Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47501) Elims válasza Fisha (#47495) üzenetére


Elims
veterán

Igen,a tv át is vált hdr-re,úgy látja,de a kép nem szép. :-(
A ps beállításaiban már kooperáltam mindent mindennel (hdr beállításokat),de semmi. :-/

(#47502) kisbalazs83 válasza kicsi kecske (#47482) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Szia!
Nézd meg a Philipseket is, ha csak filmre és TVre kell. Egyedüliként tudják a DTS-HD, Dolby Atmos, Dolby Vision, HDR10+ formátumokat. LG nem tudja a HDR10+ -t, Pana nem tudja a DTS-t. Van androidos és saját szoftverrel is Philips OLED.
Nekem OLED754 van, amin a Philips SAPHI rendszere fut. Jelenleg a Dual-Layer Dolby Vision fimekkel gondja van, de a HDR10+ és Single-Layer Dolby Vision filmeket szépen lejátssza. Lehet az androidosoknak nincs gondja a Dual-Layerel se. Erre nem lehet annyi appot telepíteni, mint egy androidosra. Pl. HBO GO. Csak filmet nézek rajta és a képminőséggel maximálisan meg vagyok elégedve.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#47503) wallace 234 válasza ForRedGlory (#47492) üzenetére


wallace 234
őstag

Nézd meg a beállítások, kis lehe.. Kurzor beállítások, sebesség követést tedd kisebbre hátha akkor nem lesz olyan érzékeny.

[ Szerkesztve ]

(#47504) ΞΔGLΞ válasza ForRedGlory (#47498) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, ez ilyen érzékeny, sokszor emiatt én is falhoz b...nám legszívesebben. Fordulok egyet az ágyon és már ott virít...Kikapcsolni sajnos nem lehet.

(#47505) ΞΔGLΞ válasza wallace 234 (#47503) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az nincs hatással az érzékenységre.

(#47506) wallace 234 válasza ΞΔGLΞ (#47505) üzenetére


wallace 234
őstag

Egy próbát meg ér. Próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#47507) ΞΔGLΞ válasza wallace 234 (#47506) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Különben nem írtam volna. :)

(#47508) ForRedGlory válasza ΞΔGLΞ (#47504) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Akkor meg kell szokni. Annyi baj legyen. Köszi. :R

(#47509) daneel_hu válasza rothfb (#47499) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem nem a rendszer jó (azt le***om magasról), hanem a kezelés.
És abban igaza van a kollégának, hogy bizony az a magic remote miatt jó.

Engem kifejezetten zavar, hogy ennyire színes a WebOS, főleg olyan ikonok amelyeknek oleden baromira nem kéne pirosnak, sárgának, rózsaszínűnek lenniük. (felesleges)

(#47510) daneel_hu válasza Clay (#47496) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nekem, igaz C8 van, de eléggé meg kell rázni a távot, hogy aktiválódjon a pointer. Tehát ha véletlenül csak megmozdul a kanapén, akkor nem történik semmi."

E8-ason is ugyanez a szitu.
Meg kell rázogatni, hogy tévénézés közben előjöjjön a pointer.
Ha pedig belső lejátszót használsz, akkor el lehet tüntetni azonnal a NYÍL FEL gombbal.

Érdekes is lenne az azonnal aktiválódó pointer, egy rakás gomb direkt működik (pl csatornaváltás), ezekhez nem is kell az egér.

(#47511) Clay válasza daneel_hu (#47510) üzenetére


Clay
senior tag

Én a balra nyilat használom erre :DDD

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#47512) wallace 234 válasza ForRedGlory (#47508) üzenetére


wallace 234
őstag

Nekem a B9 nél annyira nem érzékeny, meg kell rázni, hogy elő jöjjön a pointer.

(#47513) krx21 válasza rothfb (#47499) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem nyugodtan nyomkodj meg egy mai Oled-et, a magic remote-al... Próbáld ki... Nekem nagyon kellemes csalódás volt...
Persze a magic remote-t meg kell szokni, az kb max egy nap. Utána nagyon adja magát, logikus ês egyszerű, gyors...

[ Szerkesztve ]

(#47514) Calogero válasza Elims (#47489) üzenetére


Calogero
addikt

2.1-et nem próbáltam mert nincs olyan készülékem ami támogatná.

