Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74901) Graphics válasza Rick4 (#74891) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gyurmás cucc megvéve, délután vagy holnap délelőtt megyek a kocsi alá fetrengeni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74902) freaghill válasza Dr.Zoo (#74900) üzenetére


freaghill
őstag

Láttam, mikor kitakarítottam. Kicsit meglepődtem :D
Lehet majd mikor csipszezek akkor megkérdem Füstit. :R

(#74903) Ace owner válasza freaghill (#74902) üzenetére


Ace owner
addikt

Vagy kerdezd meg allando motorfogyaszto baratunkat valahol biztos itt van megint :DD

Galaxy Fold 4

(#74904) Ace owner


Ace owner
addikt

Egy babakék gördeszka, imádom :DD

Galaxy Fold 4

(#74905) Graphics válasza Ace owner (#74904) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Beteg :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74906) MunezXBK válasza Ace owner (#74904) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nemrég fotóztam egy bőrözöttet, itt használják a városban.

(#74907) Ace owner válasza MunezXBK (#74906) üzenetére


Ace owner
addikt

Igen azt már láttam párszor találkozókon, szép darab.

Galaxy Fold 4

(#74908) VR6-Fan válasza Dr.Zoo (#74900) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Es kb olyan vastag mint egy a5 azert nem olyan pici az sem terfogatra.

De komolyabb turbohoz elegtelen.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#74909) Dr.Zoo válasza VR6-Fan (#74908) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Hát, az enyém max. 5 centire saccolom. Márhogy az IC vastagságát.. :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#74910) Rick4 válasza Graphics (#74901) üzenetére


Rick4
félisten

Kíváncsi leszek az eredményre, nekem a belső radit kellene meggyurmázni (a cserétől se riadnék vissza) de embert még nem találtam,aki nekikezdene a szétszedésnek...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74911) Graphics válasza Rick4 (#74910) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

nem alul csepeg , valahol fentebb, nem fértem oda.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74912) Rick4 válasza Graphics (#74911) üzenetére


Rick4
félisten

MAjd melgesz a hely, a lényeg, hogy a cucc a kesztyűtartóban legyen.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74913) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na újabb fogós kérdés.

B4-es 80-as TDI

Kilométeróra csoport hiba - napi és össz-számláló nem megy. 12 éve állíólag, nálam fél éve van, rákerestem típushiba. Kicseréltem a kis fogaskereket újra.

Összerak, kipróbál nem megy. Van valakinek erre tipp?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#74914) Coyot


Coyot
őstag

Urak!

Passat b5.5 1.9 pdtdi-hez jo lesz a b5 1.6 benzin kiegyenlito tartaly kupakja? Szeretnek egy probat tenni de nem vagyok biztos benn hogy csereszavatos-e.

Má' nem

(#74915) Balupapa válasza Rick4 (#74912) üzenetére


Balupapa
senior tag

mi lett a multiplával(?) ? Gondolom muzeumba került :DD

Milyen érzés végre autót vezetni? Tükrök hogy állnak? :U

_-=*WheelWhores*=-_

(#74916) Rick4 válasza Balupapa (#74915) üzenetére


Rick4
félisten

A Multipla egy nagyon jó autó volt, Te is csak azért vicceskedsz ezzel, mert még soha nem ültél benne. :D Minden jó volt, csak a kézi váltás nem jött be, plusz azért van egy- két fiatos sajátosság (2 év alatt pl sok szerelő közeli ismeretsége, autósboltosok haveri társasága, mindenféle vásárlói kedvezmény, bontósok akár már kulcsot is adnak ha kell, hogy éjszaka is legyen alkatrész) na jó ez csak vicc, nem volt annyira gáz, a probléma onnan indult, hogy én szeretem ha minden autóm rendben van, ez is rendben volt, nyilván így sok pénzben is volt, meguntam, elvitték, kellett mást vennem.

