Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75751) FRENK1988 válasza viperabácsi (#75736) üzenetére


FRENK1988
veterán

Renault Megane RS ;) :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#75752) Ace owner válasza bitpork (#75749) üzenetére


Ace owner
addikt

Azért egy LS1 RX7 engem jobban feldobna mint egy kvatró [link] ;]

Galaxy Fold 4

(#75753) bitpork válasza Ace owner (#75752) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ki fogod nőni, hidd el! Utána majd annak fogsz örülni hogy a vizes kanyarban nem mocorog, meg hogy télen rendesen megáll 40-ről.

Ck. : egy szóval nem mondtam ilyet. Hozzá teszem azt hittem neked is kvatród van :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75754) viperabácsi válasza Ace owner (#75752) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ja mert ez olyan xar

(#75750) Ck. Hát a HÁTSÓ LÁB hiányzik ;]

(#75757) bitpork Mi tudjuk milyen xar

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#75755) Ace owner válasza viperabácsi (#75754) üzenetére


Ace owner
addikt

Sosem tetszett az AWD drift.. :N Most is gondolkozom erősen hogy beülök egy Ladába, de a józan ész győzni fog szerintem.. :F

Galaxy Fold 4

(#75756) Ck. válasza bitpork (#75753) üzenetére


Ck.
addikt

Csak vicceltem, de sajna nem. Bár az lenne...de csak nyomi első kerék. De más meg azt mondja, h a quattro miatt meg nehezebb lenne ezért nem menne úgy, mint most. Nem tom.

(#75757) bitpork válasza Ck. (#75756) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És többet is fogyasztana.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75758) Ck. válasza bitpork (#75757) üzenetére


Ck.
addikt

De máshol meg azt olvasom h a quattro menne jobban azonos teljesítmény mellett. Össze-vissza mondanak mindent, én a végén még annyira osszezavarodok, h eladom és veszek egy biciklit.

(#75759) FRENK1988 válasza Ck. (#75758) üzenetére


FRENK1988
veterán

az legalább jó helyen hajt :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#75760) viperabácsi válasza Ck. (#75758) üzenetére


viperabácsi
addikt

Elméletileg a quattro jobban át tudja adni a nyomatékot mert a 4 kerék felületén osztja el.Jobb gyorsulás érhető el vele viszont picit többet eszik .

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#75761) tomcsi23 válasza Ck. (#75758) üzenetére


tomcsi23
veterán

0-ról jobban megindul, havas, csúszós, nedves úton is jobban el tud rugaszkodni, ill kanyarban, határon kigyorsítva.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#75762) bitpork válasza Ck. (#75758) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

4 kerék hajtás:
-nagyobb fogyasztás
-kevesebb kerekekre jutó erő
+nagyobb úttartás
+ jobb kanyarstabilitás
-drágább üzemeltetés
+normális meghajtásnál elfogadható "terepképesség"

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75763) Mágus2 válasza viperabácsi (#75760) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mert nehezebb. A veszteség is több. 8 Gömbcsukló...

(#75764) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Golf 4 1.8T 150LE (AGU)-ra féktárcsát / betétet ki milyet ajánlana?

Ate tárcsája tetszik (kinézetre is, meg a magas széntartalom miatt), valamint gyári minőséget is ígér. Részletek: szellőztetett, magas széntartalmú, bevonatolt

Betétből még nézelődtem, mehet abból is Ate?

A minőség a lényeg, nem az ár, persze nem százezreket szeretnék költeni :DDD

Hála :R

(#75765) brumi1024 válasza bitpork (#75762) üzenetére


brumi1024
veterán

Ezek a jobb 4 kerék hajtási rendszerekre igazak, de ha nem jó a konstrukció, akkor elég sok plusz meghibásodási lehetőség jöhet még szóba. 4 kerék hajtásból is csak a jót szabad megvenni. Szerencsére ez a konszernen belül többnyire adott, de a viszkós Scenic RX4 vagy az Ignisek nem biztos, hogy túlélik az első terepútjukat.

[ Szerkesztve ]

(#75766) KaiotEch válasza Ace owner (#75752) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Megy az Ajudival is.

