Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) Moby válasza sp8787 (#25347) üzenetére


Moby
addikt

Amíg megjelenik, addig viszont majd játszunk a Demon's Souls-al :D

(#25352) Madwe válasza Bogyi007 (#25340) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem az első pár hónapban csak a collection lesz. Meglepne ha más is jönne oda, esetleg 1-2 ps4 bc cím. Majd februárban biztos kapunk ps5 címet, ha tovább nem csúszik :) mondjuk én mindog a kisebb indie címeket várom a +ban, azok jobban betalálnak, aaa cím ha kell mire oda kerül +ba már ki lett végezve :)

(#25353) sp8787 válasza cyberkind (#25350) üzenetére


sp8787
addikt

A Daemon Souls? Az mar megjelent vmikor korabban es azt remake-elik?
Mindjart megkeresem!

(#25354) cyberkind válasza sp8787 (#25353) üzenetére


cyberkind
félisten

Igen, 2009-ben PS3-ra, és nem Daemon, hanem Demon. :D

Paranormal Cocktivity

(#25355) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Így amúgy lehet a Demon's Souls-t fogom megvenni, gondolkoztam, hogy a Cyberpunkot veszem és majd később a másikat. De ez az erős hype henger és a kamuzás totál kiölt belőlem mindent.

Megyen!

(#25356) sp8787 válasza Moby (#25351) üzenetére


sp8787
addikt

Ha szembetalalkozol egy Daemon-al azonnal lepj ki es hivd az ugyvededet!
Eeeesssss pereld be oket!!!

(#25357) hombre[EU] válasza sp8787 (#25347) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Life, Uh, Finds A Way

(#25358) KaitouP válasza Wesder (#25311) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Mint ahogy felesleges az okoskodás is, de köszöntem a bölcsességeddel átitatott, értékes hozzászólásodat! :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#25359) Hubba12 válasza krx21 (#25344) üzenetére


Hubba12
senior tag

S e t h: Megértem amit mondasz. Valamiért nekem mindig is tetszet ez az "űrhajó design" :DDD
Nekem az is tetszik hogy nagy, sőt a színe is betalált. Hát én 24 vagyok nem tudom hogy ezzel van e összefüggésben. De amúgy ja ugyan ez a szöveg volt hogy "Nézd tesó ez rohadt epic ahogy kinéz."😅 Szerintem a box nagyon gagyi egy fekete doboz. Pedig megveszem azt is és a pst is.

Csak az ASUS!

(#25360) Moby válasza sp8787 (#25356) üzenetére


Moby
addikt

Az már nekem szembejött sokszor. Utoljára valamikor 15 éve mountoltam vele warez iso-t windowsXP-n :DDD

(#25361) Wesder válasza KaitouP (#25358) üzenetére


Wesder
félisten

Szivesen :R

Szerk.
Nincs veled egyébként semmi bajom, csak szerintem túlreagàlod.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#25362) oriic válasza hombre[EU] (#25357) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ok, ezen most hangosan felröhögtem, köszi. :D

Live-Die-Respawn

(#25363) Madwe válasza Hubba12 (#25359) üzenetére


Madwe
nagyúr

Amíg egy legénylakásba pl ez beleférhet, s haveri körben is ok lehet, egy bizonyos kor felett egy letisztult nappali közepén (ahol amúgy is minden fekete vagy barna) elég visszáás tud lenni egy ilyen rivalkodó gamer valami :)

(#25364) sp8787 válasza hombre[EU] (#25357) üzenetére


sp8787
addikt

Alig varom mar ,hogy vmi orult aki tenylegesen megszallott kifarmolja majd kidobalja a tobbieknek.
Utana meg majd sorra jonnek a "Meglett a platina! Stand in awe!" postok. ;]

Mondjuk lehet a droprate-e is remake-eltek. :DDD

(#25365) d@vee válasza cyberkind (#25350) üzenetére


d@vee
őstag

Úgy lehet új IP, hogy ő "Deamon Souls"-t emleget, ez tényleg új gamma.
Amiről meg mi tudunk, az Demon's Souls Remake. Benne is a nevében a dolog ;]

Ja

(#25366) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Komolyan egyre jobban nem értem az embereket. Hibázott a bolt és egyből csoportosan fogyasztóvédelemhez menni amiért egy egyenlőre nyílvánvalónak tűnő hibáról van szó? Ha igazatok lesz is és nyertek kaptok PS5-öt megjelenés napján? Nem. Arról szól, hogy Marcika idegbeteg amiért tudja nem kap PS5-öt megjelenés napján és keresi kibe rúghat bele? Igen...