Tükrök? Ebben is motoros- behajtós, és még a külsők is fényre sötétedős, alapból sárgásak, annyira nem bejövős, de fent van és teszi a dolgát, nem látok semmi különlegeset. És mint ahogy évekkel ezelőtt írtam, egy másik fórumban a Multiplával kapcsolatban valaki javasolta valakinek, hogy ha behajtja a tükröt, kevesebbet eszik az autója. Akkor sem én állítottam- javasoltam, pusztán leírtam, a megfelelő szövegkörnyezetbe helyezve a kulcsszavakat.
Remélem aki akkor nem értette, mára eljutott oda, hogy nincsenek értelmezési problémái. :D

Viccet félretéve. 18-as felni 225/45R18-as gumikkal, vagy 17-es felni 225/45R17-es gumikkal a jobb választás? Leginkább arra gondolok, hogy a jelenlegi gyári felnin lévő 215/55R16-os gumikhoz képest mennyire romolna egyikkel- másikkal a komfort, egyenesfutás, zaj, vagy ezekből elvesztve valamennyit, mit nyerhetek velük? A gyári felniket megtartanám a téli gumikhoz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74917) bitpork válasza Rick4 (#74916) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Még csak nem is váltóméret. És a 17" re szavazok, de inkább 205/55-tel.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74918) Ck. válasza Rick4 (#74916) üzenetére


Ck.
addikt

De régen láttalak Téged is erre felé, végre egy ismerős arc. :)
Viszont arról lemaradtam, mivel nyomulsz most?
A gázos Punto óta nem láttalak.

(#74919) TaaT válasza Rick4 (#74916) üzenetére


TaaT
veterán

A 225/45R17 váltómérete a 225/40R18 és a 205/55R16.

Give them hell Ukraine!

(#74920) Dr.Zoo válasza Rick4 (#74916) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én ezekre a sz@r utakra max. 215 széleset tennék fel...
A templomba járos 17 Ramses alukon 225 van/volt fent, kóvályogtam, mint gólyafos a levegőben... :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#74921) viperabácsi válasza bitpork (#74917) üzenetére


viperabácsi
addikt

Így van ez a jó megoldás. :K

Nekem a4 b5 2.6 q -n 225/40 r18 van most és megbántam , hogy váltottam 17 -ről mert a nyomvályúk rángatják rendesen. A régi 205 /50 r17 -volt ,símán autózható.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#74922) Rick4


Rick4
félisten

Na én is így sejtem, akkor lehet marad a 215/55R16-os gyári, van rajta egy normális Dunlop szett a gyári felnikkel, amivel semmi bajom, csak gondoltam cserélem. Mivel amúgy sem határon autózok (mármint tapadáshatáron) így a komfort előrébb való, maradnak.

Ck.
Ja, amúgy a gázos Punto kicsi volt, főleg, hogy belevertem havi 6-7 ezer km-t, plusz nem csak autózás volt, hanem egyszer egyszer még pluszban egy két órát is ültem benne, és a testméreteimmel nem harmonizált, nemrég adtam el, másfél év garázsban állás után, totál felújítva, rendbe szedve. 2 éve vettem a CNG-s Multiplát, ami használat és vezetés közben sokkal vállalhatóbb, mint előtte elsétálva a külsejéből gondol az ember, de nem érdekelt mások mit mondanak, gondolnak, tudtam, hogy én is ott álltam a vétel előtt, viszont a fiatos minőség, és a sűrű alkatrészcsere annyira nem jött be, és a többiek sztorijait ismerve egyáltalán nem egyedi eset voltam, így ezt is felújítottam elől- hátul, mindent megcsináltattam, eladtam, jött az Alhambra. Majd látjuk, hogy hogy válik be, egyelőre tetszik az összeszedettség, és a németes minőség, aztán egy év múlva kiderül, hogy mi a valóság.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74923) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Nem tud valaki a környezetében occsó bontót? VW Polo 1.4 2001 AUD hoz kellene balos (vezető ülés) ülés. Jóáron. :K
Pest megye előnyben, vagy BP

Esetleg ha van otthon elfekvőben, akkor se fogd vissza magad ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#74924) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Mágus izzítógyertyából melyik márkát ajánlod Te(Audi A4 B7)? :R

(#74925) bitpork válasza KaiotEch (#74924) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Bosch. JAj én nem Mágus vagyok :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74927) Dr.Zoo válasza bitpork (#74926) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Érdekes, hogy az arany ára nem mozdult. :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#74928) zsolt19900


zsolt19900
őstag

nagyon-nagyon kérdésképpen:

ilyesmi "rákötik a számítógépre a dolgokat és átírják az ecut" dolog a fogyasztáson nagyot dob, vagy inkább optimalizálja rugalmasabbá teszi a kocsikát? szóval nem mondom, hogy ne növekedjen a fogyasztás, de olyan eget rengetően nem emeli meg, egy optimális ecu átírás?

gondolok én arra, amit mondtatok, hogy 30-40ezredes és akkor előcsalogatnak ezt azt még a motorból, szóval optimalizálják ezekre a körülményekre

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#74929) bitpork válasza zsolt19900 (#74928) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez a szándéktól függ elsősorban. Az optimalizáció nem jelent feltétlen teljesítmény növekedést. A köztudatba bekerült csiptuning meg nem jelent kevesebb fogyasztást.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74930) KaiotEch válasza bitpork (#74925) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Te kismágus vagy :D

Audista ugyan úgy a szerelő, akinél most voltunk, mi is Bosch-ra tippelünk, de azt mondta vegyünk NGK-t (:F), merthogy a Bosch-t nagyon sokan gyártják és más-más minőség.

