Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78551) tboy93 válasza Deck (#78545) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kár, hogy már dlc-kkel együtt 100%-oltam 2 éve :D Ha nem így lenne, tuti elővenném újra.

(#78552) kecsu10 válasza Deck (#78545) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Csak szerintem sokkal jobb ez a játék mint a Valhalla? Nekem utóbbi nem áll össze valahogy. Bár szerintem ba setting az ami számomra nem annyira tetszik, mint a régebbiek esetében.

(#78553) Zsinder válasza kecsu10 (#78552) üzenetére


Zsinder
aktív tag

Igen ;]

(#78554) Deck válasza kecsu10 (#78552) üzenetére


Deck
titán

Teljesen egyetértek. Mindenben jobb :K

PS5

(#78555) kecsu10 válasza Deck (#78554) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Akkor nem vagyok egyedül. :) Ami jól állt setting-ben a God of War-nak, az az AC-nak valahogy nem okés számomra... Nekem túl sok mindenben, látszik, hogy mindent beleraktak amit tudtak, de ez így valahogyan sok. A látvány sem az igazi, a Last of us 2 megy mellette, hát... Egy másik univerzum a két játék, egyszerűen olyan minőségbeli különbség van a Last of us javára, hogy ezt leírni is nehéz lenne.
Szerk.: Ja és úgy nem éri utol látványban a Last of us2-t, hogy az AC pc-n megy nálam. Döbbenetes.

[ Szerkesztve ]

(#78556) Deck válasza kecsu10 (#78555) üzenetére


Deck
titán

Nekem a W3-ban Skellige jobbam adta a Viking hangulatot, mint a Valhalla. Olyan semmilyen lett a vége is, a dlc-k meg aztán.. A Görög hangulat, setting, zene viszont nekem nagyon átjött :K Öcsém is így van vele amúgy. Régóta beszéltük, hogy de jó lenne egy 60fps patch, erre megkaptuk. De pl a HZD nem kapott még stb. Olyan címek amiknél alap lenne. Vagy a fizetős patchek...

Az AC egy Open World játék és minden platformra megjelenik a Last of Us 2 viszont egyik se ezek közül. Ezt vedd figyelembe azért.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#78557) kecsu10 válasza Deck (#78556) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Egyetértek mindenben. :) No látod a HZD például úgy néz ki PC-n maxon, hogy a fotó módot is használtam, pedig nem a legjobb a port. A Valhalla meg... Emelték a gépigényt, csak nem látom miért. Szeretem az AC sorozatot, de ez nem éri meg a teljes árat. Egy szerencséje volt, hogy az új konzolokkal jött, így többet adtak el belőle.

(#78558) Deck válasza kecsu10 (#78557) üzenetére


Deck
titán

A nagyobb térkép miatt emelték a gépigényt... ;]

PS5

(#78559) FollowTheORI válasza kecsu10 (#78552) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez az utolsó három rész csak copy-paste reskin egy kis fejlődéssel itt-ott. Nem csoda hogy kiégnek az emberek bármelyik végigtolása után/közben. :)

Én nagy AC fan vagyok/voltam, de ez még nekem is megülte a gyomrom. :D

Valhallát meg se veszem még pár évig, mert tudom hogy elindítanám ott hagynám pár óra után "unalomba fulladva".

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#78560) cyberkind válasza FollowTheORI (#78559) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez az egész Ubisoft, ez lesz a Star Wars meg Avatar is. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#78561) Deck válasza FollowTheORI (#78559) üzenetére


Deck
titán

Ha így nézzük minden játék folytatása reskin copy/paste.

PS5

(#78562) kecsu10 válasza FollowTheORI (#78559) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Nem szabad megvenni teljes áron, már az olcsóbb pc verziót sí sajnálom. Remélem a következő rész jobb lesz ennél. Egyébként a Capcom ebben nagyon példaértékű, gyönyörű játékok, és mindenen normálisan fut. Az az Engine egy csoda ami nekik van, hát hogy néznek ki az újabb játékaik? :(( Ők példaértékűen összekapták magukat a borzalmas 5-6 után.

