Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47451) ztfolder


ztfolder
csendes tag

Gyors segítséget kérnék, mert ma jár le az elállás joga. A gz950 es 55öst még nem sikerült UPC re kötni, mert ez csak jövő hét csütörtökön lehetséges. Jelenleg az iphone 11 esemről nézem a yt-ot a tv- n keresztül. De gyakran lefagy. Van amikor egy óráig nem. Ez a tv hibája?

(#47452) Borisz76 válasza ztfolder (#47451) üzenetére


Borisz76
veterán

Vezeték nélküli kapcsolat.... bármi lehet.
Köss rá HDMI kábellel egy lejátszót.
Média Player, PC, HTPC, valamilyen Boxot...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47453) N-vidi-A válasza krx21 (#47450) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Köszi a válaszokat mindenkinek, nyílván még idén szeretnék vásárolni, de ha lenne kilátásban egy 60-80e Ft-os kedvezmény, kivárnám azt a 2-3 hónapot.

Még annyi, hogy ezen ár körül (700e) jelenleg nincs jobb ár/érték arányú készülék?

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#47454) rothfb válasza ztfolder (#47451) üzenetére


rothfb
veterán

Mi az, hogy lefagy? A tv merevre fagy és kikapcsolni lehet csak? Vagy csak kihúzni a 240-ből? Vagy csak a videó fagy le, de ki tudsz lépni belőle?
Sok minden lehet. Lehet sz@r a routered... Lehet, hogy a tv-vel nem szeretik egymást. Lehet, hogy távol van a router a tv-től. 2,4ghz-en vagy 5ghz-en kapcsolódik a routerhez a tv? Milyen sebességű a netkapcsolatod? Tudja egyáltalán a router az 5ghz-et?
Próbáld meg kábellel összekötni.
Netflixed van? Ha van és az megy 4k hdr-ben, akkor nincs baj a nettel.
Esetleg próbáld meg ájfon nélkül nézni a YT-ot, indíts a tv-s alkalmazást és úgy próbáld ki. Esetleg ha van androidos bármilyen telefonod, tableted, azzal is megpróbálhatod...

(#47455) nitro16 válasza N-vidi-A (#47453) üzenetére


nitro16
senior tag

Általában október vége/ novemberben ki lehet fogni már jó akciókat. Volt jó pár olyan akció akkor ami azóta se volt. Kérdés neked megéri-e várni rá. Keresőbe nézd vissza mi volt, tavaly október/november környékén akkor látod nagyjából az árakat. De reális az a 60-80k kedvezmény amit írtál.

(#47456) krx21 válasza N-vidi-A (#47453) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem nincs jobb ár/értékű TV nagyon. Hacsak nem más márka vagy külalak jobban tetszik... Akkor azt kell venni...

(#47457) rothfb válasza N-vidi-A (#47453) üzenetére


rothfb
veterán

Én még ezeket nézném meg:
link
link Bár Alzától nem vásárolnék. De ez én vagyok...

(#47458) rothfb


rothfb
veterán

Amúgy hadd kérdezzem már meg bárkitől, aki tudja, hogy az LG Oled CX3LA és a CX9LA között mi a különbség? Mármint azon kívül, hogy a 65 colos verziók között új árban uszkve 210000 Ft a differencia.:F

(#47459) salapp válasza gurabli (#47430) üzenetére


salapp
addikt

Minél tovább nézel egy 65-öst, annál nyomorultabbul érzed majd magad az 55-ös beüzemelése után.
Ha mégis 400 felé mozdulsz el, esetleg megvárhatnád a következő akciót pl. MM-nél a 65XF9005-re.
Vagy marad egy 55-ös OLED:

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#47460) N-vidi-A válasza rothfb (#47457) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Az LG OLED65E9-et néztem én is, árban kb ugyan az, képben/hangzásban vagy bármi fontos tulajdonságban a CX3LA-hoz képest van különbség?

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#47461) rothfb válasza N-vidi-A (#47460) üzenetére


rothfb
veterán

Majd LG-sek válaszolnak, de elvileg az E sorozat egy magasabb kategória, mint a C. A CX ugye idei, a sima E tavalyi. Dizájnban biztosan szebb.

(#47462) daneel_hu válasza salapp (#47459) üzenetére


daneel_hu
addikt

“Minél tovább nézel egy 65-öst, annál nyomorultabbul érzed majd magad az 55-ös beüzemelése után.”