(#75767) viperabácsi válasza Mágus2 (#75763) üzenetére


viperabácsi
addikt

De legalább mosolyt csal az arcomra mikor tolom neki.Igaz csak A4 b5 2.6 q 150 loval :DDD

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#75768) tomcsi23 válasza ßrainiac (#75764) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szerinted milyen a gyári első fék? ;]
Ate. Van abból a "sima", ill. powerdisc, betét is sima, ill. kerámia. Másik alternatíva EBC; ott is van sima tárcsa, ill. a mart, bevonatos tárcsák, betétek meg fekete, zöld, piros (ez a kerámia), ill. sárga.
Tárcsa és betét egy gyártmány legyen.
Mind szvsz.
Hja, első kell vagy hátsó? :D

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#75769) Morris válasza Mágus2 (#75719) üzenetére


Morris
veterán

Az mit takar?

Adott volt ugye a Golf IV. Ott egy Eurocar tipusú riasztó volt beleszerelve.
A kulccsal a központizár le/föl húzta az ablakokat.
Ha pedig riszatóval (távirányítóval) zártam, akkor fel is húzta az összeset.

Most a Passat-nál ez nem megy sajnos. Kulccsal ugyanúgy működik a le/fel, mint a Golf-nál.
De a riasztót nem lehet megtanítani, hogy záráskor fel is húzza az ablakokat.

Ebből gondoltam, hogy a riasztóval van a bibi. Mondta is a srác, hogy a riasztó nem tudja ezt a fícsört.

(#75770) ßrainiac válasza tomcsi23 (#75768) üzenetére


ßrainiac
addikt

Első-hátsó.

Akkor powerdisc + kerámia betét, mi?

Akarok bele menő ellipszis mintát!!4 :))

Másik témához: tudok egy jó riasztóst, aki szerelte nekem a rádiót (mikrofonos őrületet), meg immo+riasztó kombót, az ilyen ablakfelhúzós, napfénytető bezárós. Jó áron és profin dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#75771) tomcsi23 válasza ßrainiac (#75770) üzenetére


tomcsi23
veterán

;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#75772) Mágus2 válasza Morris (#75769) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A konfort elektronika a passatban tudja, csak egy pipa. A golf öregebb, az csak utólagos riasztóval tudtak.

[ Szerkesztve ]

(#75773) ßrainiac válasza tomcsi23 (#75771) üzenetére


ßrainiac
addikt

EBC? Ez is meno ^^

Carbonos?

(#75774) VR6-Fan válasza tomcsi23 (#75768) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Zimmermann se rossz szerintem.
De jo multkor a szerimin a jobb elsot eltudtam fekezni lehet a felcsapodo vizet nem szerette, 200rol fekezve raz....

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#75775) Morris válasza Mágus2 (#75772) üzenetére


Morris
veterán

Akkor nem értem miért mondta a srác, hogy nem tanítható.

Mindenesetre teszek majd vele egy próbát...

(#75776) Mágus2 válasza Morris (#75775) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Van hozzá spéci program.

(#75777) Ck.


Ck.
addikt

Uraim, számoltam, osztottam, szoroztam, beszélgettem Vele egy nagyot, és végül megszületett a döntés: MARAD.
Túlságosan a szívemhez nőtt és ezt a kis olajos kalandomat leszamitva az autó tökéletes állapotban van. Sokkal újabbra nem telne, kb. azonos évjáraton belül tudnék csak csere-berélni és ki tudja mit fognék ki.
Arról már nem is beszélve, hogy allófűtéstől kezdve kenyérpirítóig minden van benne, abszolút full extra a xenon-t leszamitva.
Úgyhogy szépen megy szerelőhöz, beteszunk ezúttal egy gyári, nem utángyártott O gyűrűt a problémás részre, aztán kap egy új klíma lapátot (mocsok nyest h a fene enné meg), van egy kis horzsolás rajta elől, azt fényező megcsinalja, kap 4 új pacskert és remélhetőleg sokáig még hű társak leszünk és Ő sem fog semmi szomorúsággal meglepni.
Rájöttem h nem tudok azonosulni ezzel a levillogós vese köcsögséggel, legalábbis most nem.

Tomcsi23:
Egyedül körforgalom nagy sebességű bevételénél dolgozik az ESP, egyenesfutasnal megy a normál kigyorsitas, nem érzem h bármi is visszafogná az autót, max ha alacsonyabb sebessegről hirtelen padlózok. Arra azért kíváncsi vagyok, h vajon egy quattro álló helyzetben padlógáznál ugyanúgy megcibálja a kormányt, mint egy első kerekes, vagy vagy kevésbé akarja kitépni?

