Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) Archttila válasza Jorgi Kormi (#46150) üzenetére


Archttila
veterán

Én meg már lettem a C9-röl és úgy döntöttem marad majd az akciós CX abból is csak a mostanival megegyező 55, mert a 65 bár éppen beférne, de 2.5 méterről (nekem) eléggé szemmozgatós, az meg nem pálya.

Nagyobb lakásba kell költözni, és akkor lehet venni 65-ös tévét :D de ide panelba nagy :D

szerk.: Mondjuk ez az E9 most eléggé csábító :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46152) Pelican válasza Archttila (#46151) üzenetére


Pelican
őstag

Nekem inkább kicsi a 65" 2m-ről... Egy 77" lenne az igazi. :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#46153) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#46149) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

:U Közben kiderült, hogy a upc/voda mediakártya frissült, de ez általában éjjel szokott lefutni, csak néha vannak kivételes esetek, pl ez, mondta az ügyfélszolgálatos...

[ Szerkesztve ]

(#46154) Archttila válasza Pelican (#46152) üzenetére


Archttila
veterán

Kicsi? :D Nekem (ha most csak a látószöget nézzük) a 2.5m az optimális/kényelmes 55'-on.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46155) chros válasza Archttila (#46154) üzenetére


chros
őstag

Kicsi az... :D

(#46156) Jorgi Kormi válasza Archttila (#46151) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Engem itt már rábeszéltek a 65-re , én is 55-ös méretben gondolkoztam elsőnek , mi 2-3.2 méter között nézzük a tévét . ( A 75-77-es tévét már én is nagyolom (még az árát), de azt mondják a "jót" hamar meg lehet szokni ;] )

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#46157) Fisha válasza Archttila (#46154) üzenetére


Fisha
őstag

Azt megkérdezhetem, hogy akiknek nincs DV a tv-jében (vagy mediaplayerében), azok hogy néznek pl. netflixet? Van itt valami fallback? Vagy simán elengeditek a hdrt?

[ Szerkesztve ]

(#46158) #Morcosmedve válasza FollowTheORI (#46120) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez az angoltól messze volt. :DDD De köszi!

Hátha ez valakit érdekel: 65C9PLA “refurbished”

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#46159) rothfb válasza Fisha (#46157) üzenetére


rothfb
veterán

Hogy hogy hogy nézünk Netflixet? A Netflix DV nélkül is létezik. Én pl sima HDR10-el nézem. Legutóbb az Eurovíziós csodát néztem 4k hdr-ben.:)

(#46160) Pro Koryak válasza Pelican (#46152) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Azt nem igazán hiszem el, hogy kényelmes/kellemes a szemednek. Azt igen, hogy hűdejóbazzegassztakuvvameroled.
Én most ~2,3m-ről az 55"-ost és kb a kellemes a szememnek határán vagyok. Néha azt veszem észre, hogy "kamillázik" a szemem jobbra-balra.

(#46161) Fisha válasza rothfb (#46159) üzenetére


Fisha
őstag

Na, ilyesmi a kérdés. Hogy, amire írják, hogy DV, az fenn van máshogy is hdrben? Szóval, ha nincs DV, akkor mehet a hdr10?
Közben keresgéltem, és akkor ha jól értem, akkor a DV az HDR10-ként is lejátszható elvileg minden esetben. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#46163) daneel_hu válasza PlanetDada (#46162) üzenetére


daneel_hu
addikt

65 colos is van Alzánál 699 bruttóért. Az is jó.
Az 550e HUF nettó. :)

(#46164) Chalez válasza Jorgi Kormi (#46156) üzenetére


Chalez
őstag

Soha nincs elég nagy TV, ezt a mondást jegyezd meg. Én pár napja váltottam Sony 55 LCD-ről LG 65 OLED-re, már megszoktam a méretét, nem lenne baj, ha nagyobb lenne. Csak akkor a bútort kellene szétrobbantani a szobában :DDD

(#46165) daneel_hu válasza Chalez (#46164) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem kell bútor csináltatni/venni köré. :)
Kell egy üres fal.

