Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47101) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#47100) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor mégegyszer: magát az eljárást tartom elfogadhatatlannak. Teljesen mindegy, hogy "röccen-e" vagy sem, az interpoláció zsákutca, édesmindegy ki csinálja és milyen jól, a SONY vagy a Pana vagy akár az LG. Tökmindegy...

Egy jó BFI kellene, állítólag a hz2000-é jó, majd megnézem valahol ha lesz rá lehetőség. :)
De el tudom fogadni, ha valakinek a villogás nem pálya.

[ Szerkesztve ]

(#47102) ΞΔGLΞ válasza daneel_hu (#47101) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor még egyszer, én sem vagyok oda a soap-ért (ha esetleg ez jött volna le eddig), de ha valami túlságosan is röccen, az bizony kicseszettül zavar. :)
Nálad teljesen ki van kapcsolva?
Mert én hagytam természetesen, még ez az amit úgy eltudok viselni, néha még a sima is bejátszik pár netflix-es tartalomnál, de egyébként AAA filmeket természetesben nézek a CX-en.

(#47103) wallace 234 válasza ΞΔGLΞ (#47087) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát igen Sony a mozgásokba, tényleg nagyon jó! Akadásba még nem futottam bele. Biztos, hogy cx még kap bőven frissítést, B9 már gyanús.

[ Szerkesztve ]

(#47104) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#47102) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Akkor még egyszer, én sem vagyok oda a soap-ért (ha esetleg ez jött volna le eddig), de ha valami túlságosan is röccen, az bizony kicseszettül zavar. :)
Nálad teljesen ki van kapcsolva?"

Tévéadásnál, tehát sport vagy dokumentumfilmeknél 1-es interpoláció maximum. (10-es skálán)
Filmet nem nézek DIGI-n, mert mind logós vagy valami reklámszar szokott lenni itt-ott.
Mozifilmnél vagy BFI-t vagy kikapcsolt interpolációt használok.

El nem tudom képzelni mi a rossz a CX-en, elvileg mégjobbnak kéne lennie az interpolációnak mint E8-ason.
24p-s mozifilm az mindig röcögni fog oleden, két dologgal tudod ezt kiküszöbölni, vagy interpoláció vagy BFI. Viszont interpolációval részben bukod a film térhatását. Nyilván ha 55-öst nézel 8 méterről akkor tök mindegy. :) (tudom, hogy 77-esed van, csak példát írtam)

(#47105) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#47102) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mondj már egy filmet (jelenetet, bármit) ami szerinted "röcög" a CX-en.
Interpolációs beállítást is mellékelj.

(#47106) blakey válasza ΞΔGLΞ (#47095) üzenetére


blakey
titán

Jelenleg nincs Shieldem, Apple TV 4K-t és CE képes boxot használok, ott működik az fps-váltás. Szóval jelenleg nem tudom mi a szitu Shield fronton, de beleolvasik, mert egy ideje nem követem.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47107) blakey válasza daneel_hu (#47105) üzenetére


blakey
titán

Nem olyan röccenésről ír mint amilyet értesz a szövegből. Semmi köze a szappaopera-hatáshoz. Arról van szó, hogy nem a megfelelő fps-t választja a lejátszó vagy az adott alkalmazás így a lejátszó és a TV is úgy próbálja korrigálni, hogy néha egymást ütik és zavaró jelenség keletkezik. Biztos vagyok benne, hogy EAGLE is elviseli a 24p nyújtotta mozgásmegjelenítést. Ha jó a lejátszó akkor a TV nem nyúl bele és nincs hibás megjelenítés. Minimális inerpoláció nem okoz szappanopera-hatást, de annak a logikáját is érteni kell, rossz beállítással rossz eredmény születik.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47108) daneel_hu válasza blakey (#47107) üzenetére


daneel_hu
addikt

OK, de akkor ez így user-error.

