Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79501) Kendek válasza dunc (#79496) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A Type 1 az már az jelentené, hogy nincs NAT-olva, és közvetlen a netre lenne kötve. Ami nem ajánlott.

<-ƘƘ->

(#79502) Szabi® válasza Bazsi81 (#79500) üzenetére


Szabi®
addikt

Igen, a futár ad egy elismervényt, hogy átvette tőled.

[ Szerkesztve ]

(#79503) Bazsi81 válasza Szabi® (#79502) üzenetére


Bazsi81
tag

Köszönöm szépen. Akkor nem kell ráírnom semmit a dobozra?

(#79504) Szabi® válasza Bazsi81 (#79503) üzenetére


Szabi®
addikt

Nincs mit. :R Elvileg nem, a futár ragaszt rá címet/azonosítót, mivel úgy rendelte hozzád a triwarden.
Tehát ez nem olyan mit a postai csomagfeladás.

(#79505) Bazsi81 válasza Szabi® (#79504) üzenetére


Bazsi81
tag

:R Köszönöm.És ilyenkor úra indul a garancia? Vagy marad a vásárlás időpontjáig?

(#79506) ProEvoFan válasza AuraSync (#79476) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Remélem az utolsó mondatot is elolvastad.
"Viszont a különbség nem tűnik óriásinak és aggasztónak, ami arra utal, hogy a PlayStation 5 első hardveres változatának hűtése hiába nézett ki sokkal bizalomgerjesztőbben, jobb munkát alig végzett."

(#79507) Szabi® válasza Bazsi81 (#79505) üzenetére


Szabi®
addikt

Hát ezt nem tudom sajnos megmondani, mert kontrollerem még soha nem volt gariba.

(#79508) Bazsi81 válasza Szabi® (#79507) üzenetére


Bazsi81
tag

Ok. Köszi szépen.

(#79509) buda05 válasza Bazsi81 (#79505) üzenetére


buda05
csendes tag

Ha a gép mellé kapott kontrollerről van szó, akkor a gép garijával együtt megy tovább vásárlástól számítva.
Ha külön vásárolt kontroller, akkor mostantól indul újra a gari.
Legalábbis Triwardennél ezt mondták múltkor nekem.

(#79510) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Maneater: Truth Quest - Launch Trailer | PS5, PS4

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#79511) ProEvoFan válasza gyuromoj (#79510) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nem mentette el felhőbe automatikusan a 100%os mentésemet... :W Kibas@ott idegesítő.

(#79512) 3L1T3 válasza ProEvoFan (#79511) üzenetére


3L1T3
addikt

De amúgy komolyan nem értem, hogy miért nem képesek ezt megoldani. . .

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#79513) balazs025 válasza 3L1T3 (#79512) üzenetére


balazs025
senior tag

De legalább most már külső tárolón se lehet tartani a játékmentéseket. :D

(#79514) Madoc válasza ProEvoFan (#79511) üzenetére


Madoc
veterán

Nekem a" ps+ kell a felhőbe mentéshez" hallatán is ökölbe szorul a seggem mindig :)

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#79515) Szabi® válasza balazs025 (#79513) üzenetére


Szabi®
addikt

Vagy ilyenen :D

(#79516) nagyatt válasza Szabi® (#79497) üzenetére


nagyatt
tag

:)) :D

(#79517) balazs025 válasza Szabi® (#79515) üzenetére


balazs025
senior tag

Őskori dolog,de mit csináljon az ember, ha a sony ennyire felhasználóbarát? Nekem jól jött, hogy a ps4-es mentéseket át tudtam rakni ez által ps5-re. Plus-ra alapból nekem nincs szükségem, csak azért meg nem fogok fizetni, hogy a mentéseim is megmaradjanak. De így, hogy rákényszerítenék az embert a plusra, elvárható lenne, hogy tökéletesen működjön, de hát tudjuk, hogy csak az a lényeg, hogy fizess. Nem akarnám állandójelleggel így használni, de bizonyos esetkben jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#79518) ProEvoFan válasza Madoc (#79514) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Igen, xsx ingyen mindent azonnal felhőbe ment...
Mióta ennyire pórul jártam, mindig alvó módba rakom kicsit a gépet, hiszen ilyenkor elvileg kötelezően mentenie kell felhőbe. Ja. Nem. Van, hogy így sem lövi fel felhőbe, nekem kell manuálisan felmentenem.... :W

(#79519) Steady74


Steady74
addikt

PS Plus és a PS Store kódokat PC-ről weben a profilomban a reedem codes alatt kell beváltani, vagy ha már a konzolt beállítottam (holnapra tervezem, gyerekeknek ajándék elsősorban), akkor onnan kell a kódokat megadni? Köszi :R

(#79520) Kendek válasza Steady74 (#79519) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mindegy, hogy hol adod meg, lehet a konzolon, de applikációban, vagy böngészőben is mehet. Célszerűbb ott ahol a legkönnyebb beírni. A lényeg, hogy az az account legyen bejelentkezve, ahová aktiválni akarod a kulcsot.

