Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47401) ΞΔGLΞ válasza blakey (#47396) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

az ARC is megoldás de nem biztos, hogy jól fog működni.

AVX-en találtam... [link]

[ Szerkesztve ]

(#47402) Digital válasza ΞΔGLΞ (#47401) üzenetére


Digital
addikt

Akkor marad az optikai kimenet :F
Bár már nézegetem a használt erősítőket is, bár költeni nagyon nem szeretnék... :)
A babrálás szünetel, párom netflixezik. :)
Még egy kérdés: a tv képes kiváltani a Telekomos stb boxot? Mármint a táviránytóját?

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#47403) Bazsi81


Bazsi81
tag

Ezeket az "55"-os tévéket milyen messziről érdemes nézni? Mennyi a legnagyobb távolság ami még jó?

(#47404) nikos21 válasza Bazsi81 (#47403) üzenetére


nikos21
aktív tag

(#47405) salapp válasza Bazsi81 (#47403) üzenetére


salapp
addikt

Nagyjából így szerintem: (Telekom) IPTV SD adással 4+ méterről, IPTV HD adással 2,5 méterről, kellően nagy fájlméretű 1080p mkv/BD ISO 1,5-2 méterről és natív, esetleg felkonvertált 4K anyaggal 1-1,5 méterről akár. Nyilván a YT/Netflix/HBO nehéz ügy, vannak pocsék anyagok mindegyiken szép számmal, de mondjuk 2 méterről már okés lehet.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#47406) Bazsi81 válasza nikos21 (#47404) üzenetére


Bazsi81
tag

:R 1,09 :Y nálam kb 3m a távolság a mostani tv-nél és kisebb mint "55".106 cm lf652v.

(#47407) Bazsi81 válasza salapp (#47405) üzenetére


Bazsi81
tag

Köszönöm. A mostani 106 cm full hd 652v-met kb 3 méterről nézzük.

(#47408) nikos21 válasza Bazsi81 (#47406) üzenetére


nikos21
aktív tag

Mi kb 3,5m ről nézzük de amilyen tránya minőségü a legtöbb tv adás nem is kel közelebb ülni :/

(#47409) torma1981 válasza Bazsi81 (#47406) üzenetére


torma1981
veterán

Baromság ez a táblázat. Ki franc néz pl egy 165cm-es tv-t 1,30-ról. Ki is folyna a szeme, meg annyira közel lenne,hogy forgatni kell a fejet.

(#47410) Bazsi81 válasza nikos21 (#47408) üzenetére


Bazsi81
tag

Oled tv-d van?

(#47411) Bazsi81 válasza torma1981 (#47409) üzenetére


Bazsi81
tag

Köszönöm. :))

(#47412) Pro Koryak válasza torma1981 (#47409) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez csak azt mutatja, hogy milyen messziről látszik az adott felbontás "előnye".
Valóban érdekes lenne hdr filmet 55" 4k oleden tök sötétben 1,1m-ről :Y :O

Normál nézési távolság = az a legkisebb távolság, amikor kellemesen átlátod az egész képet, nem kell jobbra-balra kapkodnod a fejed/szemed.

[ Szerkesztve ]

(#47413) nikos21 válasza Bazsi81 (#47410) üzenetére


nikos21
aktív tag

Nem, lg 55sm9010pla nanocel

(#47414) jugeen válasza Digital (#47391) üzenetére


jugeen
addikt

HDMI 1.3 van az erősítődön, az ARC az 1.4-ben jelent meg.

(#47415) Bazsi81 válasza nikos21 (#47413) üzenetére


Bazsi81
tag

Meg vagy elégedve vele?

(#47416) nikos21 válasza Bazsi81 (#47415) üzenetére


nikos21
aktív tag

Hát csak a 4k adásokkal, de amit a szolgáltató stb ad sd adás hát az kritikán aluli és az hogy fel skálázza tv az baromság :(((
Bödöcs idézet: fiam mi ehez nem értünk igy együtt kel élni a hibávan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47417) daneel_hu válasza Pro Koryak (#47412) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egyetértek.
Az optimális nézési távolságot (mozifilm esetében is haha!) sokan keverik a felbontás éppenhogy láthatóságával.
Egy 65 colost símán lehet kényelmesen nézni 2 méterről is. Sőt...2.35:1-es képaránynál még kicsi is.

(#47418) Digital válasza jugeen (#47414) üzenetére


Digital
addikt

Erre gyanakodtam én is! :(
Hogy HDR-től kezdve mindent át tudjak vinni milyen hdmi-s erősítőt nézzek?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#47419) ginola


ginola
addikt

Sziasztok
Ag8 agy Gz950 jobb képminőségű?
A mozgás szempontjából melyik a jobb?

