Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36751) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A dejzel igen is hűlhet. A termosztát persze azért van h ne, de nekem az a tapasztalatom hogy még friss vezérlés cserénél is (amibe a pumpán túl a termosztát is benne van 2.5-nél) -10 körül, ha egy helyben áll a kocsi alapjáraton.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#36752) latyak17 válasza Mágus2 (#36749) üzenetére


latyak17
tag

kivéve ha 79ˇ -os termosztát van benne, az télen igencsak megbolondítja a rendszert.. :Y

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#36753) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Uff!

Hétvégén voltam egy keveset a szerelő havernál.
Háhá, már van bal oldalt is tükörfűtésem. :)

Nade... chios 335d bömcsi... karbon fóliázva belül amit szabad, bőr ülés m packet stb.
körbe blinder fejezve, gps-es radardetektor minden amit akarsz. leddel megvilágított bömbi jel, stb.
Volt egy pici nyomatéka a drágának. :Y
De volt más is amin kiakadtam. Meg van törve az első lökőse, haver tudna neki újat 120k-ért.
nem cseréli le, mert drága! :Y De a veséket megcsináltatja másik sráccal ledesre, eddig 8-at ölt bele. :W

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#36754) Mágus2 válasza FoBCRaistlin (#36753) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Olcsójánosnak minek autó? Tankolni nem sajnál? ;]

Más: Tegnap már olyan lágyan ringatózott a szekér az úthibákon, h az már több mint gyanús volt.

Keréknyomást ellenőrizve :Y 1.8bar mind a 4 ben. Felnyomtam 2.3-ra ahogyan kell. Láss csodát, rögtön lerázta a vesekövem. :K

[ Szerkesztve ]

(#36755) Octi válasza Mágus2 (#36754) üzenetére


Octi
aktív tag

Olcsójánosnak minek autó? Tankolni nem sajnál?

Tankoltak már előttem S500-as Mergába kétezeré :D

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#36756) Mágus2 válasza Octi (#36755) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az a következő lehajtóig sem elég bele. :Y :K

(#36757) FoBCRaistlin válasza Mágus2 (#36754) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Bocs az a 8 az 80k.
Gyönyörű volt a kocsi, sajna nem volt nálam a gépem, pedig fényképeztem volna.

Másik eset, szintén itt.
Sharan, haldokló csigával. (hol szorul, hol nem) 1,9pd 131ló.
Hozott bontott csigát hozzá óccóé'
Haver elkezdi a cserét, nézi a geot, hogy mozog-e rendesen... meg sem mozdul, szét kellett kapni. (szép művelet volt) Nézem a típust, VNT15... mondom neki ez nem éppen erre való.
Jól sejtem, hogy a vnt15 az a sima 1,9tdi 110 lovas csigája?

Bömbire: Tankolja, meg hajtja is rendesen, illetve rendben van a gép, szép tiszta belül, a fólia is igényes. Jó illat benne, szóval tényleg ok volt, csak ez a lökős téma ütött ki. De nem is az, hogy törve van, hanem förtelmes állapotban.

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#36758) Mágus2 válasza FoBCRaistlin (#36757) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Jól sejtetted, abból is csak a régebbi AHF-re jó. A többin 1749V -volt. :K A 130pacis pd-re minimum 1749VA-kell :K

(#36759) kk831228 válasza ESP (#36750) üzenetére


kk831228
addikt

Sajnos visszahülhet a pd... És vissza is hűlik valamennyire. ;) és nem csak az enyém ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#36760) FoBCRaistlin válasza Mágus2 (#36758) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

És mi van ha az kerül fel a gépre neki?

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#36761) Mágus2 válasza kk831228 (#36759) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mi értelme üresen járatni alapjáraton??? Ezt soha nem értettem, ha tovább várok mint 5 perc, akkor leállítom, mert attól ég meg a legjobban az olaj, ha a állsz és egy helyben és rotyog a verda. :K

[ Szerkesztve ]

(#36762) Mágus2 válasza FoBCRaistlin (#36760) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem lesz hosszú életű, gyárilag 1.3 bar nyomást kér a 130 lovas, a 110 lovas meg 0,9-et. Szeritned egy amúgy sem tökéletes bontott csiga meddig fogja ezt bírni. :F

De lesz ott más baj is, mivel a csőcsatlakozó nem bajonetes a vnt15-ön. :( Downgrade turbó, na ezt sem fogom megérteni. :(

[ Szerkesztve ]

(#36763) FoBCRaistlin válasza Mágus2 (#36762) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Ok, akkor jól mondtam neki.
Ráadásul a kocsit trélerezni használják, meg cipelni, szóval kap terhelést rendesen.
Tulaj hozta, ez legyen rátéve szöveggel. :C

