Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79751) Bencus88 válasza Wolfy33 (#79750) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Na kíváncsian várom akkor. Remélem neki is tetszeni fog :DDD

(#79752) balazs025 válasza KaitouP (#79747) üzenetére


balazs025
senior tag

Pont azt írom, hogy ez nem sejtés kérdése volt, hogy az ,,abandoned" csak egy munkacím. De ha én értettem félre, és nem arra utaltál, hogy ezt csak most vállalták hivatalosan, akkor bocs. Amúgy szerintem survival vagy valami más rossz neve lehet játéknak. :D

[ Szerkesztve ]

(#79753) jeni


jeni
félisten

Üdv.
a PS5 két konzolnál a kontroller meghibásodása mennyire jellemző?
van olyan akinek a csere gyári kontroller is elromlott,vagy az is cserére szorulna ismét?

(#79754) Bencus88 válasza jeni (#79753) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Van olyan akibe kétszer belecsap a villám?

Annyira felesleges ezen agyalni, ha rosszat kapsz kicserélik. Volt rá példa, hogy valaki itt rosszat kapott, driftelt, de felesleges ezen pörögni.

Enyém kezdetek óta hibátlan plusz amit vettem extrába az is tökéletes

(#79755) Wolfy33 válasza Bencus88 (#79751) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Biztos, nagyon együtt kell dolgozni. Az én párom sose játszott videojátékokkal, de szó szerint. Azóta ő hajt,hogy mikor rongybabázunk újra? :) Ez a sackboy jelölése. :D

(#79756) rezy89


rezy89
tag

Üdv! Kontroller analóg kar kattogással lehet valamit kezdeni? Minden balrahúzásnál csinálja. Nem driftel, de elég idegesítő tünet... érdemes lehet gariztatni?

(#79757) Bencus88 válasza Wolfy33 (#79755) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Látod az avataromon mennyire bejött a játék nekem (ünk) is. Imádtuk, azt is együtt toltuk végig. Bár az én párom nagy codos😅 Nem is értem, de élvezi. Zombi mód most rákattant a multira, egész ügyes.

(#79758) opr válasza rezy89 (#79756) üzenetére


opr
veterán

Gari. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#79759) Banis válasza opr (#79608) üzenetére


Banis
kezdő

Hát öööö bazdki.... :D Besétáltam ma, a tag kicsit el volt tévedve (nehezen ment neki az angol + helyettesített). Mondtam, hogy az HX-et akarom kipróbálni, feszt a fejemre tett vagy 2-3 H9-t mielőtt rátértünk a 10-esre. Az a build quality..... atyaég. Rohadt masszív darabok, nagyon profin néz ki, normál súlya van és fixen áll a fejemen, pont kellő erővel szorít. A H9 próbálgatása közben bekövetkezett amitől kicsit tartottam, hogy a touch control kicsit ratyiskodott, sőt miután levettem, sem az eladónak sem nekem nem indította el újra a Spotify-t. Ezt betudtam annak, hogy előttem azért jópáran csatlakoztak már rá, aztán besokalt a fejes.

A HX még ennél is durvábban szólt, meg úgy összeségében még minőségibbnek hatott, már a tokja is elég komoly volt. Sikerült kipróbálnom a mikrofonját is, felhívtam tesómat, mikor a boltban voltam azt mondta rohadt jól hall, utcán sem volt gáz, mikor kimentem vele. Villamos kb 2 méterre ment el tőlem akkor is hallott rendesen, de azért akkor kicsit háttérbe szorult a hangom.

Ami kicsit "aggaszt" (az árán kívül :D ), hogy egyelőre szó sincs cserélhető akksiról a HX esetében. Még elég új, fülpárna valszeg lesz hozzá, de az nem tetszene, hogyha innentől nem támogatnák az egyszerű akksi cserét, ezáltal kizárva az élettartam kitolását.

Portal az talán HX gamer kivitelbe, kár, hogy csak XBox-al megy.

