. És mindig is az lesz, teljesen mindegy, hogy milyen erős a vas.

<-ƘƘ->

(#79802) KoNZoLik@ válasza Kendek (#79801) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

+1👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 820 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#79803) VTom válasza noxon (#79798) üzenetére


VTom
veterán

Hogy érted, hogy nincs előrelépés?
Ami kapott patch-et, az vagy ugyanazzal a grafikával megy 30 helyett 60 fps-sel, vagy szebb grafikával 30fps-sel.
Az első esetben a számítási kapacitás legalább a duplája, a második esetben pedig változó.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#79804) Griff55 válasza balazs025 (#79800) üzenetére


Griff55
senior tag

Ez így van. Így is nagy az előrelépés a nem túl acélos előző generációval szemben a mostani next gen. Ennyi pénzért meg korrekt a teljesítmény. Most számold ki azt, hogy ha össze akarsz rakni egy PC-t ami bírja a 4K magas részletesség mellett mennyiből jönne ki. Csak a VGA kerülne mondjuk 3-szor annyiba mint a PS...

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#79805) Madwe válasza noxon (#79798) üzenetére


Madwe
nagyúr

De ilyen hogy lehetne, illetve téged miért zavar?

ha valami tud egy bizonyos grafikai szintet 60on, akkor ha csak 30 a cél nyilván durvább szintet tud kitolni magából. Innentől kezdve pedig miért zavar téged hogy választhatsz, hogy a 60 a fontos neked vagy a grafikai részletesség?

(#79806) Moby válasza noxon (#79798) üzenetére


Moby
addikt

Mihez képest butítják le?

(#79807) Mike


Mike
veterán

igaza lett a franciáknak, pfff :( ebből egyik sem kell

(#79808) Kendek válasza Griff55 (#79804) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De ha egy ilyen csúcs vas lenne a konzol, akkor is kompromisszumos lenne. Mert akkor az lenne a sztenderd, és az alacsonyabb fps szám mindig is jobb grafikát eredményez. Mert ha duplázzák, akkor valahol máshol vissza kell venni. A PC azért más ebből a szempontból, mert ott túl nagy a variancia, és nem a csúcsot célozzák meg. Ergo ott egy aktuális ultradrága vason elfuthat az adott kor játéka teljes pompájában is. Mint itt PS5-ön, egy PS4-es cím tudja a szebb grafikus módot 60 fps mellett is, ergo kompromisszummentesen.

<-ƘƘ->

(#79809) KaitouP válasza Mike (#79807) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Pedig az Overcooked nagyon jó co-op móka, mi megvettük és szénné játszottuk párommal az 1 & 2-t, de újra nekiesünk majd ezzel a kiadással.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#79810) Mike válasza KaitouP (#79809) üzenetére


Mike
veterán

az 1 megvan, de igazából sosem játszottunk vele

(#79811) KaitouP válasza Mike (#79810) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Próbáljátok ki, mert sírva röhögős tud lenni, mindemellett nagyon hangulatos, pláne ha az ember szereti a főzős témájú dolgokat. :K

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#79812) Griff55 válasza KaitouP (#79811) üzenetére


Griff55
senior tag

Egyedül mennyire móka?

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#79813) Mike válasza KaitouP (#79811) üzenetére


Mike
veterán

oké :)

(#79814) opr válasza KaitouP (#79811) üzenetére


opr
veterán

Egy gépen ketten lehet játszani? Elég egy kontroller, vagy kettő kell hozzá?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#79815) jupp008 válasza opr (#79814) üzenetére


jupp008
senior tag

Lehet, de 2 kontroller kell hozzá.

