Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) MultiDoodad válasza wallace 234 (#46550) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Hát igen, a fényerő lehetne több de na.

(#46552) daneel_hu válasza wallace 234 (#46550) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem tudom a B-szérián mi volt a változás, inkább a subpixelek mérete növekedett.
A red-sub 60%-al nagyobb mint 2016, 2017-ben, az azért nagyon nem mindegy. ;]

Az E8-asom sokkal fényesebb mint az E6, ez anno azonnal szembetűnt.
Ott biztosan nem vettek vissza semmit, a panel lett masszívabb.

(#46553) daneel_hu válasza MultiDoodad (#46551) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Hát igen, a fényerő lehetne több de na."

Este így is heggesztőszemüveg kell hozzá, nekem nem hiányzik több fény.
Le van véve 20-25-ös oled-fényre SDR-nél.

(#46554) MultiDoodad válasza daneel_hu (#46553) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

HDR-ben semmi bajom nincs vele, még fényes nappal sem. SDR-ben még 60-70 is kevésnek tűnik néha.

(#46555) wallace 234 válasza daneel_hu (#46552) üzenetére


wallace 234
őstag

Gondolom azért is vették, vissza mert ugye van magasabb kategória is és ha nincs különbség ki venné meg. Annak idején B7 és a magasabb kategória közt elég minimális különbség volt ,mint most!

(#46556) wallace 234 válasza MultiDoodad (#46551) üzenetére


wallace 234
őstag

Jó ez így! Van azért benne Kraft, de az ember azt várja ne vissza lépés legyen, hanem előre!

(#46557) krx21 válasza wallace 234 (#46555) üzenetére


krx21
nagyúr

“Annak idején B7 és a magasabb kategória közt elég minimális különbség volt ,mint most!“
Mondjuk úgy, hogy semmi...

(#46558) wallace 234 válasza krx21 (#46557) üzenetére


wallace 234
őstag

Az biztos, hogy azóta dolgoztak az ügyön :R

(#46559) Strezi válasza daneel_hu (#46549) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem meg még régebb óta van kettő, és egyik sem égett be. Nabumm ;)
Erölködni a vécén kell nem a beégésen :))

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#46560) daneel_hu válasza Strezi (#46559) üzenetére


daneel_hu
addikt

És nyilván ez azt jelenti, hogy a jelenség nem létezik. :)

(#46561) MultiDoodad válasza daneel_hu (#46560) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Dehogynem létezik, csak fel kell nézni redditre... van pár beégett panaszos C9 is... képekkel és dühös kommentekkel. Néha én sem tudom mi az amit ki lehet izzasztani belőle, de majd kiderül. Egy esélyt kap tőlem játék terén, aztán majd kiderül.

(#46562) alaves válasza wallace 234 (#46555) üzenetére


alaves
addikt

Nálam kb. azonos a szemem által érzékelt fényerő 25 OLED fénynél (B7 - OLED754).
B7/B9 vonatkozásában az SDR cd/m² adatok gyakorlatilag egyezőek, míg HDR-ben valóban lehet látható különbség (B7 nagyobb csúcsfénnyel dolgozik).
Egyébként optikai csalódás is van ezen a téren, pl. a QD - amellett hogy tényleg erős LED-eket használ a háttér-világításhoz - a szemet is megtéveszti, nagyobb fényerőt, fényességet látunk.
Én azt tapasztaltam pl. hogy egy középkategóriás LCD (amely elvileg ~400cd/m² átlag SDR fényerő adatokkal bír, mint egy belépő OLED) 80-90 háttérfénnyel ad olyan világos képet a szememnek, mint az OLED 25-ös fényen (most az össz. képhatásról nem beszélek, mert ugye az ég és föld).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#46563) wallace 234 válasza alaves (#46562) üzenetére


wallace 234
őstag

Azért sdr be is van különbség, bizonyos csúcsoknál [link] De valóban hdr látványosabb a különbség! Qled az egy más kérdés! Ott azért jobban meg tolták, főleg tavaly! Idén ott is eléggé vissza vettek! Gondolom a 8K miatt, hogy az legyen a szemkiégető! Oled ragyogóbb mint a saját fényű pixelek miatt!

