Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168901) fecaga21 válasza molnarpeter (#168898) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Engem az nagyon nem izgat, inkább csak az hogy ne kelljen vagyonokat költenem rá.

(#168902) kleinguru válasza fecaga21 (#168901) üzenetére


kleinguru
addikt

Úgy hallottam, hogy vezérlés cseréhez a motort ki kell venni.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#168903) BUZZLGHTYR válasza bitpork (#168900) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

3.0tdibol csak quattro van ahogy nezegettem, ugy mar nem erne meg dizelt venni. Sokkal tobbet kajalna az auto, volt quattrom, igaz benzines de kurva sokat evett

(#168904) fecaga21 válasza kleinguru (#168902) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Micsoda??? :DD :DD :DD Miért kéne amúgy? Habár az nem az én bajom lenne, de gondolom ebből kifolyólag arra célzol hogy nagyon drága egy vezérlés csere.

(#168905) MunezXBK válasza fecaga21 (#168904) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A motor hátulján van a vezérlés, azért.

(#168906) Lacess válasza MunezXBK (#168905) üzenetére


Lacess
tag

Szerintem van itt egy kis félreértés.
Valószínűleg nem az 1,6-os A3-ból kell kivenni a motort a vezérléscseréhez, nagy eséllyel a 2.7 V6 TDI-ből.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#168907) Reggie0 válasza BUZZLGHTYR (#168903) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem eszik az sokat. Nekem hajnal 4kor M0-as 90 tempomattal 4.9 l/100km-re jott ki a szabadfoldi ut es pesti ut kozotti szakaszon. Palyan utazva >1000km-nel 160-180-as olasz tempoval(600km) es hasonlo magyarral, tobbi helyen szabalyosan kijott 6.9-re.

[ Szerkesztve ]

(#168908) MunezXBK válasza Lacess (#168906) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Elvesztettem a fonalat. :D

(#168909) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Skoda octavia 2, 2005, 2.0 pd-tdi, bkd.
Első tengelyre Zimmermann betét mellé Zimmermann tárcsa mehet ?
Vagy legyen valami más, Ate, TRW, stb. ?

(#168910) L1ZRRR válasza BUZZLGHTYR (#168903) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Attol fugg, az ujak mar kevesebbel is beerik.

Faterom q7-evel 300 km-t gyor-wiener neustadt 7.6 jott ki. (286 hp)
Varosban 8,5.

[ Szerkesztve ]

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#168911) fecaga21 válasza Lacess (#168906) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Akkor az az 1.6 A3 rendben van, attól eltekintve hogy nem a gyári az üléshuzat?Szép autó lenne, elvégre nem egy Astra

(#168912) Lacess válasza fecaga21 (#168911) üzenetére


Lacess
tag

Az én személyes véleményem -és kérlek nehogy csak emiatt írd alá az adásvételit!!!- hogy nem rossz autók ezek amennyiben tudod, hogy mire kell/lehet/"szabad" használni. Értem ez alatt azt, hogy nem alkalmas arra, hogy napi több száz kilométert pályázzanak vele, esetlegesen telepakolva, utánfutót vontatva, etc. Városi közlekedésre, főúton közepes távokra biztosan alkalmas. Nem bonyolult technika, nem kifejezetten drága az alkatrész hozzá, vagy a rá való gumi, bontott alkatrészt is taláni hozzá ha szükséges lenne.
Viszont -szerintem- ennyi pénzért, az említett használatra van jobb alternatíva is. DE ha neked ez tetszik (megsúgom nekem is, akartam is venni) akkor nincs több kérdés. Ugye én nem tudom hogy "mire" használnád.

(csak a tisztánlátás érdekében: NEM a linkelt darabról, hanem általánosan az Audi A3 8P Sportback 1,6 -ról gondolom a leírtakat!!)

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#168913) fecaga21 válasza Lacess (#168912) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Köszi. Persze van más alternatíva (Focus,Corolla, Golf, Astra...) de ez azért mégsem olyan.Magam részére kellene autó szerintem hetente ha mennék vele 100 km-rt maximum nem pályán, nem családnak, nem utánfutóval, úgy látom a fogyasztása is barátinak tűnik. Egyébként ha szabad kérdezni mit vettél helyette?