(#46166) Chalez válasza daneel_hu (#46165) üzenetére


Chalez
őstag

Ja, ok, majd keresek egyet :R

(#46167) Menotti válasza Pro Koryak (#46160) üzenetére


Menotti
aktív tag

2,45 m távolságból nézek 65"-t.A látómezőmbe bőven belefér a tv tetején lévő hangfal,illetve a tv mellett(nem közvetlenül) álló hangfal...még egyszer nem tűnt fel,hogy lemaradok a képernyőn történő dolgokról

(#46168) brucezly válasza rothfb (#46159) üzenetére


brucezly
csendes tag

Nézhető? Még nem mertem :)

(#46169) Archttila válasza Pro Koryak (#46160) üzenetére


Archttila
veterán

Akkor mi egy alombúl jottunk:DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#46170) Pro Koryak válasza Menotti (#46167) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Mozifilmnél 65"-on ~52" átlójú kép marad. Ez 52" 2,45m-ről.
De egy teljes képernyős 16:9 adásnál már tuti zavaró/fárasztó a szemnek, hogy :U mozog.
Nekem is belefér a látómezőmbe a tv környezete, de nem kellemes a folyamatos :N :K .
Én a 101"-t is kb. 4,5m-ről nézem. Így nem mozog a fejem úgy, mintha teniszt néznék oldalról az 1. sorból = :N .

(#46171) Pelican
Miért, moziban az első 5 sorban szoktál ülni vagy hátul a 10-12-...??? :K

[ Szerkesztve ]

(#46171) Pelican válasza Pro Koryak (#46160) üzenetére


Pelican
őstag

Nem kell, hogy elhidd. :)
Ezek szerint a mozit nem neked találták fel...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#46172) Pro Koryak válasza Pelican (#46171) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Ezek szerint a mozit nem neked találták fel..."
Hát nem. Szar a kép, otthon sokkal sokkal jobb + még sok minden más is jobb. ;)
Lejárt a szerk.

(#46173) daneel_hu válasza Pro Koryak (#46170) üzenetére


daneel_hu
addikt

Teniszt nagyon jó nézni az első sorból, csak mások az igényei annak aki beül oda.
A legtöbben maguk is játékosok vagy jó amatőr sportolók. Vagy pusztán nagyon értik magát a játékot.
Sokkal jobban lehet térben érzékelni mindent olyan közelről... szinte minden rezdülését látod a játékosoknak.

(#46174) KTTech válasza Pro Koryak (#46170) üzenetére


KTTech
veterán

1.5m-ről lehet fárasztó (kb itt van értelme a 4K felbontásnak), de 2.5m-ről már kevés a 65" a mozihatáshoz. És nem fárasztja a szemet, ez tapasztalat.

Moziban pontosan középre kell ülni, akinek mínuszos szemüvege van, annak még előrébb, hogy élvezetes legyen a műsor :) (de csak pár évnyi mozivezetés/ mozigépészkedés után tudom ezt ajánlani).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#46175) daneel_hu válasza KTTech (#46174) üzenetére


daneel_hu
addikt

+1.
Elveszik a térhatása a filmnek ha távolról nézed.
65 colnál ez valahol 1,8 - 2m körül még meglehet.

(#46176) Pro Koryak válasza KTTech (#46174) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"de 2.5m-ről már kevés a 65" a mozihatáshoz."

Mozihatás sosem lesz 55-65-75"-os képátlóval, mivel az agyad érzékeli, hogy közel vagy a képernyőhöz, a 2-2,5m nem távolság + a tévé szó szerint a képedbe világít ilyen távról.
Szóval de, fárasztó a szemnek tök sötétben.
Míg moziban 7-8-10m a nézési táv, esetleg házi-moziban projektorral ez a távolság min. 3-4, de inkább 5-6m + nem közvetlen fényt kap a szemed, hanem úgymond visszavert fényt.
Nagyon nem mindegy, szerintem.

Projin lazán lement 3 film egymás után, szünet nélkül. Próbáld meg ezt tévén, 2m-ről, tök sötétben. :U :O

[ Szerkesztve ]

(#46177) Pelican válasza Pro Koryak (#46176) üzenetére


Pelican
őstag

Nem kell sötétben csutkára venni a fényességet és voilà!

