Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47701) MultiDoodad válasza Bazsi81 (#47667) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Hát Q90T vagy Q95T, majd kiderül... bár fura lesz így is úgy is Oled után.

(#47702) sakal83 válasza Fisha (#47693) üzenetére


sakal83
addikt

Ird ra a gyariszamot ha hianyolod :DDD

(#47703) Fisha válasza Fisha (#47693) üzenetére


Fisha
őstag

Na, most hívtak a szervizből. Kezd elágazni a sztori. Az LG ugyebár 2 óra alatt rávágta, hogy ez gáz, kiadták a szerelőknek. Na hát szerintük nincs ezzel semmi baj, ha nem tetszik, akkor is van megoldás. Kapcsoljam ki a true motion. Ami így elég vicces. Vagy... (és ez érdekes opció az előző után) ha akarom kijönnek és kicserélik az alaplapot. Nyilván az utóbbit választottam a számomra kifejezetten hátrányos szakvélemény helyett.
Amúgy normális volt a hapsi aki hívott, csak a beszélgetés tartalma volt érdekes.

(#47704) nitro16 válasza Fisha (#47703) üzenetére


nitro16
senior tag

Lol. Nehogy már ők mondják meg, hogyan és mikép nézzél bármit is a saját tévéden. :N
Kiváncsi leszek mit tapasztalsz miután kicserélték. Nyílván lesznek részek ahol ezentúl is feltűnik majd de én tartom azt az álláspontom, hogy szerintem jobb lesz mint amilyen most.

[ Szerkesztve ]

(#47705) Pro Koryak válasza Fisha (#47703) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Milyen a Netflix videó minősége? Nálam akkor van ilyen, ha nagyon tré a bitráta pl. SD/gagyibb HD tv adásnál.

(#47706) Fisha válasza Pro Koryak (#47705) üzenetére


Fisha
őstag

Ha kicsit visszapörgetsz megtalálod a részletek, még a mintavideókat is. Fullon megy ilyenkor 15Mbit/s. De amúgy abban igazad van, hogy a hibázások és a bitráta között látok némi összefüggést. Pl. a csernobil sorozat FHD csak, de 25Mbit/s. Na ott nem nagyon láttam még hibázást. Node hát akkor is. :)

nitro16: én is így éreztem. Mondtam is nekik, hogy most nehogy már, ha egy autónak nem működik a kormánya, akkor az legyen a megoldás, hogy menjek egyenesen. A kommunikációt meg egyáltalán nem értem. Hogy ha az a szakvélemény, hogy hát ez ilyen, így jártam, akkor miért jönnek ki és cserélik ki az alaplapot. Mindegy is, a legtöbb amit most tehetek, hogy mindig egy lépéssel lépkedek előre az úton, aztán meglátjuk mi sül ki belőle.

[ Szerkesztve ]

(#47707) rothfb válasza Fisha (#47706) üzenetére


rothfb
veterán

Kíváncsian várom, hogy lesz e változás a gida fenekénél...:D
Viccen kívül.

(#47708) wallace 234 válasza Fisha (#47706) üzenetére


wallace 234
őstag

Sajnos némelyik szerviz érdekesen áll a helyzethez, helyileg ez melyik szerviz?

(#47709) alaves


alaves
addikt

Akit érint: OLED754 frissítés:
TPM196E_091.003.166.001– Date: 2020/08/11
- Screen saver improvements for OLED
- Smart TV playback fixes
- Improvements for UI / translations
- General system improvements

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#47710) Pelican


Pelican
őstag

Mi ez a nagy csend? Ennyi ideig még nem láttam hozzászólás nélkül ezt a topikot...
Én lassan 4 hónapja használom a 65C9-et és még mindig meg vagyok vele elégedve. Egyetlen dolog zavar, frekiváltáskor elég lassan tér magához a tévé és addig azt mutatja, hogy nincs HDMI jel...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#47711) Archttila válasza Pelican (#47710) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Te sem tapasztaltad DV tartalomnal a raised black jelenseget? :U
Komolyan kezdem azt hinni, hogy ez csak a Magyar tulajdonosokat nem erinti:DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47712) Segal válasza Pelican (#47710) üzenetére


Segal
veterán

Valoszinuleg nyaral az a 3-4 ember aki naponta osszehoz 50-60-t lenyegeben a semmirol ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#47713) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

LG BX OLED | Rtings Review

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47714) ΞΔGLΞ válasza Archttila (#47711) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pontosan mit kell(ene) tapasztalni?

