Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) BubuHUN86 válasza MoRT2195 (#46849) üzenetére


BubuHUN86
csendes tag

Szia! Én új vagyok a tèmában kb. 2-3 hete vettem egy LG CX-et egyenlőre nagyon meg vagyok elégedve én is PS4-et használok és hát pl. a Ghost of Tsushimánál szinte leolvadnak a színek a kèpernyőről olyan gyönyörű! Mindazonáltal nem vagyok egy hardcore gamer aki napi 10-12 órában nyomja örülök ha 3-4 órát tudok játszani és nem is ajánlják, hogy egész nap játszon az ember! Én is tervezek PS5-öt venni ezért is esett a választásom a CX-re (nah jó az is benne volt hogy a telekomnál csak CX-et lehet kapni 😀) ebben már gyárilag benne van a "hgig" mód ami a hdr-en javít valamicskèt, amennyire tudom utólag egy Update formájában megkapták a tavalyi modellek is! A Netflixnèl van egy kis problèmám, hogy túlságosan látszik a film grain szóval tuti én bènázok el valamit! Én tényleg csak szívből tudom ajánlani a Cx modellt! :R

(#46852) krx21 válasza BubuHUN86 (#46851) üzenetére


krx21
nagyúr

" nem vagyok egy hardcore gamer aki napi 10-12 órában nyomja örülök ha 3-4 órát tudok játszani " :Y
Na erre sincs sok embernek ideje... ;)

[ Szerkesztve ]

(#46853) BubuHUN86 válasza krx21 (#46852) üzenetére


BubuHUN86
csendes tag

Bocsi, azt elfelejtettem odaírni hogy ez heti 3-4 alkalom 😔 :U

(#46854) sakal83 válasza BubuHUN86 (#46853) üzenetére


sakal83
addikt

Ne rontsd a helyzetet :DDD

(#46855) BubuHUN86 válasza sakal83 (#46854) üzenetére


BubuHUN86
csendes tag

Jó! Megadom magam 😀

(#46856) Segal válasza BubuHUN86 (#46855) üzenetére


Segal
veterán

:DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#46857) goccer


goccer
aktív tag

Pár hete használhatatlan a hálózat a B9-en. Egy YT HD videót nem lehet végignézni akadozás nélkül. Kábelen korábban se remekelt, 5Ghz-es wifin keresztül viszont pár kivételtől eltekintve átmentek a 4K HDR anyagok is. Böngészős speedtest szerint 80 Mbit körül ment korábban most meg kemény 4 Mbit-tel, amíg teljesen el nem dobja a kapcsolatot. 4 Mbit körüli értéket hoz a kábel is az a legviccesebb az egészben. Routeren, ami egyébként kb 30 cm-re helyezkedik el a tévétől, nem változtattam semmit, minden más eszköz kitűnően működik. Most a 36-os csatornára leraktam, hátha segít, de nem.

Jött pár frissítés a tévére mostanában, arra tudok még gyanakodni, más tapasztalt hasonlót? Bármi ötlet?

(#46858) daneel_hu válasza MoRT2195 (#46849) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Esetleg Android támogatású TV-t érdemes venni, vagy inkább ne?"

Inkább ne. :DD
Philips szvsz nem android, vagy mégis? :F

(#46859) daneel_hu válasza goccer (#46857) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nálam E8-as, 5 gigás WiFin 250-260 MBit-et produkál, szóval a 80 az nem túl sok.
Sima YT app fasza, a beépített WebOS-es böngésző mostanában szarakszik ha YT-ra tévedek. De ez a böngésző eddig is egy rakás szar volt... igaz nem használom sűrűn.

(#46860) Clay válasza goccer (#46857) üzenetére


Clay
senior tag

A 80 is kevés. Én a hálózatra gyanakodnék, van routeres topic, ahol szerintem segítenek neked.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#46861) Menotti válasza goccer (#46857) üzenetére


Menotti
aktív tag

A szolgáltató eszközéböl közvetlenül mennyit tudsz mérni?

