Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) adamssss válasza bisiz (#46399) üzenetére


adamssss
veterán

A 200 nit szerintem nagyon extreme helyzetben merheto. Kb 100nit-el tud tobbet 10 szazalekos ablakban.
amiben meg jobb az a retention kezeles. Kb magatol eltunik a retention.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46402) bisiz válasza daneel_hu (#46400) üzenetére


bisiz
tag

Köszönöm. AKkor ár/értékben ez elhasal..

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#46403) daneel_hu válasza adamssss (#46401) üzenetére


daneel_hu
addikt

4 éve van oledem, egyszer sem láttam IR-t.

(#46404) krx21 válasza bisiz (#46399) üzenetére


krx21
nagyúr

Mint ahogy előttem is írták, kb. 10%-al lehet feljebb húzni.
De a lényeg, hogy egy LG-sem szokás maxon járatni... Szerintem...

(#46405) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Valamelyik nap napszemüvegben jöttem be a nappaliba és észrevettem, hogy nem látni a tv képernyőt ha rajtam van, polarizált napszemüveg. Csak érdekességként írtam le :U :DDD

(#46406) rothfb válasza EasyLife (#46405) üzenetére


rothfb
veterán

Bizonyos oledes telefonoknál is így van.
De pl most a Galaxy A50-nél nem. Érdekes. Ennek a képernyőjét látni napszemüvegben is.

(#46407) szazbolha válasza Celtis (#46389) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem tudom eldönteni, de szerintem minél nagyobb a nézési távolság a darabosságot is másként látjuk, mert egységnyi elmozdulást kisebb szögben látjuk.

(#46408) Celtis válasza szazbolha (#46407) üzenetére


Celtis
veterán

Igen mivel ugyanaz az elmozdulás kisebb szögeltérést jelent, csökkenek ezek az érzetek.

(#46409) krx21 válasza EasyLife (#46405) üzenetére


krx21
nagyúr

Fordítsd el a fejedet oldalra döntve 90 fokkal, mindjárt látni fogod. ;)

(#46410) kokobe válasza Pelican (#46215) üzenetére


kokobe
senior tag

Sajnos nem egy black resetelt krp500 még mindig lefingatja bármelyik oledet. :R

<---AMD___ATi--->

(#46411) kokobe válasza Digital (#46283) üzenetére


kokobe
senior tag

Leginkább filmezni szoktál akkor Panasonic 55gz950 a legjobb választás! :R

<---AMD___ATi--->

(#46412) kokobe válasza bisiz (#46402) üzenetére


kokobe
senior tag

Így van ezért kell venni 950-est! :R

<---AMD___ATi--->

(#46413) Pelican válasza kokobe (#46410) üzenetére


Pelican
őstag

:))

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#46414) krx21 válasza kokobe (#46410) üzenetére


krx21
nagyúr

Én azért nagyon szívesen megnézném egymás mellett a kettőt... ;)

(#46415) undercover


undercover
senior tag

Üdv!
Van különbség az LG OLED55B9PLA és a LG OLED55B9SLA között?

Illetve inkább mondjuk 300 körül ez a LG lenne a legjobb ár/értékben vagy van mást is? A segítséget nagyon megköszönném :) Fő felhasználás film,sorozatok+játék is lenne majd egy újabb konzolal.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#46416) blakey válasza undercover (#46415) üzenetére


blakey
titán

Van különbség az LG OLED55B9PLA és a LG OLED55B9SLA között? - tulajdonképpen nincs, utóbbi a Foci EB-re kiadott változat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46417) ΞΔGLΞ válasza blakey (#46416) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha jól emlékszem, az "újból" már kispórolták a dts dekódert, meg még néhány apróságot.

szerk:
Aha jól...

