Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47251) Rolly válasza DamianB (#47249) üzenetére


Rolly
veterán

akkor úgy már jobb ajánlat :) nem tudom ma megyünk majd megnézni a TVket nem tudom még melyik lesz / melyik legyen ... :( kéne valami összehasonlítás, hogy miben jobb ... mert nem 1-2 évre veszi az ember...

közben ezt találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#47252) Bazsi81 válasza Rolly (#47251) üzenetére


Bazsi81
tag

közben ezt találtam: [link]
Ahogy nézem olyan egetverő különbség nincs a b9 és cx között. Egyik ebben jobb a másik abban. Nem biztos hogy megér annyival többet a cx, de javítsatok ki ha tévedek.

(#47253) rothfb válasza DamianB (#47247) üzenetére


rothfb
veterán

Egy picit sok az az ár akkor, ha nincs szükséged soundbarra.

(#47254) rothfb válasza Bazsi81 (#47252) üzenetére


rothfb
veterán

A CX egyértelműen jobb fényerőben, ami azért hdr-ben fontos lehet. Sokkal jobb a CX pre kalibrálás terén, magyarul, ha kiveszed a dobozból, egyből normális képet ad, nem kell bűvészkedni a beállításokkal sokat. Vagy nincs szükség kalibrálásra, míg a B9-nél kellhet a kalibrálás. Hangminőségben is jobb a CX, bár ha külső hangrendszered van, ez nem számít. Dizájnban is jobb a CX, bár ez mindig szubjektív. Újabb modell a CX, ezért firmware frissítés terén is jobban fog állni. Lehet, hogy meg fog kapni olyat, amit a B9 nem. Mozgásmegjelenítésben is jobb lehet a CX.
Szóval azért van itt jó pár dolog, azt már neked kell eldöntened, hogy ezek neked megérik e az ártöbbletet.

(#47255) rothfb válasza ztfolder (#47245) üzenetére


rothfb
veterán

Gratulálok. Majd számolj be a fejleményekről!

(#47256) Bazsi81 válasza Bazsi81 (#47252) üzenetére


Bazsi81
tag

Én is b9 és cx közt hezitálok.

(#47257) Bazsi81 válasza rothfb (#47254) üzenetére


Bazsi81
tag

Köszönöm szépen.

(#47258) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Esetleg Pesten tudtok olyan üzletet /MM vagy hasonló/ ahol meg tudom nézni a GZ950et és a B9 / C9et élőben?
Fehérváron lakom, de az itteni boltban nincs kiállítva semmi.. -.-

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#47259) wallace 234 válasza Fisha (#47246) üzenetére


wallace 234
őstag

Ha mozgással van a probléma, akkor itt is elő kell jönnie! Szét kéne esnie, Mert az is lehet, hogy a filmmel van a gond. De ha hozzá tudtál szólni, lehet jobban tudod :R :R :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#47260) Bazsi81


Bazsi81
tag

Igazából a cx 48 árára lennék kíváncsi, de sehol sincs még. Nekem elég ekkora méret a szobába.

(#47261) Segal válasza kicsi kecske (#47258) üzenetére


Segal
veterán

C9-et szerintem már sehol sem fogsz látni. B9 szinte még mindenhol van.

Bazsi81: Alzán fentvan már egy előrendelős ár, de ott mondjuk nem a legjobb árak szoktak lenne. Az 55 colosból kiindulva én négyessel kezdődő árra számítok de közel az 500-hoz. Aztán persze majd ez is akciózva lesz.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#47262) wallace 234 válasza Bazsi81 (#47260) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát nem olcsó még! Alza már írja [link] 551 ezer

(#47263) Segal válasza wallace 234 (#47262) üzenetére


Segal
veterán

Abból az árból hülyeség kiindulni. Nézd meg az 55-ös is milyen árban van náluk és máshol mennyiért adják ;)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#47264) wallace 234 válasza Segal (#47263) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát ez csak tájékoztató jellegű! Van ahol még több! De legalább van sejtése, hogy mennyi! :R

(#47265) Bazsi81 válasza Segal (#47261) üzenetére


Bazsi81
tag

Igen azt láttam, de kicsit soknak tűnik. Azt sem értem miért ilyen soká lesz kapható.