[ Szerkesztve ]

(#47515) rothfb válasza krx21 (#47513) üzenetére


rothfb
veterán

A nagyobbik Panához van egy tapizós kicsi távirányító, amolyan egérszerű kurzorral a képernyőn, pár fontosabb gombbal, de én egy nap után félretettem. Maradt a teljesen fém nagy távirányító.
De ha egyszer tehetem, majd kipróbálom ezt a Magic Remote-ot.

(#47516) EasyLife válasza daneel_hu (#47510) üzenetére


EasyLife
aktív tag

C9 magic remote is kanapé érzékeny :U sőt amit utálok ha leállítom a filmet és felállok a kanapéról elindítja ha megmozdul a távirányító. Fordított esetben mikor vissza huppanok mondjuk kényelmes, mert nem kell elindítani a filmet :C

(#47517) krx21 válasza rothfb (#47515) üzenetére


krx21
nagyúr

Azt, hogy félre tetted, azon nem csodálkozom....
Nekem is voltak előítéleteim a amúgy magic remote-al... Tényleg kellemes csalódás.

[ Szerkesztve ]

(#47518) daneel_hu válasza rothfb (#47481) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Az LG képe nem jobb, mint a Panáé. Egy sorral feljebb írtad, hogy out of the box szép a képe. Kalibrálás vagy beállítás után egyformák kép ügyileg."

Az első mondatba belekötnék. ;)
Erre semmiféle műszeres mérés eddig nincsen csakis az, hogy valaki elterjesztette. És szájhagyomány útján szépen terjed tova... :D

RTINGS esetében van Pre-Calibration mérésük, de ott ugye nincs Pana.
LG-modellek esetében láttam 4.9-et, 7.1-et, 7.6-ost, 8.0-ást, 8.8-ast, SONY-nál mértek 7.1-est és 8.0-ást is.
Kalibrálás után mindegyik 9.6 lett.
Mivel az USA-ban nincs Pana, sajnos náluk ez a teszt nem játszik. :(

Ha tudtok hasonló tesztet ne fogjátok vissza az infót.

(#47519) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Kis szösszenet a hétvégéről.. ezért "utálok" elmenni személyesen megnézni a TVket a nagy szaküzletbe.
Elmentem a Budaörsi Mediába, mert Fehérváron annyira 0 a kiállított készlet, hogy inkább hagyjuk.
Ki van téve a 65ös Pana, gyorsan le is csaptam rá. Kértem a fogdmeg havert, hogy hozzon nekem egy távirányítót. Egyből jöttek a Samsung pólós haverjával (a másik Mediás egyenruhás volt) és elkezdtek kérdezgetni. Meséltem, hogy vacillálok a TV-k között, de élőben is akartam látni a Pana képét meg a CXet is. Egyből jött a sablon duma, hogy a Pana menüje egy szar fos hugy és az összes Mozilla?! alapú software egy retek, bezzeg az LG az mekkora kánaán. Samsung haver rákontrázva, hogy nameg a Samsung menüje is valami földöntúli, a Pana meg kaki. (Hozzáteszem az ST60am menüje is teljesen OK, attól eltekintve, hogy kicsit lassú.. de ezt betudom a TVnek)
Kértem egy távirányítót, elkezdtem nyomkodni, ízlelgetni a menüt. Sztem teljesen OK (Dual kép se rossz amúgy ha 2 izgalmas meccs megy egyszerre :D)
Átlőttem a színbeállítást Cinemára meg az összes többire, mert ugye az üzletben alapban dinamikuson bőgetik. Kérem a srácot, hogy futtasson rajta egy demot. Visszalöki Sport/Dinamikusra majd elindítja a demot.. hagyjuk is, előtte láttam amúgy h ez kell nekem, teljesen tökéletesen meg voltam elégedve az előre kalibrált mozi/thx szerű profilokkal. Persze a 20millió lumenes környezet meg a nagy nyitott tér nem azt adja vissza mint amit otthon fog mutatni, de azért le tudtam venni amit akartam.
Na és itt következett a vicces Samsung srác promo beszéde. Hagy mutasson nekem egy QLEDet, mert miért akarok OLEDet, mert ez beég és jajj mi lesz akkor a 600ezres tvvel.