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#36764) kk831228 válasza Mágus2 (#36761) üzenetére


kk831228
addikt

Hát mit csinálsz betakarózol??? :D én azért nem állítom le amikor hideg van... Na de nem is ez volt a téma. ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#36765) Mágus2 válasza FoBCRaistlin (#36763) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Réhegesztik, nem az a gond, de én kapugaranciát sem adnék rá. A nem hivatalos guiness rekord, amiről tudok, 400méter a bontott turbóval. Érdemes kockáztatni, főleg, ha a verda keres. :F

kk831228 Miért kell a kocsiban aludni, attól nem lesz meleg benne ha járatod, mert a naftából csinálja a meleget, de 0,4liter/órából szerinted mennyi meleg jön ki. :F És ebből még mozgási energiát is kivesz, mégis csak forog az a főtengely. ;)

Most már értem miért hűl vissza egyeseknek alapjáraton. Ha sokat állsz vele télen, tegyél bele álló fűtést, mert alapjáraton nem, hogy nem fűt, de nem is kell fűtenie, nem erre volt tervezve. :(

[ Szerkesztve ]

(#36766) FoBCRaistlin válasza Mágus2 (#36765) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Én szóltam, meg próbálok még vele beszélni. Sztem itt is olcsójancsizás volt.
RCP-n láttam még efy Fabi RS-t, GT20 lerobbant róla, csávó változatlan progival rátett egy gt15-öt, mert "az majd jó lesz egy ideig"

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#36767) kk831228 válasza Mágus2 (#36765) üzenetére


kk831228
addikt

A tervezést inkább nem említeném ebből a szempontból. ;) a fűtés meg van oldva a fűtés meg kit érdekel ha -15 -be megfagysz a kocsiba. ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#36768) Mágus2 válasza kk831228 (#36767) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az emberek olyan dolgokat akarnak, melyek kizárják egymást, a kocsi egyen keveset, menjen jobban és fűtsön mint állat, ezek nem mennek egyszerre, kompromisszumot kell kötni. De a juzerek ezt nagyon nehezen nyelik le.

Persze mindenért a tervezés a hibás. Ha enne 10 litert a tdi, akkor fűtene, de szidnád, mert sokat eszik. ;]

Csináltak egy motort, aminek kevés a hővesztesesége, annak minden előnyével és hátrányával, de mindenki csak előnyöket akar. :K

[ Szerkesztve ]

(#36769) FoBCRaistlin válasza Mágus2 (#36768) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Nos, beszéltem haverral. Felment a csiga, tulaj örül. Lett neki szólva, hogy ez nem éppen rá való, és lehet gond.
Azt mondja, nem baj, olcsó volt, megy vele. 1600-tól töltés van, marad. :W

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#36770) ESP válasza FoBCRaistlin (#36769) üzenetére


ESP
senior tag

Ezért tart itt az MO-i használr autó piac... :(

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#36771) FoBCRaistlin válasza ESP (#36770) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Többek közt.
Elég sok időt eltöltöttem mostanában a műhelyben, meg öcsém sokat jár oda.
Amiket hallok, meg látok... :(

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#36772) Mágus2 válasza FoBCRaistlin (#36769) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Igen 1600-tól van töltés, de meddig. Abba nem gondol bele a tulaj, ha már 2x kell kifizetnie a munkát, akkor nem éri meg használt, kétes állapotban lévő csigát beépíteni. Arról nem is beszélve ha leolvad róla turbó valahol a tajga közepén, akkor a hajára kenheti amit megspórolt. :K

[ Szerkesztve ]

(#36773) kk831228 válasza Mágus2 (#36768) üzenetére


kk831228
addikt

Azért annyi pénzért már elvárja az ember az ilyen alap dolgokat... Nade nem erről szól az autó gyártás már régóta;) ha meg azt akarom hogy fűtsön akkor fél misiért állófűtés... ;) Ez a politika. Amúgy neked is igazad van!!! De azért na! ;)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#36774) Mágus2 válasza kk831228 (#36773) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Kettes octiban pl. van elektromos borda a szellőző rendszerbe építve, az segít fűteni. De a régebbi modellekben ez nem volt szempont. :K

[ Szerkesztve ]

(#36775) ESP válasza JHONNY 79 (#36743) üzenetére


ESP
senior tag

Nem jártál ma véletlen újpesten?

Láttam egy ugyan ilyen maszkos octit.

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#36776) JHONNY 79 válasza ESP (#36775) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Nem, de az M0-on sokat járok. :)

(#36777) ESP válasza JHONNY 79 (#36776) üzenetére


ESP
senior tag

Ezek szerint elterjedt dolog :D

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#36778) TaaT válasza JHONNY 79 (#36743) üzenetére


TaaT
veterán

Én a lehető legegyszerűbb megoldást választottam, a rendszámot raktam a rács elé :DDD [link]

Give them hell Ukraine!

