Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46751) rothfb válasza ΞΔGLΞ (#46750) üzenetére


rothfb
veterán

Használd azt a "hülye" tv-t és ne tesztelgesd, méregesd, stb. A Sonynál értettem amit írtál, hogy a rendszer tönkrevágja az egészet, én is ezért nem vettem pl Sonyt, az android miatt. De most ezzel mi a bajod állandóan? Banding? Az mindegyiken lesz. De normál tartalomnál biztos vagyok abban, hogy nem látszik. Ha látod az azért van, mert tesztelgetted és most odaképzeled. Placebo. Használd már a JóIstenáldjonmármeg! :DDD

(#46752) chros válasza daneel_hu (#46746) üzenetére


chros
őstag

Mert regebbi, nem HDR-es Oled-je van meg...

(#46753) Jorgi Kormi válasza Clay (#46748) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Azt nem írtam , hogy az Lg rossz lenne vagy más márka oledje .Én csak azt írtam , hogy ha valaki visszanézi a topicot kb. egy évre visszamenőleg , ezt fogja leszűrni. Az utóbbi időben sokan új tévé vásárlásánál számításba veszik az oledet ( egyre jobb árakon lehet megvenni pl. 55 lgb9 350 eFt) mint lehetőséget és ha valahol , akkor itt érdemes a volt és jelenlegi tulajok véleményét elolvasni.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#46754) ΞΔGLΞ válasza rothfb (#46751) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyébként, komolyan, de javult. Nem gondoltam volna, de tényleg szépen javul.
De nyugi tévézünk is. :DDD
Bár nekem sokat kell autózni, de amikor tehetem természetesen tévézek.

(#46755) rothfb válasza Jorgi Kormi (#46753) üzenetére


rothfb
veterán

Egyébként a sors iróniája, amolyan karma, hogy egy "független", laikus fórumtag ezt szűri le a fórum tartalmából. :D Lépjünk is tovább...

(#46756) rothfb válasza chros (#46752) üzenetére


rothfb
veterán

:Y:DDD:C

(#46757) Jorgi Kormi válasza rothfb (#46755) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ok. ( Egyébként LG tévéim vannak) :D

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#46758) rothfb válasza Jorgi Kormi (#46757) üzenetére


rothfb
veterán

Oledek?

(#46759) Jorgi Kormi válasza rothfb (#46758) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

"Elcédék "( ips , sajnos) ezért is vagyok "laikus kibic", szeretnék egy nagyobbat , jobbat a nappaliba ezért figyelem ezt a topicot is többek közt. Nekem nem sürgős annyira a vásárlás , de hát a hosszú téli "karanténos "
napokra jó lenne egy komolyabb tévé. Meglátom melyik karma(75-ös LCD vagy 65-ös oled) talál meg hamarabb. :D .

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#46760) rothfb válasza Jorgi Kormi (#46759) üzenetére


rothfb
veterán

Ha rám hallgatsz és a szemedre, oledet veszel. Nem rég voltam boltban, láttam tv-ket, volt ott 75 colos lcd is. Hááát, hogy is mondjam. Amíg nem kapcsolták be, addig impozáns látványt nyújtott, de amint bekapcsolták, mert kértem, csalódás volt. Azok a színek, az a betekintési szög, az a felhős megjelenítés, az a fekete nélküliség. Borzalmas volt. Hozzáteszem, hogy nem qled volt, nem Samu. De qledben meg a 75 colos is kerül annyiba, mint az oled és azért nem ugyanaz a kettő.
A várakozással meg vigyázz, nem minden lesz olcsóbb mindig és az élet meg túl rövid ahhoz, hogy várakozással töltsük.