A másik. Nem fair dolog sajnos, hogy valaki aki tuti kap előrendelésben PS5-öt az 2x-es áron adja el itt hardveraprón és igazságtalan olyanokkal szemben, akik előrendelték maguknak, szeretteiknek, de törvényileg semmi nem szabályozza, hogy megtegyék, és mivel kereslet van rájuk ezért igazából még jól is csinálják a bizniszt, szakmai szemmel szigorúan. Itt megint arról van szó, hogy az emberek 99%-a nem képes várni, türelmetlen, minden most, de leginkább már tegnap kellett volna, hogy nagy vigyorral postolhasson róla képet, hogy hurrrááá!! végre megérkezett! Neki megvan, ő most az Isten!!! Holott kb. a kutyát nem érdekli. :U
Én is nyomnám már, meg megnézném magam is közelebbről, de banyek ne forduljunk már ki magunkból, csak mert 2-3 hónapot várni kell egy újabb szállítmányra... :R :R

(#25367) echterion válasza Scarletiel (#25366) üzenetére


echterion
nagyúr

Hú, de egyetértek veled, szívemből szóltál. :K

**********

(#25368) cyberkind válasza Scarletiel (#25366) üzenetére


cyberkind
félisten

Dehogy arról van szó, hogy nem képesek várni, arról van szó, hogy a bűbánatos bálnapöcs miatt kellett ezt a gent pont most betolni mind a két oldalnak, amikor csak az új konzolokra szánt játékok, nem lesznek. Nem a fogyasztók akarták, hogy legyen új konzol, hanem a két cég, de meglehet nézni a PS5 dobozát, már ott virít a következő tudatalatti reklám a 8K meg a 120fps, de még a fogyasztók türelmetlenek, ha felspannolják őket, azért ez vicces nekem. :D Én a mai napig azt mondom, bőven belefért volna fél-1 éves tolás a launch-ra, annyira nem voltak szarok a mostani gépek, hogy kb játszhatatlan legyen minden új játék.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#25369) Scarletiel válasza cyberkind (#25368) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Én konkrétan örülök a gen váltásnak mert piszok gyenge a PS4 és a PS4 Pro is. Utálom a 30fps-t, hogy semmi más nem létezik konzolon még azokban a játékokban sem ahol igazából kötelező lehetne már a 60fps. Itt végre megkapjuk nyitáskor, még az Ubi is megoldotta az AC-nál, pedig necces volt. Nagyon várom, hogy végre ne a PC-t kelljen fél millákból istápolnom, hogy minden menjen is szépen 60+ fps-el, hanem elég ha csak a játékot megveszem konzolra aztán nyomom ott. Kellett ez a gen váltás, és nem csak a két cég akarta. :R

(#25370) Moby válasza cyberkind (#25368) üzenetére


Moby
addikt

És mi lett volna, ha fél évvel később jön? Mi lenne jobb?

(#25371) cyberkind válasza Moby (#25370) üzenetére


cyberkind
félisten

Van elég konzol mindig és mindenkinek?

Neked a mindig az kimaradt? Nem az a lényeg, hogy talán fél év múlva lesz mindenkinek akinek most se jut, hanem az akkori launchkor jut mindenkinek, és nincs ez a lehúzás, mint ami jelen a 3080 és 3070 esetében, és valszeg itt is jelen lesz.

Itt nem, de kint amcsiban talán jó sokan akarnának venni PS-t, pláne, hogy a holiday szezonban jó otthon lenni és mondjuk ezzel verni az időt.

Nem tudom, én nem emlékszem, hogy a PS4 ennyire húzós lett volna, de ha az is, akkor kétlem, hogy a világon így volt, MO nem az igazi piac, így érthető, hogy ide mindig kevesebb gép jön.

Scarletiel
Én nem tudom hova tenni ezt még, ugyanis játék csak erre a genre fejlesztve nincs. A 60fps tényleg jó, de nem feltétlenül minden esetben, meg nem tudom, de nekem abszolút játszható a konzolos 30fps is.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#25372) Moby válasza cyberkind (#25371) üzenetére


Moby
addikt

Most így fél év múlva lesz mindenkinek konzol? Igen. Szal? Vagy úgy gondolod 15 millió ember egyszerre akarna konzolt venni? Ugyanazon a napon? :D
2 hónap múlva senki nem fog emlékezni erre. Ahogy senki nem emlékszik arra, hogy PS4-nél is ugyanez volt az elején. Csak az a maroknyi marha rajongó, mint én is.
Ezt még mindig ugyanaz a hisztinek egy másik iterációja, hogy nekem nem jutott, másnak meg igen, és rohadjon meg a
-sony
-ms
-edigital
-mindenki
-akinek jut
-akinek jut, és eladja drágán
Szabadon választható.