Összeségében rohadtul tetszett, most figyelem az árakat, mert pl 2 napja 50 euroval olcsóbb volt. Azon is gondolkodtam, hogy mivel nem sürgős, egy BlackFriday-t / Cyber Monday-t meg kéne várni, itt Ausztriában azért lehet értelmes akciókat kifogni. (A végén még egy H95-re csapok le. :DDD Azt fel sem mertem próbálni, mert kiszaladtam volna vele a boltból, az az ovális párna / összehajtható füles.....atyaég....

Vicces volt a szaki (Mediából jött helyettesíteni a B&O eladóját), mikor megkérdeztem, hogy melyiket választaná a helyemben. Válasz: látod ezt az árat itt? 500 €... egy gyors webes keresés után biztosított róla, hogy 420 €-t (Media-s ár) ide tudja nekem adni a HX-t. :DDD

(#79760) opr válasza Banis (#79759) üzenetére


opr
veterán

Ugye hogy ugye?!
Modnom en, hogy teljesen mas szint. :DDD

Amugy igen, a touch control egy kalap fos, En csak a szamvaltas elore-vissza-t, meg a play/pause-t hasznalom belole, az tokeletesen mukodik, minden mashoz telefon elo.

Kozben megneztem, HX tenyleg nem cserelheto akkut kapott, H9i/H95-ben cserelheto az akku, bar a H95 ara mar tenyleg huzos.

Ha nincs akkora kulonbseg hangzasban, akkor lehet inkabb a H9i-re tennem a voksomat, azert a cserelheto akku nagy fegyverteny, ilyen aron mar nem 1-2 evre vasarol az ember fejhallgatot. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#79761) Banis válasza opr (#79760) üzenetére


Banis
kezdő

Hát igen, bár talán már H9i-t nem is nagyon lehet kapni. Ahogy mondod, ennyiért tényleg nem egy két évre venne az ember fejhallgatót... Ez a része azért egy fekete pont... :(

ON: Sony mikor szeretne már egy ütős Plus hónapot kiadni? Amilyen jól indult az év eleje, a nyár annyira lapos lett... A szeptemberiben azért vannak használható játékok, de jó lenne már egy olyan hónap, amire mindenki csettint...

(#79762) opr válasza Banis (#79761) üzenetére


opr
veterán

Gondolom az van, hogy mivel senki mas nem ad cserelheto akkut azonos arszinten, a B&O is rajott, hogy hulyek, hogy ok meg de. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#79763) Wolfy33 válasza Bencus88 (#79757) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Jaja, látom 😂 Most járunk az utolsó világ elején.
Az overcooked esetén, olyan viták voltak,hogy jajj,de poén. Ott ügye időre megy és nagyon össze kell dolgozni,ha három csillagra akarod a pályákat. (De úgy kihívás) Itt a sackboy esetén kevesebb a feszültség,de nehezebb, ügyességi, stb.
De mind kettő jó.
Sőt ha belejottok, javaslom vegyetek fel egy négyes főzés,óriási poén és káosz tud lenni. Kétszer rokonokkal játszottuk úgy, aaaa, kész. :DD

(#79764) rosszcsont88


rosszcsont88
tag

várom ps5 pro versiot 120hzen 60fps--4K-ban 20TFLOPS GPU-val

(#79765) ProEvoFan válasza rosszcsont88 (#79764) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Akkor talán 6-7 év múlva találkozunk, mikor megjelenik a PS 6. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79766) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Project Magnum (Working Title) - Official Teaser Trailer | PS5, PS4

Most hallottam először erről. Jól néz ki. Kóreai looter-shooter lesz.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#79767) Bencus88 válasza Wolfy33 (#79763) üzenetére


Bencus88
nagyúr

A legvége már keményebb picit, hajrá ;) Azért asszony néha itt is belém tudta rakni az ideget, de tényleg nagyon ügyes😅 oksa benne vagyok! :C

(#79768) BusinessGuy válasza rosszcsont88 (#79764) üzenetére


BusinessGuy
őstag

120hz-en 60 fps... Annak meg mi a búbánat értelme van..?