(#46862) adamssss válasza goccer (#46857) üzenetére


adamssss
veterán

Nalam minden oke volt a mult heten. De ma este megnezem neked. En 2.4-es wifirol hasznalom es tokeletesen visz mindent a Youtube-on.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46863) adamssss válasza daneel_hu (#46858) üzenetére


adamssss
veterán

Az alap Philips OLED az nem android. Utana mar az osszes az.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46864) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

TV-t szeretnék vásárolni, egy Panasonic 42 G30-at váltanék.
A kiszemeltek a Telekom kínálatából:
LG B9 55"
LG CX 55"
Samsung Q80T 65"
Nagyon tetszik az OLED-ek képe, különösen a fekete megjelenítése. Kb ezért a Q80 nem igazán játszik.
A két LG közül melyiket érdemes választani? B9 2019-es modell, élőben vizsgálva a színek nem olyan élénkek mint a CX esetében. Amúgy tetszett a képe.
Nézési távolság 2,8 méter, forrás Netflix 4k és APPLE TV-ről mindenféle film Infuse-on keresztül. Játékkonzolom nincs.
A B9 felé billenne még hogy sok hangformátumot átereszt, ezt nem tudom profitálná-e a régi Denon 4308-as erősítőm?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#46865) daneel_hu válasza Digital (#46864) üzenetére


daneel_hu
addikt

2,8 méterről az 55 col nem kicsi?

(#46866) Pelican válasza Digital (#46864) üzenetére


Pelican
őstag

Nem hiszem, hogy a színek élénksége a tv jellemzője lenne...

daneel_hu:
De, kicsi! :)

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#46867) Digital válasza daneel_hu (#46865) üzenetére


Digital
addikt

Nekem megfelel.Nem akarom hogy a tv uralja az egész szobát.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#46868) blakey válasza daneel_hu (#46865) üzenetére


blakey
titán

Nézőpont kérdése, van akinek kicsi és 88"-osra pályázik :) van akinek az 50"-os is elég. Mindent az egyén és a helyiség határoz meg. A szempontok különbözőek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46869) goccer válasza Menotti (#46861) üzenetére


goccer
aktív tag

Digi fttb van nálunk a lakásban nincs szolgáltatói eszköz, a routeremen keresztül tudok csak netet adni a tévének. Minden más eszköz faszán megy egyébként, kábelen jön a teljes 500mbit, (tv 100 megás csatiján nyilván sose volt ennyi), telóról, laptopról 5Ghz-en jön 250Mbit. Nem gondolnám hogy router/hálózat probléma ez alapján, de lehet megfutottam abban a topikban is...

(#46870) adamssss válasza Digital (#46864) üzenetére


adamssss
veterán

Ha az ar nem szamit akkor cx, de egyebkent b9. Nagyon boldog leszel azzal is es kb 150-el olcsobban megkapod.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46871) mucsácsó válasza Digital (#46864) üzenetére


mucsácsó
tag

Hasonló cipőben vagyok, csak és a Samu Q82R-rel szemeztem 65"-on, vagy 55" B9 (tegnap kb azonos áron voltak MM-ben).

Nálam is ilyen 2,5-2,6 méterről lenne nézve, de félek, hogy az 55" kicsi, az 65" meg lehet nagy lenne :D /perpill 42" FHD van,szóval mind2 azért előrelépés, bár az 55" kevésbé látványos azért/

...de talán inkább a kisebb, mert gyanítom megeszi reggelire a Q80R-szériát a méret ellenére is a B9, avagy?

holnap megveszem valamelyiket! :)

[ Szerkesztve ]

(#46872) Pelican válasza mucsácsó (#46871) üzenetére


Pelican
őstag

OLED-et vegyél, nem fogsz csalódni.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#46873) daneel_hu válasza mucsácsó (#46871) üzenetére


daneel_hu
addikt

2 méterről is jó lesz a 65 col, próbáld ki. :)

(#46874) salapp válasza mucsácsó (#46871) üzenetére


salapp
addikt

Két és fél méterre az 55-ös éppen elmegy, ha teheted, dobd fel egy kétkaros fali konzolra, és cinematic képarányú filmeknél húzd előre totál (ez ált. 40-45 centivel hozza közelebb).
Ja, és oled, ha kicsit is szereted a filmeket és szoktál estefelé is néznil.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46875) Digital válasza mucsácsó (#46871) üzenetére


Digital
addikt

Jól tudom hogy tévéből, ciciből soha nincs elég nagy! :)
De én most megelégednék egy 55-ös méretűvel is.
A Telekom-os listaárból lejön 175k kedvezmény. ;)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#46876) Digital válasza mucsácsó (#46871) üzenetére


Digital
addikt

Beszámolót várunk! :K

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#46877) mucsácsó válasza daneel_hu (#46873) üzenetére


mucsácsó
tag

köszi a tippeket srácok! :)
salapp:
falikonzol nálam eléggé offos, sajnos eléggé fix helye van a bútornak, mert rögzítve van pár eleme elég masszívan - sajna elcsesztem, hogy ilyet szarra adtam a fejem ..
65" ezért is picit necces, de azzal még épphogy tudnék talán machinálni

bepróbáltam volna a Samut is, csak picit félek a 14 napos elállósditól is, soha nem éltem még vele - mert mivan, ha pl. belekötnek abba, hogy már nem a gyári FW van fent/esetleg hibás alapból és visszaküldöm emiatt.. :\ vagy ez full nempara?