[ Szerkesztve ]

(#78563) FollowTheORI válasza Deck (#78561) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem egészen, mert ez szó szerint az. :D

#78562 kecsu10

Én meg inkább remélem most egy ideig nem jön új rész. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#78564) BusinessGuy válasza kecsu10 (#78555) üzenetére


BusinessGuy
őstag

Openworld vs kvázi csőjáték.
Nem a legjobb összevetés...
Továbbá azért a tlou 2 sem az a kifejezett grafikai etalon, ha picit is odafigyel az ember szembetűnővé válik hogy mimindenen spóroltak hogy az a játék fusson a gépeken jól. Pályaelemekkel például amiket ha nem a tps távlatból néz az ember láthatóan sokszor olyan alacsony gyér textúrákat kaptak amire még a ps3/x360 éra is csettintene.
Semmi döbbenetes nincs abban hogy egy egy gépre belőtt optimalizált csőjátékot amiben vannak néha nagyobb mapok nem ér utol látványban és minőségben egy olyan játék amit egy rakás gépre kiraktak és vagy 500szor nagyobb térkép és tartalom van benne egyhuzamban...
FollowTheOri: Nagy AC fan voltál de az utolsó 3 copypaste? Az nem tünt fel hogy az Ac Origins elötti összes AC rész copypaste volt? :C Az origins megújította a sorozatot végre, az odyssey tovább vitte viszont a valhalla tökéletesítette az eddig látottakat. Én nagyon nem vagyok AC fan, sőt a Black Flag amit sokan sztárolnak szerintem egy kifejezetten unalmas önismétlő buta játék volt. Az originsben viszont végre elkezdték elhagyni a gagyi harcokat és élvezhetőbb változatosabb tartalommal tömni. Az odyssey bár ezt tovább vitte de d{gunalom volt a hatalmas map. A valhalla viszont eddig úgy fest hosszú idő óta az első AC lesz amit végig is viszek mert 60 óránál sem tudtam még megunni. Mindenben tudtak annyit fejlődni az elődökhöz képest hogy végre egy nem kimondottan középszerű játék legyen az egész. Részemről eddig az AC széria csúcsa az egykori AC2 mellett.

[ Szerkesztve ]

(#78565) Deck válasza FollowTheORI (#78563) üzenetére


Deck
titán

Játszottam mindhárommal de nagyon nem.

PS5

(#78566) VTom válasza kecsu10 (#78552) üzenetére


VTom
veterán

Én is jobban élveztem az Odyssey-t. Eleinte nehezen barátkoztam meg vele, de aztán beszippantott.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#78567) VTom válasza FollowTheORI (#78559) üzenetére


VTom
veterán

Más a Valhalla, mint a másik kettő. Szövetségeket kell kötni, és minden szövetség egy új terület, saját történettel, más szereplőkkel.
Szerintem ötletes a megvalósítás, persze vannak unalmasabb, sablonosabb történetek, de vannak nagyon jó, fordulatos sztorik is.
Nekem összességében nagyon tetszett a Valhalla.
Az Origins volt szerintem a legjobb, mint AC játék, mégis az Odyssey-t élveztem a legjobban a három közül.
Origins 70 óra, Odyssey 220 óra (most fejezem be az Atlantis DLC-t), Valhalla 150 óra (eddig, még hátra van a 2 DLC)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#78568) jkrisztian válasza Marcus88 (#78531) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Nálam észrevehetetlen a hangja, csak nagyon ritkán veszem észre, hogy egyáltalán valami hangot kiad magából. Persze ha síri csend van és odaülsz a gép mellé, akkor hallod ahogy dolgozik. A hűtése szerintem rendben van, a gép burkolata nem melegszik, de persze meleg levegőt fúj ki értelemszerűen!

(#78569) kecsu10 válasza VTom (#78566) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Nekem az Origins is nagy élmény volt, az az egyiptomi dolog nagyon bejött. De ez sivár, kusza, és valahogy nem, nagyon nem... Értem én, hogy ow, de...A HZD is az, nyilván vannak is hibái, de az egy másik szint konkrétan. Mondjuk a Biomutant után még a Valhalla is felüdülés. Az konkrétan elveszi a kedvem mindentől.

