Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185802) Neoteric válasza newmoonlight (#185793) üzenetére


Neoteric
addikt

Nemá', még valaki tényleg komolyan veszi. ;]

PSN: ne0teric_sAN

(#185803) newmoonlight válasza Neoteric (#185802) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Aha, valószínűleg még Aweriot is félreértette. :K

Komolyra fordítva. 2 évvel ezelőtt nekem is volt egy ilyen dilemmám. Kb. fél évig kattogtam, hogy Arteon 2.0 TDI, vagy A6 (c7) 3.0 BiTDI.

Végül az utóbbi lett a befutó, de egyrészt nem maradéktalan az örömöm, másrészt még most is nyálcsorogva nézem a (facelift előtti, "Elegance" kivitelű) Arteonokat.

Sajnos úgy tűnik, hogy beteljesületlen szerelem marad, mert mire elpusztul az Audi, addigra valószínűleg kihalnak a klasszikus (benzines, dízel, autó formájú) autók. :O

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#185804) papg79 válasza KisApám (#185791) üzenetére


papg79
tag

Szia én SigaGard-ot használtam [link] , szerintem teljesen jó. gyártottam hozzá egy jó hosszú csövet, hogy mindenhová elérjek, és még a dugókat is lefújtam vele, mielőtt visszatettem.

(#185805) 1stVikman válasza 1stVikman (#185718) üzenetére


1stVikman
senior tag

Erre [link] valaki? Mágus2? :U

(#185806) molnarpeter válasza 1stVikman (#185805) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kábelt esetleg végig lehetne követni egy darabig és szakadást, ellenállást nézni rajta :F hátha az van elfáradva valahol és alig vezet. Bár ezek alapján én cserélném is a szondát, mint amatőr :D

[ Szerkesztve ]

(#185807) Doki16 válasza #20749568 (#185792) üzenetére


Doki16
addikt

Mutasd meg neki inkább a Passat GTE-t. Sokkal jobban jönnétek ki vele. Városba nem való az a dízel. Persze nem lesz vele semmi gond új autóként, de akkor sem oda találták ki.
Amúgy ha hajthatatlan akkor nyugodtan meg lehet venni, jelenleg az egyik legjobb dízelmotor a piacon a 150 lovas 2.0TDI. MQB platformra épül, már 2013 óta reszelgetik. Egyfajta átalakított Passat.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#185809) Reggie0 válasza #20749568 (#185808) üzenetére


Reggie0
félisten

Dizelt en se vennek 70% varosra, inkabb hibrid lenne az igazi (vagy elektromos, ha tolteni tudjatok otthon)

[ Szerkesztve ]

(#185810) 1stVikman válasza molnarpeter (#185806) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szakadást néztem, az nincs. Ellenállást nem mértem, mert nem tudom az értékeket. :)
Leírást nem kerestem azóta, mert időm se volt meg reménykedtem, hátha valaki tud okosat mondani. :D

(#185811) yodamester10 válasza newmoonlight (#185803) üzenetére


yodamester10
őstag

Inkább úgy fogalmaznék,hogy a dízel és a benzines autók fognak kihalni ;)

(#185812) Reggie0 válasza 1stVikman (#185810) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, az ellenallast ugy is meg lehet merni, hogy nem tudod mekkora kell, aztan azt utolag kikeresed, ha szukseges.

(#185813) molnarpeter válasza Doki16 (#185807) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

GTE +1 :K

(#185814) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Épp pályázok és kidobta a műszerfal a keréknyomás visszajelzőt. Megálltam az első pihenőnél. Mindegyik gumi 2,5-n állt. Belőttük elől 2,2, hátul 2,3-ra a nyomást.
Hosszan nyomtam a keréknyomás SET gombot, egyet bipelt, és végre eltűnt. Most akkor jók vagyunk?
A kutas szerint nem eresztett egyik sem, elvileg nincs gond.
Üzemanyag betöltő nyílásnál 225/45R17-re ezt a 2,2-2,3-at írja.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#185815) molnarpeter válasza vzsryl (#185814) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Így jó lesz, eltárolta a nyomásokat, ezekhez az új értékekhez képest figyeli az eltérést :K Érdekes amúgy, elöl szokott magasabb lenni amúgy a nyomás FWD-nél, de végülis egy tized nem sok. Majd gumi kopást érdemes figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#185816) BullZeye válasza vzsryl (#185814) üzenetére


BullZeye
veterán

Keréknyomás mérő benne nem túl megbízható.
Nekem defektem volt pár hete, és az autópályán szólt csak, hogy keréknyomás csökkenés van.
Ráfújtam, SET majd 2 nap alatt leengedett megint, de a 2 nap alatt nem szólt egyszer sem, pedig reggelente bölcsi előtt néztem a kereket mindig, és láthatóan szépen komótosan csökkent a nyomás benne, de a rendszer nem szólt miatta...

