Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185651) bul07 válasza Elims (#185650) üzenetére


bul07
nagyúr

Unix eladókkal óvatosan, meg ha nincs kedvezményed nagyon drága

Enyémbe ilyen való[link], betétes gyárilag

Ez nem tudja 505.01-et
Castrol Edge Turbo Diesel Titanium FST 5W-40 4lit [link]

Ez tudja a 505.01-et
Castrol Edge Titanium FST 5W-40 4lit [link]

De a néztél Motul Specific 505.01/502.00 5W-40 nagyon jó olaj , lehet jobb is mint a Castrol, én az ára miatt nem veszem azt

Ha megadnád a pontos autót évjárattal akkor talán ki lehetne keresni

Ha gondolod gyere át a Szűrő olaj fórumba [link], és ha akkor ott nem lesz off legyen akármilyen kocsiban a VW csoportos motor

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#185652) iceQ! válasza Zizmand (#185642) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#185653) Zizmand válasza bul07 (#185651) üzenetére


Zizmand
aktív tag

A Castrol Edge Turbo Diesel Titanium FST 5W-40 tudja az 505.01-es szabványt. :) [kép] [link]
Raktam is ilyen olajat már az autóba.

[ Szerkesztve ]

(#185654) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!
Rns 510 térkép frissítésben vagyok.

A leírás szerint 31%-ról indul és nem is változik, de már másfél órája megy sd kártyáról a frissítés.

Van ezzel valakinek tapasztalata :F

[kép]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#185655) simonjoe válasza kleinguru (#185654) üzenetére


simonjoe
senior tag

Az szerintem befagyott. A DVD olvasód nem jó?? Nekem van egy jó minőségű, igaz Kelet EU-s térképem, kb egy óra alatt felment. Ha kell szívesen átadom valahogy.

Joe

(#185656) 1stVikman válasza simonjoe (#185649) üzenetére


1stVikman
senior tag

Pár nap és jobb lesz. És ne stresszelj rajta, nem lesz rosszabb! ;)

MÁS
Adott egy Skoda rapid, 2015, 1,2Tsi, 66 kW, CJZC
P0141 hibakód, elvileg a 2.lambda fűtése
Vezetéket néztem (alul csak fényképezve) , nem látszik sérülés.
[kép]
Régről rémlik, hogy multiméterrel lehet valamelyik lábakon ellenállást mérni, de elfelejtettem, hogy melyiken és mennyit? Meg volt valami vcds teszt is, persze most ezt sem találom. :D
Tudtok segíteni, hogyan tudnám tesztelni a jószágot?

Az előélethez annyi, hogy volt pár szegény keverék időszakos hiba, ami 3-4 havonta jött elő. Javasoltam első körben benzinszűrő cserét, ami el lett húzva addig, míg hetente lett check engine (szomszédé a kocsi) . Aztán utolsó két alkalommal már túl dús keverék lett a szegény helyett és jött mellé pár lambda szonda üzenet is (fűtés, tartományon kívüli értékek stb.)
2 hete cseréltem szűrőt (nagyon ráfért) , és csak a P0141 jött vissza.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#185657) kleinguru válasza simonjoe (#185655) üzenetére


kleinguru
addikt

Ncore-ról töltöttem, ottani léírás alapján csináltam az sd kártyát.

Most újrakezdettem vele. Meglássuk.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#185658) simonjoe válasza kleinguru (#185657) üzenetére


simonjoe
senior tag

..nekem sosem sikerült SD-ről frissíteni. Van egy Bolgár srác akitől évek óta veszem a DVD-t, 5eHUF. Jó minőségű másolat még szitázza is a lemezt, közel úgy néz ki mint a gyári, és tényleg csont nélkül felmásolja a fej. Én is írogattam, nem olvasta, SD-telepítés befagyott, majd véletlen rátaláltam a faszira a bay-en, azóta nem vesződöm vele. De sok sikert!! :)
#1856561stVikman: :R