(#47715) Archttila válasza ΞΔGLΞ (#47714) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Itt írtam róla [link]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47716) rothfb válasza Segal (#47712) üzenetére


rothfb
veterán

Már visszajöttem tegnap reggel...:D
De a nyaralás alatt is írhattam volna...;]

(#47717) wallace 234 válasza Archttila (#47713) üzenetére


wallace 234
őstag

Hát ez a teszt kicsit elszomoritó, hogy mennyire vissza vették, a fényerő csúcsokat és a hdr tartós fényerőt is! Azt írják, hogy a B9 töl gyengébb, nem elég világos! Úgy látszik, jól sikerült a butitás! De azért egy kis pozitív dolog is van, azt írják, hogy sötét jelenetü képnél nem villog úgy mint a B9

[ Szerkesztve ]

(#47718) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Pana gz950-es tévé panelján van védőfólia , úgy mint az LG c9-en( mind két oldalán) vagy nincs ?

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#47719) rothfb válasza Jorgi Kormi (#47718) üzenetére


rothfb
veterán

FZ800-on és FZ950-en nem volt magán a képernyőn fólia. Kicsi keskeny fólia volt alul, a márkajelzésnél, meg a hátulján volt, de nem egybefüggő. Meg ugye rá volt húzva egy nagy "átlátszó" nejlon mindkét esetben a tv-kre. Ahogy más tv-knél is.

(#47720) rothfb


rothfb
veterán

Egy kis Philips:
link

(#47721) Jorgi Kormi válasza rothfb (#47719) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Akkor valószínűleg tényleg egy origi dobozost sikerült kifognom. Az üzemórát gondolom meg lehet nézni a panákon is a menüben valahogyan.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#47722) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Elvileg még a Westendben van még egy origi gz950-es 65-ös méretben 450-ért , akit érdekel csörögje meg őket.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#47723) torma1981 válasza wallace 234 (#47717) üzenetére


torma1981
veterán

Jó és ezeket mennyire lehet látni normál használatkor? Nem a teszt fontos.

(#47724) Fisha válasza torma1981 (#47723) üzenetére


Fisha
őstag

Nekem aggasztóbb a gyenge stutter + interpoláció kombó... :(

(#47725) Pro Koryak válasza torma1981 (#47723) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Valószínű otthon nem veszed észre, mert nincs mellette egy másik oled.
Kb. vennél egy BöMö M3-ast, nem érzed, hogy 40Le-vel gyengébb lett, de ha átülsz a másikba ... :Y :O .

(#47724) Fisha
Kezd átmenni az LG oled Appléba. Ez sincs, az sincs, persze vedd meg ugyanannyiért vagy drágábban.

[ Szerkesztve ]

(#47726) nitro16 válasza Pro Koryak (#47725) üzenetére


nitro16
senior tag

Gondolom sok apple terméked van/volt onnan ez a nagy tapasztalat....

(#47727) AL válasza Jorgi Kormi (#47721) üzenetére


AL
addikt

Szia. Az üzemidő ellenőrzése : a távirányító menü gombját megnyomva - a súgó sorra kell menni - itt a rendszerinformációra kell kattintani - majd az állapot 4 pontnál mutatja.
Itt írja az első számsor az üzemidőt és a második, pedig a ki - be kapcsolások számát mutatja.
Üdv.

(#47728) Pro Koryak válasza nitro16 (#47726) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Van egypár, igaz csak a gyerkőcnek, még lesz is neki. :B
Amúgy kukkants rá a 2millás monitorukra. :O

(#47729) nitro16 válasza Pro Koryak (#47728) üzenetére


nitro16
senior tag

Olyan területen is használják azokat a monitorokat. Megnyugtatlak más gyártó termékei is az erre szánt piacra ilyen árakkal dolgozik. 1,5M [link] 1,6M [link] de van itt 9.2 milkáért is [link]
Szóval erről ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#47730) Jorgi Kormi válasza AL (#47727) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Köszönöm! Egy két tippet is elfogadnék a beállításokkal kapcsolatban , fog rajta menni iptv is (t-comos) sd+ hd , nappal is , este is .
Például logóvédelem melyik fokozat , Netflix , stb.
Előre is köszi! (Igaz majd csak jövő héten jön meg)

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#47731) rothfb válasza Jorgi Kormi (#47721) üzenetére


rothfb
veterán

Panáknál nem kell szerviztávirányító vagy okostelefon vagy ilyesmi trükk. Bemész a menübe, ott bal oldalt a Súgó menüpont, középen Rendszerinformáció. Állapot4 és a C betű utáni 5 számjegy mutatja órában az üzemórát.
Szerk.: Ja már Al válaszolt....

