Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167551) Mágus2 válasza BUZZLGHTYR (#167550) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha neked nem gond, hogy rohad és megcsináltatod, nyugodtan vedd meg. Én ezzel úgy vagyok, hoyg inkább legyen motorcserés, minthogy szanaszét kelljen flexelni. ;)

Mennyire van jó árban egy olyanhoz képest, ami nem rohad? Van 3kiló különbség?

Tavaly vettem aG4-et 1800 euróért. Highline, automata klíma, nem alap ülések, 1.6 benzin, 1 rozsdás elem volt rajta, a géptető, vettem rá bontottat színben, ami rozsdamentes. ;) Most is tudok 1.9TDI G4-et 2000 euróért...

[ Szerkesztve ]

(#167552) BUZZLGHTYR válasza Mágus2 (#167551) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Seat leon 2005 os evjaratu

[ Szerkesztve ]

(#167553) Mágus2 válasza BUZZLGHTYR (#167552) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem ez volt a kérdés, hanem hogy mennyi a többihez képest? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#167554) BUZZLGHTYR válasza Mágus2 (#167553) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Privibe kuldtem

(#167555) KTTech válasza Doki16 (#167545) üzenetére


KTTech
veterán

Nem tudhatja milyen van éppen benne, azt meg főleg nem, mekkora a kapacitása (amit elég nehéz meghatározni, mivel teljesen fel kell tölteni, nullára meríteni és ujra feltölteni, hogy kiderüljön, ami egy autó esetében elég valószínűtlen művelet). A töltőelektronika sincs túlbonyolítva, a legszükségesebb minimáldesign. Nincs adatbusz az ECU és az akku közt, még a hőmérsékletét se tudja monitorozni, pedig az elég fontos infó a töltés folyamán (emiatt simán ki is tudja nyírni...). Egy átlagos generátor 100-140A-el tud tölteni, az elektronika csak a feszültség változást figyeli (dV), az alapján kapcsolja a generátor kuplungját ha tölteni kell.

Persze ez nem a hibrid/elektromos járművekre igaz, hanem a normál indítóakkumulátorokra. A start/stoppos rendszerek már kicsivel fejlettebbek, de ott is inkább csak az akku technológiája ami fejlettebb a normál akkukénál (sokkal kisebb belső ellenállásúak, hogy jobban bírják a sok indítással járó terhelést, illetve emiatt nagyobb a töltőáram is amit elviselnek).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#167556) Doki16 válasza KTTech (#167555) üzenetére


Doki16
addikt

Igen magától nem tudja ezért kell megadni a gyárban vagy cserekor, hogy éppen milyen akkumulátor van benne. De onnantól kezdve az amit ráprogramoztak gyárban típusokat, olyan elven fogja tölteni és használni ahogy azt a mérnökök megálmodták. Pár hónapja tanítottam rá VCDS-el egy akkumulátort. Az adott BEM code tartalmaz mindent ami az autó agyának kell.

Abban igazad van, hogy elég "buta" az egész rendszer. Ha egy sima asztali töltő tudja, hogy én milyen li-ion vagy ni-cd cellát teszek bele és automatikásan állítja az optimális töltést, akkor nem igaz, hogy a gyártók még ezt se építik bele az ECU-ba. Nyilván azért, hogy még egy akkumulátor csere miatt is menni kelljen a márkaszervizbe.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#167557) c00per válasza atos19881101 (#167543) üzenetére


c00per
tag

kabelkotegelovel huzasd ossze a ket felet.az a legegyszerubb oldhato kotes.Vagy komplett kabelkoteg csere a csati miatt,esetleg csati csere.Amelyik egyszerubb neked :R

(#167558) molnarpeter válasza c00per (#167557) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Alin van mindenféle csati ;)

(#167559) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Szerintetek ez a fékbetét hány százalékos lehet? Golf IV, első fékbetét.

