Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185101) bitpork válasza F_Zolee (#185100) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És miben segít ha ütögetés közben be vagy szívva? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#185102) F_Zolee válasza bitpork (#185101) üzenetére


F_Zolee
veterán

Azt nem tudom. Miért számít az? Jobban odaversz? :D

(#185103) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Sziasztok!

Vw passat 1.9 pdtdi (avf) autómnak milyen értékhatárokon belül kell mozognia a pd elemek korrekciójának? Holnap VCDS-el megnézzük. Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#185104) gzbotii válasza molnarpeter (#182972) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez az infó most lesz aktuális, úgy érzem - apósomat megkérem, hogy mérjünk rá az akkura, lássuk, hogy neki induljak-e a télnek vele, vagy cseréljem inkább le. Akkot 90 Ah megy bele tuti (előzőleg is az volt, most 72-es van benne).
2016-os aku, olcsóbb Rombat van most benne (Jászaku szint, kb, kis román márka, mondjuk az Vartának is beszállító). Összeségében nem volt baj vele, de lehet, hogy a -15 és a 2-3 napos állás mellett nem lenne már üzembiztos.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#185105) raziel01


raziel01
veterán

Total adalékot próbálta már valaki?
[link]

[link]

(#185106) Zizmand


Zizmand
aktív tag

Sziasztok

Érdemes a lengőkar gömbfej gumiharangja alá plusz zsírt benyomni a hosszabb élettartam érdekében? :F
B5.5 Passat

[ Szerkesztve ]

(#185107) takessz


takessz
senior tag

Sziasztok az alany Bora ALH motor 1.9 Tdi azt produkálja hogy néha be be dadog mint ha nem menne egy csúcs viszont ellő adatokat nézve minden rendben van és nem tudok rájönni mi a gond!! mindegy csúcs 0 vagy -0 tartományba van!! valakinek tipp olyasmi mint ha az adagoló egy darabig levegőt szívna üzemanyag helyet!! Szűrő 100km ezelőtt lett cserélve!!

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#185108) iceQ! válasza takessz (#185107) üzenetére


iceQ!
addikt

Adagoló lesz. Pont ilyenről volt szó a napokban haverommal, neki ezt csinálta a 2003as kombi passat.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#185109) takessz válasza iceQ! (#185108) üzenetére


takessz
senior tag

örvendetes mert 1 év lett cserélve rajta mert a régi nem tartó meg a ház nyomást! :(

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#185110) iceQ! válasza takessz (#185109) üzenetére


iceQ!
addikt

Vcds mit mutat?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#185111) takessz válasza iceQ! (#185110) üzenetére


takessz
senior tag

minden érték jó és hidegen melegen indul pöc röff ez az érdekes!! [link] ez hidegen de ez szépen beáll az inejction quality is 3.6-4.0 ra!! illetve minden érték faszán ál!! De látom neked meg indítózási gondod van azt egy Chip-el meg egy öndiditó felújítással lehet orvosolni nekem is azóta kezdte ezt mióta fel lett újítva az önindító!!

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#185112) theuprising


theuprising
tag

Sziasztok!
Pre-facelift 2011-2014 sedan Audi A6 felé kacsintgatok, 3.0 V6 kompresszoros benzines motorral. Eddig csak japán autóim voltak (sok belőlük hibrid), most átülnék egy jó, nem nyűgös németbe (ha van ilyen, 6 évnyi többféle Lexus modell után "magasan van a mérce") :) .
Mit érdemes tudni erről a típusról? Motor, váltó, futómű, elektronika, stb mennyire bajos, mi-mennyibe kerül ha előjön? Nem zavar ha valamivel foglalkozni kell, úgy állok hozzá, hogy megfizetem, csak tudjak róla, hogy mire számíthatok, és azért ne lógjon a levegőben állandóan, hogy "már megint mi baja van". Tudom, japóéknál divat lengetni állandóan, hogy mennyire megbízható, nem megy tönkre, olcsóbb fenntartani mint a németet, nem kell idegben ülni benne stb..., már sokszor az én agyamra is mentek ezzel. Viszont szeretném megismerni ezt a vonalat is, tetszik kívül-belül, kíváncsi vagyok rá.
Olvastam már a vezérlés problémájáról (feszítők), néztem videót is ahol a vízpumpáról, vízfogyásról, termosztátról, PCV-ről beszélnek. Mik lehetnek még? És mik az árak, mennyibe kerül egy vezérlés csere, ha esetleg elkezd csörögni a lánc? A váltó mennyire megbízható, esetleg ha ott tönkremegy valami mire számíthatok a javításnál? Ugyanez a futóműnél, meg úgy igazából mindennél.
Köszi!

