Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Francia91


Francia91
veterán

Nem csodálom, hogy ennyire kicsi TDP kerettel dolgozhatnak benne a kártyák, ezzel a hűtéssel nem is szabad tovább engedni... Legutóbb ilyen hűtést konzumer 150 ezer t-os új laptopnál láttam, ott sem ért sokat

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#2) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Értem én, hogy belépő gép, de ez tényleg "legalja" cuccokból van összelapátolva.
4.0 SSD 1700 MB/sec írási sebességgel? fub+...
Irodai szuperkompakt gépembe különbet rakott (egy másik) gyártó [kép]
262 nit 61-62% sRGB kijelző a másik. Valóban ez a belépő kijelző sok-sok laptopnál, de épp a gamer-szegmens az, ahol ezt mellőzni kellene, hiszen játék közben igencsak számítanak a részletek,
és akkor a 45 wattos dedikált GPU... pff

döbb...
(ez így a 250.000.- Ft-os kategóriában állná meg a helyét)

[ Szerkesztve ]

...itt kérem mindenki!

(#3) vottokar


vottokar
senior tag

Ennyiért ez szvsz. túlzó. Az a 40-45W TDP keret a GPU-nál szerintem tönkre is vágja. (Bár ennek a "hűtésnek" az is bőven sok) Miért nem nevezik kis multimédiás laptopnak inkább?

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#4) cs.zs. válasza vottokar (#3) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szegényke a kis fakó kijelzőjével...
A legragyogóbb képvilágú Netflix sci-fi-t nézve is azt hinnéd hogy a Birmingham bandái megy...
:))

...itt kérem mindenki!

(#5) Héraklész


Héraklész
junior tag

A "Thin" és "gamer notebook" egymást kizáró tényezők, feltéve ha nem csak marketing.

(#6) Evil Snowman válasza Héraklész (#5) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nem minden esetben, de az tény, hogy ennyiért nem kapod meg.

(#7) pandras83


pandras83
senior tag

RTX 4050 és a 6gb vram, ez az igazi lehúzás. Megnéztem kíváncsiságból egy benchmarkot, 1080p-n simán lehetne használni mentőövként a frame gen-t, de nem ennyi vram mellett, folyamatosan tele van.

Cyberfuck Patchrunner

(#8) cucka válasza cs.zs. (#2) üzenetére


cucka
addikt

4.0 SSD 1700 MB/sec írási sebességgel? fub+...
Egyébként mi az az átlagos felhasználói élethelyzet, amikor ez az írási sebesség nem megfelelő?
Ez a gép kábelen 1 gigabit, wifin 2.4 gigabites elméleti maximum sebességet tud. Mire nem elég az SSD 13 gigabites írási sebessége?
Ha átmásolsz egy filmet egyik helyről a másikra, akkor 2 másodperc helyett 5 másodpercet kell várni?

Szerintem ez a legkisebb baja ennek a gépnek. Inkább a pocsék képernyő, azt végig a használat során nézned kell.

[ Szerkesztve ]

(#9) Kansas


Kansas
addikt

Az én agyam fáradt le ennyire, vagy tényleg nem valami értelmes a gaming-es ábra?
Tuti hogy azok a sebességek nem az AMD vagy Intel IGP-ktől származnak, ha meg igen, akkor hol az NVidia RTX-ek adata?

#8cucka : gondolom azon képedt el, hogy ehhez a sebességhez miért kell PCIe v4, ennyi erővel tehettek volna bele v3-ast is.
Mondjuk ezek a m.2 2230-as apró SSD-k tuti nem váltják meg a világot, nem is különösebben olcsók, cserébe bővítéskor okozhatnak némi szopórollert, ha nem tudsz 2280-ast betenni a helyére...

Szerk.: Megvan, sikerült végre értelmezni a grafikonokat... de ritka szarul vannak kialakítva, hogy ugyanabban a sorban van mindkét konfig adata... ennyire nem fértek el külön sorban?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#10) Alaaf Pi


Alaaf Pi
aktív tag

A gép alján hűtőnyílás igazán juthatott volna a venti közelébe is.

(#11) DonToni válasza Kansas (#9) üzenetére


DonToni
aktív tag

Ez a grafikon engem is elgondolkodtatott... de végül is jó, mert megtornáztatja az agyat kicsit... :DDD :DDD (u.i.: puszi a grafikusnak vagy a designernek, aki ezt megálmodta!)

#10Alaaf Pi: Minek aaaz, ott úgy is csak levegőt szívná be, ami végül is csak az egész gép hűtéséért felelős.... :)) (u.i.: puszi a designernek, aki ezt megálmodta!)

-Anti-

(#12) Cythyel


Cythyel
senior tag

az a 3050 felesleges a 660M igp mellé :W
egyrészt a hűtés sem elég, másrészt meg maga a 3050 sem egy acélos

(#13) pengwin


pengwin
addikt

Jó lett volna részletezni a két NV GPU specifikációit. Ebben a kategóriában az NV krónikusan trükközik a terméknevekkel, és az adott számozású kártya gyakran köszönőviszonyban sincs az azonos nevű asztali verzióval. Egyáltalán nem egyértelmű a számozás alapján, hogy mi is van a két gépben.

Az is jó lett volna, ha készülnek fotók a termékek belsejéről, mert ezek az "olcsó" gamer gépek sokszor nagyon gagyi belső kialakítással rendelkeznek -lsd. témaindító hozzászólás... :U

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#14) xsjado93 válasza Héraklész (#5) üzenetére


xsjado93
senior tag

MacBook? :DDD ;]

Amúgy ezt nem is értem. A nem túl vékony Cyborgra meg Katanára is folyton panaszkodnak nálunk, hogy ilyen hangos meg olyan szar a hűtés. Akkor ez mit guríthat? :F

Your life is a lie.

(#15) Juhaszatti válasza xsjado93 (#14) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A Thin meg a Cyborg vastagságra majdnem pontosan megegyeznek. A hűtés is ugyanaz az 1 ventis rendszer. Sőt, ugyanúgy 45W-ra van visszafojtva mindkettőben a videokártya.
Igazából csak a designban van lényegi eltérés köztük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.