(#74931) bitpork: 40k? Nekem 16k-ba megáll. Sőt ha apróról veszem, akkor meg 10 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#74931) bitpork válasza KaiotEch (#74930) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Há én nemtom, a Lujziban a 7 év alatt kellett 1x cserélni, akkor a 6db-t kicseréltettem szereléssel együtt 40k és utána sömmi baja nem volt a bossssnak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74932) zsolt19900 válasza bitpork (#74929) üzenetére


zsolt19900
őstag

igazából annyi lenne a lényeg, amit itt mondtak: kicsit rugalmasabb legyen az autó aztán jónapot :D

a csiptuningban nem is hiszek "csodák" nincsenek, hogy rádugok valamit a kábelre az ecu elé mögé aztán attól megtáltosodik a vas :D

amúgy, az rossz gondolat, hogy pl. ha találok valahol egy bontott ecut, akkor megfogom megveszem és azt átíratom és beleteszem? így lesz egy normál és egy programozott ecum is

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#74933) bitpork válasza zsolt19900 (#74932) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Felesleges szvsz. A normális tuner lementi a gyári programot mielőtt mókol és ingyen visszatölti szükség esetén.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74934) zsolt19900 válasza bitpork (#74933) üzenetére


zsolt19900
őstag

ó értem az jó :) akkor majd ha úgy alakul körbenézek itt a környéken, és ha nincs normális műhely akkor majd elvándorolok más irányba :)

ilyesmi, mint oct tuning? ők is írnak de ők a saját dobozukat teszik be? az jó lehet? az itt Baranyában egy vállalkozás

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#74935) bitpork válasza zsolt19900 (#74934) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

OCTnek van nem dobozos része is. Én a dobozt hanyagolnám, de olyat is lehet hallani hogy 101 LE 2 150 LE pasast évek óta megy vele. Számomra a kókány kategória egy gyárilag nem oda való eszközt belehegeszteni :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74936) Ck. válasza Rick4 (#74922) üzenetére


Ck.
addikt

Hát akkor sokmindenrol lemaradtam. :)
És mikori évjárat az új motorkocsi? Ótomata? Gáz vagy dájzel?

(#74937) Dr.Zoo válasza zsolt19900 (#74932) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Akkor Tesvérem qrvára meg fogsz lepődni, ha egy értő kéz megírja rendesen a paripa motorvezérlő egységét.
Sajnos mint minden szakmában, itt is vannak pékek, cukrászok, és nőgyógyászok, akiknek nem kellene ezzel foglalkozniuk, de van pár lelkes arc, aki nagyon sok jól megírt optimalizáláson van túl. Ha van 5 perced, és BP. környéki vagy, viszlek egy karikát a megírt PD vel.... Gyárilag 132 német mén, ebből írt nekem Micar 150 nyiha körülire, ami nem szar 1380 kiló mellé.
Ettől rugalmasabb lesz a kocsid, nem rákketyírrrr fokozatba kapcsol, de sokkal élhetőbb lesz! Ha ésszel használod, fél liter - is jelentkezik minden megtett 100 km-en!
Hogy élsz-e a lehetőséggel, miszerint viszlek a paszullyal, nos ez csak rajtad múlik... ;)
És itt a hangsúly az értő kézen van, mert tényleg sok a kókler, akiknek inkább fagyit kéne árulniuk.... :( a dobozokat felejtsd el, már leírtam, hogy egy (kínából) filléres ellenállással verik át a motorvezérlőt.... Keress rá a racing bazáron, van fent millió, mert aki rájött a turpira, szabadulna tőle... Szerintem

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#74938) bitpork válasza Dr.Zoo (#74937) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Micar engem elküldött a picsába amikor érdeklődtem nála az index fórumon keresztül. Uh csak óvatosan dicsérd :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74939) Dr.Zoo válasza bitpork (#74938) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Automatával nem foglalkozik.... Aki ír, és megír egy ismeretlen előéletű automatát, az szimplán hülye. Ez a nagy helyzet, drága Malacúr....