[ Szerkesztve ]

(#75778) MunezXBK válasza Ck. (#75777) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szvsz az ASR-t kérdezte, nem az ESP-t. :D

(#75779) Morris válasza Mágus2 (#75776) üzenetére


Morris
veterán

Sejtem is milyen... :U
Nem hinném hogy a riasztósoknak lenne hibakódkilovasójuk és egyéb huncutságuk.

Annak ellenére tudja ezt feture-t a passat, hogy csak mindössze 1 évvel fiatalabb a golfnál???

(#75780) tomcsi23 válasza ßrainiac (#75773) üzenetére


tomcsi23
veterán

Elvileg van benne némi karbon, ja, mint a sima HCD tárcsánál is.
Azt azért meg kell jegyezni, a mart tárcsák jobban kajálják majd a betéteket is, a magam részéről maradtam a simánál.
Mod: Ebc fékmesternél: tárcsa, betét.

VR6: igen, ha olcsó kell, akkor zimmermann, de hogy ahhoz milyen betét a jó, azt passzolom. Lehet amúgy, Nálad a ferodo betét melegedett el.

Ck.: azért kell fogni a kormányt. ;]
Bár nemtom, itt maradt-e a haldex a hajtásban. :F

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#75781) Ck. válasza MunezXBK (#75778) üzenetére


Ck.
addikt

A műszerfalon ugyanaz a visszajelzője. És szvsz kanyarban mindkettő dolgozik.

(#75782) KRISSTUS válasza ßrainiac (#75770) üzenetére


KRISSTUS
tag

Ha Pesten van akkor kérlek add meg az elérhetőségét.

(#75738) Mágus2
Az egy idézet volt a másik fórumról, ahol az illető az írta, hogy ő tudja is aktiválni őket.
Csak még nem tudtam regisztrálni, ezért még nem tudtam felvenni vele a kapcsolatot.

Pl ezen az oldalon az Octavia kanyar fény aktiválása van leírva, persze kell hozzá még egy normális VAG COM kábel.

[ Szerkesztve ]

(#75783) TaaT válasza tomcsi23 (#75780) üzenetére


TaaT
veterán

"a mart tárcsák jobban kajálják majd a betéteket is"

A ceramic betét viszont keményebb mint a sima. :)

Give them hell Ukraine!

(#75784) tomcsi23 válasza TaaT (#75783) üzenetére


tomcsi23
veterán

Vajon a sárgánál is keményebb?
Ebc ofkorsz.

Ja, nyilván. Szerintem a piros a sárgánál is keményebb.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#75785) TaaT válasza tomcsi23 (#75784) üzenetére


TaaT
veterán

Azt nem tudom, én az ate ceramic-ra és az ebc red-re gondoltam, ezek alapvetően hasonló betétek. :)

Give them hell Ukraine!

(#75786) zsolt19900


zsolt19900
őstag

remélem ez az ablak fel le nálam is megoldódik, mert amíg nem lett levéve az akkusaru, akkor ment ugye :) de most nem akar :(

most teszik majd be nekem a riasztós bicskakulcsos távos cuccost, aztán elmegyek valami szakihoz hogy nézzen rá, ha nem vinné fel le az ablakokat a távról a szekér

továbbá kap új középdobot, axiál csuklókat és a hozzá tartozó alkatrészeket, meg lesz csinálva az ajtó piciny lógása és minden ilyesmi dolog, szóval patent lesz a kis lupókám :) már csak az esztétikai dolgok lesznek rajta hátra

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#75787) Morris válasza zsolt19900 (#75786) üzenetére


Morris
veterán

Az Eurocar-os riasztónak pont az volt a gyenge pontja, hogy egyszer lekerült vmelyik akkusaru, mehetett is vissza beállításra.

(#75788) Ck.


Ck.
addikt

Mági Mester,
A6 C5-ben széria az ESP/ASR páros, vagy csak az ASR?

(#75789) VR6-Fan válasza tomcsi23 (#75780) üzenetére


VR6-Fan
veterán

olcsó? 60e a két tárcsa a szaromra :U

betét középső része fel volt üvegesedve, meg a tárcsa középső része, ha lesz egy kis időm felrakatom esztergára hogy lehet e egyáltalán kezdni vele valamit.

itt fék mesteréknél gondolom darab ár van, mert akkor a turbo grove darabja 35e (Y) :U

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#75790) zsolt19900 válasza Morris (#75787) üzenetére


zsolt19900
őstag

én tutihifiről rendeltem egy 10k-s bicskakulcsos riasztós szettet :) annyira nem vagyok biztonsági mániás, amit el akarnak úgy is elvisznek :( csak a távos kpzás miatt kellett a szett a riasztó csak ráadás :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#75791) Mágus2 válasza Ck. (#75788) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Egyik sem széria.