(#36779) Mágus2 válasza TaaT (#36778) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

(#36780) JHONNY 79 válasza TaaT (#36778) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Jó helyen van az a rendszám. Kár lenne a szép lököst elcsúfítani. :)

Mágus2:

Ez is egy megoldás, bár nem túl elegáns :D

[ Szerkesztve ]

(#36781) TaaT válasza Mágus2 (#36779) üzenetére


TaaT
veterán

szép :C

az építőmunkások rájöttek régebben hogy a ducato-k lökhárító kivágásaiba pont beleillik vmelyik szabvány hungarocel méret :D

JHONNY 79: az volt az eredeti indíték, nem szerettem volna kifurkálni :K előtte a szélvédő mögött volt amit nem díjaztak (ja de díjaztak :D ) a rendőrök :)

Give them hell Ukraine!

(#36782) Mágus2 válasza TaaT (#36781) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem az én kezem munkáját 'dícséri'. ;)

(#36783) TaaT válasza Mágus2 (#36782) üzenetére


TaaT
veterán

azt gondoltam :R

Give them hell Ukraine!

(#36784) 14adam


14adam
addikt

ismerős árulja a kocsit: [link] Sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeit. Most cserélt rajta majdnem 200k-ért első futóművet,szilenteket mindent... Majd rászólok,hogy normális képeket nyomjon már fel

[ Szerkesztve ]

(#36785) ESP válasza 14adam (#36784) üzenetére


ESP
senior tag

Szabad tudni az eladás okát?

Ilyeneket nézegetek...

Import ha jól látom? km?

Egy pár normális kép nem ártana, ezek FB-re valóak :D Beltérről...

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#36786) 14adam válasza ESP (#36785) üzenetére


14adam
addikt

Ha minden jól megy még ma megtudom válaszolni a kérdéseidet :)
Nekem nagyon tetszik amúgy (nem reklám) És amiket leírt az valóban igaz,hogy új vezérlés meg a többi.
Mentem is vele,nem is egyszer. A váltó is pontos nem az a moslékkeverő mint amit sok kocsiba tesznek. A motor ott húz ahol kell. Nem rohad sehol

[ Szerkesztve ]

(#36787) Xmodule


Xmodule
őstag

Hali. Muterom ma hozott kereskedötöl egy 2000-2001 es passat 1.8T kombit. Lenne pár kérdésem. 1. Nekem Octavia RS 1.8T van és ahhoz képest a passat motorja 90fokban el van fordítva. Miért? 2. Ezatal hogy így el van forgatva az ekszijon van egy ventilátor ami folyamatosan pörög a hutö mögött. 3. Valamiért a műszerfalon a motor hömerseklet kijelzöt ha fel is megy 90fokra menet közben lejjebb megy. Miért? 4. A hömerseklet állító konzol háttér világítás valamiért nem kapcsol be egyböl hanem csak úgy random szerűen. Lehet valami kontakt hiba? 5. A kulcsokkal elvileg gombnyomásra ki lehetne nyitni ajtót de ennek ellenére nem nyitja ki egyik sem. A sőt a kulcson a kis piros led világít is amikor nyomom a gombot de semmi. Csak a kulcsal lehet nyitni az ajtókat. Lehet az elem gyenge a kulcsban? Elemcsere házilag megoldható? Az ajtóban levö hátsó csomagtartó nyitó gomb sem megy, talán ez is valamilyen kontakt hiba? Köszönöm a segítségeteket elöre is.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#36788) latyak17 válasza Xmodule (#36787) üzenetére


latyak17
tag

Menetszéltől simán lemehet a hőmérséklet :) :R

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#36789) Oracle válasza latyak17 (#36788) üzenetére


Oracle
senior tag

De csak ha rossz a termosztát. :)

Enyémben ugyanez volt a hiba, lassú haladáskor vagy megállva felmelegedett 90re de menet közben visszahűlt 70körülire. Amióta kicseréltem a termot fixen tartja a 90-et pályán is.

[ Szerkesztve ]

(#36790) bitpork válasza Xmodule (#36787) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én csak lelkes ámátőr vagyok , majd Magus2 megaszongya.

De ha lehet találgani:
1: hossz és kereszt között a meghajtott kerékre való átvitel a különbség. Alfámban anno a kereszt motor a nagyobb nyomaték átvitellel volt hablatyolva.
2: Nem naturális ha folyamatosan mén- zárlat v rossz hidrokuplung.
3: gomba-bár nekem nem csak vissza ment, hanem le is konyult a passatban, de 4k gombacse oszt jóvan
4: igen
5: az audimnál az egyik kulcs ugyanezt csinálja. Olyat olvastam hogy ha hatókörön kívül sokat nyomkodják, x darab nyomás után letilt. Bár simán lehet hogy simán csak besz@rt :D

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#36791) TaaT válasza Xmodule (#36787) üzenetére


TaaT
veterán

2. akkoris forog a venti ha a klíma (climatronic) ki van kapcsolva?