(#47266) Segal válasza Bazsi81 (#47265) üzenetére


Segal
veterán

A korona vírus végett késöbb indult be a termelés az új kínai üzemben, és ott fog készülni a legtöbb ilyen panel. Gondolom nem volt elég raktárkészlet meg lehet hogy picit halasztották amíg jobb lesz az emberek hangulata és szívesebben vásárolnak.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#47267) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Azt tudja valaki, hogy LG-n miért kattan néha kétszer egymás után a relé kikapcsolás után?
(kb. 30-40 sec standby után...)

(#47268) Digital válasza Bazsi81 (#47256) üzenetére


Digital
addikt

Szia!

Én is így voltam vele, a fentiek voltak nálam is a hezitálás forrása.
Végül a T-nél kedvezménnyel 340-ért a CX 55-öt vettem.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#47269) Calogero válasza wallace 234 (#47259) üzenetére


Calogero
addikt

Az év verzióm kölcsönzői darab volt.
Éppen azért kell ugyanazt a kiadást megnézni az adott jelenetnél, mert így kizárható hogy a film a hibás.

A szóban forgó jelenet tesztelve LG E8-on és valamint rothfb panasonic készülékein és ott lényegesen jobb, volt mint a B széria.

(#47270) Clay válasza Calogero (#47269) üzenetére


Clay
senior tag

Pont ezért lehet a filmben a hiba, csak a másik típusú készülék esetleg jobban lekezelte.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#47271) Bazsi81 válasza Digital (#47268) üzenetére


Bazsi81
tag

340??!! :Y :Y Használati szokásaid? Nálam ps(fifa leginkább) ha van időm kb 6-8 óra, film, sport és ismeretterjesztő műsor lenne.

(#47272) daneel_hu válasza Clay (#47270) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez sajnos nem igaz.
Az alapvetés az volt, hogy bekapcsolt(!) interpolációval milyen az adott jelenet különböző készülékeken.
Amennyiben a film lenne a hibás, akkor kikapcsolt interpoláció esetén is erről kéne beszélnünk, de ez nem így van jelen esetben.

(#47273) Digital válasza Bazsi81 (#47271) üzenetére


Digital
addikt

A B9 240 lett volna :D Magenta 1 előfizetőként. Szinte minden szolgáltatásukból van.
Leginkább Netflix, Apple tv megy, esetleg filmet nas-ről.
Tervezek majd beszerezni egy PS4 pro/PS5 konzolt.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#47274) Segal válasza Digital (#47268) üzenetére


Segal
veterán

Ennyiért ajándék volt :K
Ha esetleg van valakinek ilyen lehetősége, csak szüksége nincs rá akkor keressen meg bátran privátban :))
Bár akkor minek olvasná a témát, de a remény hal meg utoljára :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#47275) wallace 234 válasza Calogero (#47269) üzenetére


wallace 234
őstag

Értem, más filmmel? Honnan kölcsönözted? Netflixed van? Our planeton is van ilyen, állatok üldözik egymást, és nincs gond a gyorsan mozgó jelenettel.

(#47276) rothfb válasza Clay (#47270) üzenetére


rothfb
veterán

Külső lejátszóval játszottam le a jeleneteket.
Igaz utána kipróbáltam a tv-k saját lejátszójával is és nem láttam különbséget. A képbeállítások ugyanazok voltak mindkét esetben.

Full ugyanaz a 4k uhd hdr felbontású és minőségű anyagot próbálta mindenki. Virágboltból lett beszerezve. Miért lenne hibás? Ráadásul az E és a B sorozatú LG-k szoftverileg ugyanazok. Nem? Hardverben térnek el és ebben az esetben a mozgáskezelés lehet rosszabb a B sorozatnál. Nálam a külső és a belső lejátszók is ugyanúgy játszották le. A külsők kínai kütyük. Vagy nekem ekkora szerencsém volt, hogy minden esetben folyamatos volt a kép és nem tűnt el a gida feneke vagy bármi más részlet? Meg E sorozaton se? Meg Philipsen se?

[ Szerkesztve ]

(#47277) Bazsi81 válasza Digital (#47273) üzenetére


Bazsi81
tag

De jó neked.