(#47109) Clay válasza daneel_hu (#47108) üzenetére


Clay
senior tag

Vagy a két eszköz nem túl kompatibilis egymással.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#47110) blakey válasza daneel_hu (#47108) üzenetére


blakey
titán

Akkor user error ha más ugyanazokkal a komponensekkel nem tapasztalja a hibát.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47111) ΞΔGLΞ válasza blakey (#47107) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na hát...pontosan erről van szó... Simán elviselem, hiszen moziban sem kérem a panaszkönyvet, hogy röccenést láttam, vagy ilyesmi, nekem pontosan jó lenne az a 24 de sajnos nem ilyen......az egyik példa amit napokban vettem fel...
Pl Black mirrors, truemotion kikapcsolva, mivel nem vált frekit, olyanokat akad, hogy majd látjátok...

Főleg az autónál és tájképen látszik...

https://drive.google.com/file/d/1jl2l5bkj-PhXxl6_I9HeQK5AHNrOQBCD/view

ugyanez cx beépített app-ján, szinte vajsima...

[ Szerkesztve ]

(#47112) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#47111) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez külső lejátszó?
Nincs szinkronban az FPS a tévéével.

(#47113) ΞΔGLΞ válasza daneel_hu (#47112) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen a shied pro, ez a probléma. A refreshrate applikáció dolga lenne, de egyelőre még mindig nem dolgozik.
És ezt szeretném végre kideríteni, hogy mi az redva gondja lehet...
Mint írtam, a kodi vált frekvenciát, de az rr, ami kell a netfix-hez, nem.
Most ettől nem fogok eret vágni, mert a lejátszó része frankó, főleg kodi-val, ha meg netflix, akkor nézem a sajátján. A külső lejátszó nekem - meg szerintem mindenkinek- elsősorban filmek lejátszásához kell, főleg a hangformátumok miatt, amiben az összes tv kb tök hülye szinten van már. DD (+) és ennyi a tudományuk...

[ Szerkesztve ]

(#47114) rothfb válasza Clay (#47109) üzenetére


rothfb
veterán

Ha nem kadenciahelyes a lejátszás, akkor annak elvileg két oka lehet. Vagy a lejátszó nem tudja (pl Androidos, azok 90%-a nem tudja, ezért kell rájuk LE vagy CE), vagy a lejátszandó fájllal van gond. A tv-nek elvileg nincs köze hozzá. Max annyi, hogy a hozzá csatlakoztatott eszköz nem küld olyan jelet neki, amitől tudni fogja, milyen frekvenciára kapcsoljon. 24p-re, 60p-re, 30-ra és így tovább. Így nem lesz szinkronban a lejátszott fájl és a tv frekvenciája. Pl 24p-s (pontosabban 23,976 fps) a film, sorozat, de a tv 50-en marad, akkor 1-2 másodpercenként kis megakadás lesz a képben. Ami eléggé zavaró.

(#47115) alaves válasza Landon (#47089) üzenetére


alaves
addikt

Philips OLED754-en minimális a banding és a tinting, viszont poszteresedés, near black flashing és color banding (gradient) előfordul SDR-ben és HDR-ben is az átlagosan tömörített anyagoknál (4k, 1080p filmek). Eredeti UHD blu-ray és remux forrásoknál nemigen találkoztam még ilyen hibákkal. Viszont érdekes, hogy a B7 nagyon szépen megoldotta ezeket a dolgokat, azon nem láttam semmi ilyesmit.
A P5 proci "túlhúzza" a képet, még akkor is ha mindent kikapcsolunk. Oké hogy vakteszten a Philips OLED a nyerő, de ezzel túlérzékenyítik a TV-t a tömörítési hibákra is. Felhasználói beavatkozásra pedig nem sok lehetőséget hagytak. Akkor ezek szerint az LG alfa9 gen3 is csúcsra járatja a kijelzőt. Egy bolond százat csinál...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#47116) rothfb válasza ΞΔGLΞ (#47111) üzenetére


rothfb
veterán

A külső lejátszó nem váltat frekit a tv-vel. Lejátszó hiba. Vagy valamit be kell kapcsolni a Shield menüjében. Ha be van kapcsolva az auto frekvenciaváltás és akkor sem történik meg, akkor lejátszó hiba.