(#47420) jugeen válasza Digital (#47418) üzenetére


jugeen
addikt

Én már csak HDMI 2.1-est vennék, ha újat vennék. AVR-X2700-ast vagy 3700-ast.

(#47421) Pro Koryak válasza ginola (#47419) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nagyjából egyforma a kettő. Felskálázásban is jók!
Itt írta Eagle kolléga, hogy a Sony-t visszaküldte a béna android miatt = akad, laggol => agybajt kapott, aminek meglett az eredménye = LG-t vett :D

Vedd a GZ950-et, amíg még van. Az egyik legjobb ár/értékű oled jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#47422) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Na akkor egy kis élménybeszámoló a 65CX-ről. Kezdjük azzal, hogy a párom szerint innentől moziba sem kell menni. :D Ez kb így is van.

A képminősége pazar, azonban egy C8 után nyilván nem akkor ugrás. Viszont ebben az AI tanulós dologban és a kép felskálázós dologban lehet valami, mert érzésre szebb az SD tartalom, mint a C8-on volt. Mondjuk nem tudom, hogy mennyit számít, de az NVIDIA Shield TV Pro-n is be van állítva az AI upscaling, így duplán kapja. Viszont tényleg nagyon szép, érzésre jobban teszi a dolgát.

Apple TV 4K-t, Nvidia Shield TV Prot, PS4 Prot és a Samsung HW-Q90R-t is pöccre felismerte. Kicsit fura, hogy más a menüje, mint a C8-nak volt, annyira nem áll kézre (ez a lenti bemenet választó idegesít, hogy nem ugyanúgy a szélén van, mint a beállítások). Ma feldobott egyébként egy szoftverfrissítést, bár ez szerintem nem most jött ki, csak ma jutott el odáig, hogy frissítést keressen.

Nem bántam meg, hogy felfelé váltottam rá, de azért az árát nem mondtam el itthon... jobb a békesség.

Kalibrálással vesződött valaki? Van valami leírás, hogy érdemes ezeket elvégezni? Én speciel sosem csináltam ilyet. Esetleg a PH tesztjéből beállítottátok a kalibrált értékeket és csókolom?

[ Szerkesztve ]

(#47423) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

LG 55C9PLA esetén elég gyakran tapasztalom azt, hogy nézek egy TV Adót és a tavkapcsolo (eredeti Magic Remote) automatikusan (1x) elkapcsol (én meg a back gombbal vissza) ez minek tudható be és hogyan orvosolható? :F (vagy kérdezzem az LG-t erről, hátha tudnak rá mondani valamit?) más is tapasztal, tapasztalt hasonlót?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#47424) adamssss válasza Digital (#47397) üzenetére


adamssss
veterán

Ez az erosito mindent tud ami neked kell. Apple tv menjen barmelyik bemenetbe a tv-n. A tv arc-bol menjen egy kabel az erosito barmelyik hdmi-in-be, es a tv-n legyen a cec bekapcsolva. Igy viszont ha hangot szeretnel akkor be kell kapcsolni az erolkodot akkor is ha nem az apple tv-t hasznalod.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#47425) adamssss válasza ForRedGlory (#47422) üzenetére


adamssss
veterán

A kalibralast vagy muszerrel vagy sehogy. Mivel ahogy latom nem vagy profi kalibralo eselyed sem lesz helyesen beloni a kepet, inkabb fogsz rontani mint javitani a kepminosegen. En bekalibraltattam a b9-emet de azert oriasi valtozast nem hozott, de teny hogy a valosaghoz kozelebb kerul a kep ami persze nem feltetlenul tetszik mindenkinek. (Bar mar elotte is eleg jol be volt love a gyari szinprofilokkal)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#47426) ΞΔGLΞ válasza adamssss (#47424) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez az erosito mindent tud ami neked kell.
Mint kiderült, ez már elavult a tévéhez képest, főleg az 1.3-as hdmi miatt.

A tv arc-bol menjen egy kabel az erosito barmelyik hdmi-in-be, es a tv-n legyen a cec bekapcsolva
Ezt itt elírtad...
A tévéből (arc) a HDMI az erősítőbe csak OUT-ba mehet. De ezen nem működik az ARC és azt is írtam, ha működik, akkor a CEC automatikus a CX-en, nem kell (lehet) bekapcsolgatni, vagy ki, mert egyébként nem lenne értelme az ARC-nak.
Egyébként a GX-CX egy nagyon háklis tv az erősítőre. A denon és a pioneer - igen a legújabbakkal is - nem igazán barátok, főleg a pioneer elveszti a kapcsolat a tv arc-on keresztül, egyszerűen fogalmazva...nincs hang.
De amivel soha nem volt gondja, azok a yamahák, pl rx 585, vagy 685, illetve onkyo és marantz. Ez a cx egy különleges "állatfajta" ...