Ember te hardver kérdésben fogalmazzunk úgy kissé műveletlen vagy és akkor még nagyon finoman fogalmaztam hogy az ne legyen sértő... Ez amit itt lentebb előadtál egy igen fájdalmas előadás volt arról milyen az mikor valaki hardver körökben totális "kezdő" vagy inkább még az sem, de azért szakért...

Olyan elvárásod van a konzolokkal szemben amit egy normális esetben (vagyis nem a mostani elszállt árakon) 300.000 forint körül kapható videókártya (3080 vagy 6900) sem tud kipréselni kompromisszumok nélkül sok esetben, ami keresztbe lenyeli ezt a gent de még ha lesz is pro az is könyvelhető hogy nem fogja tudni azt a szintet..

[ Szerkesztve ]

(#79769) Farkassacred válasza BusinessGuy (#79768) üzenetére


Farkassacred
őstag

Szerintem csak szimplán trollkodik. ;) Bár ezt páran már biztosan sejtik itt.

(#79770) belan válasza ProEvoFan (#79765) üzenetére


belan
addikt

🤣

Playstation 5 slim & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#79771) Tomix24 válasza rosszcsont88 (#79764) üzenetére


Tomix24
addikt

Előbb fogják a mostani Ps5-öt csiszolással több FPS-re rábírni, minthogy PS5 Pro legyen a piacon.

A legtöbb játéknál 60 fps is elég, 120 fps pedig meg elérhető lesz az AMD FidelityFX technikájával. Jól látható minőségromlás nélkül ugrunk 1 patch-el nagyot.

Arcadegeddon az első cím Ps5 ön.

(#79772) Griff55 válasza BusinessGuy (#79768) üzenetére


Griff55
senior tag

Főleg, hogy 300-ért max 6700xt kapsz, vagy azt se :)
3080-6900 az inkább a 600-700-800 ezres kategória manapság.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#79773) Griff55


Griff55
senior tag

Valaki tudja miért nem jelennek meg nekem a szeptemberi ps plus játékok?

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#79774) noxon


noxon
őstag

Helló. Van olyan játék ami 60 fps mellett nem butított grafikát jelenít meg, vagy mind ilyen?

Exklúzívokat még nem próbáltam.

We live in a simulated world...

(#79775) Banis válasza Griff55 (#79773) üzenetére


Banis
kezdő

A Plus-os játékok általában az adott hónap utolsó szerdáján lesznek hivatalosak, de csak a következő hét keddjén lesznek tölthetőek. (Szeptember 7-től)

Az olyan hónapok, mint most az augusztus volt, kivételek (az utolsó szerda és a kövi kedd még ugyanabba a hónapra esett). Ilyenkor csúszik a bejelentés, mint most.

(#79776) vg válasza BusinessGuy (#79768) üzenetére


vg
addikt

A legújabb tv-kben pl a lg c1-ben van egy bizonyos Boost mód, ami mivel 120-as a panel, de ha csak 60-as jelet kap, akkor mégis 120-an tolja ki a képet, így feleződik a inputlag, kb 3ms-re redukálódik. Azért kicsit érdemes lenne vigyázni ezzel a "műveletlen vagy", nehogy vissza nyaljon a fagyi.

(#79777) Kendek válasza noxon (#79774) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nincs ilyen. A 60 fps kiszámolásához mindig is több számítási kapacitásra lesz szükség, mint a 30-hoz. Ami azt jelenti, hogy valami másból vissza kell venni, ez a kompromisszum benne.
Egy-két kivétel mégis van a PS4-es játékok között, ahol BC módban futtatva feloldották a limitet. Ezeknél a szebb grafikát biztosító mód is 60 fps.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#79778) penge111 válasza .LnB (#79766) üzenetére


penge111
addikt

Nem vagyok oda a pjú-pjú játékokért, de ez még nekem is tetszik trailer alapján. Van itt minden egy kis Mátrix, Returnal, Remnant feeling etc.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#79779) Bencus88 válasza .LnB (#79766) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Outridersre nagyon hasonlít. Így elsőre nekem is adja eléggé :C