Ha van kikapcsoló gombja az ASR-nek akkor csak az van, ha ESP-nek van gombja, abban van ASR is.

[ Szerkesztve ]

(#75792) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#75789) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ejha, melyik típus, vagy méret van annyiban?

Jaja, db ár. Nem ócó az ebc sem.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#75793) Ck. válasza Mágus2 (#75791) üzenetére


Ck.
addikt

És a kettő külön is volt rendelhető vagy együtt járt? Nem tudom egyértelműen eldönteni h az enyémben mindkettő van, vagy csak ASR. Hogyan lehetne a legkönnyebben kideríteni?

(#75794) Mágus2 válasza Ck. (#75793) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Minek van kikapcsoló gombja a középkonzolon a , ha egyiknek sincs, akkor nincs benne ASR sem.

(#75795) VR6-Fan válasza tomcsi23 (#75792) üzenetére


VR6-Fan
veterán

passat/golf/corrado g60-hoz keresd, mert ugye nem túl gyári a fék.
de ha haverom cupra R-je bontásra kerül akkor erősen gondolkodok hogy felkerül az instant 305mm 4 dugós brembo, viszont akkor jöhet a felnik cseréje, meg az is tárcsa cserére szorul és itthon a nagyok nem forgalmaznak ahhoz való tárcsát betétet is csak elvétve :U

de most megy az izgulás, sanszos hogy 0-1misi közt össze autókáztam csekket itt az emelkedőn :U

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#75796) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!

Végre kezdem utolérni magam és mostmár szeretnék a kocsin kicseréltetni pár dolgot. Hátsó lengéscsillapító: Bilstein gázost nézek 14.000Ft/db áron vagy lenne Sachs 12.000Ft/db viszont ez olajos. Melyik lenne a jobb?
A második a motortartóbakok. Ezekből Febit néztem, az megfelel esetleg van jobb/olcsóbb?
A harmadik pedig, a kormányom "nyekereg". Nem konkrétan a kormáánykerék, hanem mintha az egész kormánymű "mozogna". Ez főleg kátyúnál vagy rosszabb földesúton hallatszik. Mintha mozogna minden irányba, valami nem tartaná pontosan a helyén. És a holtjáték is megnőtt. Ez mi lehet? Kormányösszekötő vagy valami más?

Renault Megane IV Limited

(#75797) Ck. válasza Mágus2 (#75794) üzenetére


Ck.
addikt

A középkonzolon ott az ASR kikapcsolója, de a műszerfalon nincs külön jelölve a kettő, ezért kérdezem. Vezetés közben hogy a legegyszerűbb kideríteni? Ha körforgalomban nagyobb sebességgel kanyaradok és bejelez az ESP elvileg, nem? Youtubeon se láttam külön ESP jelölést. Mi a rendes teszt módszer rá?

[ Szerkesztve ]

(#75798) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#75795) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ja, ez a lyuggatott?
Mondjuk ez az alap sem szar elvileg és elég kedvező ár, ahhoz képest. Erre gondoltam az olcsót.
Persze találtam az enyémhez is 85/db áron sport zimmermannt. :D ehune.

Nofene, mi volt, kint álltak és nem vetted észre? :F

Ck.: pl durván kanyarodva, gáz nélkül, ha elkezdi fékezgetni a (hátsó) kereket, akkor van esp, de ha asr van a gombon, akkor nem lesz esp szvsz.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#75799) brumi1024 válasza Ck. (#75797) üzenetére


brumi1024
veterán

Az ESP a kanyarban való kicsúszást próbálja megfékezni a kerekekről hajtóerőelvétellel, esetleg ráfékezéssel.

(#75798) tomcsi23: Még a gázt sem kell elvenni, pillanatok alatt megteszi az elektronika.

[ Szerkesztve ]

(#75800) tomcsi23 válasza brumi1024 (#75799) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nyilván, de ha van kipörgésgátló, akkor az is csinálhatja a fesztivált gáz esetében, míg gáz nélkül ez nem szól bele. :)
Mármint, hogy jobban meg tudja nézni a kolléga.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.