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#74940) TaaT


TaaT
veterán

Újabb Égszer® a láthatáron [link]

Give them hell Ukraine!

(#74941) zsolt19900 válasza Dr.Zoo (#74937) üzenetére


zsolt19900
őstag

baranyai vagyok :) de mint mondtam, ha el kell menni Pestig egy jó írásért, akkor elmegyek Pestre egy jó írásért :) azon az 1 napon nem múlik

de majd idővel, tényleg visszatérünk rá és köszönöm

TaaT: embeeeeeeeeer :D hogy lehet valaki ilyen igénytelen :(

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#74942) Ck. válasza Dr.Zoo (#74939) üzenetére


Ck.
addikt

Mivel jobb egy kuplungos, kettőstömegű kézit csipszelni, mint egy automatát, ésszerű keretek között? Mi számít ismeretlen előéletnek? A gazdának kell tisztában lenni a váltó allapotával, vagy a Micarnak? Honnan máshonnan tudná meg az autó előéletét, ha nem a gazdájától?
Nem értem mi ez h ismeretlen előéletű autót nem vállalnak. Minden az ami nem az övék elvileg, nem?

[ Szerkesztve ]

(#74943) tomcsi23 válasza Dr.Zoo (#74937) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ilyen könnyű lenne a kombid?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#74944) Dr.Zoo válasza Ck. (#74942) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Automata váltót nehezebb úgy megírni, hogy fogalma nincs a futott előéletről, és a szervízről.
A kettőstömegűnél jelentkeznek bizonyos jelek, hogy ha írás után halódik a szerkezet. (ami lehet hogy még a gyárinál sehol sem volt... ) a kéziváltó TAPASZTALATOM szerint sokkal többet kibír, mint egy elhanyagolt automata. Volt automatám is, és újíttam is fel, tudom miről beszélek.
Mica sem isten, de azért pár hiba szervízelésen már ő is túlvan, nem véletlenül megy vele egy kört írás előtt, és írás után. :K

(sajna a legtöbb user, mint ahogy énis, a használtautó piacról veszi a szekeret. TE tudod 1000%osan, hogy ki mit csinált a szekereden?)

Tomcsi: mindjárt meglesem. De úgytudom, igen.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#74945) Ck. válasza Dr.Zoo (#74944) üzenetére


Ck.
addikt

Igen.

(#74946) freaghill válasza zsolt19900 (#74941) üzenetére


freaghill
őstag

Én is az vagyok (baranyai). 2 hét múlva megyek chippeshez. Ha gondolod kipróbálhatod előtte és utána is.

[ Szerkesztve ]

(#74947) MunezXBK válasza tomcsi23 (#74943) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Elég könnyű lenne.

(#74948) Dr.Zoo válasza Ck. (#74945) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Akkor vagy újonnan vettétek (mázlista) vagy olyantól, akiben 1000% megbízol. :K
Ebben az esetben OK. De ez az esetek töredéke, a nagyrészt itthon vásált autók valljuk be őszintén, nem ilyen gondos gazda a jellemző. Igaz?

Elnézést All!! Forgalmi szerint, 1506 kiló az önsúlya. :K

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#74949) Ck. válasza Dr.Zoo (#74948) üzenetére


Ck.
addikt

Persze, ez nem általános, de az még nem jelenti azt, h ótomatát nem lehet/nem ajánlott csipszelni. Mindössze több körültekintést igényel és nem szabad annyira kihegyezni, mint egy kézit. Ezeket betartva az olaj - és szűrő cserével, valamint az ésszerű használattal együtt, örök élet + 1 nap.
Feltéve ha az előző gazdáról is ugyanez elmondható. Sajnos ez a ritkább.

[ Szerkesztve ]

(#74950) Dr.Zoo válasza Ck. (#74949) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Így-így. Gondolom az automata is röhögve elbír 8-10%-ot, de a legtöbben nem merik elvàllalni, mert fogalma nincs a tulajnak, hogy ki, mit, és főleg mikor csináltatott rajta..

Sajna annó hülye voltam, mert beleugrottam egy automata 1997 - es fullos passatba. 400e ben állt meg a kutya közönséges 4 sebesség plusz lock-upos ótómata felújítása, a 700e érő autón.
Szerencsémre, egy szutyukis TK-ra törte, a biztosító meg kifizette.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.