(#47117) blakey válasza rothfb (#47116) üzenetére


blakey
titán

A Shield nem tudja rendszerszinten az összes alkalmazással a frekvenciát váltatni ezért szükség van egy patch-re ami jelenleg nem működik megfelelően és a Netflix nem tudja normálisan használni.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47118) Northlorien válasza GalaHU (#47081) üzenetére


Northlorien
tag

Bomba jó kérdés. Nem tudom, hogy mennyire jó a plex, de egyvalamiről tudok amit a külső lejátszó jobban tud. Bedugod, összekötöd és működik. Nincs szettingelés, nincs streaming probléma, vagy hálózati késés, vagy minőségbeli romlás, és nem gondolkodom azon, hogy hol lehet a gond. Szóval elsősorban kényelmes, és nem ér nekem annyit munkaórában, hogy szettingeljem, bosszankodjak, figyeljem, állítgassamt stb. Telefonról elindítom a film vagy sorozat letöltését, és amikor leülök akkor minden működik, HDMI-n keresztül nincs hangbeli mindőségromlás Zidoo -> Erősítő és kész, TV kikerülve. Ezért nem érdekelt annyira az LG earcja sem. Számomra nem egy tudásbeli kérdés ez, vagy nem tudom hogyan magyarázzam, ez vált be, ez működik jól a legkevesebb fejfájással. A Plexről, nyilatkozzon az aki használja rendszeresen, az engem is érdekelne, hogy simán lejátszik-e bármilyen UHD HDR anyagot illetve a hang az simán átjön 7.1-ben vagy sem.

(#47119) KTTech válasza ΞΔGLΞ (#47113) üzenetére


KTTech
veterán

A Netflix app az úgy sz*r ahogy van. Win10-en és Androidon se képes frekit váltani (Chromecast alatt nem próbáltam még - nem jött meg az új eszközöm -, de nincs sok reményem hozzá)... de legalább a hang rendesen átmegy, mert a Disney+ -nak meg nincs natív app-ja Win10-re, ami szintén szívás, mert így csak sztereo a hang, és persze frekit se tud váltani... (nálam a fő médialejátszó Win10-et kapott, MPC-HC BE, MadVR-el megtámogatva, rendes kalibrálással).
Az összes streaming szolgáltatás felér egy kalap...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#47120) Fisha válasza Northlorien (#47118) üzenetére


Fisha
őstag

Azért elég sok kérdés, beállítás merül fel egy mediaplayer <-> TV kommunikáció esetén is. Ha te ezekkel nem foglalkozol, azért az nem csak a mediaplayer érdeme. :)

(#47121) Northlorien válasza Fisha (#47120) üzenetére


Northlorien
tag

:D Elhiheted, hogy meglehetősen nagy figyelmet fordítok rá, szeretem, hogyha valami úgy néz ki ahogy kell, és minden be van settingelve rendesen. A ziddo-t beállitani kb 10 perc, ha tudod mit csinálsz. Nem tudom milyen kérdések merülhetnek fel, vagy mire gondolsz, de érdeklene - őszintén érdekelne, nem irónia.

(#47122) daneel_hu válasza rothfb (#47116) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A külső lejátszó nem váltat frekit a tv-vel. Lejátszó hiba. Vagy valamit be kell kapcsolni a Shield menüjében. Ha be van kapcsolva az auto frekvenciaváltás és akkor sem történik meg, akkor lejátszó hiba."

Így van.
A tévé ebben nem hibás. Nekem akkor csinál ilyet az A500 ha szándékosan rossz kimeneti frekvenciát adok meg neki a menüjében, és az nem passzol a lejátszandó anyaggal. A tévé azt fogja játszani amit küldesz neki. De ez így már forrásoldalon el van b***va.

(#47123) djnice válasza blakey (#47117) üzenetére


djnice
veterán

A Refresh Rate app tökéletesen működik a Shield-en a Netflix-el is.

