Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185951) focvis válasza Szada85 (#185945) üzenetére


focvis
veterán

A manuális GTI-nek szinte nulla kipuffhangja van. :/ De van egy felesleges saválló rendszerem, 3" és üres. :DDD Annak van hangja. 🙉

Fob Cupra kombijaban ültem, elég sárkányos. 👍

És a mai fékfolyadék csere, köszönöm Rob! :))

[ Szerkesztve ]

(#185952) Qru válasza focvis (#185951) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Láttad volna az enyémet, ezt még kb kár volt cserélni. :D

#nincsbennetarcsi

(#185953) MunezXBK válasza focvis (#185951) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Meg lehet írni a manuálisat is durrogósra.

(#185954) Szada85 válasza focvis (#185951) üzenetére


Szada85
aktív tag

Fobnak 290-es Cuprája van, annál -az internet népe szerint- elvileg picit más a kipurendszer, mint a 280-asokon, a legenda szerint a 290-eseken nincs középdob. Eddig csak a sajátom alá másztam, az enyémen van, az biztos.

Nézelödéskor próbáltam egy 290-est Remus Cat Back rendszerrel, az ropogott durrogott, de -számomra- élhetetlenül hangos volt, Cupra módban rendesen fájt a fülem nekem is és páromnak is a próbaút alatt.

(#185955) Qru


Qru
MODERÁTOR

Nagy a csend akkor megtöröm. Kiütötték alólam a Skordét, a csere jargány egy öregebb Superb kombi (2012-es 2.0 tdi 140 lo + 6-os dsg).
Keskenyebb mint az új, közvetlenebb a kormányzás és a fék adagolhatósága is jobb. Kicsit fapadosabb, a valtó szoft butább de szépen vált. Összességében nincs vele bajom, nem akar többnek tűnni mint ami.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#185956) focvis válasza Qru (#185955) üzenetére


focvis
veterán

Kiütötték alólam a Skordét

Mi történt?

(#185957) Qru válasza focvis (#185956) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aaa, semmi tragikus. A mellettem halado nem vette eszre h mellete vagyok. Az ajto serult azt majd cserelik es kesz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#185958) F_Zolee válasza Qru (#185957) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mit vett észre egyáltalán? :Y

(#185959) Reggie0 válasza Qru (#185957) üzenetére


Reggie0
félisten

Karacsony kozeledtevel egyre veszelyesebb lesz a kozlekedes.

(#185960) Qru válasza F_Zolee (#185958) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De legalább indexelt. :D

#nincsbennetarcsi

(#185961) w333 válasza Qru (#185955) üzenetére


w333
félisten

Uhhh basszus :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#185962) F_Zolee válasza Qru (#185960) üzenetére


F_Zolee
veterán

Észrevette, hogy belédment vagy le kellett szorítani az útról legalább? ;]

(#185963) Qru válasza F_Zolee (#185962) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Észrevette mert elég hosszan megdörgölte az oldalam.

Amúgy nem rossz ez a kombi sem. Az hogy csak félbőr a kormány picit zavaró viszont városba bőven elég ez a gyengébb motor. A váltófülek kár, hogy a kormánnyal együtt mozognak de még így is jobb mint a váltóbotot toszogatni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#185964) lord_devil


lord_devil
tag

Sziasztok!
myAudi-ról próbálnék térképet frissíteni, de azt írja elfogyott az ingyenes lehetőség. Hogy működik ez: csak az idei évre fogyott el (januárig tudok várni), vagy örökre?

(#185965) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Sziasztok!
Milyen motor és váltóolaj ajánlot 2005-ös 1.4 benzin, BKY motorkódú Fabiába? Szintetikus 5W-30 jó lesz? Váltóba milyet és hány liter megy?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#185966) molnarpeter válasza rup1u5 (#185965) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

VW502.00 előírás lenne a lényeg motorba. Váltóhoz márkakerben annak gyárit alvázszám szerint, az a biztos :)

(#185967) bim


bim
veterán

Üdv urak!