[ Szerkesztve ]

(#25373) gangstagergo válasza Scarletiel (#25366) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Sajnos ilyen a mai modern világ. Elkényelmesedtek az emberek és mindenért megy a hiszti. Mai napig irigykedve nézem az első és második világháborús dokukentumfilmeket/filmeket ahol még igazi férfiakat mutatnak be valós problémákkal.

(#25374) luigi106 válasza Hubba12 (#25359) üzenetére


luigi106
tag

Teljesen egyetértek veled, nekem is tetszik, az első megpillantás óta azért imádkoztam, hogy ne legyen fake a kép. Ami a kort illeti, (én 60+) szerintem semmi köze a kornak, hogy milyen fejlett a forma világod. Egy téglatesten nincs mit tervezni. Bár én elfogadom, ha valakinek az tetszik, és nem mondom róla, hogy ocsmány, csak nem az én világom. :R

(#25375) Moby


Moby
addikt

"The Japanese tech company pre-sold as many PS5 consoles in the first 12 hours in the United States as in the first 12 weeks for its predecessor PlayStation 4 device, Jim Ryan, CEO of Sony Interactive Entertainment, said in an interview."
[link]

Csakacégekakartákagenváltást(TM) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25376) cyberkind válasza Moby (#25372) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem a hisztim változatlanul az, hogy nem értem mi szükség volt a mostani, időbeni váltásra, egy olyan játék sincsen, amire azt mondanám, hogy ide a PS5-öt bármennyiért, megint ugyanaz mint 7 éve, bár most legalább van egy DeS Remake csak az új gépre, persze ez nekem nem akkora system seller. Persze jó lesz ez, csak megint az idő.

Moby

Persze, ilyen marketinggel nyilván, de ahogy írtam, ott a dobozon a következő, 8K meg a 120fps, jöhetnek a Pro gépekre való nevelés már most.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#25377) Moby válasza cyberkind (#25376) üzenetére


Moby
addikt

Az itt uralkodó állapotok, és az előző posztom azt mutatja, hogy a jó sokan nem értenek veled egyet :D
Én sem. Mármint PS5 játékot már vettem. A gépre várok hozzá.

(#25378) cyberkind válasza Moby (#25377) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez így van, persze én már nem játszok mindennel, nagy része az új játékoknak várhatóan exkluzív lesz innen, amikkel grafikailag már 4 éve megvoltam elégedve.

Paranormal Cocktivity

(#25379) Wesder válasza Moby (#25375) üzenetére


Wesder
félisten

Na és mennyi PS4 ment el abban a 12 hétben?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#25380) gyuromoj válasza Wesder (#25379) üzenetére


gyuromoj
veterán

Jó kérdés, szerintem sose derül ki, ha csak nem valami óriási számról lenne szó.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#25381) Madwe válasza cyberkind (#25371) üzenetére


Madwe
nagyúr

Minek üljön fél évig készleteken a gyártó? láthatóan most is van, aki szeretne váltani, több is mint amennyi készlet jelenleg van. Miért jobb a fogyasztóknak - akik tegyük fel vannak 10 millióan - hogy nem 6millió ember kap most s a maradék 4 márciusban, hanem csak márciusban kapja meg mind a 10? ez lenne a userek érdeke? kétlem.
az más kérdés, hogy sokan mint egy sértődött akaratos óvodás úgy viselkednek ilyenkor, képtelenek várni, elmennek verekedni boltok elé, mindenkit anyáznak, csaknekikisjusson. megrohadjonmegakiidőbenrendelt s utána a #mostakarom gyerekeknek eladja feláron...

Minden launch ilyen.
Ha neked megjelenés napján kell, rendeld elő időben.
HA nem rendelted elő időben, várd ki a sorod vagy fizesd ki a felárat a türelmetlenséged végett
Ha ráérsz, akkor megveszed akkor amikor akarod.

Annyiban segítene csak a javaslatod, hogy az önkontrollal nem rendelkező mostakarom emberek örülnének, mert megkapnák akkor biztosan amikor bejelentik. Vicces egyébként, mert egész eddig elvoltak a jelenlegi setupjukkal, de most a hype miatt nekik rögtön kell, s a jelenlegi terméküket már nem is akarják. Igazi consumer gyöngyszemek...

