Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47351) adamssss válasza Rolly (#47348) üzenetére


adamssss
veterán

2 napot várj! Addig használd rendesen! Ha nem javul akkor vidd vissza!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#47352) ΞΔGLΞ válasza Rolly (#47348) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Vagy amit (#47347) Pro Koryak mondott, tv menjen non-stop, 5 óránként kapcsod ki, hogy lefusson a kb 6 perces karbantartás, utána bekapcsolod, majd 5 óra múlva megint ki.
Ha holnap ilyenkorra semmi változás, hívd az LG-t.

(#47353) AL válasza Menotti (#47331) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ha az MM ben vásárolsz, akkor fél éven belül szinte mindenre vehetsz + garanciát. Ha Sonyt veszel hivatalos kereskedőnél, akkor a Sony márkaboltokban egy éven belül. A többi helyen még nem vettem. Ha szeretnél venni érdemes körbetelefonálgatni. Szerintem a semminél jobb. Üdv.

(#47354) ΞΔGLΞ válasza nitro16 (#47337) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De mi lett ezerszer kibeszélve?
Mert én azóta több olyan embernél is rákérdeztem, akiknek nem az az agymenésük, hogy átverjék az vásárlót, főleg nem engem, mivel az MM-ben elég sok ismerősöm van. A kiegészítő garancia, az teljes értékű garancia, az egész annyiban változik, hogy a második év után az LG telefonszám helyett azt kell hívni, ami szerződésen van. És kb minden ugyanúgy intéződik. LG javít, biztosító köhögi a számlát.

Vagyis erre vonatkozik, a nagyon nem olyan, hogy másik számot kell tárcsázni, vagy mire érted?

[ Szerkesztve ]

(#47355) Rolly válasza ΞΔGLΞ (#47352) üzenetére


Rolly
veterán

Ez lesz most megy egy ideig nézzük ki-be kapcsolgatjuk.... ha nem jön rendbe akkor holnap 13 óra körül hívjuk az LG-t ... vagy az MM-et... (bár nem tudom melyik a jobb... de gondolom LGnél hozzák az új tvt és viszik ezt ...)

(#47356) ΞΔGLΞ válasza Rolly (#47355) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha úgy látod, hogy semmit nem változott, akkor hívd az LG-t/és vagy MM. Ha azt látod, hogy halványul(t), adj neki még egy napot, lehet holnapra el is tűnik. Lényegében tök mindegy kit hívsz, MM minden zokszó nélkül cserélni fog.

(#47357) torma1981 válasza ΞΔGLΞ (#47354) üzenetére


torma1981
veterán

De pl a beégésre nem jó a biztosítás. OLED egyik legérzékenyebb dolga. Ez lett ezerszer elmondva. Hiába kötsz biztosítást.

(#47358) Rolly válasza torma1981 (#47357) üzenetére


Rolly
veterán

és tudom, hogy szándékos károkozásra sem érvényes a biztosítás..., bár az MMben kb úgy beszéltek a biztosításról, hogy 4 év múlva a tv ára a zsebemben lehet ...

(#47359) Clay válasza Rolly (#47358) üzenetére


Clay
senior tag

Ami nem igaz, mert max az avultatott ár, szóval ennyit a mindig igazmondó MM "termék manager"-ekről.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#47360) Rolly válasza Clay (#47359) üzenetére


Rolly
veterán

valamit mondott az avultatott árról is... bár ott már volt furaság, hogy csak 1% az évi amortizáció... de max 50e ft-ot szoktak levonni... szóval valaki tudja hogy az avultatás hogy néz ki?

(#47361) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#47356) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A plusz 3 év garancia eladás szempontjából is a legjobb, nálam már az is csúcs lesz, ha ez a tv kibír 1.5 évet. Annyi idő alatt meg nem tud beégni, de igazából ezzel a részével én nem is foglalkozom. Én tévézni szeretnék, nem pedig amiatt fosni, hogy mikor ég be valami redvás logó.

[ Szerkesztve ]

(#47362) wallace 234 válasza ΞΔGLΞ (#47361) üzenetére


wallace 234
őstag

Szerintem ez a beégés panel függő is ki milyen minőséget,fog ki. előző B7 nél semmi gond nem volt! B9 ami most van, nincs zavaró banding semmi olyan, amit itt egyesek ki fognak. Van szórás minőségbe, ahogy látom.