(#47278) Calogero válasza wallace 234 (#47275) üzenetére


Calogero
addikt

Torrentről kölcsönöztem
Planet.Earth.II.2016.S01.UHD.BluRay.2160p.DTS-HD.MA.5.1.HUN.HEVC.REMUX-emre

Nekem E8-al nem volt még egyik filmmel se gondom.
Fisha fórum társunk volt rá kiváncsi
[link]

[ Szerkesztve ]

(#47279) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Vettem egy nagy levegőt és az 55C8 helyett vettem egy 65CX-et, holnap hozzák is elvileg. Előbbi megy is fel hirdetésbe. Döntő tényező volt a lehető legjobb PS5 komatibilitás és a nagyobb képátló.

Igazából egy ideje már vágytam a nagyobb TV-re, ez a 165cm még kényelmesen befér a kialakított helyre. El is morzsoltam egy imát, hogy egyben kiérjen és nehogy sérült legyen.

(#47280) daneel_hu válasza ForRedGlory (#47279) üzenetére


daneel_hu
addikt

Gratula! Majd referálj!
A többiekre is igaz, akik mostanság vettek oledet. :)

(#47281) daneel_hu válasza rothfb (#47276) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ráadásul az E és a B sorozatú LG-k szoftverileg ugyanazok. Nem? Hardverben térnek el és ebben az esetben a mozgáskezelés lehet rosszabb a B sorozatnál."

Chip nem ugyanaz (alpha 7 vs 9), és - gondolom - az arra épülő szoftver sem.

(#47282) GalaHU válasza ForRedGlory (#47279) üzenetére


GalaHU
őstag

Gratula, nagy királyság lesz!

Ha lesz alkalmad menj ki és nézd meg hogyan volt rakodva! Az én 65C9-emet lefektették, szívbajt is kaptam rendesen! Csináltam egy halom fotót, hátha kell majd a pereskedéshez, de szerencsére nem lett baja...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#47283) daneel_hu válasza GalaHU (#47282) üzenetére


daneel_hu
addikt

65E8-ast fektetve hoztam el egy kombi megáne-nal.
Ezek úgy be vannak csomagolva, hogy nehezen lesz bajuk. Nyilván ha szándékosan valaki beleállít egy csákányt akkor gond lesz.

(#47284) chros


chros
őstag

Uj firmware-ek a lathataron az LG 2018 modellekhez: 5.20.01 (B8) es 5.20.02 (>=C8)
Talan vegre javitottak a B8 black crusht!?! :D

(#47285) Segal válasza ForRedGlory (#47279) üzenetére


Segal
veterán

Gratula innen is :K

Kár hogy mindenki a C7/8-tól szabadulna. Tessék a C9-et is hirdetni lassan :DD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#47286) Rolly válasza Bazsi81 (#47271) üzenetére


Rolly
veterán

én amit linkeltem az alapján és a mi szokásaink alapján a B9 mellett döntöttem így is sok azért egy TV-ért ennyit kiadni (bár ha bele gondolok, hogy 2007-ben 2 havi béremért vettem 32-es LCD tévét most meg negyedennyit sajnálok költeni rá :) akkor lehet velem van a baj - öregszem) Mi HDR tartalmakat eddig nem néztünk, TV megy rajta napközben (tudom azt annyira nem szereti az OLED illetve esténként 1-2 film / sorozat rész amit meg szoktunk nézni nasról) ezekben (sima tv és sima filmben meg a B9 - CX megegyezik ahogy írják amiben jobb a CX az a nagyobb maxfényerő így HDRben tuti jobb és az erősebb proci / újabb modul...

Bizonyára változni fog a szokásunk, de ha kell soundbar veszek külön majd - bár nem rég vettem hangrendszert csak a mélynyomónak nincs helye :( ... így meg nem tudjuk használni...

(#47287) DamianB válasza Digital (#47268) üzenetére


DamianB
őstag

Telekomnak van szolgalmi joga a társasházban ahová költözök. Úgyhogy valószínűleg Telekomos leszek bízok benne kapok én is valami jó kis kedvezményt.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#47288) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Kösz mindenkinek, már várom a kicsikét. :)

(#47287) DamianB: Ha lesz vezetékes és mobil szolgáltatásod is a Telekomtól, ráadásul nem a legkisebb csomagban, akkor szép készülék kedvezményt kaphatsz, ami mindenkinek jár, szóval nem kell parázni, hogy lemaradsz róla.

