Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#169151) macilaci78 válasza rob210 (#169150) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is magas vagyok, Fóbiában elöl elférni, hátul nem, az ajtó pedig mindenhol szűk, ha nem 3 ajtós kasznival veszed.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#169152) Attix82 válasza rob210 (#169144) üzenetére


Attix82
őstag

Mit szeretnél lecserélni?

(#169153) 1stVikman válasza 1stVikman (#169114) üzenetére


1stVikman
senior tag

Erre tud valaki okosat?
Xenon-nak kb.mennyi az élettartama, illetve mikor érdemes cserélni?
Utóbbi időben mintha sárgásnak látnám (bár úgy tudom, hogy épp kékesedik, ha gyengül), és mintha gyengült volna a fényereje is. De lehet csak bebeszélem magamnak.

És még egy kérdés a végére:
Tisztítanám a klímát, vezetékes-habos spray-jel. Ez kivitelezhető úgy, hogy alulról, a kondenz kivezetőcsőnél feldugom a tisztító csövét, és úgy telibenyomom habbal?
Ha igen, akkor ezek vajon a kivezetők nyílásai?:

[ Szerkesztve ]

(#169154) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Most vásárolt B8 Passatnál, belefutottam az "App-Connect" A funkciót aktiváló kód segítségével engedélyezheti

Így a mirror link inaktív.

Márkaszervíz + 80K ügymeneten kívül , esetleg más megoldás nincs rá ?
Car-Netnél előfizető vagyok.

:F

[ Szerkesztve ]

(#169155) Mágus2 válasza 1stVikman (#169153) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Én 6 éves korukban cseréltem a xenon izzókat, már ekgyengültek. Ez nem a klíma elvezetője, és onnan nem is fogod tudni tisztítani.

[ Szerkesztve ]

(#169156) rob210 válasza Attix82 (#169152) üzenetére


rob210
nagyúr

2000 es 1.6 16v megane classic 107le

Renault power

(#169157) Mágus2 válasza rob210 (#169156) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Amit neked megérné megvenni, arra kevés a keret. Golf + vagy Altea 1.6, 8 szelepes 100 lóerős motorral, valami 2008 körülit, de azok jelenleg drágábbak.

(#169158) focvis válasza 1stVikman (#169153) üzenetére


focvis
veterán

Mivel feltételezem, főleg DRL-lel mész, így látatlanban azt mondom, még nem kellene cserélni.
Amikor már Ibolya színben világít, akkor jár a végén.

(#169159) 1stVikman válasza Mágus2 (#169155) üzenetére


1stVikman
senior tag

Szia!

Xenon akkor marad még, klímát viszont ebben az esetben hogyan lenne érdemes megközelíteni?
Cserélném a pollenszűrőt, és előtte azért ráengednék egy kis tiszítást.
Van itthon bomba és hab is. Én utóbbit preferálnám, csak honnan tudom jól befújni vele, hogy a hőcserélőre is jusson belőle bőven?

#169158) focvis
Igen, főleg drl-lel megyek, abszolút nem kék, inkább meleg fehérnek látom utóbbi időben.
De mint írtam, ez lehet amiatt, mert a ködlámpába ledet tettem, az meg sokkal fehérebb és erősebb. :D
Mellette minden sárgásnak látszik.

[ Szerkesztve ]

(#169160) MunezXBK válasza 1stVikman (#169159) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fehérváron van az ózonos spanom, miért nem próbálod ki?

(#169161) bitpork válasza 1stVikman (#169159) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szerintem a habot csak a hőcserélőre kellene fújnod mert maró hatású és meg tudja enni a tömítéseket és a szigetelő szivacsot.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#169162) 1stVikman válasza MunezXBK (#169160) üzenetére


1stVikman
senior tag

Mert nem vagyok Fehérváron. :D
Bár lehet hétvégén megyek haza, de jobban bízok egy fizikailag is érintkező anyaggal (jelen esetben a hab) végzett tisztításban.
Azért lehet teszek egy próbát, ha lesz rá időm. (A Selyem utcai lenne az amúgy?)

bitpork
Azt szeretném, csak nem tudom a mikéntjét. :B

[ Szerkesztve ]

(#169163) focvis válasza 1stVikman (#169162) üzenetére


focvis
veterán

Ha mégis a bomba mellett döntesz, akkor baktericid azaz „baktériumölő” legyen, ilyen pl. a Sonax vagy a Loctite bombája. Ami nem baktericid, az csak ideiglenesen elfedi a szagokat.