Mondtam, hogy engem nem érdekel, de tesóm nem volt ennyire határozott, elhúzott minket egy kb 75os Q95höz. Mutogatja nekem, hogy ejj de szíp és ejj de jó. Ez nem tükröződik. Micsoda menüje van.. Hozzáteszem egy színprofil beállítás 5x több kattintás kb mint bármelyik másikon :D Jött egy kis promo szöveg, hogy 2000 nitet tud 100% full arrayben meg hasonlók, míg az OLED csak max 800at és társai. Simán kenterbe veri az LG meg Pana OLEDekek pl GZ950, B9 és társai.. Mondom oké, de egy flagship kategóriás tv-t ne hasonlítsunk már egy 2 éves "flagship" Pana tv-vel. Ott akkor a GZ2000 nézzük össze azzal. De erre már nem tudott mit mondani, azt hajtogatta, hogy 2 éve a GZ950 is top tier volt.
Tény amúgy, hogy az előre felvett demo videoban, a kb max dinamikus színbeállításon kijöttek a színek a tvből, a fekete is jó volt. De mégis csak egy erre a TVre tervezett demot láthattunk full dinamikusban.
65ösben amúgy vmi 650 körül volt az ára tehát nem is volt messze az én elképzelésemtől.
Ha finomabban adja elő a történetet még lehet, hogy el is gondolkozom rajta.. de ez az arcba nyomuló erősködő, övé a legjobb és minden más egy szar hozzáállás annyira visszataszító, hogy ezért is utálok ilyen "szakértőkkel" beszélgetni az üzletben. Attól független, hogy bőven tud nekem újakat mondani, de ezek után minden mondatát megkérdőjelezve veszi be a gyomrom. Főleg, mert tudom, hogy ebből van jutaléka és az ő célja az, hogy az ő általa képviselt TV-t vegyem meg ne a másikét. Nem objektíva az info amit nyújt.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#47520) daneel_hu válasza kicsi kecske (#47519) üzenetére


daneel_hu
addikt

Olyan duma nem volt, hogy "nekem is 85 colos QLED-em van" ?
:D
Mindig az a modell amely előtt éppen állsz a szaküzletben. :C

Egyébként ha ennyire határozott vagy, miért kell ezekkel beszélgetni?
Legutóbb bementem a két kisgyermekemmel, hidd el egyik sem akart dumcsizni. :D

[ Szerkesztve ]

(#47521) salapp válasza kicsi kecske (#47519) üzenetére


salapp
addikt

MM-es eladóknak nem lehet a szemére - vagy bármely más testrészére - hányni ezt a nyomulást, ahonnan az extra pénz, azt nyomják majd. Húsz éve még léteztek szaküzletek, ma csak kereskedések vannak. A felhasználónak kell belemélyednie, ha van hozzá gerjedelme, ha nincs, örömkönnyekkel viszi haza a kúledet és azt a max. három évet, amíg kipurcan, a kognitív disszonancia és annak elnyomása tölti majd ki.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#47522) Segal válasza kicsi kecske (#47519) üzenetére


Segal
veterán

Én most voltam több MM-ben is amikor még C9-et próbáltam szerezni, de egyedül az Árkádban jött oda hozzám az egyik eladó hogy tud e segíteni, de ő sem volt erőszakos csak amikor a C9 felől érdeklődtem hívta az LG-s kollégát. Jót beszélgettem vele, de mivel kiállított volt már csak nekik is nem vettem meg.
A többi MM áruházban konkrétan le se sz*rtak az eladók.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#47523) Gtaati válasza salapp (#47521) üzenetére


Gtaati
őstag

Ez jó volt nagyon :DD örömkönnyekkel viszi haza a kúledet.... :)) :C

(#47524) Tyrone89 válasza kicsi kecske (#47519) üzenetére


Tyrone89
tag

Egyébként érdekes ez, hogy itt fórumon akiknek volt ilyen tapasztalata hogy arcomba nyomják a "mi termékünk a legjobb, minden más hulladék szöveget", azok (legalább is ahogy visszaemlékszem az itt olvasottakra) kivétel nélkül mind samsung promós emberkéktől voltak. Ennyire fáj látni a samsungnál dolgozó embereknek hogy nagy valószínűséggel többen vesznek bármilyen OLEDet, mint tőlük egy csúcs QLED tévét? Mert árukeresőn is érdekes módon több vélemény van egy egy OLED modellnél mint egy csúcskategóriás samsungnál.