[ Szerkesztve ]

(#47732) Jorgi Kormi válasza rothfb (#47731) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Nem baj , azért Köszönöm!

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#47733) wallace 234 válasza torma1981 (#47723) üzenetére


wallace 234
őstag

Ahogy írták, egymás mellet jobban látszik a különbség, ill akinek volt előző modell, mint pl B7 és utána vesz egy B9 et hát feltűnik, hogy nem olyan valami hiányzik! De annyira nem gáz de ha így halad az lesz! Bx nél már elég ciki a fényerő a B7 hez képest! Eléggé vissza lépés!

(#47734) alaves válasza wallace 234 (#47733) üzenetére


alaves
addikt

Na igen, de a B7 szépen "szétégeti magát" még 60-as OLED fénnyel is pár száz óra alatt (saját tapasztalat: logó kifakulás, több tíz red subpixel halála, több száz red subpixel jelentős fényerő-vesztése szétszórva mindenütt). Gondolom már az LG sem szeretne ennyit gariztatni. Továbbra is vallom, hogy a fényerő csak sokadlagos tényező a képminőség vonatkozásában. Inkább probléma szerintem az OLED kijelző túlhúzása és nem optimális vezérlése a procikkal (pl. raised black, near black flashing, posterization, gradient).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#47735) MultiDoodad válasza alaves (#47734) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Tudod mi a fura számomra? Hogy igazából van amikor a 60-as fényerő is sok de van amikor a 80 is kevés.... másik érdekesség, hogy ha pc-ről játszom akkor előjön ez a “fekete villódzás” viszont Ps4 pro-nál ez nincsen még ugyan annál a játéknál sem. Bár én csak játszom elsősorban és SDR-ben 80-as Oled fénnyel tolom, nem nagyon van vele problémám. Engem csak egy dolog zavar igazából, HDR-ben a logó védelem :( ahh az a szürkés folt körülötte kiábrándító, viszont a játékfejlesztők csak figyelnek már erre, van rá példa hogy hud egyáltalán nincs vagy full dinamikus.

(#47736) daneel_hu válasza Pro Koryak (#47728) üzenetére


daneel_hu
addikt

Apple baromi tartós cuccokat gyárt, saját zárt rendszereik vannak, elég jól működnek.
Ha túl lennének árazva, nem vennék meg ennyien.

(#47737) ΞΔGLΞ válasza Archttila (#47715) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezt most nem tudom megnézni, mert nem vagyok otthon még bő 1 hétig, ráadásul nekem 77-es van. Az utolsó update-nek viszont van baja rendesen, ezt én is észrevettem és írtam is róla.
Érdekes, hogy 4 hét alatt 4-szer frissült már, amikor megvettem, lassan 1 hónapja meg semmi, remélem azért mert kicseszettül faragják az utolsó szarjukat, amivel a szoftver is érezhetően lassabb lett >>> 03.10.20,
Pl a beállítást megnyomva egy kör jön elő, hogy töltődik, na eddig ilyen volt, mert rögtön az arcomba nyomta a beállítás menüt.. És máshol is észrevettem, hogy itt-ott lassabb lett "valami", mint volt előtte.
65-ös GX-en ilyen nincs az biztos...

[ Szerkesztve ]

(#47738) Bazsi81 válasza MultiDoodad (#47735) üzenetére


Bazsi81
tag

Mennyi időt játszol?

(#47739) MultiDoodad válasza Bazsi81 (#47738) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Sokat :DD :DD . Amikor engedi időm, átlagban minden nap 5-7 óra és hétvégén meg szinte csak késő este van kikapcsolva (ilyenkor játék sorozat egymás után).

(#47740) wallace 234 válasza alaves (#47734) üzenetére


wallace 234
őstag

Enyém jól bírta ill jól bírja, mivel családba maradt és a mai napig hibátlan! Inkább a panel minőségi szórása okozta a sok problémát! De ez sokat javult. Fényerő meg kell, hogy legyen kellő dinamika, főleg hdr nél!

(#47741) torma1981 válasza wallace 234 (#47733) üzenetére


torma1981
veterán

HDR - ben szerintem így is marha sok volt a fény erő. Kiegeti az ember szemét. Főleg este. Majd kiderül mennyivel lesz olcsóbb mint a CX.

