Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46701) Northlorien válasza Archttila (#46697) üzenetére


Northlorien
tag

Ha a kettő között csak a hang a különbség akkor tuti, hogy az árkülönbségből hangcuccot vásárolnék, bár nem soundbart hanem, mondjuk egy ilyet: https://homemovie.hu/termek/emotiva-basx-a-100-sztereo-erosito-emotiva-airmotiv-b1-polc-hangfal-szett/

Egy jó erősítő+sztereó az év bármelyik napján jobban fog szólni mint egy soundbar, illetve ha úgy döntesz hogy beruházol még egy melynyomóra is akkor van hova fejleszteni, illetve ezekből a b1-es emotivákból bitang jó 4,0-at lehet építeni, és van hozzávaló centerük is. Ha ráérsz akkor várj nyugodtan, viszont ha nincs atmos rendszered - és abból amit leírtál nincs - illetve ha nem játszasz, szerintem jó választás a gz950 is + sztereó kombó.

Chros, köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

(#46702) rothfb válasza daneel_hu (#46699) üzenetére


rothfb
veterán

Attól, hogy valami nagyobb (88 col), még nem lesz flagship.
A 8K más tészta, de azon hosszasan el lehetne meditálni, hogy mi értelme van átlagos tv nézési távolságból a 8K-nak. Véleményem szerint semmi. Ráadásul nagyon komolyan megterheli a hardvert, aminek következtében kimondottan erős proci kell a tv-kbe, ebből pedig az következik, hogy brutálisan megdrágulnak. A panel és a hardver is drágítja a 8K-s tv-ket. Itt már komolyabb fogyasztás és melegedés is felléphet. Nagyobb a hibalehetőség is mind a panel, mind az elektronika szempontjából.
Ilyenformán ha úgy vesszük (és nem kiáltjuk ki flagshipnek az olyan tv-t, ami max egy különleges tulajdonsággal, pl feltekerhetőséggel bír), a GX a csúcs a 8K-t kivéve. A 8K-nak meg fentebb leírtam, szerintem mennyi az értelme.

(#46703) daneel_hu válasza Northlorien (#46691) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Én erre a kérdésedre reagáltam. Elég sok grafikust/fotost, utómunkával foglalkozó embert ismerek, gőzük nincs a kalibrálásról, más csinálja nekik. Én konkrétumokat is írtam, mert azok személyes tapasztalatok voltak, a custom FW-es C9-esek vagy csak éppen a panel elektronika nélkül kapcsán, és az egybevág azzal amit KTTtech mondott. "

OK, vágom.
Valószínűleg panelfüggő is a hiba. Nálam nem tűnik fel, sosem láttam ilyesmit.
Az mondjuk az életben nem tűnne fel ha a ref black melletti csík szintén fekete lenne, - valós tartalomnál - ezt csak teszten lehet kiszúrni. Teszten jó. (többször megnéztem miután előkerült a topikban a hiba jellege)
Az is lehet, hogy 2018 novemberére változtattak a dolgokon, a legelső modellek áprilisban jönnek ki, ha fél év után is szar, akkor megérdemli az LG.

Nekünk dekorcégünk van, nyomtatókat és monitorokat is kalibrál(tat)ni kell.
Ehhez hülye vagyok, de tudom mire jó és azt is látom mi az ami kalibrálatlan. :)
A folyamatot értem, de nem én csinálom - így komprende? :)
A 65E8 szórakozási célokra lett vásárolva, így nem lett kalibráltatva - de ami késik lehet nem múlik. :D

Sokkal inkább a gyakorlati, személyes tapasztalatokban hiszek mint ellenőrizhetetlen youtube videókban és netes linkekben.
Bőven van mit mesélnem a céges gépekről (is), komoly japán és amerikai cégek termékei, sokszor szoftveres és mechanikai gondokkal. A neten nincs róluk információ. Megdöbbennél miket elbasznak a gyártók, és nem is gondolnak rá előre... :)