Joe

(#185659) 6030D válasza simonjoe (#185649) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem itt is írtad a megfelelő topikba, amikor vetted a pedelecet, meg a bm fórumon is ez a neved. Nem volt nehéz összerakni. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#185660) kleinguru válasza simonjoe (#185658) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi a tippet, lusta voltam lemezt írni, de már folyamatban van. Kipróbálom, hátha így megy :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#185661) bul07 válasza Zizmand (#185653) üzenetére


bul07
nagyúr

Rendben, éreztem én hogy a Castrol oldalát kellet volna megnéznem, de fáradt voltam így nem tettem
[link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#185662) molnarpeter válasza Elims (#185650) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Olajból nem tudsz rosszat venni, ha ténylegesen teljesíti a minősítést - itt szoktak trükkök lenni, hogy "compatible with" és ilyesmik, ha elspórolták a minősítést VW-nél. Neten fel lehet lelni néhány ilyen listát (én amerikai fórumokon találkoztam vele), évről évre változik, szóval praktikus a konkrét olajra keresni. Mondjuk még pl A.Z. Meisterteile is ilyen, ritkán hagyják el a dolgot. De ha cseréled időben és megfelelő minősítést tudja, igazából szinte mindegy szerintem, melyik márka termékét választod. Szűrő meg gyári, ha a legjobbal vagy csak kibékülve :D

(#185663) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Üdv!

Vettünk egy hetes golfot, öt éves, 1.6 Diesel. Rövid táv után, pár perces út után, hideg motornal, leállítás után ment még a venti most este. Mit hűt ilyenkor?

(#185664) bitpork válasza Grande Ale (#185663) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Regenerál-na csak hamarabb lett leállítva. Pénztárca készít, DPF csere. Meg lehet EGR is akkor már :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#185665) Grande Ale válasza bitpork (#185664) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ez az jelenti, hogy cserélni kell? Remélem, hogy nem... Mekkora költség ez amúgy?

(#185666) yodamester10 válasza Grande Ale (#185665) üzenetére


yodamester10
őstag

600?

(#185667) Grande Ale válasza yodamester10 (#185666) üzenetére


Grande Ale
őstag

De nyilván nem azt jelenti, hogy elromlott, mert ment a venti, nem?

(#185668) Doki16 válasza Grande Ale (#185667) üzenetére


Doki16
addikt

Természetesen nem azt jelenti. Egy Diag kell neki. Ha van otthon elm327 akkor ezzel ki lehet olvasni. Oil ash ami számít. Ha elmegy két regen között ilyen 600-700km-t akkor az még mindig tök jó. Mennyi km van a kocsiban?

Amúgy meg nem szabad vele rövidtávozni, mert úgy hamar vége lesz mindennek is :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#185669) Elims válasza bul07 (#185651) üzenetére


Elims
veterán

Többször "beszéltem" az unix ügyfélszolgálattal email-ben.Sok email után elhagyták az A.Z. meisterteile márkát pedig nagyon szerették volna azt eladni.Biztosan jó márka,de én nem szeretnék próbálkozni,csak bevált márkát tennék a kocsiba.

Szerintem az én autómba is ugyanolyan szűrő való,de inkább majd a topikjában -nem tudtam,hogy olajszűrős topik is van-. :R

Nem szivesen írnám meg az autóm márkáját,mert kiderülne,hogy kicsit sem vagyok jó topikban..a motorja egy az egyben ugyanolyan mint a tiédben/tiétekben."Sima" 1.9 pdtdi.
Egyébként mitsubishi lancer,2008,2.0 di-d,tényleg valós 170e km.,140le+rigotech optimalizálás.

MolnarPeter: :R :R
Jó lenne a gyári,de sehol nem kapni. :-/

(#185670) Grande Ale válasza Doki16 (#185668) üzenetére


Grande Ale
őstag

Gondolom jelezné a műszerfalon is, ha gond lenne. Sok van benne, több mint 300. Céges autó volt, gyakorlatilag mindig gyári szervizben volt, cseréltek is benne mindig, amit kellett. Ennyi kilométernél már tuti volt részecske szűrő csere is szerintem.

(#185671) bitpork válasza Grande Ale (#185670) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A DPF hibának nincs lámpája csak akkor amikor már a turbót is magával ránCSA :)
A sok pályázás a DPF életét ki tudja tolni de mivel kopó azt is cserélni kell idővel.
Dokinak igaza van meg kell nézni de egy sörben merek fogadni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#185672) diegho válasza Grande Ale (#185670) üzenetére


diegho
nagyúr

300k+ a nem túl jó hírű 1.6-al. Mennyi volt? 2M?