(#46761) adamssss válasza Jorgi Kormi (#46759) üzenetére


adamssss
veterán

Akár mekkora OLED fan vagyok, ha egy jó minőségű LCD-t ki tudsz fogni jó áron 75"-ön, lehet, hogy azt venném. Egyszerűen a moziélményhez sokkal többet ad a méret mint a minőség. (Legalább is nekem) Nem hiába megyek pl moziba is holott valószínűleg az otthoni kalibrált OLED egy fokkal jobb képet ad cinemacici 2k vetítői.
De inkább vegyél egy 77CX-et ;)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46762) Jorgi Kormi válasza rothfb (#46760) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Dűlőre akarok jutni max. jövő márciusig tévé ügyben. Oledre két variációm van : Telekom LG 65cx9 ,710eFt-ért most még túlzónak tartom( a c9-ről itt lecsúsztam) vagy Pana 65gz950 most esetleg ,ezt személyesen megérdeklődöm ott ahol még van origi , hátha lehet faragni az árból még . 75 lcd-t csak akkor veszek , ha kellő képen jó árban van és viszonylag rendben van a "fekete "rajta( olyan nem lesz mint egy oleden , azzal tisztában vagyok , de hát 75 az 75).Kint a németeknél van egy bestbuy lgyanús LCD 75-ös :Tcl815 kb.480eFt-ért ( ez is "marketinges Qled ") , de figyelem a Sony 75-ös tévéit is. A Hisense dupla LCD technológiára épülő tévéjére leszek még kíváncsi( meg az árára) , elvileg az idén az USA-ban elkezdik forgalmazni és ha így lesz akkor lesznek róla tesztek is , jövőre jöhet az Eu-ba is . Samu QLED-jei túlárazottak , azt elfelejtem , annyiért inkább oled. Kiderül mit hoz a karma :D .( Nem vicc: nekem sok minden így oldódott meg az életben )

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#46763) Jorgi Kormi válasza adamssss (#46761) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Igen az igazi a 77cx lenne , de az én értékrendemben "egy tévé" , nem ér ennyit.
( Ez az én személyes véleményem , másnak megér ennyit azt is elfogadom , nem vagyunk egyformák)Talán 1milla alatt elgondolkodnék rajta ;] .

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#46764) daneel_hu válasza rothfb (#46760) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem is.
Jelenleg oled vagy qled.,.. minden más ipari hulladék sajna.
Még egy 10 éves Samu plazma is rommáveri azt ami nem oled vagy qled...

(#46765) Pro Koryak válasza daneel_hu (#46741) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Továbbra is tapsolhatsz, aki itt a topikban vett LG-t, előbb-utóbb kb majdnem mindnek volt vele valami gebasz. :B

A Kuro az oled mellett fullhd-n azért érdekes lenne, na meg egy 4k videó ráküldve mindkettőre, hdr nélkül normál nézési távból. :K

Azt sem hiszem el, hogy 100%-ban csak 4k-s hdr műsort néztek az oleden. ;)

Persze jó az oled, én is vettem, mivel más nem igazán volt.

[ Szerkesztve ]

(#46766) DamianB válasza daneel_hu (#46764) üzenetére


DamianB
őstag

Annyit beszéltek itta plazmáról meglehet azt nézni valahol még? Gondolom boltban nincs már egyértelmű. Emlékszem 6-7 éve láttam egy óriási sony tvt francia sanzon ment rajta promo videóként és máig emlékszem a gyönyörű feketére ami az énekesnő hátterében volt meg percekig csak álltam és néztem 2M forint volt akkor .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#46767) salapp válasza DamianB (#46766) üzenetére


