Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47201) Fisha válasza sakal83 (#47200) üzenetére


Fisha
őstag

De van/volt hatása. A mozik ezzel voltak tele, alig lehetett olyan előadást találni, ahol 2d-ben ment az, ami érdekelt. Ráadásul ha valaki még eredeti nyelvre is vágyott, akkor tényleg meg volt lőve.

(#47202) sakal83 válasza Fisha (#47201) üzenetére


sakal83
addikt

Ez valoban erv. Bar nem tudok olyan filmrol ami csak 3dben volt látható.

(#47203) daneel_hu válasza Tyrone89 (#47197) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Sajnos igaz. Avatar, Transformers 3,4,5 Titánok haragja, Sanctum..talán még 2-3 akad, de hirtelen ennyi jut eszembe.."

Értékelhető filmre gondoltam, a TFormers az nem az, Titánok se... :D
Szerintem akkor jó egy film ha jó a sztori és érdekes, ezáltan van értelme megnézni. Csak a látvány jó az rohadt kevés.

Avatar talán az egyetlen, meg a Dzsungel Könyve, de utóbbi csak egy remake...
Ez a kettő jut eszembe amelynek a 3d és a 2d verziója is jó, és kevés kompromisszumot kötöttek a készítők... bár ugya a Dzsungel könyvét felfoghatjuk rendernek is. :)
Mondjuk az Avatart is. :D

Csinálhatsz jó 3d filmet, csak akkor az 2d-ben majdnembiztos szar lesz, vica-versa.
Magyarán el kell döntened melyiket csinálod meg, vagy megcsinálod mindkettőt de hatalmas kompromisszumokkal.
Az a baj a 3d-vel, hogy a portréjeleneteket ha lehet, mellőznöd kell mert kikúrt béna a technikától. Viszont egy rendes forgatókönyvvel megáldott filmben vannak ilyenek. :)
Avatarban nem véletlen, hogy nagyon kevés ilyen jelenet van - látszik, hogy Cameron tudta mit csinál.

Viszont a 3d animációs filmek szuperek.

(#47204) Northlorien válasza sakal83 (#47202) üzenetére


Northlorien
tag

3D, magyar szinkron, ezekkel volt tele a padlás, kb a momparkon és művész mozikon kívül, nagyjából mindenhol ez volt. Ahogy az előbb felsoroltak között is volt pár hasonló érv még, részemről ez nem személyeskedés amúgy, ne vedd annak.

(#47205) Northlorien válasza sakal83 (#47202) üzenetére


Northlorien
tag

Illetve nem szimplán azt mondtam, hogy nem tetszett, hanem elmondtam, hogy miért és hol okozott nekem gondot a mindennapokban és miért örülök, hogy NEKEM nem kell foglalkozni vele többet, nem ugyanaz a kettő.

(#47206) Tyrone89 válasza daneel_hu (#47203) üzenetére


Tyrone89
tag

Én itt most csak a 3D hatásra gondoltam, nem arra hogy milyen a film. Az valakinek tetszik, valakinek nem nyilván. Egyébként azzal egyetértünk hogy valóban akkor jó egy film ha jó sztorija van stb. Mondjuk bevallom 3D hatás szempontjából nekem az Avatar sem ütött olyan hatalmasat. Még úgy sem, hogy gyakorlatilag ez a film hozta be a 3D őrületet. Pedig moziban is, itthon is megnéztem így. Persze szép volt, de összességében azért a Transformers 4-5. része nekem látványosabb volt, még egyszer mondom 3D szempontjából. Egyébként mindent összevetve nagyon brutál az Avatar, nem is gondolná az ember mai napig hogy már több mint 10 éves film. Nem volt véletlen az Oscar. S így hogy nemrég láttam, persze egyelőre "csak" felskálázott 4k HDR-ben, úgy tényleg eszméletlen látvány.