Ez nagyon szemét... :D

(#47463) daneel_hu válasza rothfb (#47461) üzenetére


daneel_hu
addikt

E9 tud DTS-t. :D
Plusz van benne igazi hdmi 2.1 és rendes hangja is van.
Picit szebb (szerintem), és jobb az anyagfelhasználás.
De szerintem korrekt a CX is.
Ami érdekes lehet a CX-ben az a 120-as BFI, de azt rebesgetik ez a Panákban jó most. (Nem tudom...)

(#47464) krx21 válasza N-vidi-A (#47460) üzenetére


krx21
nagyúr

E9 szebb (Szerintem), kicsit jobb a hangja. Az üveg hátlap nem csak design, hanem jót tesz a panel merevítésében is.
CX 1 évvel újabb, érdemi fejlődés talán a BFI... (én még ezt sem kapcsolnám be...)
Egyikel sem jársz rosszul. ;)

(#47465) krx21 válasza daneel_hu (#47463) üzenetére


krx21
nagyúr

Basszus, majdnem ugyanazt írtuk... :))

(#47466) salapp válasza daneel_hu (#47462) üzenetére


salapp
addikt

Nekem is 55-ös van, tudatosan ekkorát választottunk, de több ismerősömnek van 65-ös és hamar rá lehet cuppanni arra a méretre, na. Te is tudod szerintem, miről beszélek. ;)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#47467) Rolly válasza salapp (#47466) üzenetére


Rolly
veterán

Nálunk sajnos a hálóba nem fért be a 65os,de végül nem bánom, mert hálóba az 55is elég... Nappaliba meg. 65os esetleg 77es tvben gondolkodom, de azt ritkán nézzük és oda nem oledet fogok venni...

(#47468) blakey válasza Rolly (#47467) üzenetére


blakey
titán

A hálóban nem TV-t kell nézni. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47469) Rolly válasza blakey (#47468) üzenetére


Rolly
veterán

nézni csak TVt szoktunk ;) ...

[ Szerkesztve ]

(#47470) N-vidi-A válasza daneel_hu (#47463) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Rendben, mindenkinek köszönöm szépen a sok segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#47471) ztfolder válasza rothfb (#47454) üzenetére


ztfolder
csendes tag

A háttér körülmény, hogy egy plazmát váltottam le. Ez scarttal volt csatlakoztatva. Most ehhez nem vettem hdmi-t, mert jönnek a UPC sek jövőhéten, hoznak az új boxhoz. Ahogy új routert a dupla internethez, 500 ról 1000. Tehát csak a telómról tudom addig nézni. Illetve így azt sem, mert idegesítő. Szóval időnként elkezd tölteni(merevedik a kép és töltés jelet ad az a forgó szar) és ezek után telóról nem tudom leválasztani csak a távirányitóval kikapcsolni. Ha bekepcsolom megint jó egy 5-10 percre. szóval remélem nem a tv hibája, ma kiléptem az elállási időből.

(#47472) rothfb válasza ztfolder (#47471) üzenetére


rothfb
veterán

Na várjunk csak, hogy érted pontosan, hogy a telódról? A tv nem csatlakozik a routerhez? Nincs is routered most? :F

(#47473) Pelican válasza ztfolder (#47471) üzenetére


Pelican
őstag

De miért kell telefon a YT-hoz? Miért nem a tévé saját appját használod?
Ha csak a net hiánya a gond, akkor oszd meg a telefonod netjét wifin és csatlakozz arra a tévével.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#47474) ztfolder válasza rothfb (#47472) üzenetére


ztfolder
csendes tag

A tv nem csatlakozik routerhez. A telóm veszi a Wifi jelet és a telóról küldöm a TV re a yt-t.

[ Szerkesztve ]

(#47475) so_ha válasza rothfb (#47458) üzenetére


so_ha
senior tag

"LG Oled CX3LA és a CX9LA között mi a különbség?"
A 3LA => 1 tuneres, a 9LA => 2 tuneres a GX-nél is, pl. GX3LA kontra GX9LA

(#47476) rothfb válasza ztfolder (#47474) üzenetére


rothfb
veterán

Majd akkor próbáld újra, ha tudsz a tv-vel csatlakozni közvetlenül a routerhez. Attól még küldheted a telódról azt, amit a tv-n le akarsz játszani, de a tv a saját csatlakozását fogja használni a lejátszáshoz. Úgy majd jó lesz.

(#47477) rothfb válasza so_ha (#47475) üzenetére


rothfb
veterán

Ezért a plusz 2 kiló? Nem sok ez egy plusz tunerért?