[ Szerkesztve ]

(#46878) mucsácsó válasza Digital (#46876) üzenetére


mucsácsó
tag

bármelyik is lesz, fixen írok! :D

btw, telekomos kedvezmény az gondolom valami extra ügyfélkedvezmény - vagy? :)

[ Szerkesztve ]

(#46879) Digital válasza mucsácsó (#46878) üzenetére


Digital
addikt

Magenta 1-es vagyok, többféle szolgáltatásom van náluk (kb mindenből legalább 1).

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#46880) rothfb válasza Digital (#46875) üzenetére


rothfb
veterán

Cicire ez nem igaz. Abból nem baj, ha nem olyan nagy... Legalábbis esetemben.:D

(#46881) Jorgi Kormi válasza mucsácsó (#46878) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Vedd a 65-ös oledet ( ha teheted) most legutóbb amikor megnéztem a panákat , hát valahogy az jött le , hogy 42-es után az 55-ös nem egy nagy ugrás , jobban bejön a 65-ös .A röhejes az volt , hogy az egyik eladó 2.5-3 méterre az 55-ös tévét ajánlotta.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#46882) rothfb válasza Jorgi Kormi (#46881) üzenetére


rothfb
veterán

Biztos az volt kiadva neki, hogy az 55-ösöket ajánlgassa inkább.

(#46883) mucsácsó válasza Jorgi Kormi (#46881) üzenetére


mucsácsó
tag

jah vágom, én is így vagyok amúgy, én is ezt véltem megállapítani, hogy 42" után nem túl nagy ugrás felfele az 55" - itt inkább minőségbéli lenne, de az azért mondjuk - gondolom - elég masszív egy sima FHD után :D

Sajna 550-et kicsit már "sokallok", már a 400k is a plafonok plafonja nálam - ezért a 65" az perpill max a QLED-ből jöhet(ett)/ne szóba nálam :\
várni meg nemtom mennyire érdemes, ki fog kopni a B9 is szerintem hamarosan - bár BX
nemtom jön-e egyáltalán, vagy majd milyen árfekvésre lehet számítani kezdésre vele..

mondanám, hogy várok a blekfrájdéjig / januárig, de már agyamramegy a sok TV-n kattogás :D

(#46884) Chalez válasza mucsácsó (#46883) üzenetére


Chalez
őstag

Én is már kb egy éve kattogtam, aztán vettem egy 65 B9-et. Megfelelő tartalommal pazar. Kislányom már azt mondja, ez nem is tv, hanem mozi 😁

(#46885) gago1975 válasza Digital (#46864) üzenetére


gago1975
őstag

Szia digital és (#46871) mucsácsó

Én még megnézném az E9-et is. Ha az anyagi kereted megengedi, akkor van még egy-két MM boltban dobozos, nem kiállított db 430K-ért, 65" 700K-ért.
Sokkal prémiumabb mint a B9 és nem olyan drága mint a CX3-as.
A HDMi 2.1 teljesértékű 48Gbps, támogatja a DTS / DTS-HD hangformátumot stb.....

De ha 65"-ban gondolkodsz és nem engedi meg a keret illetve az asszony, akkor a B9-is jó.

A QLED-et viszont én hanyagolnám.

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#46886) daneel_hu válasza gago1975 (#46885) üzenetére


daneel_hu
addikt

A képátló felülír mindent.
Ha az a kérdés, hogy 55E9PLA vagy 65B9PLA, akkor az utóbbi.
(mondom ezt úgy, hogy nekem is E-széria van otthon)

(#46887) Digital válasza gago1975 (#46885) üzenetére


Digital
addikt

Mivel nálam csak a Telekom játszik, így csak a B9 és a CX választható opció.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#46888) mucsácsó válasza gago1975 (#46885) üzenetére


mucsácsó
tag

hali!

köszi a tippet - a 420k-s E9 az Glamour napokon volt 2-3 héttel ezelőtt, nem?
legalábbis követgettem az árát, és 480k-ért láttam MM-ben.
Vagy most megint van? :F

(#46889) adamssss válasza goccer (#46857) üzenetére


adamssss
veterán

Megneztem ma a youtube-al es minden rendben van (wifi2.4ghz). Elvben a legfrissebb fw van fent...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46890) daneel_hu válasza mucsácsó (#46888) üzenetére


daneel_hu
addikt

65B9PLA 549e bruttó.