(#79816) opr válasza jupp008 (#79815) üzenetére


opr
veterán

:R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#79817) tboy93 válasza Mike (#79807) üzenetére


tboy93
nagyúr

Csak azert vagyok pipa, mert az overcooked ps5-os verzio. Igy hiaba van 2db ds es 2db ds4 itthon, nem tudunk vele 4-en jatszani :W

(#79818) Moby válasza tboy93 (#79817) üzenetére


Moby
addikt

$5-ért szokott menni az első rész teljes. Értem, hogy ingyen jobb, de egy rohadtrégi játékról beszélünk, szerintem nem ezen múlik a dolog :D

/meg oké, hogy ebben benne van a második is, de az elsővel is kifőzi magát az ember egy életre, illetve azóta jöttek ettől szórakoztatóbb couchcoop játékok, nálunk sem ment végig soha a második már

[ Szerkesztve ]

(#79819) KaitouP válasza Griff55 (#79812) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Szerintem ez inkább az a játék, amit egy többfős társaságban egy összejövetel alkalmával, vagy bekuckózva a pároddal esik igazán jól. Ugyan egyedül is el lehet szórakozni vele, a nehézség nem tudom mennyire skálázódik, de két emberrel is izzasztó néha egy-egy pálya. Az új "All you can eat!" kiadásban már mindkét játékban van online co-op lehetőség, talán matchmaking is, szóval érdemes lehet így kipróbálni.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#79820) noxon


noxon
őstag

Én csak azt mondom, hogy ha 60 fpsel akarok játszani, akkor ne legyen már lebutítva a grafika a "30 fps jobb grafika" módhoz képest...

A 30 fps nem jöhet szóba, ezt mások is írták itt. Akkor marad a 60 fps, de gyengébb grafikával, na kösz. Sokra megyek vele.

We live in a simulated world...

(#79821) Frod


Frod
addikt

Úgyis a múltkor panaszkodtam, hogy nincs coop game a pajtikkal, szóval a Predator most kb nekünk jött, de ennek ellenére nagyon félek tőle :DDD

Do you see the white shadow?

(#79822) Zsinder válasza noxon (#79820) üzenetére


Zsinder
aktív tag

Te olvasod is amit írsz? :DDD Szerinted azért vesznek vissza a grafikából 60 fps módban mert direkt g*cik akarnak lenni?

(#79823) Mike válasza tboy93 (#79817) üzenetére


Mike
veterán

működik a ds4 ps5-tel nem? online nem lehet játszani másokkal?

(#79824) zkxdn válasza noxon (#79820) üzenetére


zkxdn
őstag

"60 fpsel akarok játszani, akkor ne legyen már lebutítva a grafika a "30 fps jobb grafika" módhoz képest..."

Sony játékokban a felbontást vagy max az RT-t veszik ki a 60 FPSért (talán még az NPC density alacsonyabb lehet)... vagy megoldja az Insomniac vegyes megoldásban.
Ha nem kéne valamit visszavenni értelme nem lenne a 30fps módnak

(#79825) tboy93 válasza Mike (#79823) üzenetére


tboy93
nagyúr

Persze hogy működik a DualShock 4 PS5-el. De csakis PS4 módban futtatott játékokkal!

(#79826) balazs025 válasza noxon (#79820) üzenetére


balazs025
senior tag

Tehát csak ezért ne használják ki a kevesebb fps által megspórolt teljesítményt, mert téged zavar?

[ Szerkesztve ]

(#79827) F-ECT$ válasza Mike (#79823) üzenetére


F-ECT$
titán

Csak BC játékokban.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#79828) saelin válasza Frod (#79821) üzenetére


saelin
veterán

Ez pont az a game amit sosem vettem volna meg (na jó, max 1-2e forintért). De így hogy benne van pluszban még jobb, mert a barátaimmal együtt próbálhatom ki és az ezerszer jobb mint a random matchmaking. A Hitman 2 is örvendetes számomra! Megvenni sosem mertem, pedig az egyik részével tök jól elszórakoztam. Ott az első pálya egy Chinatown szerű hely volt és egy étterembe (?) kellett belopózni valamilyen módon. Jó ez a kínálat, nincs vele semmi baj.