<-ƘƘ->

(#79521) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#79522) Steady74 válasza Kendek (#79520) üzenetére


Steady74
addikt

Köszi, akkor mindkettőt nyomom pc-ről :R

(#79523) Szabi® válasza balazs025 (#79517) üzenetére


Szabi®
addikt

Nálam a mai napig semmit nem vesztene egy konzol az értékéből, ha még lenne hozzá memory card. Mondjuk Switchnél még van is. Ott egy spec kártya adja a tárhelyet/saving space-t .

(#79524) RangerFox válasza Steady74 (#79519) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Ugyanúgy profilra aktiválod a redeem code-okat, így mindegy, hogy ezt a böngészőből, vagy a konzolon csinálod.

(#79525) zkxdn válasza oriic (#79521) üzenetére


zkxdn
őstag

Ez...már a Playstation Event? :DDD :DDD ;]

(#79526) Steady74 válasza RangerFox (#79524) üzenetére


Steady74
addikt

:R Köszi neked is

(#79527) Kendek válasza Szabi® (#79523) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem sokkal jobb megoldás a szabványos USB port és bármilyen mögöttes adathordozó. A probléma itt azzal van, hogy a PS5-ös játékok mentéseit nem lehet ilyen formában kimásolni. A Plus előfizetéshez kötés elég nagy butaság, hiszen pl. egy családi konzolt többen is használnak, miközben a megosztásnak hála csak egyszer van előfizetve. Kifejezetten ezért pedig senki sem fog annyit fizetni. Viszont ha bármi van, akkor elvesznek a játékállások... ez nevetséges.

<-ƘƘ->

(#79528) Szabi® válasza Kendek (#79527) üzenetére


Szabi®
addikt

"" A probléma itt azzal van, hogy a PS5-ös játékok mentéseit nem lehet ilyen formában kimásolni "

Persze arra értettem. Csinálhattak volna egy dedikált kártyát ilyen célra, amit egyszer megveszel, és a gépbe helyezve működik. ÉS így előfizetéshez sem kellene kötni .

(#79529) Kendek válasza Szabi® (#79528) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Abban sem lett volna semmi ráció, és az is bosszantó lett volna. Mondjuk szerencsére éppen fordítva gondolkodott a Sony, és minden egyedi megoldás elhagytak, és lecseréltek szabványosra. Nincs technikai akadálya annak, hogy a PS5-ös mentéseket is USB-s adathordozóra lehessen másolni, egyszerűen csak nem akarták engedélyezni ezt a funkciót. Lehet, hogy azért, mert ez is megdobja a Plus előfizetés értékét, csakhogy ez a már leírtak miatt butaság.

<-ƘƘ->

(#79530) Szabi® válasza Kendek (#79529) üzenetére


Szabi®
addikt

Hát oké, de így sem vagyunk előrébb ezzel :D Én értem, hogy nem kell ide semmi bravúr, de ha lenne egy dedikált "kártya" ami x ezer forint, és utána nyugi van, az célravezetőbb lett volna, mintha van szabványos usb, csak épp nem működik arra amire kellene.

(#79531) Kendek válasza Szabi® (#79530) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na de nem azért nem működik, mert valami technikai akadálya van neki, hanem azért mert nem akarják, hogy működjön. Fizetős megoldás pedig így is van már rá ha valaki nem sajnálja érte a lóvét.

<-ƘƘ->

(#79532) #72042496 válasza Kendek (#79529) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jól értem, hogy ha egy PS5-ről költözöm, akkor a mentéseket csak a fizetős PS Pluson keresztül tudom átvinni a másik gépre?

(#79533) Kendek válasza #72042496 (#79532) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem egészen, mert költözéshez készíthetsz egy teljes mentést, ami magában foglalja a játékállások mellett a rendszer beállításokat is. Azt pedig vissza tudod állítani az új konzolon, és úgy nem veszik el semmi.

<-ƘƘ->

(#79534) #72042496 válasza Kendek (#79533) üzenetére


#72042496
törölt tag

Értem, köszi, akkor ez a kerülőút legalább létezik.

#79535 Szabi®
Nálam valahol itt lehet a határ, egy ilyen dologért ne kelljen fizetni. Külön eszközt főleg ne, abból csak a szemét lesz.

[ Szerkesztve ]

(#79535) Szabi® válasza Kendek (#79531) üzenetére


Szabi®
addikt

Persze, de egy dedikált eszközért egyszer kellene fizetni. A Ps Plusért meg folyamatosan kell.
Nagyon nem egy liga a kettő. Az amit én gondolok megoldaná a gondot, és a nintendonál is megoldották vele. Tudom hogy nem technikai akadálya van, de ez a végkifejleten nem változtat.

(#79536) Kendek válasza Szabi® (#79535) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Gondolom pont ezért ez nem is érné meg a Sony-nak. A dedikált egyedi port és hozzá az egyedi memóriakártya beépítése és gyártása nem éri meg akkor, ha csak ez az egyetlen funkciója lenne. Mivelhogy aránylag kevesen vásárolnák meg, tekintve, hogy semmilyen mértékben sem lenne szükség rá a konzol teljes értékű használatához.

