Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74351) 8th válasza degec (#74297) üzenetére


8th
addikt

Wankel motor jájjj. Ott van például az RX8. Annak a kamu 1.3-as motorját 10 000 kilométer alatt simán ki lehet nyírni és közben annyit eszik mint egy erősebb kétliteres turbó akármi pl. WRX STi. Nevetséges. Igazi kotla szar. :N

[ Szerkesztve ]

(#74352) TaaT válasza VR6-Fan (#74349) üzenetére


TaaT
veterán

Ez a felni alapvetően nem tetszik. :B Bár szó ami szó érdekes azzal a dísztárcsával középen. :)

Give them hell Ukraine!

(#74353) VR6-Fan válasza TaaT (#74352) üzenetére


VR6-Fan
veterán

kicsit feljebb nézelődj úgy 50cm-vel és persze a hátsó kerék fölött ;)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#74354) TaaT válasza VR6-Fan (#74353) üzenetére


TaaT
veterán

Ja, az szép. :D

Give them hell Ukraine!

(#74355) degec válasza -v- (#74347) üzenetére


degec
senior tag

1.8, 2.0 tsiben igen! 1.4 tsi-nem olyan, nem SRI injektoros (vagyis szívócső+ közv injektoros)

fsi + mpi láthatod felső kép !!!

8th: kotla új szó thxx !! :D valóban de legalább egyedi! :D

zsolt1225: ez a Kacska rájder! :)

[ Szerkesztve ]

(#74356) rob210


rob210
nagyúr

Azt a ku..a :Y

Ha megnyerem az 5öst:D
........

Renault power

(#74357) MunezXBK válasza rob210 (#74356) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

9.3l vegyesben, lejjebb meg azt írja, hogy a sűrű tankoláshoz kell hozzászokni. :U

(#74358) brumi1024 válasza rob210 (#74356) üzenetére


brumi1024
veterán

Az ár-érték aránya elég jó. :Y

(#74359) Typhoon47 válasza MunezXBK (#74357) üzenetére


Typhoon47
őstag

Szerintem az csak a katalógus adat csupán, sokat nem tudtunk bár másról sem a cikkben :N

"Education is important but big biceps are importanter"

(#74360) ßrainiac válasza Typhoon47 (#74359) üzenetére


ßrainiac
addikt

1.8T-nek valami 10.9 a varosija gyari adatok alapjan (ha jol emlekszem), asszony amikor hazahozza atlag 8.6-okat mutat a kompuuuter.

(#74361) S.Y.S.


S.Y.S.
aktív tag

Totál 592km, itt csippant a szegénység jelző, ebből pálya és országút ~320km, a többi város, pici szurkálással, 4000 fölött nem nagyon mentem (most van szervizen :) ), maxmotion95. Igy lett 8,08l a fogyi. RS Octi

(#74362) VR6-Fan válasza ßrainiac (#74360) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Vegyesbe nekem is 8 korul eszik kambda szonda nelkul, szurkalva.

Nagy ccm-nek a totymorges a halal.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#74363) rihi1 válasza rob210 (#74356) üzenetére


rihi1
tag

jó öreg VR6!
Németek majd belefaragják a golfjaikba.

(#74364) TaaT válasza rihi1 (#74363) üzenetére


TaaT
veterán

:K

Give them hell Ukraine!

(#74365) vendingo


vendingo
veterán

Ma elmentem a közeli bontóba hamutálat venni.
Mondták, hogy nem biztos, hogy lesz, mindig kidobják őket.
Nagy nehezen találtak egy retkes mocskos hamutálat.

Kérdeztem mennyi, elkezdték 4000. Megköszöntem és mondtam, hogy nem kell, netről rendelve 2000 postával együtt.
Erre elkezdte, hogy a neten nem kell áfát fizetni utána, azért olcsóbb. Ja, a használt hamutálon 0% áfa van, ráadásul blokkot se adnak. Mondtam, hogy max.: 2000-et adok érte, vagy viszlát.
Végül 2000-ért megkaptam, amit amúgy is kidobtak volna.