(#185113) bitpork válasza theuprising (#185112) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Benzines tulajról ph-n belül nem sokat tudni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#185114) molnarpeter válasza Zizmand (#185106) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ebben a legnagyobb nehézség szerintem az, hogy valamilyen módon le kéne szedni sérülés nélkül a porvédőt. Nem lehetetlen, csak precízen és óvatosan kell bánni vele... :)

Hibás gömbfejeknek nem szokott szakadt lenni a gumiharangja is amúgy?

(#185115) gzbotii


gzbotii
veterán

Az mennyire normális, hogy az utastér világítás zárt autó mellett is, nagyon-nagyon halványan világít - igazából csak az látni, hogy hol lámpatest az autóban. [kép]

Golf IV hatchback

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#185116) MunezXBK válasza gzbotii (#185115) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ledes?

(#185117) gzbotii válasza MunezXBK (#185116) üzenetére


gzbotii
veterán

Nagyon úgy nézem, hogy LED-esítve lett.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#185118) MunezXBK válasza gzbotii (#185117) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Első körben fordítsd meg.

(#185119) littlelion21


littlelion21
addikt

Sziasztok,

Az létezhet hogy a II-es Octavia alap motorja (1.4, 75LE) nincs EGR-el szerelve?

(#185120) J&P


J&P
tag

Sziasztok, elnézést ha már unalmas, de ki milyen fékbetét márkát ajánlana hátsó fékhez? Egy kis támpont, gyakran utazok 4 személy, plusz rogyásig pakolt csomagtartó. 2002-es passat variant.

Köszönöm!

(#185121) gzbotii válasza MunezXBK (#185118) üzenetére


gzbotii
veterán

Mármint, hogy a LED-sort vegyem ki és rakjam vissza elforgatva?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#185122) yodamester10 válasza J&P (#185120) üzenetére


yodamester10
őstag

Csak pénz kérdése ;) Zimmermann,TRW,ATE.Egyikkel sem lősz mellé.

(#185123) MunezXBK válasza gzbotii (#185121) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Igen.

(#185124) Gyula84


Gyula84
veterán

üdv a 2.0TDI-nél meddig van a balance tengely "probléma" vagy még mindig jelen van a mai modellekben is? :U

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#185125) Zizmand válasza molnarpeter (#185114) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Időközben előkerestem a régi lengőkar szettet és van közötte pár használható darab. Egy egy rossz lengőkaron kiprobáltam, le tudom venni és vissza tenni sérülésmentesen a porvédőt, de szerintem egyszerűbb lesz csavarhúzóval egy picit a porvedő alá nyúlni és mellette fecskendővel zsírt nyomni a gömbfejhez. :)

Egyébként lehet félre érthető volt, de az új lengőkar gömbfejéhez akarnék plusz zsírt rakni, nem pedig a rossz, kotyogósat zsírozgatni. :D

J&P #185120 Én is gyakran úgy használom az autót, ahogy te, plusz én még utánfutózok is, én hátra tavasszal Zimmermannt raktam, teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#185126) J&P válasza yodamester10 (#185122) üzenetére


J&P
tag

Köszönöm!

Zizmand, köszönöm neked is!
Lemaradt hogy én is utánfutózok, igaz már nem napi szinten de valóban hasanló az autó felhasználási szokásaink, így még jobban örülök hogy megosztottad a tapasztalatod. Zimmermann lett a választásom! :)

(#185127) F_Zolee válasza littlelion21 (#185119) üzenetére


F_Zolee
veterán

Szerintem kéne legyen. Hacsak nem kiiktatták az adott típusnál ha úgy kérdezed. Motorkódot nem írtál.

(#185128) focvis


focvis
veterán

Urak!
Szintén fék téma. :R G7-hez.

Első tárcsa gyári, marad.
Melyik betét áll legközelebb a gyárihoz? Ate?
Hátsó tárcsa berohadt - kuka, betét is kuka.
Ate szett vagy Zimmermann?
Létezik Zimmermann betét, az is OK?

Köszönöm!

(#185129) MunezXBK válasza focvis (#185128) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

TRW gyárt gyári minőséget.

Nekem komplett Zimmermann szettem van. Szerintem neked is meg fog felelni.

(#185130) bitpork válasza Gyula84 (#185124) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

2009.éviek még érintettek asszem októberig

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#185131) Zizmand válasza focvis (#185128) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Nem tudom segít-e, de a TFSI fb csoportban benne vagyok, ott gyakran téma a fék, legtöbbször az ATE-t és a Zimmermannt ajánlják. :)

[ Szerkesztve ]

(#185132) yodamester10 válasza focvis (#185128) üzenetére


yodamester10
őstag

Én ATE-t vettem nem bíztam a véletlenre ;)

(#185133) Qru válasza MunezXBK (#185129) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

TRW jó, a Passaton a gyári után TRW lett és ugyanolyan jó volt mint a gyári. Lehet Bubira is ilyet veszek...