Kút tőlünk 800 méterre van, így minden másnap ráfújtam 2.2 barig, de 2 nap alatt 1 barig lement.

Ehhez képest az elmúlt pár évben 3x fordult elő, hogy tökéletes nyomásnál jelezte, hogy csökken a nyomás, közben semmi baja nem volt. Itt pedig az élő példa amikor tényleg baj volt, akkor csak túl későn szólt, és utána se vett észre 1 bar nyomáscsökkenést.

szerk.: Skoda Octavia III-ról beszélek, nem tudom neked mid van.

[ Szerkesztve ]

(#185817) Qru válasza vzsryl (#185814) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

ABS szenzor alapján nézi a nyomást, az sosem pontos. Nekem is random bejelez a Skordén (pedig nincs nyomásvesztés).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#185818) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Köszi srácok! :R
Nyugodtan irkálhattok mást is, épp a BP köré épült parkolóban (M0) állok, szóval ráérek olvasgatni ezt-azt. :W

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#185819) BullZeye válasza vzsryl (#185818) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezen ne múljék, nekem rögtön lenne is kérdésem. Úgy néz ki jövőhéten lerendelik az új céges autómat, és gyakorlati tapasztalatra lennék kíváncsi, hogy ez pontosan hogy működik:

"KESSY FULL" - Keyless Access
- automatikus nyitás/zárás (minden ajtó)
- kulcs nélküli indítás
- központi zár rádíótávirányítással
- SAFE-zárás nélkül

Videókon nem nagyon látom ennek a működését, vagy csak nem úgy működik ahogy gondolom.
A) Kell nyomkodni az autón vagy a távirányítón bármit is, hogy nyíljon az autó, vagy
B) Zsebembe a kulcs, és ha közel megyek az autóhoz automatikusan kinyílik?

szerk.: Skoda Octavia IV styleról van szó, és youtubeon egy Golf 8as az egyik videóban egy érintős gombot kellett megnyomni a kilincsen, de nem látok ilyet az Octavias videókban.

[ Szerkesztve ]

(#185820) focvis válasza BullZeye (#185819) üzenetére


focvis
veterán

B válasz a helyes.

(#185821) Qru válasza BullZeye (#185819) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen elég ha megfogod a kilincset és ha a közelben a kulcs nyílik a központi zár. :K

#nincsbennetarcsi

(#185822) bitpork válasza Qru (#185821) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Van ahol gomb van a kilincsen v egyszer rá kell nyitni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#185823) ngaba válasza molnarpeter (#185815) üzenetére


ngaba
aktív tag

Én meg kevesellem ezeket a nyomásértékeket. Nem tudom, hogy a gumiméret mennyit számít, de a kis Peugeot 306-omon volt előírva 2.4 bar, ez meg egy nagy Superb, nem? A net alapján ezek a minimum értékek, főleg a hátsó lehetne több is.

(#185824) BullZeye válasza bitpork (#185822) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez érdekelne engem is, hogy van érintős gomb, vagy akár lasszóval is ki tudom nyitni?
Golfnál az első ajtónál láttam a gombot, viszont ha megyek gyerekkel a hátsó ajtóhoz, hogy gyerekülésbe berakjam, akkor tényleg csak közel megyek az autóhoz, és már kattan is a zár?

Ha meg elmegyek az autóból bezár az ajtó és becsukja a visszapillantót?

Technikailag nem nagy ördöngösség, de annyira high technek érzem, hogy fura, de örömteli ha Octaviaban is megy ez.

(#185825) bitpork válasza BullZeye (#185824) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem azt teszi amit elvársz hanem amire alkották. Az audiban pl van olyan megoldás is amit Qru is írt mert a gomb helyett egy nagyon vékony fémfólia van a kilincs belső felén és ahogy hozzáérsz máris nyílik. De pl a tehénen már kívül gomb van. A becsukást meg időlimittel csinálja nálam pl. nem zárom be elmegyek és max 20 perc után bezárja a kocsit ha nem érzékeli a kulcsot hatósugáron belül (ez kb 1 méter). A tükör becsukássa komfortmodul függő.
Olyt még nem láttam hogy csak azzal nyílt volna h közel mentem a kocsihoz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#185826) Qru válasza bitpork (#185825) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Skordén sincs gomb, kívül egy fix pontot kell megérinteni akkor zár.