(#185673) Doki16 válasza Grande Ale (#185670) üzenetére


Doki16
addikt

Nem mutatja, csak már ha nagy a baj ahogy bitpork is írja. Közel sem biztos, hogy cserélve volt. Ismerősöm a hírhedten rossz 2.0 PDTDI-ben cserélte 360-nál.
VCDS vagy VAG DPF kell neki, addig csak találgatunk.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#185674) Grande Ale válasza diegho (#185672) üzenetére


Grande Ale
őstag

Másfél.

(#185675) bitpork válasza Grande Ale (#185674) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha meg akarod előzni a bajt akkor rendes diagig ne használd a kocsit mert ha emiatt kiszopósodik a turbó akkor ott már máélyen zsebbe kell nyúlni. Itt meg lehet egy 60-70k-s DPF tisztítással még meg lehet úszni pár évig.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#185676) Doki16 válasza Grande Ale (#185674) üzenetére


Doki16
addikt

Akkor az nagyon jó ár volt. Nincs gond, ha javítani vagy cserélni kell akkor is bőven pénzednél leszel és sokáig nincs gond vele. Csináltass rajta egy egy teljes diagot, mielőtt visz magával több mindent is.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#185677) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Köszi szépen a válaszokat, nem vagyok nyugodt...
Gondolom nem kell szakszervizbe vigyem, a "régi"szerelőm meg tudja nézni, remélhetőleg.

[ Szerkesztve ]

(#185680) 1stVikman válasza 1stVikman (#185656) üzenetére


1stVikman
senior tag

Erre valaki?
Annyit utána néztem, hogy a 2 fekete szál, 1-es, 2-es pin a fűtés, azon kell szakadást mérni multiméterrel széthúzott csatlakozónál. Meg ellenállást is.
Aztán feszültséget meg a másik csatlakozóban járó motornál ugyenezen a lábakon.
VCDS tesztet nem tudom, illetve a fenti mérést is a szívó benzines 1es fabia workshop manual-jából szedtem. :B

(#185681) vzsryl válasza Doki16 (#185668) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"Ha elmegy két regen között ilyen 600-700km-t akkor az még mindig tök jó."

Nekem is csinálta ezt a rövid út utáni ventizést percekig múltkor a Superb, de azóta már beletekertem legalább 500km-t, és nem történt ilyen. Ebben az esetben is érdemes azonnal szervizbe futni? (111k km van a kocsiban)
Sosem volt még dízel autóm, szóval elnézést, ha nagyon nagy hülyeséget kérdeztem. :B

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#185682) molnarpeter válasza vzsryl (#185681) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha figyelni szeretnéd, akkor alapjárati fogyasztás és -fordulatszám árulkodó, vagy lehet venni elm327 adaptert és mellé VAG DPF app androidra, úgy tudsz konkrét értékeket is nézni(mennyi a korom, hamu, talán a legutóbbi regen óta megtett km-t is számolja) :R

(#185683) vzsryl válasza molnarpeter (#185682) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Őszintén szólva azért veszek csak fényevő karórákat, mert én személy szerint nem szeretnék karbantartással foglalkozni, szóval ha nem muszáj, akkor én ezt nem figyelgetném. Ha azt mondjátok, hogy nem probléma, ha csak sok száz km után csinálja ezt a ventipörgést, akkor nekem az már oké. Nagyon max. 10k km-enként úgyis vinni fogom szervizbe (olaj+szűrő cserék minimum), de sokszor még annyit sem vártam az eddigi autóimnál.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#185684) 1stVikman válasza vzsryl (#185683) üzenetére


1stVikman
senior tag

Megállsz otthon, és nem esik le az alapjárati fordulat 800-850 környékére, hanem 1000 körül marad, akkor ne állatsd le, hanem menj vele egy kört még.
Ennyi a történet röviden.
Ha biztosra akarsz menni, akkor ELM327+ akár az ingyenes VagDPF (fizetős sem drága).
Az megmondja a pontos értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#185685) yodamester10 válasza vzsryl (#185683) üzenetére


yodamester10
őstag

Nem tudom a tiéd mikori évjárat de ez a 2015 -ös ára kigubbasztotta a szemeimet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#185686) diegho válasza yodamester10 (#185685) üzenetére


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy 5 éves 1.8tsi DSG Scout 4x4. Egyik nap ülök bele, indítom, szól, hogy nincs víz. Előtte nap is mentem vele. Leállítom, felnyitom, tényleg üres. Fel lett töltve, szervizbe be, de nem találnak semmit, azon kívül, hogy ha éjjelre nyomáspróbázzák a víz kört, akkor az felére ejti a nyomást. Folyásnyom sehol. Hengerfej lehetne, de úgy néz ki nem az, nézték azt is. Tippetek van, hogy mi ez?