Pla

Sla

[ Szerkesztve ]

(#46418) blakey válasza ΞΔGLΞ (#46417) üzenetére


blakey
titán

Megírja aki vett ilyen készüléket, de tudtommal nem spórolták ki a DTS-t, B9-es, tehát nem új modell hanem speciális, EB-re kiadott modell, nem a tavalyi B9-es idei változata, ha erre irányul az okfejtés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46419) ΞΔGLΞ válasza blakey (#46418) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én csak arra emlékszem, hogy valamikor tervben volt ez is. De soha nem vágtam hanyatt magam a képétől, főleg egy sony mellett, hozzáteszem egyik lg-től sem, amit alapból kivesznek a dobozból és kihajítanak a polcra.
És a euronics-ban néztük, hogy mi a különbség a pla és az sla között, ami 1 hónapja volt és 50 ezer volt a különbség a kettő közt. Az SLA volt 600e a PLA 550e és csodálkozott a srác is, hogy az sla-ban ez sincs, az sincs már etc...
Hogy most benne van, pl a dts vagy sem, azt én nem tudom, de ez van a honlapon.

[ Szerkesztve ]

(#46420) Pro Koryak válasza krx21 (#46414) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Hát, lehet meglepődnél. :U

(#46421) adamssss válasza undercover (#46415) üzenetére


adamssss
veterán

Ha 300-ert van lg akkor igen. Az egy jo valasztas ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46422) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Nálam úgy néz ki, véget ér az oled korszak. Van ugye bár a B9 aminek a képével teljesen meg vagyok elégedve, viszont ez az sdr-ben gyengébb fényerőn játszom és HDR-ben ott az a logo védelem ami miatt az a istenverte sötét folt is ott van (tudom kikapcsolható de akkor nagyobb a be égés veszélye)... Ma a kisebbik öcsém vásárolt egy Q90T-t és bár messze nem olyan szép mint bármelyik oled, azért az, hogy nem kell a beégés miatt aggódni mellete maxon tolhatom a fényerőt SDR-ben, az nagyot dob az élményen számomra. Mivel én csak is kizárólag játszom és sajnos nem nagyon kapható 55/65” monitor így gondoltam beújítok egy Q95T-re, a B9 meg megmarad filmezésre. Sajnálom mert némelyik játéknál HDR-ben valami eszméletlen a képminőség még az új Samu Q szériához képest is... De mist mit tegyek, imádom ha kiégeti a retinám a fényerő :D és vele eyógyütt az effektek :D

(#46423) blakey válasza MultiDoodad (#46422) üzenetére


blakey
titán

Most akkor véget ér vagy marad. azzal kezded, hogy véget majd a végén írod, hogy filmnézésre marad, ergo nem ér véget az OLED korszak. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46424) rothfb válasza MultiDoodad (#46422) üzenetére


rothfb
veterán

Most magamra fogok haragítani biztosan pár fórumlakót, de én speciel sosem értettem, hogy a technológia hátrányaiból kiindulva miért használ mégis valaki játékra oledet. Alkalmi játékra még alkalmas lehet, de hardcore játékosnak nem alternatíva az oled. Ez az én véleményem. Az aki több játékkal viszonylag sokat játszik, az tüntesse el a statikus elemeket (nem minden játéknál lehet), játszadozzon a fényerővel (a jétékok szerintem sem élvezhetőek viszonylag alacsony fényerő mellett, bár ez szubjektív, mindenkinek más felel meg)? És közben folyamatosan ott motoszkál a kisördög, hogy a több százezres (esetenként milliós) tv-met tönkreteszem.
Azon kívül számomra az sem érthető, miért kellene pl 55-65 colos képernyő játékra, én sokszor a kisebb monitor előtt ülve is elszédülök és hányingerem lesz. Persze ez egyéni szociális probléma is lehet, meg ez ugye a qlednél is előfordulhat, nem technológiafüggő.
Egy szóval véleményem szerint az oled technológia nem játékra lett kitalálva. Persze megértem az LG-t is, hiszen van rá igény, ezért hegyezgeti a tv-it játékra is (lásd hdmi 2.1). De a technológia hátránya szoros keretek közé szorítja a játékosokat, ha pedig nem marad az ember a keretek között, akkor az a tv korábbi elamortizálódásához vezet. Persze ha valaki versenyt űz az oled tv vásárlásából és locsolni akarja erre a milliókat, az is érthető.
Mindez a magánvéleményem, tehát nem axióma.