(#47427) Fisha válasza ΞΔGLΞ (#47398) üzenetére


Fisha
őstag

Én továbbra is optikát javaslok, nekem is azóta boldog az életem, hogy feladtam az ARC-ot. Persze na nagyon fontos neked a CEC, akkor érdemes lehet küzdeni az ARC-cal.

(#47428) Digital válasza Fisha (#47427) üzenetére


Digital
addikt

Optikán működik a dolog, de az kissé "fapados" :)
Egyenlőre ez marad. :R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#47429) ΞΔGLΞ válasza Fisha (#47427) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt most kinek válaszoltad? Nekem, vagy Digital-nak? Nálam működik az ARC. Marantz és Yamaha erősítőkkel. Legújabbakkal természetesen.

(#47430) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Tegnap hozták ki a Panasonic 65gx800 tévét. Egy 50-es plazmát vált.
Alapvetően nagyon ok, nem véletlenül vártam sokáig a plazma "leváltásával". Azonban az edge lit led miatt este pl a jobb felső sarokban HDR tartalomnál bizony foltos (ahol a kép és a fekete csík van), kb egy tenyérnyi nagyságban. Csak este és sötét jeleneteknél, filmnél. A másik bajom, ami nem annyira vészes, hogy oldalról tényleg érezhetően romlik minden (VA panel). Ezzel az utóbbival még együtt is tudok élni. A DSE (előbbi az, ha jól tudom?) már jobban zavar. Nem vészes, de ott van. Tény, hogy pl az esti BL meccseket M4 HD-n már ezen néztem és srmmi nem látszott rajta, nagyon szép és jó volt a kép. És imádom a 65" méretet, tényleg brutális.

Most az ugrott be, hogy lehet mégis OLED kellene. Ami esetleg még belefér árban, 55B9SLA. Ok, kisebb lesz méretben. Cserébe OLED. És nincs (nincs?) DSE, betekintésk szög tökéletes. Talán focihoz is kiváló. Mit gondoltok, 350e körül? A Pana 220e volt.
Olvastam itt sokat, meg több review-t is. Mire számíthatok a fenti LG-vel?
Nappaliban lesz. Főleg foci (HD) és 1080p sorozatok, ritkán filmek (4k HDR(10), Netflix DV, és 1080p filmek).
Beégéstől az olvasottak alapján nem tartok. Mitől kell mégis tartanom?
Köszönöm!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#47431) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Végül nem bírtam tovább várni, berendeltem a CX-et ajándék soundbarral. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47432) daneel_hu válasza gurabli (#47430) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha ilyen felhasználásra lesz akkor eleve oledet kellett volna venned.
Állítsd be rendesen a tévét, olvasd el az összefoglalót (Témaösszefoglaló fent!) , semmitől nem kell tartani.

(#47433) gurabli válasza daneel_hu (#47432) üzenetére


gurabli
senior tag

Olvasom, olvastam.
Azt írod, hogy ilyen felhasználásra. Akkor mire nem (vagyis mire lenne jó a LED)?

A kérdés az, hogy a legolcsóbb 55B9SLA vajon rendben van-e? Mert csak az férne bele árban.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#47434) BusinessGuy válasza gurabli (#47433) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Monitornak használni az oledet neccesebb a beégés miatt. De ésszel használva ott sem nagyon lesz gond. Ugyan ez vonatkozik egyes statikus HUD-okkal ellátott játékokra.

(#47435) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#47423) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ezt a választ kaptam. /nem itt, hanem LG-től/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#47436) Bazsi81 válasza BusinessGuy (#47434) üzenetére


Bazsi81
tag

Hetente kétszer fifáznék,tomb raider,cod,resi stb. b9-en(1 alkalom kb 6-8 óra)a többi normál tv adás pc-ről film sorozat.Ilyen használat mellett kel tartani beégéstől?

(#47437) wallace 234 válasza gurabli (#47433) üzenetére


wallace 234
őstag

Teljesen jó az 55b9 SLA, Nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

(#47438) sakal83 válasza gurabli (#47430) üzenetére


sakal83
addikt

Itt egy kollega arulja a c8asat HA-n meg jo sok garival. Ha nem fazol a hasznalttol en figyelembe vennem. Olcsibb es egy picit jobb a b9tol.