Van egy 2005.-ös 1,9:pdtdi Alhambránk AUY-os. Meg lehet valamiből állapítani hogy van e elektromos szélvédőfűtése? Kapcsolója van ami ha benyomom világít is és a szélvédőt közelről nézve sűrűen van benne egy vékony szál de semmi nem történik amikor bekapcsolom. :F
Szerelő azt mondta hogy nincs benne, de akkor mik azok a vékony szálak?

(#185968) rup1u5 válasza molnarpeter (#185966) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#185969) diegho válasza bim (#185967) üzenetére


diegho
nagyúr

Az bizony szélvédő fűtés. Nézd meg a biztosítékot, ha az jó, akkor villamossági szakember megnézi hol van a bibi.

(#185970) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Gyújtáskapcsoló megfáradt, nehezen fordul el. Ki lett tisztítva, de javítást igényel. Tud esetleg valaki szakembert ajánlani, hogy maradhasson ugyanez a kulcs? :R Vagy vegyek inkább bontott komplett garnitúrát, és akkor gyújtás+ajtók+csomagtartó csere?

Egyik ajtó zár is nehezebben működik, de gondolom aki egyiket vállalja, ért a másikhoz is :)

[ Szerkesztve ]

(#185971) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv,

Kodiaq vs Tiguan Allspace vásárlás előtt vagyok. Anélkül, hogy vitát generáljon, szeretném megkérdezni, igaz-e két dolog.

A skodás kereskedő szerint a vw futóműve feszesebb. Próbálni sajna egy R-line Tiguan-t tudtam 2.0 D 240 LE dsg-vel, egy mezei Kodi ellen, így nyilván feszesebb volt a VW de az érdekelne, hogy "normál" esetben is igaz-e ez (nem R-line, nem sport változatok, adaptív futómű nélkül)

A másik amit mondtak, hogy a VW-vel több a komolyabb szerviz probléma, míg a KODI (skoda) esetében inkább az elektronika gyenge.

Itt olyanok véleménye érdekelne, akik az elmúlt években használták mindkét típust.

Mindkettő esetében érdekelne tapasztalat a sáv tartó, és sávváltás segítő körében. Úgy vagyok ezekkel, hogy 5-8 évet biztos használni fogjuk az autót, és ha évente 1x megment valami gáz helyzetben akkor megéri (sávváltó pl kitolatáskor fékez ha keresztirányú forgalom jön, autópályán a sáv tartó egy kiöntött kávénál menthet meg)

Köszönöm!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#185972) bul07 válasza bul07 (#185800) üzenetére


bul07
nagyúr

Megvolt a kiolvasás
Jobb egy alatti csatlakozó hiba volt benne, törölve lett és nem jött vissza

Meg volt még a tárolóba ilyen[kép] , ez is törölve lett indításra nem jött vissza
Volt még egy két más hibakód is, égők, meg hogy nincs rádió(persze mert nem gyári van benne)

Azóta mentem vagy 50Km, több indítás is és eddig nem jött vissza a légzsák hiba
Csak maradjon is így :)

Ha már itt tartunk, esetleg valaki privátba nem tudna küldeni linket VCDS kábelhez ami még jó pár évig működne, EU ebay mondjuk
(De egy esetleges vásárlás társulásban is benne vagyok Komádi-Berettyóújfalu-Biharkeresztes körzetében)

És a végére egy kis videócska :)
Mikkor a szerelés nem vár fordulatot vesz
:D

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#185973) Qru válasza Bandit21 (#185971) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sávtartó és sáváltást segítő nagyon jó, nálunk a Skodában van (új Superb) és nagyon hasznos, kb minden fillér felárat megér. :K

#nincsbennetarcsi

(#185974) Reggie0 válasza bul07 (#185972) üzenetére


Reggie0
félisten

Annyit tudok javasolni, hogy EU-n beluli szallitot keressel, mert ha hamisitvany es megakad a vamon, akkor jocskan megvagnak. Mostanaban raszalltak az ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