Az EPSON az oldószeres gépeivel nagy darázsfészekbe nyúlt. A sok-sok hiba után komoly mérnöki delegációval végigutazták a kelet-európai piacot és összegyüjtöttek minden problémát első kézből. Tehát nem a gyárban próbálták meg kitalálni mi a baj, hanem a helyszínen beszélgettek olyanokkal akik HASZNÁLJÁK a gépeket. Eredmény: 2-3 év alatt minden hiba javítódott. Viszont le a kalappal a mentalitás végett.
Erről SEM fogsz találni netes információt. :) - méghozzá azért nem mert marketing szempontból kurva szarul mutatna, hogy nem csinálnak tökéletes gépeket. :)

(#46704) daneel_hu válasza rothfb (#46702) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem ebben nincs igazad.
A FLAGSHIP az a paramétereket tekintve legjobb kell legyen, ebben a 88ZX a legjobb. (Panának még 77-ese sincs!)

A ZX mindent tud amit a többi, (kivéve feltekerhetőség), és ennek fejében még 88 col is. :)
Az RX majdnem ott van ahol ez, de az csak 65 colban létezik.
OK legyen... akkor legyen RX és ZX.
De a Panának messze nincsenek ilyen készülékei, felesleges is hasonlítgatni. Még (WX)-ük sincs.

Viszont a többieknek nincs szuper hűtésű, megemelt fényerejű GZ, HZ2000-ük. :)

(#46705) daneel_hu válasza chros (#46698) üzenetére


daneel_hu
addikt

Köszi!

(#46706) Northlorien válasza daneel_hu (#46703) üzenetére


Northlorien
tag

Meglepődsz, de pont az a ref melleti csík volt nálam crusholva egy kalibrálás után - calman - , és amikor néztem egy filmet, amit nagyon ismerek, és tudom mik az arányok, és hogy hogyan kell kinéznie, akkor vettem észre, hogy crusholja a detailt mindezt csak HDR-ben. Leelenőriztem tesztábrával, és valóban úgy is volt. Bármilyen készüléket érdemes kalibráltatni, és szakértőre bízni, a szemünk túl sokat csal ilyen szempontból. :)

(#46707) rothfb


rothfb
veterán

Ha már LG Display: link

(#46708) Pro Koryak válasza daneel_hu (#46704) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Szerintem neked nincs igazad!
Az LG 4k oledjei közül a CX/GX/WX a flagship, mivel 100%-ban megegyezik az elektronika és a panel.
Azért, mert a design más, még nem lesz jobb a WX képminősége, mint a CX-é.

Ne keverd ide a 8k-s oledjüket, mert az nem 4k-s, ugye!
Mivel a Pana HZ2000 is csak 4k!

Majd ha lesz a Panának is 8k oledje, akkor lesz értelme a ZX-hez hasonlítani.

Anno az LG fullhd oledjét sem hasonlítgattuk a Pana 4k oledjeihez. Szerintem.

(#46709) chros válasza rothfb (#46707) üzenetére


chros
őstag

Koszi. Akkor fel ev - 1 ev kesessel csak beindult a kinai gyar is. Ebbol lesz a szegeny ember TV-je :D
Kerdes lesz az eddig is kerdeses "minoseg ellenorzes" :).
Remelem mire a Samu meregdraga QD Oledjei megjelennek, addig az LG a jelenlegi arakhoz kepest feleron fogja majd adni a TV-ket, paneleket. Akkor lesz erdemes 77-re valtani :)

[ Szerkesztve ]

(#46710) daneel_hu válasza Pro Koryak (#46708) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jamerhogy’ az egyiknek nincs olyan mint a másiknak akkor levisszük a flagshipet olyanra amely van az egyiknek.
Ögyes’ :)

(#46711) Pro Koryak válasza daneel_hu (#46710) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha már a 65-77"-os oled panelekkel gond van(tinting, banding), milyen lehet a 88"-as? :B

Addig örülj, amíg nincs ilyen összehasonlító teszt. :K

A fullhd plazmákat sem a 4k oledekkel együtt tesztelték. ;)

(#46712) daneel_hu válasza Pro Koryak (#46711) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ha már a 65-77"-os oled panelekkel gond van(tinting, banding), milyen lehet a 88"-as? :B"