[ Szerkesztve ]

(#47363) blakey válasza ΞΔGLΞ (#47354) üzenetére


blakey
titán

Pontosan, Euronics, MM esetében is van ilyen hosszabbítás, benne is van, hogy a gyári garancia hosszabbítása. Én is többször megkérdeztem meg a papíron is az szerepel.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47364) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#47354) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kérjél írásbeli állásfoglalást a kérdésedre a biztosítótól.
Minden más csak porhintés.

Az MM-ben ki mit mond az semmit nem számít.
Nekem azt is mondták, hogy a tévé nem tud beégni, meg azt is, hogy ők nem árulnak E8-as LG-t. Hagyjuk már, egyértelmű, hogy akik a tv-osztályon eladók azok nem túl nagy mágusok.
Olyat is mondtak E6V vásárlásánál, hogy ha visszaviszem a tévét egy év múlva - mert nem tetszik - visszaadják a pénzt. :(
Ettől függetlenül jó üzletlánc az MM, csak ajánlani tudom, de ez eladók hát izéééé...

(#47365) daneel_hu válasza Rolly (#47360) üzenetére


daneel_hu
addikt

2 év alatt szerintem a nettó ár a felére csökken.
De ha annyira érdekel, olvasd el az ÁSZF-et a neten.

(#47366) Clay válasza Rolly (#47360) üzenetére


Clay
senior tag

:DDD 1%/év ez még viccnek is durva, nincs olyan műszaki cikk, ahol ezzel számolnának. Az informatikai eszközöket pl 5év alatt amortizálják nullára.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#47367) Rolly válasza Clay (#47366) üzenetére


Rolly
veterán

tudom de én csak azt mondtam amit ott mondtak :)

(#47368) Plebi válasza blakey (#47363) üzenetére


Plebi
senior tag

Én is vettem a B8 mellé kiterjesztett garanciát az Euronicsnál. 27199 Ft volt, az union biztosít, és úgy írják, hogy G13-Kiterjesztett garancia, 5év, pont belefért ebbe az árkategóriába, mert 280.001-420.000 Ft-ig volt ennyiért és akkor még 419.999 Ft-ért vettem a TV-t.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#47369) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#47335) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Na sikerült feltenni a helyére, miután az oldalbordám hazaért. Hát én még ennyire nem fostam, hogy kettétörik a TV, miközben bűvészkedtünk vele. Mennyit bírnak ezek, ha az ember mondjuk rossz helyen fogja?

Amúgy minden rendben van vele. Az 55-ös után a 65-ös nagysága eléggé meghökkentő, pedig alig 25 cm a különbség. :D

Alaposabban még nem néztem meg, de elsőre tökéletesnek tűnik a panel. :K

(#47370) Segal válasza ForRedGlory (#47369) üzenetére


Segal
veterán

Ne a hibát keresd, hanem élvezd ;)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#47371) Rolly válasza ForRedGlory (#47369) üzenetére


Rolly
veterán

Nálunk 42 után lett 55 s elég lesz a szobába...

Viszont érdekes, hdr filmnél nincs hiba, csak hdr nélkül... Lehet lefotozom és írok holnap az Lgnek

(#47372) chros válasza Clay (#47302) üzenetére


chros
őstag

Uj az uj LG 2018-as firmware-ekben:
- dolby vision firmware frissult
- uj "GSR Enable" opcio az In-Start service menuben: az ANSD ABL-t lehet vele kiiktatni! :)
-- mint kiderult, ez az opcio a 2019 es 2020-as modelleknel is adott
-- [link], [link]

(#47373) Rolly


Rolly
veterán

Sziasztok, hát tegnap óta annyit járattuk a TVt, hogy kb 4x futott a pixel frissítő. S tegnap HDR tartalom alatt már nem látszódott ahogy írtam, viszont ma reggel már csak homogén rgb színes youtube tesztvideón sikerült kiszúrni, sima videón nem.

Szóval úgy néz ki, hogy a pixel frissítés úgy néz ki segít a problémán... ma még hajtjuk a TVt és max holnap reggel megy az e-mail az MM-nek vagy az LGnek de ha annyit javul mint tegnapról mára akkor már egyáltalán nem lesz kiszűrheto.

Köszönöm mindenkinek a megnyugtatást és a tippet / tippeket!