(#47525) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Nem tudok több embert tagelni, ezért ömlesztve válaszolok :D
@Daneel_hu: De mondta, hogy ezeket ő otthon tudja tesztelni és hát ilyen tükröződés mentes panel még nem készült, nézzem meg az OLEDeket látja magát benne, a QLEDben meg nem :D

@Salap: én ezzen pontosan tisztában vagyok, tesóm az aki nem hagyta rám a döntést és mikor mondtam neki, hogy ezek az emberek ebből élnek, ezért az a cél, hogy rásózza a termék biztosítást és a készüléket a vásárlóra, mert ebből van jutaléka és pénze. Alapban elzárkóztam a QLEDtől, de tesóm azt mondta ne legyek ellenséges.. nézzük meg :D

@Segal: Sztem érezték a pénz szagot :D

[ Szerkesztve ]

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#47526) salapp válasza kicsi kecske (#47525) üzenetére


salapp
addikt

Amúgy az a szomorú, ha nem ennyire a többi gyártó termékének a lejáratása lenne az eszköztár gerince, akkor alapos érvekkel igenis el lehetne adni a kúledet az oleddel szemben. Elismerem, hogy sokaknak kell a megnyugvás illetve nem akarja képvisszamaradás miatt cserélgetni a nem olcsó megjelenítőt.
Tévézésre (pláne, hogy van családtag, aki ottfelejti valami piros logós filmcsatornán) nálunk is "kúled" van (valójában Triluminos, de a lényeg ugyanaz), na most a legtöbb családban nincs dedikált filmnézős-zenehallgatós szoba, és többet megy a tévén, még ha 65-öset is akar apu, a hápikacsa tv vagy egyéb rikisárga-piros logós nyalánkságok, ne adja ég, a nagyfiával minden második este tolnak valami HUD-os játékot pár órán át.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#47527) Archttila válasza salapp (#47526) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nálunk pont az álltad felsorolt okok miatt van mindenikek külön tévéje :D A gyerek mesézik a saját szobájában az IPS LG-n vagy a nagyszobában az 55' VA Samun. (ami már a feleségemé)
Nekem meg ott az OLED.

Nem tudom ki hogy van vele, de mi közösen 2-3 sorozatot nézünk a párommal, (én kb 15-öt) a többi (sajnos) folyamatos háttértévézés.... (Friends, DuckTV ilyesmik) Na most ezért én nem fogom idő előtt kinyírni a panelt, a páromat pedig pont nem érdekli, hogy mennyire fekete a fekete, SDR vagy HDR etc.

Tudom kicsit morbidnak tűnik ez a megoldás, de így legalább nyugi van, és senkinek nem lehet oka panaszra... :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47528) salapp válasza Archttila (#47527) üzenetére


salapp
addikt

Pontosan így van nálunk is. Nagyfiamnál maradt az első kis plazmánk (42X20), mondjuk legtöbbször az ultrawide monitorán néz mindent, de azért van neki is egy Sony 840qs+Pascal szett (plusz lemezjátszó plusz sztereó monitorok) így akár haverral külön mozizhat. Feleségemnek egy 40-es VA Pana, tévézésre egy VA Sony, a dedikált szobában a Pana oled. Ez utóbbi megy a legkevesebbet, eredményezi mégis a legszélesebb mosolyokat.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#47529) rothfb válasza daneel_hu (#47518) üzenetére


rothfb
veterán

Tehát az LG képe jobb, mint a Panáé? Mert ezt mondod.
Amikor én legutoljára ilyeneket mondtam, csak a Pana javára, itt páran leharapták a fejem...:DDD

(#47530) rothfb válasza kicsi kecske (#47519) üzenetére


rothfb
veterán

Jó kis leírás. Végülis milyen tv lesz a vége?