Itthon lepucoltam, és annyira fasza hamutálat kaptam, hogy szebb mint ami a kocsimba van ami soha nem volt használva, csak aprót tartok benne :)

Utána elmentem autót mosatni, kicseréltem a pollen és a légszűrőt is.
Már csak az olajat kell ledobni, aztán belül is ki kell glancolni.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74366) TaaT válasza vendingo (#74365) üzenetére


TaaT
veterán

:) [link]

Give them hell Ukraine!

(#74367) vendingo válasza TaaT (#74366) üzenetére


vendingo
veterán

Van a közelben egy másik bontó, ott úgy működik a dolog, hogy nekem kell megkeresni az alkatrészt, ők meg kibányásszák.
Ott ami kell azt vagy zsebre rakom, vagy átdobáljuk a kerítésen, aztán este összeszedjük.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74368) VR6-Fan válasza rihi1 (#74363) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Mar nem, mert mar benne van, mostansag turbozzak okat :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#74369) #10726912 válasza vendingo (#74367) üzenetére


#10726912
törölt tag

Komoly önkiszolgáló :D
freaghill:tényleg...az nekem is kéne.. :D

[ Szerkesztve ]

(#74370) freaghill válasza vendingo (#74367) üzenetére


freaghill
őstag

Hozhatnál nekem egy motort :DDD

(#74371) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Még ennyi majmot, mint amennyivel ma 2 órás út alatt találkoztam. :U

Közmű szar miatt totyogunk a sorban, de ez is megelőz b+. :W

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#74372) djyuri


djyuri
őstag

Üdv :)

Kombi Kotkodát készülök majd venni valamikor :) sacra év vége vagy jövő év eleje...

De járom az utcákat és sose találok úgy egyet se,hogy ott a tulaj és megdumáljam ,hogy mérőszalaggal vagy akár személyes tapasztalat alapján,hogy lehajtott ülésekkel mekkora szögletes belső tere van a kombiknak.

(időnként hangfalakat szállítanék (sajátokat) és ennek járnék utána,hogy melyik kombiba férnék be :) )
Az aktuális legnagyobb ládám:
103*109*67 (ma-szé-mély)

Akinek van ideje,leméri nekem az autóját lehajtott vagy kivett ülésekkel? :)

Köszönöm :) :R

(#74373) degec válasza rob210 (#74356) üzenetére


degec
senior tag

rohadt jó kis verda ez a superb, marha nagy és azért a faceliftes egyáltalán nem ronda kombiban !Ár értékbe veri a passatot kényelemben sem szenved csorbát (durván nagyobb), csak a szokásos VW fas*ág, hogy picit régebbi benzinesek és csonkolt nyomatékuk ! ezt miért kell velük tenni..mármint Skodával nem vágom.vr6 kivétel, meg a tdi-k is, de a többi benzines butított! WHY ???????????????????? :O

Mi az a Kombi Kotkoda ?? hagy tanuljak már :D:D

[ Szerkesztve ]

(#74374) Ace owner válasza vendingo (#74367) üzenetére


Ace owner
addikt

Egy Jetta egyest dobjatok már át a kerítésen majd, elugrok érte kösz :DD

Galaxy Fold 4

(#74375) brumi1024 válasza degec (#74373) üzenetére


brumi1024
veterán

Mert a VW nem akar magának konkurenciát gyártani.

(#74376) degec válasza brumi1024 (#74375) üzenetére


degec
senior tag

de miért csak a bengásokat csonkítja meg? tdihez miért nem nyúl? nézd meg az új Octaviat ott is a bengások elvágva 250nm nél.. 1.8 tsi pl.. az 320 nm-t tud az audi a4 ben !

[ Szerkesztve ]

(#74377) brumi1024 válasza degec (#74376) üzenetére


brumi1024
veterán

Mert valószínűleg a dízelmotornál nem egyszerűen annyi a kevesebb nyomaték, hogy pár alkatrészből kevesebbet raknak bele vagy két sor kódot átírnak az ECU-kban.

Ebben semmi meglepő nincs. Egy új autónyi különbség van az A4 és az Octavia ára közt, és ez többek közt a motornál jelenik meg. Csak olcsóbb módosítani egy meglévő motort, mint fejleszteni egy újat.