Mondjuk én nagyon ritkán vagyok vele elégedetlen, mert mindig van benne valami ami egy próbát megér.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#79829) Peace válasza zkxdn (#79824) üzenetére


Peace
nagyúr

De ott van a Miles Morales és Rift Apart is 60 FPS+RT-vel! És azért az nagyon nem semmi! Szerintem piszok jó lett ez az új gép, én nagyon imádom! :C

(#79830) keIdor válasza noxon (#79820) üzenetére


keIdor
titán

Figyi, vegyél PC-t, ott 100fps felett is játszhatsz ugyanilyen grafikán, fix 3840x2160-on, csak ki kell fizetni, ennyi. :)
Add el a konzolt, nekünk is jobb lesz és neked is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#79831) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!
Ha sony tv-m van, akkor érdemesebb PS-t venni, vagy xbox is ugyanolyan lesz?
Eredetileg nem játékra vettem a TV-t (Sony A8) így nem tudja a 4k 120hz-t, de nagyjából szinte csak fifáznék, szóval szerintem ez mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#79832) Peace válasza keIdor (#79830) üzenetére


Peace
nagyúr

1,2 milláért már akad egész jó. :DDD ;]

(#79833) Blaze_ válasza noxon (#79820) üzenetére


Blaze_
aktív tag

Fogd fel úgy, hogy a 60 fps mód az alap és ha még annál is szebb grafikát akarsz akkor lebutíthatod 30 fps-re. Ez egyébként bármilyen erős PC esetén is fennáll, mindig lehet a felbontást és az RT-t addig húzni, hogy a 60-at se bírja.

[ Szerkesztve ]

(#79834) Wolfy33 válasza opr (#79814) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Elég egy is, de azért úgy nehéz.

(#79835) Wolfy33 válasza Moby (#79818) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Nem csak a második, hanem ebben az összes DLC benne van, amik egyébként sokkal nehezebbek mint a két fő játék. Ja és a DLC-ben csomó új recept van, ami nem is kaja, szóval elég változatos lesz, de tény ez minimum két emberes móka.
Az online is már jól működik (tavasszal sok szerver hiba volt), teszteltük rokonokkal, ők ps4-en nyomták, mi 5-ön.

[ Szerkesztve ]

(#79836) penge111 válasza tboy93 (#79825) üzenetére


penge111
addikt

Úgy emlékszem jó régóta van neked is ps-ed, és ps+ tagságod is. Valamikor az első része az Overcookednak már volt ps+ cím :K , persze értem én a gondod, de hátha ez enyhíti...

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#79837) Kendek válasza noxon (#79820) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Olyan nem lesz, hogy nincs lebutítva a 30 fps-hez képest. Mert egyiknél a grafika, a másiknál pedig a futási teljesítmény a kompromisszum. Olyan viszont van, hogy nincs választási lehetőség, gondolom erre vágysz. De az sem igazi megoldás, mert a kompromisszum az akkor is ott van, csak éppen nem tudod kiválasztani, hogy melyiket preferálod.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#79838) hyggelig válasza Chalez (#79600) üzenetére


hyggelig
senior tag

Megnéztem a Ratchet&Clanket, amikor az Alza feldobta, hogy enyém lehet a Spider-Man Miles Morales Ultime Edition 8500 Ft-ért. Így a két játék, szállítással és bögrével együtt került 26 ezerbe.

Az aprón drágábban árulják a Miles Morales-t. Remélem, át is megy a rendelésem.

(#79839) bgunne válasza tboy93 (#79817) üzenetére


bgunne
tag

Nekem jelenleg 1 DSe és 1 DS4 van, de kipróbálom majd a következőt:

A PS Remote Play app nem tesz különbséget a kontrollerek közt, így a ps5 játékokat is lehet DS4-gyel irányítani, szóval elvileg menni fog az Overcooked is. Annyira nem vészes a késleltetés, bár még csak az FFVII remake-kel játszottam így, ott meg nem is nagyon tűnne fel ha lenne, majd meglátjuk.

Az jó kérdés, hogy 2 kontrollert tud-e kezelni az app, azt még nem próbáltam.

(#79840) bgunne válasza noxon (#79820) üzenetére


bgunne
tag

Fordítva gondolkozol.