(#47207) Tyrone89 válasza daneel_hu (#47203) üzenetére


Tyrone89
tag

Egyébként kis érdekesség, hogy pont James Cameron győzte meg Michael Bay-t hogy 3D-ben forgasson Tranformerst, mert Cameronnak bejöttek Michael eddigi filmjeiben hogy elég hosszú akciójelenetek vannak amik egyre nagyobbak és nagyobbak..és ezt látni szerette volna Cameron 3D-ben, ezért a 3. részhez Bay az Avatar 3D-ért felelős stábját használta

(#47208) daneel_hu válasza Tyrone89 (#47206) üzenetére


daneel_hu
addikt

Anno ARÉNA IMAX-ban láttam 3d-ben, ha jól rémlik napokig a hatása alatt voltam.
Egyrészt mert nem rossz film 3d nélkül se, de itt a látvány brutálisan hozzátett az élményhez.
Nyilván 2d-ben se rossz, sőt... A 4K/HDR-verzió az sufnituning, hivatalosan nem is létezik, nincs ilyen kiadvány.

[ Szerkesztve ]

(#47209) Tyrone89 válasza daneel_hu (#47208) üzenetére


Tyrone89
tag

Igen, tudom hogy nem hivatalos kiadvány, de a csapat akik készítették, elég professzionális szinten csinálják ezt. Ha megjelenik majd hivatalosan is ebben a verzióban (amit remélek) lesz mit összevetni legalább. Addig várom a The Abyss 4k verzióját..annak szerintem hamarosan el kellene készülnie, James már felügyeli jó ideje. Gondolom hasonló minőségre számíthatunk mint a Terminator 2 esetében pár éve.

[ Szerkesztve ]

(#47210) Archttila válasza Tyrone89 (#47209) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

The Abyss 4k verzióját

Meg is moccant a cerka... Imadom azt a filmet!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47211) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok.
LG 55C9et vennék. Gyári gari az minden esetben 2 év? Több hirdetést látok 300k körül ahol 1 ev garit irnak. HAn is hirdetnek csomag sérült ilyen terméket. Véleményetek szerint mennyire megbízhatók ezek a készülékek? Esetleg vmi must check amit vasarlas előtt célszerű megnezni?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#47212) Tyrone89 válasza kicsi kecske (#47211) üzenetére


Tyrone89
tag

Szerintem az valami outlet termék lehet. Én nem venném meg. Lehet csak bolti garancia van rá, de kerülném mert mi van ha megszűnik az üzlet?

(#47213) Tyrone89 válasza Archttila (#47210) üzenetére


Tyrone89
tag

Ne is mond..gyermekkorom egyik nagy klasszikusa :)

(#47214) kicsi kecske válasza Tyrone89 (#47212) üzenetére


kicsi kecske
tag

Persze a bolti garis cuccok kerülendők. De ami gyári 1 év garis? Elvileg valahol a menüben meg lehet nézni h mennyi órát futott a készülék. Ezzel ki lehetne szűrni, hogy egy agyon használt kiallitott darabot vegyen meg az ember. Kérdés h pl azt lehet e valahogy törölni, nullazni.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#47215) Tyrone89 válasza kicsi kecske (#47214) üzenetére


Tyrone89
tag

Ha jól tudom szerviz távirányítóval vagy infrás telefonnal lehet megnézni az üzemórát stb. de vannak itt sokkal szakavatottabb felhasználók akik szerintem tudnak ebben segíteni Neked. Garancia..hát nem tudom, ha 1 év gyártói az nyilván jó, de utána kell kérdezni hogy valóban az e. Én ezekből a boltokból mindent kinézek, azt is hogy hamisan tüntetik fel a garanciális dolgokat vagy hogy sumákolnának valamivel ilyen ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#47216) Fisha


Fisha
őstag

Interpolációs játék 2.0.
Defending.Jacob.S01E08.HDR.2160p.WEB.H265-GHOSTS.mkv
kb a 40. percnél. (nincs ebben a darabkában semmi spoiler, nyugodtan meg lehet nézni)

https://szirom.hu/fisha/interpol.mp4

Az extrém rész: gyakorlatilag a fél feje eltűnik az anyukának bizonyos pontokon. Ilyen azért ritkán fordul elő, szóval ez most megint csak a szélsőség kedviért került bele.