[ Szerkesztve ]

(#74378) brumi1024 válasza degec (#74376) üzenetére


brumi1024
veterán

Amúgy most utánanézve egyszerű a válasz: az Audiban egy új 1.8 tfsi van.

(#74379) degec válasza brumi1024 (#74378) üzenetére


degec
senior tag

ahogy az új octaviaban is ugyan az a motor van _MQB-s platformba már csak az uj 3.generácios tsik tdik mennek bele! :D de motor babráláson kívül eleve alkalmaznak egy halom butító dolgot pont azt nem kéne bántani :D..az aktuális a4 lehet még nem mqb-s, de az meg eleve mindig a legfinomabb dolgokat kapja meg mivel az audi! :D

[ Szerkesztve ]

(#74380) brumi1024 válasza degec (#74379) üzenetére


brumi1024
veterán

Naná, hogy nem MQB, mert nem is lesz az. Az A3 MQB, az A4 MLB, nagyobb is mint a Golfszármazékok.

Nem, nem ugyanaz a motor, az Octaviaban egy régebbi motor van, az A4-ben lévő eddig csak az A5-ben volt elérhető. Itten-e.

[ Szerkesztve ]

(#74381) Rick4 válasza rob210 (#74356) üzenetére


Rick4
félisten

Pontosan 3597 köbcentinyi üzemanyag-levegő keverék válik mozgási- és hőenergiává, kipufogógázzá minden második főtengelyfordulatnál.

Hogy is van ez? Négyüteműeknél egy hengert nézve minden negyedik ütem munkaütem, és a négyhengerest egyben nézve minden főtengelyfordulatra jut egy munkaütem. Itt V6 van, egyben mozog két hajtókat két dugóval, tehát 3-3 henger mozog külön, az ütem természetesen az egyszerre mozgóknál meg van fordítva, vagy el van tolva. Ennek ellenére a "két főtengelyfordulatonkénti 3597 köbcenti" érdekes kérdéseket vet fel. Akkor a cikkíró egy kétütemű, vagy egy félütemű Superbet próbált? :D

Ja, amúgy a héten én is beálltam a sorba 8 év (kihagyás, kalandozás, nevezzük bárminek) után egy újabb Vw konszernes géppel, 2003-as Alhambra 1.9 PD TDI signo, tiptronikkal, első gazdától személyesen véve. Már ha magyarznom kell, mit keresek itt. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74382) degec válasza brumi1024 (#74380) üzenetére


degec
senior tag

jo mqb mlb ok.. motor 3. generácios tsi ! :) az 1.8- 2.0 méretben egyforma mind..tuti zsír ! majd keresek linket is! feljebb linkeltem egy nagy képet az van minden 1.8 asban és 2.0 ban.. hajrá !

(#74383) pepe9898


pepe9898
csendes tag

Sziasztok! Golf 3 1.9 tdi afn valtozo geos turbonal mi lehet a hiba ha 1.3 barra van irva a chip de csak 1 bart tolt? A vakumlabdan a palcat kell allitanom rovidebbre vagy a palcanal van egy imbusz csavaros hatarolo hogy a geo mennyire zarjon ossze vagy inkabb ezt? A palcan allitottam 2 fordulatot ossze huztam de ugynezem az csak a nyomas kiepuleset valtoztatja nem? Mert a nyomasom 1 bar maradt eddig ragadt a geom most kipufoltam most nem tolt tul viszont nincs eleg nyomasom. Elore is koszonom ha valaki tud segiteni vagy az allito csavarok mukodeset elmagyarazza. A csovezes es n 75ok rendben ujra lett csovezve es n75 bolt meg pucolas elott 4et kiprobaltam.

(#74384) brumi1024 válasza degec (#74382) üzenetére


brumi1024
veterán

Oké, hogy 3. generációs, ezt már mondtad párszor, de az Octaviában lévő nem ugyanaz, mint az A4-ben lévő! Nézd meg a linket amit beraktam, ott le van írva az összes változtatás és ott a nyomatékkülönbséged.