Gondolom a Panasonic 65 colos készülékein ilyen probléma nincs. :C
(ott is van, csak azt nem hajlandóak cserélni)
Nekem nincs bajom a GX vs HZ2000 teszttel, csak jelezni próbáltam, hogy a GX baromira nem HZ2000-kategória. (és nem is flagship)

(#46713) daneel_hu válasza Pro Koryak (#46711) üzenetére


daneel_hu
addikt

Elolvastam a tesztet tüzetesen, ez nem is teszt csak egy összehasonlítgatás.
A verdikt is nagyjából az, hogy az LG jobb játékra, jobb design és okosabb a rendszer, a Pana jobb a filmekre. Összességében jobb a Pana, és drágább is 1000 fonttal. :)
Tehát nem ua a kategória ahogy írtam is. :)

Nincs az LG-nek modellje a GZ, HZ2000 szegmensére.
Részemről 65 colban Pana HZ1500-et vennék (kurva jó a körtalpas design ;] ... vagy LG 65GX-et a galéria-design miatt, 77-ben pedig LG-t. (SONY-t nem)

(#46714) rothfb válasza daneel_hu (#46713) üzenetére


rothfb
veterán

"kurva jó a körtalpas design ;]"

Ehhh.:F:D

(#46715) torma1981 válasza daneel_hu (#46713) üzenetére


torma1981
veterán

Én már tv-t csak falra tennék elég rég óta. Sokkal jobban mutat ott.

(#46716) Borisz76 válasza torma1981 (#46715) üzenetére


Borisz76
veterán

:K

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46717) DamianB válasza torma1981 (#46715) üzenetére


DamianB
őstag

Lehet majd én is felfúrrom a cxt ha majd ott tartok 😀.
Nem értettem sosem miért jó de mikor megnéztem Eagle tvjet falra rakva meggyőzött. 😀

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#46718) daneel_hu válasza DamianB (#46717) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az egy GX ha jól rémlik.
WX vagy GX igencsak a falra lett kitalálva.

(#46719) icemad válasza torma1981 (#46715) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

És a kábeleket, hogy rejted el?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#46720) daneel_hu válasza icemad (#46719) üzenetére


daneel_hu
addikt

"És a kábeleket, hogy rejted el?"

Egyértelmű, a falba kell rejteni egy kábelcsatornát.

(#46721) torma1981 válasza daneel_hu (#46720) üzenetére


torma1981
veterán

Pl. Vagy gipszkarton. Mögötte elmehet bármi. Vagy simán kábelcsatorna. Van ezer 1 féle.

(#46722) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az vajon mitől lehet, hogy a karbantartás cseszik lefutni? Egyfolytában a tv nem ment 4-5 órát, de összesen többet is, szerintem 6-7 órát is ment ma, de eddig úgy tudtam összeadódik, nem?

(#46723) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#46722) üzenetére


daneel_hu
addikt

Összeadódik.
De csak akkor fut le ha kikapcsolod (standby) a masinát.
Azt nem tudom GX-en miként van ez, E8-ason kattan egy relé standby módnál, ha frissít akkor 6-7 perc múlva kattan.

De mondjuk nekem van szerviztávirányítóm, tehát még a számlálót is nézhetném akár. :)

(#46724) ΞΔGLΞ válasza daneel_hu (#46723) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Persze, hogy kikapcsoltam :), pont azért kérdeztem, de azonnal kapcsol a relé. Ma vagy 10-szer lett ki-be kapcsolva, nem indult el. Furcsa egy állat ez a cx komolyan...
Valami ötlet, hogy ez most mi lehet?

(#46725) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#46724) üzenetére


daneel_hu
addikt

Van IR-es mobiltelefon a közelben?
Arra lehet ANYMOTE-t telepíteni, azzal be tudsz lépni a szervizmenübe ahol látszódik a kompenzációs ciklusok száma.
(nálam csak iPhone van + Apple kütyűk... így ugrik az IR)

(#46726) ΞΔGLΞ válasza daneel_hu (#46725) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem is csak iphone-on van.

(#46727) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#46726) üzenetére


daneel_hu
addikt

LG, Apple... csakis fekete bárány lehetsz már a topikban. :) ;) :P

(#46728) rothfb válasza daneel_hu (#46727) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem is van almám, ma vettem a Tescoban.:D
Van telefonom is. Több is, mind androidos. Van infrás is, ha az kell, egy régi S4-es Samu.