(#185975) bitpork válasza bul07 (#185972) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A f@szbúk vcds csoport. Ebéj meg többi már bő éve levette a klónokat. Alin találsz de ha a vámon megfogják akkor féjni fog.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#185976) bul07 válasza bitpork (#185975) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor pl ez nem is az [link], nem vágom ezt a témát simán át tudnának verni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#185977) Reggie0 válasza bul07 (#185976) üzenetére


Reggie0
félisten

Magaval a hardverrel azert eleg kicsi az eselye, hogy atvernek, mert nem egy bonyolult cucc. Par passziv alkatresz meg egy ezer forint alatti mikrovezerlo, csati es kesz. A lenyeg a programban van. A koppintasok melle meg adnak tort programot is, ami total illegalis, mig emelle nem latni, hogy adnak-e. (Nem mellesleg erdemes egy kulon notebookot felrerakni erre a celra, mert jellemzoen virusos is a progi.)

Olyan kabelt ami VCDS-Lite-hoz van ne is nezzel, az a 2006 elotti autokhoz valo, amik meg nem CAN buszon kommunikaltak. Amiket ebayen talalsz azok azert vannak ott, mert VCDS Lite-hoz valo kabelek, ugyanis a rosstech a lite verziot 3rd party kabelekhez adja. Tehat neked nem jo.

[ Szerkesztve ]

(#185978) bim válasza diegho (#185969) üzenetére


bim
veterán

Kívülről a szélvédőre egy papírt fogva megpróbáltuk lefotózni milyen. Nem életünk fotója de szerintem látszik. [kép]
Hányas biztosíték lehet az? :F

(#185979) diegho válasza bim (#185978) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez bizony a fűtőszál. Könyvében nézd meg melyik biztosíték.

(#185980) focvis válasza bul07 (#185972) üzenetére


focvis
veterán

A napokban rendeltem az Aliról, majd beszámolok, hogy volt-e gond vele.
De nem aggódom, ilyen a csomag postai azonosítója LT392******NL, amit 2 éve rendeltem, annak RO****02076EE volt, azaz nem CN a vége, így EU-s csomagként érkezik az országba (NL = Hollandia, EE = Észtország).

(#185981) BullZeye


BullZeye
veterán

Skoda Holdfehér Metál van annyira kék, mint a 8 évvel ezelőtti Ford "Frozen White" színe?

Mostani Octaviam előtt egy Ford Focusom volt és ha jól rémlik az frozen white volt, ami nekem túlságosan kékes volt és nem tetszett.
Mostani Octaviam az alap kristályfehér, és helyette gondoltam a holdfehér metál verziót, de elbizonytalanodtam most.

Látott valaki egymás mellett ebből a 2 színből autót?

(#185982) bitpork válasza bul07 (#185976) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Onnan tudod h igazi a kábel hogy 200k+ az ára újonnan és használtan sem kapni 60k alatt :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#185983) bul07 válasza focvis (#185980) üzenetére


bul07
nagyúr

Oké az jó lesz

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#185984) molnarpeter válasza BullZeye (#185981) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mk3 esetén elég kék volt az egyik fehér, de ott vmi laser fantázianév rémlik, nem tudom miért, lehet rosszul emlékszem :D

(#185985) Reggie0 válasza bitpork (#185982) üzenetére


Reggie0
félisten

100k-ert is van eredeti kabel, de azt csak 3 autora lehet elsutni max. Bar a kabel ugyan az, a korlatozas szoftveres.

[ Szerkesztve ]

(#185986) BullZeye válasza molnarpeter (#185984) üzenetére


BullZeye
veterán

Golf és Skoda ugyanazokat a színeket használja?

Superb meg Kodiaq MoonWhite (holdfehér) videót találtam, más-más fényviszonyok között superb kékesebb mint a kodiaq, de inkább gyöngyház hatásúak.
Ugyanazt a festéket használják Superb/Kodiaq és Octavia esetén is?