(#185687) vzsryl válasza 1stVikman (#185684) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Köszi, ezt figyelni fogom.

#185685 yodamester10: 2013 év végi gyártás, faceliftes MK2, 2.0 CRTDI 140LE euro5.

De találtam ugyanitt sokkal olcsóbban is, ha nem Walkert nézek.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#185688) kleinguru válasza kleinguru (#185660) üzenetére


kleinguru
addikt

Sajna sehogy nem bírom kibillenteni a swl állapotból. Hiába írtam meg a Dvd-t.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#185689) focvis válasza vzsryl (#185687) üzenetére


focvis
veterán

Ne engedd beparáztatni magad. :N
Ebben a topikban nem emlékszem, hogy valaki DPF-et cserélt volna. * Nyilván nem arra való a modern dízel, hogy rendszeresen 2 km-es utakra használják.

* De mégis. Momo cserélt, viszont Ő maximalista.

[ Szerkesztve ]

(#185691) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok adott egy 2009-es Golf plus 1.4tsi 160le cav motorkóddal. Elkezdett nagyon fogyasztani,városban 12-15l. 2-es,3-as fokozatba kapcsolásnál 40l-es pillanatnyi fogyasztást mutat. Mi lehet a probléma,diag volt nem látni semmi problémát?

(#185692) vzsryl válasza focvis (#185689) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Csak akkor használjuk a Superbet, ha megyünk is valahová (minimum 20-30km, de inkább 50-100), és csak úgy megyünk vele rövidtávot városon belül, hogy mielőtt elindulunk a hosszabb útra, akkor előtte gyorsan megállunk egy boltnál valamiért, aztán go tovább.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#185693) bitpork válasza diegho (#185686) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor azzal lehet befürciztél. Az 1.8 tsi híresen szereti a motorgenerált :(

(#185690) Elims: ne kérj bocsánatot! Jobb ha így ki van beszélve és ezt is megtalálhatja valaki aki keresőt használ :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#185694) diegho válasza bitpork (#185693) üzenetére


diegho
nagyúr

Céges... Szóval nem érdekel, ott a másik 1.4tsi, hajtom azt.

(#185695) bul07


bul07
nagyúr

Akinek most jár le a műszakija az megúszhatja a műszakiztatást egy időre

A november 4. után lejáró igazolványok a jelenlegi veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig még használhatók maradnak.
[link]

De csak Magyarország területén maradnak érvényben.

Tehát ha valakinek most jár le november közepén, és mondjuk még vagy két hónapig marad a vészhelyzet akkor 4hónnapal tovább lesz érvényes a műszaki

Nekem januárba jár le, ha ép még akkor tartana a vészhelyezett tuti eltolnám :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#185696) MunezXBK válasza daniel2121 (#185691) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Koszos a lambdaszonda.

(#185697) 1stVikman válasza MunezXBK (#185696) üzenetére


1stVikman
senior tag

Lehet tisztítani?

(#185698) bul07


bul07
nagyúr

Olajteknő csavar mindegy milyen márka?
Kell cserélni ha nem sérült?
Ezek vannak[link]

Árban nem nagy téttel de ha mindegy a márka nem fizetek dupla árat csak név miatt

Mondjuk idén nem lesz cserélve mert most délellőt lesz megejtve az éves csere de jövőre készülve rendelek egyet

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#185699) rob210 válasza bul07 (#185695) üzenetére


rob210
nagyúr

Nehogy meglepetés érjen.
Nem lesz tovább jó a műszakid, csak amikor levizsgáztatod, mintegy rövidebb időre, azaz az eredeti érvényességtől számítva kapod meg a 2 évet.
Ez az előző "ciklusban" is így volt.
Aztán ment az anyázás, hogy, dehát ő most hozta el a kocsit, hogyhogy nem mostantól regisztrálták a 2 évet.
Holott a rendelet kimondja, hogy csak határon belül használhatod, és szó szerint benne van, hogy az érvényességi idő, az eredei dátumtól számít!!!!
;)

Renault power

(#185700) Grande Ale válasza vzsryl (#185681) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nekem írja a gépkönyv is, hogy csinálhatja ezt a ventilátorozast leállítás után. Akkor lehet, hogy nincs is gond?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.