Give them hell Ukraine!

(#36792) Mágus2 válasza TaaT (#36791) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Igen forog, és forognia is kell. A klímára csak az elektromos kapcsol, ezt hajtja a szíj.

Xmodule
1. Az octavia keresz motoros platform a B5 egy kategóriával nagyobb alváz, és hosszanti motoros, nem kell megérteni, ez ilyen, A hosszanti motorosban kevesebb a vibráció, kényelmi szempont(meg sokkal nagyobb motorok is beférnek pl. 2.8L), semmi egyéb.
2. forognia kell folyamatosan, így lett megtervezve a vízkör, nem hiba, tulajdonság.
3. termosztat hibás, vagy a gomba, diagnosztikával el lehet dönteni, ha kiolvasod mennyit mond a motorvezérlő, és mit mutat az óra, egy gomba méri de 2 külön elektromos körön 2 jeladóval.
4. kontakthibás a konzol hátulja, vagy az érő. A ventilátort 2 állásba állítva a kapcsolóját kihúzod. Az alatt van az az 1 darab égő ami megvilágítja az egész konzolt.
5.A kulcsban valki elemet cserélt, de nem tanította vissza, vagy elromlott a távirányító vevője. Kulcsot vissza kell tanítani, ha nem jó, akkor cserélni(nem nagy mutatvány, te is meg tudod csinálni az elemcserét és a tanítást is).

Ajtógómb- nincs tippem, lehet elromlott a kapcsoló. :F

[ Szerkesztve ]

(#36793) TaaT válasza Mágus2 (#36792) üzenetére


TaaT
veterán

engem mondjuk idegesítene ha mindig menne, ezért jó is hogy a gófban ki lehet kapcsolni :))

ja tényleg, régebben írtam hogy a vezető oldali ajtónyitásra néha-néha működött a belső világítás, mostmár egyáltalán nem működik :( ellenben az ajtóban a kis lámpa mindig bekapcsol ha kinyitom az ajtót :F

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#36794) Mágus2 válasza TaaT (#36793) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez elég érdekes, mert elvileg ugyanaz a mikrokapcsoló kapcsolja őket, tehát megtört a kábel az A oszlop és az ajtó között. :K

[ Szerkesztve ]

(#36795) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Már megint ez a fűtés, visszahűlés a gond? Úgy csináltok, mintha tél lenne. :D
Itt biztos szar valami, mert alapjáraton is tolja a meleget, meg vissza sem mászott még a mutató menet közben. :F

Mágus: a gyújtásos állapotnak kb mennyi az áramfelvétele?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#36796) Mágus2 válasza tomcsi23 (#36795) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mittomén.
Mármint ráadott gyújtással,de álló motorral? :F Ez nem ajánlott, mert elégnek a trafók a motoron(régi iskola, ahol a gyújtással rögtön áram alatt voltak, nem néztem eddig, h a vezérlő mit kezd ezzel).

Hétvégén néztem egy benzines ibizát diagon, kulcs ráfordit, olvasgat, mire feleszméltem az automatikus tompított leszívta az akksit. :W

[ Szerkesztve ]

(#36797) bitpork válasza Mágus2 (#36796) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Pedig jobb ha ezzel barátkozol, mert lassan itt is bevezetik a skandináv példát. Főnököm is így járt: írtam neki szar zenék rendelésre, beült az a4 kabrióba, hallgatta-hallgatta oszt egyszer csak nagy csönd. Lemerült a xar mert gyújtásra kapcsolt a karácsonyfa.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#36798) Mágus2 válasza bitpork (#36797) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nekem megy a rádió kulcs nélkül is. :P A konszern autókon úgy van kötve, h ha lekapcsolod a kulcsot, kikapcsol a zene, de vissza lehet kapcsolni. :K

[ Szerkesztve ]

(#36799) bitpork válasza Mágus2 (#36798) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Utána mi is mókoltunk vag commal :D Meg is büntették a majmot mert elfelejtett lámpát oltani legközelebb :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#36800) tomcsi23 válasza Mágus2 (#36796) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ja, persze. Nem hagyom úgy, csupán gyújtáson szoktam (néha) megnézni az akku feszt a klímán, azt utána indítok. :B

Konszernes rádió asszem egy óra után lekapcsol, ha gyújtás levétele után van visszakapcsolva, nyitott ajtóknál meg 2 óra után lekapcsolja a fényt az ajtóban. Takarékos magában, amennyire teheti. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.