(#185987) 6030D válasza BullZeye (#185986) üzenetére


6030D
Ármester

Skoda szalon, színminta tábla?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#185988) Qru válasza BullZeye (#185986) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Adott a beszallito, azonos a szinarnyalat. De nezd meg szinmintan eloben (lehetoleg ne mesterseges fenynel), az adja vissza jol nem ezek a videok.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#185989) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag


holnap reggel kezdhetem egy kis kapirgalassal :DDD 339k km (elvileg), nemtudom volt e mar takaritva valaha.

(#185990) rob210 válasza BUZZLGHTYR (#185989) üzenetére


rob210
nagyúr

Ez még tiszta új.
:C

Renault power

(#185991) gisssa


gisssa
csendes tag

Sziasztok!

Örököltünk egy 2007-es jetta-t, 1.6-os BSE motoros kézi váltós példányt.
Pár 10 km után az alábbiakat vettem észre:

1. Kisebb sebességnél, kb 40-50-ig, búgó-morgó hang jön elölről.
2. A jobb első ajtót ki lehet simán nyitni bezárás után, nem záródik be.
3. Úthibán elölről kopogó hang jön, gondolom ez stabilizátor lehet...
4. Nagyobb berugózáskor, (pl fekvőrendőr) gumis nyekkenő hang hallatszik, szintén az elejéből.

Tudnátok segíteni, hogy ezeket mi okozza?

Köszönöm! :)

(#185992) BUZZLGHTYR válasza rob210 (#185990) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Ettol vannak sokkal rosszabb peldanyok, nem? Ez meg a turheto kategoria

(#185993) rob210 válasza gisssa (#185991) üzenetére


rob210
nagyúr

Stabrúd szilent a nyekkenő hang.
Búgás az csapágy szokott lenni, de nem szűnik meg 40-50nél ezt hallani látni vizsgálni kéne.
A kopogó hang, meg inkább lengőkar gyanús nekem, de lehet a stabilizátor is.

Renault power

(#185994) rob210 válasza BUZZLGHTYR (#185992) üzenetére


rob210
nagyúr

Persze, nekem kellett már szívó sort is levenni, mert annyira gáz volt az is.
Amikor egy csavarhúzó fér csak át na az már kokszos :C

Renault power

(#185995) Coyot válasza BUZZLGHTYR (#185989) üzenetére


Coyot
őstag

Nekem 3x ennyi cucc volt rajta, 430k km. Szerintem sosem volt még takarítva.
De most patika tiszta lett, még a motor is szebben jár. Szívósort is érdemes levenni, egy tömítés filléres tétel, aztán mehet a pucolás - én kiégettem az enyémet szerintem dupla lett az átmérő kb :)

Má' nem

(#185996) BUZZLGHTYR válasza Coyot (#185995) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Ertem, sajnos nemtudom mennyire nagy munka levenni a leomlot! Nem vagyok auto szerelo, csak mivel nagyon raerek, gondoltam megcsinalom, eddig nem volt bonyolult muvelet.

(#185997) gisssa válasza rob210 (#185993) üzenetére


gisssa
csendes tag

Köszi!

A búgó-morgásról még annyit, hogy kinyomott kuplungnál, illetve üresben nincs búgás, csak sebességben. Sőt, motorféknél is nagyon eltűnik a hang, szinte megszűnik. Amúgy 40-50 körül inkább a többi zaj nyomja el a hangot.

Amit még elfelejtettem írni, hogy 4. fokozatban a váltókar valamikor remeg kissé, mintha a rudazatot rázná valami, valamikor meg meg sem moccan....

[ Szerkesztve ]

(#185998) rob210 válasza gisssa (#185997) üzenetére


rob210
nagyúr

Hát az az álmoskönyv szerint sem jó.
Váltónál keresgélném a hibát.

Renault power

(#185999) mamboo válasza BUZZLGHTYR (#185996) üzenetére


mamboo
tag

Milyen verda?

(#186000) mamboo


mamboo
tag

Amatőr kérdés, ha ki van iktatva az egr, akkor is érdemes tisztítani?
Nálam is jelentkezett a megnövekedett fogyasztás és szerintem hangosabb a motor a kelleténél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.