(#47374) daneel_hu válasza ForRedGlory (#47369) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Amúgy minden rendben van vele. Az 55-ös után a 65-ös nagysága eléggé meghökkentő, pedig alig 25 cm a különbség. :D"

A készüléknek van magassága és szélessége - már amit általában szemből látsz -, tehát területileg kell vizsgálni az arányt és nem kápátlóban. Úgy pedig 40% a különbség az 55 és a 65 között. :) Ezért tűnik meghökkentőnek. A 77-es is 40%-kal nagyobb mint a 65-ös.

(#47375) Plebi válasza chros (#47372) üzenetére


Plebi
senior tag

B8-ban érdekes frissítést kapott a youtube app.

Eddig tekerőt lenyomva megáll a videó, most előre ugrik 10 másodpercet... :W Nóóórmális!!
Akkor már miért nem netflixesen, jobbra balra nyomva ugrik, és középen nyomva marad az áll/indítás. Kiléptem teljesen a youtube appból, hátja javul, de tegnap este óta nem néztem, hogy ez csak egy bent ragad fícsör-e!

[link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#47376) Segal válasza ForRedGlory (#47369) üzenetére


Segal
veterán

Akkor gondolj bele amikor én 55-ről 78-ra váltottam (nem oled) micsoda méretkülönbség volt :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#47377) ForRedGlory válasza daneel_hu (#47374) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ja, tudom miért tűnik nagyobbnak, csak először szembesülni vele más, mint csak elgondolni. :D

(#47378) Tyrone89 válasza Plebi (#47375) üzenetére


Tyrone89
tag

Ez nálam a C9-ben is így van egy ideje már, mit ne mondjak..valóban elég kellemetlen és logikától mentes. Az idősáv most akkor jelenik meg ha a 4 nyíl valamelyikét nyomjuk.

(#47379) Clay válasza Rolly (#47373) üzenetére


Clay
senior tag

Ha normál tartalomnál nem látszik, akkor ne foglalkozz vele. Ne tesztképeket nézegess, mert ha szabad szemmel nem is, nagyítóval biztos találni fogsz hibákat. Hagyd a francba a teszteket, inkább élvezd.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#47380) Bazsi81


Bazsi81
tag

Sziasztok!Ugye a "CX" széria nem támogatja a "dts-t".A mostani tv-m támogatja.Az erősítőre van kötve a pc a tv is.Ha így kötöm össze a "Cx-et" akkor lesz dts?

(#47381) ForRedGlory válasza Bazsi81 (#47380) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nyilván lesz, ha az erősítő ismeri a szabványt. :)

(#47382) Bazsi81 válasza ForRedGlory (#47381) üzenetére


Bazsi81
tag

Köszönöm.Igen ismeri. :R

(#47383) Rolly válasza Clay (#47379) üzenetére


Rolly
veterán

Sima adás / tartalom esetén ha nem fog látszódni, akkor nem is fogok vele foglalkozni, de biztató, hogy a korábban szinte mindig latszodó csíkot már alig találjuk meg homogén színek esetén... :)

(#47384) Calogero válasza Clay (#47379) üzenetére


Calogero
addikt

Teljes mértékben egyetértek veled, az én készülékem júniusban volt 1 éves, de még teszt képet nem látott.

(#47385) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv., oled tujajdonosok! Szeretnék venni egy 65" Tv-t, ~600k értékben, és ott tartok hogy nem tudom milyen márkát válasszak, ha van valakinek hasznos infója , szívesen fogadom. Köszönöm.

Zero Defect.No Compromise !

(#47386) Calogero válasza Giovanny (#47385) üzenetére


Calogero
addikt

Minimális eltérések vannak a márkák között. A felhasználástól függ.
Ha többnyire filmet nézzel és nem kell a HDMI 2.1, akkor Panasonic GZ950.
A panasonic színei gyárilag jobban vannak kalibrálva. Támogatja az összes HDR szabványt.

Ha lesz rajta játék is , és olyan konzolt csatlakoztatsz rá, amelyik támogatja a HDMI 2.1 akkor
LG C9 vagy B9 ha találsz még.. a CX már túl van a 600-as kereten.

[ Szerkesztve ]

(#47387) Rolly válasza Calogero (#47384) üzenetére


Rolly
veterán

nálam is csak azért néztünk mert sima adásnál látszódott a hiba :( ... de valamit tud a tv :), mert úgy néz ki megjavította Önnön magát :)

(#47388) Jorgi Kormi válasza Rolly (#47387) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Nem véletlen , hiszen "Okos"TV .