Azért kérdem, hogy hogy ütemezzem a cserét (jövő hónapban vinnem nagyszervizre, akkor kell vagy ráér ősszel).
Nem szoktam nagyokat fekezni, motorfeket használom amikor lehet.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#167560) rob210 válasza gzbotii (#167559) üzenetére


rob210
nagyúr

Ezen a képen az a jó, hogy a külső oldal és mindegyik a belső oldalt használja jobban.
Ha kiveszed és megméred, akkor tudni fogod mennyire kopott és nem kell találgatni.
Autót nem ránézésre tartunk karban/üzemben ;)

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#167561) gzbotii válasza rob210 (#167560) üzenetére


gzbotii
veterán

Én sem ránézésre szeretném karbantartani, de gondoltam megelőzőm, és előtte cserélem, hogy jelezne.
Szerintem az emberek 99% azért nem szedi ki, hogy megnézze mennyi van rajta, cseréli amikor vinnyog vagy a szerelő szól.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#167562) bul07 válasza gzbotii (#167561) üzenetére


bul07
nagyúr

Lényeg hogy a belső oldalt nézd meg általában az jobban kopik
Ha fele akkora mint a képen látható akkor szerintem már érdemes a megelőző csere

Amúgy saccolható
Ha volt már cserélve nálad és tudod hogy azóta mennyi kilométert mentél akkor saccold meg
Ha nem nálad volt de tudod hogy mennyit mentél a kocsival akkor megint tippelhető

Mondjuk nagyban füg lábtól is, ki mennyire szeret fékezni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#167563) gzbotii válasza bul07 (#167562) üzenetére


gzbotii
veterán

Megnézem a belső oldalt.
Én csereltettem, meg 2016 őszén, azóta ment bele 30.000+ km, de többnyire autópálya+országúton, és amikor csak lehet, motorfek, amúgy sem satuzok szinte soha. Pályán meg szó szerint el lehet menni 100km, fékezés nélkül.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#167564) tibbike01 válasza gzbotii (#167559) üzenetére


tibbike01
őstag

Had kopjon fémig, következő cserénél úgy is tárcsástól cseréled a féket (elég nagy válla van a féktárcsának). :C
Golf 4-hez olcsón kapsz tárcsát.

[ Szerkesztve ]

(#167565) gzbotii válasza tibbike01 (#167564) üzenetére


gzbotii
veterán

Pedig a fekpofakkal egyszerre került fel ez a tárcsa, és mint írtam, ~30.000 van benne. De ja, van egy kis válla, ha szerelő azt mondja, majd cseréljük azt is.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#167566) tibbike01 válasza gzbotii (#167565) üzenetére


tibbike01
őstag

Melyik márka?

(#167567) zoo8800 válasza gzbotii (#167559) üzenetére


zoo8800
veterán

Szerintem ráér a csere őszig.

rip and tear, until it is done

(#167568) rob210 válasza gzbotii (#167561) üzenetére


rob210
nagyúr

Félre ne érts nem bántásból írtam, csak én szemre nem jósolok. A belső fele a mérvadó, a tárcsát sem kell azonnal cserélni egy szabályzással simán mehet még, az nem tűnik olyan vészesnek, de ezt is mérni kell.
A betét egyébként így azt mondom a külső alapján, hogy kuka, a belső kopottabb lesz, ha leválik a ferodo rétag az meg cumi.

Renault power

(#167569) focvis válasza gzbotii (#167559) üzenetére


focvis
veterán

Adok rob210 szakértelmére; de amíg a kopásjelző nem szól, én nem cserélném.

(#167570) Mágus2 válasza gzbotii (#167559) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

30 000km? Úgy hogy a háromnegyede lekopott? Kicsit furcsa nekem. 70 000km után nálam még megvan a fele, pedig szoktam fékezni.

(#167571) gzbotii válasza Mágus2 (#167570) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem is fura, mert tudtommal egy tárcsa legalább két szett fekpofat ki kellene szolgáljon, nem? :F

tibbike01: passz a márka, amikor a szerelő cserélte, egy hibás kerekagy miatt lett elől minden cserélve, annyit mondtam, hogy jobb középkategóriás kerüljön bele.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#167572) bul07 válasza Mágus2 (#167570) üzenetére


bul07
nagyúr

Én Peugeot Expertről tudok nyilatkozni ilyen szempontból

2003-ba szalonból hoztuk ki
És az első 100e Km alatt 3x volt cserélve olyan 30e Km-ként, Peugeot szervizbe
Én ezt sokalltam
Mikkor harmadjára cserélték néztem hogy mégis miért lehet
Ekkor láttam meg hogy amit berak fékbetétet drasztikusan le van csapva a sarka, kérdeztem a szerelőt hogy hát az meg miért van úgy, valami lerázó választ adott hogy gyorsabban kopjon be
Durva skicc hogy mennyire [kép]