Viszont ami gyakran van: mielőtt belép a házba kicsit széthullik az alakja. Illetve mielőtt a fél feje eltűnne a sapka körvonala erősen megremeg, bizonytalan lesz. Na ezek az igazán jellemző hibák nálam az interpolációban. Bizonyos anyagok esetén félpercenként is előjönnek. Nagyon fura, mert iszonyatosan függ a forrástól a dolog. Amire lehetne mondani, hogy olyat szerezzek, ami jó, de pont a legkellemetlenebb a felállás. Amiben már eleve nagyon szar a mozgás, és számomra nézhetetlen interpoláció nélkül, pont azoknál hibázik ennyire az interpoláció, és így is nézhetetlenné válik. És ez pont a klasszikus kategória amivel tele a padlás: a 15Mbit-es UHD-HDR stream, pl. netflix. :( (tudom, hogy ez most pont nem az)

(B9, dejudder: 2, deblur: 10 (bár az most tök mindegy))

Kivi vagyok nálatok milyen, illetve persze a fejtágításokra is, ha van. :)

(#47217) daneel_hu válasza Fisha (#47216) üzenetére


daneel_hu
addikt

Már szedem. :D
Ha megvan, akkor vegyem fel lassítva, vagy jó lesz real time?

(#47218) Fisha válasza daneel_hu (#47217) üzenetére


Fisha
őstag

Ez real time 120 fps.

(#47219) AL válasza kicsi kecske (#47214) üzenetére


AL
addikt

Szia. A mai készülékek sokszor még a 2 évet sem bírják ki. Érdemes + garanciát venni hozzá. Nem érdemes olyan tévét venni, amire csak 1 évet adnak. Hivatalosan Magyar üzletekben ezekre legalább 2 év garanciát kell adni. Ha ott csak 1 évet adnak, akkor az Outlet, ahol javított ( sérült csomagolásu ) tévét árulnak, amit nem is a márkaszerviz javít, hanem az üzletbe kell visszavinni. Más üzletet nem ismerek, ahol csak 1 év garanciát adnak. Üdv.

(#47220) chros válasza Fisha (#47216) üzenetére


chros
őstag

Es milyen interpolacio nelkul?

(#47221) Fisha válasza chros (#47220) üzenetére


Fisha
őstag

Számomra nézhetetlen. Nem biztos, hogy pont ez a jelenet is az, de összességében rettenetesen receg. Nem csak az oldalsvenk, hanem bármi ami nagy kontraszton mozog.

(#47222) kicsi kecske válasza AL (#47219) üzenetére


kicsi kecske
tag

Értem, köszi a hszt. Esetleg tudtok meg olyan vállalható üzletet ami árul még ilyen 55c9et? Az uj tipusba mar nincs DTS licence ha jol tudom. Tesóm meg decemberben 399ert vette. Annyit adnék érte most is.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#47223) chros válasza Fisha (#47221) üzenetére


chros
őstag

:D En igy (interpolacio nelkul neztem meg) neztem meg DV-vel ATV+-on, szamomra nezheto volt :) Megnezem meg1x ezt a jelenetet majd az emlitett file-lal.

(#47224) salapp válasza kicsi kecske (#47222) üzenetére


salapp
addikt

Ha nem találsz, fórumtárs, nagylaci6417, úgy láttam, most kért rá beárazást (áprilisi MM vásárlás), ha nem zavar, hogy használta már.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#47225) kicsi kecske válasza salapp (#47224) üzenetére


kicsi kecske
tag

Köszi! Keresem a hszt, nem baj ha használt.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#47226) EasyLife válasza Fisha (#47216) üzenetére


EasyLife
aktív tag

C9- en semmi ilyesmi nincs, bár én appletv appon DV-vel néztem. 42 perc körül van.

(#47227) chros válasza EasyLife (#47226) üzenetére


chros
őstag

En sem lattam semmi gondot B8-on kikpacsolt interpolacio mellett sem a megadott file-lal. Ez egy nagyon rossz pelda egyebkent: tul gyors a kep, amikor szalad a hazba, mikor beer, akkor pedig tok sotet korulotte minden. :)

[ Szerkesztve ]