(#168914) Lacess válasza fecaga21 (#168913) üzenetére


Lacess
tag

Szabad, persze. Semmit :D

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#168915) fecaga21 válasza Lacess (#168914) üzenetére


fecaga21
aktív tag

azt már vágom hogy minél egyszerűbb motort meg váltót kell nézni, és akkor nagyobb baj nem lehet egy sima szívó benzinessel, de azt hittem minden Audinak sok a fenntartási költsége, az alkatrész árak, stb....
Nyilván lehetne egy kicsit lentebb adni, de hát egyedül vagyok, rávaló megvan, ennyit megérdemlek szerintem, nem kell 2.5 V6 de a kasztnija az nagyon szép, jó ránézni :)

[ Szerkesztve ]

(#168916) Lacess válasza fecaga21 (#168915) üzenetére


Lacess
tag

Azt nem állítom, hogy nincs néhány speckó alkatrész ami drágább lehet, ha van is az max. kasztni, lámpa meg hasonlók. A bódé alatt ugyan az mint a Golf V, Jetta, Leon 1P, Octavia 1Z, persze ugyanezen motorral szerelt variánsai.

"nem kell 2,5 V6" - az nincs is belőle, de 3,2 V6 benzin van... ;]

Viszont -és most nem szeretnélek összezavarni- ha tényleg csak egyedül használnád, ilyen rövid távokra meg nagy motor sem kell, de maradnál VAG vonalon, lehet érdemesebb lenne elgondolkodni egy mérettel lejjebb. Gondolok itt a Polo/Ibiza/Fabia vonalra. Azonos pénzért lehet fiatalabbat és/vagy jobban felszereltet kapnál.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#168917) bitpork válasza BUZZLGHTYR (#168903) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mi a sok?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#168918) bul07 válasza Lacess (#168877) üzenetére


bul07
nagyúr

Hú ma majdnem sikerült megszívatnom magamat keményen, kulcs ügyben

Ezer fok megviselt

Penny vásárlás, anyámat vittem
Elkezdte a pont mizériát hogy a plüss meglegyen a unokának
Első kör minden mi csak kell
Fizetés 21pont jött össze, kocsiba bepakolás, utána vissza mert kell még 9pont :)

Mikkor bementünk akkor jutott eszembe hogy pontokat az anyós ülésre dobta ma bánkártyával együtt, uzsgyi ki érte

Majd be, mondom beragasztatom a pontokat míg édesanyám válogat, oda mentem egy hűtőhöz mindent leraktam ami a kezembe volt

Na összeszedtünk még dolgokat fizetés megvan a pont, ki a kocsihoz

Keresem a kulcsot, sehol nincs nézem ne zártam be
Ekkor ugrott be hogy én a kulcsot is letettem a hűtőre bent
Rohantam befelé. és nagy szerencsére ott várt a hűtőn a kocsi kulcs :)

Így még sose jártam, hogy lehagyjam a kulcsot

Én már találtam így kulcsot még annyik idején a Szolnoki Corában, leadtam az ügyfélszolgálaton

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#168919) Big_Boss


Big_Boss
aktív tag

Sziasztok!

Mi a vélemény a 7 sebességes, száraz kuplungos DSG-ről?
Új autó vásárlása előtt állok és nem tudom eldönteni, hogy DSG vagy manuál legyen.
A száraz kuplungosról nem sok jót olvasok, tesztvezetésen se győzött meg.
Havi 200 km város, 300 km főút és 1100 km pálya.

(#168920) lacos001 válasza Big_Boss (#168919) üzenetére


lacos001
senior tag

Én ugyan igy voltam tavaly ilyenkor, mikor rendeltük a gépet. Ill. hamarabb, mert ekkor kaptuk meg..
Akinek manuál volt arra tette a voksát, a DSGs emberkék meg azt mondogatták, hogy soha az életben nem váltanának DGSről másra...No azt döntsél.
Hiába volt tesztelgetés előtte, megmaradtunk a manuálnál, mert "mitértünkmiehhez"...
tudom ezzel semmit sem segitek, csak leirtam, mert erre jártam

(#168921) molnarpeter válasza Big_Boss (#168919) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Melyik motorral nézted, illetve szalonból lenne? Hány évre, km-re szeretnéd megtartani?

(#168922) Big_Boss válasza molnarpeter (#168921) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

1.5 vagy 2.0 TSI. Igen, szalonból. Egyelőre 8-10 év a cél, aztán majd alakul.

(#168923) fecaga21 válasza Lacess (#168916) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Nagy vágyam egy olyan autó amire örömmel nézek rá, és az nem egy Polo, vagy Fabia.

(#168924) diegho válasza Big_Boss (#168919) üzenetére


diegho
nagyúr

Vezettem 7es száraz 1.4tsi-t és 1.6cr-t, valamint 6-os olajos 1.8tsi-t. A száraz szebben kapcsol szerintem, de nekem nagyon fura, hogy igen alacsonyan tartja a fordulatot, pl városban képes 1500 körül tartani.

(#168925) MunezXBK válasza diegho (#168924) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az jó, ha már ott tartja, lejjebb nem kéne.