(#46729) daneel_hu válasza rothfb (#46728) üzenetére


daneel_hu
addikt

1993 óta Apple gépeken nyomom.
Ezek voltak, így sorrendben...
Macintosh LC, Macintosh IIsi, Quadra 840 AV, PowerMac 7300, PowerMac 8600, PowerMac G3, G4 350, G4 Quicksilver, G5, MacPro 1.1, Macpro 5.1
:D

Akinek eddig megmutattam a legutóbbi asztalimat, az 5.1-es MacPro-t... csak sírt.
Egy műremek az a gép.
Pedig divat fikázni az Apple-t.

(#46730) ΞΔGLΞ válasza daneel_hu (#46727) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na most az előbb “lelőttem” és le is futott. Furcsa, hogy mire várt eddig.
Már annyira megszoktam az ios-t meg a MacOS-t, hogy nem is tudnék váltani. De van Windows Pc is, ha van időm és kedvem néha még játszani, de csak monitoron.

(#46731) kokobe válasza daneel_hu (#46684) üzenetére


kokobe
senior tag

Nem megvan még neki most mozgàsmegjelenìtésben hasonlìtgatja a Sony flagship lcd-nek a bfi-vel... :R

<---AMD___ATi--->

(#46732) chros válasza kokobe (#46731) üzenetére


chros
őstag

Hasonlitsa a HDR DV-t SDR-rel inkabb! :D Azzal gyorsan vegezni fog...

[ Szerkesztve ]

(#46733) daneel_hu válasza chros (#46732) üzenetére


daneel_hu
addikt

HDR-tudásban is jobb a Kúró.
Megmérte a brit kalibrátor... nem is értem miért hagyták abba a gyártást.

(#46734) polonic


polonic
félisten

Panel cserénék újraindul a garancia? Mert a jótállási jegy azon részét nem töltötte ki a szerelő.

(#46735) adamssss válasza polonic (#46734) üzenetére


adamssss
veterán

A panelre igen. :K

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46736) ΞΔGLΞ válasza daneel_hu (#46733) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A tudás alatt, mit kell érteni, hogy jobb?

(#46737) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#46736) üzenetére


daneel_hu
addikt

Gondolom minden HDR-szabványt megjelenít. :D

(#46738) rothfb válasza ΞΔGLΞ (#46736) üzenetére


rothfb
veterán

A plazmák nem tudtak hdr-t semmilyen szinten, semmilyen szabványt.
Daneel ironizál...:D

(#46739) Pro Koryak válasza daneel_hu (#46712) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Gondolom a Panasonic 65 colos készülékein ilyen probléma nincs. "
Tapsolhatsz, mert aki itt a topikban vett 65"-os Panát, náluk nincs. :C

(#46733) daneel_hu
Amíg nem láttad egymás mellett a kettőt, minek futtatod magad??? :O
Egy Kuro/oled vakteszten lehet csak pislognál.

[ Szerkesztve ]

(#46740) chros válasza Pro Koryak (#46739) üzenetére


chros
őstag

Igen, HDR vs SDR :D

(#46741) daneel_hu válasza Pro Koryak (#46739) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Tapsolhatsz, mert aki itt a topikban vett 65"-os Panát, náluk nincs. :C"

Nyilván az avforums topiklakója is véletlenül küldött vissza 2db GZ2000-est a feladónak, ó igen. ;] Tetszik, hogy ilyesmivel hitegeted magad, gondolom a dead subpixel is orrbavert rendesen amikor szembesültél vele, hogy a Panán is van, a vezérlés nem javítja ki. :D

(#46742) rothfb válasza Pro Koryak (#46739) üzenetére


rothfb
veterán

Hahóóó. Plazma nem tud hdr-t, se 4k-t. Így semmilyen pislogás nem lenne. Az biztos, hogy kijelenthető, hogy a plazma képe természetes. Nem természetesebb, mint az oled képe, csak természetes. Inkább úgy mondanám másmilyen. Van plazmánk, igaz nem kuro, de van alapom összehasonlítani. Egy szóval szerintem ne erőltesd. A maga idejében egy ledtvnél jobb volt a plazma, de ma már elavult. Technológiai határait elérte anno, nem lehetett gazdaságosan fejleszteni. Sem méretben, sem színvisszaadásban, sem felbontásban. Engedd el. Minden rosszindulat nélkül mondom.:K