[ Szerkesztve ]

(#46564) Strezi válasza daneel_hu (#46560) üzenetére


Strezi
őstag

Nem mondtam, csak adtam egy ellenpontot. Kicsit unalmas, meg egyoldalú hogy századszor leírod ugyanazt, egy esetbő és magadból kiindulva :R

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#46565) rothfb


rothfb
veterán

Visszahívás TV, LG, Oled módra.
Igaz minket nem érint. Engem főleg nem...:DDD
link

(#46566) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem 1 hónap és bő 300 óra után, bár javult és komolyan azt hittem teljesen el is tűnik, de ez nem tetszik, hogy még mindig ennyire látható...
Vagy szerintetek?
1-5-10-12.5% sorban...
2 millás tv hurrá... ettől függetlenül most írok az LG-nek is, sajnos annyira ráállt a szemem, hogy gyakran észreveszem már.. :/




[ Szerkesztve ]

(#46567) ΞΔGLΞ válasza rothfb (#46565) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyébként a 77cx is forró tud lenni az alaplap környékén. Emiatt már, ha nagyon meleg kezd lenni, bedugtam egy halk usb ventit az egyik usb-be pont ráirányítva erre a részre, ami így annyira hatékony, hogy konkrétan alig langyosra hűti ott az egész részt. Röhej, de majd erre is rákérdezek, konkrétan pl a hdmi-k és a mediacard is majdhogynem forrók venti nélkül.
Hogy ez normális, vagy nem, azt nem tudom, de az is biztos, hogy néha elég meleg tud lenni a szobában, a klímáért meg senki nincs oda mostanában a családban.

[ Szerkesztve ]

(#46568) salapp válasza ΞΔGLΞ (#46567) üzenetére


salapp
addikt

Ne aggódj, a jótállási és szavatossági időt ki fogja bírni. Utána egy-két hónappal - ismerve az ilyen cégek politikáját - már elkezdhetsz aggódni.
Amúgy sajnos őket magasról nem érdekli, hogy a boltban két milla volt, ők tudják, mennyiből barkácsolták össze. Ha ennyire zavarnak ilyen jelenségek, akkor könnyen lehet, hogy az oled és az LG panelek, nem a te világod :((

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46569) ΞΔGLΞ válasza salapp (#46568) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha ennyire zavarnak ilyen jelenségek, akkor könnyen lehet, hogy az oled és az LG panelek, nem a te világod :((

Több, mint 1 hónap és ennyi üzemóra után, bár, mint írtam csökkent és lehet tovább is csökken, ezért írtam is az LG-nek, hogy mi a véleményük, igen most már zavar nagyon is.
Nyilván cserélni fogják...

(#46570) alaves válasza ΞΔGLΞ (#46569) üzenetére


alaves
addikt

Nem biztos hogy csere esetén nem lesz ilyen, vagy más hiba. Nálam B7-en a 3x egymás utáni kézi pixelfrissítő javított az OLED képi problémákon (banding, tinting). Sőt még egy folyamatosan világító pixelt is javított. Sokan nem ajánlják, de én abba a táborba tartozom akik viszont szorgalmazzák és használják (jelenleg: 2330 üzemóra /napi 12+ óraszám/, 24 kézi pixelfrissítő).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#46571) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#46566) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mi a gond ezzel?
Telefonos képek gondolom, a valóságban nem ennyire szembetűnő ez.
Nem fogsz találni olyan oledet amely sokkal jobb lesz ennél.
1%-os szürkét amúgy senki nem szokott nézni teszten.

A jelenleg oled-panelek szinte mindegyikén van banding, de még tint is.