(#168926) Big_Boss válasza diegho (#168924) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Tesztvezetésen nekem is ez volt a problémám.
2.0 TDI 92 km/h-nál már 7.-ben volt. Pedál lenyomás után kis hatásszünet aztán visszagangolt 2-3 fokozatot.
Az értékesítő városi használathoz a váltófüleket ajánlotta.

Másik kérdésem, hogy az adaptív tempomat manuálnál mennyire használható?
Havonta egyszer végigmegyek az országon (Szombathely - Zemplénagárd) és pályán jól jönne.

(#168920) lacos001 Tényleg nem, de azért köszi! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#168927) focvis válasza Big_Boss (#168922) üzenetére


focvis
veterán

A 2.0 TSI / TDI olajos DSG-t kap, abból is létezik már 7 sebességes a 6-os mellett.
Vegyél manuálist.

(#168928) bitpork válasza Big_Boss (#168919) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mindenki felnő egyszer az automatához.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#168929) trialboj


trialboj
őstag

Lenne pár kérdésem egy 2005-ös octaviaval kapcsolatban:

Elsőnek egy könnyű
A tanksapka kupakja hozzá van csatolva a nyíláshoz, viszont nem találok helyen ahova be lehetne pattintani, hogy ne lógjon és verje le a festéket alul... ez így lett kitalálva, vagy csak én vagyok hülye?

Ablaktörlő lapátokat nem tudom felhajtani mert a motorháztető takarja, meg akarom nézni milyen állapotban vannak, ez csak úgy lehetséges ha törlés közben leveszem a gyújtás, és megállítom egy random helyen?

Ez nem kérdés, csak gondoltam megosztom, hátha segít másnak is.
A tanksapka nem nyílt ki, hiába nyomogattam. Valami fura oknál fogva a fekete pöcök, és a sapka érintkezésénél tele vol ragasztva szigetelő szalag darabkákkal. A fritzek nem valami nagy hack mesterek :U, nem tűnt úgy hogy letört volna valami, de én fogtam egy kis műanyag darabot és oda ragasztottam, így már tökéletesen nyílik egy kis nyomásra a fedő.

És végül ismét megkérdezném, hogy van különbség az új ezüst + fekete skoda emblémák között? Használt piacról / bontóból vásárolva is eredetit kapok, vagy lehetnek hamisítványok, amelyek gagyi anyagból vannak, és karcolódnak pillanatok alatt főleg elöl a bogarak miatt pl.

Kösz

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#168930) molnarpeter válasza trialboj (#168929) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Felél peremére tedd fel a kupakot, azért vannak a bevágások ;)

Ablaktörlő kart a gyújtás levétele után nyomd le (mintha csak egyet törölnél), akkor középre hajtja, szerelési állásba.

Hungarian Octavia Klub fb csoportot ajánlom, ott sokan raktak fel új stílusú logót.

(#168931) bitpork válasza trialboj (#168929) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A képen látható bemetszések közül kettővel az ajtó tetejére fel tudod rakni.
Az ablaktörlőt szerviz pozícióba kell állítani hogy cseréld a lapátot - nézd meg a könyvében, vagy keress rá itt a topikban : Mágus2 már írta.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#168932) 1stVikman válasza 1stVikman (#168909) üzenetére


1stVikman
senior tag

Erre esetleg valaki?

(#168933) aero. válasza 1stVikman (#168932) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ez a tarcsa-betet kombo olyan kerdes, minthogy kinek milyen nok jonnek be ... :U

Ps. Ha masnal visit, az nem azt jelenti, hogy nalad is

(#168934) freaghill válasza BUZZLGHTYR (#168894) üzenetére


freaghill
őstag

Én is ezeket nézegettem az utóbbi időben.

(#168935) Mágus2 válasza 1stVikman (#168932) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mehet nyugodtan a Zimmer.

(#168936) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Megvolt a mérés. Nem lett rossz. Nyomaték még lehetne több. 😂

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#168937) pepucs válasza fecaga21 (#168915) üzenetére


pepucs
tag

Azért azzal is meglehet szívni elég rendesen. Tapasztalat :DDD

"azt mondta reggel a rendszer, hogy adjak meg új jelszót. Beírtam, hogy faszom, erre kiírta, hogy túl rövid ..."