Mellesleg a ps4 launch sokkal nagyobb hiánnyal indult, sokkal kisebb készlettel, világszerte (sokkal kisebb kereslettel is amúgy)

(#25382) Wesder válasza gyuromoj (#25380) üzenetére


Wesder
félisten

Jééé... :U

Làtom àtírtad.
Csak van valami kimutatàs, amin rajta van, hogy az első 3 hónapban mennyi PS4 fogyott.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#25383) Scarletiel válasza cyberkind (#25376) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Tehát neked az kell, hogy nyitásra legyen 4-5 God of War minőségű cím. Na ez azért nem fog soha megtörténni, mert kezdésnek nem mindenki vesz konzolt, ha minden példány el is fogy kezdésre és mindenki vesz is mondjuk God od War-t akkor is teszem azt cirka 5-6 millió eladott példányról beszélünk. Ellenben ha csak 1 év múlva érkezik, amikor már kint van mondjuk 20 millió gép és abból csak 15 millióan vesznek God of War-t akkor 3X-os bevétele lesz a teljes áras buliból, míg ha nyitáskor adja akkor utána 1 évvel később már azért befigyelnek a 33-50%-os akciók és az neki már kevésbé biznisz.

Szerintem fordított esetben te is néznéd mennyit tudsz keresni nyitáskor és egy évvel később.

(#25384) Hubba12 válasza luigi106 (#25374) üzenetére


Hubba12
senior tag

Egyetértek veled is és azzal is aki szerint jobban illik az xbox sok helyre. De nekem a ps messze jobban tetszik. Amúgy úgy is asztalon lesz mind a kettő a pc melett. Nem érdekel engem mennyire illik oda.😅

Csak az ASUS!

(#25385) Madwe válasza Scarletiel (#25383) üzenetére


Madwe
nagyúr

A konzolok első 1-2 éve mindig az early adoptereknek szól, s sosincs max 1-2 húzócím, de az se nyitásra. Ennek az általad is írt gazdasági okai vannak.
eleve minek ellőni olyankor ilyen címeket, ha a nélkül is nagyobb rá a kereslet mint a kínálat? Max crossgen nagyobb címekre lehet ilyenkor várni.
ps4 s ps3 idején biztos így volt, elötte nem emlékszem :)

(#25386) Scarletiel


Scarletiel
senior tag

Amúgy nem tudom volt-e már de az edigital előrendelőknek postolom azért. Facebookon láttam.

(#25387) Tuomas válasza Scarletiel (#25386) üzenetére


Tuomas
addikt

Még nem. :Y ;] :DDD

We were here

(#25388) tailor74 válasza Scarletiel (#25386) üzenetére


tailor74
őstag

Én még téves email-t sem kaptam tőlük tegnap, nemhogy mai korrigálósat. :D
Tudomásul vettem, hogy nem lesz ps5-öm tőlük.

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#25389) Blaze_ válasza gangstagergo (#25373) üzenetére


Blaze_
aktív tag

Ez azért elég meredek irigykedve nézni a világháborúk időszakát amikor családok milliói veszítettek el hozzátartozóikat a tobbi szörnyűségről nem is beszélve. De ha valakinek hiányzik lehet ma is menni háborúzni, vannak még a világban háborúk, hajrá. Én inkább választom ezt a világot ahol nyugodtan fekszem le esténként és csak remélni merem hogy a gyerekeim is olyan körülmények között nőhetnek fel mint én egy legalább ilyen kényelmes világba.

(#25390) Moby válasza Wesder (#25379) üzenetére


Moby
addikt

Nekem valami 4.X mil. rémlik. Amit nehezn tudok elképzelni ilyen számok mellett, hogy MO-ra jött ezer, németbe meg tízezer. Dehát a bánat tudja.