#nincsbennetarcsi

(#185134) gzbotii


gzbotii
veterán

Valeo, Hepu, Febi Bilstein, SKF vagy Magneti Marellei vízpumpa legyen? Conti vezérlés szett mellé menne.
1.9 TDI ASV 81kW lenen az alany.

MunezXBK: kösz a LED-es tippet, holnap kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#185135) rob210 válasza focvis (#185128) üzenetére


rob210
nagyúr

Zimmermannt mindenből!!!!!!!!

Renault power

(#185136) rob210 válasza gzbotii (#185134) üzenetére


rob210
nagyúr

A valeo vízpumpa inkább mint a conti szett ;]

Renault power

(#185137) Lacess válasza focvis (#185128) üzenetére


Lacess
tag

A gyári betét jelenleg ATE.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#185138) gzbotii válasza rob210 (#185136) üzenetére


gzbotii
veterán

Ezt most nem értem :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#185139) yodamester10


yodamester10
őstag

(#185140) simonjoe válasza bitpork (#185130) üzenetére


simonjoe
senior tag

...jól tudod! Az általad jelzett 2009-es év szeptember végéig tolták a xart, októbertől már OK, bár csak a tengely hosszán változtattak csupán.
#185123MunezXBK: Miért jó, ha megfordítja? :F Polaritás érzékeny a LED. Úgy tényleg nem fog világítani.......sehogy.

Joe

(#185141) MunezXBK válasza simonjoe (#185140) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt írtam, első körben. Majd utána megyünk tovább, csak nincs kedvem felsorolni minden lehetőséget.

(#185142) rob210 válasza gzbotii (#185138) üzenetére


rob210
nagyúr

Semmi semmi, csak én contival nem szerelek, de ezt már kifejtettem párszor, ebből nem akarok vitát ;)

Renault power

(#185143) gzbotii válasza rob210 (#185142) üzenetére


gzbotii
veterán

Ja, hogy úgy.
Nekem is most Ina szett van benne. Akkor helyette mit raknál, Ina vagy Gates?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#185144) rob210 válasza gzbotii (#185143) üzenetére


rob210
nagyúr

Dayco :D

De a gates és az ina is jobb mint a conti, csak az ina is elkezdett romániában gyártatni, tehát azt megvételkor ellenőrizni kell, hol készült.
(a contival is ez a baj, mert a német conti maradt minőségi termék, csak nem lehet tudni honnan jön, az ina leglább jelöli a gyártó országot.)

Renault power

(#185145) molnarpeter válasza gzbotii (#185134) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

SDI Hepu szettet kapott (Hepu a vízpumpa, Conti szíj made in Germany), nagyobb görgős fajta 150k km-re.[link]

[ Szerkesztve ]

(#185146) gzbotii válasza molnarpeter (#185145) üzenetére


gzbotii
veterán

Amúgy mennyi a csereperiódus?
Ina szett ezelőtt 55.000 km és 4 éve (lesz januárban) került, ezért kezdtem gondolkodni a cserén lassan.

rob210: online rendelésnél gondolom nem nagyon lehet ezt megnézni, hogy hol gyártották. :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#185147) momo2828 válasza gzbotii (#185143) üzenetére


momo2828
tag

1.6-os Golf 4-ben itt Gates vezérlés készlet van, Hepu vízpumpával már 6. éve. Semmi gond nem volt egyikkel sem idáig.

(#185148) molnarpeter válasza gzbotii (#185146) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Van 90 és 120 ezer km-es szett is, azoknál év passz (4-5-6?:F), 150-es 8 évet tud.
Gyártási hely: visszaküldöd 14 napon belül :R

[ Szerkesztve ]

(#185149) raziel01 válasza rob210 (#185144) üzenetére


raziel01
veterán

Dayco nekem is szimpatikus lett. Teflonos szíjak jónak tűnnek.
4 éve continental vezérlés lett belerakva de ha kelll majd cserélni akkor Dayco-t veszek. 1.2 CRTDI.

(#185150) gzbotii válasza molnarpeter (#185148) üzenetére


gzbotii
veterán

Mármint, hogy ennyi szokott lenni, készlettől függően az 1.9 TDI-n, vagy ezek ilyen spécik amiket linkeltél, amik ennyire vannak tervezve?

momo2828: mennyi kilométer mellé?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.