Na negyedjére rávettem a főnököt hogy vegyen autósboltból(közepes márkát, nem volt lecsapva a sarka) és egy szerelővel rakassuk be és lás csodát az már több mint 70e Km bírt, és fékerőbe se volt különbség

És ugyan úgy én vezettem tehát nem lehetett a sofőrre fogni :)

Jobban kopott a Peugeot szerviz által berakott

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#167573) bitpork válasza gzbotii (#167571) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha fékporos a kerék akkor nem nagy titok. Vannak elég puha betétek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#167574) Mágus2 válasza gzbotii (#167571) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Tdi-n biztos nem bír ki 2 betét szettet egy tárcsa.

(#167575) newmoonlight válasza Mágus2 (#167570) üzenetére


newmoonlight
senior tag

A6 3.0 BiTDI. 51e km-rel vettem. Addig volt neki 2× betétcsere, ill. 1× tárcsa.

Nálam 63e km-nél volt meg a következő (azaz mindösszesen a 3.) betétcsere (ezúttal Brembo-betétekkel). Kímélő üzemmódban használom az autót. (7,5 l-es átlagfogyasztással.) Kíváncsi vagyok, meddig húzza...

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#167576) rob210 válasza focvis (#167569) üzenetére


rob210
nagyúr

Sajnos az autók 70 % ban nem működik, vagy nincs is kopásjelző.
:( szomorú, de rideg tény és tapasztalat.

Renault power

(#167577) c00per válasza molnarpeter (#167558) üzenetére


c00per
tag

Azert irtam esetleg csati csere :R kinek mi a konnyebb

(#167578) molnarpeter válasza c00per (#167577) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ja, alapvetően azt szándékoztam kiegészíteni némi pénztárcabarát infóval :D Múltkor fényszóró csatlakozót találtam pl. $2 körül.

(#167579) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Hello
Adott egy 1.4-es bora 2001-es évjárat. Menet közben néha vilog az olajnyomás visszajelző.
Gomba cserélve,olaj olajszűrő szintén. Gomba ki is lett mérve jó, Manuális órával ki lett mérve a nyomás, alapjáraton 1bar fordulaton 2-3 közt. Olvastam valahol hogy az óracsoportban valami forrasztás meggyengűl.
Valaki járt már hasonló cipőben?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#167580) gzbotii válasza bitpork (#167573) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem is a betét kopottsaga lep meg, hanem a tárcsa, ami érdekes.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#167581) F_Zolee válasza bull84ghia (#167579) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nemrég valaki biztosítékot említett, hogy az volt a baja. De zsebbenyúlósabb eset is van ezzel a hibával.

(#167582) Mágus2 válasza bull84ghia (#167579) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Olajnyomás melegen üzemmelegen 1 bar? Nem 1,2-ig mér a gomba és alatta jelez? Én az olajkádat levétetném, és kipucoltatnám az olajpumpa szívókosarát, mielőtt baj lesz.

(#167583) Mágus2 válasza newmoonlight (#167575) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ezeknél ez normáliams, esőben még jobban kopik, mert szárítja a tárcsát ;)

(#167584) bull84ghia válasza Mágus2 (#167582) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ez is megvolt! Biztosítékokat átnézem.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#167585) newmoonlight válasza Mágus2 (#167583) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Normális??? 63e km-ig 3 betét +1 tárcsa?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#167586) monosgeri21


monosgeri21
tag

Valaki tudja, hogy ezmiez és mire szolgál?

[link]

Szerk.: Közben megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

(#167587) Mágus2 válasza monosgeri21 (#167586) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Tank szellőztető aktív szenes tartály.

(#167588) aszti75


aszti75
senior tag

Sziasztok!

Szeretném előre jelezni,hogy nem vagyok autószerelő.Ha az írásomból úgy tűnne,hogy értek is hozzá az csak az egyéb fórumoknak és a guglinak köszönhető.Viszont van némi műszaki érzékem és logikám.

Mazda Premacy 2.0 ditd 66kw,2000-ben gyártott autó, van.A hiba az alábbi kérdés feltevéséből kiderül.
Az még a történethez tartozik,hogy az autót gázolajszűrő és szűrőtartó nélkül vettem.A betáp ág gumicsővel simán össze volt kötve az adagolóhoz menő betáp ággal.Nem tudom meddig használhatták így az autót,még hozzám nem került.Természetesen én pótoltam a szűrőt a tartójával együtt.