(#47531) Rolly válasza kicsi kecske (#47519) üzenetére


Rolly
veterán

nekem az LG menüje jobban bejött mint a Panaé :). Nappaliba gondolkodom egy Nanocell tvn mert oda felesleges az Oled és Nanocellből elég jó áron vannak már tvk ... valami 65ös (esetleg 77-es :D) méretre gondoltam

(#47532) kicsi kecske válasza rothfb (#47530) üzenetére


kicsi kecske
tag

Maradunk márkahűek és a 3. TV is Pana lesz. Van egy régebbi 42"os Pana plazma, egy 55ST60. Most jön majd a 65GZ950.
A C9nél míg vendégeskedett nálunk én is észrevettem, hogy ha ott van mellettem a remote és megmozdulok feljön a kis kezecske :D Néztem is bután h wtf.. szerintem és elég érzékeny.

[ Szerkesztve ]

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#47533) daneel_hu válasza rothfb (#47529) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem.
Valamit félreolvastál. :)
Azt mondom, hogy minden modellfüggő, legalábbis az LG-nél.
Out of box képminőség (kalibráció) terén igaz ez, ha később bekalibráltatod a cuccost, akkor valószínűleg minden majdnem egál lesz. (legalábbis eddig úgy tűnik)

Volt aki itt el volt ájulva a SONY out of box profiljától, a RTING mérése szerint rosszabb mint egyes LG-modelleké. Kinek higgyünk? :) Bemondásos alapon, vagy inkább a mérésnek? :D

(#47534) daneel_hu válasza kicsi kecske (#47525) üzenetére


daneel_hu
addikt

"@Daneel_hu: De mondta, hogy ezeket ő otthon tudja tesztelni és hát ilyen tükröződés mentes panel még nem készült, nézzem meg az OLEDeket látja magát benne, a QLEDben meg nem :D"

Lehet most szemét leszek, de a nagytöbbségnek - aki ilyen helyre betéved -, halvány lila dunsztja sincs arról milyen tévét akar, mekkorát, milyen technológiával stb... (gondolom nagyjából a pénz ami meghatározza végül melyik lesz)
Ilyen esetekben "jó" ha előkerül egy promóter. :D :D :D

Vagy van a másik verzió, elkezdi valaki rendesen kiokosítani, hogy mi az oled, kúled, nanocell stb... stb... előnyök / hátrányok stb... hány ember hallgatná végig, vagy hány értené meg miről zagyvál az illető?

Jó, hogy itt beszélgetünk erről-arról, de az emberek 99,99%-a nem ilyen ha egy tévéről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#47535) Pro Koryak válasza daneel_hu (#47533) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az összes Pana teszt ezzel kezdi, out of the box képe a legjobb. Nem tudom ezen mit nem értesz?
DeltaE 0,4-0,7 alapból. A többi oled, még a Sony is, 1.0 felett van kalibrálás nélkül.

(#47536) Fisha válasza daneel_hu (#47534) üzenetére


Fisha
őstag

Igen, nekem is ilyesmi jutott eszembe. Meg az is, hogy az emberek 99%-a jobban jár szerintem az lcd-vel, mint az oleddel. Szóval nem érzem akkora bűnnek a qleddel nyomulást sem, bár tudom, hogy ha a samsung oledet gyártana, akkor azzal nyomulnának. :D

[ Szerkesztve ]

(#47537) daneel_hu válasza Pro Koryak (#47535) üzenetére


daneel_hu
addikt

Összehasonlítást hozzál nekem légy oly' kedves.
Milyen "összes Pana"? Melyik modell, mikori évjárat, ki tesztelte... stb?
Számokat, egzakt dolgokat szeretnék látni.
Az, hogy TE mit hiszel, már bocs de... :)

Én nem tudok ilyet, épp ezért kérdezem van-e valahol ilyesmi?
RTINGS-en nincs Pana mert az egy USA-oldal.

(#47538) salapp válasza rothfb (#47529) üzenetére


salapp
addikt

Tudod, csak pár alaptézist kell a fejedbe verned:
1. Hangyafallosznyi különbségek se nagyon lehetnek az egyes márkák között oledben, hiszen mindegyik LG panellel szerelt.
2. Az LG képe jobb, mint bármelyik másik oledé. :D
(3.) Mi hülyék vagyunk, Panát veszünk, ami a mi egyéni szoc. problémánk.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#47539) Jorgi Kormi válasza kicsi kecske (#47519) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Az a baj , hogy sokan nincsenek tisztában vele : Qled tévét nem csak a Samu gyárt , hanem a Tcl, Hisense , Sony is és olcsóbbak mint a az agyon promózott Samuk és LCD tévének azok is tökéletesek. Engem speciel a gz950 helyett a gz1500-ra akartak rábeszélni és az LCD tévét ne is vegyem számításba , ha igazán jó képet szeretnénk.
( Ezeket mondták :Nagyobb fényerő , a 950-es csak belépő szintű , jobb hang stb..... )