(#168938) pavika válasza pavika (#168865) üzenetére


pavika
tag

Sziasztok. Sajnos az előző kérdésemre nem kaptam választ. Most egy újabb kérdésem lenne. Az autóm alján a küszöbnél és az utastér alatt kerek alakú lyukak vannak mellyek gumitömítéssel, gumi dugóval vannak ellátva. Sajnos nem tudom mi lehet ennek a pontos neve. Karosszéria dugó néven az interneten találtam pár képet, ami hasonlít. Sajnos nagy esőzés közben beázott az autó. Egy-két gumi dugó rossz állapotba van, egy pedig hiányzik a helyéről. Valószínű itt ázhatott be az autó. Sajnos vw szerviz csak 70 kilométerre van tőlem a helyi autós boltban pedig tanácstalanok egyenlőre. Kérem aki tudja hogy mi lehet ennek a 30 és 40 mm átmérőjű alkatrésznek a neve vagy cikkszáma az segítsen nekem. Autó vw passat kombi 2002 évjárat.

(#168939) Mágus2 válasza Speeedfire (#168936) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Majdnem annyi a nyomaték, mint a családi puttonyosban 1700-2700 fordulaton. :DDD

(#168940) 1stVikman válasza Mágus2 (#168935) üzenetére


1stVikman
senior tag

Danke :R
Neked is aero.

(#168941) Qru válasza 1stVikman (#168932) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk a Passaton TRW van, azzal nagyon elégedett vagyok.

#nincsbennetarcsi

(#168942) focvis


focvis
veterán

Urak!

Barkácsban kérek segítséget. Azt hittem, az ablakmosó-tartály folyat; tegnap voltam márkaszervizben, hogy gariban megcsináltassam ezt is, de mondták, hogy a cső lyukas, az nem gari, stb...

Azt silabizáltam ki, hogy a 17-es alkatrészre van szükségem innen, a cikkszáma 1J0955751D . Rákerestem, ez egy furcsa gégecső [kép], van benne egyenes szakasz is; 10 méterével adják, kb. 8-10 ezer Ft. Nekem viszont kb. 0,5, max. 1 méter kéne belőle; ezért nem szeretnék több ezret kifizetni.

Milyen alternatív megoldást javasoltok?

Felmerült ötletként:
- 6 mm-es ablakmosócső toldó (180 Ft)
- 6 mm belső átmérőjű hidraulika cső (kb. 100 Ft métere)

Egyáltalán a gyári cső 6 mm belső átmérőjű, ha úgy van megadva, hogy 6x0,75x10000 mm?

Köszönöm az ötleteket!

[ Szerkesztve ]

(#168943) molnarpeter válasza focvis (#168942) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tuti lehet toldani ezt a csoda csövet? Mármint pl. ha van egyenes része félúton, akkor persze elvileg oké.

(#168944) focvis válasza molnarpeter (#168943) üzenetére


focvis
veterán

Nem tudom, ezért kérdezem itt.

Csak feltételezem, hogy azért gégecső, hogy ne nyomódjon össze. Illetve azért vannak benne az egyenes szakaszok, hogy lehessen csatlakoztatni.
A hidraulikacső egyenes, lehet hajlítani, mégse jellemző rá, hogy összenyomódik.

Van másik barkács-ötleted esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#168945) Mágus2 válasza focvis (#168944) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az egyenes részeknél lehet toldani. Sima 6mm összekötő kell hozzá, szorító, meg bármilyen vastagabb falú 6mm gumicső.

Oldalanként van minden lábtérben 1 darab gumidugó, amivel le lehet engedni a vizet, ha nem az hiányzik, hanem a küszöbnél, akkor alulról nem tud beázni.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#168946) Lacess válasza focvis (#168944) üzenetére


Lacess
tag

Mivel nekem ez szerelési anyagnak tűnik esetleg megpróbálhatod a szervizben megkérdezni hogy: "Nem lennének-e olyan rendesek hogy megnézik, nincs-e egy darab valahol a sarokban", hátha...

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#168947) Mágus2 válasza pavika (#168938) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Biztos nem ott ázott be.

Itt találod az összes gumidugót.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#168948) Mágus2 válasza pavika (#168938) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ezt neked szántam, csak lejárt a szerkeztési idő...

Oldalanként van minden lábtérben 1 darab gumidugó, amivel le lehet engedni a vizet, ha nem az hiányzik, hanem a küszöbnél, akkor alulról nem tud beázni.
[link]

A csomagtartóban lévő 12V ajzat biztosítéka a reléboxon van a pedálok felett a kormánytól balra. Le kell hozzá bontani a műszerfal azon részét.

Egyik az utastéré másik a csomagtartóban lévő konnektor biztosítéka.

[ Szerkesztve ]

(#168949) Mágus2 válasza Speeedfire (#168936) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Viccet félretéve, szép eredmény. :R +40 paci és 100Nm a gyárihoz képest egyáltalán nem rossz. A tartósság a kérdés mindig.

[ Szerkesztve ]

(#168950) Speeedfire válasza Mágus2 (#168949) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Elvileg ennyit bírnia kell. De majd kiderul. Ez a program van rajta kb 1 éve.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.