(#46572) daneel_hu válasza Strezi (#46564) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nem mondtam, csak adtam egy ellenpontot. Kicsit unalmas, meg egyoldalú hogy századszor leírod ugyanazt, egy esetbő és magadból kiindulva :R"

A srác tesztjére reflektáltam. Láthatóan nem olvasott sokat a témában, evégre a 4 napos stressz-teszt. Amiből oledes hosszútávú fakulást az életben nem mutatsz ki, és főleg nem jó ebből messzemenő következtetéseket levonni.
Egyértelmű, hogy az esetem is csak 1 a sokból, ráadásul nem vigyáztam a tévére - viszont valós eset, azt is leírtam, hogy milyen körülmények között és mennyi idő alatt volt látható a fakulás, hátha ebből valaki tisztábban lát. Ha nem, akkor nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#46573) rothfb válasza ΞΔGLΞ (#46566) üzenetére


rothfb
veterán

Normál használat mellett ezt tutibiztos nem láthatod. Max ha odaképzeled. Ezért kár lenne visszaadni a tv-t.

(#46574) krx21 válasza ΞΔGLΞ (#46566) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem biztos, hogy másik panel jobb lesz...

(#46575) daneel_hu válasza krx21 (#46574) üzenetére


daneel_hu
addikt

Sőt, szerintem ez nem is rossz. Feltételezve, hogy a telefon még húz is a kontraszton...

(#46576) ΞΔGLΞ válasza daneel_hu (#46571) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az LG már 8-kor keresett. Ez szerintük is egyértelmű hiba, hamarosan keresnek a szerelők. Amúgy meg fogsz lepődni, ez a fos 11 pro max valamiért pontosan olyan képeket lőtt, ami inkább nem a valósat mutatja, amit én látok.
Tegnap nálam volt egy ismerős és még ő is kiszúrta filmnezes közben. (Birodalom visszavág HDR), csodálkoztam is.
Mondjuk engem nem érdekel, de ezt addig fogjak cserélgetni, amíg legalább minimálisra nem csökken és én tényleg nem
látom majd ezeket a sávokat, mert ha nem látnám nem is érdekelne, de látom.

Ha meg nem sikerül, akkor jöhet a csere utalvány...Illetve tudok vele várni még pár hónapot, hogy orrbaszajba futtatom rajta a kézi pixel frissítést, aztán meglátom. Majd beszélek a szerelőkkel, ők mit mondanak. Egy a lényeg, sok sötétebb filmet nézek és ezt egyből kiszúrom, mert túl jók a szemeim. :)

Na majd elválik mi lesz ebből...

[ Szerkesztve ]

(#46577) ΞΔGLΞ válasza rothfb (#46573) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pedig hidd el, hogy látom. Nem is tudom hányszor virított a képembe, pl a TREND című Netflix sorozatnál, ami 90%-ban sötétben, vagy ilyen szürkés homályban játszódik.

[ Szerkesztve ]

(#46578) ΞΔGLΞ válasza alaves (#46570) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez érdekes, mert pl nem csak itt, de máshol (pl reddit) is kimondottan ellenzik a kézi pixelfrissitest. Akkor most mi az igazság?
Minek van benne, ha nem lett futtatni, csak nagyobb probléma esetén, ami egyébként állítólag 2000 óránként automatikusan lefut.

[ Szerkesztve ]

(#46579) Clay válasza ΞΔGLΞ (#46578) üzenetére


Clay
senior tag

Igazuk van, nem kell belenyúlni. A lehetőséget megadták, ha tényleg olyan problémába futsz bele, amit esetleg megoldhat, bár ennek az esélye nagyon kicsi.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#46580) Segal válasza ΞΔGLΞ (#46576) üzenetére


Segal
veterán

Kapcsold ki akkor nem látszik :DDD ;] :P
Bocs, de ez most nagyon magas labda volt :))

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#46581) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#46577) üzenetére


daneel_hu
addikt

Elhiszem, hogy látod.
Ha normál tartalom közben kiszúrod akkor az tényleg nem jó.

Nekem is volt már olyan, hogy egy bizonyos tartalomnál láttam, de az esetek 99,99%-ban nem látom a banding-et.

(#46582) chros válasza ΞΔGLΞ (#46576) üzenetére


chros
őstag

Szerintem sem veszes, az LG ilyen!
Tinting-ed van??? Ha nincs en (!) nem cserelnem, valszeg rosszabbat kapsz!