Ha egy játéknál elérik a fejlesztők, hogy a kívánt grafika mellett 60 fps módban fusson, akkor nem tesznek bele 30 fps módot. Miért is tennének, hiszen senki nem választaná azt.

Ha viszont nem tudják elérni, akkor 30 fps-re lövik be, utána, ha úgy látják, hogy néhány grafikai elem kivezetésével már bírja a 60 fps-t, akkor belerakják, csak azért, hogy kedveskedjenek a játékosnak, akit az jobban érdekel, de ez már nem kötelező fejlesztés. Sok játékban nem is volt opció (Uncharted 4, Horizon), mert nem bírta a gép (PS4). Ezek utólag kapnak jó esetben az új géphez (PS5) egy frissítést, amivel a kívánt grafika mellett 60 fps módban fut a játék, és ekkor az előző pontnak megfelelően, kitörlik a 30 fps mód lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#79841) Energie X válasza Blaze_ (#79833) üzenetére


Energie X
őstag

Egy megrögzött PC-st nem lehet meggyőzni, teljesen máksépp látják a világot, nem tudják, hogy a konzol egy másik élmény és nem PC-het hasonlítjuk, hanem max az előző generációhoz.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#79842) rosszcsont88


rosszcsont88
tag

most hivott a konzolvilág ,és hát nem fognak digitalt árulni ,csak lemezest,és 4-5hónap átfutási idő

[ Szerkesztve ]

(#79843) nemorino válasza rosszcsont88 (#79842) üzenetére


nemorino
tag

Igen, a digitálisra már 9 hónapos a sor, de a lemezesnél augusztus 7-énél tartanak. Én arra számítottam, hogy most már lassan utolérik magukat. (Engem szerencsére már utolértek, tegnap kaptam meg a PS5-öt :)) ) Amin viszont meglepődtem, hogy nincs náluk PS4, vajon a Sony leállt a gyártással?

"Le style est l'homme même." Georges-Louis Leclerc de Buffon

(#79844) zkxdn válasza rosszcsont88 (#79842) üzenetére


zkxdn
őstag

"hát nem fognak digitalt árulni ,csak lemezest,és 4-5hónap átfutási idő"
Mivan? :DDD Mi a tökömért van digit konzol akkor?
4-5 hónap már sehol sincsen max a digitre

[ Szerkesztve ]

(#79845) Peace válasza Energie X (#79841) üzenetére


Peace
nagyúr

Én megrögzött PC-sként (25 év) érkeztem PS4 Pro-ra és egyből megbékéltem vele. Mármint nem is nagyon érdekelt az FPS meg kompromisszum, mert olyan szintű élmény volt a TLoU, HZD, GoW, Unchartedek, hogy teljesen a hatásuk alá kerültem. De nem is volt kérdéses, hogy egy 130k-s kis masina nem fog nekem brutál gamer PC teljesítményt produkálni. És arról ne is beszéljünk, hogy jött még RDR2, TLoU 2 és Csucsima is! Amiknél tényleg csak pislogtam, hogy mi mindent ki nem hoztak a gépből!

[ Szerkesztve ]

(#79846) noxon


noxon
őstag

Köszi a válaszokat. Nem kell leharapni a fejem :) Én csak örülök/örülnék, ha úgy van amit írtok. :R

We live in a simulated world...

(#79847) tboy93 válasza penge111 (#79836) üzenetére


tboy93
nagyúr

Toltuk is az elso reszt, azt tudjuk negyen. Viszont az ujat nem fogjuk tudni. Hacsak nem veszek még 2db DS-t... :))

(#79848) penge111


penge111
addikt

Battlefield 1-hez most ingyen behúzható ez a DLC!

Egy cikk a Dlc-ről.

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#79849) Bencus88 válasza Peace (#79845) üzenetére


Bencus88
nagyúr

[link]

Ezt láttad már gondolom. Nagy hzd fan vagy azért gondoltam belinkelem, nem tudom érdekel e majd

(#79850) Peace válasza Bencus88 (#79849) üzenetére


Peace
nagyúr

Hehe, jópofa! :)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.