(#47742) Bazsi81 válasza MultiDoodad (#47739) üzenetére


Bazsi81
tag

Nem félsz a beégéstől?

(#47743) chros válasza Jorgi Kormi (#47722) üzenetére


chros
őstag

Ez biztos 65, es nem 55?!

(#47744) rothfb válasza daneel_hu (#47736) üzenetére


rothfb
veterán

Az almások sokszor nem azért vesznek Apple cuccot, mert jobb, hanem mert sznobok. Pusztán magamutogatás a lényeg, az, hogy mutassák mások felé, hogy nekik almájuk van. Ők megengedhetik maguknak 350-ért is azt, amit androidban 150-ért is megkaphatsz. Sőt jobbat. Kompenzálnak valamiféle kisebbrendűségi érzést. És mivel nagyon sok ilyen ember van a világon, igen sokan vesznek almát. Mert ez a divat.
Tisztelet a kivételnek.

Még annyit hozzátennék, hogy vannak ilyen emberek androidos telefonnal is. Akik 250-300 (és attól felfele) rugót kiadnak telefonra, azok közül is sok a sznob. Értelmetlen pénzkidobásnak tartom (akkor is, ha részletre veszi valaki). Főleg, ha azt látom, hogy amúgy, hogy él, hol lakik (albérletben), milyen ruhákban jár, milyen autóval (busszal) jár, stb stb.

[ Szerkesztve ]

(#47745) wallace 234 válasza torma1981 (#47741) üzenetére


wallace 234
őstag

Az biztos, hogy bőven elég volt de emlékszem volt akinek az is kevés volt! Meg szerintem még mindig, jobb a többöl el venni, mint a kicsiből! Kíváncsi leszek én is mennyi lesz az ára

(#47746) Archttila válasza ΞΔGLΞ (#47737) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos a raised black jelenség létezik, (a CX thread szinte csak erről szól) de "csak" HDR/DV anyagoknál. (SDR hibátlan) AVS-en a contrast illetve brightness állítgatásával próbálják kiküszöbölni, de nyilván ez csak egy workaround, mivel magát a jelenséget valóban megszünteti, ellenben a fekete közeli részleteket bezúzza, szóval ha nem javítják akkor ez szívás, márpedig sok C9 tulaj is panaszkodik emiatt, az meg már azért nem mai darab. :)

ps.: ha C9-en netán már javították akkor sry... nem követem napi szinten a C9 thread-et.

(#47743) chros

Szerintem 55 lesz az... :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47747) MultiDoodad válasza Bazsi81 (#47742) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Igazából már nem érdekel, csak használom. Ha be fog égni a következő egy évben, tudni fogom azt hogy ez nem nekem való és akkor átcuppanok a Qledre vagy ha lesz valami a másik technológiából a samsungnál akkor arra... Annyit görcsöltem már ezen az Istenverte Oleden, hogy meguntam. Eszméletlen gyönyörű a kép amit kilök magából, de ha játékosként ennyi probléma jár vele akkor inkább legyen a rosszabb képminőségű qled és akkor nem kell semmivel sem foglalkozni csak hogy ki essen a szemem a magas fényerőtől :DD

(#47748) Bazsi81 válasza MultiDoodad (#47747) üzenetére


Bazsi81
tag

:) :)) :C én is így vagyok ezzel. Most készülök venni oledet.

(#47749) MultiDoodad válasza rothfb (#47744) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Úgy gondolom, hogy ez nem az a csoport ahol meg kéne vitatni nem? Android Ios harcot lehet tolni a többi “úgy is az enyém a jobb teló” topikban.. Mellesleg részben igazad van, sok hülye “státusz” szimbólumként próbálja használni, de énnpéldául egy Samsung s20 ultra mellett egy Ipad pro-t használok úgy, hogy előtte iphone 11 pro-m volt. Imádom mind a két rendszert, mind a kettőnek meg van az előnye és a hátránya, kár ezen erősködni. Olyan meg nincs , hogy te 150-ért veszel jobbat akár a 350 ezres samsungtól akár az iphontól. Mellesleg már a Huawei is dobott piacra nem csak fél de 1 milliós “telót” is. Nincs miről beszélni. Mindig lesz jobb olcsóbb stb... de mindenkinek másra van szüksége.

(#47750) torma1981 válasza MultiDoodad (#47747) üzenetére


torma1981
veterán

Ha LG-t veszel kicserélik a panelt. Nem kell mást venned.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.