(#47439) ForRedGlory válasza sakal83 (#47438) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Kösz a promót. :C :R

(#47440) sakal83 válasza ForRedGlory (#47439) üzenetére


sakal83
addikt

Szerintem jo vétel aki konszolidalt arert oledezne. Sok gari jo tv. :R

(#47441) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok.

TV vásárlás előtt állok, amit kinéztem és a Telekomtol kis kedvezménnyel 700e Ft-ért el tudnék hozni, az egy LG OLED65CX3LA.

Kérdésem az lenne, hogy ezen ár környékén lenne jobb ár/érték arányú TV, illetve több HSZ-ben láttam, hogy akciók is várhatóak 1-2 hónapon belül, érdemes rá várni, lesz ettől jelentősen ( legalább 50e ) Ft-tal olcsóbb várhatóan az eddigi tapasztalatok alapján?

üdv, N-vidi-A

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#47442) Elims válasza ForRedGlory (#47422) üzenetére


Elims
veterán

Köszi a véleményt! :-)

Lehet,hogy még jobb áron tudnám megvenni ezt a tv-t mint eddig.A garanciáztatásban lehet,hogy tudna segíteni egy barátom..
Szóval valószínű,hogy megveszem.Visszaolvastam pár oldalt "önmagát javító" okos tv. :-))
Jó volt elolvasni,mert tanultam belőle és nem rögtön hülyeséget lépnék ha meglesz...

Viszont felmerült bennem egy nagy kérdés,amire már rá is kerestem,de nem,hogy okosabb lettem..hanem összezavarodtam.
Hdmi kábel.Milyet kellene vennem a tv és a ps4 pro közé?
Láttam 6e-ért,de láttam 24e-ért is.
Tudja vki ebben a topikban,hogy melyik ehhez a cx oled tv-hez a legjobb kábel?
Ps4 pro és a tv közé. (+később a ps5-höz)

(#47443) DamianB válasza Archttila (#47431) üzenetére


DamianB
őstag

Grat majd mesélj a soundbarról is . :R :C

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#47444) Digital válasza N-vidi-A (#47441) üzenetére


Digital
addikt

Én 50-ért nem várnék rá hónapokat.
Tegnap jött meg az 55 CX-em a T-től, nagyon meg vagyok vele elégedve. Gondolkodtam a 65-ös méreten de nem bántam meg a kisebbet. Pana plazmáról váltottam, szerencsére nem csalódtam az oled-ben.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#47445) ForRedGlory válasza Elims (#47442) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A HDMI kábelt már én is néztem, hogy mivel kellene összekötni. Nyilván HDMI 2.1-el, ha valami 4K/120Hz-et szeretne, de szerintem simán elég lesz a HDMI 2.0 is akár az új konzolokhoz is. Ettől függetlenül én már csak 2.1-et vennék. Délután kipróbálom a PC-vel, csak át kell hozbi a másik szobából. :D

[ Szerkesztve ]

(#47446) Archttila válasza DamianB (#47443) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Koszi!
Azt ki sem bontom:DDD szerintem betolom az árat a Calman Home for LG license-be, (kiveve persze ha a HCFR-el is szep munkat vegzek) vagy hozzacsapom egy Zidoo Z9X-hez. :)
Majd meg meglatom.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47447) Elims válasza ForRedGlory (#47445) üzenetére


Elims
veterán

Nna ez az.. :-) 2.1-es kábel.
De melyiket?Piszok szórt ára van.
A hdmi topik meg halott. :-(
Nem sajnálnám rá a pénzt,persze jó lenne minél olcsóbban,de ez egy kábel ami megmarad x évre.

(#47448) Calogero válasza Elims (#47447) üzenetére


Calogero
addikt

[link]
Nálam ilyen kábelek vannak csak 2.0, semmi problémát nem tapasztam eddig.

(#47449) blakey válasza Elims (#47447) üzenetére


blakey
titán

2.1-es kábel nincs, Ultra High speed legyen és bármelyiket amelyiken ez szerepel.
A számozás a HDMI (interfész) azonosítója, a kábelt nem így azonosítják mivel egy HDMI interfész bejelentése előtt is lehet olyan kábel ami megfelel az új szabványnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47450) krx21 válasza N-vidi-A (#47441) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem jó ár, vedd meg. Amúgy mindig lesz miért várni...
Biztos lesz 650 is, csak kérdés mikor...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.