(#47124) blakey válasza djnice (#47123) üzenetére


blakey
titán

EAGLE-el beszéld meg, lefordítottam ami írt. Szerinte nem megy, az elmúlt hónapokban nem foglalkoztam a Shield-el így nem tudom, hogy jelenleg milyen.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47125) Rolly válasza Northlorien (#47121) üzenetére


Rolly
veterán

OMV-ot használok ott egy install volt a plex plusz a mappákat be kellett állítanom, hogy hol mit talál és azt melyik csoportba rakja... A régi LG tv felismerte a mediaservert és ennyi, tény wifi kevés neki de UTP kábellal simán működik :)

(#47126) djnice válasza blakey (#47124) üzenetére


djnice
veterán

Már megbeszéltük, csak nála nem megy valamiért :)

(#47127) Northlorien válasza Rolly (#47125) üzenetére


Northlorien
tag

Mindent lejátszik gond nélkül? Az omw-t nem ismertem, de ha jól értem egy nas akkor.

[ Szerkesztve ]

(#47128) Partz


Partz
senior tag

Közben kikerült Vincent-től a plasma (ZT65) vs oled (HZ2000) összevetés.

(#47129) Fisha válasza Northlorien (#47121) üzenetére


Fisha
őstag

Ezt írtad:
"Bedugod, összekötöd és működik. Nincs szettingelés"
"A ziddo-t beállitani kb 10 perc, ha tudod mit csinálsz"

Van azért black level, van kadencia, van chroma subsampling, overscan. Csak amik hirtelen eszembe jutnak. Ezer szopó lehet HDMI fronton. Szóval szerintem nincs olyan, hogy összedugok egy mediaplayert és egy TV-t, és megy. De pusztán logikailag nézve is, kevesebb szopó lehet egy eszközzel, mint kettővel, és azoknak a kölcsönhatásával. Nem kell ehhez nagy matek.

[ Szerkesztve ]

(#47130) rothfb válasza Partz (#47128) üzenetére


rothfb
veterán

Szuper összevetés. A jó öreg plazma azért még ott van a szeren, de nem oled.
Láttátok azt az 5%-os feketét a HZ2000-en? És még mondja nekem bárki, hogy minden oleden van banding... Ráadásul 65 colos oledről van ugye szó...:K

(#47131) Northlorien válasza Fisha (#47129) üzenetére


Northlorien
tag

Kicsit másabb egy plexet szerintem beüzemelni, mint ezt, illetve a legtobb setting auton tokeletesen mukodik, mindig átállítja a tv-t arra amire kell, és nem kell nagyon fejet törni rajta. Csak akkor nyúlok bele a settingekbe amikor tudom, hogy para van. Nem tudom, hogy használtál-e már ilyen Zidoo playert, de ajanlom figyelmedbe.

(#47132) ΞΔGLΞ válasza rothfb (#47116) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerinted ennek mennyi lehet az esélye, hogy lejátszó hiba?
[link]

(#47133) ΞΔGLΞ válasza rothfb (#47130) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És még mondja nekem bárki, hogy minden oleden van banding...

Én MQ2Y2 néztem, de a videó minősége, 4k létére, kb elmegy kategória alja. Szóval, nem tudom milyen monitoron nézted, de... elég szépen látszottak a sávok ezen is, még úgy is, hogy felesleges volt 4K-ban ez a videó, FHD-ban 5-ször szebbet csinálok, ráadásul ez még jobban látszott volna, ha telibe van fotózva. Szóval igen, (ott) van azon is... :)

(#47134) ΞΔGLΞ válasza djnice (#47126) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ötletem sincs, hogy miért utálják nálam egymást a netflix-szel, de mint írtam, elsősorban lejátszónak lett véve, olyannal még nem tudtam megetetni, amit röhögve ne játszott volna le azonnal, legyen az DD-tól a atmos-tól a DTS:X-ig. A CX (GX) saját netflix alkalmazása vajsimán lejátszik mindent. Szerencsére atmos-ban. :)