salapp
addikt

A plazma gyártást 2012-ben leállították, 2013-ban szórták ki az üzletekből. A legutolsó széria nagyon jóra sikeredett, mozgásmegjelenítésben - a CRT után - a legjobb tv volt.
A Sony elég hamar abbahagyta, a Samsung és az LG után a Panasonic maradt legtovább, fejlesztett a legtöbbet. Az LG plazmák igen vacakok voltak, a Samsungok jobbak, de igen hamar meghibásodtak.
2011-ig egy 65-ös plazma sok száz Wattot zabált, aztán lekorlátozták, bejött a neoPDP panel és már sokkal kedvezőbb fogyasztási adatokat produkáltak.
Nem volt hibátlan technológia, de jelenleg a 9-11 éves példányok haláloznak elsősorban.
Veszélyforrás volt a beégés, amit változatos tartalom nézésével meg lehetett előzni (homogenizálás), az olednél "kiégés" van, eltérően öregednek az élénkebb sárga, vörös, zöld képrészletek, ez összeadódó jellegű öregedés, nem lehet "kimosni".
A mai oled feketéje jobb a legutolsó szériás plazmákénál is, pláne, hogy nem "zsizsikesedik" közelebbről nézve sem (dither zaj), illetve az olednél nincs ún. line bleeding (az egymás melletti túlgerjesztett képpontok egymást is gerjesztették a sorban), nincs táp-cicergés (10-ből 7 plazmánál jelen volt).
4K-ban indokolatlanul drága lett volna a plazma előállítása, illetve a melegedés problémája fokozottaj jelen lett volna (legtöbb plazma mellé nem ártott nyáron a légkondi kisebb szobában).
Szóval, szép volt, jó volt, várjuk a microLED-et, hogy abban is csalódhassunk.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46768) vypera


vypera
csendes tag

LG B9, külső hdd-ről, a tv lejátszója, lejátssza az mkv-ban lévő dolby atmos hangsávot?

(#46769) Clay válasza Pro Koryak (#46765) üzenetére


Clay
senior tag

Ennyire nem lehetsz elvakult. Szerintem ezt már csak flame keltésből írtad, mert egyszerűen nem igaz amit írsz. Vagy csak szeretsz hazudni :(

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#46770) DamianB válasza salapp (#46767) üzenetére


DamianB
őstag

köszönöm ezt a remek leírást
:R :R

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#46771) Pelican válasza Clay (#46769) üzenetére


Pelican
őstag

Szerintem troll.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#46772) daneel_hu válasza Pro Koryak (#46765) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Továbbra is tapsolhatsz, aki itt a topikban vett LG-t, előbb-utóbb kb majdnem mindnek volt vele valami gebasz. :B"

Maradj ebben a hitben, engem nem zavar a vaskalaposság. :)
Kell a Panasonicnak is valami fanatikus követ aki fújja a passzátszelet. Lassan már fizetni kellene neked az ingyen marketingért. :)

Nekem volt két Panasonic tévém (plazma) és két LG oledem.
Soha egyikkel sem volt gond, leszámítva az oledes beégést, de azt hiszem abban megegyezhetünk, hogy egy 2016-os Pana oled is bőven beéghetett volna. (ha létezett volna)

Szerintem örüljünk neki, hogy egyáltalán van választék.
A mai siralmas LCD-dömping mellett legalább van pár oled ami megvásárolható.

(#46773) daneel_hu válasza salapp (#46767) üzenetére


daneel_hu
addikt

""Szóval, szép volt, jó volt, várjuk a microLED-et, hogy abban is csalódhassunk."

:DD

(#46774) chros válasza Pelican (#46771) üzenetére


chros
őstag

Vagy computer bot (program) :D

[ Szerkesztve ]

(#46775) salapp válasza chros (#46774) üzenetére


salapp
addikt

Azta, hol tart már a mesterséges "intelligencia". :D

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#46776) daneel_hu válasza rothfb (#46751) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Használd azt a "hülye" tv-t és ne tesztelgesd, méregesd, stb. A Sonynál értettem amit írtál, hogy a rendszer tönkrevágja az egészet, én is ezért nem vettem pl Sonyt, az android miatt. De most ezzel mi a bajod állandóan? Banding? Az mindegyiken lesz. De normál tartalomnál biztos vagyok abban, hogy nem látszik. Ha látod az azért van, mert tesztelgetted és most odaképzeled. Placebo. Használd már a JóIstenáldjonmármeg! :DDD"

:R

(#46777) wallace 234 válasza vypera (#46768) üzenetére


wallace 234
őstag

Leírása szerint Dolby Digital pluszt ad ki,a B9

[ Szerkesztve ]

(#46778) Northlorien válasza daneel_hu (#46764) üzenetére


Northlorien
tag

Egy Sony normális local dimmingel simán párban van a qleddel.