<-ƘƘ->

(#79537) EnterR válasza zkxdn (#79525) üzenetére


EnterR
veterán

Ez a Deathloop túl sokat van mutogatva. 

PSN ID: marquuard

(#79538) Szabi® válasza Kendek (#79536) üzenetére


Szabi®
addikt

Egy ilyen kártyának a mai áron előállítása nem lenne több 500 forintnál. És ha 7000-ért adnák, akkor is inkább azt vennék, minthogy valakik csak a mentések miatt vegyenek ps+-t.
Na de ugye ez az egész csak szájensz fiksön.

(#79539) KaitouP válasza EnterR (#79537) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Bezzeg az Abandoned!!!

;]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#79540) belan válasza KoNZoLik@ (#79465) üzenetére


belan
addikt

Hát tesztek nem ezt mutatják de legyen neked igazad az hűtés is elég soványan néz ki benne réz lap sincs benne stbi szerintem lackoo jól mondja megy olcsósítás , persze ez jó üzlet politika is lehet hogy régi tulajok cseréljék új szériára le a gépet !!! ;] Persze én annak hiszem amit látok lehet azért halkabb mert vadi új ! Majd kiderül 6,8 hónap múlva milyen lesz !😁

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#79541) Lackooo84 válasza KoNZoLik@ (#79486) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni, de ha hűvüsebbet fúj, az azt jelenti nem olyan hatékony a hűtés, ergo nem tudja elvezetni az összes hőt az APU-ról. Mivel a chip maradt a régi, így ugyanannyi hőt termel, és ha az a hő hátul nem jön ki, akkor szerinted hol van? :U

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#79542) Hubba12 válasza belan (#79540) üzenetére


Hubba12
senior tag

Milyen tesztek? Van normális teszt? :)

Csak az ASUS!

(#79543) belan válasza keIdor (#79333) üzenetére


belan
addikt

Pontosan :R .

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#79544) Szabi® válasza Lackooo84 (#79541) üzenetére


Szabi®
addikt

Mindjárt javít belan "- Jah nem-nem, nagyon forrót fúj" ;]

(#79545) KoNZoLik@ válasza Lackooo84 (#79541) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Te vagy a szakember minden irónia nélkül, én ehhez nem értek :R Ha te ezt mondod akkor hiszek neked,te egy cseppet több gépet láttál már belülről mint én👍 Én csak azt tudom mondani amit látok érzek és hallok😅 És mint ilyen, gyakorlatilag tényleg semmit sem hallok közvetlen közelében sem, pedig erősen fülelek 😂 Amit kifúj levegőt az pedig majdnem hideg...mindegy amúgy, mert 2 év gari van+én mindig újitok pár hónap múlva újabbat mindenből👍

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 821 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#79546) belan válasza Lackooo84 (#79541) üzenetére


belan
addikt

Pontosan chipet néztem régi maradt ! Hő el párolog a chipen.🤣🤣

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#79547) formula01


formula01
aktív tag

Szerintem kár azon vitatkozni, hogy -30 deka hűtőborda/réz és +5 fok működési hőmérséklet az visszalépés a minőségben, azonban a Sonynál sem hülyék, nyilvánvalóan ettől még az új verzió sem lesz rossz, maximum valamennyivel gyorsabban fog elhasználódni a magasabb hőnek és a nagyobb hőingadozásnak hála, de hogy ez időben mit jelent, azt max évek múlva fogjuk megtudni. Egyébként sincs alternatíva, ha valaki PS exkluzív játékokkal akar játszani. Nekem meg a 1016A verzió van, de ha nem kaptam volna augusztus elején gépet, most ugyanolyan boldogan venném meg az újat. Addig amíg valami teszi a dolgát, és gyakorlati hátrányt a felhasználó nem érez (pl. hangosabb) addig nem totál mindegy mi van benne? Egy konzol lényege elvégre pont ez lenne, hogy ne kelljen mindennel pöcsölni, csak szórakozni.

Egyébként nekem a 1016A-s gép is totálisan halk, mindig mindenből kifogom általában a rosszat, most eddig úgy néz ki, kivételesen szerencsém volt. De ahogy a régi gépek között nagy a szórás hangban, nem lepődnék meg, ha az újaknál sem lenne másképp.

[ Szerkesztve ]

(#79548) belan válasza formula01 (#79547) üzenetére


belan
addikt

Ez így van ,tőlem lehet picivel hangosabb is a régi ha a régibe jobb a hűtés ennyi ! Ez azoknak nem számít akik nem sokáig használják a gépet ! Egy kereskedő például így is a újra fog rá beszélni ez a üzlet politika , főleg most már csak a újat lehet kapni elméletileg .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#79549) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#79550) Bogyi007 válasza Szabi® (#79449) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ne is mondd. 😉😎
Idén 41 éves fejjel áltam neki Legozni és ebben az évben többet költöttem erre mint konzolos játékokra... :U :U

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.