Én tavasszal eldurrantok egy ilyen bombát, előtte kiszedem a régi pollenszűrőt, utána berakom az újat és boldogság.

(#169164) MunezXBK válasza 1stVikman (#169162) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:K

(#169165) Attix82 válasza rob210 (#169156) üzenetére


Attix82
őstag

Nem lennél előrébb.

(#169166) rob210 válasza Mágus2 (#169157) üzenetére


rob210
nagyúr

Értem köszi akkor marad a francia vonal ott vannak értelmes darabok ilyen áron 2007 ből.
:R

Más:
Klíma tisztításra csak az ózon.
Amióta összespanoltam az Érdi klímásokkal mindenkit hozzájuk küldök fertőtleníteni, mert az ami ér valamit valóban.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#169167) bitpork válasza rob210 (#169166) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nekem az ózon kemény 2 napig ért valamit amíg az ózonszag elnyomott mindent. Utána el kellett vinni habos tisztításra.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#169168) rob210 válasza bitpork (#169167) üzenetére


rob210
nagyúr

Akkor ott valami bibi volt.
Az ózon konkrétan megöl mindent.
Olyan szinten hogy nekem szezononként egyszer kell.
Persze, ha valami rá van rohadva a hőcserélőre mechanikailag az más kérdés, láttam már egy két csodát. ;)

Renault power

(#169169) Mágus2 válasza 1stVikman (#169159) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem lehet a hőcserélőre fújni, csak ha kiveszed, ahhoz meg műszerfal le.

(#169170) 1stVikman válasza Mágus2 (#169169) üzenetére


1stVikman
senior tag

Hmm, ez nem jó hír, akkor marad az ózon.

Találtam egy ilyen képet: [link]
Itt az utasoldali lábtérnél hozzá lehetne férni a kondenz csőhöz. Azon bebújtatva a hab csövét és befújva a hab nem tudna eljutni oda, ahova szükséges? Vagy pollenszűrő felől?
Vagy habbal ennél a kocsinál nem jutok semmire?

focvis:
Ilyen a bomba: [AM klímatisztító teafaolajjal] Elvileg alkoholos + teafaolajos, tehát kéne fertőtlenítenie. Lidl-s bombám volt, az tudom, hogy csak illatosításra jó. Amúgy szerencsére nem büdös, csak ha érkezés előtt kikapcsolom a klímát, hogy leszáradjon, mire megérkezek, akkor olyan nyomott, fülledt páradús szaga van.
A habos spray meg Prevent.

(#169171) MunezXBK válasza 1stVikman (#169170) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Soha nem kapcsolom ki így a klímát és nincs szaga.

(#169172) bitpork válasza MunezXBK (#169171) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én tegnap jöttem rá hogy ha a hátsó sor klímáját kikapcsolom nem fogja annyira a kocsit :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#169173) 1stVikman válasza MunezXBK (#169171) üzenetére


1stVikman
senior tag

Az a helyzet, hogy mindenhol azt olvasni, hogy érkezés előtt érdemes lekapcsolni, hogy leszáradjon a hőcserélő, így ne tudjon kialakulni rajta a baktériumkolónia. Viszont én is azt vettem észre, ha nem kapcsolom ki előbb, akkor nincs szag. Ha kikapcsolom, akkor meg van.
Szóval kissé paradoxon.

Fabiaban is mindig lekapcsolgattam, de ott jó volt. Mikor nem kapcsoltam előbb ki, akkor bebüdösödött. De ott pollenszűrő felől be tudtam fújni a habot, aztán alul kifolyott a cucc. Új szűrő és megint jó volt.