(#47228) DamianB válasza daneel_hu (#47192) üzenetére


DamianB
őstag

Igaza van csak én ilyenkor a jövőbe gondolok hogy mennyi lehetőség lett volna még benne . Így már ugye nem lesz.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#47229) daneel_hu válasza Fisha (#47218) üzenetére


daneel_hu
addikt

Megnéztem E8-ason, ott nem hullik szét semmi.
Sem a csaj, sem a kapucni, sem a feje.
De majd felveszem holnap.
(engem interpoláció nélkül sem zavar, de talán ennél a sorozat epizódnál egy 1-es juddert szúrnék, 2-est semmiképpen)

(#47230) Fisha válasza daneel_hu (#47229) üzenetére


Fisha
őstag

Az mindegy, ha már be van kapcsolva ugyanúgy szétesik 1-nél is, meg 10-nél is.
chros: ahogy feljebb is írtam már: ez csak egy szélsőséges példa. Ami zavaróbb az az, hogy hangsúlyos helyeken vannak apróbb hibák szinte folyamatosan. Szem, szemöldök, szájmozgás, fejek kontúrjai. Ezek pont A Témák.
Ami még fontos: esetleg akinek B9-ese van és tesztelné, az tegye már meg, hogy belső lejátszóval is kipróbálja és mediaplayerrel is.Persze az interpoláció legyen végig bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#47231) daneel_hu válasza Fisha (#47230) üzenetére


daneel_hu
addikt

Belső lejátszóval próbáltam, nem azzal kellett volna?
A külső lejátszóm HDR-t nem játszik le. (A500)

(#47232) daneel_hu válasza Fisha (#47230) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Az mindegy, ha már be van kapcsolva ugyanúgy szétesik 1-nél is, meg 10-nél is.
chros: ahogy feljebb is írtam már: ez csak egy szélsőséges példa. Ami zavaróbb az az, hogy hangsúlyos helyeken vannak apróbb hibák szinte folyamatosan. Szem, szemöldök, szájmozgás, fejek kontúrjai. Ezek pont A Témák."

Pont olyan az interpolációja mint E6V-n. (2016-os)
Planet Earth II, kőszáli kecskés részek? :D
(azt hiszem a második részben van az elején)

(#47233) Fisha válasza daneel_hu (#47231) üzenetére


Fisha
őstag

Mindenhogy jó, minden teszt. :)
Csak van/volt egy olyan sejtésem, hogy esetleg jobban dolgozik az interpoláció, ha a lejátszásra nem megy el a prociidő. Ezt még sem cáfolni, sem megerősíteni nem sikerült nekem. De nyomogatom még. Elsőre nagyon megörültem, mert jobbnak éreztem a helyzetet, de most, pont ennél a konkrét tesztnél, külső lejátszás esetén is elvérzik a masina.

(#47234) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Segítsetek pls :)
Faterkának vennék tv-t de pont rossz az időzítés. C9 bestbuyon 360-380 volt év elején.. akkor még nem volt aktuális a story. Most már nem lehet kapni csak "outlet" terméket kb 300+ért, de a Gari necces.
B9et annyiért adják most mint anno a C9et kifutó áron (360-390k).
CXet néztem még de most drága. Gondoltam rá, hogy adunk pénzt h várjon vele év végéig és vesz majd egy 400k körüli CXet, de abban meg ahogy látom nincs DTS support, plusz az milyen már, hogy szülinapra kapsz lóvét h majd fél év múlva vedd meg magadnak ami szimpi :D
B9 Rtings szerint kb C9, ugyan gyengébb proci + fele annyi memória, de átlag film+sport nézésre nem tudom ez mennyire zavaró. De legalább van benne DTS support, ezért a Plex és társaival nem lenne gond a hanggal CXnél ez neccesebb.

Tehát a kérdés:
Várjunk a CXre míg olcsóbb lesz vagy vegyünk utolsó lehetőségbe B9et túlárazottan?! :(
Esetleg Pana/Sony OLED játszhat 55"ban 400k körül? WebOS-t ismerem. A többiét nem.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#47235) daneel_hu válasza Fisha (#47233) üzenetére


daneel_hu
addikt

Arra mindenképpen jo(bb) lenne, hogy ki lehessen deríteni, a B-széria ilyen vagy csak a B9-esed? :)
Itt sokkal könnyebb kiszúrni a hibákat mint a futó farkasos tesztnél.