(#78570) BusinessGuy válasza kecsu10 (#78569) üzenetére


BusinessGuy
őstag

Hzd másik szint mitől? Van benne kvázi 3 féle küldetés azt ismételgeted az egész játék alatt milliószor, közben a látvánnyal annyira kellett spórolni hogy ami körülötted van jól mutasson hogy ami 100 méterre van botrányosan fest, az npc-k a településeken rendesen preprevgen szintet képviselnek és a beltereken rendesen elcsodálkozik az ember hogy ugyan abban a játékban van-e.
Végigvittem a HZD-t de hogy az más szinten mozogna, hát nagyon nem... Annyira nem hogy változatosság és tartalom tekintetében inkább az origins elötti AC részek repetitívségére hajaz...

[ Szerkesztve ]

(#78571) jkrisztian


jkrisztian
aktív tag

Ha megveszem a leárazott AC: Odysseyt 6k forintért, akkor megkapom hozzá a 60 fps patchet PS5 konzolon? Ha igen akkor este rá is repülök! :)

(#78572) VTom válasza kecsu10 (#78569) üzenetére


VTom
veterán

Szubjektív ez is, én pl. nagy OW fan vagyok, de a HZD nem tudott lekötni, kb. 30 óra után félbemaradt.

Nekem is nagy élmény volt az Origins, a három rész közül azt tartom a legjobbnak, sztori és megvalósítás szempontjából is. Nálam az volt az igazi AC, minden küldetést, mellékküldetést el lehetett intézni belopkadoással, és egy bökéssel. (kivéve persz az olyan sztori küldiket, ahol muszáj volt harcolni a boss-szal). Napokig tevegeltem a sivatagban A-ból b-be, közben megálltam itt-ott, és mindenféle kalandokba keveredtem. :) A Valhallából ez hiányzik nagyon, nincsenek benne mellékküldetések, küldetés szálak.

Egyébként az AC játékokat elsősorban a környezet adja el, ha testzik a viking téma, és a középkori Angila, akkor imádni fogod a Valhallát. Ha nem, akkor utálni :) Nincs ezzel semmi baj.

jkrisztian Persze, ingyenes a patch.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#78573) RangerFox válasza jkrisztian (#78571) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Igen, minden tulaj megkapja függetlenül attól, hogy mikor mennyiért vette.

(#78574) tboy93 válasza jkrisztian (#78571) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igen, megkapod, ingyenes frissítés.

(#78575) tboy93 válasza VTom (#78572) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fura, én HZD után toltam az Originst és az előbbi sokkal jobban tetszett.

(#78576) Deck válasza VTom (#78572) üzenetére


Deck
titán

Számomra is dögunalom a HZD. Hagytam is. Attól más, hogy Sony Exkluzív és nem Ubisoft. Azokat nem divat szidni :D

PS5

(#78577) WhiteWalker válasza BusinessGuy (#78570) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én most játszok a HZD-vel, vagyis végig vittem, de nem érzek késztetést, hogy még egyszer végig vigyem. Semmi extra nincs ebbe a játékban, hiába openworld, enyhe matrix/terminator beütéssel és sztorival.
Nem rossz game, de inkább egy erősen jó próbálkozás a Gerilla srácoktól.

(#78578) VTom válasza tboy93 (#78575) üzenetére


VTom
veterán

Nincs ezzel baj, az a lényeg, hogy szórakoztasson a gaming :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#78579) Deck válasza VTom (#78578) üzenetére


Deck
titán

Így, így. :R

PS5

(#78580) ProEvoFan válasza jkrisztian (#78571) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Várd meg a holnap reggelt, hátha lesznek új akciók.
Nemrég az Assassin's Creed Odyssey Gold (benne van minden dlc) 7.5K volt
Egy napot megéri várni, hátha.

(#78581) polonic


polonic
félisten

Érdekes ez a HZD. Az elején olyan semmilyen volt nekem is, még írtam is itt róla a topikban. Aztán valahogy nagyon megtetszett és végig is toltam még new game+ módban is, 100%-ra teljesítve.
AC-ket már ki sem próbálom, az AC2, brotherhood és revelations után, na jó, még a 3 is jó volt, ahogy lezárult a Desmond szál, szóval utánuk nagy színvonal esés jött szerintem.
Azaz próbáltam PC-n pár újabbat, de az igazi AC-khoz képest, hát.... nagy csalódás.