[ Szerkesztve ]

(#25391) hombre[EU] válasza Moby (#25375) üzenetére


hombre[EU]
veterán

az mennyi? 5-6millió?

megvan, Sony has sold over 5.3 million PlayStation 4 consoles worldwide

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#25392) Carlos Padre válasza Wesder (#25382) üzenetére


Carlos Padre
veterán

[link]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#25393) luigi106 válasza cyberkind (#25376) üzenetére


luigi106
tag

Azt hittem, hogy mindenki számára nyilvánvaló, hogy először mindig egy konzolnak kell elkészülni, azért hogy játékok készülhessenek hozzá. Azt pedig el kell fogadni, hogy a technika az ilyen gyors ütemben fejlődik, és ezt a fejlődést nem lehet visszafogni mesterségesen. Gondolj bele mi szükség van a telefonok fejlődésére, hiszen már az évekkel ez előtti modellekkel is tökéletesen lehetett telefonálni, és fényképezni, mégis minden évben számtalan új típussal jelentkeznek a gyártók. Mert van rá igény, és a piac is így működik, amire igény van, azt ki kell szolgálni, mert ha nem teszed, megteszi valaki más helyetted. :R

(#25394) hombre[EU] válasza hombre[EU] (#25391) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ja, ez csak a pre-sold...nem a megjelenés utáni három hónapra gondolt

Life, Uh, Finds A Way

(#25395) cyberkind válasza luigi106 (#25393) üzenetére


cyberkind
félisten

Elkészülhet egy-két olyan játékkal, na már most nekem ebből a mostani körből egy 11 éves játék remakeje legyen a system seller, én érzem ezt cikinek? A Spiderman jó lehetne, de sajnos nem érdekel, meg nem is tudom ez mennyire a közvetlen folytatása az eredetinek, és hirtelen kb ennyi. A felpatchelt játékokkal nem vagyok tisztában, de viszont azokra meg luxusnak érzem a váltást, még ha talán szebb is láthatóan, de tudom, a piac mindig, ami még itt ezerszer értelmesebb mint az általad írt mobilpiac, ott kb nem sok értelme van már évente váltani, de ha így haladunk 3 évente se.

#25383
Nem, de 2 olyan játék, mint a launch utáni években jönnek, azért kész lehetne, és itt nem a Spidermanre gondolok, ami nem is tudom teljes értékű folytatás vagy nem. Tehát nem elárasztani kell az embert jó exkluzívokkal, hanem csak rávezetni az útra mondjuk 2-vel egy konzolpremierkor. De mondjuk nekem abban is más ez a dolog, hogy én a konzolt csak exkluzívra használom, az ilyen Dirt 5 meg társai ha kellenek is, majd megveszem PC-re.

#25381
Nem kell ülnie, értsd jól, az egész folyamat egy évvel ment volna odébb, tehát hardverestül másabb lenne a gép, nemcsak az, hogy ez már le van gyártva, és pihentetjük. Én bevallom, hogy csak a játék felhozatal miatt hagytam ki ezt a premiert, mert egy 11 éves játék remakeje, nekem kevés mint system seller, anno a PS4-nél legalább ott volt a Killzone, ami ugyan szar volt, de ahogy az kinéz(ett)... :Y
Én komolyan nem emlékszem, hogy a PS4 launch ennél szarabb lett volna, de ha igen, akkor meg pláne nem értem, hogy nem tanultak abból az esetből se, ugyan akkor szar volt a MS, de most más a szitu.

Végre vége a hsz-nak! :DDD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#25396) hyggelig válasza cyberkind (#25395) üzenetére


hyggelig
senior tag

Ujaj, ehhez bátorság kell itt. Riszpekt :D

(#25397) Wesder válasza Blaze_ (#25389) üzenetére


Wesder
félisten

Ő ilyen gangsta, tehàt irigykedhet. ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#25398) Wesder válasza hombre[EU] (#25391) üzenetére


Wesder
félisten

6 milla ment el 12h alatt? Nem semmi. Persze ha lehet hinni Jimnek.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#25399) Moby válasza cyberkind (#25395) üzenetére


Moby
addikt

>na már most nekem ebből a mostani körből egy 11 éves játék remakeje legyen a system seller, én érzem ezt cikinek?

Igen. Az szimpla majomkodás, hogy egy 11 éves játék remake-je bármiben kevesebb, mint bármi más úgy, hogy innen kb van 3 user, aki tolta az eredetijét. Az sipdermant (vagy bármilyen másik cím) játék folytatását sokkal többen játszották, és sokkal jobban hasonlít az elődjére, mint az a 11 éves játék. Az a 11 éves játék remake-je a PS5 vásárlók 90%-nak ekvivalens egy új from IP-vel.

/nekem ezzel adták el a gépet úgy, hogy én ráadásul játszottam az eredetijét.

[ Szerkesztve ]

(#25400) Blaze_ válasza Wesder (#25398) üzenetére


Blaze_
aktív tag

Engem az érdekelne, hogy le is gyártottak ennyit már, vagy csak nagyvonalúan az előjegyzéseket számolták össze? ;]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.