[ Szerkesztve ]

(#46425) MultiDoodad válasza blakey (#46423) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Elnézést, igen kétértelmű lett. Véget ért abban, hogy újat nem fogok már vásárolni és mivel csak játszom így a “játék” részéről ez is történik. Eszméletlen gyönyörű az Oled ez tagadhatatlan de számomra így nem túl használható (mint írtam már, szinte csak játszom filmezni ha havonta talán egyszer szoktam). Maximum megpróbálhatok egy erős tesztett ami tanulságos lehet, esetleg mindent beállítok úgy ahogyan nekem tetszik (bele értve a fény erőt is) kikapcsolom a logo védelmet és meglátjuk mi lesz. Ha be ég, akkor maximum tényleg csak porosodni fog, viszont ha 3-4 hónap múlva is hibátlan lesz akkor abban az esetben elgondolkodtató a Cx 65” megvásárlásának lehetősége. Mint írtam, imádom az oled képi világát, de rengeteget játszom és így mindig bennem a tüske.

(#46426) MultiDoodad válasza rothfb (#46424) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Egyet értek veled, viszont én szeretem a hatalmas képátlót melyben eltudok merülni egy kontrollerel a kezemben belesüppedve a kanapéba... Ott az 5.1 ami körül vesz és a tv ... ahhh fantasztikus érzés tud lenni és órákon ét magával ragad a szép kép és hangi világ. Nem kell itt pártolni sehova, lásd multi platform RDR 2, akár lovaglom vagy horgászom... leköt és szeretem. Monitor előtt ülve a székemben nem ugyan ezt kapom. Kell legalább egy 55” tévé mellé egy kis hangtechnika egy ps4 vagy xbox és már is kész nekem a varázs.... a filmek meg nem nagyon érdekelnek, én akarok a főszereplő lenni :D :D :D :DD :DD

(#46427) MultiDoodad válasza MultiDoodad (#46426) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Ja és a másik, hogy bár én is furcsállom az oledet játékra azért azt meg kell hagyni, hogy amikor korom sötétben botorkálva fel csillan egy halvány fény és azt követve a korom sötét szobában (köszönhetően az olednek) lassan kivilágosodik az egész kép majd velea szoba... az marha jól néz ki :D

(#46428) kisbalazs83 válasza alaves (#41323) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Szia!
Egyik fórumon ezt olvastam Philips gamma -ra:
Which make me think 0 on this set is around 2.4 and -4 is around 2.2 with +4 around 2.6)

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#46429) wallace 234 válasza blakey (#46418) üzenetére


wallace 234
őstag

Nekem az Sla végű B9 van és van benne DTS! :R

(#46430) Northlorien válasza rothfb (#46424) üzenetére


Northlorien
tag

Én ezzel teljes mértékben egyetértek, casual gamingre tök jó az oled, sok ember használja így teljesen probléma mentesen, viszont ha naponta jónéhany órát ezzel tölt az ember, vagy hogyha csak erre használja, akkor már csak a stresszfaktor miatt sem éri meg ezt venni.

(#46431) undercover válasza undercover (#46415) üzenetére


undercover
senior tag

A másik kérdésemre nem nagyon kaptam választ :D 300-350 körül mi a legjobb ár/értékű OLED?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#46432) Segal válasza undercover (#46431) üzenetére


Segal
veterán

B9

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#46433) ΞΔGLΞ válasza wallace 234 (#46429) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor meg is oldódott ez a része, hogy hibásan van a honlapon leírva.

(#46434) ΞΔGLΞ válasza wallace 234 (#46429) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azt még megkérdezem, hogy ugye nem a DTSVirtual: X-el kevered?
Vagyis a DTS kódolású filmet simán játssza...

(#46435) wallace 234 válasza ΞΔGLΞ (#46434) üzenetére


wallace 234
őstag

DTS kódolású filmnek ki adja a hangját.

(#46436) ΞΔGLΞ válasza wallace 234 (#46435) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ok köszi.