(#47236) wallace 234 válasza daneel_hu (#47235) üzenetére


wallace 234
őstag

Nekem B9 van és True motion nélkül, használom, mert valahogy nem úgy működik, ahogy kéne! De így hibátlan a kép! De nincs semmilyen mozgás probléma,

(#47237) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Mi történik a DTS-hanggal amennyiben olyan oleden akarom a filmet lejátszani ami nem tudja?

(#47238) wallace 234 válasza daneel_hu (#47237) üzenetére


wallace 234
őstag

Néma lesz! Ill ha van Dolby Digital hang akkor az fog szólni!

(#47239) Fisha válasza wallace 234 (#47236) üzenetére


Fisha
őstag

Majd pillants rá azért kérlek, hogy nálad is befosik-e tőle az interpoláció.
Amúgy majd keresek olyan jeleneteket, ahol akkor az interpoláció nélküli mozgásról beszélhetünk. Nehezen hiszem el, hogy másnak nincs vele baja. :D

(#47240) wallace 234 válasza Fisha (#47239) üzenetére


wallace 234
őstag

Mi is volt aminél probléma volt? Planet earth? Be kapcsolom a True motiont azt majd meg lesem.

(#47241) Calogero válasza wallace 234 (#47240) üzenetére


Calogero
addikt

Planet Earth II. 5. rész. (4K/HDR verzió)
40. perc körül indul a jelenet... amikor a farkas üldözi a gidát.

[ Szerkesztve ]

(#47242) wallace 234 válasza Calogero (#47241) üzenetére


wallace 234
őstag

Rendbe délután megnézem, azt meg írom.

(#47243) Northlorien válasza kicsi kecske (#47234) üzenetére


Northlorien
tag

Vehetsz Pana Gz950-est is, ha talalsz jo árban, max akkor para ha érdekel az HBOGo, amugy Plex úgy tudom van rá. A pana OS-e egyaltalan nem csili vili, ami viszont van benne az hibatlanul es nagyon gyorsan teszi a dolgat. B9 helyett valoszinuleg azt vennem, a C9 es a Gz950 között felhasználás szerint nehezebb a döntés.

Megnéztem azt a jelenetet a defending Jacobből, nálam nem volt gond. Az egyetlen hely eddig ahol rezgett a léc a Homecomming második évad első része volt egy nagyon lassú svenknél.

(#47244) wallace 234 válasza Calogero (#47241) üzenetére


wallace 234
őstag

Planet earth 2 ez min van neked? Our planetbe néztem bele, ott is van 5. Részbe kergetik egymást, de a kép egybe van! True motion nélkül is true motion is rendbe, nem esik szét a kép. Ha ez segít valamit.

[ Szerkesztve ]

(#47245) ztfolder


ztfolder
csendes tag

Na lecsaptam egy 55-ös 950 re. Most csak 405 az MM-ben. De Budaörsről én hoztam el az utolsó dobozost. Még egy van a Mamutban és kész. Még online lehet gondolom egy darabig, amíg van.

(#47246) Fisha válasza wallace 234 (#47244) üzenetére


Fisha
őstag

Nyilván sokat segít, hogy megnéztél egy másik jelenetet egy másik sorozatból, de ugyanannyiadik részből. :DD

(#47247) DamianB


DamianB
őstag

Most MMben 55 cx 515 k ajándék sly 2.1 soundbarral érdemes most megvenni így vagy várjak februárig egy jó kis 400k s árra ? :F

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#47248) Rolly válasza DamianB (#47247) üzenetére


Rolly
veterán

én is ezen töprengek, hogy cx 515-ért vagy elég a b9 azért 155e ft különbség van amiből mondjuk a soundbar kivált 70e-t de nem nagyon van rá szükségünk

(#47249) DamianB válasza Rolly (#47248) üzenetére


DamianB
őstag

Nem egyszerű . Nekem kellene majd a soundbar is . Gondolom össze tud dolgozni tvvel

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#47250) Fisha válasza DamianB (#47247) üzenetére


Fisha
őstag

C9 épphogy néhány akcióban ment 400 környékére. Szóval nem irreális cél, de arra várni és vadászni kell majd. 430-450 körül volt inkább a stabil legalacsonyabb ára.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.