Most nézegettem karbantartási leírásokat. Ha minden igaz, a ventilátor felől be lehetne jutni a csővel, közvetlen befújni a hőcserélőt. Elvileg kis szerencsével a pollenszűrő felől lefele és középre imádkozva a csövet, talán eljutna a hab a helyére anélkül, hogy másban esetleg kárt tenne:

(#169174) Mágus2 válasza 1stVikman (#169173) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem fogod tudni oda befújni, ahová való az a hab, de próbálkozz nyugodtan. ;)

(#169175) Reggie0 válasza Lacess (#169143) üzenetére


Reggie0
félisten

Ilyen ez a szakma:D

En mar csak a fektol vagyok ki, eleg gyengusz az a gyari, allandoan felhullamosodik vagy vmi baja lesz. Ugy nez ki, hogy a betetekkel egyutt kene cserelni a tarcsakat is, minden alkalommal :D

[ Szerkesztve ]

(#169176) rob210 válasza Reggie0 (#169175) üzenetére


rob210
nagyúr

Vagy az agyat is ki kéne cserélni, mert az van elvezemedve és ahhou melegszik hozzá a tárcsa.
Sűrűn előforduló hiba.

Renault power

(#169177) Qru válasza 1stVikman (#169173) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem paradoxon. Amíg megy a klíma a nincs szaga, mert a páralecsapatón folyamatos a szárítás. Ha lekapcsolod akkor a párás levegőt érzed amit a venti betol az utastérbe.

#nincsbennetarcsi

(#169178) 1stVikman válasza Mágus2 (#169174) üzenetére


1stVikman
senior tag

Ehh, akkor hagyom. Annyit nem ér, hogy valamit szétmarjon a hab.

Qru
Valóban, erőteljesen párás levegő szaga van. Nekem így nem büdösödött a fabia, ha meg nem kapcsoltam ki érkezés előtt, akkor meg büdös lett.

[ Szerkesztve ]

(#169179) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv, sziasztok

Volkswagen Golf Plus alatt mekkora az a felni méret, ami még elfér akkor is, ha teli van az autó utasokkal + csomagokkal? Utasoknál a vezetőn kívűl 4 felnőtt személy.

:R

(#169180) Doki16 válasza zeus_2k14 (#169179) üzenetére


Doki16
addikt

Nyisd ki az üzemanyagbetöltőt és ott van benne a megfelelő, legális méret. Azokkal biztosan nem lesz gond, mert a mérnökök találták ki.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#169181) DJ. Ru$y válasza zeus_2k14 (#169179) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez kell neked, mivel nem írtál évet meg motort így magadnak kell kikeresni. :D

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#169182) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Olvastam itt feljebb, hogy van Fehérváron valami jó klímás. :DDD Én töltetni szeretnék, plusz nyomáspróbázni plusz tisztíttatni is, szóval egy komplett töltés, takarítás stb lenne. Ki mit tud ajánlani tehát Fehérváron, ahol egy napra vállalják és nem kell otthagyni az autót?!

Köszi!

(#169183) MunezXBK válasza Ideg (#169182) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nyáron, klímásnál szabadidő? :N

(#169184) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

hali. rakott már valaki rns 510be bluetooth modult (ebay ali)? gyárilag nincs az anyós ülés alatt ilyen modulom és elég húzós az áruk + beszerelés is macera.

(#169185) Ideg válasza MunezXBK (#169183) üzenetére


Ideg
aktív tag

Akkor te nem tudsz ezek szerint. :U

Más?

(#169186) MunezXBK válasza Ideg (#169185) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szerintem én vagyok itt az egyetlen (ex)fehérvári. :D

(#169187) 1stVikman válasza MunezXBK (#169186) üzenetére


1stVikman
senior tag

Meg én. :)
Bár én azért néhány havonta hazanézek.