(#47478) so_ha válasza rothfb (#47477) üzenetére


so_ha
senior tag

"Ezért a plusz 2 kiló?"
Természetesen nem. Ez "csak" a technikai különbség volt. Több cég árul 3LA-t, így van árverseny, a CX9LA-t + GX9LA-t csak az interhifi árulja (eddig) nálunk, így annyit kér, amennyit nem szégyell. Tőlünk nyugatra több a 9LA ...

(#47479) ztfolder válasza rothfb (#47476) üzenetére


ztfolder
csendes tag

Köszi!

(#47480) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Igyan nem egy árkategória de:
Pana 65Gz950 vagy LG65E9?
Panaban nincs DTS támogatás es 2.1 HDMI de out of the box szép a képe.
E9 Még tudja a DTSt es talán jobb a képe mint a Pananak? (ez igaz?)
CX is tudom h hasonló ar mint az E9 de nem tudom h a dts hiánya miatt megeri e azt venni. Csak TV es film menne rajta. LG menü talan jobb mint a Pana, de a nagy kérdés h akkor melyiket..
600k vs 700k vs 730k.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#47481) rothfb válasza kicsi kecske (#47480) üzenetére


rothfb
veterán

Az LG képe nem jobb, mint a Panáé. Egy sorral feljebb írtad, hogy out of the box szép a képe. Kalibrálás vagy beállítás után egyformák kép ügyileg.
A menüje sem jobb az LG-nek, kivéve, ha szereted a rózsaszínt...:D Max modernebbnek hat.
Ha 600k-ért van 65gz950, én azt venném. Ha a felhasználási mód az, amit írtál.

(#47482) kicsi kecske válasza rothfb (#47481) üzenetére


kicsi kecske
tag

20x eldontottem mar h a panat veszem, de a dts támogatás hiánya zavar. M4 Sporton Dolbyban adjak a hangot. Félek h emiatt nem lesz hang a focimeccseken 😁
Az itthoni 5.1 még régebbi típusú, nem 2.0s HDMIs. Igaz optikával is at lehet adni a tvbol a hangot az 5.1re, de mi van pl egy UPCs box esetén? Filemezes eseteben is akkor DTS hangsav esetén kellene egy jobb 4K media player, hogy meglegyen a DTS.
Egyedül ennek a megoldása aggaszt, egyebkent mar megvettem volna a Panat.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#47483) Fisha válasza kicsi kecske (#47482) üzenetére


Fisha
őstag

De mi köze a dolbynak a dts-hez? Filmeknél se feltétlenül annyira gyakori már, de azért abból van bőven dts. Mondjuk eddig a pana belső lejátszójáról nem hallottunk annyira jókat, szóval ha arra vágysz, akkor meg lehet, hogy inkább azért kéne lg irányba nézelődnöd.

[ Szerkesztve ]

(#47484) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Megvettem a Horizon Zero-t pc-re, hdr-ben jatszanek vele. Ha valaki esetleg szinten oled-en nyomja windows alol.

Nvidia vezerlopultban rgb 8bit.
Cimke: hdmi
Ha belovom a hdr-t a windowsban, alacsony fekete szint a korrekt. De ha belepek a jatekba, a magas fekete szint a jo, az alacsony nem. Miert lehet ez? A jatek nem a windows sajat hdr "cuccait" hasznalja? Ha igen, akkor miert a magas feketeszint beallitas a jo nalam? :(

F1

(#47485) Menotti válasza kicsi kecske (#47482) üzenetére


Menotti
aktív tag

Az Upc-s boxhoz ragaszkodsz valamiért?Ha nem akkor mehet az új tvbe a Ci+ modul és egy gonddal kevesebb...

(#47486) vfeco


vfeco
aktív tag

Sziasztok,

LG OLED55C8PLA készülékem van.
Esélyes, hogy megkapja az AirPlay funkció frissítést ez a széria is?

(#47487) kicsi kecske válasza Menotti (#47485) üzenetére


kicsi kecske
tag

Nem ragaszkodom hozzá. Hosszú távon sztem az lesz a megoldás. Azért nem került meg be eddig mert nem volt CI képes nagy méretű tvje faternak.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#47488) Northlorien válasza ztfolder (#47471) üzenetére


Northlorien
tag

Nem hinném hogy a tv hibája lenne, nálam atom stabilan megy, kábellel van bekötve a routerbe.