(#79780) Derron


Derron
aktív tag

Tegnap kipróbáltuk az Astro játékot :D Hát ez hatalmas, azt hittem csak egy 5-10 perces gyors valami lesz, de vagy 2 órán keresztül nyüstöltük, és még mindig nincs vége.
Végre kipróbálhattuk az adaptív ravaszt is. Egyébként ezt ki lehet valahol kapcsolni a menüben? Így most vicces, de lehet hogy BF vagy COD közben már piszok fárasztó lenne.

(#79781) adamssss válasza Tomix24 (#79771) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem kb. 3 év múlva lesz PS5 pro, ami annyiban lesz jobb, hogy végre tudni fogja stabilan a 4k60-at illetve bizonyos esetekben vrr-el efölé is lehet majd küldeni. Bár a mostani gen sokkal erősebb volt relatíve mint az előző már most nagyon nagy a nyers erőbeli különbség a pc-hez képest és hiába a sw a felbontás és az fps bizony hw-t kíván.
De az is biztos, hogy még rengeteg tartalék van a ps5-ben.

A magam részéről nem is a ps5pro-t hanem a natív ps5 játékokat várom, mert jelenleg ami van az még nagyon a felszín kapargatása.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#79782) Peace válasza Bencus88 (#79779) üzenetére


Peace
nagyúr

Csak arra ne hasonlítson PLZ!!!!! :DDD

(#79783) Bencus88 válasza Peace (#79782) üzenetére


Bencus88
nagyúr

:DDD Nem volt az annyira vészes azért na :D

Little Devil Inside meg teljesen eltűnt. Júliusra volt a megjelenési dátum, azóta semmi infó róla :F

(#79784) saelin válasza Tomix24 (#79771) üzenetére


saelin
veterán

Szerintem tegyük össze a kezünket, hogy végre ennyi év után egy olyan konzolgenerációt kaptunk, ahol a legtöbb játék 60 vagy választható magasabb fps számmal játszható. Már a 40 fps-el való kísérletezés is egy nagyon jó irány (pl quality módban 40 fps lenne a jövőben, míg performance-ban 60). Az a 30 frame per sec, főleg ha ugrál vagy kimaradnak képek borzasztó rossz élményt nyújtanak a legtöbb esetben. Én imádom a magasabb fps-t minden játékban, mert sokkal természetesebb és folyamatosabb a kép megjelenítése.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#79785) penge111 válasza adamssss (#79781) üzenetére


penge111
addikt

Az a baj, hogy sok idő mire igazán kifacsarják a "maximumot" a konzolból. Lásd Ghost of Tsushima, Last Of Us 2 stb. ezek csak a gen végén jöttek és mindenki pislogott, hogy mit tud még a jó öreg Ps4.

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#79786) Peace válasza penge111 (#79785) üzenetére


Peace
nagyúr

2022 vége felé remélhetőleg elkezdenek majd nagyobb számban szállingózni az UE5-ös játékok és akkor lesz majd miben gyönyörködni! :)

(#79787) D3LL


D3LL
csendes tag

Tudnátok ajánlani olyan oldal nézetes, hasonló grafikás platformereket, mint pl: Hollow Knight, Celeste

(#79788) bexinho23 válasza D3LL (#79787) üzenetére


bexinho23
őstag

Child of Light-ot szerettem. Összes trófeát megszereztem.

(#79789) Peat76


Peat76
őstag

Használ valaki a géphez porszűrőt..?
Vannak kitek..de mennyire jók ezek vajon...
2 hete pucoltam ki a gépet, megjelenés óta megvan, nem sokat ment sokat de eléggé poros volt, még a venti lapátok is....pedig mindig tisztaság és rendszeres portörlés van...