(#78582) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

HZD-nél fontos, hogy mennyire tudsz elmerülni a sztoriban, meg mennyire tudod "beleélni" magad az egészbe. Ha beszippant és elég "immerzív" valakinek, akkor rajongani tud érte. Szerintem ki mennyire jut el ezen a skálán, attól függ mennyire tartja jónak. :)

De ehhez követni kell és megszerezni minden kis infót, és bejárni az egészet rendesen.
A másik ami számomra különlegessé teszi az maga a felépített világ. Ilyet még tényleg nem láttunk előtte. (akármilyen sci-fi vonalon se) Aztán ez vagy imponál valakinek, vagy csak túl lép az egészen click-click next alapon. :D

Alapvetően amiben jobb az a sztori szinvonala és integrációja a játékmenetbe szerintem. Ebben tényleg jobb, mint a mostani AC-k.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#78583) VTom válasza FollowTheORI (#78582) üzenetére


VTom
veterán

Az ugyanúgy igaz minden AC játékra is, ill. minden open world RPG-re. Azért Role Playing Game, vagyis szerepjáték. :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#78584) FollowTheORI válasza VTom (#78567) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Értem én, de a játékmenet 90%-a meg ugyanaz mindhárom részben... és ez gáz. :)
Járj be e bazi nagy térképet, gyűtögest a bizbaszokat, fejlődj, verd le a táborokat, helyőrségeket, erődőket, stb... ja néha van valami kis sztori is kőr rittyentve. De az időd legkevesebb részét ez viszi el. :D

AC-nál az a baj, pont azt a részét sorvasztották el, amiért igazán érdekes volt. A sztori, a történelmi helyszínek és karakterek sztoriba illesztése, és ez az egész millő meg élmény.
Ehelyett kaptunk egyre inkább valami sztorival behintett ow homokozót, időrabló repetitív dolgokkal fűszerezve. Vagy 5%-ot csavarva/változtatva rajta max.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#78585) ImACeltic válasza KaitouP (#78539) üzenetére


ImACeltic
őstag

Köszi!

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#78586) S e t h válasza FollowTheORI (#78584) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az ow játékok közül nekem a hzd tűnt a leggyengébbnek. Volt ugyan egy elég jó sztori, de még így is úgy éreztem, hogy mint ow, ebből nem hozták ki a legtöbbet. Nekem elég üresnek és egyben fantáziatlannak is tűnt az a tágas világ ahhoz a sztorihoz, ami köré építették az egészet.

A harcok annyira gyorsan kiüresedtek nálam, hogy azt az érzetet keltették, mintha ennek a sztorinak jobban állt volna egy LOU szintű, lineárisabb történetvezetés.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#78587) Szabi® válasza BusinessGuy (#78564) üzenetére


Szabi®
addikt

"Továbbá azért a tlou 2 sem az a kifejezett grafikai etalon,"

Extrém magas kritikai szinten biztos nem az, de amúgy az. Nem szerintem, a digital foundry szerint, és a játék kritikusok szerint. Részletességileg nem sok játékot lehet mellé rakni.

(#78588) s1ckness


s1ckness
kezdő

Érdekes, hogy milyen kevesen említitek meg a HZD kapcsán a zseniális harcrendszert. A sztori szubjektív dolog, de szerintem nagyon korrekt története van a játéknak. Na de a harc... szerintem eszméletlen élvezetes küzdeni a gépszörnyek ellen, különösen nehezebb fokozaton. Amikor váltogatod folyamatosan a különböző nyilakat, hogy legyengítsd / megfoszd pár alkatrésztől a masinát, hogy könnyebb legyen vele végezni... Vagy meghackeled őket és nézed, ahogy egymást irtják. Én imádtam. Bár szerintem ebből is látszik, hogy nekem általában elsődleges a gameplay egy játékban. :)

Az AC Originst én szerettem, az Odyssey szerintem mégjobb volt, igaz, akkoriban még PC-n játszottam és eléggé le kellett butítanom a grafikát, hogy elfusson... Lehet, hogy megérné újra megvenni és 60 fps-sel végigtolni PS5-ön. A Valhallát kb.a feléig vittem el, aztán meguntam. Jellegtelen az egész szerintem.