(#46779) blakey


blakey
titán

Csak ne kezelnétek a QLED-et mint külön "állatfajt", az is LCD, pont emiatt a Sony és lehetne QLED mivel ő is használ kvantumpöttyöket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46780) Northlorien válasza daneel_hu (#46776) üzenetére


Northlorien
tag

Kb egy másfél hónapja amióta az oled fórumot olvasom, kb nálad érzem szinte egyedül, hogy azt hiszed itt valami párharc van a brandek között, pedig rohadtul nincs. Max preferenciák vannak és vélemények. Minek kellene bármelyik brand mellé szószólók? Ez nem egy verseny, max tapasztalat megosztás, amire te mindig úgy reagalsz, és úgy állítod be mintha valaki éppen ezt vagy azt leszolna, tök fölösleges ez a ha nem velünk ellenünk mentalitás.

[ Szerkesztve ]

(#46781) Pro Koryak válasza Pelican (#46771) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem, csak még a földön járok, nem pár lépéssel felette azért, mert van oled. Ennyi.

(#46782) daneel_hu válasza Northlorien (#46780) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor nagyon rosszul érzed.
Olvasod is amit írok, vagy csak félreértelmezel?
Roth éppen azt írta egy LG-tulajnak, hogy fejezze be a tesztelgetését a masinának, és élvezze azt. Semmi több.
Ez nagyon tetszett...

Konkrétan mi volt ezzel a problémád? :DD
Az előbb is azt írtam tök jó, hogy van választék - ez nekünk vásárlóknak jó.
De a dezinformációt utálom.

(#46783) rothfb válasza daneel_hu (#46764) üzenetére


rothfb
veterán

Igen tudom. Van Samu plazmánk.:K

[ Szerkesztve ]

(#46784) rothfb válasza Northlorien (#46780) üzenetére


rothfb
veterán

Rosszul érzed. Daneel pont, hogy egyáltalán nem hiszi, hogy itt párharc van. Sőt, sokszor ő volt itt egyedül szinte, aki semlegesen ítélt meg márkákat. Mindigis semleges volt és reálisan közelítette meg a oled tv márkákat és az azok mellett kiálló fórumlakókat. Köztük engem is.
Respect neki ezért.:R

(#46785) HunCucu


HunCucu
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 3 éves LG oled 55B7V tv-m. Mostanában vettem észre, hogy a képernyő középső részénél a sárga szín zöldes lett! Ha jól tudom ezt nevezik "tinting-nek". A kérdésem az lenne hogy ezen lehet e valahogy segíteni vagy ez már így marad esetleg romlani fog tovább? :F

(#46786) rothfb válasza HunCucu (#46785) üzenetére


rothfb
veterán

Segíteni nem lehet, esetleg el lehet kezdeni a beállításokkal játszani, de szerintem sokat nem fog érni. Ez ilyen marad. Sok új tv-nél is előfordul. Tudsz képet mutatni róla?
Hogy rosszabbodni fog e? Elvileg attól, hogy öregszik a panel, még nem feltétlenül rosszabbodhat a tinting. De ha eddig nem volt ott, most pedig ott van, akkor azt mondanám lehet, hogy rosszabb is lesz.

(#46787) HunCucu


HunCucu
csendes tag

Az az igazság, hogy teljesen rosszul volt használva eddíg a tv! Mivel inviteles iptv előfizetésünk volt és a feleségem sokszor a tv-re alszik el és ráadásul mindíg valamilyen adást visszanézve ezért amikor az amit nézett végetért egy statikus kép maradt a tv alsó sávjában amin egy sárga pötty is van. Na az a folt ahogy kell be is égett! :W Onnan kezdtem el figyelni jobban a képenyőt és akkor vettem észre ezt a jelenséget elöször a piros színnél hogy ott lilásabb majd a sárgánál, hogy zöldesebb! ez főleg olyankor látványos amikor pl egy reklámnál nagyobb egybefüggő felületen homogén egyszínű a kép! Ugyanezt a jelenséget kék vagy zöld hátténél nem tapasztalom! Képet most sajnos nem tudok felrakni mert nem vagyok totthon.