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#47540) Pelican válasza salapp (#47538) üzenetére


Pelican
őstag

Ebben a topikban szinte egyedül képviseled az LG utálatot/elvakult Pana hívőséget, de azt elég markánsan, és mindig úgy akarod beállítani, mintha mindenki támadná a Panát és istenítené az LG-t, pedig ez messze nincs így.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#47541) rothfb válasza kicsi kecske (#47532) üzenetére


rothfb
veterán

C9-el mi volt a baj?

(#47542) daneel_hu válasza Pelican (#47540) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ebben a topikban szinte egyedül képviseled az LG utálatot/elvakult Pana hívőséget, de azt elég markánsan, és mindig úgy akarod beállítani, mintha mindenki támadná a Panát és istenítené az LG-t, pedig ez messze nincs így."

Azért ennyire nem vészes a helyzet, ráadásul most ezt magamra vállalom, én generáltam. :)
Bár...
Szerettem volna Panasonic pre-calib infókat valahonnan, hátha van ilyen mert nem találtam. (lehet van ilyen, nem tudom nyilván Vincent sem a levegőbe dumál)
Helyette kaptam rihi-röhit és gúnyolódást. Sebaj. :)
Lépjünk tovább.

A RTINGS az egyetlen oldal ahol van némi infó erről. Ott az látszik, hogy SONY és LG-fronton is modelltől függ mennyire van belőve alapban a készülék. (out of box ha így jobban tetszik)
De ha máshol van hasonló teszt vagy infó, kérlek ne tartsátok magatokban.

(#47543) rothfb válasza salapp (#47538) üzenetére


rothfb
veterán

:D:C Nem ennyire rossz azért a helyzet. Daneel pl azért kellően semleges szerintem...:)

(#47544) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Most szólt a főnököm, hogy mára végeztem a melóval és ha már így alakult akkor elmennék MM-be a tévéért csak attól félek, hogy nem lehetséges a személyes átvét és csak feleslegesen túrázok egyet... ugyanis amikor rendeltem nem volt lehetőség a személyes átvételre (inaktív volt a menü) így maradt a kiszállítás.
Szerintetek elhozhatom? MM profilom alatt ez áll:

Megrendelés időpontja: 08.08.2020 Termék:1 / 1 arabszám: 1 Raktáron, várható szállítás 1-3 munkanapon belül, háztartási nagygép és 43” feletti televízió esetén 1-7 munkanapon belül Feldolgozás alatt
Rendelését fogadtuk, a csomag előkészítését azonnal megkezdjük, ha a termék raktáron van. Amennyiben nincs raktáron, gondoskodunk annak mielőbbi beszerzéséről.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47545) rothfb válasza Jorgi Kormi (#47539) üzenetére


rothfb
veterán

Abban azért igazuk volt, ha tényleg jó tv-t akarsz venni és a legjobb képminőség kell, akkor oledet kell venned.

(#47546) rothfb válasza Pelican (#47540) üzenetére


rothfb
veterán

Nem ő az egyetlen...:DDD :U

(#47547) Archttila válasza daneel_hu (#47542) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Szerettem volna Panasonic pre-calib infókat valahonnan, hátha van ilyen mert nem találtam

Panasonic GZ950

Panasonic HZ1500

LG CX

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#47548) XoZ válasza daneel_hu (#47542) üzenetére


XoZ
aktív tag

Az AVForums oldalon az LG mellett Panasonic, Sony, Philips, stb. OLED teszteket is készítenek: [link].
A kalibráció nélküli képminőségről is vannak ábrák és megjegyzések.

(#47549) ΞΔGLΞ válasza Archttila (#47544) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha kiszállítást kértél, akkor nem, de szerintem az MM-el ezt le lehet beszélni.
Én inkább telefonálnék egyet a tv osztályra, mint feleslegesen odamenni.

(#47550) daneel_hu válasza XoZ (#47548) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szuper, köszi!
Megnézem... :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.