De ha már OW, tegnap vettem meg a Ghost Of Tsushimát, most azzal elleszek egy darabig. :D

(#78589) Deck válasza s1ckness (#78588) üzenetére


Deck
titán

Elég sok játéknak van ugyanilyen harcrendszere vagy jobb.

PS5

(#78590) Frod


Frod
addikt

Kipörgött a pajtikkal az aktuális coop játékunk (Zombie Army 4), és most úgy állunk, hogy annyira nincs semmi más, hogy a Hunters Arena-ba fogunk belenézni, ha nincs alternatíva :D
Valaki tud ajánlani valamit, hátha elkerült minket!?

Ami megvolt és/vagy kihullott a rostán: Remnant, Destiny 2, Borderlands-ek, Division-ök, Anthem, Wildlands. Warzone/Apex nem jöhet szóba, és ilyen mmo-s, végtelen órás megoldások sem mint Warframe.

Az új Alien játék jó lenne, de full price kiesik, Tribes of Midgard milyen coop élményben?

Do you see the white shadow?

(#78591) penge111


penge111
addikt

Skacok, a sógornak veszek egy Ps4 slimet, ha megosztom vele az accountomat, akkor ő hozzáfér majd a 20 db játékot tartalmazó collectionhoz?

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#78592) Xaels válasza Frod (#78590) üzenetére


Xaels
félisten

Az új Alien 40USD-s játék. Ha a Zombie Army tetszett akkor a Strange Brigade-re is ránézhettek.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#78593) Frod válasza Xaels (#78592) üzenetére


Frod
addikt

Én anno azt javasoltam nekik, de az egyiptom/múmia témát az egyik leszavazta + az év elejéig néha bagóért dobálták, azóta viszont elég combos áron megy.

Do you see the white shadow?

(#78594) Snike


Snike
aktív tag

Az új Alienből melyik verzióz érdemes megvenni?
Van-e látható/érezhető különbség a PS4 és a PS5 verzió között?
Azért kérdezem mert az öcsémnek odaajándékoztam a PS4-emet, és lehet hogy oda fogom neki adni majd a későbbiekben a játékot.
(Igen, PS5-öm van! :) )
Köszi az infókat!

PS5, mert az jó! :)

(#78595) WhiteWalker válasza s1ckness (#78588) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Egészen addig "zsenialis" amíg többen le nem támadnak. Onnantól fogva már inkább kaotikus és káoszba megy át, az üsd vág nem apád érvényesül. Erre pedig elég sűrűn kerül sor.
Engem inkább frusztrált a harcrendszere.

(#78596) Frod válasza Snike (#78594) üzenetére


Frod
addikt

Hát amennyiben oda akarod neki adni, akkor csak a 4-es jöhet szóba, mert ő csak azzal tud mit kezdeni.
Egyébként majd valaki megerősít, de én laikusan azt mondanám, hogy ha a 4-eset is veszed, és amint a gépbe rakod települ rá ingyenesen az 5-ös upgrade. Szerintem.

Do you see the white shadow?

(#78597) Xaels válasza Frod (#78593) üzenetére


Xaels
félisten

Akkor esetleg még az Outriders van még.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#78598) Mike válasza penge111 (#78591) üzenetére


Mike
veterán

meg is kapod érte a bant, szóval még véletlenül se csináld, eszetekbe ne jusson a ps5-höz adott ps4 kollekcióból hozzá bármit felrakni. a library-dből elleneben mehet bármi.

[ Szerkesztve ]

(#78599) tboy93 válasza Frod (#78590) üzenetére


tboy93
nagyúr

Breakpoint?

(#78600) penge111 válasza Mike (#78598) üzenetére


penge111
addikt

Ó, régen olvasgatta volt aki 10-20 embernek is megcsinálta, én csak sógornak akartam jót, akkor hagyom a francba. :R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.