(#46743) daneel_hu válasza rothfb (#46742) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem a mozgásmegjelenítése etalon. (már a plazmának)
Lehet ez azért van mert az oled előtt 10 évig plazmám volt. :)
Nekem a szimpla LCD nem jön be, semmilyen körülmények között. Ilyen tekintetben az oled -technológia jókor jött - de a mozgásmegjelenítés erősen kompromisszumos itt is. :O

E8-ason a 10-es skálán nem véletlen, hogy maximum 1-es interpolációt kapcsolok be. :)
És nem az artifact miatt (az tényleg alig van, nem is veszem észre), hanem túl sima a kép, nekem nem tetszik.
De van, hogy olyan anyagot nézek, hogy kikapcs interpoláció.

[ Szerkesztve ]

(#46744) Pelican válasza Pro Koryak (#46739) üzenetére


Pelican
őstag

Ha annyival jobb a plazma, akkor miért itt trollkodsz, ez egy oled topik.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#46745) rothfb válasza Pelican (#46744) üzenetére


rothfb
veterán

Van oledje... Joga van "trollkodni".:D

(#46746) daneel_hu válasza rothfb (#46745) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Van oledje... Joga van "trollkodni".:D"

Mondjuk ezt a "beizonyítom, hogy a Pana a legjobb oled" c. végeláthatatlan küldetést azért kevésbé értem részéről. :)

(#46747) Jorgi Kormi válasza daneel_hu (#46746) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Inkább meghibásodás terén kevésbé rizikós.
( Nekem laikus "kibicnek" ez jött le , amióta (kb.egy éve)figyelem itt a topicban a h.sz.-ket.) Lehet , hogy a jó japán elektronika és a minőség ellenőrzés az oka .

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#46748) Clay válasza Jorgi Kormi (#46747) üzenetére


Clay
senior tag

Vagy inkább a töredéknyi eladott készülék. Illetve azt se felejtsük el, hogy akinek nincs problémája az nem fog ide irogatni minden nap, hogy nála minden rendben.

10-ből 2 hibás = 20%
100-ból 10 hibás = 10%

És csak arra fogsz emlékezni, hogy hú menyivel több hibás van a xareldzsí-ből ;)

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#46749) rothfb válasza Jorgi Kormi (#46747) üzenetére


rothfb
veterán

Ne kezdjük újra a fingreszelést (én is már leszoktam róla), mert itt is vannak páran, akik azonnal rákapnak és jönnek a szokásos szövegek, mint pl "a Panák nem hibásodnak soha meg" (én ilyet soha nem mondtam, mielőtt bárki vádaskodna), vagy másrészről a "többszázcsillió eladott LG miatt tűnik többnek az LG-k meghibásodása" dumák.
Hagyjuk már ezt. Tény ugyan, hogy egyre többen vesznek itt is Panákat (lehet, hogy meglepődnének itt páran az arányokon), sőt már Philipset is és nem emlékszem Panás panaszra Al 2017-es készüléke óta, de akkor meg jön a Pana is LG duma, "merabbanisLGpanelvanám" szöveg. Végeláthatatlan buta vita kezdődik megint. Nekem Panáim vannak és elégedett vagyok velük, tökéletesen működnek. Másnak meg LG-je, azzal elégedett. A Sony-t most szándékosan nem említem...:D

(#46750) ΞΔGLΞ válasza rothfb (#46738) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkójóvan, nem esett le! :B
-------------
(#46737) daneel_hu
Ma mértem az időt :DDD , 4 óra 30 perc, kikapcs és már ment is a 6 perces karbantartás. Tegnap hülyevót a tévé.
Mármint úgy mértem, hogy közben tévéztünk a párommal, nem a stoppert bámultam üveges szemekkel, mielőtt félreértené valaki. :-D...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.