(#47289) Bazsi81 válasza Rolly (#47286) üzenetére


Bazsi81
tag

Köszönöm szépen. Tv műsort én is nézek kb napi 5-6 óra, fifázni szoktam ha van időm kb 6-8 óra de nem napi szinten játszok. Nem tudom melyik lenne nekem jobb választás.

(#47290) DamianB válasza ForRedGlory (#47288) üzenetére


DamianB
őstag

:R

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#47291) Bazsi81 válasza Rolly (#47286) üzenetére


Bazsi81
tag

Meg persze film meg sorozat az n.. re tékából. :D

[ Szerkesztve ]

(#47292) GalaHU válasza daneel_hu (#47283) üzenetére


GalaHU
őstag

Én attól féltem hogy az egyik sarka alá becsúszott valami és az egész doboz elcsavarodik a terhelés alatt. Meg aztán ki tudja mit pakoltak a huszárok rá napközben, hozzám csak délután értek oda. Dolgoztam futárcégnél, nincsenek illúzióim... ;)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#47293) ForRedGlory válasza GalaHU (#47292) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem értem a problémád. Olyan szép nagy doboz, lehet rá pakolni, van rajta hely bőven. Simán ráfér legalább 2db hűtő vagy mosogép is. ;]

(#47294) daneel_hu válasza GalaHU (#47292) üzenetére


daneel_hu
addikt

Fektetve csak akkor merném ezután is szállítani ha magam tehetem ezt, ez egyértelmű. :)

(#47295) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Soproni Euronicsben van amúgy egy 65C9 kiállított utolsó darab. Most beszéltem a Győri áruházzal is, ott is egy 65C9van amire már verik a hitelt szóval az leves. Soproni áruházban 5 hónapja kiállított darab, cca 2400 óra üzemidővel, karcmentes, minden tartozék. Nem a gyári demo ment rajta, hanem vmi custom cucc, elvileg nem éghetett be és folyamat ment rajta esténként a screen clear. Így sajna nekem már nem téma, de ha esetleg valakit érdekel..

Telekomos C9et venném simán 600 körüli áron.. csak hát jelenleg nincs rá lehetőségem. Semmi előfizunk és szolgáltatásunk nincs hozzájuk.
Ha esetleg valaki ki tud hozni gyári garival onnan még 65C9et akkor írhat privátba és átvenné tőle a kedvezményhez képest magasabb áron. Így talán még pénzt is tudna keresni és mindketten jól járnánk :)

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#47296) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Sziasztok, egy kérdésem lenne. Ha csak játékra használom a jelenlegi 55B9-em akkor érdemes lecserélnem egy 55CX-re? Van bármi érdemi különbség amiért megérné lecserélnem? Mert, hogy Öcsém átvenné a mostani, de ha nincs értelme akkor meg minek? Nyújt nekem annyival többet majd Ps5 és Pc-vel a Cx, hogy esetleg megérje lecserélni? Elsősorban csak játék számít.

(#47297) daneel_hu válasza MultiDoodad (#47296) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem nem.

(#47298) DamianB válasza MultiDoodad (#47296) üzenetére


DamianB
őstag

Gsync miatt és input lag miatt én elgondolkodnék rajta de csak abban az esetben ha neked ez anyagilag nem megterhelő.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#47299) torma1981 válasza DamianB (#47298) üzenetére


torma1981
veterán

Gsync van a B9-ben is. Input lag meg elhanyagolható.

[ Szerkesztve ]

(#47300) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Lg C9 és Külső Hdd hiba

Sziasztok, Van egy 3Tb toshiba külső hdd-m és ha a tv-re csatlakoztatott 4 utas usb hubra rakom akkor a tv nem ismeri fel.
( a hub-ban van már egy 4Tb hdd illetve néha egy pendrive is felkerül rá).
Ha direkt a Tv Usb paneljébe rakom akkor pedig felismeri.
Szeretném a hubot használni, mi lehet gond?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.