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#46178) Deepest


Deepest
csendes tag

Sziasztok, nekem egy LG 55EG9A7V tévém van, novemberben fog lejárni a 2 év gar. Szeretném majd egy 4K HDR tévére cserélni a PS5-höz :) Melyik OLED típus az, aminél már elég jól érvényesül a HDR, de azért még épeszű árban van (mondjuk 500k körül) És mennyiért lehet ma a G9A-t elpasszolni vajon? Köszönöm előre is :)

(#46179) nitro16 válasza Deepest (#46178) üzenetére


nitro16
senior tag

Ha játékra kell főleg, akkor LG mivel kell a hdmi 2.1 majd a ps5-nek. Mekkora méretű kell?
Ha 55" akkor a feljebb linkelt tavalyi szériás 55e9 420-t most akcióba nagyon jó ár. [link]
De ezt talán már pár óra múlva nem is lesz mivel kiszorják a tavalyi modelleket, szóval....

(#46180) Strezi válasza Fisha (#46161) üzenetére


Strezi
őstag

Ugyanúgy működik mint a Youtube. Azt a minőségű verziót kapod a streamből amit a lejátszód(adott készüléken) maximálisan támogat. Ők, házon belül tárolnak több előre konvertált verziót cél minőség(DV, HDR10, SDR, 4K, 2K, 720P) alapján minden anyagból.

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#46181) Deepest válasza nitro16 (#46179) üzenetére


Deepest
csendes tag

Szerintem elég az 55, nem egész 2 méterről nézem, kitölti a látómezőmet :D Venni az újat ráérek, ez csak a konzolos tévém, nappaliban lcd van, pécéhez monitor :D Szóval akkor egy ilyen E9 kategória már bőven jó? HDR és egyéb tekintetben is?

(#46182) jookomak válasza Deepest (#46181) üzenetére


jookomak
őstag

Igazából a legolcsóbb is jó. Lg-k a legjobbak input lagban, illetve a vrr támogatás miatt. Bár én személy szerint továbbra is úgy gondolom, hogy a ps5-ös játékok 90%-a is max 30 fps lesz, így ez sem döntő szempont.
Játék esetén viszont ügyelni kell, hogy az adott hud 'beéghet'. Teszem azt egy piros színű health bar nem a tv legjobb barátja. Én b8-at használok ps4 proval, 10 hónap alatt még nincs probléma.

(#46183) daneel_hu válasza Pro Koryak (#46176) üzenetére


daneel_hu
addikt

A fókusztávolság fárasztó hatásában igazad van, de ettől eltekintve lineárisan arányos egy mozi és/vagy egy otthoni tv-szett, feltéve ha a látómeződet ugyanakkora mennyiségben fedi le a képernyő/vászon.

Viszont az oled elméletben jóval kisebb fényerőtartományban biztosítja ugyanazt a kontrasztot mint egyéb LCD-technológiák, ezáltal kíméletesebb a szemnek.

A filmek nagy része is sötét tartományban van, ergó inkább egy oled mint egy qled.
Sőt... meg merem kockáztatni, hogy a mozi - hiába visszavert fényt nézel - magasabb fényerőn üzemel átlagosan mint egy oled. (de ez csak tipp!)

Van valahol egy oldal - talán Chros linkelte -, hogy a mozgóképtartalmak összessége átlagosan nem több mint 15% fényerő. :D
Azért ez elgondolkodtató. Magyarán a feketéhez van közel, nem a fehérhez.
Épp ezért is baromság 1000 nites HDR-csúcsfénnyel jönni a kúled esetében, hiszen hány filmben van ilyen fény? :D

Most akkor a 99,95%-hoz igazodjunk vagy a 0,05%-hoz?

(#46184) Pro Koryak válasza daneel_hu (#46183) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Sőt... meg merem kockáztatni, hogy a mozi - hiába visszavert fényt nézel - magasabb fényerőn üzemel átlagosan mint egy oled. (de ez csak tipp!)"

Mivel nem közvetlen a vetítés, nem annyira fárasztó, mint egy tv, monitor képe, ami ha tetszik, ha nem, világít a szemedbe vagyis egy fényforrást nézel 2-3-4-10órán keresztül.

Legalább is nekem sokkal kellemesebb emiatt a proji képe + jóval messzebb is van + a hangnak sem árt a távolság.