Tavaly lattam 3 Oled-et egymas mellett tesztelesen, LG ilyen volt (az mar a 2. keszulek volt kiteve), Panananal ez nem volt "csak" tinting, Sony-nal sem volt ennyire eszreveheto (azon a keszuleken).

Nincs tokeletes TV sajnos. Vagy lesz banding, vagy tiniting, vagy mindketto, vagy sotet folt, stb.

A masik (amit parszor mar leirtam itt regebben): en csak teljes TV-t cserelnek, nem panelt!
Az oka: gyari kalibracio az alaplapon van, s panelcsrenel ez mar nem lesz aktualis!

Ahogy @daneel_hu irta, 5%-ot szoktak nezni. Porgesd vissza gyorsan ezt a topikot pl 10 oldalt es nezd meg milyen kepek vannak, s el tudod donteni "megeri-e" a xarakodast. :)

(#46583) ΞΔGLΞ válasza daneel_hu (#46581) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az a gond, hogy most nagyon ráállt a szemem. Mindegy, ha keresnek a szerelők majd kifaggatom őket, hogy érdemes-e cserélni, vagy várjak még, hátha. Miközben írtam, felhívott egy, aki szerint ilyet a main board csinálhat. Heh mi van?
Meg hogy ahhoz el kell vinnie a tevét, na ilyet se olvastam itt idáig, ezt nem háznál cserélik, ha cserélik?

(#46584) ΞΔGLΞ válasza Segal (#46580) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hogy ez eddig nem jutott eszembe. :DD

(#46585) szazbolha válasza ΞΔGLΞ (#46583) üzenetére


szazbolha
addikt

Engem is zavarna.

(#46586) ΞΔGLΞ válasza chros (#46582) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tinting az a sárgásodás, lilásodás?
Olyan nincs. Akkor lehet, hogy egyelőre várok még vele.
LG-vel beszéltem, futtassak manuális pixelfrissítést, ami kb 40-50 perc mondja a csajszi.
Erre mondom neki, hogy azt több fórumon olvasva, inkább nem ajánlják, csak ha nagyobb gondok vannak, mint pl már látható beégés.
Nem baj, hogy ott mit mondanak, futtassak egyet, egyébként, ha beégett, akkor az nem tud segíteni rajta - mondja- de két hetente egyszer nyugodtan futtassam is le, erre átadja egy mérnöknek, aki ugyanezt mondja.
:U
mindegy, egyelőre várok vele, aztán meglátom mi lesz, hátha jobb lesz és a szemem is lekattan róla...

(#46587) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#46586) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha nincs tint, nincs dead-pixel akkor szerintem jobban jársz ha nem cseréltetsz!
Ez nem olyan banding ami látszik normál tartalomnál, hacsak nem halucinálod az egészet. :)

Lehet kapsz egy jobbat, lehet nem... a vége az lesz, hogy ördögi csere-spirálba kerülsz.

(#46588) ΞΔGLΞ válasza daneel_hu (#46587) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

hacsak nem halucinálod az egészet.

Lehet túl sokat szittyóztam :). Ok, egyelőre várok, aztán majd elválik ebben az évben...

(#46589) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#46588) üzenetére


daneel_hu
addikt

Tint és dead-pixel mentes oled-panelt ki tudsz fogni, de banding-mentest aligha.
Szerintem tényleg gondold meg, ráadásul ez 77 colos, nem lehet túl sok cserepanel hozzá.

(#46590) KTTech válasza daneel_hu (#46589) üzenetére


KTTech
veterán

A banding nem a panel hibája, hanem a vezérlőelektronikáé, amit mindenki magának fejleszt, nem része a panelnek (csak ha a megrendelő kéri). Az LG nem tudta még rendesen megoldani ezt a problémát - ami egyébként hasonlít a PDP panelek fekete közeli problémájához, és ezen kívül még black crush-t és/vagy megemelkedett sötétszintet tud eredményezni -, más gyártók már jórészt igen - viszont nincs 77-es a terméklistájukon (lehet, nem véletlenül).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#46591) Celtis válasza KTTech (#46590) üzenetére


Celtis
veterán

A banding nem a panel hibája, hanem a vezérlőelektronikáé

Erre az állításra van valami forrásod is? Esetleg úgy érted a vezérlőelektronika "hibáját", hogy nem tudja tökéletesen kompenzálni a panel inhomogenitását?