Denso FR4F adagolónál a betáp csatlakozásánál a csavar alatt,vajon van valamilyen szűrő? Gondolok itt elsősorban mikró szűrőre.

A kiolvasott hibakódok között szerepel az üzemanyag nyomás szabályozó solenoid és az alapjárati levegő szabályozó szelep.Arra gondoltam,hogy mivel kifogyott az üzemanyag és az adagoló is,ezért talán valami kosz kerülhetett az adagoló betápjához,vagy az üzemany.nyom.szab.solenoidhoz.Ennek következtében 500 környéki az alpjáratom és természetesen az autó még mindig haldoklik alacsony fordulaton.Nincs nyomaték.Hideg motorral pl csúsztatott kuplunggal és kb 2000-ig feltornázott fordulattal indul csak el.Viszont ahogy engedem fel a kuplungot azzal egyenes arányban még 2000-es fordulattól is nyomnom kell a gázt,mert esik vissza a fordulat.

Én valami dugulásra,szennyeződésre gondolok az említett dolgok környékén és mivel nincs megfelelő nyomás az adagolóban ezért az alapjáratom is alacsony.

Valaki esetleg tudna egy robbantott ábrát a fent említett adagolóról,hogy tudjam,mit-hol találok meg rajta?

Vélemény,tanács?

:R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#167589) MunezXBK válasza aszti75 (#167588) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az megvan, hogy ez VAG topik? :U

(#167590) Mágus2 válasza aszti75 (#167588) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Van tápszivattyú a tankban, vagy csak szívókosár. Ha csak szívókosár van, próbáld meg egy kannából etetni az adagolót, ha nem javul, az adagoló cserés. Ha jobb lesz, a tanknál van a dugulás.

Ja, ez VAG topik, legalább off-ba tedd légyszi.

[ Szerkesztve ]

(#167591) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Mágus: olajlecsapató beépítésénél ugye nem kell turkálni vcds-el? Csak plug n play?

Bcb leon.

[ Szerkesztve ]

(#167592) Mágus2 válasza F_Zolee (#167591) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem kell semmit csinálni.

(#167593) simonjoe válasza MunezXBK (#167589) üzenetére


simonjoe
senior tag

Gonosz vagy! :DD

Joe

(#167594) tibbike01 válasza F_Zolee (#167591) üzenetére


tibbike01
őstag

Mi az az olajlecsapato es miert jo?

(#167595) F_Zolee válasza tibbike01 (#167594) üzenetére


F_Zolee
veterán

(#167596) Mágus2 válasza tibbike01 (#167594) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Azért jó, mert télen a városi forgalomban a felgyülemlett emulzió el tud fagyni a csöveiben, utána jó esetben kitolja a nívót 2l olaj kíséretében, rossz esetben kinyomja az összes tömítést. Javítottam motort emiatt a -10 fokban.

[ Szerkesztve ]

(#167597) Mágus2 válasza tibbike01 (#167594) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szerinted miért nincs gyárilag ilyen bödön a motorokon? Mert nem használ annyit, amennyivel több tervezést és beavatkozást igényelne. Inkább a szellőztető-olajelválasztó szelepet kellene cserélni, akkor nem hordja vissza az olajat a szívósorba. Ahol nincs ilyen szelep, 2 évente a fojtószelepet kell kitakarítani. Ennyi a trükk.

[ Szerkesztve ]

(#167598) freaghill


freaghill
őstag

A4 B7-nél van ajánlott konstrukció ami dízel motorral szerelt?
2.7 meg 3.0 visszakeresve többször lett dicsérve, de van 2.0 motorral is.

(#167599) tibbike01 válasza Mágus2 (#167597) üzenetére


tibbike01
őstag

4 éve van meg az 1.6 BCB-m, soha nem volt folytószelep takarítva.
Okozhatja ez az időközönkénti (nem mindig) alapjárati ingadozást melegen? Illetve 2szer volt olyan, hogy nem 7-8ezer közé esett vissza az alapjárati forulat, hanem tartotta 1000-nél.

Egr vagy folytószelep vagy mindkettő?

(#167600) Mágus2 válasza tibbike01 (#167599) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Fojtószelep lesz. Ki kell pucolni, ehhez le kell venni. Szótő a fojt, nem a folyik. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.