#nincsbennetarcsi

(#185827) BullZeye válasza Qru (#185826) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor a 2020/2021-es modellekben ugyaúgy működik mint ebben a videóban 7 évvel ezelőttről?

szerk. Végül is biztonság tekintetében ez így rendben van, arra azért kíváncsi lennék, hogy ha elfelejtem bezárni, akkor magától bezár e, ha nem érzékeli a kulcsot belül.

szerk2.
Sőt találtam egy 10 hónapos videót amiben pont egy új autó van.

Szokható, nem olyan high tech mint képzeltem, de azért így is zsebben marad a kulcs.

[ Szerkesztve ]

(#185828) Gergőke88 válasza vzsryl (#185818) üzenetére


Gergőke88
addikt

M5 is csodás volt ma reggel. 90 percet álltam egy helyben...

(#185829) Qru válasza BullZeye (#185827) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen igy mukodik. Annyi, hogy nekem a hatsokilincsek is erintosek nem csak az elsok (igaz nem Octavia).

#nincsbennetarcsi

(#185830) bitpork válasza Gergőke88 (#185828) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na majd izgulhacc a csekk miatt hogy pályán parkoltál ... ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#185831) Qru válasza bitpork (#185830) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerencsere a veszelyhelyzet miatt most az ingyenes. :P :D

#nincsbennetarcsi

(#185832) Gergőke88 válasza bitpork (#185830) üzenetére


Gergőke88
addikt

Voltunk még páran.
elotte 300meterrel meg egy kamion szakította át a korlátot közepén. Előtte a nyomok alapján valszeg elaludt tarolt mindent.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#185833) BullZeye válasza Qru (#185829) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszönöm, szerintem nálam is működni fog elől-hátul, legalábbis kép alapján bízom benne:
"KESSY FULL" - Keyless Access
- automatikus nyitás/zárás (minden ajtó)

Skoda Connect az alapból benne van? Vagy az külön előfizetéssel elérhető? (okos otthonba integrálnám)

És ezzel kapcsolatban, autópályán 140-re szoktam beállítani tempomatot (GPS 133km/h), ha van benne, akkor a skoda connect ezeket ez adatokat küldi skoda felé?

szerk.:
Care Connect (1 éves időtartamra) (MIB3), akkor előfizetéses, kár.

[ Szerkesztve ]

(#185834) Qru válasza BullZeye (#185833) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen akkor neked is van hátul.

Alapól benne szokott lenni az 1 éves előfizu.

Nem küld forgalmi adatot csak az aktuális helyezeted leállításkor (meg tudod nézni hol tetted le kocsit, be van-e zárva, mennyi üzemanyag van a tankban, stb).

#nincsbennetarcsi

(#185835) kleinguru válasza kleinguru (#185706) üzenetére


kleinguru
addikt

Neked mekkora volt a vinyó a fejegységben?

Nekem ~40GB de csak 32-es SSD-t vettem.

Lehet tudni, hogy mik vannak a partíciókon?

Melyiket vehetem rövidebbre?

[kép]Partíciók

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#185836) Cece04 válasza Cece04 (#185766) üzenetére


Cece04
tag

Megnéztem, ilyen van benne:
varta 12v 68ah 380a din 680a en/sae/gs

Ugyanilyet nem találok már sehol, viszont [ezt] dobja fel mindenhol helyette, ez az utódja lenne?

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#185837) bitpork válasza kleinguru (#185835) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az úgy nem lesz jó. Csak a FAT32-t tudod kisebbre venni elméletileg.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#185838) simonjoe válasza kleinguru (#185835) üzenetére


simonjoe
senior tag

...nekem csak 30-as volt benne, nem néztem a táblát, csak átklónoztam.

Joe

(#185839) BullZeye válasza Qru (#185834) üzenetére


BullZeye
veterán

Sutának érzem magam, de nem találom az éves díját, 1 év ingyenes után hol lehet tovább előfizetni?

(#185840) Cece04 válasza Cece04 (#185836) üzenetére


Cece04
tag

Illetve ez a lenti szöveg megállja a helyet? Hogy nem feltétlenül kell elvinni, ergo én is le tudom cserélni otthon nagyobb gond nélkül vagy mindenképpen meg kell adni neki az új akksi kódját? Jelenleg még nincs olyan hibakód ami állandó lenne, egyszer villant fel amikor raadtam a gyújtást h alacsony az akksi feszültsége. Persze ha ez gondot okozhat akkor nem ezen fogok spórolni.