(#46788) daneel_hu válasza HunCucu (#46787) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mindenképpen tegyél fel képet.
Szerintem nem tint lesz hanem fakulás, de kellene a kép róla.
(lehetőleg piros és sárga homogén tesztábrával)
Azt is meg kellene nézned, hogy hányas oled-fénnyel használtátok.

(#46789) HunCucu


HunCucu
csendes tag

Ok! Délután megpróbálok készíteni képeket és felteszem. Addig is valaki tudna nekem ajánlani beállításokat a tv-hez mert eddíg csak a tv-n tárolt alapbeállításokkal lett használva, vagy "színház", vagy "normál" beállításon.(már ha jól emlékszem a képbeállítások nevére :D )

(#46790) adamssss válasza HunCucu (#46787) üzenetére


adamssss
veterán

Lefuttatnek egy manualis pixelfrissitot is hatha segit valamit.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#46791) HunCucu válasza adamssss (#46790) üzenetére


HunCucu
csendes tag

A manuális pixelfrissítést már megcsináltam de nem sokat változott! Legalábbis az én szemem nem érzékelt nagy javulást!

(#46792) sakal83 válasza HunCucu (#46791) üzenetére


sakal83
addikt

Nem fog eltunni. Lehet hogy csak mostanaban szurtad ki es mar regota ott van. Feher feluleten milyen? Nalam nem romlott a tinting csak egyre jobban észrevettem. A cserelt kijelzo mar az elejétől fogva ilyen volt. Csak kijelzocsere segit sajnos.

Mennyire zavaro egyebkent? Nalam teljesen tűrhető volt nap hasznalatban csak gariban inteztettem a garido vegen.

[ Szerkesztve ]

(#46793) HunCucu válasza sakal83 (#46792) üzenetére


HunCucu
csendes tag

Nem tudnám megmondani mennyire zavaró a dolog mert nemrég figyeltem fel rá, így most mindíg azt figyelem és így most zavar. Egyébként 4K HDR-es filmeknél vagy ha a PS4 megy észre sem veszem! Csak amikor a gyerek a spongyabobot nézte akkor tünt fel hogy a képernyő közepén a sárga már zöldes lesz! A gari meg sajnos már lejárt mert voltam akkora ökör, hogy nem vettem rá plusz garit! (Mentségemre szóljon, hogy eddíg még nem romlott el egyik tv-m sem.)

[ Szerkesztve ]

(#46794) sakal83 válasza HunCucu (#46793) üzenetére


sakal83
addikt

Kuldtem privit.

(#46795) HunCucu válasza sakal83 (#46794) üzenetére


HunCucu
csendes tag

Köszi!

(#46796) janos666 válasza salapp (#46767) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pusztán csak abból kiindulva, hogy sokkal többen kalibráltatták a plazmáikat, mint az OLED-jeiket, a plazmások egy sokkal mélyebben a TV-jük lelkébe szellemült csoport volt. :B
De valahol érthető, sokkal nagyobb lépés volt akkoriban a PDP, mint ma az OLED.
Valamint a márkák közt is valódi rivalizálás volt nem csak cinikus gerjesztett műviták, mint itt, és mégsem volt belőle ekkora ügy, valahogy az kulturáltabb volt a dolog. :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#46797) Thom!


Thom!
veterán

LG OLEDre lehet külön venni garanciát?

(#46798) dh66e válasza Thom! (#46797) üzenetére


dh66e
veterán

Gyártóit nem.

(#46799) Clay válasza Thom! (#46797) üzenetére


Clay
senior tag

Gyakorlatilag biztosítás, egy csomó mindenre jó, de meg kell nézni a szerződést, mert pl beégésre nem jó.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#46800) HunCucu válasza daneel_hu (#46788) üzenetére


HunCucu
csendes tag

[kép] [kép] Végre sikerült elkészítési a képeket.
Mégnéztem az általam használt beállításoknál az oled fény 80-ra volt állítva.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.