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#47389) Clay válasza Rolly (#47387) üzenetére


Clay
senior tag

A technológiából adódóan kicsit változik a panel homogenitása, az első pár órában, kb 100-200óra után áll be. De ez nem azt jelenti, hogy be kéne járatni, használni kell és kész, viszont ha kalibráltatni akarod, akkor érdemes ezt az időt kivárni.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#47390) ΞΔGLΞ válasza Rolly (#47387) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálam 5% már semmi, de szinte semmi nem látszik. 1%-on hunyorogva még látom, de tesztkép alatt, szóval lényegében teljesen elmúlt. Viszont a lányom GX tévéjén lfsz sincs. Szóval van ilyen panel is ezek szerint nagy ritkán.

[ Szerkesztve ]

(#47391) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Megjött a CX3LA tv-m.
A képen nagyon tetszik, és még be sem állítottam igazán.
Amivel viszont nem boldogulok:
Van egy Apple TV4k lejátszóm, az a tv HDMI 3-as portjára van dugva. A hangot hogyan tudnám tovább küldeni a Denon 4308-as erősítőmre? A kép nem kell csak a többcsatornás hang. Valakinek ötlete? Megoldható egyáltalán?
:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#47392) ΞΔGLΞ válasza Digital (#47391) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Megoldható egyáltalán?

Ezzel az erősítővel szerintem nem fogják szeretni egymást.
De a TV HDMI2 (ARC) bemenete és az erősítő OUT kimenetét dugd össze. Ha tudja az ARC-ot az erősítő, akkor működni fog, talán és nem ütik ki egymást. Mármint ez a tv, a CX, egyszerűen utálja, ha valami "régi".

(#47393) adamssss válasza Digital (#47391) üzenetére


adamssss
veterán

Gratula.

Az erositot kosd ra a tv earc portjara majd a tv-n kapcsold be a cec-t!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#47394) Fisha válasza Digital (#47391) üzenetére


Fisha
őstag

Kérdés, hogy a Denonon átszalad-e az UHD-HDR. Ha igen, akkor láncba kötve az ideális felállás (apple -> denon -> lg)
Ha nem, akkor nyilván nem szeretnéd bukni az erősítőn a legjobb oled feature-t. :D Szóval akkor marad a b-c terv. Én a helyedben ennél a felállásnál ARC-cal már nem b&szakodnék, mert kb. ugyanaz kimegy az optikán is. Szóval apple -> hdmi -> tv -> toslink -> denon.

[ Szerkesztve ]

(#47395) ΞΔGLΞ válasza adamssss (#47393) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azt a GX (CX)-en nem kell külön bekapcsolni, ha működik az ARC, ha meg nem működik, ki lesz szürkülve. Annyit tudok elmondani, hogy 2012-es PIO erősítő, EISA díj meg minden akkoriban, olyan szinten nem tudtak együtt működni a GX-szel ARC-on, hogy a kifeküdt a tv HDMI része és az erősítő is. Amíg nem volt áramtalanítva, mind a 4 HDMI bemenet használhatatlan volt.
Ha jól látom ez az erősítő még régebbi, szerintem simán elképzelhető, hogy ugyanezek az anomáliák lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#47396) blakey válasza Digital (#47391) üzenetére


blakey
titán

Optikain a legegyszerűbb, az ARC is megoldás de nem biztos, hogy jól fog működni.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#47397) Digital válasza adamssss (#47393) üzenetére


Digital
addikt

Köszönöm! :)
Az erősítőn ezek a csatlakozási lehetőségek vannak:

Mit-hová? :)
Fisha: Ez az erősítő sajnos még nem tudja az UHD-t :(

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#47398) ΞΔGLΞ válasza Digital (#47397) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Monitor1 megy a tv HDMI2-be, és valami olyasmit keress az erősítő beállításokban, hogy VIA HDMI, mert olyan, hogy ARC biztos nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#47399) Digital válasza ΞΔGLΞ (#47398) üzenetére


Digital
addikt

Az erősítő beállításában? Ott a HDMI beállításokban van egy olyan hogy amp, tv

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#47400) ΞΔGLΞ válasza Digital (#47399) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen akkoriban így hívták, hogy VIA HDMI, de ha más nincs, akkor kapcsold be-ki ezeket, csak így lehet kideríteni, hogy működik-e az ARC...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.