A folyton felmerülő kérdés: az autó BMS computerét akkumulátor csere után kell-e kódolni? A válasz: lehet, de nem kötelező. Mindegyik Start-Stop akkumulátoron van egy BEM kód, amit fel lehet tölteni a BMS rendszerbe. Vagyis meg lehet mondani az autónak, hogy új akkumulátort kaptál, töröld a hibakódokat. Erre alkalmas berendezés nagyrészt csak a márkaszervízeknek van és egy ilyen beavatkozás jellemzően igen magas díjjal jár.

De mi történik akkor, ha nem tesszük meg? Igazából nem vétünk különösebb hibát…
A BMS azonnal felismeri, hogy új akkumulátor került beépítésre és annak megfelelően kezdi tölteni, használni azt. Rövid idő után törlődnek a hibakódok, a letiltott elektromos berendezések is feloldódnak, majd utána a Start-Stop funkció is megfelelően kezd működni.
Érdekességképpen, például az olasz gyártmányú Start-Stop rendszerű autókban nincs is lehetőség a BMS rendszerbe feltölteni az akkumulátor kódját.
Legjobb tudomásom szerint két olyan Porsche típus van, ahol kötelező feltölteni az akkumulátoron lévő BEM kódot, mert anélkül nem oldódnak fel a letiltott elektromos funkciók.

[ Szerkesztve ]

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#185841) bitpork válasza Cece04 (#185840) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez honnan származik? Csak úgy a kíváncsiság miatt , hogy kiket kerüljek el biztosan....

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#185842) Qru válasza BullZeye (#185839) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hat ooo, most elbizonytalanitottal. Hatha a tobbiek tudjak.

#nincsbennetarcsi

(#185843) yodamester10 válasza Cece04 (#185840) üzenetére


yodamester10
őstag

2014-es Honda Civic-nél nem kellett semmilyen kód,én magam cseréltem az aksit és utána hibátlanul működött tovább.Gondolom autója válogatja ;)

(#185844) Doki16 válasza Cece04 (#185840) üzenetére


Doki16
addikt

Ebbe a szövegbe már több helyen belefutottam. Egy nagy bullshit az egész. A Vag autókba igen is kötelező. Egy elég bonyolult energiamenedzsmentjük van. Nem véletlenül találták ki a mérnökök, hogy meg kell adni a gyártót és a teljes BEM kódot. Ebből fogja tudni az autó elektronikája, hogy milyen akkumulátort kapott egészen pontosan. Veszel egy aksit beszereled úgy, hogy a bikaponton legyen áram és elviszed a legközelebbi vcds emberhez aki ért hozzá és pár ezerért ratanitja. Egy 3 perces művelet.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#185845) yodamester10 válasza BullZeye (#185839) üzenetére


yodamester10
őstag

Gondolom hasonló lehet mint nálunk a we connect.Én úgy érem el,hogy számítógépen belépek az alkalmazásba aztán webáruház és nekem van olyan,hogy vissza a termékhez.Ha oda belépek és legörgetek ott lehet hosszabbítani.

(#185846) gyenesmartin válasza Doki16 (#185844) üzenetére


gyenesmartin
őstag

OBDeleven-el is fel lehet programozni az új 12V-os akksit?
Passat GTE-ben mekkora akku kell?

(#185847) Doki16 válasza gyenesmartin (#185846) üzenetére


Doki16
addikt

Ha lehet vele illesztést csinálni akkor igen. Azt a cuccot nem ismerem. Lehet ez a funkció pont fizetős.
Fejből nem tudom, de nagyon egyszerű megnézni. Bal hátul van a csomagtartóba. Kell választani egy ugyanolyan értékű AGM akkut mint ami ott van. De amúgy sokáig bírják, mert lényegében semmire nem használja a kocsi. Az a lényeg, hogy sose legyen gyujtason az autó csak ready módban és akkor nem tud lemerülni.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#185848) kleinguru válasza bitpork (#185837) üzenetére


kleinguru
addikt

Lehet nekiugrok az üresen betesz módszernek, partícionálja ő saját magát.

Elvileg firmware update (install) közben.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#185849) BullZeye válasza yodamester10 (#185845) üzenetére


BullZeye
veterán

Még nem regisztráltam, mert autó csak március-áprilisra érkezik meg, és kell hozzá VIN szám.

Kíváncsi leszek megér e 19k-t, ugye ez éves díj.

(#185850) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok! Hülye kérdés. Ha kerékméretet ugrok 14-ről 16-ra, vennem kell egy 16-os pótkereket is?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.