(#46891) chros válasza daneel_hu (#46890) üzenetére


chros
őstag

Akkor mi a vegkovetkeztetes: mentek le az arak tavalyhoz kepst? :)

(#46892) daneel_hu válasza chros (#46891) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem nem, de pontosan ezt sosem követtem.
Nyilvánvalóan nem lesz 150 ezeré' oled-tv a közeljövőben de ezt már 2 éve is megmondtuk. :)

(#46893) daneel_hu válasza Jorgi Kormi (#46846) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Budaörsön van."

Megnéztem a 88 colost. :D
Annyira azért nem taglózott le valamiért... persze nagynak nagy.
A 77CX az brutális.

(#46894) Segal válasza daneel_hu (#46893) üzenetére


Segal
veterán

Várunk 3 évet és a 88-as is "megfizethető" árba kerül. Eleinte a 77-es is csillagászati volt. Én csak érdekességképp mentem volna megnézni, de annyit nem ér hogy a világ végére utazzak érte.
Nem is értem amúgy hogy miért pont ott állították ki amikor a fővárosban sokkal központibb helyen lehetett volna.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#46895) Jorgi Kormi válasza daneel_hu (#46893) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Azért nem lenne rossz a nappaliba (kicsit feldobná), vagy jövőre a foci EB-re a teraszra.(Esti szurkolás a haverokkal ) ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#46896) daneel_hu válasza Segal (#46894) üzenetére


daneel_hu
addikt

A budaörsi MM az egyik legnagyobb áruházuk.
Nem is láttam még itthon nagyobbat... a tévé-osztályon szinte minden oled ki van állítva, Sony, Pana és Philips is van, LG-kből meg az összes méretben. (GX, CX és most már ZX is van, 65, 77, 88 col)
Csak a tévé-osztály akkora mint a SHOPMARK teljes MM-üzlete.
Mi kell még? (itt már W8-ast is láttam)

A lokáció is jó, Auchan, IKEA(!) :D... és ki tudja mi van még a szomszédban.
A főváros "központibb" helyein ráadásul 3x annyi a bérleti díj... vagy még több.

[ Szerkesztve ]

(#46897) Segal válasza Jorgi Kormi (#46895) üzenetére


Segal
veterán

Jövőre ennek már utóda is lesz, sokkal hétköznapibb dizájnnal és tippre olyan 5-6 millás árral.
Persze az még mindig brutál sok lesz, de azért írtam több évet. Én pont abba a hülye helyzetbe vagyok hogy pár éve sikerült lecsapni egy "jóárasított" 78-as Samsungra és a 77-es OLED az méretben visszalépés lenne :DDD :P
A 88-as már jobban hangzik, bár ott már át kéne rendezni a szobát, de ha egyszer mégis rászánom magam (nagyon nem mostanság :D ) akkor megoldható ez a probléma.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#46898) Segal válasza daneel_hu (#46896) üzenetére


Segal
veterán

"Mi kell még? "
Számomra jó megközelíthetőség ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#46899) daneel_hu válasza Segal (#46898) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem mindenkinek, de ha a vállalkozást is nézed akkor logikus a budaörsi MM-bolt.
Budán csak 3 üzlet van, 1 a Mammutban (na ennek szar a megközelíthetősége kocsival), 1 a STOP SHOP-ban (ennek jó) és van a budaörsi bolt.

Dél-budán 1 üzlet van ami könnyen elérhető és ez a budaörsi. (az M7 miatt pedig közel van aki az agglomerációban lakóknak is.) Aki XXII-ben és XI-ben lakik annak ez tök jó...

(#46900) mucsácsó válasza gago1975 (#46885) üzenetére


mucsácsó
tag

megnéztem, pécsi MM-ben 489k az E9.

+extra "infó", bár tudom sokszor volt már téma a topicban itt:
az eladó állítása szerint ha van Goldod, akkor nem kell fosni a burnintől egyáltalán 5 évig - esetleg ha 2 éven túl megtörténik, akkor is van rá megoldás valamilyen formában a kártérítésedre - persze szóban könnyű bármit állítani /mondtam neki, hogy ÁFSZ-ben kerek-perec le van írva, hogy nem fedi/

+extra-extra: ha áruházi átvételre kérsz webshopos rendelést, akkor állítólag ugyanúgy csak a 72 órás elállás illet meg, mivel ott helyben fizetsz és áruházi készletből megy le a termék.. /és állítólag rohadtul utálják is ezt a módot/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.