(#46592) krx21 válasza KTTech (#46590) üzenetére


krx21
nagyúr

"A banding nem a panel hibája, hanem a vezérlőelektronikáé,"
Szerintem ez nem igaz... Különben nem változna idővel. Valamint minden oled panel és márkájú Oled TV-n jelen van a jelenség.
Vagy úgy gondolod, hogy a függőleges sávok jelenlétét elektronikai vezérlés hiba okozza? :F :N
Inkább az mondanám, hogy elektronikai kompenzációval lehetne ellene védekezni, ha "látná magát" a TV...

[ Szerkesztve ]

(#46593) sakal83 válasza ΞΔGLΞ (#46586) üzenetére


sakal83
addikt

Sztem kerj csereutalvanyt es kerd vissza a pénzt. Komolyan mondom. Elméletileg a lanyodnak vetted. Ahhoz kepest Te porogsz rajta. Volt egy Sony ami nem tetszett. Most vettel Lgt, abbol is a legdragabbat de szurke tesztabrakat nezegetsz... Es talalsz egy olyan "hibat" ami az Oled jellegzetessege. Most mar latod hasznalat kozben is persze szigoruan miutan idiota szurke tesztekkel meglattad... Tenyleg ne vegyed tamadasnak de felejtsd el szerintem az oledet😀 jobb lesz Neked es az osszes gyartonak is:)

[ Szerkesztve ]

(#46594) blakey válasza sakal83 (#46593) üzenetére


blakey
titán

A 77"-ost magának vette, a lányának a 65"-ost. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46595) sakal83 válasza blakey (#46594) üzenetére


sakal83
addikt

Akkor sorry :DDD csak az elejen kovettem a sztorit. Tobb ilyen hozzaallas volt mar itt es mindig lcd lett a vége 😀 tényleg nem gonoszkodasbol irtam hogy nem valo neki az oled. Minden ember mas es mas.

Egyebkent pixelhiba is van ott csak nem szúrta ki :DDD en nem lattam pixelhibamentes oled kijelzot. Az enyémen most 4db van de ugy hogy tudom hol van akkor sem látom :N

[ Szerkesztve ]

(#46596) daneel_hu válasza KTTech (#46590) üzenetére


daneel_hu
addikt

E8-ason nincs black crush. ;)
Banding minden oleden van, nincs kivétel gyártói szinten sem...

Nem tudom honnan veszed ezeket, ez szimpla dezinformáció.

(#46597) wallace 234 válasza daneel_hu (#46596) üzenetére


wallace 234
őstag

Nálam nincs banding, persze ettől lehet még sajátosság, főleg 55 coll felett. Bár szerintem inkább filmet kell nézni, ha film közbe zavaró az más akkor én se hagynám annyiba!

(#46598) Segal válasza sakal83 (#46593) üzenetére


Segal
veterán

A 88-as a legdrágább ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#46599) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Ezért kell max .65-ös méretben oledet venni , minél nagyobb annál zavaróbbak lehetnek az oled sajátos hibái (sajnos).

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#46600) ΞΔGLΞ válasza sakal83 (#46595) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De jó, hogy tudod, hogy mit kell nekem csinálni, vicces csávó vagy. Jah nem. :-D :/
Majd én eldöntöm, hogy mit akarok csinálni, a gyártónak meg a garancia idő alatt az a dolga, hogy ezeket kivizsgálja / kijavítsa.
Egyebkent pixelhiba is van ott csak nem szúrta ki :DDD
[facepalm]
Meg fogsz lepődni, mert nincsen. Az első amit azonnal kiszúrnék, jó sokszor át lett vizsgálva, sok tesz videón és képen és túl jó a szemem ahhoz, hogy ne vegyem észre, de mindegyik "él", de ha lenne is pár, az sem érdekelne, de nincs.
Áhhóemgé

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.