(#46437) wallace 234 válasza ΞΔGLΞ (#46436) üzenetére


wallace 234
őstag

:R

(#46438) adamssss válasza undercover (#46431) üzenetére


adamssss
veterán

Fentebb irtam hogy a b9 tokeletes valasztas ebben az arsavban.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46439) szazbolha válasza undercover (#46431) üzenetére


szazbolha
addikt

Ha lett volna 320-ért B9 akkor azt vettem volna Pana helyett. Ebben az is megerősít, hogy a pana alap beállításai nem felelnek meg számomra, mindenképp állítgatni, hangolni kell.
Pár hetes filmezés után, a több HDR opció nem előny a DTS elvesztésével szemben.
Atmos van a belső lejátszóval, netflixxel, de az AVR felé már valami más jön ki, tehát maradt a külső lejátszó.

(#46440) wallace 234 válasza szazbolha (#46439) üzenetére


wallace 234
őstag

Dolby Digital + ba adja ki az Atmos hangot

(#46441) BubuHUN86


BubuHUN86
csendes tag

Üdv! Lenne egy kis problèmám, szóval van egy "bejáratós" LG CX kb. 50-60 üzemórával és ma èszrevettem függőleges sávosodást a kèpernyőn sötét rèszeknèl annyira nem feltűnő csak kicsit bosszantó nahh, másfél hetes a tv! Ez el fog tűnni idővel vagy hívjam a szervizt?! Köszi előre is a választ :R

(#46442) wallace 234 válasza BubuHUN86 (#46441) üzenetére


wallace 234
őstag

Kézi pixel frissítést futattad? Menjen naponta 4 óránál többet, hogy az autómatikus pixel frissítés le tudjon menni. Idővel javulni fog, ha meg nem akkor szerviz!

(#46443) BubuHUN86 válasza wallace 234 (#46442) üzenetére


BubuHUN86
csendes tag

Nem de holnap le fogom futtatni mindenképp, köszönöm a választ uram :R

(#46444) wallace 234 válasza BubuHUN86 (#46443) üzenetére


wallace 234
őstag

:R :R

(#46445) adamssss válasza BubuHUN86 (#46441) üzenetére


adamssss
veterán

Milyen tartalomnal jelentkezik? Esetleg fotot tudsz loni a jelensegrol?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46446) BubuHUN86 válasza adamssss (#46445) üzenetére


BubuHUN86
csendes tag

Ghost of Tsushimánál vettem észre átvezető videónál volt szürke a kèpernyő s ott tűnt fel! Fotót sajna nem tudok lőni lévén melóból írok :D

(#46447) nitro16 válasza BubuHUN86 (#46446) üzenetére


nitro16
senior tag

Ilyenkor az elején előfordul, hogy nem teljesen homogén a kép. Szóval járasd azt, használd menjen bele jó pár óra és általában az alatt javulni szokott.

(#46448) adamssss válasza BubuHUN86 (#46446) üzenetére


adamssss
veterán

A szurke szin alacsony fenyeronel nagyon kenyes az oled-en. Ha tobbet/mashol nem jon elo akkor engedd el! Cserebe karpotol a latvany.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46449) BubuHUN86 válasza nitro16 (#46447) üzenetére


BubuHUN86
csendes tag

Úgy lesz, köszi :R

adamssss; látvány az brutál, Samsung Qledet váltotta nem volt rossz csak hát az oled az oled :R

[ Szerkesztve ]

(#46450) ztfolder


ztfolder
csendes tag

Technikai segítségre lenne szükségem. Ma szándékoztam venni egy 950-es panát, mire az eladó lebeszélt az Lg javára, mondván, h a nem támogatott dolgok (HBO Go) minőségromlással tudnak csak bejönni rá apple box-al. Olyant is mondtak, hogy egyáltalán nem jön be, ezt nem akartam elhinni. Ahány eladó (több helyen is voltam a lebeszélés után) annyi vélemény. Most ott tartok, ha mégis jól bejönne a HBO Go, akkor inkább egy 1500 as panát vennék. Tehát ugyanúgy behozható, vagy minőség romlással. Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.