------

(#47119) KTTech
Valamiért csak nálam cseszik váltani netfix alatt frekvenciát a shield fórumtársak közül, de a kütyüt 23.976-os dolby vision, hdr kimenetre állítva, 59.94 alapbeállítás helyett, a netfix tartalmak többsége simán nézhető akadás nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#47135) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#47133) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Én MQ2Y2 néztem, de a videó minősége, 4k létére, kb elmegy kategória alja. Szóval, nem tudom milyen monitoron nézted, de... elég szépen látszottak a sávok ezen is, még úgy is, hogy felesleges volt 4K-ban ez a videó, FHD-ban 5-ször szebbet csinálok, ráadásul ez még jobban látszott volna, ha telibe van fotózva. Szóval igen, (ott) van azon is... :)"

iPhone 8-ason megnéztem, símán látszik rajta a szokásos banding.
Ráadásul ez egy profi kamera amivel Vincent dolgozik (feltételezem), tehát elméletben nem kéne szarrászaturált képet csinálnia mint egy telefonnak. Abban biztos lehetsz, hogy amennyiben telefonnal csinálsz a készülékről képet, olyan borzalom lenne mint a többi amit linkelni szoktak. :)
De még így is bőven látszik aminek látszania kell.
Ettől eltekintve egy tisztességes példány, azt azért említsük meg.

(#47136) Rolly válasza Northlorien (#47127) üzenetére


Rolly
veterán

omv (open media vault) x86-is pckből lehet nast csinálni és "modulokat", plugineket telepíteni azon van nekünk egy plex telepítve így dlna lejátszóként működik az lg tévénkkel... eddig két féle formátum volt ami egyáltalán nem ment (dvd rip isoban, illetve mov fájlok), amúgy amit le szoktunk tölteni (xvid, divx, mkv) azok menni szoktak. mkvban volt már ahol csak hang volt kép nem ha a konténerben olyan kódolás volt ami nem támogatott.., de 100-ból 1-2 alkalommal futottunk bele... Főknét SD 720p videókat szoktunk nézni, mert eddig wifin használtuk a tvt mostmár van utp kábel Gbites lannal... így mostmár néha FHDt is nézünk

(#47137) Northlorien válasza Rolly (#47136) üzenetére


Northlorien
tag

Ez kiraly! Köszönöm, hogy leírtad. Nem ismertem az Open Media Vaultot, nekem egy mezei synologym van, arra is lehet Plex Media Server-t telepíteni, de nem akartam vesződni vele, egy Zidoo Z9s kb 30 ezer forint használtan, főleg most, hogy kijött az új generáció. Én többnyire HD/UHD Bluray rippket szoktam letölteni, 1080p alatt nem nagyon töltök le semmit. Nem tudom, egy Plex mennyire egyszerűen játszik le egy 100 giga körüli file-t, de pont a hang, meg a formátumok miatt nem akartam vesződni vele, viszont biztosan sok embernek teljesen ideális, mint neked is ami király, és használjátok egészséggel. :)

(#47138) Rolly válasza Northlorien (#47137) üzenetére


Rolly
veterán

Mivel most csak FHD-s tvnk van így fhdval próbáltuk csak ott nem volt gond (szigorúan UTPvel, mert wifin hol megy hol nem) , de ha meglesz majd az új 4k tv kipróbálom mit bír :)

(#47139) Northlorien válasza Rolly (#47138) üzenetére


Northlorien
tag

Oszd majd meg a tapasztalatodat mindenképpen mert érdekelne. A synonak van sajat streaming felülete, a DS Video, azt próbáltam ki először de vesződés volt kicsit a hangok miatt, közben eszembe jutott, hogy emiatt engedtem el az egész streamelős dolgot. Utazáskor viszont használom, és elég király, csak nem mindenre.

(#47140) Rolly válasza Northlorien (#47139) üzenetére


Rolly
veterán

nekem most HP microserveren fut ott remélem lesz elég erő hozzá... én jövőhéten szeretnék TV-t venni de még nem tudom melyiket lenne jó jelenleg LG 55 B9 amit nézek... de azt se tudom, hogy tudnám hazavinni :) egy P308-as autónk van és ugye állítva kellene szállítani a TVt...