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#79790) Peace válasza Peat76 (#79789) üzenetére


Peace
nagyúr

[link] Ilyen van rajta, amikor nem használom. Nem tudom belül milyen állapotban van. Mondjuk nem sokat megy a gép.....

(#79791) saelin válasza Peat76 (#79789) üzenetére


saelin
veterán

Elvileg többet ártanak mint használnak, mert megnehezítik a légáramlást, de ez lehet csak közhiedelem és annyit nem is számítanak. Én nem használtam semmi ilyet a PS4 pro-hoz és cicák melett a mai napig működőképes állapotban van az új gazdájánál. Két nagy szétszedésen esett keresztül és mind a kétszer kapott új pasztát, portalanítást és thermal pad-eket. A gép 2017 óta volt velem egészen ez év elejéig.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#79792) Griff55 válasza saelin (#79784) üzenetére


Griff55
senior tag

Szerintem 2020-2021-ben nem kéne akkora nagy dolognak lennie a 60fps-nek. Előző gennél inkább szégyen volt a már megjelenéskor is harmatos hardver. Én inkább választom a dinamikus felbontást, de legyen folyamatos a kép. Rettenetesen irritáló pl egy uncharted akciójelenet a dok robbanással lövöldözéssel, gyors fedezék váltásokkal 30fps-en. Pc-ről jőve nekem a folyamatos kép sokkal égetőbb és élvezetesebb minden játék így.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#79793) penge111 válasza D3LL (#79787) üzenetére


penge111
addikt

Dead Cells, Sundered, ScourgeBringer, Skull: The Hero Slayer, Salt and Sanctuary, Chasm, Blasphemous

esetleg: Cursed of Dead Gods, Hades,

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#79794) Griff55 válasza Peat76 (#79789) üzenetére


Griff55
senior tag

Tesco szatyor ráhúzva ;]

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#79795) Moby válasza penge111 (#79793) üzenetére


Moby
addikt

Utóbbi kettő izometrikus, és semmi platformerség nincs bennük.

(#79796) penge111 válasza Moby (#79795) üzenetére


penge111
addikt

Igaz, korrigáltam, meg írtam még néhányat...

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#79797) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

MM-tol kapott valaki uj huteses gepet? Elvileg 1016A-t kuldtek.

(#79798) noxon válasza Kendek (#79777) üzenetére


noxon
őstag

Értem, köszönöm.

Hát ez nem hangzik jól. Kezdeti lelkesedést követően inkább csalódásba kezd fordulni nálam a ps5el kapcsolatos érzésem.

Akkor ez a második amiben nem mondtak igazat (másik a 4K). :(

Pont az lenne a lényeg, hogy 60fpsel menne, de, ha ehhez lebutítják akkor megint semmi értelme, semmi erőlelépés a ps4hez.

We live in a simulated world...

(#79799) KoNZoLik@ válasza noxon (#79798) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Fel kell dobni apróra, még keresel is rajta pár ezredest😂

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 820 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#79800) balazs025 válasza noxon (#79798) üzenetére


balazs025
senior tag

Kicsit gondolkozzál már. Ha alapból minden játék 60fps-sel jönne, és nem lenne lehetőség a valamivel nagyobb felbontásra/jobb grafikára, az nem azt jelentené, hogy a 60 fps mellett nincs butítva, csak annyit, hogy nem adják meg a lehetőséget, hogy választhass. Azt meg sehol sem állították, hogy minden minimum 4K60fps-sel fog jönni (a sony nem is ígérhetne ilyet), mert konzolon továbbra is a szűkös erőforrást szeretik a grafikára fordítani, mivel egy casual gamer előbb veszi azt észre, mint a 60 fpst vagy a natív 4K-t. Valamint továbbra is egy 185.000 vagy 150.000Ft-os eszközről beszélünk.

De ha ennyire negatívan éled meg, akkor egyszerűen csak nem a te platformod, és érdemesebb inkább eladnod, amíg még van lehetősége bukó nélkül ezt megtenned. Nincs ezzel probléma, és legalább magadat is megkíméled az idegeskedéstől.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.