(#74385) Cheesy


Cheesy
őstag

Tegnap leadtam az autót a szerelőnél, előbb hívtam, hogy mi a szitu, holnap hozom el tőle.
- olajcsere megvolt (végül a Mann filter + Total Quartz 9000 Energy 5W40 5L ment bele, nem kaptam Motult belátható időn belül, netről meg nem akartam rendelni)
- vezérműszíjcsere (Gates) + 2 másik (klíma, és generátor talán...), épp időben cseréltük, a klímáé pl. nem is jó méretben volt rajta, a vezérműszíj pedig a végét járta. Örülök, hogy nem halogattam.
- vízpumpa csere
- végre bekerült a fejegység és a mikrofon

Váltóolaj csak azért nem lett lecserélve, mert a szerelőmnél nem volt olyan spéci kulcs, amivel a leeresztőt ki tudta volna oldani. Benzinszűrőt elfelejtett venni, így az is következő alkalomra marad, jövő hét vége talán.
A váltórudazatot kicsit korrigálni kell, mert az 1-3-5 sebességeket kevésbé veszi szépen mint a 2-4-t.
Kiderült, hogy a kipufogódob már picit lukas. Nem a katalizátornál, nem a legutolsó, hanem a "középső" dob. Ezt megnézem ETKA-n melyik lehet. Főleg, hogy mennyi lesz kicserélni... :Y

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#74386) Cheesy


Cheesy
őstag

Elviekben pont erről lenne szó, a jobb felsőről.
gyári kód: 8d0253409ac

De majd Mágus kijavít, ha tévedek :)

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#74387) KaiotEch válasza Cheesy (#74385) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem pl a hátsó résznél lyukas, de meghegesztetem Ürömnél a kipufogósnál. Viszont ma hallottam, hogy a Solymári Gyrosos amikor vette az Audiját a hátsó kipufogó dob egy poroltóból van ráapplikálva :W :C

(#74388) freaghill válasza KaiotEch (#74387) üzenetére


freaghill
őstag

Haver a simsonjának a kipufogóját égette és észrevette hogy benne volt egy coca colás doboz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74389) rob210 válasza freaghill (#74388) üzenetére


rob210
nagyúr

Ezen semmi meglepő a 90es években mindenki ezzel hangolta a simót.
Beleverték a végébe a colás dobozt és szöggel pontozóval annyi lukat ütöttek az aljára amennyi az éppen aktuális tulajnak felizgatta a dobhártyáját.…

Renault power

(#74390) freaghill válasza rob210 (#74389) üzenetére


freaghill
őstag

Akkor ez csak nekünk volt újdonság :B

[ Szerkesztve ]

(#74391) rob210 válasza freaghill (#74390) üzenetére


rob210
nagyúr

Igen ;)

Renault power

(#74392) tomcsi23 válasza Rick4 (#74381) üzenetére


tomcsi23
veterán

De rég láttunk autós totyikban. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#74393) Rick4 válasza tomcsi23 (#74392) üzenetére


Rick4
félisten

Hiányoztam? ;]
A magam útját jártam, ami kérdésem volt,arra nem autóskártyás arcoktól akartam válasz. :D A vicc, hogy most is csak egy google találat hozott el ide. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#74394) Ace owner


Ace owner
addikt

Jéééééézus ereje

Galaxy Fold 4

(#74395) sultansmith válasza Ace owner (#74394) üzenetére


sultansmith
senior tag

hát igen, szépérzéket nem lehet pénzért venni, ilyen front spoilert viszont igen. :D

[ Szerkesztve ]

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#74396) KaiotEch válasza Ace owner (#74394) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mi ez télen hókotró? :D

(#74397) AMD Power válasza Ace owner (#74394) üzenetére


AMD Power
titán

Katasztrófa. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#74398) viperabácsi válasza Ace owner (#74394) üzenetére


viperabácsi
addikt

Na bammeg ez "ETETI A SZEMET" :(

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#74399) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok! B6 os audi a4 cabriohoz lehet beszerezni meg valahol uj vaszontetot?mert bujtam a netet de nem igazan talaltam.

(#74400) #10726912 válasza kiki22 (#74399) üzenetére


#10726912
törölt tag

Beszélj a Kovács és társa céggel, neten megleled őket. De más helyeken is kérdezősködj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.