Átrendezve a szoba, így az 55" oled kb. 2,3m-ről. Akartam venni 65"-os év vége köv. év eleje, de ilyen közelre el sem tudnám képzelni sötétben :Y.

(#46185) BubuHUN86


BubuHUN86
csendes tag

Sziasztok! A héten lettem egy LG CX-nek boldog tulaja és érdeklődnèk, hogy oled fènyerőt az első 100 órában 70-en kell hagyni legalábbis azt olvastam utána fel lehet vinni 100-ra is nem lesz vajon gond?! Köszi előre is a választ :R

(#46186) blakey válasza BubuHUN86 (#46185) üzenetére


blakey
félisten

SDR-ben 30-on is elég. 70 vakít, 100-on már napvédő krémre lesz szükségem :) és a panelnek sem tesz jót.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46187) Celtis válasza BubuHUN86 (#46185) üzenetére


Celtis
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#46188) chros válasza daneel_hu (#46183) üzenetére


chros
őstag

Ha erre az SDR osszehasonlitasra gondolsz: [link]
Es ez 2.2 gammaval volt, 2.4-el meg sotetebb :)

(#46189) KTTech válasza daneel_hu (#46183) üzenetére


KTTech
veterán

A mozik 48cd/m2 körüli visszavert fénnyel dolgoznak...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#46190) Chalez válasza blakey (#46186) üzenetére


Chalez
őstag

Na de HDR és DV alatt? :F

(#46191) blakey válasza Chalez (#46190) üzenetére


blakey
félisten

Ott más a helyzet, ott nincs gond a 100-as OLED-fénnyel, ennek ellenére én általában lejjebb veszem, 60-70 környékére, mert soknak találom a 100-at.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46192) Chalez válasza blakey (#46191) üzenetére


Chalez
őstag

Értem, köszi. Gondolom van neki műszaki magyarázata is nem? Nem mélyedtem annyira még bele a dologba, de amúgy érdekelne

(#46193) rothfb válasza Fisha (#46161) üzenetére


rothfb
veterán

Elvileg (de lehet, hogy tévedek), ami DV, azt nem lehet HDR10-ként lejátszani. Annyi, hogy a Netflix valószínűleg úgy streamel, hogy akinek nincs DV-s tv-je, de van HDR10-e, akkor abban indul el az adott tartalom.
Más lehet a HDR10+. Abban az esetben, ha az adott eszköz nem tud HDR10+-t, akkor automatikusan sima HDR10-ben indul el a tartalom. A DV viszont nem ilyen. Itt a Netflix streamelhet a fentebb leírt módon.

(#46194) daneel_hu válasza Pro Koryak (#46184) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egyszer azért próbáld ha van rá mód.
Pl menj át sörözni Rothfb-hez. :D

Szerintem hamar megszoknád. :)

(#46195) daneel_hu válasza KTTech (#46189) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor az tényleg jóval kevesebb.
OLED esetében ez 20-as oled fénynél mennyi lehet? :D

(#46196) rothfb válasza brucezly (#46168) üzenetére


rothfb
veterán

Persze. Csak az előfizetésednek kell megfelelőnek lennie. Minden ami HDR, DV nélkül is nézhető. Ha nincs DV, van HDR10.;)

(#46197) rothfb válasza Pro Koryak (#46172) üzenetére


rothfb
veterán

+1:K

(#46198) rothfb válasza daneel_hu (#46194) üzenetére


rothfb
veterán

Nem szeretem a sört.:N

(#46199) daneel_hu válasza rothfb (#46198) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor ott komoly a gond. :D

(#46200) KTTech válasza daneel_hu (#46195) üzenetére


KTTech
veterán

Meg kellene mérni, de ha lineáris lenne, akkor 700cd/m2 maximális fényerővel számolva olyan 140cd/m2 körül lenne, de ez csak feltételezés. Nekem néha a 65"-en a 95cd/m2 is sok tud lenni, főleg ha sötétített szobában nézem. Emiatt van is némi (20-25cd/m2-es, 2700K-es) fényforrás mögé rejtve (LCD-khez optikai tuning a fekete szint mélyítésére is lehetne :D), de nálam csak szemkímélés a feladata.

Persze minél nagyobb a képátmérő annál kevesebb fényerőre van szükség, hogy ne legyen zavaró.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.