[ Szerkesztve ]

(#169188) Doki16 válasza -=Vacsek=- (#169184) üzenetére


Doki16
addikt

Ők biztosan tudnak segíteni. [link] Nem olcsó pénz, de legalább szakszerűen gyári cuccokkal megcsinálják.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#169189) Ideg válasza MunezXBK (#169186) üzenetére


Ideg
aktív tag

Akkor biztos tudsz ajánlani valakit. Én csak egy nevet kérek, esetleg címet, akinél valakinek volt már valami tapasztalata klímatöltésben. (Normális áron dolgozik, tényleg végignézi a rendszert és lecsekkolja nem csak tölt és rámondja, hogy kész aztán 1 hét múlva megint nem hűt a klíma. Tehát egy igazi becsületes szakembert keresek (bár tudom ritka az ilyen ;] ) Az, hogy vállalják-e, legyen az én gondom. :DDD Nem SOS egyébként sem.

(#169190) -=Vacsek=- válasza Doki16 (#169188) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

igen néztem őket. de 90e lenne hogy legyen bluetooth...

(#169191) Doki16 válasza -=Vacsek=- (#169190) üzenetére


Doki16
addikt

Akkor nem nagyon értem, hogy mi a kérdés. Azt írod, hogy drága és sok a macera vele.

Ha magadnak csinálod akkor is drága lesz a gyári modul. Másolatot nem érdemes venni. Ha meg magad szereled be még nagyobb macera lesz, mert szét kell bontanod az adott helyen a kárpitot és még takarót is vadásznod kell hozzá az ülés alá. És még ott van a része is, hogy mindent rá kell programozni a kocsira. Nem olyan egyszerű plug and play ez :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#169192) Reggie0 válasza rob210 (#169176) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt le lehet merni, hogy az agy vetemedett-e? Vegen ki kene cserelni az egesz felfuggesztest ujra :D

(#169193) -=Vacsek=- válasza Doki16 (#169191) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

láttam ebay-en alin ilyen bluetooth modulokat amiket csak bedugsz a naviba hátul. pár $ csak. az a kérdésem h ez mennyire lehet működőképes?

(#169194) i-sti válasza -=Vacsek=- (#169193) üzenetére


i-sti
senior tag

Ha van AUX bemeneted nekem ez nagyon jól bevált.

BT 4.2 aptX, beépített mikrofon

[Rated 4.9/5 based on 1431 customer reviews 4.9 (1431 votes) 2401 orders]

Novum Forum Siculorum

(#169195) bitpork válasza -=Vacsek=- (#169193) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha Yatour és társaira gondolsz akkor működnek de nagyon meg kell nézni hogy milyen telefonnal kompatibilisek. olyan 100$/€ körül vannak. Arra is érdemes odafigyelni hogy ha a kiépítésed tartalmaz telefon előkészítést akkor lehessen dip-switch-csel kikapcsolni rajta a mikrofont mert a gyári mindig jobb minőségű. A q7 csoportban vannak páran akik használják a gyári installáció helyett (mert ott a modul 400€+szerelés)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#169196) -=Vacsek=- válasza bitpork (#169195) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

i-sti nincs benne sajnos aux.

igen ezekre gondolok. gondolom ez jobb márkának számít. mikrofon van a kocsiba nekem csak bluetooth kell.

(#169197) bitpork válasza -=Vacsek=- (#169196) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sajnos az ilyen utólagos megoldásoknál nehéz eldönteni mi a jó. A linkelt biztos h régóta piacon van -így remélhető hogy nem az olcsósága okán csak. Viszont ha van már telefon előkészítésed akkor azt még estenként át is kell kábelezni. Pl q7nél ezért fontos a dip-switch mert azzal a ketyerét lehet utasítani h ne a saját mikrofonját akarja használni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#169198) Kormoska1966


Kormoska1966
újonc

Octavia III kombi elektromos csomagtér ajtó hiba.
Valami ötletet várnék, hogy mi lenne az oka annak hogy ha kulcsról kinyitom a csomagtartót az teljesen felnyílik majd pár másodperc múlva lassan fél állásig visszaereszkedik.
Hiába memorizálom a felső helyzetet rövid időn belül visszaáll középső helyzetbe,
Ezt akkor normális a gyár szerint ha a kocsi emelkedőn áll ami eddig igy is volt de most már egyenes felületen is csinálja.

(#169199) bitpork válasza Kormoska1966 (#169198) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hibatárolóban mi van?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#169200) MunezXBK válasza bitpork (#169199) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hiba. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.