(#47489) Elims válasza Calogero (#47448) üzenetére


Elims
veterán

Próbáltad már 2.1-gyel?
Ha igen,kíváncsi lennék a véleményedre.

Blakey: Ultra high speed-ből is van többféle. :-/
Van amelyik 6e Ft,de van a többszöröséért is.
Lehet,hogy a dupla árnyékolás miatt lenne?Számít az vmit?

Szabeska: Nem tudom,hogy segít e vmit,de a horizon zero ps4 pro-n is vacakol. (Legalábbis nálam.) Hdr-es tv-n ha bekapcsolom a játékban,nagyon fakó lesz a kép. :-/
Próbáltam már több beállítást,de a végeredmény mindig az,hogy jobb/szebb hdr nélkül játszani mint azzal.
(Csak ennél a játéknál ilyen,a többi hdr-es játék mind nagyon szép.)

(#47490) krx21 válasza rothfb (#47481) üzenetére


krx21
nagyúr

“A menüje sem jobb az LG-nek, kivéve, ha szereted a rózsaszínt..”
Márpedig igen, sokkal jobb az LG kezelhetősége... Ezt kár lenne tagadni.
A magic remote kiváló fejlesztés. :K Gyorsabb, kényelmesebb, használható.
Persze úgy, hogy valaki ezt nem tapasztalja meg, könnyű elmenni mellette... ;)

[ Szerkesztve ]

(#47491) wallace 234 válasza krx21 (#47490) üzenetére


wallace 234
őstag

Az biztos, hogy az Lg féle Magic távirányító nagyon jó találmány. Annak idején Samsung is el indult ebbe az irányba, H6400 kis tojás távirányítóval. De abba hagyta valamiért.

(#47492) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Nem lehet CX-en valahol kikapcsokni, hogy a távirányítón a pointer ne aktiválódjon folyamatosan? Hihetetlen, hogy a kanapén van az irányító és ha megmozdulok, beugrik a képbe. :W

[ Szerkesztve ]

(#47493) torma1981 válasza ForRedGlory (#47492) üzenetére


torma1981
veterán

Tedd máshova, ahol nem mozdul meg. Ennyi.

(#47494) ForRedGlory válasza torma1981 (#47493) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Tényleg? :U Nem azt kérdeztem... azért ne nézzük már hülyének egymást.

[ Szerkesztve ]

(#47495) Fisha válasza Elims (#47489) üzenetére


Fisha
őstag

Ha fakó lesz, akkor ott valamiért nem jut el a tévéig a hdr adat. A tv hdrnek látja az "adást"?

(#47496) Clay válasza ForRedGlory (#47492) üzenetére


Clay
senior tag

Nekem, igaz C8 van, de eléggé meg kell rázni a távot, hogy aktiválódjon a pointer. Tehát ha véletlenül csak megmozdul a kanapén, akkor nem történik semmi.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#47497) torma1981 válasza ForRedGlory (#47494) üzenetére


torma1981
veterán

Miért nincs igazam? Ha megmozdul bekapcsol. Volt C8-ad nekem B7 van. Ha hozzá érek bekapcsol. Ezért nem teszem a kanapéra, hanem az asztalra. Vagy mire vagy kíváncsi?

(#47498) ForRedGlory válasza Clay (#47496) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ha felkelek és mellettem van, egyből bekapcsol. Idiótán hiperérzékeny.

torma: Engedd el. Értelmes kérdésem volt, baromságot válaszoltál. Ha nem érted a kérdést, nem érdekel. Pláne a válaszod, amivel kapcsolatban kérdést sem tettem fel. Egyébként a C8 távirányítója közel sem ennyire érzékeny. Még véletlen sem azt kérdeztem, hogy hova kell tenni a távirányítót, hogy ne mozogjon. Annyi eszem van, hogy erre magamtól is rájövök.

[ Szerkesztve ]

(#47499) rothfb válasza krx21 (#47490) üzenetére


rothfb
veterán

Volt LG-m kb 1 hétig, amíg meg nem adta magát. Igaz nem oled és nem volt Magic Remote, de a menüjét ismerem. A webos nem volt rossz, de nem volt olyan húdehajde jó sem. Rózsaszín volt, arra határozottan emlékszem. Nem estem hasra tőle.

(#47500) torma1981 válasza ForRedGlory (#47498) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem ne személyeskedjél. Mivel nem lehet állítani az érzékenységen, nem egyszerűbb ha olyan helyre rakod ahol nem mozdul meg??? Nem értem mi ebben a nem értés. Ez egy válasz volt a kérdésedre.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.