(#47141) Northlorien válasza Rolly (#47140) üzenetére


Northlorien
tag

Vannak fuvarozó cégek, akik nem túl drágán hazaviszik, vagy kérheted a kiszállítást is. Nezd meg az Gz950-et is, ha ugyanolyan arban vannak jó vétel lehet az is, felhasználástól függően. Nekem az van és nagyon szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#47142) Rolly válasza Northlorien (#47141) üzenetére


Rolly
veterán

LG mellett a sima panelcsere ami szimpatikus - ahogy hallottam - illetve mindenképpen MM-ben veszem és veszünk rá garancia kiterjesztést...

(#47143) Fisha válasza Northlorien (#47131) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi, megsasolom majd. Bár pont most jött egy CE player, szóval most azzal szórakozok. Na az a vesződős véglet. :) (Én azért továbbra is "minél kevesebb az eszköz, annál kevesebb a hibaforrás" hívő vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#47144) salapp válasza Rolly (#47142) üzenetére


salapp
addikt

Úgy emlékszem, írták itt korábban, hogy Pana szervíz is jelezte, ha a kompenzációs ciklusok rendesen lefutottak a szerviz menüben ellenőrizve, vagyis megfelelően használták a tévét, akkor garidőn belül a Pana is cseréli, de majd megcáfolnak, ha kreatív volt az emlékezetem.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#47145) Rolly válasza salapp (#47144) üzenetére


Rolly
veterán

ez biztató ... köszi az információt

(#47146) salapp válasza Rolly (#47145) üzenetére


salapp
addikt

Rákerestem, megtaláltam, fórumtárs konkrét infója erről: #44776

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#47147) Northlorien válasza Fisha (#47143) üzenetére


Northlorien
tag

Azt én nem ismerem, valószínűleg pont amiatt amit te mondasz. :) Amúgy igazad is van, én is ennek a híve vagyok/voltam, csak kiegészült az egész azzal, hogy amennyiben lehet célhardvert használok. Nem okoz gondot a settingelés sem, régebben rengeteget csináltam, és teszem is bizonyos téren ma is, viszont amennyire lehet kerülöm, mert inkább mással töltöm a szabadidőmet, amiből sokszor nincs elég. A Zidoo kb a megváltás volt, iszonyat jó player, pár barátom erre cserélte szintén a sajátját, miután látták nálam. Az új generácio az Z9x már android TV alapokon jön dolby vision támogatással.

@Salapp @Rolly Én felhívtam a Pana szervízt vásárlás előtt, és azt mondták, hogy amennyiben lefutotak a ciklusok, és beégett vagy probléma van akkor cserélik a panelt, a 2 éves garancia időn belül.

(#47148) salapp válasza Northlorien (#47147) üzenetére


salapp
addikt

Na, de ez tök jó hír, mármint hogy ők is cserélik, ha rendesen használta a tulaj. Jó lenne, ha ez legalább nem lenne az érvek között, amikor a Panáról beszélik le a tévékeresőket.
Jővőre meg már 3 év lesz a kötelező jótállás/szavatosság.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#47149) daneel_hu válasza salapp (#47148) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem senki nem szokott lebeszélni senkit a Panáról.
Kifejezetten gamer-felhasználás esetében szokták ajánlani az LG-t, de azt hiszem ez azért reális is. :)
Egyébként a szervizben is van jelentős különbség, az LG minden szirszar problémára cserél, a Pana azért inkább akkor ha jogos a gond.

B9 ellenében biztosan a GZ950-est venném. (ha már ajánlás) :D

(#47150) ztfolder válasza salapp (#47148) üzenetére


ztfolder
csendes tag

Ez mit takar egyébként, h rendesen használta a tulaj? Én pana 950 ben gondolkodom de azt hallottam, h ennél automatikus a pixel karbantartás ellenben az lg vel. Mi az amit elcseszhetek, nem rendes használat címen?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.